Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9201) 3shae válasza wertigo1984 (#9200) üzenetére


3shae
aktív tag

Valóban még az is lehet :)

Dobok már én is egy képet a cicámról, lássátok ti is milyen szép.

:R

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#9202) radi8tor válasza wertigo1984 (#9200) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hehe :DD

⭐ Stella

(#9203) 3shae


3shae
aktív tag

Lassan két hónapja van velem :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#9204) bbuffy válasza 3shae (#9203) üzenetére


bbuffy
senior tag

Jó fej kaccen, miféle? Sima szobacirkáló?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9205) wertigo1984 válasza 3shae (#9203) üzenetére


wertigo1984
őstag

O az? :Y
Gyonyoru dus bundaja van, es latszik rajta a jolet. :C :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9206) 3shae válasza wertigo1984 (#9205) üzenetére


3shae
aktív tag

Igen, ő az - látom figyelsz :)

Eszik, alszik állandóan. Na meg rosszalkodik. Most szedtem össze a konyhában a paprikás puffasztott kukacot :D Kikupálódott az biztos mert jó húsban van és a csipa is egy hét után eltűnt a szeméről (kamillás főzettel kezeltük)

Bbuffy: az anyukája csincsillaperzsa az apja pedig ismeretlen, valószínűleg egy helyi menő kandúr :)

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#9207) KTTech


KTTech
veterán

Macskák vs. víz :D:D:D

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9208) venge válasza KTTech (#9207) üzenetére


venge
tag

:C :C :C

(#9209) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Jopofa, kis angol nyelvismeretet igenyel. :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9210) venge


venge
tag

(#9211) blasko92 válasza venge (#9210) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem Vica is ugyan ezt csinálná. A fésülésért is meg van őrülve :D Úgy szokott felugrálni a fésűhöz, mint a kecskék :D

(#9212) Hegasus válasza KTTech (#9207) üzenetére


Hegasus
senior tag

:C
miénk eleinte a ivóvizét pancsolta ki (miután ivott belőle), aztán néha adok lavórba vizet, és azt élvezettel pancsolja :D

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#9213) Kidus


Kidus
őstag

link :)

Assuming Control

(#9214) radi8tor válasza Kidus (#9213) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó kis videó.

Az a bajom Youtube-al, hogy gyakorlatilag bárki bárkinek a videóját felpakolhatja.
Ez egy thaiföldi macskás csatornáról származik.

⭐ Stella

(#9215) wertigo1984 válasza Kidus (#9213) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ezt amugy miert csinalja? Egyfajta jelzes a gazdanak, vagy igy is jeloli a teruletet?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9216) radi8tor válasza wertigo1984 (#9215) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Be akar menni. :)

⭐ Stella

(#9217) wertigo1984 válasza radi8tor (#9216) üzenetére


wertigo1984
őstag

Vegulis ez is egy modja a "Gazdim, engedj be/ki mert fazom/idevizelek" keresnek. :))

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9218) Hegasus


Hegasus
senior tag

ohhh, how cute

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#9219) venge válasza Hegasus (#9218) üzenetére


venge
tag

:C :K :C

(#9220) radi8tor válasza venge (#9219) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megacuki :)

⭐ Stella

(#9221) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Hinnye, hogy én erről a topikról eddig nem tudtam!
Na de most berakok pár képet Pixelről a mecsekomról/macsekunkról.

Itt Cuki:

Itt meg beleugrott a sütitésztába :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9222) KTTech válasza AlexWolf (#9221) üzenetére


KTTech
veterán

:) aranyos, és már csak 1048575 db ilyen kis cica kell, hogy megaPixeled legyen :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#9223) djdaniel


djdaniel
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan neveljem meg a macskát :F

állandóan felmegy az asztalra, bele fekszik vagy beleül a mosogatóba ha látja hogy folyik a víz, és hiába veszem ki belőle azonnal vissza megy :(
sőt láttam kb 2hete hogy belevizelt a mosogatóba :W

Most amúgy is nagyon oda kell figyelnem a higiéniára mivel hétfőn volt szájsebészeti műtétem és nem akarok valamit elkapni a macskától ( össze nyal, és jár mindent) :W

(#9224) wertigo1984 válasza AlexWolf (#9221) üzenetére


wertigo1984
őstag

Az a mancsos teszta meg ugyanugy eheto, felteve ha nem volt elotte kinnt az udvaron. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#9225) SUPREME7 válasza djdaniel (#9223) üzenetére


SUPREME7
őstag

Macskát megnevelni? Kösd fel a gatyát :D Zárd ki valahogy a konyhából, vagy utána kéne nézni van-e olyan spray vagy valami ami mondjuk a macskamenta ellentéte, és nem szeretik. Csak ne "kiverd" belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#9226) Mawyx válasza djdaniel (#9223) üzenetére


Mawyx
senior tag

Pakolj el mindent amihez nem nyulhat, nálam mindig minden megy a mikróba, aktuális tányért, evöeszközt is berakom, ha a mosdóba pisil az nem tragédia (jobb mintha az ágyra :P :D ), mindig ki kell törölni, bö vizzel leengedni meg hypózd ki a domestost és takarits sürün :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#9227) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#9225) üzenetére


SUPREME7
őstag

(#9228) djdaniel válasza SUPREME7 (#9227) üzenetére


djdaniel
senior tag

Á köszönnöm! :Y :R
holnap napon beszerzek egyet belőle :)

Nem szoktam bántani a macskát, inkább ő szokott engem mikor rá jön az 5 perc, neki ugrik a lábamnak vagy a fejemnek :DDD
amúgy tök aranyos macska, mikor hazaérek leülök oda ugrik az ölembe és dorombol, vagy felmászik a hátamra és nyalja a hajamat :D

Mawyx ; mindent amit lehet elpakolok a szekrénybe tányér, pohár...stb
de akkor is ott marad az asztal, és az asztalterítő. :(
eddig 1x láttam hogy belevizelt, azóta nem, de mindennap kifertőtlenítem domestosal.

bár ezt a mikrós öltetett köszönnöm :R

(#9229) prannk


prannk
őstag

Ma megnéztem lámpával a fülét és nem láttam benne ilyet:http://www.noeallatotthon.hu/gallery/pics2/midi/fl3.jpg

Még hasonlót se. Olyan mintha kicsit koszos lenne.
Viszont a füle vége hámlik,meg vakarja. Akkor mi a baja?

Mivel lehet tisztítani a fülét? Kamilla teával?

Vagy élősködök elleni samponnal?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#9230) AlexWolf válasza prannk (#9229) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Ha a füle vége hámlik az valszeg gomba.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9231) prannk válasza AlexWolf (#9230) üzenetére


prannk
őstag

És azzal mit tudok kezdeni? Kenjem canestennel? az van itthon.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#9232) AlexWolf válasza prannk (#9231) üzenetére


AlexWolf
senior tag

szerintem a canesten nem jó rá, bár ártani biztos nem árt, csak vékonyan kend le nehogy lenyalja. Amikor mi pixelt elhoztuk a tenyésztőtől, nagyon gombás volt a füle, ott kapott el valamit. azóta mi oltatjuk gomba ellen, minden évben. meg kapott valami kenőcsöt is. Ez valami speckó macska vagy kutya gomba, lehet jobb lenne elvinni dokihoz.

Nekünk kb 2 hónap volt mire elmúlt

[ Szerkesztve ]

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9233) djdaniel válasza prannk (#9231) üzenetére


djdaniel
senior tag

ne kenj rá semmit, legalább is krémet ne, mert attól még jobban vakarni fogja.

inkább vidd el állatorvoshoz.

(#9234) Mr.Csizmás válasza AlexWolf (#9232) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fürdetés, mint alternatív opció? ha nem súlyos, akkor lehozza.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9235) bbuffy válasza djdaniel (#9228) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem kell az a spray. Sima kis ikeas virágspriccni, bele egy evőkanál ecet vagy citromlé és felhúzni vízzel. Nagyon gyorsan leszokik róla ha mindig lespricceled ha épp ottvan v felugrik. Egy idő után elég ha ott a spriccni v csak a hangját utánzod. 100% sikerbiztos recept.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9236) SUPREME7 válasza bbuffy (#9235) üzenetére


SUPREME7
őstag

Inkább fújja pofán amikor jól érzi magát, hogy megijedjen, és téged is mint gazdát, rossz emlékekhez társítson? Ezt inkább akkor szokták alkalmazni amikor durva a macsek, támad. Olyankor tudja, hogy "na ezzel nem kötekszem többet". Szerintem sokkal barátságosabb megoldás a spray.

[ Szerkesztve ]

(#9237) AlexWolf válasza SUPREME7 (#9236) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Ráadásul olvastam, hogy ezzel max csak annyit lehet elérni, hogy akkor nem csinálja, amikor ott van az ember, mert macs úgy gondolja, "csak akkor nem lehet, amikor látják" :D

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9238) radi8tor válasza SUPREME7 (#9236) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, én úgy olvastam erről, hogy csak úgy szabad csinálni, hogy közben téged ne lásson a macska, különben veled köti össze a büntetést.
Az meg sokszor kivitelezhetetlen, hogy téged ne lásson meg fújás közben.

⭐ Stella

(#9239) AlexWolf válasza radi8tor (#9238) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Azt tippet olvastam, hogy pl dobd meg egy nedves szivaccsal, amikor éppen rosszat csinál, így nem köti hozzád a dolgot és később nem fogja azt tenni, mert nem akarja, hogy a nedves szivacs tarkón vágja...
Na most ez Pixelnél nem nagyon jött be, mert Main-Coon lévén tisztára megőrült a nedves szivacstól (meg úgy általában ő úgy gondolja, hogy ha valami vizes, az csak jó lehet), és kb azonnal elkezdett vele játszani. Ami azt eredményezte, hogy az egész lakáson végig lett húzva egy csurom vizes szivacs. :DD

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#9240) bbuffy válasza SUPREME7 (#9236) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nálunk bevált, a macska sem utál, igy ajánlom. Akit érdekel kipróbálja. Ha szemtelen a macska, puszival nem lehet megoldani. Kicsit túl van ez spirázva, a macska nem fog megsértődni egy két vizpermettől.:)) a bolti spray sokat nem ér.

De persze ettől lehet másnál nem válik be hisz a macska is ezerféle lélek.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9241) bbuffy válasza AlexWolf (#9239) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ezt kipróbálom, enyém is az, és ezért imãd minden rosszalkodást.:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9242) djdaniel válasza AlexWolf (#9239) üzenetére


djdaniel
senior tag

ez nálam felejtős, mert így is elviszi állandóan a mosogató szivacsot ha előfelejtem és még jobban rá szokna :D
amúgy az én macskám main-coon keverék.

bbuffy ; sima vízzel mertem csak kipróbálni, rá fújtam nem hatotta meg a dolog, sőt tovább játszott a mosogatóban, ezt a macskát az se zavarja ha tiszta vizes. :(

(#9243) Mr.Csizmás válasza djdaniel (#9242) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

maine coont akár slaggal is nevelheted, mert szereti a vizet genetikailag. az egyik álneve a fajtának a halászmacska, ha jól tudom. :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9244) bbuffy válasza Mr.Csizmás (#9243) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez nãlam megdőlt mert annyira nem szimpatizál vele. Mondjuk nem zavarja ha vizben fekszik, az tuti. De a tálkából is kipacsálja rendszeresen, viszont direktbe nem kedveli.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#9245) prannk


prannk
őstag

Mivel fürdetitek a kis baszadékokat? :D

Van valami jó kórokozó elleni?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#9246) Kidus válasza prannk (#9245) üzenetére


Kidus
őstag

Mindegy csak visitson ;]

Komolyra:
Kb evente ketszer akarmivel, es lehetoleg gyorsan mert azt a keserves sirast amit lemuvel, az azott vereb fejevel, nem lehet sokaig birni :)

Assuming Control

(#9247) SUPREME7 válasza Kidus (#9246) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na igen, és valami csibészkar beszerzése is ajánlott :D

(#9248) radi8tor válasza prannk (#9245) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi minden alkalommal miután megjártuk páromék házát sima vízzel átmossuk. A többit megoldja ő. Kb 2 órán át nyalakodik. Végén vagy van vagy nincs szőrgombóc öklendezés.

A fürdetés egyszerű. Én tartom, párom csapatja a zuhanyrózsával.

⭐ Stella

(#9249) Kidus válasza SUPREME7 (#9247) üzenetére


Kidus
őstag

Nem bant :N
Csak ordit

Assuming Control

(#9250) prannk


prannk
őstag

az én macskám amikor kapirgál meg harabdál rácsapok a fejére egy kisebbet aztán 2-3 percig megse mozdul :D aztán utána elkezdi pacsizgatni félve elkezdi tapogatnia kezem azt megint elkezd harabdálni :D

A kis baszadék :D kb 2 hete találtam.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.