Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) CPT.Pirk válasza badgirl (#2348) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

jaj de ari!

Nekem volt régebben egy macskám, az meg a lecsapott legyeket ette meg... :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2352) badgirl válasza CPT.Pirk (#2351) üzenetére


badgirl
csendes tag

Olyankor minden macskának szárnya nő, amikor valami repülő izére vadászik. Métereseket ugrik és közben nyekereg :D
De nem eszi meg, csak összenyálazza őket és meg szedhetem össze utána az áldozatokat.

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#2353) CPT.Pirk válasza badgirl (#2352) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az enyém lusta volt, csak az érdekelte, amit lecsaptunk, azt viszont egyből megette... :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2354) Bendőke válasza CPT.Pirk (#2353) üzenetére


Bendőke
tag

Az enyém meg felmászott a falra a legyek után... Csak a végeredményt vettük észre, hogy a macska kb. két méter magasan a falon kúszik. Egyébként is képes volt a legkisebb repülő rovar után is szaladni, meg ugrálni, akkorák után, amiket mi észre sem vettünk.

(#2355) Bubu79 válasza badgirl (#2352) üzenetére


Bubu79
addikt

Nálunk bizony a préda szomorú sorsra számíthat - némi nyálazgatás és püfölés után, mindig bendőben végzik...

A kisebbik macskánk egyszer egy poloskával is megküzdött, ahogy elnéztem a végén már csak "becsületből" folytatta a harcot - néhány szembespriccelés után t@knya-nyála egybefolyt, de azért elpusztította a dögöt :U

A csúcs ami fejembe jut, az az volt, amikor a kisebbik macska jó félórás maszatolás után ( az egyik nagy ablakunkon mászkerált a légy ) sem tudta elkapni a szemtelen repülő rettenetet, a nagyobbik odament, kis szemlélődés után egy laza mozdulattal lecsapta a dögöt és megette... Ahogy elnéztem nem kicsit lett morcos a másik macs :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2356) badgirl


badgirl
csendes tag

Tegnap takarítás közben vettem észre, hogy bizonyos szögből a laminált parkettán látszanak cicatappancsok nyomai :)
Mostmár tudom, hogy merre vezet a kedvenc útvonala a lakásban.
Azt már tudom, hogy mitől maszatos az ablaküveg 30 centi magasságig (ott a nedves nózi és tapak nyomai vannak, amikor nézeget kifelé, és lát valami nagyon érdekeset) :)

Egy ismerősöm cicája már egy hónapja nem kap levegőt rendesen. Ijesztő hangon hörögve veszi és fújja ki a levegőt, mintha el lennének dugulva a légutai. Kapott már többféle gyógyszert, orrcseppet de nem igazán használt neki egyik sem.
Találkoztatok már ilyennel? Van ötletetek, hogy mi lehet a baja a cinyónak?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#2357) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az én GARFIELD-om

Pár napot lent töltöttem nagyszüleimnél, van ott (is) egy macskám, hamuszürke színű Perzsa macska, már kb. 11 éves, szal ottvan a szeren. Ennyire elkényeztetett, és szeszélyes macska nincs még 1. Jellemző rá, hogy csak és kizárólag oda fekszik le, ahová ő gondolja. Kapott anno vesszőkosarat, puha anyaggal benne, kifutott belőle... :DDD Régebben kartondobozokat imádta, vagy szatyrokat, rögtön belement. Mostanában már elég ha ki van húzva egy fiók valahol, nem számít hogy televan cuccal, belemegy rögtön. Újabban ha bemegy a nagyszobába, ott kapot ideiglenesen egy üres fiókot alvásra, akkor berohan, lefekszik, majd kifelé menet megint rohan az ajtóig, aztán sétál tovább... :F

Itt egy kép arról, mikor szabadon marad a terület, és besettenkedik a mosdókagylóba: [link]
Itt van a folytatás, mikor kikönyörgi, hogy engedjünk neki egy kis vizet. (mondtam h. el van kényeztetve) [link]

A kényeztetettségéről még: ugye átlag macsek megkapja a kaját, nekiáll enni. Neki a konyha sarkában van a doboz, annak tetejére kap mindig enni. Eddig stimmel. Az egy dolog, hogy akármiért bejön a konyhába, odaül enni. (mamáméknak köszönhetően kap is) Nah de ez nem olyan egyszerű dolog. Őkelmét meg kell kínálni, azaz mondani kell neki, hogy "egyél szépen, az finom" "egyél gárfield" "egyél gazdi kis szeme fénye", ezek után neki áll (jobb esetben), majd időnként van hogy abbahagyja, és megint kell dícsérni, akkor megint eszik tovább... :DDD Persze mondanátok, hogy hagyjuk ott, majd megeszi ha éhes, de az nem olyan egyszerű dolog, képes 10 percig is nézni a tálkáját, még ha benne a kaja, akkoris, csak hogy valaki mondjon neki pár szép szót, és akkor ő is válaszolgat a saját macsek nyelvén. (idős korára nagyon beszélgetős lett)

Itt egy kép macsekról papám ölében, ahonnan éppen el akar menni: [link]
Egyébként valamiért férfipárti lett a macsek, ha lehet választani, mindig a férfiakhoz megy oda kis simogatásért, az asszonyok csak utánna jöhetnek.

Szóval ennyit az apám által "unokapótlék"-nak becézett perzsáról. Igazán egyedi jellem. ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2358) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sziasztok!

Elég nagy problémával állunk szemben: A macsek nem csak az alomba szeret pisilni, hanem mostanság a lefolyókat is "használja" a lakásban. Kaptuk már rajta a fürdőkádban és a mosogatóban :Y is... Az almot már cseréltük több más típusúra, de mindemellett használja azt is. Napi kétszer mindíg van takarítva, szóval erre sem lehet(ne) panasza.
Ha valaki találkozott már ilyennel, esetleg tud tanácsot adni, akkor örömmel várjuk!!!

Előre is kösz!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2359) CPT.Pirk válasza PhoenixK (#2358) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem ivarérett bakmacska? Hátha csak teritoriális dolgai vannak. (de ez csak tipp)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2360) PhoenixK válasza CPT.Pirk (#2359) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ivaérett ugyan, de nem csak a tipikus "jelölgetésre" használja az említett helyeket, hanem "rendeltetésszerűen" ill. az alom helyett...

De az intelligenciáját mutatja, hogy csak pisil, a nagydolgát azért az alomban végzi el....

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2361) Kidus


Kidus
őstag

Vegre 4 honap utan megerkezett hozzam Louisville-be a macskam :)

Assuming Control

(#2362) PhoenixK válasza Kidus (#2361) üzenetére


PhoenixK
őstag

Aranyos a dögicsek... és ahogy nézem, nem csak egyoldalú az öröm :DDD

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2363) I_Am válasza PhoenixK (#2358) üzenetére


I_Am
veterán

Próbáljátok ki, hogy nagyobb helyre teszitek az almot és nem takarítjátok annyira sűrűn. Az én macskám kifejezetten allergiás arra, ha nem Ő takaríthatja az almát. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2364) ladybug válasza Kidus (#2361) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szépek vagytok együtt. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2365) net84


net84
őstag

halihó!
rég jártam erre...
egy kérdés, hátha más macsekja is csinál hasonlókat. Cirára mostanában egyre gyakrabban jön rá a tiposhatnék, még hozzá úgy, hogy folyamatosan, másodpercenként 1-et a jobb majd egyet a bal melső lábával "nyom", és mindemellett folyamatosan dorombol. Csinálja ezt ala natúr minden hátsó szándék nélkül, vagy ha csokiért kuncsorog, vagy ha a Párom körmöt reszel...
Van valami baja?

Read only...

(#2366) Bubu79 válasza net84 (#2365) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv

Mifelénk ezt dagasztásnak hívják és arról tanúskodik, hogy nem éppen letargikus hangulatban van a kis kedvenc :) Jól érzi magát :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2367) net84 válasza Bubu79 (#2366) üzenetére


net84
őstag

megnyugodtam :) thx!
igaz néha tud elég fura fejet vágni - de ez általában akkor van, amikor kunyerál valamit tiposás/dagasztás közben...

Read only...

(#2368) ladybug válasza net84 (#2365) üzenetére


ladybug
őstag

Dehogyis. :) Semmi baja, ahogy Bubu is mondta. Ezt akkor csinálják, ha jól érzik magukat.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2369) Bubu79 válasza net84 (#2367) üzenetére


Bubu79
addikt

Simán a dorombolás lehet félrevezető, mert olyankor is hajlamosak rá, amikor valami bajuk van, de azt észrevenni egyéb jelekből - jobbára a testtartásuk is más olyankor.

Dagasztani viszont csakis és kizárólag azért szoktak, mert jól érzik magukat :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2370) ladybug válasza net84 (#2365) üzenetére


ladybug
őstag

"Mint cirmos cica a frissen bevetett paplant, dagasztotta doromboló nemzetünk lelkét a büszkeség..."

2. bekezdés. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2371) net84


net84
őstag

köszönöm :R
igazából nagy bajra én sem gondoltam, csak, hogy hátha előjött neki valami "női" macska nyűgje, és azért csinálja mostanában előszeretettel...de megnyugodtam

Egyébként irdatlan értelmes kis fenevad.
Azt már megtanulta, hogy a cipőfűzőjét (csak ami az övé, és a játékai között van, ha éppen nem a szoba közepén) ha eldobom, akkor a hozd vissza/kéremre szépen odahozza nekem. Ha fekszek akkor felmászik vele egészen a fejemig, ha állok, akkor a lábamhoz hozza. Valahol van róla egy videó is, majd megkeresem.
Sajnos költözéskor elveszett a cipőfűző, az újhoz meg még csak most szoktatjuk, de már alakul :DDD

Illetve most tanulja a PÁPÁ-t, ezt mindig akkor mondjuk, ha megyünk el otthonról, és olyankor kiül az ablakba, és megvárja, míg lent megjelenünk.

Szintén a költözés játszott közre abban, hogy elfelejtette, hogy a "szobába" szó hallatán mit csináljon, vagy csak nem tudja mihez kötni, de már alakul.

Azt már tudja, hogy a NEM az rosszat jelent, főleg, ha a tenyerem is az egekbe van, mert olyankor sunyít és támadólag hátrahúzza a füleit...de legtöbbször fél perc után folytatja tovább amiért rá lett elötte szólva.

...és mondja nekem bárki is, hogy nem értelmesek a macskák.

Most utoljára, amikor beteg voltam, nem egyszer keltem arra, hogy annyira köhögök, hogy már fulladok, olyan Cirus mindig ott volt a fejemnél a párnán vagy alutt, vagy bökködött, hogy keljek fel....

Cirus-ról jut eszembe, úgy néz ki, hogy nevet változtattunk véglegesen, ugyanis a Hógolyóra már nagyon ritkán hallgat. Gyerek kora óta 3 néven (Hógolyó-Golyó-Cira/Cirus) volt szólítva.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#2372) net84


net84
őstag

Gyerekvállalás elött állnánk (még nagyon elöttünk van, nem értük be :DDD ), kérdés:
Mennyire veszélyes, ha megtartjuk a macskát? Vagy ez gyerek mellett teljesen ellenjavalt?

Nem szívesen válnék meg tőle még csak ideiglenesen sem (nincs kire rábízni), hanem arra gondoltam, hogy fokozatosan hozzászoktatnám, hogy éjszaka sem aludhat velünk, hanem külön szobába, mint ahogyan napközban is.

Read only...

(#2373) Bubu79 válasza net84 (#2372) üzenetére


Bubu79
addikt

Sok probléma adódhat abból, ha megtartjátok a macskát...

A gyerek szempontjából talán jobb, ha van mellette házikedvenc, mert így az immunrendszere fel tud készülni a "világra" és mindenre, ami körülveheti - nem jó, ha túl sterilen van tartva a gyermek.

Ha rendesen van oltva a macska, akkor nem lehet talán fertőzési gubanc belőle, de...

A macskák szeretnek ráfeküdni az emberre - így a kisgyerekek is ki vannak téve annak, hogy esetleg megtalálja a macs és abból sok jó nem származhat :(

Talán az lenne a legjobb, ha a leendő gyermekorvossal, vagy más szakemberrel beszélgetnétek arról, hogy mennyire lehet gond abból, hogy a kisgyerek körül macska flangál...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2374) ladybug válasza net84 (#2372) üzenetére


ladybug
őstag

Ha a macska be van oltva mindenféle betegségek ellen, és emellett féregtelenítve van, és élősködőktől mentes, akkor nyugodtan tarthatod gyerek mellett.

Mindkét gyerekem kiságyában időnként ott feküdt a macska. Sőt, azt a helyet imádta a legjobban, mert ott jó meleg volt, és csend. Soha nem bántotta a gyerekeket egyik macskánk sem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ezt tedd. Mi is ha észrevettük, hogy ott a macs, akkor inkábbb kivettük, de semmi gond nem volt belőle.

Bubu: A gyerekorvos természetesen ellenezni fogja. Ez a dolga, hogy ezt mondja. Ezt olyanokkal kell megbeszélni, akinek gyerek és macska együtt nő/nőtt fel. Tapasztalat alapján azt mondom, semmi baja nem lesz.

Esetleg kialalkulhat allergia, de úgyis észrevehető lesz.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2375) Bubu79 válasza ladybug (#2374) üzenetére


Bubu79
addikt

Tekintve, hogy itthon egyelőre csak bársonytalpúak vannak, gyerkőc csak látogatóban fordul elő, csak azt írtam le, amit velük kapcsolatban tapasztaltam :)

Azt tudom, hogy a mieink szeretnek közvetlen kapcsolatot tartani a családdal - szeretnek elterpeszkedni az emberen ( nem lettek így szoktatva, egyszerűen így alakult ).
Ahogyan ismerősökkel beszélgettem, kiderült, hogy a dolog nem egyedi, másoknál is előfordul.
Egy kisgyereknél azonban könnyen előfordulhat gubanc abból, ha a macska ráfekszik :(

Én is macska párti vagyok ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2376) ladybug válasza Bubu79 (#2375) üzenetére


ladybug
őstag

Előfordulhat, de nem evidens. A mi macskáink is rajtunk fekszenek. Amikor kicsik voltak a lányok, akkor sosem feküdtek az arcuk közelébe sem, mindig a lábuknál nyúltak el.

Én is macskapárti, állatpárti vagyok. És hiszem azt, hogy kevés odafigyeléssel el tudunk kerülni triviális hibákat, amiket sokan (nem rád célzok) a macska/állat hibájának tudnak be.

Probléma inkább ez lehet: Toxoplazmózis. Érdemes átolvasni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2377) net84


net84
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Arról már én is hallottam, hogy ráfexik a macska a gyerekre és abból lehet probléma.
Ezt mindenképpen azzal küszöbölnénk ki, hogy csak akkor tartózkodhatnának egy helységben, ha van megfelelő felügyelet mindkét "csöppségre"...

Ilyenkor kellhet valami extra oltás a macsnak? Lassan kellene beszélnünk az állatorvossal is, illetve el kellene döntenünk, hogy lesznek-e kismacskák vagy sem, mert akkor ezt is el kell rendezni gyerekvállalás elött.

Csak költői kérdés:
Mi van olyankor, ha a mi gyermeknevelésünkkel kb. egyidőben Cirust is "gyereknevelésre" fogom? :DDD Olyankor ugyis többet foglalkozik a macska-kölkökkel vagy mégsem?

Azon is gondolkodtam, hogy ha saját csöppségei nem is lesznek, hoznánk mellé egy kiscirmost, de eddig minden macskaösszeszoktatási próbálkozásunk kudarcba fulladt. A vele kb. egyidős macskának nekimegy, kivétel a kandúr, ha éppen tüzel. A kölyökmacskától meg "fél", hátrál, közben meg fújtat. (ezt csak úgy mertük kipróbálni, hogy Cira pórázon volt, mert ha bármi gond adódik, akkor vissza tudjam húzni - a nála 1 évvel fiatalabb perzsa kandúrnak odavágott, én meg megfogtam, mielött széttépik egymást, erre én is kaptam egypárat)

Read only...

(#2378) Bubu79 válasza net84 (#2377) üzenetére


Bubu79
addikt

Három év van a cicáink között. Amikor Picúr hozzánk került ( édes kis szőrgombóc volt, mindkét oldalon egy-egy elálló szőrcsomóval ), az idősebbik macs meg volt zakkanva - három napig bújkált, meg fújt rá.

A harmadik napon közelebb merészkedett, egy hét múlva pedig saját kölykének tekintette, még szoptatni is hajlandó lett volna, ha lett volna mivel ( a csöppség erősen próbálkozott nála :D )

Nem rossz ötlet kismamát csináli Cirából, csak ne felejtsd el, hogy a cicababák előbb felnőnek, valamint később gond lehet az utódok elhelyezéséből ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2379) ladybug válasza net84 (#2377) üzenetére


ladybug
őstag

Kisebb macsekot hozzá tudnátok szoktatni, de mindenképpen az ivartalanítást ajánlom. Ha ki van ivartalanítva, akkor kevésbé tolakodó, zárkózott, agresszív másik macskákkal szemben. De ezt a kismacskást affért vagy a gyerek előtt, vagy jóval utána tegyétek meg. A macskát a gyerek születése is meg fogja viselni kicsit. Nincs szükség ilyenkor egy másik nagyobb kalandra is.

csak akkor tartózkodhatnának egy helységben, ha van megfelelő felügyelet mindkét "csöppségre"... Pontosan ez az. Jól látod.

Extra oltás nem kell, csak a szokásosak. Azok védenek mindentől, és ezáltal a kisbaba se fertőződhet meg semmilyen macskabetegségtől.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2380) Kidus válasza ladybug (#2376) üzenetére


Kidus
őstag

Akinek volt/van macskaja, nagy szazalekban mar reg atesett a fertozesen, es ha ez igy van, nem jelent veszelyt terhesseg soran/utan sem.
Akkor van gond, ha meg nem esett at az anya a fertozesen, es a terhesseg alatt esik epp at, ilyenkor lehetnek sulyos szovodmenyek a magzatra nezve.
Viszont van erre teszt, barmikor meg lehet csinalni :)

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#2381) I_Am válasza net84 (#2367) üzenetére


I_Am
veterán

Fura fejet akkor vág, ha az illat tetszik neki amit érez. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2382) Ariadne


Ariadne
őstag

Egy aranyos kis rajzfilm macskaszeretőknek, remélem még nem volt. :)
Wake up!

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2383) ladybug válasza Kidus (#2380) üzenetére


ladybug
őstag

Igen, így van. Viszont a többséget nem tájékoztatják a terhesség során sok vérvétel eredményéről. És ha netán tesznek egy megjegyzést, akkor elbizonytalaníthatják az anyukát.

Elég korán elvégzik a vérvételt, amiből kiderül, hogy van e gond, azt hiszem 8-9 hetesen.

A Toxoplasma fertőzés olyan betegség, amely állatokról, például macskáról kerülhet az emberre. A Toxoplasma nem vírus, hanem egy úgynevezett protozoon, egy egysejtű élősködő. Nem terheseknél azért nincs különösebb jelentősége, mert egy influenza-szerű betegségként zajlik le, semmi szövődményt nem okoz. Az emberek többsége átesik ezen a fertőzésen, és ekkor a későbbiekre vonatkozóan védettsége alakul ki. A toxoplasma fertőzés elleni védettség elméletileg egy életre szól, de 100 %-ban soha nem lehetünk ebben biztosak, ezért nem árt azoknál is vizsgálni az ellenanyag szinteket, akikről tudjuk, hogy már átestek fertőzésen. Az IgG pozitivitás azt jelenti, hogy korábban átesett már fertőzésen (tehát védett ellene). Az IgM negativitás pedig azt mutatja, hogy nem zajlott le friss fertőzés a közelmúltban. Friss Toxoplasma fertőzést mindig az IgM és az IgA emelkedése jelzi, amennyiben ezek nem változnak, akkor a fertőzés kizárható.
A kismamáknál azért végezzük ezt a szűrővizsgálatot, mert ha a terhesség idején alakul ki friss fertőzés, az a babánál okozhat gondot (leginkább az agykamráknál). Ha valaki fogékony a fertőzésre, akkor a terhesség során többször ellenőrizzük, hogy nem kapta-e el a betegséget. Ha igazoljuk, hogy friss fertőzés áll fenn, akkor egy bizonyos gyógyszert adunk a terhesség végéig, így meg tudjuk akadályozni, hogy a babánál szövődmény alakuljon ki.
A toxoplazma ellen védőoltás nincs.
Dr. Ács Nándor

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2384) Bubu79 válasza I_Am (#2381) üzenetére


Bubu79
addikt

Mi újság a fenevadaddal? Rakhatnál fel pár képet róla :) Kutyát sikerült már találni mellé? :)

Ariadne: Bár már ismert a videó, mindig jót rötyögök rajta - főleg, hogy a baseball ütőt leszámítva nálunk is így kezdődnek a reggelek :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2385) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

[link]

Íme, Bandi, az életrevaló, megmentett, egykori ázott, tenyérnyi kiscica, mostanra tini korú, rosszcsont macsek.

Mosogattam, és lazán felugrott rám, karmait megvetve a térdhajlatomban, majd onnan szökkent fel, a lapockámon ismét megvetve karmait, a vállamra.

Huh, a kis bolondja. Hogyan értessem meg vele, hogy én és a családom nem kilátó pontok vagyunk?

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#2386) Bubu79 válasza Algieba (#2385) üzenetére


Bubu79
addikt

Üdv :)

Aranyos cic - hogyhogy megfőzött? Ha jól rémlik nemigen voltál oda a macskákért - ez is az új életszemléleted része? :)

Nem fogod tudni leszoktatni róla - keresi a fizikai kontaktust azokkal, akiket elfogadott gazdinak - egyszerűen így van összerakva ( a többi macsek is ;) ).

Szeretik és keresik is a magas pontokat a lakásban, kertben - valamiért szeretik belátni a környezetüket, ezért hát a mászókázás :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2387) Algieba válasza Bubu79 (#2386) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mázlista macska, mert nagyon pici és védtelen volt, mikor a húgom megtalálta és megszánva hazahozta. Aprócska mérete és ragaszkodása meghatotta kérges szívemet.
A macska-technikákat ügyesen használja, dorombolás, törleszkedés, dagasztás. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#2388) Bubu79 válasza Algieba (#2387) üzenetére


Bubu79
addikt

Előbb-utóbb mindenkit megfőznek ;)

Talán a testük arányaiból adódik, hogy az állatkölykök mindig képesek hatni a jobb érzésű emberekre ( kis test, nagyobbacska fej - mint az ember gyerekeknél )

A macskák amúgy is meglehetősen rafinált állatok - mindig elérik, amit szeretnének ( akárcsak a hölgyek :) )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2389) rlazol


rlazol
addikt

kiegészítés a toxoplasmáról: embert kizárólag macska fertőzhet meg. A macska élete során mindösszesen egyszer fertőződik meg, amit követően összesen 3-4 napig, kizárólag a székletével ürít fertőzőképes fejlődési alakokat. Kivételes esetben, ha a macska immunrendszere legyengül, újra előfordulhat ürítés. Az áldott állapotban lévő kismamákra kizárólag terhességük egy meghatározott szakaszában jelentenek veszélyt. Ahogy Kidus is írta, aki átesett a fertőzésen, annak nincs mitől félnie. Aki még nem esett át, az, h egy mód van rá, ne egyen töményen és nyersen macskaszart ;] , főleg ne az első 3-4 hónapban. A toxoplasma fertőzés az alapvető higiéniás szabályok (gyk.: állat után alapos kézmosás, állat nem mászkál a konyhai edények és az étel környékén stb) betartásával megelőzhető. A pozitív Ig tesztű emberek többsége gyermekkorában fertőzödött meg.
Ezzel együtt, biztonsági óvintézkedés gyanánt, negatív teszttel rendelkező kismamák lehetőleg ne maguk takarítsanak a macska után, ill. lakószobájukból és konyhájukból (de nem szükségszerűen az egész lakásból!) a macskát tiltsák ki (ha már addig nem tették meg...).

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2390) I_Am válasza Bubu79 (#2384) üzenetére


I_Am
veterán

Teszek majd fel képet róla, csak ahoz le kell tudnom fényképezni. :D

Iszonyat gyors, marhanagy már most is. 4 hónapos lesz holnap és már súrolja egy felnőtt macska méretét. :D Tehát rendbejött. Harapni nagyon szeret, majd leszokik róla remélem, mert egyre erősebb az álkapcsa, viszont a karmait már nem engedi ki játék közben csak ha már nagyon belemerült a játékba. (melyik macska nem ilyen?)
Rosszalkodik, vadászik, eleven és egy kutya is elveszett benne, mert akárki nyitja a bejárati ajtót, rohan megnézni és üdvözölni a gazdikat. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2391) Integra válasza I_Am (#2390) üzenetére


Integra
titán

VAN MACSKÁD????????

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2392) Bubu79 válasza Integra (#2391) üzenetére


Bubu79
addikt

Miazhogy :D Nem is akármilyen - mini hiúz ( Main coon - amerikai fajta :) )

I_Am: Ne aggódj - a kisebbik macskánk már bőven kinőtte a tini kort, de időnként még mindig olyan lökött, mintha tegnap született volna :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2393) I_Am válasza Integra (#2391) üzenetére


I_Am
veterán

Aham van. :)

Ez most rossz vagy jó? :))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2394) Integra válasza I_Am (#2393) üzenetére


Integra
titán

szerinted?
20 éve van macskám:)
szóval jóóo:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2395) I_Am válasza Integra (#2394) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem első macsek, de iszonyat nagy forma. Éreztem, hogy Ő kell nekem.

Fater első nap el akart költözni mikor megtudta, hogy van a háznál macska. 2 nap mulva a kezében a macskával nézték, ahogyan Anyum beágyaz. Azóta összenőttek teljesen, együtt alszanak délután ha itthon van faterom, reggel együtt kergetik a madarakat is. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2396) Integra válasza I_Am (#2395) üzenetére


Integra
titán

jaja, megy a morgás fél percig, de már akkor is az volt faterodban, hogy mingyá jól meggyömöszölöm.... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2397) I_Am válasza Integra (#2396) üzenetére


I_Am
veterán

Hát nem. Egész életemben csak azt hallottam, láttam, hogy útálja a macskákat. Első "közös" napjukon mikor vittem felé még óckodott, hogy vigyem tőle, meg nem szereti a macskákat. Aztán Őt megszerette. Ráadásul ugye megviselte a helyváltoztatás is a macsekot, igy hirtelen kijött a gondoskodó énje és nagyon összenőttek. :)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2398) S-one


S-one
csendes tag

Hello. Én imádom a macskákat. Az mienk éjjel-nappal nyávog, gyakran akkora szemekkel, mint az öklöm... :D (Majd még linkelek képet ;) )

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#2399) Integra válasza I_Am (#2397) üzenetére


Integra
titán

nehogy lenyúlja... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2400) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Bandi megnézi, hogy mit művelek a konyhai mosogatónál. Teljesen spontán, orvul érkezik, térdhajlat, lapocka pontokon megvetve 20 karmát, felpattanva a bal vállamra.

Tényleg van a hátsó lábán 5. karma. Van másnak is 5 karmos macskája?

Az alsó képen a szokásos szeretet rohama után elterülve az ágyon, álomba zuhanva.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.