Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9101) KTTech válasza ZetorGumi (#9100) üzenetére


KTTech
veterán

Igen... de a végeredmény csökkenhet idővel.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9102) Mr.Csizmás válasza ZetorGumi (#9100) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, max a termeszet elintezi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9103) wertigo1984 válasza radi8tor (#9096) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nem is tudtam, hogy a cicad egy uj alfaj: ufocat :D

Bocsi ha hirdetesnek minosul, de az Eotvos Cirkusz a 15. keruletben Ujpalotan tanyazik az Asia center melletti placcon, lehet kisoroszlant simogatni! Szept 22-ig lesznek ott. Ha minden jol megy, mi szombaton megyunk.

Venge: aranyos ''gyuros'' cicu :)

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9104) ZetorGumi válasza KTTech (#9101) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát, pedig nem ez volt az első szülése. :)
Van már vagy 4-5 éves a cicus.

Nem is baj, ha később kevesebb lesz, ezt is már alig bírtuk elajándékozni.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9105) KTTech válasza ZetorGumi (#9104) üzenetére


KTTech
veterán

Úgy értettem, hogy sajnos nem biztos, hogy minden kiscica megmarad... Amúgy normál esetben 3-5 kiscica van az alomban, de akár 15 is lehet (de ez már extrém sok).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9106) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9107) ZetorGumi válasza KTTech (#9105) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Eddig megmaradt mind (kb 4-5 hetesek lehetnek), és mindegyik jó állapotban van. :D
Hát igen, általában a másik cicusunk 3-4-et fial, de ez a 7 most egy kicsit sok volt, főleg úgy, hogy idén, már másodjára szült, először 5-öt. :)

Abból az 5ből maradt nálunk a 2 szürke cica, akik a kosárban pózolnak egy pár hsz-szal feljebb.. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9108) SUPREME7 válasza ZetorGumi (#9107) üzenetére


SUPREME7
őstag

És sikerül gazdit is találni nekik? :) Gondolom nem tartotok többtíz macskuszt :D

(#9109) Pearla


Pearla
csendes tag

Nekünk két hete van egy, 1 hónapos kiscicánk. Sima házi cicus. Akitől kaptuk ott állítólag már minden evett. Mi Junior macskatápot adtunk neki (csirkéset) és sokat megy a hasa. Most adtam neki száraz junior tápot attól megállt, utána adtam megint konzervet és megint tapasztaltuk a hasmenést. Nem akarom, hogy szegény csak száraz kaját kapjon. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mi a jó a kis ciusnak? Egyébként egy kis örökmozgó, játékos cica, a hasmenést leszámítva teljesen egészséges, szép fényes szőrű.

"Emberi tudás és hatalom egy és ugyanaz" - F. Bacon -

(#9110) Mr.Csizmás válasza Pearla (#9109) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kevesebb nedves tapot, tobb szarazat akar egyszerre is, meg vizestal teli. kb. ez a tapasztalat nalunk.

ja es ne legyen hideg a szaftos!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9111) Pearla válasza Mr.Csizmás (#9110) üzenetére


Pearla
csendes tag

Köszi. Langyosan adom neki a konzervtápot, de akkor bepróbálkozom nála a szaftos-száraz keverékkel.

"Emberi tudás és hatalom egy és ugyanaz" - F. Bacon -

(#9112) ZetorGumi válasza SUPREME7 (#9108) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Sikerült persze.
Faluhelyen ez egy fokkal könyebben megy. Nálunk is öt macskusz van (hat volt, de szegény öreg cicusunk nekirohant a kocsinak. :( )

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9113) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

(#9114) bbuffy


bbuffy
senior tag

Hello!

Az én idiótám, Yoda.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9115) Mukorka válasza bbuffy (#9114) üzenetére


Mukorka
addikt

Fuu deszép cica :R

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#9116) mishubi


mishubi
tag

Miközben ti éjszaka nyugodtan alszotok.. :DDD

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#9117) greenity


greenity
aktív tag

Catvengers :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9118) djdaniel válasza mishubi (#9116) üzenetére


djdaniel
senior tag

nálam nappal csinálja ezt néha a macska :DDD

(#9119) Orlin


Orlin
addikt

Nálatok is fáznak a macskák már? :DDD
Macsekom már keresi a meleg helyeket meg most is itt nyávogott 30 percet,hogy vegyem fel.Igy most egy kézzel írok a macska a másik kezemen és az ölembe alszik :P

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#9120) radi8tor válasza Orlin (#9119) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi macskánk szereti a hűvöset (brit rövidszőrű), de szemmel láthatóan máshol fekszik hűvösben mint melegben. :K

⭐ Stella

(#9121) ZetorGumi válasza Orlin (#9119) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nálunk nem fáznak. :D Ki vannak képezve ezek a macskuszok. :D
Nyáron folyton kinn vannak, ha bejönnek, akkor ki vannak küldve. :D
Télen meg csak éjszakára vannak kiküldve (De akkor meg megtalálják a traktorülést, vagy más, szivacsos helyet, és ott alszanak. :) )

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9122) ZetorGumi


ZetorGumi
addikt

[link]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#9123) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Szeretnénk autóval elvinni egy cicát Magyarországról Angliába, tehát az út picivel több, mint 24 óra, megálló nélkül.

Van valakinek tapasztalata ilyen hosszú úttal kapcsolatban? Nem tudjuk, hogy fogja viselni a cica, mikor a városban állatorvoshoz visszük, ami kb 20 perc, végig nyávogja.

Ötlet, jó tanács, mire kell figyelni, érdemes-e benyugtatózni valamivel? :R

üdv

(#9124) radi8tor válasza werszomjas (#9123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van tapasztalatom. Pár éve Skóciai nyaralásra magunkkal vittük a cicánkat.
A mi cicánk jól bírja az utazást, csak pár alkalommal volt nyűgös, de sokat visszük kocsival és megszokta. Emiatt mertünk vele elindulni erre a hosszú útra is.

Neked azt javasolnám, hogy próbáld szoktatni az utazáshoz előtte. Menjetek 1 órát valami városon kívüli úton (ne legyen indulás/megállás túl sok). Aztán elvileg fokozatosan hozzá kell szoknia.

Mikor esedékes a nagy út?

⭐ Stella

(#9125) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Macskás film: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9126) werszomjas válasza radi8tor (#9124) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen erre én is gondoltam, hogy kicsit elviszem kocsikázni :DDD

Október 17., tehát még 1 hónapom van akkor felkészíteni.

Neked végig bezárva volt, vagy szabadon az utastérben? Gondolom útközben, a pihenőkben nem engedted ki.

üdv

(#9127) radi8tor válasza werszomjas (#9126) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bécs után engedtük ki a kocsiban, mert elkezdett nagyon nyávogni (csak akkor nyávog, ha valami baja van).
Körbejárta párszor az autót bent, aztán vissza ment a szállítójába.
Végig nyitva volt az út során neki (kivéve mikor kompra szálltunk), szóval el volt. Mi még a macskaalmot is odaraktuk neki (+ kaját és vizet), de már annyira rutinos, hogy csak éjszaka a szálláson használta az almot (mi félúton 12 óra utazás után megszálltunk Belgiumban).
Kocsiból sosem engedtem ki. Szobacica a lelkem. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9128) werszomjas válasza radi8tor (#9127) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, akkor ezek szerint van remény, hogy túlélje az utat :)

Elkezdjük fuvarozni, meglátjuk, hogy bírja.

üdv

(#9129) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9130) greenity válasza Mr.Csizmás (#9129) üzenetére


greenity
aktív tag

:D

épp a Schrödinger Macska állapotot olvasom :P

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9131) Mr.Csizmás válasza greenity (#9130) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mikor tartasz orat? :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9132) greenity válasza Mr.Csizmás (#9131) üzenetére


greenity
aktív tag

Holnap reggel, de nem ebből :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9133) werszomjas


werszomjas
őstag

No még 1-2 kérdés.

Aki már költözött cicával, az új lakhelyet vajon hogyan fogja viselni?

Kertes házból, kertes házba kerül, kinti és benti cica is egyben, nyáron jó időben jobban szeret kint lenni, de minden nap bent is van azért, télen a hidegben meg szinte egész nap bent van.

Hogy érdemes hozzászoktatni az új helyhez? Elsőnek csak a házban maradjon? Mennyi ideig? Mikor engedjük ki először az udvarra? Kicsit tartok attól, hogy majd elindul haza a régi helye felé, vagy csak simán elkóborol az új helyen és nem talál vissza.

És van egy másik cica az előzőnek a tesója, aki kertes házból sajnos társasházba kerül, kert nincs, 3. emelet, ő ugyan így eddig kint és bent is szeretett lenni, ezentúl viszont csak a lakásban lehet majd, max az erkélye mehet ki levegőzni.
Nem tudjuk ezt vajon hogy fogja viselni, hogy többet nem mehet már ki udvarra, utcára.

Mindkettő fiú cica, herélve vannak, szerencsére a gazdik ugyan azok maradnak.

Akinek vannak költözéssel kapcsolatos tapasztalatai, jó tanácsok, szívesen fogadom :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#9134) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok, ő Happy, muter cicája.

Vasárnap volt egy kis nagy balesete. Kiugrott a másodikról, sokkot kapott, eltört a jobb hátsó lába, és elharapta a nyelvét. Muter bevitte az állatkórházba, és megszerelték cirka 60K-ért. :( Miért nem tudnak rendesen földre érkezni a kismacskák? Az otthonival is ugyan ez volt kiskorában.... Haverék macskája meg a negyedikről ugrott ki, és semmi baja nem lett.

Egyébként már mászkál, dorombol, játszik, és ugyan úgy harapdál, mint eddig :D Csak még nem tud ráállni a foltozott lábára.

[ Szerkesztve ]

(#9135) KTTech válasza blasko92 (#9134) üzenetére


KTTech
veterán

Sajnálom szegény Happy-t, ahogy nézem most nem annyira happy :(

Magasabbról egyébként kisebb mértékben sérülnek, mert tudnak "vitorlázni" (persze egy bizonyos magasságig, de 8. emeletig jól működnek, az egyik ismerősömé onnan próbálta ki a bungee jumpingot biztosító kötél nélkül...).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9136) djdaniel válasza werszomjas (#9133) üzenetére


djdaniel
senior tag

én mikor bevittem a macskát az új lakásba rettenetesen félt, egyből az ajtóhoz ment és kiakart menni.
A lakásba elbújt és minden lehetőséget megragadott hogy kiszökjön kb 1 hétig nem engedtem ki,utána mikor kiengedtem mindig vissza ment a régi lakáshoz szerencsére csak 15m-re volt, kb 1hónap volt mire megszokta hogy nem ott lakunk már.
A lakásba eleinte 1hétig félt, és úgy tudtam hozzá szoktatni hogy ne féljen hogy naponta több órát simogattam és mindenki csak vele foglalkozott .

Szerintem nem fogja megszokni a kijáró macska a panelt.

Legalább is én nem tudtam az előző macskámat leszoktatni róla, sajnos állandóan kijárt és minden betegséget összeszedet pedig be volt oltva, igaz nem volt kiheréltetve :(
Sajnos 3 hónapja elkellet altatni.

(#9137) KTTech válasza djdaniel (#9136) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem az egyik macskám kijáró macska volt és már több, mint 1 éve panelben lakik, én lettem az új gazdája, tehát dupla váltás volt. Remekül megszokta :) viszont az "új" macskával nem jön ki jól, folyamatos a harc, így már azon gondolkodom, h valamelyiket el kell ajándékozni (hozománya a harcnak, hogy folyamatosan össze-vissza pisil és szarik... pedig mindenből kettő van: fedett macska WC-ből, várból, kajálóhelyből, jó messzire egymástól)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9138) djdaniel válasza blasko92 (#9134) üzenetére


djdaniel
senior tag

jobbulást neki! :)

nekem anno a csincsilla mókusnak tört el a lába, bele akadt a ketrecbe.
20k-ért műtötték meg 5-6 éve, vigyázni kell az állatorvosokkal mert csak lehúzzák az embert, persze tisztelet a kivételnek, sajnos 3hónapja megtapasztaltam 2 hétig vittem mindennap a macskát, napi 6k volt a kezelés + a benzin és a végén el kellet altatni, de nem mondta volna meg az igazat az állatorvos jobb lenne el altatni hogy ne szenvedjen, végén a 3,-ik mondta meg.

KTTech ezek szerint változó, gondolom én a macska természetétől függ.
Az én macskám 5éves volt, elégé hozzá szokott 4év alatt hogy mindennap kijárt.
A mostani macskámat ki se engedem az ajtón annyira féltem, 6 hónapos lesz 23-án, elég fura szokásai vannak, ha valaki nyitva hagyja a fürdő ajtót, és ott a lavór akkor bele vizel vagy kakil, illetve az újságpapírra, nem tudom hogy nevelte az előző gazdája :W
A vizet egyszerűen imádja, múltkor nem húztam ki a dugót a csapból és bele ment fürödni szó szerint, szóval heti szinten meg van a fürdés neki, de azt ki nem állhatja mikor meg hajszárítózóm hogy meg ne fázzon. :D

[ Szerkesztve ]

(#9139) SUPREME7 válasza blasko92 (#9134) üzenetére


SUPREME7
őstag

Megszerelték :DDD :)) Csóri jól elintézte magát. A 60K meg nokomment. És akkor csodálkoznak, hogy nem viszik állatorvoshoz az emberek az állatkákat. Jobbulást neki

(#9140) djdaniel válasza SUPREME7 (#9139) üzenetére


djdaniel
senior tag

hát ja, legtöbb embernek majdnem az egy havi fizetése, arról nem is beszélve hogy mai árak mellet mire is elég gondolom nem kell részleteznem.

[ Szerkesztve ]

(#9141) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok, most reggelre ilyen lett a macsek szeme, ez micsoda?

(#9142) Hegasus


Hegasus
senior tag

Sziasztok!
Az ugye nem gond, ha a cica néha kap egy kis sütit, vagy ízesített yoghurtot? (cukros dolgokat)
Természetesen nem bele a tányérjába egy francia krémes, mellé víz helyett yoghurt, de néha odajön nézni, hát akkor csak megsajnálja az ember és ad az ujjáról egy kis krémet, vagy yoghurtot, vagy a túró rudi túróját
Nah csak azért kérdezem, mert hallottam, hogy a kutyák a csokitól kikészülnek (csokit persze nem adtunk neki még), cicáknál van-e ilyesmi?

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#9143) blasko92 válasza westcoastog (#9141) üzenetére


blasko92
őstag

Lehet begyulladt neki, meg becsipásodott. Mosd ki neki kellemesen meleg (nem forró!) tiszta kamillateával.

(#9142) H3gam a mi macskánk is szokott enni ilyesmiket, és nincs semmi baja. Persze ő sem napi szinten egy dobozzal, csak amikor épp eszünk, és rájön.

[ Szerkesztve ]

(#9144) Mr.Csizmás válasza westcoastog (#9141) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kamillaval borogatas, ha nem hasznal, patikas szemcsepp.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9145) bbuffy válasza Hegasus (#9142) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ha néha pici akkor kibirható. De elvileg a macska a szénhidrátot nem igényli.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9146) #24650752 válasza bbuffy (#9145) üzenetére


#24650752
törölt tag

Volt olyan macskám évekkel ezelőtt, amelyik lopta a kertből a paradicsomot. Először el nem tudtam képzelni, milyen állatnak ízlik ennyire. Láttam olyan videókat, írásokat, amikben említik, hogy némelyik cica előszeretettel fogyasztja a zöldséget. Elég hülyén néztem. Akkor ugyanilyen volt az arckifejezésem, amikor megláttam, ki a tolvaj. :F Amikor felvágtam neki egyet és eléraktam, szabályosan sírt, hogy adjak még. Jobban várta, mint a konzervet vagy a húst.

(#9147) SUPREME7 válasza Hegasus (#9142) üzenetére


SUPREME7
őstag

A mi macsunk aki sajnos mar elpusztult, ő állandóan kunyerált kaját, mindent megevett amit mi is, a bundás kenyértől a yoghurtig :) Mindig mikor kiszúrta hogy kajálunk, rongyolt oda és felkapaszkodott a térdünkre és elkezdte finoman karmolászni meg "dagasztani", hát nem lehetett neki nemet mondani :) A kis birka egyszer kiszúrta, hogy valami finom illatú dolgot teszek az asztalra, felugrott egyenesen bele a tűzforró lasagneba :DD Olyan gyorsan macskát még nem láttatok elszaladni :)

(#9148) Mawyx válasza SUPREME7 (#9147) üzenetére


Mawyx
senior tag

Enyém meg pont hogy semmit nem akar megenni a konzerven és száraztápon kívül. Mindig kunyerál kaját amikor a konyhában vagyok, adok neki, de semmit nem eszik meg. Most már csak elvétve csábulok el, mert annyira nyávog, de tudom hogy nem fogja megenni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#9149) westcoastog


westcoastog
veterán

blasko92 - Mr.Csizmás
Elkezdtem kamillázni, remélem használ majd. :R

(#9150) Hegasus


Hegasus
senior tag

köszönöm a megnyugtató válaszokat! :R
Akkor továbbra is el lesz kényeztetve, persze vigyázva hogy az egészséges testsúlya megmaradjon. :DDD

(#9148) Mawyx: Hmm... ezért mondták sokan, hogy kerüljük a konzerveket... nem elég hogy drágák (és a 60%-a víz), de a cica utána nem hajlandó mást enni...
mi nyers hússal (marha, csirke, pulyka felváltva és természetesen semmi disznó) és vitaminos száraz táppal tápláljuk. Meg amit még kunyizik a főtt ételből. :DDD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.