Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2602) _Hunter_ válasza rlazol (#2598) üzenetére


_Hunter_
őstag

Jogos.
Tegnap megvolt a műtét. Kb. 1 órát volt ben a cicus. A doktor nagyon korrekt volt, mikor végzett megmutatta, hogyan lélegeztetik, illetve hogy mikre kell majd odafigyelni.
Tegnap este már kezdett magához térni, de az éjszakát inkább az ágyban töltötte mellettünk.
Ma reggelre már egész szépen mozog, de azért még a hátsó lábai nem tökéletesek és így az egyensúllyal is van néha gond.
Remélem hamar kiheveri és elfelejti.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2603) GGGBR


GGGBR
tag

Segitség! Nincs ötletem, már irtam, hogy kandur cicánk meg lett műtve, és azóta tiszta nem normális dolgokat csinál, de egyre vadabban adja elő, és félek, hogy igy nem maradhat velünk hosszú távon
Egyrészt:Ma már két hete van a műtűtjének és még mindig jön beleőle az "anyag". Ez már sosem múlik el??
Másrészt: Azóta olyanokat csinál, hogy pl. az almosa mellé pisil, kakil. Először azt hittük, kinőtte, de ma reggel ismét előadta. vmi ötlet, megoldás?? Imádom, de ez igy nem lesz jó.... sajnos...

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#2604) _Hunter_ válasza _Hunter_ (#2602) üzenetére


_Hunter_
őstag

Sajnos a feleségem észrevette, hogy valami nincs rendben a cicussal. Az egyik metsző fogát letörték és hiányzik belőle 1/3-d rész. :(
Mit lehet ilyenkor csinálni? Megszokja majd?
Majd beszélek az orvossal is, nem azért mert őt hibáztatom de azért szeretném tudni, hogy miért történt és hogy nem lesz belőle komolyabb baj.
Egyenlőre csak pépes-szaftos macskakaját adunk neki, nem hinnénk hogy a száraz táppal elboldogulna, pedig az a kedvence.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2605) rlazol válasza GGGBR (#2603) üzenetére


rlazol
addikt

GGGBR: legalább három hét, amíg a tesztoszteron elkezd kiürülni a szervezetből, így az "anyag" is csak azután fog számottevően csökkenni.
Sajnos macskát csak arra taníthatsz meg, amire ő is akarja. A macska tiszta állat, ezért nevelhető alomra. Lehet, h vmi nem tetszett neki az alomban, vmi szokatlan volt. Vagy csak bosszút akart állni vmi sérelmért. Cseréld ki az alomtál tartalmát és alaposan tisztítsd ki, reméljük, segít.

_Hunter_ - meglepő, nem lehet, h már a műtét előtt is ilyen volt? Ha nem, akkor három dolgot tudok elképzelni, vagy a tubáláskor történt baleset, vagy esetleg altatáskor elszabadult a macska és volt egy kis kűzdés, mire megfogták. A harmadik, h leesett a műtőasztalról. Mindhárom elég meredek,d e a legjobb helyen is megeshet.
Viszont ha bennt történt, illett volna közölni veled a dolgot... namindegy.
De ne aggódj, ismerek fog nélküli cicát. Maradt még elég metszőfoga. Pépes azért nem jó, mert beleragadhat, próbálkozz rágást nem igénylő, de szilárd kajával - virsli, puha csirkehús stb. Egy-két napnál tovább nem kell.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2606) Kidus válasza rlazol (#2605) üzenetére


Kidus
őstag

Az is siman lehet, hogy ebredeskor nekiverte a fejet valaminek. Nem lehet minden masodpercben figyelni ra sajnos.

Assuming Control

(#2607) _Hunter_ válasza rlazol (#2605) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nagy valószínűséggel a műtőben történhetet. Szerintem mikor a tubust vették ki a szájából akkor eshetet meg. Előtte mindig dicsérte az orvos a fogait szal teljesen rendben voltak.
Kaja szépen alakul. Alutasakos ételek simán csúsznak, ma meg vettem neki Junior száraz tápot. A sima száraz kajáért él-hal ugyhogy most kicsit kíméljük a fogát.
Szombaton voltam orvosnál, de akkor pont a másik volt, szal majd varrat kiszedéskor rákérdezek, hogyan történhetet.

Kidus: valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy itthon eset meg, mert végig a parkettán volt, meg pléden és azért ahhoz nagyon oda kéne verni a fogát, hogy letörjön. Ráadásul ébredés után elég hamar észrevette a feleségem.

Na persze szombaton már annyira rendben volt őfelsége, hogy elkezdte a varratokat rágcsálni. Szal ezért voltam szombaton orvosnál, hogy kérjek neki egy gallért. Most nagyon mókásan nézz ki, szegénykének a közlekedés is kicsit macerásabb. :D

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2608) GGGBR válasza rlazol (#2605) üzenetére


GGGBR
tag

Hát köszönöm az infót, akkor kitarkaritjuk, és naponta többször is cseréljük az alomját, amig nem múlik el az "anyagos" korszaka Jari cicának.

I LOVE THIS GAME

(#2609) Kidus válasza _Hunter_ (#2607) üzenetére


Kidus
őstag

En arra gondoltam, hogy mutet utan, meg bent ebredeskor verte neki magat valamihez.
Megesik....

Assuming Control

(#2610) _Hunter_ válasza Kidus (#2609) üzenetére


_Hunter_
őstag

Azt sajna nem tudom. Mikor visszamentem az orvoshoz ott feküdt a műtő asztalon és még ben volt a szájában a tubus.
Mindegy szerencsére jól van, legalábbis nem nagyon látszik rajta, hogy valami megviselte volna. Na persze a varratokat csak nem bírja békén hagyni, de ez van.
Elvileg szombaton varrat kiszedés.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2612) V.Stryker válasza Kalandor (#2611) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy hogy megváltok tőle? :(( nekünk már van két felnőtt, nem hiszem,hogy befogadnának egy harmadikat. :(

Remélem jó gazdit talál. :K

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2614) Mawyx válasza Kalandor (#2611) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mit szólna egy kb 2 órás autóúthoz? Szelíd, dorombol? Az én cicám eltávozott az örök vadászmezőkre :( Vidékre kellene egy családi házba egy macskusz házikusz.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2616) I_Am válasza Kalandor (#2615) üzenetére


I_Am
veterán

Sajnálom (lak). :(

Tudom mennyire a szívéhez tud nőni, minden nyűgje ellenére egy kisállat az emberhez.
Ha majd egyszer úgy alakul, hogy kell egy új makka, szólj.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2618) oettinger01


oettinger01
őstag

Sziasztok!

Barátnőm birman cicájának szeretnék találni Budapesten ideiglenesen valakit aki befogadná 1-2 hónapra, mert a jelenlegi albérletében nem lehet cicát tartani. Természetesen az ellátása, alom, egyebek biztosítva lesz.

[link]
[link]

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#2619) ladybug válasza oettinger01 (#2618) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szép cica. Remélem sikerül neki ideiglenes gazdit találni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2620) GGGBR


GGGBR
tag

Sziasztok! Nagyon nagyon sürgősen keresek 4-6 hetes kiscicát, ha lehet fiút. Örökbefogadnánk, megvennénk, stb...

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#2622) eastsider


eastsider
nagyúr

nemrég vettük észre, hogy az összes cicánk metszőfoga kihullik egy idő elteltével (van 4 macska, egyedül a legfiatalabbnak (max fél éves lehet) hiánytalan a fogsora)

egyik lány cicánk ivartalanítva lett, már jópár éve, de jelölget... érdekes :F

[ Szerkesztve ]

(#2623) GGGBR


GGGBR
tag

Sajnos mi cicánkat el kellett altatni, mert mint kiderült Fip-es volt. Ez 03/22-én történt, de még most is hiányzik... Nem hittem, hogy egy kis szőrpamacsot igy meg lehet szeretni....

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#2624) Kidus válasza GGGBR (#2623) üzenetére


Kidus
őstag

Sajnalom.... sajnos a FIP ilyen....
Ha masik macskat szeretnetek, legalabb 6-8 hetig ne szerezzetek be, mert a virus hosszu hetekig jelen lehet mindenhol, ahol a macskatok jart.
Fertotlenites, takaritas, varas, inkabb tovabb, mint tul keveset.
Ha nem akartok masikat, akkor mindegy.

Amugy van oltas, mielobb erdemes beadatni uj macseknak.
Meg elhozatal utan egybol teszt.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#2625) GGGBR válasza Kidus (#2624) üzenetére


GGGBR
tag

Már megtörtént mindent fertőtlenitettünk, jövő héten talán lesz már új cica. Sajnos az oltás nem elegendő, mert a macskák vagy öröklik, vagy összeszedik, sajnos Ő már igy került hozzánk. Kb. 4-5 hetesen találtuk kidobva tesco mellett. Előtte sosem volt cicám, cicánk, de hát Ő alapjaiban megváltoztatott mindent az életünkben...

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#2626) Kidus válasza GGGBR (#2625) üzenetére


Kidus
őstag

Ha mar fertozott, akkor nem er semmit valoban, viszont erre van a szures.
Ha negativ, akkor minden rendben, es otlas.
Uj cicaval varjatok meg, ha mostanaban lett elaltatva a masik, fentebb irt okokbol.
Nem vicc, nem tulzott elovigyazatossag, igy biztonsagos.
Nem tudsz mindenhol fertotleniteni, olyan helyeken is megfordulhatott a cica, amire nem is gondolnal. Erdemes varni, ha nem akarsz meg egy cicatol igy megvalni.

Assuming Control

(#2627) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Aszta mit találtam! :Y Üdvözlöm magam a topikban. Akkor minden macskarajongónak ajánlom a blogomon megjelent néhai macskáink c. szerzeményemet.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#2628) rlazol válasza GGGBR (#2625) üzenetére


rlazol
addikt

várakozás: 2 hónap.
ha fertőtleníteni akarsz FIP ellen, az 48 órán keresztül, 2%-os formalingőz behavatást jelent, szigorúan gőzborotva után. Remélem érthető volt. A vírus tokja kissé ellenállóra sikerült.
FIP ellen amúgy nincs oltás. Bár ez is kétséges, mert ha valóban a panleukemia virusából mutálódik (jelenleg ez a legelfogatottabb elmélet), akkor van...

De, ahogy irtátok, FIP-FIV-FELV - akár már vele is születhet. Nem tanácsos elárvult cicát befogadni az utcáról... :(

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2629) GGGBR válasza rlazol (#2628) üzenetére


GGGBR
tag

Ok, értem.
Sajnos Ő befogadott cica volt, és vele született , örörkölt volt valószinüleg a FIP. Az oltást ellenne nekem sem javasolták, bár hallottam ilyen olyan véleményt róla.

I LOVE THIS GAME

(#2630) rlazol válasza GGGBR (#2629) üzenetére


rlazol
addikt

pontosítsunk, jó?
Nem kötekedni szeretnék, csak azt, h tudja mindenki, miről beszélünk. :)
a FIP nem örökölt vagy vele született betegség, hanem a méhen keresztült kapta a fertőzést az anyjától. A Te szempontodból persze nagy különbség nincs, de nagyon nem ugyanzokról a dolgokról beszélünk. :K
ami az oltást illeti: direkt FIP ellen nincs vakcina. Elvileg a vírus egy meglehetősen elterjedt bélvírus mutációval létrjövő halálos variációja. A kiindulási vírus ellen van vakcina, ami az alap fertőző betegségek elleni kombináltban benne van. Viszont ezt a mutációs elképzelést még nem teljesen fogadták el, ill. sokan támadják. Ezt az oltást szerintem javasolták is, talán meg is kapta a cica és Te a Leukózis (FeLV) elleni vakcinával kevered. Az a betegség terjedés szempontjából ohasonló, mint a FIP, egész jó vakcina is van ellene, de nem szokták olyan állatnak beadni, ami hordozhatja, mert a vakcina előhozhatja a lappangó betegséget.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2631) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Egy cica kb meddig bírja víz és élelem nélkül és áltlaában milyen messzire csatangolnak a háztól ha egy több mint 1 éves, elkötött, nőstény cicáról van szó? vagy ez teljesen változó?

sajnos a mi cicánk április 3án eltűnt és azóta nemláttuk, minden nap körbejárom a környéket de semmi :(

valakinek volt már hasonló esete hogy elcsatangolt a cicája és több nap múlva jött haza? de úgy hogy előtte ilyen 1 évig nemtörtént? de tényleg őszintén :(

[ Szerkesztve ]

üdv

(#2632) Bendőke válasza werszomjas (#2631) üzenetére


Bendőke
tag

Szia!

A mi macskánk néhány éve eltűnt 2 hétre, de aztán meglett, igaz csontsovány volt. Annyira örült nekünk, hogy mindenkinek beült az ölébe, pedig ő nem az a hízelgős fajta. Azt gyanítjuk, hogy véletlenül bezárták valahová. Azóta nem történt ilyen, alighanem tanult az esetből a kisasszony :)

(#2633) werszomjas válasza Bendőke (#2632) üzenetére


werszomjas
őstag

ez jóóhír, azt megkérdezhetem hogy hogylett meg?? Kerestétek vagy egyszerűen hazatalált?

nemtudom a cicak mennyire tudnak tajekozodni??
raadasul most eleg szar esős szeles időő van lehet hogy elmosta a szagokat :F

üdv

(#2634) Dylen válasza werszomjas (#2633) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nyugi, a cicák nagyon jól tudnak tájékozódni. Legtöbb macska hazajön magától, ha csak az a helyzet, hogy elcsatangolt. Kaja és víz nélkül is elég jól elvannak sokáig. Szerintem még ráérsz aggódni, ha csak 3-án tűnt el. Persze könnyű ezt mondani.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#2635) GGGBR válasza rlazol (#2630) üzenetére


GGGBR
tag

Valóban Ő valószinüleg az anyja méhén keresztűl kapta el, igy helyes. Az orvosa legalábbis ezt mondta. Szegénykém 2-3 nap alatt teljesen leépült, hiába próbált bármit tenni. Nagyon rossz volt látni.
Remélem az elveszett cica is haza talál. Tudom milyen aggódni értük.

[ Szerkesztve ]

I LOVE THIS GAME

(#2636) werszomjas válasza werszomjas (#2633) üzenetére


werszomjas
őstag

esetleg ha vannak itt Debreceniek vessenek egy pillantást erre :R :R

Őt keressük

üdv

(#2637) eziskamu válasza werszomjas (#2636) üzenetére


eziskamu
addikt

Még mindig semmi?

(#2638) tiv83us


tiv83us
veterán

:)
[link]
[link]
[link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2639) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

Sziaszok! Nekünk is van két házitigrisünk. Íme:
kép
[kép]
[kép]
[kép] :))
Pamacs és Panda. Pandus vagy Duli a fekete-fehér foltos ivartlalanított kislány. Pamacs vagy Pacsa, Fucsi stb a fehér-szürke pöttyös (és a pöttyök csíkosak :K ) szintén ivartalanított fiú. Tesók amúgy és kb májusban lesznek négy évesek (mi meg a párommal júliusban 4,5 :B ).

Ahogy a topic utolsó oldalait olvasgattam, vannak akik otthon vannak cica betegségek és vírusok terén. :R A mi cicáink sima házi cicák és csak lakásban vannak tartva. Mivelhogy nem is mennek ki csak az erkélyre, mikor hozzánk kerültek megkapták az első oltásokat meg féregtelenítést, de azóta nem oltattuk őket gondolván, hogy itt nem kaphatnak el semmit. :U Kellett volna? Amúgy jó kedélyű egészséges cicák, az alább részletezett hugyúti-szindrómát leszámítva.

Másik, aktuálisabb kérdés: úgy néz ki hogy genetikailag hajlamosak a hugykő képződésre. Kb egy éve a fiú cicát kellett emiatt orvoshoz vinni (fájdalmas, véres vizelet nem tudta tartani stb 20E ft volt az állatorvosi költség) az év elején a lány cica pisijén vettük észre hogy véres. Nagyon le voltunk égve, így csak most tudtuk elvinni. Most már van egy kb 1 cm-es köve. :( Kap antibiotikumot meg gyógytápot. Az orvos szerint a száraztáp miatt tud kialakulni, mivel túl nagy az ásványianyag tartalma. Mindig is darlingot kaptak. (desszertnek szoktak nyers csirkemájat kapni még meg konzervet, meg amit tőlünk kinyávognak/ ellopnek (Duli egy mestertolvaj :DDD )) A doki szerint ez még egy nem jó minőségű táp. De ennél drágábbat nem tudnánk megengedni magunknak. Max a Frieskiest, az nem olyan sokkal drágább arra rá van már írva hogy kiegyensúlyozott ásványi anyag tartalom, de a doki erre is finyorgott. Elhiszem én hogy a royal canine (amilyen gyógytápot most kapnak) az sokkal jobb minőségű. de abból 1,5 kg több mint 3 ezer huf és ők havi kb 4g tápot esznek meg. Azt nem tudjuk megengedni. A doki szerint a házikosztot "nehéz" jól beállítani. Ötlet, javaslat, tapasztalat? Esetleg: tud valaki Debrecenben olyan helyet ahol jó minőségűtápot olcsón lehet venni? Max 600ft/kg körülbelül. Előre is köszi. Jó ez a topic!

OFF: holkell beállítani, hogy az új hozzászólásokról e-mailt kapjak? A beállításokban csak olyat találtam hogy a privikről kapjak. :B

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2640) werszomjas válasza eziskamu (#2637) üzenetére


werszomjas
őstag

sajnos semmmmi :(

kai_sehmet: nagyon cukik :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#2641) littlelion21 válasza werszomjas (#2640) üzenetére


littlelion21
addikt

Nekünk 4hete tűnt el Bandika...
Szívből kívánom, hogy rátalálj.

(#2642) kai_sehmet válasza werszomjas (#2640) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Köszi :)
Sajnos bár debreceni vagyok, a cicádat nem láttam. :( Mondjuk én főleg az egyetem környékén járok.

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2643) -Nemtom- válasza kai_sehmet (#2639) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

OFF: holkell beállítani, hogy az új hozzászólásokról e-mailt kapjak? A beállításokban csak olyat találtam hogy a privikről kapjak.

elmented kedvencekhez, azután katt a borítékra jobb felül, kedvenceknél.

(#2644) rlazol válasza kai_sehmet (#2639) üzenetére


rlazol
addikt

sajna jópár vírust cipőtalppal is be lehet vinni, így helyes évente oltatni.
Ami a követ illeti: tápokra általános szabály, hogy amit reklámoznak a TVben az gagyi. Ne költs se darlinra se friskiesre. Ha a RC túl drága, házilag kell főzni nekik olyan tápot, ami megfelelő PH!-ra állítja be a vizeletet. Medveszőlő pl segít. Utánanézek vmi receptúrának, de nem ígérek gyors választ.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2645) kai_sehmet válasza rlazol (#2644) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Értem. Akkor lehet hogy anyukám rögeszméjében lehet valami igazság? Ugyanis februárban egy hónapig voltam kórházban tüdőgyuszival, valami antibiotikum rezisztens baktérium fertőzött meg azért voltam benn ilyen sokáig. Anyukámnak (aki "macskának kint a helye" és de "lakásba túl szőrös"elvek szerin él) meggyőződése, hogy lehet hogy a cucuktól kaptam el valamit. Mondjuk az infektológus nem tartotta valószínűnek. :U

A receptúrát várom, és előre is köszi szépen!!! :) :R :)

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2646) rlazol válasza kai_sehmet (#2645) üzenetére


rlazol
addikt

biztos hogy nem.
nagyon ritka a macska-ember fertőzés, és ha a cictől kaptad el, rajta is látszottak volna tünetek. Sokkal valószínűbb, h elkaptál vmit és a kórházban felülfertőződtél vmi polirezisztens szarral. Remélem, már jól vagy. Recepturát igyexem észben tartani.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2647) kai_sehmet válasza rlazol (#2646) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Az orvosok szerint elkaptam egy vírusos torokgyulladást, illetve laryngitist, ami aztán més a kórházba érkezésem előll bakteriálisan felülfertőződött, és kialakult egy atípusos tüdőgyulladás. Végül aztán a legerősebb antibiotiktum kombináció meg az oxigén terpia meghozta eredményét. A tenyéstéseim a sok antibiotikum miatt megatívak lettek (pedig tüdőtükrözést is csináltak és hörgőből is vettek mintát) egyedül egy clamidia fajt sikerült kimutatni, így nem lehet tudni mik voltak a kórokozók. Még góckutatást is javasoltak mert 23 évesen nem lett volna szabad így lenyomjon egy tüdőgyuszi.
Most volt voltam az egy hónapos kontrollon és köszönöm szépen, most már "hivatalosan" is jól vagyok. :)

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2648) rlazol válasza kai_sehmet (#2647) üzenetére


rlazol
addikt

vírust TUTI, hogy nem a macstól kaptad.
A hazai kórházakat és a hozzáállást ismerve, PR kórokozót leginkább ott kaphatsz, kivéve, ha a kórház előtt sokáig és összevissza szedtél AB-kat. Baktériumot, akár Clamidiát is, elkaphatsz a macstól,de abban miért nem okoztt tüneteket? Szóval szerintem nem kéne szegény cicre kenni.
Chlamia macsban többnyire orrfolyást, egyoldali kötőhártyagyulladást, tüsszögést okoz.

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2649) kai_sehmet válasza rlazol (#2648) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Szerintem sem. :) Ez anyukám elmélete, mint említettem szerinte a macska szőrös kártékony és még fertőz is. :((
Csak azért kérdeztem hogy van-e ennek elméleti lehetősége.

(A másik ami kizárja hogy nem is itthon robbantam le hanem külföldön telelés közben (végre egyszer évek óta először összejön, kimegyünk hegyek 2m hó napsütés minden ami kell én meg mit csinálok? Két nap után lerobbanok és az ágyat nyomom :O A télen dolgoztam, hóban fagyban esőben is bicóval jártam dolgozni meg különórát adni kismilliószor megáztam és szerintem ezzel tettem be az immunrendszeremnek. Aztán meg ha arról van szó hogy kijutsz valahová sielni csak nem fogod nyugdíjas módon csinálni, -hiába nem vagy fittséged tetőgokán a nem túl rendszeres kaja miatt- hanem meg sem állsz amíg le nem esel a lécről. :) Beszívtam egy csomó hideg levetgőt és a torkom kezedett el baromira fájni először)

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2650) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok!

Azt áruljátok már el, h hogy tudnám a drága szobacicánkat rászoktatni a kaparófa használatára?
Teljesen új, tehát nem hiszem,h idegen macska szagát érzi. Lassan 2hónapja megvan, és egész egyszerűen sz@rik rá. Sőt, el is kerüli. Megmutattuk neki,h hogy használja, ennek ellenére inkább kínozza a szőnyegeket. Mit csináljak? Szedjem fel a szőnyegeket?
Az is érdekes,h minden csörgős-zörgős dologra ugrik, játszik vele, de a kaparófa tetejéről lógó labda nem érdekli!
Azt gondoltuk,h nem ugrik rá rögtön, de 2hónap alatt sem szokta volna meg...?

werszomjas: cicáról van vmi hír?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.