Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9851) radi8tor válasza vashal (#9850) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon jó képek, köszi érte! Nagy élmény lehet ennyi bundással egy lakásban élni. :C

A sok cicaszőrt kinek adjátok el? :D

Egyszer megnéznék ennyi cicát élőben.

A macskafüvet honnan szerváltátok? Mostanában nem árulnak Fressnapfban. :(

Még egy bónusz kérdés: hogyan lett ennyi cicátok? Mesélnél róla pár szóban? :R

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9852) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Sony World Photography Awards
Csak ez volt macskás, de azért megjelöltem a forrást.

[ Szerkesztve ]

(#9853) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

sicckérdés:

láttam egy képet, valami játékos fél-nagymacskáról, pöttyös volt, és szabályos félkör alakú füle. valaki tudja, miféle?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9854) Mahrenburg válasza Mr.Csizmás (#9853) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Esetleg ocelot lehetett?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#9855) Mr.Csizmás válasza Mahrenburg (#9854) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valszeg.

úgy tartanék egy ilyen nagyobb cicát :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9856) venge


venge
tag

Ő a Kicsi, ő meg Eddy.

(#9858) vashal válasza radi8tor (#9851) üzenetére


vashal
tag

szia

köszönöm szépen :K .a szőr nem eladó :N . az sima fű mert mi sem találunk sehol,kimentem az erdő szélére és kiástam 2 kupacot.bár csak 1x mert félek nehogy bevigyünk valami gethát.probáltuk a búzát is de az nem volt túl népszerű.ha viszont veszel (vagy szerzel) egy kis fűmagot,hamar kinő csak hamar le is darálják.ezért 4 cserépbe ültettünk és felváltva kapják igy van ideje megnőni.minél többet rágják annál erősebb lesz.
a bónusz:
eredetileg 3 cica volt (2 fekete tesó és egy teknőc mintás) a többit találtuk :D .először egy kis sziámit találtunk a buszmegállóba.aztán amikor mentem egyszer dolgozni robogoval a város szélén sétált egy lány egy fekete nagyon kicsi cicával.visszafordultam és mondtam hogy milyen szép cicája van csak el ne üssék.mondta hogy nem az övé csak követi.akkor felkaptam és gyorsan haza vittem.akkora volt hogy elveszett a tenyerembe de tényleg.egye az udvaron találtunk,valaki bedobta mert mint kiderült nem tudott menni tehát nem tudott bemászni.csináltam egy dobozt mondom télen hátha valaki beköltözik.egyszer szol az asszony hogy itt egy cica a dobozba.kimentem óvatosan és probáltam kaját adni neki.nem futott el na mondom mi van.probáltam kicsalogatni a kajával és akkor láttuk,hogy le van bénulva a hátulja.hamar bevittük kicsit lemostuk (pisis volt szegény) aztán állatorvos.megröngenezte de nem látszott semmi.nagyon nagyon jó orvos és már ismerős is mert sokat jártunk oda,van hogy nem kell fizetni és ha marad gyógyszer,vitaminpaszta (pl elpusztul az állat és nem fogy el) vagy már nem tudja eladni mert lejárós azt odaadja.mondván ide jó helyre kerül,mert sokszor kobor beteg cicákat is beviszünk gyogyitani vagy csak a szomszédét.na de elmentem :DDD .szóval azt mondta probáljuk tornáztatni hátha csak valami kisebb baj és beindul,ha mégse akkor esetleg elaltatni :( .hetekig (vagy hónapokig) tornáztunk de nem sikerült felállnia.aztán hamar megerősödött és most ő lett a vezér,ha kell elver mindenkit vagy ha kicsi bunyó van akkor már morog és fut is rendezkedni és tartanak is tőle :D .utána a szomszéd cicája szült a másik telekre.egyszer szakadt az eső aztán ahogy csendesedett hallottuk hogy sirnak a kiscicák.elkezdtem keresni őket és hamar meg is találtam egy kis gödörbe őket a vizbe(még jó hogy nem lepte el őket a viz),gyorsan behoztam őket.elkezdtek nőni aztán szépen itt ragadtak :) .nagyjából ennyi a történet.meg van egy csomó cicás történet is,megkörnyékeznek a cicák :)) imádom a macskaféléket :DDD sok embernél többet érnek az állatok mégis ők tarják magukat a piramis csúcsának.

a tudatlanság és sötétség határtalan vagy nagy az isten állatkertje :Y

(#9859) Mr.Csizmás válasza vashal (#9858) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R :R :R :R :R :R :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9860) emiki6 válasza venge (#9856) üzenetére


emiki6
veterán

Nagyon szépek! :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9861) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9862) wertigo1984 válasza vashal (#9858) üzenetére


wertigo1984
őstag

Minden tiszteletem a Tietek :R

Radi ez a tied? Vanderful! :C

Venge a tietek is gyszepek :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9863) radi8tor válasza wertigo1984 (#9862) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen a mi cicánk. Most éppen az Olimpiai megnyitót nézi, hátha lesz benne orosz kék cicafiú. :D

vashal: Ja, elfelejtettem reagálni. Keep up the good job! :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9864) Dani82


Dani82
senior tag

Hasznal vki morzsaporzsivot szor porszivozashoz? Simogatas utan 4 uj macskanyi szort tudnek felszivni es tok jo lenne ha nem kene elovenni a nagyporszivot csak felszippantgatnam ilyeenel csak bem tudom hogy birja

(#9865) radi8tor válasza Dani82 (#9864) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne porszívózz szerintem, hanem fésüld rendszeresen a cicát. Neki is jobb lesz, hogy nem kell annyi szőrt nyelnie tisztálkodás során.

⭐ Stella

(#9866) blasko92


blasko92
őstag

haha :DDD :DDD :DDD

[link]

(#9867) Dani82 válasza radi8tor (#9865) üzenetére


Dani82
senior tag

áhh nem segit. vettem furminatort, 10e Ft-os fésű baszki. nekem meg a baratnomnek nincs 10e Ftos fesűnk összesen, pedig neki van vagy 3 :DDD
Hiába fsülöm vele, ha 3 órán keresztül fésülöm akkor 3 órán keresztül jön ki a szőr ...

(#9868) Kidus válasza Dani82 (#9867) üzenetére


Kidus
őstag

Hat akkor itt nincs mas megoldas, mint a birkanyiro ;]

Assuming Control

(#9869) lugosi válasza Dani82 (#9867) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes ez a humán fésű, sokaknál látom, hogy van, én kb 25 éve nem fésültem meg a hajam, már el is felejtettem milyen :DDD

(#9870) radi8tor válasza Dani82 (#9867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Durva, hogy én még sosem hallottam erről a fésűről. :B

Viszont, ha ennyire hullik a szőre az utalhat vitaminhiányra is.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9871) emiki6 válasza Dani82 (#9867) üzenetére


emiki6
veterán

300 forintos fésű is tökéletes erre a célra. :P
Az a helyzet, hogy jó erősen rá kell nyomni a macsekra, mert akkor hatékony. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9872) Dani82 válasza emiki6 (#9871) üzenetére


Dani82
senior tag

de azt nem szereti és elmegy :DDD

(#9873) venge


venge
tag

Mi vettünk egy antisztatikus macskasímogató kesztyűt, azt nagyon szeretik. Olyan, mintha csak símogatnád a cicát, közben egy csomó szőr is a kesztyűn marad.

(#9874) radi8tor válasza venge (#9873) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor az statikus lesz nem antisztatikus. :)

⭐ Stella

(#9875) venge válasza radi8tor (#9874) üzenetére


venge
tag

Én is azt mondom! :B

Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#9876) radi8tor válasza venge (#9875) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa, ez a kép már más megvilágításba helyezi a simogatást. :)

⭐ Stella

(#9877) Dani82 válasza venge (#9875) üzenetére


Dani82
senior tag

nekem is van ilyen, de ezt se szereti, mert gumiszagú :D

(#9878) Orlin


Orlin
addikt

[link]

:C

[ Módosította: radi8tor ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9879) radi8tor válasza Orlin (#9878) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ekkora anim GIF-eket csak linkesítve. :R

⭐ Stella

(#9880) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kérdés.

Az öreg macsekom már egy ideje nagyon válogatós, a macskakaját nagyon lassan eszi és csak keveset, inkább párizsi, szív meg ilyeneket eszik, plusz a száraz macskatápot.
Viszont nemrég belekóstolt a kutya konzervjébe (megjegyzem azt véletlenül vettük, mert a kutya meg nem eszik kutyakaját, csak a macskák kajáját), amit azonnal teljesen bekajált, azóta is ha kutyás konzerből adok neki, mindet megeszi, a macskakajából meg fél adag is megmarad két napig (1 adag nála kb 1/3 konzerv, napi 2 adag lenne a része).
Na most engem az érdekelne, hogy mi baja lehet abból, ha ezentúl csak kutyakaját kap tőlem "főfogásként"?
Árban ugyanannyi, szóval nem a pénz miatt, hanem annak örülök, hogy végre eszik.
Sok mindent olvastam, hogy a kutyakajában kevesebb a taurin és ezért nem jó, illetve olyanokat, hogy semmi baja nem lett tőle.
Tehát ha ezentúl kutyakonzervet kap rendszeresen, de mellé mindig ki van készítve száraz macskatáp, amit szépen lassan rágcsál, tehát elvileg megvan a taurin forrás, akkor rendben van?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9881) Zirowe válasza Zirowe (#9880) üzenetére


Zirowe
nagyúr

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9882) Sanyi.mTs válasza Zirowe (#9880) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem olyasmi is rémlik, h a kutyakajában kevesebb a vitamin. (de lehet, h rosszul tudom)

(#9883) Mr.Csizmás válasza Sanyi.mTs (#9882) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elvileg nettó ugyanaz, húskészítmény, csak nagyobb szemcse és darabmérettel, meg a kutyák ízlésére szabva. a vitaminok mennyisége a gyártón múlik.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9884) Kidus válasza Zirowe (#9880) üzenetére


Kidus
őstag

Abszolut nem ajanlott, foleg ha idos figyelni kell ra milyen osszetetelu kajat eszik.
Kutya kajaban kevesebb a feherje, macskaknak tobbre van szukseguk annal.
A vitaminbol is tobb van benne, mint macska kajaban, problemas lehet ha tul sokat kap belole a macska.
Taurinbol tobbre van szukseguk mint kutyknak, ez valtozo lehet, altalaban kutyakajaban is van de nem mindig.
Mas taplalkozasi szokasok, mas energia igenyek. Jo minosegu idos macskaknak valo kajat kell neki talalni, amit szeret. Lehet buveszkedni keverni valami finom konzervet a szarazzal, vagy majkremet adni hozza es egyebek, de kutyakajat en semmikepp nem adnek neki, ahogyan a kutyanak sem ajanlott macska kajat.

szerk:
Turtam egy cikket kozben.
Angol de szivesen forditom vagy kereshet barki magyarul is hasonlot :)

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#9885) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Értem, csak egyszerűen nagyon nem hajlandó a macskatápot enni, egyedül amit eszik, az a kutyakaja meg a száraztáp.

Két kajás tálja van, egyikbe kerül a konzerv, a másik pedig folyamatosan tele van száraz macskatáppal, az nem tudja neki megfelelően pótolni a vitaminokat, amik a kutyakajából hiányoznak?

Meg van itthon egy beteges cica, neki van ilyen immunerősítő vitaminos por készítmény, amit mindig a kajájára szórunk, ha azt rakok a kutyakajára, az is javít vmicskét, nem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9886) Sanyi.mTs válasza Zirowe (#9885) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

lehet, h ezzel a kérdéssel már egy állatorvost is meg lehetne kérdezni. :U

(#9887) Zirowe válasza Sanyi.mTs (#9886) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Úgyis megyek nemsokára, majd megkérdem tőle.

Egyelőre most megpróbálok kikeverni neki vmi kaját a macska és a kutyakonzerből és majd megnézem mennyire eszi meg.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9888) Kidus válasza Zirowe (#9885) üzenetére


Kidus
őstag

Nem azert eszi mert kutyakaja, hanem mert finom. Biztosan van olyan macska kaja ami hasonlo izu es szereti :)

Assuming Control

(#9889) Zirowe válasza Kidus (#9888) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ugyanaz a márka és ízesítésű a macskakaja és a kutyakaja, az előbbit egy ideig szerette (van vagy 4 féle ízesítése, azt szoktam váltogatni neki, de abból sem evett meg mindent), de most már alig nyúl hozzá.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9890) Kidus válasza Zirowe (#9889) üzenetére


Kidus
őstag

Otthon ha jol emlekszem vannak olyan boltok ahol ki van teve zsakszam szaraz kaja, es lehet belole kis adagokat merni kiprobalni. Szaraz kajanal ezt tennem.
Konzervnel meg kulonbozo markakbol es izekbol vennek kicsiket, mondjuk en konzervnek sosem voltam hive, nagy resze viz es max arra hasznalom hogy neha a szarazhoz hozza keverjem mert nyilvan finom meg szaftos es az enyem peldaul az osszeset beszippantja, de anelkul is nagyon jol elvan.
Altalaban azt szoktam mondani valogatos macskakra, hogy el vannak kenyeztetve, es ez igaz is szokott lenni, ha az ember hagyja oket valogatni akkor fognak is, mert tudjak hogy ha nem eszik meg ami epp nincs inyukre akkor kapnak olyat, ami meg jobban bejon.
Viszont oreg macskarol van szo, az is lehet hogy hianyzik neki valami ami pont abban a kajaban van, en azt mondom egy doki, vizsgalat vervetellel sosem art, de ha semmi baja rahagynam, eszik majd ha ehes es egy jo minosegu szaraz tapnak fedeznie kell mindent, amire szuksege van.

Assuming Control

(#9891) Zirowe válasza Kidus (#9890) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szárazzal nincsen gondja, mert azt eszi rendesen és folyamatosan (egy púpozott tál van állandóan szárazzal, azt kb másfél hét alatt eszi meg), csak annyit nem, hogy az egész napra elég legyen.

Majd próbálom kevergetni neki.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9892) vashal válasza Zirowe (#9891) üzenetére


vashal
tag

igazából egy jobb minőségű száraz táp még jobb is mint a konzev

(#9893) radi8tor válasza vashal (#9892) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így van, a mienk pl még jó a fogkő ellen is, valamint segít a szőrlabdák lebontására a gyomorban.

⭐ Stella

(#9894) Zirowe válasza vashal (#9892) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, de abbol nem eszik sokat, ilyen uzsonna jelleggel ropogtatja mindig, ha eppen nincs etetes es ures a tal. :)
Meg hianyzik az egyik metszo foga is.
Most vacsira osszekevertem a macskakonzervet a kutyakonzervvel, 2/1 aranyban, jobban fogyott, mintha csak siman macskakonzerv lenne. :)
Amugy tejet se nagyon szereti, csak ritkan issza, a majat meg mindig kihanyja, sziv meg veset viszont rendesen eszi, meg persze csirkebor meg csont ragcsalas, de nem azeretem gyakran adni neki, meg szoktam rizset is keverni a kajajahoz.
Remel sokaig huzza, o a legoregebb es a legegeszsegesebb a "csoportban", kb 14 eves, de a hianyzo fogon meg egy kis pupon kivul a hatan (egy 2 evvel ezelotti verekedes maradvanya) semmi baja.
Jo lenne, ha legalabb 20-ig vagy tovabb kihuzna. :)
O az egyetlen, aki az "enyem", mindig velem van, rajtam maszkal es velem/rajtam alszik.

Ja, meg az egyik torpenel tegnap vettem eszre, hogy mozog az egyik metszofoga.
Meg nyaron vettem eszre, hogy az egyik metszofoga "megnott", hosszabb lett, csukott szajjal is latszodik, de csak az egyik.
Ez se fiatal macska, kb 10eves.
Akkor azt mondta a doki, hogy teljesen rendben van a foga, nem para.
De tegnap vettem azt eszre, hogy nagyon mozog es kijebb van, ezert is hosszabb.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9895) vashal válasza Zirowe (#9894) üzenetére


vashal
tag

a jó minőségű tápból kevesebbet esznek mert táplálóbb.jobb a szervezetének is.a kutyakaját ha jól emlékszem kifejezetten tiltják macskának :K .ha elkezd kihullani a foga és begyullad akkor az is lehet ok az étvágytalanságra.ha ki van húzatva akkor sokkal jobb neki (nem fáj),persze ezt látni kéne(meg fontos hogy hozzá értő orvos is legyen).fog nélkül is elboldogulnak viszont akkor apróbb száraz kell.esetleg meg kéne próbálni más márkájú konzervet hátha bejön.meg persze az se mindegy hol gyártották.mi félix-et veszünk nekik németet,viszont amikor szlovák feliratos van akkor nem eszik meg.még jó a dm-be lévő kaja is,nem drága és egész jó minőségű.az igazi az lenne ha járnátok az osztrák fressnapf-ba,ott mindegy mit veszel az jó.teljesen más minőség és ár. pl: a félix 350-400 itthon kint 0,55-0,59 euro.de ha olcsó és nem rosszat akarsz akkor van kint 80ft-os is és tényleg nem rossz.persze itthon is vannak jók és nem birtos hogy a drágák.nézni kell az összetételt és hogy hol gyártották.a whiskas sajnos nem tudja azt a minőséget ami az ára miatt indokolt lenne.okos telora van ingyenes alkalmazás ami megmondja vonalkód alapján az országot

(#9896) Zirowe válasza vashal (#9895) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tudom, anyu egyik macsekjának az összes foga ki lett húzatva, aztán azóta minden kajáját turmixoljuk meg szárazt nem is kap. :D
Neki adjuk immunerősítővel fűszerezve a kaját, mert hogy a doki idézzem "egy kis macskaaidse van".

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9897) vashal válasza Zirowe (#9896) üzenetére


vashal
tag

sajnos tényleg vannak ilyen és még sokkal rosszabb betegségek. ha mi is idősek leszünk mi is turmixolva kapjuk a kaját :DDD .elméletileg apróbb szárazat meg tudja enni

(#9898) emiki6 válasza vashal (#9897) üzenetére


emiki6
veterán

Fatálból. :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9899) Zirowe válasza vashal (#9897) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Próbáltam tejbe áztatni, mert ez a macska meg nagyon szereti a tejet, tej által "költözött" hozzánk (nyaralóban kezdett el bejárni a kertünkbe, anyu megszánta és adott neki tejet, szépen lassan minden nap jött és megivott 1liter tejet, aztán már a teraszon pihent egész nap, majd bejött aludni a nyaralóba, onnantól meg már családtag lett :) ), de így se kellett neki.
Mondjuk az a macska skizofrén, szóval úgy kell neki. :)

De durva volt, mert amíg nem lett kihúzva az összes foga, addig baromi büdös volt az egész macska, gondolom ahogy nyalta magát, úgy az egész bundája olyan lett, az orvos először a bűzmirigyére gyanakodott, majd szépen lassan húzogatni kezdte a fogát, mert kaja közben baromira nyávogott a fájdalomtól, most meg már egy foga sincs, kaja közben se nagyon nyávog, a bundája se büdös már.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9900) greenity


greenity
aktív tag

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.