Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9751) Mukorka válasza Dani82 (#9750) üzenetére


Mukorka
addikt

Na majd kipróbálom hogy kiengedem bár látszólag az egész előszobában járkál ilyenkor és nem direkt az ajtó előtt. Különben meg van haverja, 6 éve nem nyávog, most mitől kezdett el unatkozni...

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#9752) Orlin


Orlin
addikt

Most volt kint a doki beteg öreg cicámnál.
Nem is adott neki semmit,azt mondta ez a végstádium már.A szivét is alig érezte már.Ma vagy holnap meghalhat :( :(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9753) Dani82 válasza Orlin (#9752) üzenetére


Dani82
senior tag

Istenem :( Legyél vele amennyit csak tudsz :( :O

(#9754) venge


venge
tag

Honnan lehet tudni, hogy megmérgezték-e a macskát? :o

(#9755) venge


venge
tag

Amióta együtt vagyunk a párommal (közel húsz éve) mindig volt cicánk.
De egyet se szeretett Kriszta ennyire, mint ezt a tündérgyönyörűségest.
Egyszer már volt nagyon beteg, akkor a fiam meggyógyította.
Tegnap délután, amikor hazaértünk a gyerekkel, a tarka ott ült az ajtóban és nagyon durván nézett ki. :(((
Látszott rajta, hogy nagyon beteg. Bevittem a kazánhoz, benn töltötte az éjszakát. Reggelre még rosszabbul nézett ki. Nem eszik, inni ivott valamennyit, nem hány, egyszerűen, csak beteg. Már most alig tud járni.
Reggel elvittük állatorvoshoz, kapott egy injekciót, a doktor megnézte a manduláját, azt mondta, hogy összeszedett valami vírust. Ha nem javul vigyük vissza szombaton.
A párom most zokog, hogy a tarka biztos nem éri meg a reggelt! :O
Én próbálom nyugtatni és holnap reggel visszavisszük az orvoshoz.
Az egyik testvérét nem láttuk már három napja, ma megtaláltam a padláson. Már nem élt. :O

(#9756) lugosi válasza venge (#9755) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Van humán orvos ismerősötök? Írjon fel egy olyan gyógyszert, az a neve hogy Zynnat. Ez egy nagyon erős antibiotikum, nekem volt egyszer egy nagyon durva tüdőgyulladásom (tudod hogy nem vagyok egy vékony alkat de 6 hetet feküdtem vele), és amikor ilyen bajom van vagy nagyon beteg vagyok, akkor ezt írják ki. 1000mg-os a legnagyobb adag, akkoriban még az 500-ast írták ki nekem.
Azért írtam az előtörténetet, mert a mi macskánk is jópárszor volt annyira beteg hasonló betegségben mint a tiétek, hogy naponta jött az orvos injekciózni, valahogy ha ő elkapta, akkor nagyon elkapta. Az egyik ilyen alkalommal, mondván hogy másnap mire ki tudjuk hozni az állatorvost, adunk neki egy felet ebből a gyógyszerből, azt is úgy, hogy a felet elvágtuk kettőbe. Volt vagy 2 kiló az egész macska, de 3 nap alatt teljesen kigyógyult. Onnantól ezt alkalmaztuk.
Azért írtam a konkrét típust, mert utána megkérdeztük direkt a háziorvost, hogy ez baj lehetett-e, és azt mondta hogy nem minden humán gyógyszer hatásos állatoknál, de ez konkrétan az volt.
Bár azért lehet, hogy egy kérdést előtte megér, hogy legyengült szervezetnél is alkalmazható-e, de mondom nálunk konkrétan bevált.

Jobbulást neki!

u.i.: meg ha nem megy a hasa akkor kamillateát is lehet vele itatni, persze csak hidegen. Ez mondjuk türelemjáték, mi 20ml-es injekciós fecskendőbe szívtuk fel, és annak a végét adtuk a szájába és szinte cseppenként itattuk vele, valójában inkább nyalogatta a szájáról. Ártani szerintem nem ártott, elég jó gyulladáscsökkentő.

[ Szerkesztve ]

(#9757) radi8tor válasza venge (#9754) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Uhh. Rájár a rúd szegény cicára.
Legyetek vele, simogassátok, stb. Kitartás!

⭐ Stella

(#9758) venge


venge
tag

Köszönöm szépen a segítséget, aggódást, aranyosak vagytok!
Most értünk haza Szegedről, átvittük ügyeletre."Szerencsére" nem mérgezés, vírus. Viszont szegény cicának nagyon leesett a testhőmérséklete és nagyon kiszáradt.
Kapott infúziót, antibiotikumot, koncentrált vitamint. Kapott az érrendszerébe is, meg a bőre alá is, kétoldalt. Ettől az egész macska olyan díjbirkózó alakot öltött. Amikor hazaértünk, még ivott is. Most már bizakodunk benne, hogy elég erős a szervezete és jobban lesz.
Viszont, ha nem vittük volna át... :O

(#9759) radi8tor válasza venge (#9758) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na, ezek jó hírek!

Sajnos a mai világban egy állatorvos nem orvos. :(
El kell vinni máshova is, ha nem vagy elégedett a dolgával. Vidéken ez sok autózásba kerül.

⭐ Stella

(#9760) venge


venge
tag

Jobban van! Már dorombol, mászkál, rosszalkodik! :K

(#9761) wertigo1984 válasza venge (#9760) üzenetére


wertigo1984
őstag

:C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9762) Mr.Csizmás válasza venge (#9760) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9763) Dani82 válasza venge (#9760) üzenetére


Dani82
senior tag

:K

(#9764) emiki6 válasza venge (#9760) üzenetére


emiki6
veterán

A frászt hoztad ránk! :DD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9765) bbuffy válasza venge (#9760) üzenetére


bbuffy
senior tag

Helyes:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9766) venge


venge
tag

Köszönöm mindenkinek az együttérzést!
Nemrég értünk haza az orvostól, azt mondta, hogy sokat javult, fényesebb a szőre, egy fokot nőtt a testhőmérséklete! Kapott ismét infúziót, antibiotikumot. Nagyon kedves segítőkész doktor úrhoz van szerencsénk, a szegedieknek csak ajánlani tudom!

(#9767) lugosi válasza venge (#9760) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon helyes! Hajrá macska! (mi a neve?)

(#9768) emiki6


emiki6
veterán

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#9769) venge


venge
tag

Nagyon el vagyok keseredve! Nagyon rosszul néz ki a Tarka! :O

(#9770) Orlin


Orlin
addikt

Tegnap délben elhunyt 15 éves Zizi cicám.Fájdalmai enyhültek és úgy ment el mintha csak a megszokott módon gombóc lenne és aludna...Már nem szenved. :O

„SZIVÁRVÁNYHÍD
A Mennyországot a földdel egy híd köti össze, amelyet Szivárványhídnak neveznek.
A híd innenső oldala a lágy zöld fűvel borított dombok, hegyek és völgyek földje. Ha egy állat meghal, aki nagyon közel áll valakinek a szívéhez, a halála után a Szivárványhídhoz megy. Itt mindig van elég víz és eleség, folyton lágy tavaszi szellő fújdogál.
Az öregek megfiatalodnak, a sérültek újra épek és egészségesek lesznek, pont olyanok amilyennek álmunkban látjuk őket nap mint nap, vagy amint emlékeinkben újra és újra előjönnek. Napjaik önfeledt játékkal telnek, boldogságuk mégsem teljes mivel mindegyiküknek hiányzik az a pótolhatatlan személy, akit maguk mögött hagytak.
Nap mint nap játszanak és rohangálnak, de eljön a nap, amikor egyikük hirtelen megáll. Fénylő szemei a messzeséget fürkészik, vágyakozó teste remegni kezd. Hirtelen kitör a csoportból, és szinte repül a zöld fű fölött egyre gyorsabban és gyorsabban. Észrevesz Téged, és amikor te és különleges barátod újra találkoztok összeölelkeztek az örömteli újraegyesülésben, és soha nem váltok el többé. Az öröm csókjai záporoznak arcodon, kezed újra simogatja a szeretett fejet, és végre újra belenézhetsz azokba a bizalommal teli szemekbe, amelyek oly régen távoztak az életedből, de a szívedből nem hiányoztak soha.
Együtt mentek át a Szivárványhídon.”

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9771) radi8tor válasza Orlin (#9770) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyugodjék békében!

venge: valami jó hírt is mondhatnál. :(

⭐ Stella

(#9772) venge válasza Orlin (#9770) üzenetére


venge
tag

Átérzem a fájdalmadat! Nagyon sajnálom!

(#9773) Mr.Csizmás válasza Orlin (#9770) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9774) Orlin


Orlin
addikt

Köszi mindenkinek!

Családtagok tudnak lenni a szőrmókok nagyon :(
Ezt csak cica/állatbarátok érezhetik :( Kicsit néha meglepődök sok ember milyen "lazán" tud kezelni hasoló eseteket...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9775) radi8tor válasza Orlin (#9774) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azokból elég sok minden hiányzik és talán még azt se vennék észre, ha a családtagjaik hagynák ott őket...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9776) lugosi válasza Orlin (#9770) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon sajnálom én is :((

(#9777) AlexWolf válasza Orlin (#9774) üzenetére


AlexWolf
senior tag

nagyon sajnálom én is!

Abból a szempontból "szerencséd" volt, hogy nem neked kellett eldöntened a dolgot. Én a mai napig nem hevertem ki, hogy nekem kellett eldönteni, nem hagyom tovább szenvedni Bubut. :(

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9778) Orlin válasza AlexWolf (#9777) üzenetére


Orlin
addikt

Hát ha lett volna doki a közelben aki vállalja akkor én altattam volna.A halál tusáját és szenvedését nem ajánlom senkinek végig nézni.
Csütörtök este mikor hazajöttem az ágyamon várt,pedig már alig tudott menni.
Péntek reggel még küzdött a dobozkájában ,dobálta magát majd megadta magát a halálnak.Anyuval beszéltük lehet azért nem tudott meghalni "könnyen" mert annyira szerettük :(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9779) 3shae válasza Orlin (#9774) üzenetére


3shae
aktív tag

Igen, igazad van.. Sajnos sok ember (főleg azok, akik nem szeretik az állatokat) nem is tudja milyen rossz érzés ez ilyenkor.

Tavaly Augusztusban én is itt írtam le a bánatomat :O

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#9780) Orlin válasza 3shae (#9779) üzenetére


Orlin
addikt

Melóban nem is nagyon mondtam,mert még engem néznek hülyének,hogy megvisel ennyire.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9781) 3shae válasza Orlin (#9780) üzenetére


3shae
aktív tag

Detto..

Tudom milyen érzés. Munkahelyen kérdezték mi bajom van én meg nem is akartam elmondani nehogy hülyének nézzenek (van pár érzéketlen munkatárs) viszont a főnökasszonyom aranyos volt, ő együttérzett velem. :)

Ez a fórum tökéletes arra hogy vígaszt lelj mert itt sok a macskabarát, állatkedvelő kolléga.

:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#9782) venge válasza Orlin (#9770) üzenetére


venge
tag

Vajon együtt játszanak?
Meghalt a Tarki...

(#9783) Orlin válasza venge (#9782) üzenetére


Orlin
addikt

:( Részvétem.

Mi van ezen a hétvégén?!

Biztos!Minden cicával jóban volt.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9784) lugosi válasza venge (#9782) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nagyon sajnálom :((

(#9785) radi8tor válasza venge (#9782) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Részvétem! :O

⭐ Stella

(#9786) venge válasza 3shae (#9779) üzenetére


venge
tag

Tudjátok, ez azért van, mert nekik, csak egy macska.
Nekünk a Tarki (és írhatnám bármelyikőtöket és a cicáját) nem, csak egy macska volt.
Ő volt az, aki a szembelévő üres telekről szaladt hozzánk, amikor hazaértünk a kocsival.
Ő volt az, aki rekedt hangján nyávogott, ha nevén szólítottuk.
Ő volt az, akitől nyálszagú lett a paplan, ha néha-néha beengedtük a szobába.
Ő volt az, akinek mindent lehetett, mert ő volt a Tarka. A legtündérgyönyörűségesebbtarkacicaaföldön.
Volt... :O :O :O

(#9787) radi8tor válasza venge (#9786) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kiderült végül mi vitte el? Elkapott valami betegséget vagy vírust?

⭐ Stella

(#9788) venge válasza radi8tor (#9787) üzenetére


venge
tag

Igen. Vírus volt.

(#9789) Dani82 válasza venge (#9788) üzenetére


Dani82
senior tag

Őszinte részvétem mindkettőtőknek :(
Borzasztó érzés, annyira hozzá tudnak nőni az emberhez ezek a kis idióták :(
:O

(#9790) blasko92


blasko92
őstag

Orlin és venge!
Részvétem! :(

MÁS: Asszonypajtás hozott olivabogyót, és Vica teljesen meg van tőle bolondulva. Ez durvább mint a macskamenta :Y Folyamatosan dörgölődzik hozzá, megkattant :D

(#9791) Mukorka válasza blasko92 (#9790) üzenetére


Mukorka
addikt

Nálunk is olajbogyó mánia van... :) kész bolondok lesznek tőle.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#9792) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Orlin & Venge: allok a recepcios pult mogott de rendesen konnyezek. Reszvetem Mindkettotoknek! :(

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9793) Orlin válasza wertigo1984 (#9792) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi!!

Amúgy annyira durva,hogy még tegnap is simán halottam ahogy tisztogatja magát és fészkelődik a dobozában.Le is vettem a hangot a tv-ről,mondom nem hiszem el...Éjszaka meg arra keltem,hogy ott fekszik a lábamnál.Még érzetem is,direkt úgy mozogtam ahogy szoktam ne huppanjon le.Aztán utána kapcsoltam csak :( :(

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9794) Vistaboy válasza Orlin (#9793) üzenetére


Vistaboy
veterán

Részvétem - mindkettőtöknek. :( Bár Csipi még csak az ötödik évében jár, de már most annyira a szívünkhöz nőtt, hogy el sem tudjuk képzelni, mihez fogunk kezdeni, ha egyszer majd elmegy.

Csipi pár hetesen, amikor elhoztuk.

Csipi most:

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9795) wertigo1984 válasza Vistaboy (#9794) üzenetére


wertigo1984
őstag

De cuki. :D

Az miert van, hogy a cicak szeretnek a dobozokkal jatszani? Egyfajta cica kuckot latnak benne, vagy les helyet?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9796) SUPREME7 válasza wertigo1984 (#9795) üzenetére


SUPREME7
őstag

Vagy mert szimplán kis idióták :)

Részvétem srácok, ő már több mint 1 éve elment, de még mindig nem hiszem el. :(

Najó hazudok, nincs egy éve ... de soknak tűnik ..


R.I.P. Krampusz

[ Szerkesztve ]

(#9797) Dani82 válasza SUPREME7 (#9796) üzenetére


Dani82
senior tag

Latom o is az "if i fit i sit" dobozfuggoseggel kuzdott :)

(#9798) wertigo1984 válasza SUPREME7 (#9796) üzenetére


wertigo1984
őstag

:DDD
Szegenyke...

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9799) SUPREME7 válasza Dani82 (#9797) üzenetére


SUPREME7
őstag

Dehogy ...

A felújításba is besegített a jelenlétével :DDD

(#9800) venge


venge
tag

Mindenkinek köszönöm a részvétet!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.