Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10901) beleszólok válasza MaciG (#10898) üzenetére


beleszólok
senior tag

A macskák nem olyan ragaszkodó természetűek, mint a kutyák. Ha kijárós lesz, jobb ha felkészülsz lelkileg: ha valahol jobb helyet talál, akkor oda fog szokni. És hogy mi a jobb, azt ő dönti el. ;)
Mondjuk ez nem saját tapasztalat, de több helyről, köztük ismerősöktől is hallottam már olyat, hogy a sajátnak hitt macsról kiderült, legalább két gazdája és otthona van, ha nem több. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#10902) MaciG


MaciG
addikt

Koszi a valszokat. Azt tudom hogy faluhelyen fogyo eszkoz a cica, nekünk is volt hogy 8 volt, most meg egy van, ezert is gondoltam hozok melle egy tarsat. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#10903) beleszólok válasza MaciG (#10902) üzenetére


beleszólok
senior tag

Sajnos az első macskám abba pusztult bele, hogy kijárós lett és mindenhol összezabált mindent. :(
Napközben otthon aludt, éjszaka meg eljárt, ki tudja, hova (esténként szabályosan kikéredzkedett mindig :) ), aztán egy nap anyám telefonált, hogy a macs kimúlt. Valahol megmérgezték. :((

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#10904) emiki6 válasza beleszólok (#10901) üzenetére


emiki6
veterán

Mi elszerettük a szomszéd macskáját, mert etetjük caninnal és foglalkozunk vele. Felváltva járkál köztünk, a tulajdonos és egy másik szoszéd között. Nálunk kaja, törődés, fekhely van. A másik szomszédhoz bármikor be tud menni és ott is van fekhely. A tulajhoz pedig a gyökerei kötik, ott csak konzervet kap, meg talán nem foglalkonak vele annyira, mint itt, aludni ott is tud hol ;).

Ui: ez egy társasház.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10905) patomi


patomi
őstag

Az mitől lehet, ha cicának pici csomókban hullik a szőre? Itt a cégnél van egy macs kb. egy hete(tippre olyan 2-3 éves lehet, ivartalanított is ...aszem). Etetem, szeretgetem. De most látom, hogy "kopaszodik" az orra és a szeme közötti szakaszon. Tegnap bejöttem, adtam neki enni, viszont akkor még nem volt rajta ez a szőrhullás. Kicsi sebek is vannak ott, de nem kardoskodásból származnak(a szőrhullás szélein). :F

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10906) radi8tor válasza patomi (#10905) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valószínűleg rühes.
Vidd el állatorvoshoz.

⭐ Stella

(#10907) patomi válasza radi8tor (#10906) üzenetére


patomi
őstag

Ezt találtam:[link]
A mélyen a bőrben élősködő szőrtüszőatka (Demodex cati) az egészséges macskákon is kisebb számban előfordul, anélkül, hogy bármilyen látható elváltozást okozna. Tüneteket a macskák elenyésző részén okoz. Ezen rendkívül ritka esetekben a macska immunrendszere meggyengül, ezért nem képes a szőrtüszőatkák elszaporodását korlátozni, és szőrhullással, a bőr megvastagodásával, súlyos esetekben gennyes bőrgyulladással járó betegség alakul ki.

Ezzel csak az a gond,hogy a 6+1 macsek mellé nem tudom már befogadni, pedig hálás és szép kis dög. Ha már elviszem dokihoz akkor nyilván nem dobom vissza az utcára .. :(

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#10908) MaciG


MaciG
addikt

Elhoztunk egy cicát, még kicsit fél, mert állítólag nincs emberhez szokva még. Az jó ha éjszakára benne hagyjuk a macskahordóba víz és élelem társaságában és úgy marad bent a lakásban?

BANZAII

(#10909) lugosi válasza patomi (#10907) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kenőcsöt kell majd rá kenni.

(#10910) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Új lakó érkezett hozzánk.

Budapesten tud valaki jó állatorvost? Kerületet direkt nem írok, nehogy most +10 perc kocsikázás miatt essen ki jó. Mondanom sem kell olyat szeretnék, ahol valóban hozzáértő, állatszeretők dolgoznak nem arany áron.

A kötelező oltások kellenének majd, féregtelenítés, később egy ivartalanítás és remélem más miatt nem kell soha. :R

üdv

(#10911) beleszólok válasza werszomjas (#10910) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az a szemrehányó pofija... :))
XV. ker. Rákos úti rendelő. Eddig egy alkalommal fordult elő, hogy nem igazán voltam elégedett a dokinénivel, pedig jártunk már ott párszor. (sokszor :( )

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#10912) Louro válasza werszomjas (#10910) üzenetére


Louro
őstag

Belváros, Báthory utca. Bazilika környékén. Szerencsére árazásban nem érződik és nagyon kedves az orvos és a doktornő is. Eddig jót tapasztaltunk velük.

Mess with the best / Die like the rest

(#10913) Potzee válasza sznorbert86 (#10897) üzenetére


Potzee
addikt

:B ...én nem tudnék megválni tőle...gyönyörű cica... :O

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#10914) KunEmber válasza MaciG (#10908) üzenetére


KunEmber
senior tag

Elvben igen, sőt, kívánatos is bezárni. Gyakorlatilag az alom nem fog sehova férni, az így elég necces. Egy nagyobb ketrecet szoktak erre a célra alkalmazni.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#10915) MaciG válasza KunEmber (#10914) üzenetére


MaciG
addikt

Közben úgy alakult, hogy maradhatott az előszobában, egy alacsony szélű dobozt megtöltöttem neki homokkal és odatettem a ketrece mellé (nyitva hagytam). Egyéb ilyen "benti" tárgyakhoz nem nagyon akarom hozzászoktatni, mert kinti cica lesz, csak pár napig van bent, meg most napközben kisebb időkre kiviszem.

BANZAII

(#10916) KunEmber válasza MaciG (#10915) üzenetére


KunEmber
senior tag

:K

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#10917) Potzee válasza werszomjas (#10910) üzenetére


Potzee
addikt

Gyönyörű falatka... :B

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#10918) werszomjas válasza Potzee (#10917) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, szerintem is nagyon cuki :)

Köszönöm az ajánlásokat, megnézem őket :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#10919) Potzee válasza werszomjas (#10918) üzenetére


Potzee
addikt

...és nálatok is a macskás faltetoválás... ;)

Ennek a tündérkének is kellene egy jó hely...

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#10920) MaciG


MaciG
addikt

Két macskát, hogy lehet "összebarátkoztatni"? Amit most hoztunk az barátságosnak tűnik (kb 2 hónapos kandúr), mert megy oda a másikhoz (kb. 4 éves nőstény), de az csak morog rá, meg mintha félne tőle. :F

BANZAII

(#10921) radi8tor válasza MaciG (#10920) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyi ideje van ez?
Ha 1 napja, akkor teljesen természetes, ha 1 hónapja, akkor valamin változtatni kell.

⭐ Stella

(#10922) MaciG válasza radi8tor (#10921) üzenetére


MaciG
addikt

1 napja. Csak nem tudom mit kellene csinálni, hogy megkedveljék egymást. Néha zárjam össze őket?

BANZAII

(#10923) radi8tor válasza MaciG (#10922) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont, hogy az erőltetés nem vezet célra a macskáknál. Majd ők megismerkednek a saját tempójukban.
Fontos, hogy mindkettőnek meglegyen a saját élettere. Összezárásnál ez megszűnne.

⭐ Stella

(#10924) Mahrenburg válasza MaciG (#10920) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Pont most játszódott le nálunk is ez. Szerintem nem fél , hanem idegen még neki, nem tud mit kezdeni a kicsivel, ezért elhúzódik tőle. Nem kell tennetek semmit, kis türelem, szerintem hamar megszokják egymást. Csütörtökön érkezett a kicsi, először kölcsönösen fújtak egymásra, de tegnap este már békésen aludtak egymás mellett. :)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#10925) bul07 válasza MaciG (#10920) üzenetére


bul07
nagyúr

Introducing Cats, Round 1
Introducing Cats, Round 2
Introducing Cats: Love Wins

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10926) Potzee válasza MaciG (#10920) üzenetére


Potzee
addikt

Semmit sem szabad erőltetni, eleinte fújnak, morognak, stírölik egymást, aztán megszokják, hogy van egy másik...
Az alom nagyon sarkalatos pont! Ahány cica, annyi cica wc szükséges! Ez a legintimebb territóriuma minden macskának!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#10927) shteer


shteer
titán

Hahó!

Jelentem a lábam szépen meggyógyult - nem fáj és nem bicegek, fára mászok, szaladok, bár a nagy
ugrásokat inkább nem vállalom be. Itt épp a kedvenc pózomban alszok.

És van 3 kistesóm, bár akiket én annyira nem komálok (mikor hazamegyünk vidékre, jól lepofozom őket) de azért szeretném, hogy jó gazdira találjanak. Szóval ha tudtok lehetőséget, szóljatok!

Kösz-Pusz-Csá,

Rudi

..szerintem jónak tűnik

(#10928) emiki6


emiki6
veterán

Miért van az, hogy csak a lány macskák lehetnek 3 színűek?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10929) glutamin válasza emiki6 (#10928) üzenetére


glutamin
őstag

És az miért van, hogy a vörös macskák zöme fiú?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#10930) tolvaj! válasza glutamin (#10929) üzenetére


tolvaj!
őstag

Mert írek ;]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10931) shteer válasza emiki6 (#10928) üzenetére


shteer
titán

Igaz, hogy a háromszínű macskák csak nőstények lehetnek, ez az ún. nem nemi kromoszómákhoz kötött színöröklődés. Ha esetleg kandúr a háromszínű állat, akkor biztos, hogy hermafrodita, és terméketlen, mint hím egyed.
Dr. Szász Ferenc - ANIREP Állatorvosi Rendelő

..szerintem jónak tűnik

(#10932) glutamin


glutamin
őstag

Pihenés: [link]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#10933) radi8tor válasza glutamin (#10932) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Illik a doboz színe a nózijához. :)

⭐ Stella

(#10934) devil-k válasza glutamin (#10932) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon szép cica! :)

Én férfi létemre a kutyákat és a macskákat is ugyanúgy szeretem, nem tudok különbséget tenni közöttük.

- mozi bolondéria -

(#10935) glutamin válasza devil-k (#10934) üzenetére


glutamin
őstag

Szerintem semmi férfiatlan nincs abban ha valaki szereti a macskákat. Praktikus okai is lehetnek a macskatartásnak. Mondjuk elég furán is nézne ki a szekrényen lévő dobozok tetején egy roti :D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#10936) devil-k válasza glutamin (#10935) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, jah. :) Sajnos, nálunk nem lehet, ugyanis eddig mind a kétszer a kutyák lerendezték őket. :O Két kis utcai vegyes, mindenkivel barátságosak és kedvesek, sőt még túlságosan is. Viszont mindent elkapnak ami mozog, még a madarat vagy a legyet is... Jah és nem eszik meg, csak elkapja, megöli és kész.

Múltkor a következő történt:

Kiment reggel megetetni a két makrancos hölgyet (mármint a kutyákat :D) és az egyik a lábamhoz hozott egy kisegeret. Megdicsértem, hogy milyen ügyes, aztán kidobtam a "hullát". Amikor visszamentem, rá pár másodpercre egy patkányt hozott oda a lábam elé. :D Azt hittem, hogy elájulok. Ez volt az előző este termése a szomszédból, mivel ott egy csűr van.

- mozi bolondéria -

(#10937) glutamin válasza devil-k (#10936) üzenetére


glutamin
őstag

Nálunk még nagymutteréknál a ház lépcsőjére hozták reggelente az egértetemeket a macskák. Egyik macsek patkányra is vadászott. Volt, hogy akkor patkányt hozott mint saját maga :)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#10938) devil-k válasza glutamin (#10937) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hihetetlenek a macskák! :K Felmerült bennük az, ha majd nem lesz a két makrancos hölgy, akkor lesz egy golden retriver és egy macska, persze mind a kettőt egyszerre és kölyökként fogjuk hazaköltöztetni. :) Szerintem a golden retriver nem ilyen vérmérsékletű, mint ez a két mostani.

- mozi bolondéria -

(#10939) beleszólok válasza devil-k (#10938) üzenetére


beleszólok
senior tag

Állítólag a legtöbb harapást a goldie-k követik el ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#10940) devil-k válasza beleszólok (#10939) üzenetére


devil-k
nagyúr

Komoly? Ezt sem tudtam. Ez tény vagy csak "urban legend"?

- mozi bolondéria -

(#10941) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Amúgy hogy van az, hogy a kutya megöli a macskát?
Egyszerűen nem fér a fejembe. Az átlag kutya lomha és lassú, de még a legfürgébb se veheti fel a versenyt egy macska mozgásával, sebességével, és legfőképpen mindenre mászásával.
Nem fér a fejembe, hogyan tudnak a kutyák foglyul ejteni egy macskát :U pedig egyre több ilyet hallok.. :(((

beleszólok - nem a tacskók? :)

(#10942) tolvaj! válasza DeathAdder (#10941) üzenetére


tolvaj!
őstag

Tápláléklánc. Nem kell ragozni, de ne felejtsd el, hogy a kutya is ragadozó és mint ilyen intelligens. Nem a sebesség a lényeg. :)

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10943) devil-k válasza DeathAdder (#10941) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az egyik kutya rottweiler és tacskó (!) keveréke, képzelheted. :D Nem csak intelligens a kutya, hanem igen ravasz is. :K

Ők azok:

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10944) shteer válasza DeathAdder (#10941) üzenetére


shteer
titán

A kutyak is tudnak nagyon gyorsak lenni ha vadaszatrol van szo. Videken csak kutyank volt, a nemetjuhaszunk es a foxterrierunk is ejtett el szomszedbol attevedt macskat. Es ilyenkor egyszeruen kikapcsolt az agyuk, se vezenyszora se semmire nem reagaltak amire amugy mindig. Es lesben is alltak orakig ha ugy volt kedvuk. Oszton.

A jelenlegi foxterrier keverekunkkel eltartott egy darabig amig a befogadott cicat hozzaszoktattuk. De annak az egyre nagyobb kolyket meg mindig nem engedi kozel magahoz. Kozrejatszhat az is, hogy az fekete es kandur.

Es szerintem az idegen macskakat tovabbra sem birja.

..szerintem jónak tűnik

(#10945) beleszólok válasza devil-k (#10940) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ahol olvastam, ott komolyan írták.
Viszont egy fórum vagy blog hozzászólásai közt láttam, így a hitelessége erősen kérdőjeles.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#10946) beleszólok válasza DeathAdder (#10941) üzenetére


beleszólok
senior tag

A napokban láttam, hogy egy macs direkt hergelte az arra sétáló kutyát. Tudta (? hitte, hogy tudja?), hogy a kutyusnak esélye sincs.
Ennek megfelelően csak amolyan lightos kocogással húzott el, mikor a kutya utána futott. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#10947) devil-k válasza beleszólok (#10945) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor jó, én eddig csak jót hallottam róluk (golden retriver-macska-gyerek-család).

- mozi bolondéria -

(#10948) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Értem :R

Nem nagyon értek kutyául ezért kérdeztem. Ez megmagyarázza, viszont nem gondoltam volna, hogy azok a bizonyos lusta dögök is ilyen vadászösztönre képesek :N (nem általánosítok, de sok van belőlük)
Lehet ciki de az sem volt teljes számomra, hogy a kutya ragadozó, lévén minden szart megesznek :DDD (bár az anatómiai felépítésük egyértelműen ragadozó)

[ Szerkesztve ]

(#10949) lugosi válasza shteer (#10944) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olvastam egy érdekes cikket a témában, ami arról szólt, hogy a kutya-macska összekapások nagy részének az az oka, hogy a két állatnak eltérő jelentéssel bír a testbeszéde. Ami az egyik részéről a saját fajtársai között barátságos közeledést, vagy más érzelmet jelent, az a másik faj számára testbeszédben agresszivitást jelent. Ezért van alapja annak, hogy ha kölyökkoruktól egymás mellett nőnek fel, akkor békén hagyják egymást, sőt nagyon jó kapcsolat alakulhat ki közöttük, mert egymás testbeszédét megtanulják, és nem értik félre a másikat. Most persze pont nem találom, hogy miben olvastam a cikket, de érdekes volt.

(#10950) devil-k válasza lugosi (#10949) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha esetleg meglenne, írd meg. :)

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.