Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9901) a.gabriel válasza greenity (#9900) üzenetére


a.gabriel
tag

:C :DD :C

A minőség az nem véletlen!

(#9902) szabadnév


szabadnév
újonc

Üdv mindenkinek!
Hardveres fórumon érdekesen fest cicás téma, de sehol máshol nincs hasonló.
Nem hiszem el, pár napja cica gazdi lettem! Azóta is rejtély hogy került ide, valószínűleg akik elköltöztek azok rakták ki. Az első emeleti lépcsőn ült. Panelház. Simogattuk, etettük. Gyanítottuk, valahonnan közelből szökött/kóborolt el. Lépcsőházban nem maradhat, de nem nagyon akart bejönni sehova, illetve hozzám 2x is bejött-kiment. Becsukhattam volna az ajtót. Végülis kint maradt és egy éjszakát-nappalt kint töltött étlen, szomjan. Ráadásul felment a 8. emeletre önállóan lépcsőn! Ott bebújt az egyik bútor alá. Furcsa, hogy az ottani kutyát hogy úszta meg, talán nem vette észre.
...
Túlságos gondviselésemnek hála végülis nálam kötött ki. Vajon mi lett volna, ha sorsára hagyom. Született szobacica, tökéletesen szobatiszta, nem rágja a cipőket, nem kaparja a bútort. Nem is nagyon játszik. Viszont annál többet simogattatja magát. Mostmár nem is hajlandó 1méteres körzetemből távolabb menni. Ha átmegyek másik szobába, jön utánam, lehetetlen mellőle elosonni. Ha nem tud bejönni szobába, akkor az ajtó előtt letáborozik. Hazaérkezvén is már az ajtóban vár. Most is itt alszik a széken, így ni:
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-02/14/377928_qvper0lxwoy4irf5_ciculi-szek.jpg
(bocs, most amatőr vagyok kép ügyileg)
Ez komoly hátránnyá is vált, szinte alig lehet tőle csinálni valamit, mindig láb alatt van. Sötétben kis híjján ráléptem a folyosón. Na meg azért szaga is van. Bár hogy pontosan honnan ered, az alomból nyílván szivárog, de már mindenhol érezni. Persze szét is keni dörgölőzéssel.
Igyekeztem olvasgatni és guglizgatni macsek ügyileg, írkálnak sokmindent, egymással ellentétes dolgokat is vitába szállva. Meg 10ezer hsz-t hirtelen nem lehetne átnyálazni.
Egyelőre nedves konzerv kaját+nyers csirkemaradékot kap. Jó étvágya van már, 3x is tud enni naponta. Viszont feltűnően kevest iszik! Első napokban még láttam inni a vizestálból, de mostmár bele se kortyol. Úgyhogy a kajájához még plusz öntök egy kis vizet is.
Fiú cica (látszanak a golyói), bár ivartalanított kell legyen, hiszen nagyon nyugodt és rendes, de nem értek ehhez. Állítólag fiatal, én olyan 2-3 éves körülire saccolom vagy inkább többre.
Elképesztő jószág! Korábbi helyén jó sorsa lehetett, de bánthatták is. Fülén, fején hegek, sebek vannak. Hasa fele matatva pedig harap. De az állát/nyakát szereti vakartatni, viszont ha kicsit lejjebb merészkedek, mindjárt harap. Nem erőset, nem is sebez, de akkor is furcsa. Ezért felemelni sem lehet. Elheverészik mindenhol, szeret ölbemászni is.
Sajnos nekem kevés a kapacitásom ilyen mértékű gondoskodásra, úgyhogy örökbe fogadható. De nyílván nem fogom kidobni ha nem kel el. Budapesti panelban van jelenleg. Persze én is szivesebben biztosítanék neki kertet. Kisgyerekes családba nem javaslom, ahol a gyerkőcök nyúznák, huzigálnák a farkát meg ilyesmi. Kifejezetten nagymama kedvence cica. Bizalmas az emberekkel, igényli a társaságot. Több ember nyüzsizése sem zavarja. Meg tényleg nagyon nyugodt és szelíd.
Akit érdekel megtalál a 204279938-as számon.
További jó cicázást!

(#9903) emiki6


emiki6
veterán

Óriásmacska :C 21 fontos, 3,5 láb "hosszú" és nem azért, mert kövér, hanem azért, mert valamiért tovább nőtt, mint az átlag. :Y

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9904) radi8tor válasza emiki6 (#9903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Á nem kövér. :)

⭐ Stella

(#9905) venge válasza szabadnév (#9902) üzenetére


venge
tag

Az, hogy sebesüléseket látsz rajta, az nem biztos, hogy azt jelenti, hogy bántották!
Lehet ez utcai harcoknak a nyoma is!

(#9906) Kidus válasza emiki6 (#9903) üzenetére


Kidus
őstag

Nem nagyobb mint egy coon, ellenben jo kover :)
Egy maine coon siman 25lbs zsir nelkul....
Az utolso kep meg eleg ergya photoshop.

Assuming Control

(#9907) bbuffy válasza Kidus (#9906) üzenetére


bbuffy
senior tag

Pont ezt akartam írni. Az enyém nyolc kg és még csak két éves tehát nőhet. Nulla háj kb.
Házimacskában persze már tekintélyes súly ez.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9908) bbuffy


bbuffy
senior tag

Milyen száraztáp van még a piacon az Acana/Orijen pároson kivül ami TÉNYLEGESEN NEM tartalmaz szárnyasfehérjét? Kb lehetetlen küldetés de hátha vki tud még ilyet.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9909) radi8tor válasza bbuffy (#9908) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz rá nála, eléggé képben van a tápokkal.

⭐ Stella

(#9910) Kidus válasza bbuffy (#9908) üzenetére


Kidus
őstag

1
2
3

Minoseget ne kerdezz, de ranezesre a harmadikat valasztanam.

Ezen kivul itt hipoallergen tapok kozt van legjobb esely ra hogy talalsz megfelelot, altalaban 1 feherjebol allnak.

Assuming Control

(#9911) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

kaparófás cicabútort kaparós részét szétkörmölte a macska, lehet valahol azt a kenderféleséget "újratekertetni" új zsineggel?

(#9912) greenity


greenity
aktív tag

Táskába cicc:

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9913) venge


venge
tag

(#9914) bbuffy válasza Kidus (#9910) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sajnos a hipo tápok nem jók. Kettőt is vettem mindbe volt szàrnyas.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9915) bbuffy


bbuffy
senior tag

A terítèk része:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9916) greenity


greenity
aktív tag

A tanulás- és munkaellenes lény

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9917) a.gabriel válasza Sanyi.mTs (#9911) üzenetére


a.gabriel
tag

Elmész az OBI-ba, vagy valamilyen barkácsboltba, és ott veszel kender kötelet. Már csak egy kis idő +kézügyesség kell hozzá, és kész is az új kaparó.

A minőség az nem véletlen!

(#9918) Kidus válasza bbuffy (#9914) üzenetére


Kidus
őstag

Hidrolizalt feherje elvileg mindegy milyen, alacsony molekulasulyu tehat nem valt ki allergiat vagy csak igen kicsi esellyel. Van egy szojas hf kaja az oldalon, amiben abszolut nincs semmilyen szarnyas alkotoanyag, ott van a hipo tapok kozt. De a tobbiben sincs amit linkeltem.
Ha a hf sem felel meg neki, akkor nem a szarnyassal lesz a baj hanem valami massal esetleg mellektermek, de taperzekenyseg mindig bonyolult, vagy talalgatni kell, vagy tesztelni dokinal.
Meg az lehet hogy gabonamentest probalsz, hatha az a problema. Olyan is van hogy vegetarianus, es azzal kizarhato az allati feherjere az erzekenyseg.
Regota kuzdok ezzel sajnos.... amiket fentebb irtam doki magyarazta jo harom hete a hipo kajakrol de ha gondolod olvass utana, abszolut nem vagyok szakerto csak az atlagnal tobbet kellett ezzel foglalkoznom. Kiindulasnak talan ennyi info eleg hogy megtalald amit keresel :)

Assuming Control

(#9919) bbuffy válasza Kidus (#9918) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszönöm.
Yoda egy éve fehérjeérzėkeny, csak a halat birja szinte. El is van vele csak gondoltam viszek nėmi változatosságot az ėletébe. Bár eszik magvakat meg goji bogyót is.:) na meg néha rákot. Nem olcsó étrend sajnos de ez van. Orijent kap, talán az új Red verzió beválik neki, bár drágább mint a halas.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9920) Kidus válasza bbuffy (#9919) üzenetére


Kidus
őstag

Meg baranyt probalhatsz, az sokaknak bejon. Nekem pont nem de ki tudja :)
Meg persze hal, mondjuk sok macskanal meg pont arra intolerans de amelyik a szarnyast nem birja, az valoszinuleg jobban lesz hallal tapasztalat es sok kerdezes alapjan kajaboltokban/dokinal.

Assuming Control

(#9921) bbuffy válasza Kidus (#9920) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mióta halat eszik csak nagyon fitt és egészséges. A Red pont ilyen bárányos marhás vonal, fogok rendelni egy kicsit kipróbálni. Sajnos sok olyan táp van amire a gyártó sem irja ki, de van benne szárnyas.
Tudom, egy év volt mire elmultak a kaccen sebei a nyakáról.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9922) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kicsit beteg: Wolverine Cat

⭐ Stella

(#9923) Sanyi.mTs válasza a.gabriel (#9917) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

utána néztem. szizálnak hívják a kaparófára használt kötelet. viszont, olyan sok kell a mi cicabútorunkhoz, amiért már majdnem új bútort lehet venni (18k - 115 méter)

(#9924) KTTech válasza radi8tor (#9870) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam nagyon bevált a Furminator :) Mindkét macska szereti is, és nincs azóta szőr folyamatosan mindenhol (legalábbis a mennyiség nagyon visszaesett, sajnos a fekete pólóimon a fehér macskusz mindig képes elrejteni pár tucatot, ahogy a fekete macskusz is a fehéreken...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9925) Sanyi.mTs válasza KTTech (#9924) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a mi macskánk nem szereti, de ha el tudjuk kapni, akkor jön belőle is a szőr.

(#9926) themebuilder


themebuilder
senior tag

Smieszne koty

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9927) bbuffy válasza themebuilder (#9926) üzenetére


bbuffy
senior tag

Bearanyozta a reggelemet, köszi.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9928) emiki6


emiki6
veterán

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9929) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

⭐ Stella

(#9930) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!
Új vagyok a topikban és hiába kerestem rá a kábításra vagy a nyugtatásra, szerintem elsiklottam felette... A lényeg, hogy van egy elég vérmes szobalakó itthon, amolyan fő pandúr kandúr és addig nincs is baj vele, amíg simogatva van, de ha csak meglátja a fésűt szabályosan támad. Farokkal együtt 1méter és több mint 5 Kg ami valljuk be félelemre ad okot... Angora jellegű a szőre így sajnos már a nyírásnál tartunk annyira össze van gubancolódva. A mai napon elvittük állatkozmetikába, ahol fenhélyázva beszéltek velünk és hülyének néztek, egészen az elkövetkező egy óráig amikor is csörgött a mobilom, hogy nem tudják lefogni hárman sem és menjünk vissza megnyugtatni ( ez mondjuk arra jó volt, hogy kicsit visszább vett a kozmetikus kiscsaj az orcájából ;] ). Valami házi szer nincs véletlenül amivel ki lehetne ütni a drágámat egy fél órára?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9931) radi8tor válasza tolvaj! (#9930) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Állatorvossal beszéltél erről? Nekem anno mondott valamit, ha nem bírná az utazást (repülő), akkor be lehet adni neki 1 órával előtte.
De hosszú távon nem biztos, hogy jó megoldás naponta/hetente nyugtatózni a fésüléshez. :U

⭐ Stella

(#9932) tolvaj! válasza radi8tor (#9931) üzenetére


tolvaj!
őstag

Csak most kéne így megcsinálni, amíg le lenne nyírva a szőr a hasáról, mert utána már a sima nyugtató spray is elég lenne a sima fésüléshez havonta a kozmetikában. Ez egyszeri, viszont altatni nem szeretném, mert az ivartalanítás után is nagyon sz@rul érezte magát. Az sem állapot viszont, hogy 3-an fogjuk és egy subaru impreza wrc hangján morog.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9933) radi8tor válasza tolvaj! (#9932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem olyan altatás az szerintem, hanem ilyen nyugtatós cucc.
Kérdezz rá az orvosnál.

⭐ Stella

(#9934) Kidus válasza tolvaj! (#9932) üzenetére


Kidus
őstag

Ha elviszed dokihoz benyugtatjak es lenyirjak neki.

Assuming Control

(#9935) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Hát...altatás lett belőle, mert a nyugtató semmit nem használt neki. Csúnya kopasz cica lett, de így is imádom :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9936) prannk


prannk
őstag

Vkinek volt már olyan,hogy nem eszik,iszik nem tud járni-mozogni és ha megpróbál felkelni oldalra dől és megmerevedik? Meg remeg,meg néha berándul a lába. Nagyon rossz bőrben van. Voltunk orvosnál de eddig szinte semmi javulás.Kapott 3 szurit.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#9937) radi8tor válasza prannk (#9936) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reméljük jobban lesz hamarosan a cicátok!

⭐ Stella

(#9938) emiki6


emiki6
veterán

Vettem egy lézert és játszottam a macsekkal és azóta függő lett. Ha beengedjük (mivel csak a szomszédé) mindig követ, leül elém, nyávog (igazából ő nem is nyávog, hanem mintha próbálna megszólalni) és lágyan karmolászik a levegőbe, így jelezve, hogy lézerezni akar. Egyszer még úgy is csinált, mintha próbálná elkapni, szintén hogy jelezze igényét a játékra. Egy kis "futtatás" után kb. futás, sétálás közben vagy a kagyarban egyszerűen eldől (nem ájul el, csak váratlanul és gyorsan lefekszik szusszanni egyet).
Imádom ezt a macskát! :)
Nagyon okos és játékos, nagyon hiányozna, ha történne vele valami... :O

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9939) greenity válasza emiki6 (#9938) üzenetére


greenity
aktív tag

A mi cicánk is szereti a pointert... elég érdekes dolgokat tud művelni :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9940) Dani82


Dani82
senior tag

Ma elosszor szeretnem atvinni a macsekom a baratnomhoz.
Azert mert szegeny sokat van egyedul. Altalaban uhy csinalom hogy estig itt vagyunk nalam aztan atmegyunk hozza reggel koran meg rohanok haza etetni szegenyt. Vagy reggel elmegyunk itthonrol es csak este jovunk meg es annyira sajnalom hogy ennyit van egyedul bar sztem tobbnyire elvan, alszik stb de akkor is lelkiisneret furdalalsomvan.
Ma szeretnenk atvinni delutan es vasarnapig ott lenne. Ezalatt sokat lennek ott vele, szerintetek jobb lenne neki hogy velunk van igaz uj kornyezetbe de korbeszaglaszik majd kicsit stresszel aztan csak megnyugszik es jobb neki velunk mint itthon egyedull nem? :)

(#9941) Dani82 válasza greenity (#9939) üzenetére


Dani82
senior tag

Az enyem is imadja csak felek nemokoz e neki tul nagy stresszt, mert tenyleg durvan beporog tole es nem tudja elkapni sose az lehet frusztralo

(#9942) radi8tor válasza Dani82 (#9940) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár alkalom után már meg fogja szokni szerintem. Vidd át magaddal nyugodtan, de hagyd hogy saját tempójában fedezze fel a lakást.

⭐ Stella

(#9943) greenity válasza Dani82 (#9941) üzenetére


greenity
aktív tag

Lehet stresszeli. De pl Anti szereti. Rendszeres, hogy mikor kis időre nyitva marad az ajtó, elmegy kolbászolni a lépcsőházba, főleg az ablakokon nézelődik kifelé. Elég csak megzörgetnem a pointert és már jön is játszani.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9944) Dani82 válasza greenity (#9943) üzenetére


Dani82
senior tag

Ja nalunk is ha megmoccan a pointer kulcstarto resze hatalmas pupillakkal rohan barhol is van :D

(#9945) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok!

Valószínűleg elrontottam a cicánkat.

Kb három hete minden reggel mikor ott vagyok jön négy körül és egy-másfél órán keresztül szórakoztat.
Addig már eljutottunk, hogy csak akkor kap enni, amikor már felkeltem.. de ez a másfél óra még kéne ahhoz, hogy kipihenjem magam.
Az ajtó becsukása nem megoldott, mert nem jól működik és vagy kaparja, vagy benyomja.
Ötletet szeretnék kérni, mivel lehetne megnevelni, hogy hagyjon aludni.
A kivágom a szobából módszer nem működik..

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9946) radi8tor válasza greenity (#9945) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam az automata etető vált be. Ameddig ez nem volt meg, minden reggel azzal ébresztett, hogy a bajszát bedugta az orromba. :)

⭐ Stella

(#9947) Dani82 válasza radi8tor (#9946) üzenetére


Dani82
senior tag

ez nem is rossz otlet, mert nalam is rendszeres a reggel 6-7kor mellkasra ráülés és arc szaglászás, mondjuk én szeretek így kelni, vicces :D

(#9948) Kidus válasza Dani82 (#9947) üzenetére


Kidus
őstag

Akkor kell etetni mikor aludni mesz :)
Engem az enyem soha nem keltett fel kajaert vagy barmiert ami kellett neki, es ezt ugy kell erteni hogy SOHA, igaz egyszer sem kapott enni azonnal ebredes utan.
Max ha hosszabb idore ott hagytam, akkor mielott kileptem az ajton, akkor kapott.

Bar az is igaz, hogy o specko macska, amig meg velem aludt kifigyelte, hogy ha csorog az ebreszto felkelek, ugyhogy mikor nem sikerult, segitett :)
De semmilyen mas esetben.

Assuming Control

(#9949) emiki6 válasza greenity (#9943) üzenetére


emiki6
veterán

Nálunk a gombnyomás hallatára :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9950) greenity válasza Dani82 (#9947) üzenetére


greenity
aktív tag

Az kevésbé zavar, úgy tudok aludni, de amikor az asztalomon vakarászik és nem tudom hogy éppen esetleg a laposomnak állt-e neki.. annak nem örülök.. Azért szoktunk harcolni, hogy hagyja békén.

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.