Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) updog válasza Carlas (#33300) üzenetére


updog
senior tag

Így.

Én (főleg amikor vaciláltam a teleobjektívek között) megnéztem volna pl. egy Nikon 70-300, Tami 70-300 "sima" és VC, Nikon 55-300, Nikon 55-200 átfogó nagytesztet képminőségre, így már tényleg csak a szolgáltatások között kellett volna dönteni. Na de a 70-300-at igazolni, hogy croppolt 55-höz képest sokkal jobb képet ad :DDD No offense, én pont emiatt egy hétig nyüstöltem a "bénábbik" 70-300-at, és szerintem ár/érték arányban elég jó objektív.

Amúgy ha valakinek volna kedve egy fentihez hasonló teszthez, akár egy közös logout cikk keretében, be tudok szállni egy 70-300 VC-vel, és amíg el nem megy, egy 55-200-al :) Aztán lehetne mindig linkelni a kérdezőknek, hogy "E!" :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#33302) Mirman válasza fulemuless (#33299) üzenetére


Mirman
őstag

Ennek semmi értelme ennek a formában . :/

(#33303) Carlas válasza updog (#33301) üzenetére


Carlas
senior tag

Jogos Tami simán megéri amatőr célra. De az összehasonlítás itt nem tudom mi akart lenni főleg így.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33304) anaqer válasza Mirman (#33302) üzenetére


anaqer
veterán

Nochdazu a beégetett keret... :Y

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33305) catroot válasza fulemuless (#33299) üzenetére


catroot
veterán

Tudtam én, hogy valahonnan ismerős ez a kereszt. ;]

(nem vagyok fővárosi)

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#33306) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Bár nem DSLR, mégis úgy gondoltam, inkább ide való.

NIKON Coolpix B500-as fényképezőnél jelentkezik olyan probléma, hogy bizonyos esetekben fogja magát, és "lefagy". Az LCD működik, csak a gombokra nem reagál, amit az elemek eltávolításával lehet csak megoldani.

Még nem jöttem rá, mi idézi elő pontosan, ugyanis eddig eléggé randomnak tűnik. Sajnos neten nem találtam ilyesmit, de lehet csak rossz helyen kerestem. (a gép kb 1 hónapos, ez az első komolyabb, huzamosabb használat) valami ötlet?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#33307) *Ropi* válasza quby (#33289) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Arrol nem sok mindent találok hogy a sima DX és a DX II között optikailag van e különbség..."

Igen van: a II-esen új becsillanást gátló bevonatot kaptak a lencsék.

(#33306) MCGaiwer: Okozhatja a túl lassú memóriakártya: amíg nem tudja kiírni rá a képeket addig nem tud mást sem csinálni mert az lefoglalja.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33308) quby válasza *Ropi* (#33307) üzenetére


quby
őstag

Hát lehet elmarad a vásárlás...odafent nem akarják hogy legyen nagylátóm....:( Bekapcsoltam a vázam és ez fogad A rekeszvezérlő összevissza poziciókban áll meg... :W :W :W
Szerintem szervizre költöm a nagylátó árát.....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33309) *Ropi* válasza quby (#33308) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sajnálom... :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33310) #Morcosmedve válasza quby (#33308) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De rossz :S
Mennyi a szerviz (kb.)? :(
Exposzám?

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#33311) anaqer válasza MCGaiwer (#33306) üzenetére


anaqer
veterán

Szervíz.

16MP-s jpeget lóf*sz idő alatt ki lehet írni a kártyára - még egy trutyi class 4 / class 6 cuccra is.

Szerk: én egy telefonban is köhögős 2GB class 2 kártyát adapterezve használtam Oly SH-21nél (az se egy mai gyerek pedig), és ha lassú volt is (atyavilág, vártam fél-egy másodpercet, na bumm), akkor se kellett aksit kivennni, meg gombok lefagyását nézegetni.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33312) MCGaiwer válasza anaqer (#33311) üzenetére


MCGaiwer
addikt

köszönöm,

Még annyit hozzátennék, hogy ilyenkor az éppen csinált, vagy a pár pillanattal korábban lőtt kép is elveszik, nem menti a gép.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#33313) anaqer válasza quby (#33308) üzenetére


anaqer
veterán

Üveg nélkül hogy a francba legyen elképzelése a gépnek, hogy mit kellene csinálnia, mihez képest hová pozícionáljon? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33314) *Ropi* válasza MCGaiwer (#33312) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor viszont egyértelmű, hogy meghalt a memóriakártya: cseréld másikra!

(#33313) anaqer: Mindig a legtágabb rekeszre áll be alapértelmezetten (Canonnál legalábbis :D) - hacsak nem liveview-ben expószimulációzol -, mert az AF nyitott rekesszel működik, hogy a lehető legtöbb fényt tudja hasznosítani.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33315) anaqer válasza MCGaiwer (#33312) üzenetére


anaqer
veterán

Valahol a puffer és a kártyára kiírás között lehet akkor a galiba - bridge gépeknél ezek általában egy IC-ben, de minimum egy kártyán vannak, tehát nem praktikus részegységenként javítani. Szerintem hajtsál komplett garanciális cserére.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33316) anaqer válasza *Ropi* (#33314) üzenetére


anaqer
veterán

Pont erre akartam utalni - túl sok az ismeretlen tényező. Lehet, hogy én nem vagyok livewiew master (sőt, egészen biztosan nem vagyok az), de én a videó alapján ezt nem tudtam se kizárni, se valószínűnek tekinteni.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33317) *Ropi* válasza anaqer (#33316) üzenetére


*Ropi*
félisten

De akár normál akár LV módban van, mindig ugyanoda kellene beállnia a rekeszvezérlésnek, nem pedig ötletszerűen (ahova esik úgy puffan alapon) - így ez mindenképpen hibásnak tűnik.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33318) anaqer válasza *Ropi* (#33317) üzenetére


anaqer
veterán

Visszanézve a videót, teljesen igazad van. Me maxima culpa. :R

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33319) #65675776 válasza anaqer (#33311) üzenetére


#65675776
törölt tag

A szerviz az rövid i-vel írandó.

(#33320) quby válasza #Morcosmedve (#33310) üzenetére


quby
őstag

(#33310) hpeter10

expo 38340. Már egyszer csinálta ezt 31000 körül de akkor egy ki-be kapcs + egy tükörfelcsapás megoldotta. Azóta lement 7k expo hiba nélkül. Eddig birta. Nem sok :(
22k expotol van nálam. Leejve, megtütve stb sosem volt. legalábbis nálam. Hétvégén megyek a balcsira, nyomhatom a fotokat telefonnal.
Szerviznek már irtam az ejszaka, nyilván még nem válaszoltak, igy nem tudom a szervizköltségeket sem. Mellesleg bármelyik szombaton be tudnám vinni de akkor ugye nincsen szerviz nyitva. Hétköznap meg nem tudom vinni (nyíregyházárol nem egyszerű)

(#33313) anaqer
Üveggel is ugyanez a helyzet. A kereső "sötétedéséből" látom hogy néha zárva marad a rekesz. Mellesleg üveg nélkül is kellene exponáljon. De most kép sem készül, se sötét, se világos, semmilyen...

(#33314) *Ropi*

Lehet hogy van köze az LV-hez is mert amikor utoljára csinálta akkor LV inditásakor jelentkezett. Most meg semmit nem reagál LV-re. Igazábol semmire nem reagál. A menüben nem tudok semmit csinálni csak ami kártyamüvelettel kapcsolatos (visszanéz töröl stb), meg ha forgatom a módválasztó tárcsát, az látszik.

Várom a szerviz válaszát....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33321) *Ropi* válasza quby (#33320) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha már úgy sem garanciális akkor próbálkozhatsz alternatív szervizekkel is, akik nem a N. Kft árain dolgoznak.

Csurgó Laci, Kalocsay Karcsi...

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33322) quby válasza *Ropi* (#33321) üzenetére


quby
őstag

Kalocsay Karcsi-ról még nem hallottam. Ő ki? Megbizható? Jó? Hol elérhető?

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33323) *Ropi* válasza quby (#33322) üzenetére


*Ropi*
félisten

Magenta mobil 9482054. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#33324) fanti válasza quby (#33322) üzenetére


fanti
addikt

Én Komáromi Domonkost tudom ajánlani!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33325) quby válasza fanti (#33324) üzenetére


quby
őstag

Köszönöm minkettőt! :R Irtam emailt nekik.

Nikon válasza sablon..jajj de sajnáljuk hogy elromlott.Vigyem be, 2 hét az átfutás.... :Y Nem kapkodják el....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33326) Throme válasza quby (#33325) üzenetére


Throme
veterán

jó esetben 2 hét. De most van a szabadságolás időszak és hát sok a munka.....
Nekem 1 hónap nem tudtak bevizsgálni 1 lencsét. Fenti kifogással éltek és még én hívogattam őket, h wtf.

(#33327) fanti válasza Throme (#33326) üzenetére


fanti
addikt

Huhhhh, ne is mond.

Nekem kerek nyolc hét volt a tükörakna takarítás és a mattüveg cseréje.
Persze lehet nem volt nekik készleten mattüveg és azért?
De legalább jól megcsinálták!

Komáromi Domonkos meg három nap alatt elkészíti a Pancolar M42 obim Nikonosítását (bázistávolság és bajonett).

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33328) quby válasza Throme (#33326) üzenetére


quby
őstag

Az lesz a vége hogy felb@...m az agyam és veszek egy 7100-at. ezt meg eladom ha kész....túlságosan vázmotoros APS-C re vagyok berendezkedve.

(#33327) fanti

Menyiért csinálta az átalakitást?

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#33329) #Morcosmedve válasza fanti (#33327) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem jobb venni élből egy Nikon-t? Van használtan rengeteg ilyen manuál fém prime lencse.

© asszongya'hogy

(#33330) fanti válasza #Morcosmedve (#33329) üzenetére


fanti
addikt

Nem, nekem Helios, Takumar, Biotar, Carl Zeiss, Vivitar, stb. régi, de kifogástalan állapotú lencsékre fáj a fogam! Árban nekem ezek elérhetőek, persze szép aprádonként, mondjuk kéthavonta egy obi.
Nikon elől sem zárkózom el persze, ha találok olcsón valami jó állapotú retró Nikon manuál obit.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33331) fanti válasza quby (#33328) üzenetére


fanti
addikt

Visszapostázással együtt, ami elsőbbségi és értékbiztosított, 13k szumma.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33332) #Morcosmedve válasza fanti (#33330) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az más! :R Csak pont az 50mm körülinél nem értettem.

© asszongya'hogy

(#33333) szecsgeri


szecsgeri
tag

Hali!

Gépem egy Nikon D7000. Kérédsem pedig az, hogy az EXIF-ből ki lehet olvasni hogy épp hanyas értéken volt az AF Fine Tune? :R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#33334) aleister válasza szecsgeri (#33333) üzenetére


aleister
veterán

Az AF Fine Tune Adj értéket keresd! Nem minden szoftver jeleníti meg az összes mezőt.Az ExifTool a legjobb erre a célra.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33335) Carlas


Carlas
senior tag

Hátha valaki vágja a témát.
Nikonhoz létezik módosított Firmware ami 40-60mb/s-re emeli a videókat, és egyéb módosításokat is tartalmaz.
Elvileg gyári fw-t leszedem, majd a moddingos weboldalon betallózom és letöltöm a kész fájlt. Utána berakom a memkarit frissítem a gépet és kész. Vissza állítani a gyárit ugyan így lehet? Csak a gari miatt. Köszi

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33336) anaqer válasza Carlas (#33335) üzenetére


anaqer
veterán

Erre gondolsz?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33337) Carlas válasza anaqer (#33336) üzenetére


Carlas
senior tag

Igen de van mas oldal is. a lenyeg ha felrakom, vissza tudom-e allitani barmikor a regi gyari szoftvert a gari miatt

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33338) anaqer válasza Carlas (#33337) üzenetére


anaqer
veterán

Elméletileg ja:

Restoring Official Firmware

If you wish to remove the Nikon Patch firmware and revert to Nikon's official firmware you can do so easily. Simply download the official firmware, place on your memory card and update through the camera's menu, as you would with any official update.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33339) Carlas válasza anaqer (#33338) üzenetére


Carlas
senior tag

Nah ezt nem találtam. igy elegge megeri. nem veszitek semmit. Nem tudom valakinek volt-e tapasztalata moddolt FW-el?

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33340) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

D3300-ra létezik 3 in 1 obi, videó, város/portré esetleg tájképre, szép, esetleg nikon 50 1,8g körüli képminőséggel ( ha nem írok nagy marhaságot) nem 150k és fölötte kategóriában?
Emberi áron 18(?) -70-80, xx, és egy 55-200 v 70-300-ra lenne szükségem
Ezzel az új 18-55 af-p-vel érdemes foglalkozni?
Egy 50-s fixem van és egy régi 18-200 tamron, utóbbit szeretném lecserélni első körben.

(#33341) Carlas válasza t.imi (#33340) üzenetére


Carlas
senior tag

A fixeket egyik sem közelíti meg. Azok teljesen más kategóriák.
Ha olcsó mindenes kell nagyon fasza képminősége van a Nikon 18-105-nek, esetleg jó lehet a Tamron 18-270mm F/3,5-6,3 AF Di-II VC PZD Macro. De a fix 50-et el ne add, az portréra jó másra nem annyira ezért vettem én 35mm 1.8-at. A fenti kettő jó kis utazó obi nem rossz képpel (Ha elég a zoom a nikont venném).
Vagy 50mm + valami nagyobb de mivel az 50mm szűk nagyon ezért én ebből valamelyiket venném.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33342) szecsgeri válasza aleister (#33334) üzenetére


szecsgeri
tag

Ezer köszönet, és hála! :R

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#33343) SidCorky


SidCorky
senior tag

Hali! Bedobom ide is a kérdést, hátha ez aktívabb topik :)

Nikon D5500-hoz szeretnék venni obit, 240-250 a keret rá, mivel járnék a legjobban? Inkább leírom hogy mire kell, ti jobban értetek hozzá. Nem feltétlenül kell egy obiból megoldani, gondolm az marhadrága lenne, ha egyltalán létezik, lehet 2-3 is,csak a keretet ne lépje túl :) Leginkább nappali és éjszakai (állványról) városi (táj)fotózásra, járművekhez, és néha-néha szabadtéri portréra. Sejtem hogy ennyiből nem lesz tökéletes, csak az érdekelne hogy ennyiből ti milyen megoldást választanátok :R

Illetve még annyi kérdésem lenne, hogy a lens flare-t és a lámpák "csillagozását" (nem tudok rá jobb szót) csak a jobb obival, vagy szűrőkkel is lehet valamennyire csökkenteni/eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#33344) Vikthor válasza SidCorky (#33343) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nikon AF-S DX NIKKOR 18-300 mm 1:3,5-6,3G ED VR + 35mm f1.8?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#33345) Carlas válasza Vikthor (#33344) üzenetére


Carlas
senior tag

Ez jó választás. Én 35mm fixbe fotózóm és hihetetlen minősége van, azt imádni fogod ha sötétbe kell, vagy kreatívabban akarsz fotózni, a másik is tökéletes mászkálni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33346) Throme válasza t.imi (#33340) üzenetére


Throme
veterán

"3 in 1 obi, videó, város/portré esetleg tájképre, szép, esetleg nikon 50 1,8g körüli képminőséggel ( ha nem írok nagy marhaságot) nem 150k és fölötte kategóriában?"

A 3 in 1 nem is, de 2 in 1 már most megvan neked :N . Ha nagyon viszket a kezed a ravaszon, akkor a régi tami helyett az új VC-s 75k és boldogság.
Amiket felsoroltál egyik se váltja ki az 50-es fixet...

szvsz

(#33347) aleister válasza SidCorky (#33343) üzenetére


aleister
veterán

A becsillanást csak növelik a plusz szűrők.

Egyébként Sigma 10-20 + Nikkor 35 1.8G + Nikkor 85 1.8G. Ha minden használtan veszed, akkor akár ki is jöhet 250-ből.

(#33342) szecsgeri:
Nincs mit. :)Ű

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33348) t.imi válasza Carlas (#33341) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm a gyorsat. :R

Éppen a 18-150-t néztem tegnap,egyik oldalon olyan pocsék tesztképek voltak fent, a víz levert. Mama 18-135-s Canon obija elég korrekt képeket készít, "makro", portré, tájképekben, ha azt elérné, már nyugodt lennék.

Lenne még egy "okos" kérdésem. Ha az 50-s fix helyett egy 50-s makrót vennék, nem járnék jobban? Erre gondoltam Itt makró, portré szerintem szép, tájkép is elég kellemesnek tűnik.
Egy kisebb átfogású pl 70-300, 55-250 körüli lencse nem adna minden tartományban élesebb képet? Hasból beírtam valamit, lehet 100-300 is, ha van egy xx-105 obi van átfedés.

35mm-el detto portré, csak szűkebb helyeken is tudom használni(?)

[ Szerkesztve ]

(#33349) Carlas válasza t.imi (#33348) üzenetére


Carlas
senior tag

18-105 elég szép képeket csinál, nem tudom ott mit műveltek vele. Nézz Flickr fotókat. Ár/értékben nagyon frankó, kifejezetten éles obi. Én a 35mm mindenre használom, nagyon frankó, nekem a nagy zoom kivételével mindent kiváltott brutál minőségben.
.

[ Szerkesztve ]

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#33350) chipi-85 válasza Carlas (#33349) üzenetére


chipi-85
aktív tag

"Ár/értékben nagyon frankó"
Ha megkapod 40-max 45ért!
Nem pedig a jelenlegi 50-55-60-65 ezer forintokért, amennyiért néha hirdetik... :U

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.