Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) Kidus válasza molecula (#2198) üzenetére


Kidus
őstag

Hat igen, ezert jo voros macsekot, fekete-feher kutyat, es szurke nyulat tartani.
A letezo osszes szinu ruhan latszik a szoruk :P
De legalabb nem vedlenek nagyon.

Assuming Control

(#2202) alitak


alitak
senior tag

Kismacsakáknak mikor nyílik ki a szeme?
A macsekunk gondolt egyet, és ellett két kiscicát. Nem is vettük észre, hogy vemhes :)

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#2203) rlazol válasza alitak (#2202) üzenetére


rlazol
addikt

10-14 napos korban.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2204) Sancho22


Sancho22
csendes tag

Sziasztok!!
Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni!!
A helyzet az, hogy nekem van 4 macskám otthon, a barátnőm kiscicájára én vigyázok kb 2 hétig, így most 5 macska van. Ezzel semmi gond nem lenne, ha az én vörös ivartalanított kandúrom nem lenne tőle depressziós, a többi 3-at nem is érdekli, csak a vöröset. De amióta itt van a kiscica a vörös cicához nem lehet hozzá nyúlni, mert azonnal fúj, morog karmol minket is! :( Természetesen a kiscicára is fúj... Olvastam, hogy ilyenkor a depressziós cicával kell többet foglalkozni, de ez nem hagyja, mert menekül!!! :O
Nagyon örülnék, ha valaki tudna jó tanácsokat adni, hogy hogyan szeretgessük vissza a saját macskánkat!!
A kiscica úgyis elmegy 2 hét múlva, de jó lenne addig is abban a tudatban élni, hogy a saját macskám is normális lesz újra!
Előre is köszi

macska nélkül lehet élni...de nem érdemes.. :)

(#2205) Kidus válasza Sancho22 (#2204) üzenetére


Kidus
őstag

Hagyni kell, hadd baratkozzon a gondolattal, majd elobb utobb odamegy a kiscicahoz, es erdeklodni fog. Meg majd hozzatok is, de ne uldozzetek, szerintem varjatok ki, amig o megy. Esetleg kis jutifalattal meg lehet vesztegetni, ha van olyan, amit nagyon szeret.

Assuming Control

(#2206) V.Stryker válasza Sancho22 (#2204) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

1 hét után már majdnem helyre áll a rend. Megszokja.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2207) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Vettem a cicának kullancs ellen ilyen folyós védőadalékot. Elég jó hatása van. Sokkal jobb mint a nyakörv. A múltkor a cicának a szeme fölött volt egy kullancs kb negyed centire.... Hát elég érdekesen,de ki sikerült venni :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2208) rlazol válasza R3ĐßuŁŁ (#2207) üzenetére


rlazol
addikt

nyakörv macskára - szerintem elég kockázatos, főleg ha kijárós a cica. A csepp viszont csak 1 hónapig vég. Igaz, macskákra a kullancs sokkal kevésbé veszélyes, mint kutyára.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2209) Integra válasza R3ĐßuŁŁ (#2207) üzenetére


Integra
titán

én is ilyet használok a makkeromra
3 hónapig védi. igaz darabja 900ft asszem.
nem érdekel. fontosabb nekem ez a dög bármi pénznél
ja igen, frontline-t öntök a nyakába.
és valóban használ

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2210) rlazol válasza Integra (#2209) üzenetére


rlazol
addikt

ne haragudj, nem tiszta, mire reagáltál - te mit használsz, ami 3 hónapig véd és 900 ft?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2211) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Hogyan adjunk be egy tablettát a macskának?

1.Vegye a macskát a karjába. Tegye a fejét a könyökére, mintha egy kisbabát akarna cumiztatni. Gügyögjön biztatóan a macskának:
- Jaj de jó kis macska vagy ...
Ejtse a tablettát a macska szájába.

2.Vegye le a macskát az állólámpáról, és keresse meg a tablettát a divány alatt.

3.Ismételje meg az 1. sz. alattit, azzal a különbséggel, hogy most szoritsa le a macska első lábait a bal kezével, a hátsókat meg a jobb könyökével. Pöckölje a tablettát a jobb mutatóujjával a macska szájába.

4.Húzza ki a macskát az ágy alól. Vegyen ki egy új tablettát az üvegből. Álljon ellen a kisértésnek, hogy egy új macskát hozzon.

5.Ismételje meg az 1. sz. alattit, azzal a különbséggel, hogy mikor a macskát a cumizó helyzetbe hozta, üljön ki teljesen a szék szélére. Hajoljon a felsőtestével egészen a macska fölé, tartsa a jobb kezét a bal könyöke fölé, nyissa ki a macska száját úgy, hogy a felső állkapcsát felemeli, és dobja be a tablettát - nagyon gyorsan. Mivel a feje a térdén van, nem látja, mit csinál, de ez nem számit.

6.Hagyja a macskát a függönyön lógni. Hagyja a tablettát a hajában.

7.Ha nő, sirja ki magát. Ha férfi, sirja ki magát.

8.Most szedje össze magát! Fogja megint a macskát és a tablettát. Az 1. sz. pozicióban mondja határozottan:
- Tulajdonképpen ki az úr a háznál?
Nyissa ki a macska száját, fogja a tablettát, és ... hopp!

9.Ugye, ez igy nem megy? Roskadjon magába, és gondolkozzon:
- Aha! Ezek a fényes körmök minden baj okozói!

10.Másszon a szekrényhez. Vegyen elő egy nagy fürdőlepedőt. Teritse ki a a padlóra.

11.Vegye le a macskát a kredencről, és a tablettát a viragcserépből.

12.Fektesse le a macskát a fürdőlepedőre, mindjárt a sarkához, hogy a feje lelógjon a hosszabbik végéről.

13.Hajtogassa össze a macska mellső és hátsó lábait a hasa előtt. Álljon ellen a kisértésnek, hogy a macskát is összehajtogassa.

14.Tekerje be a macskát a fürdőlepedőbe. Dolgozzon gyorsan. Az idő és a macskák nem várnak.

15.Vegye megint fel az 1. sz. poziciót. Hajlitsa a bal kezét a macska fejéhez. Gyengéden nyomja össze a macska állkapcsát úgy, mintha egy mérgeskigyó száját nyitná ki.

16.Ejtse bele a tablettát a macska szájába, és finoman nyomjon rajta egyet. Tessék! Ennyi volt az egész.

17.Porszivózza össze a szőrszálakat (a macskáról). Tegyen egy kötést a sebére (a magáéra).

18.Vegyen be egy aszpirint, és feküdjön le.

Same rules apply!

(#2212) V.Stryker válasza EQMontoya (#2211) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

:C Szétröhögtem az agyam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2213) Kidus


Kidus
őstag

Szavazzatok a kiscicamra leccilecci :)

[link]

Assuming Control

(#2214) PhoenixK válasza EQMontoya (#2211) üzenetére


PhoenixK
őstag

Hogy is mondjam kultúráltan: SZÉTRÖHÖGTEM AZ AGYAM, VAZZE'! :C

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2215) PhoenixK válasza Kidus (#2213) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nehogy már konkurencia nélkül megúszd: [link] :B

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2216) adalbert1


adalbert1
veterán

Faterom tegnap este mondta, hogy tegnapelőtt megdöglött a fekete macskánk Maffia/Cézár (nem, nem két neve volt, és hülye se vagyok, csak egy pár évig volt 2 csont ugyanolyan fekete macskánk, és miután az egyik végérvényesen eltünt, már senki se tudta hogy melyik-melyik, de hallgatott mindkét névre). :(
Állítólag már 3 napja el volt tünve otthonról (mivel nem lett soha kasztrálva, ezek rendszeresek voltak), és hazajött megdögleni. :( A nyaka körül daganatnak látszó kelések voltak.
De már legalább a földünkön nyugszik eltemetve a többi kimúlt kutyánk/macskánk mellett.
R.I.P.

Szerk.: Szomorú, de ilyenkor gondolok bele, hogy a körülöttem lévő állatokat mennyivel jobban szeret(t)em, mint a társadalom nagyrészét.

[Szerkesztve]

(#2217) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

NA ez a kullancsirtó nagyon jó. Ilyen folyós lötty és a macskára kell önteni. 1-2 hete raktam rá és azóta nincs benne kullancs... NAgyonjó szer :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#2218) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

11 ev utan elbucsuzott tolunk Jonny, az egeszc salad megsiratta, O egy igazi JO macsak volt.
Egy ra jellemzo keppel bucsuzom:
[kép]

udv

neduddki

mod: L>IMG

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2219) rlazol válasza neduddki (#2218) üzenetére


rlazol
addikt

részvét.

és remélem, hamarosan új cicával térsz vissza.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2220) neduddki válasza rlazol (#2219) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Egyatokfajzat felbritkek van, de ugy tunik egy voros perzsa project is elindult, csak tartok attol meg egy ennyire jo macsek nem lesz /ercs hujje, infantilis, emberimado, gyerekrajongo, a kajat az asztralon hagyhato mert nem maszott fel erte:- ) /

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2221) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Néhány újabb kép is felkerült a kis dögünkről... Szmöre jelenleg az ágyat szemelte ki magának, pontosabban az ÉN helyemet. :DDD
[link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#2222) kew


kew
senior tag

Sziasztok!

Számomra érthetetlen, amit ma művelt nálunk a macs, hátha megtudjátok mondani mi lelte szerencsétlent :)
Igazából nem a miénk, csak mindig átjön szomszédolni. Na reggel hót álmosan megyek ki a konyhába, látom ott ül a széken, mondom szia Bocika, erre úgy megilyedt, hogy nekiugrott a falnak majd csak lesett az asztal alól.. namondom jólvan hülyevagy. Tettem-vettem tovább, közbe megsimogattam hogy ne féljen már.
Elmentem fogatmosni, majd kifele jövet Bocika meglátott az ajtóba, farkát felborzolta, elkezdett irdatlan hangon nyávogni (mintha egy gyereket ölnének), felvett valamiféle támadóállást és elkezdett fújni. Namondom ejj, ki se mertem jönni tőle :)
Erre jött barátnőm, hogy mivan, őrá ugyan így reagált. Össze is pisilte magát úgy meg volt rémülve (mármint a macska:) ), pedig mindig kikéreckedik és hazamegy, ha kell neki.
Ezekután gyorsan kinyitottam az ablakot, és kihajtottam...
Na ezt miért csinálta vajon? Sose hallottam még macskát így nyivákolni, mély erős hangon hosszan ''sikoltozott''. Pedig nem is csináltam semmit, hozzá se értem, nem léptem rá semmijére, stb... :F


[Szerkesztve]

(#2223) rlazol válasza kew (#2222) üzenetére


rlazol
addikt

hát, nehéz ügy, főleg, h semmit se írtál a macskáról.
szerintem vagy ''szerelmes'' (tüzel, ill. nagyon be van indulva a párzási szezon miatt) vagy érte egy nagyobb majdnem-baleset (ajdnem elcsapták, elkapták, v agy leesett vhonnan...) és picit sokkos állapotban volt.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2224) kew válasza rlazol (#2223) üzenetére


kew
senior tag

Hát mit mondjak róla?:) Kislány, kb 1 éves. Sokkal többet nem tudok, mert nem a miénk.
Lehet tüzel, én is arra gondoltam előszőr. Ettől ennyire meg tudnak bolondulni?

Most itt járt, centiméterenként kezdte szagolgatni a helyet ahova odacsurgatott. Pedig már vagy 3x felmostuk...:) Aztán bent a szobába ugyanigy elkezdte a szőnyeget szagolgatni, és kezdett borzolódni a szőr a hátán. Na ekkor kiraktam, nehogy nekem megint rájöjjjön az 5 perc... Most egy hétig kizárjuk, menjen haza megőrülni, majd utána visszajöhet :U

(#2225) rlazol válasza kew (#2224) üzenetére


rlazol
addikt

tüzel. Tuti.

és ha házak között járkál akkor pillanatokon belül anya lesz. ivartalanítani, sürgősen.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2226) tildy válasza tildy (#1770) üzenetére


tildy
nagyúr

Szaffi ''tesója'' , alias Kismocsok lassan egy hónapja van nálunk:)
[kép][kép]
[link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link]



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2227) Xantomas


Xantomas
őstag

Egy macska szokott bosszút állni?
Tegnap elött a macsekunk (15 éves, ivartalanított nőstény), kapott a fejére, illetve ki lett zavarva az udvarra. Mostanában megint azzal tölti az idejét mikor nem alszik, hogy a korlátokat feszegeti. Mit szabad, és mit nem. teljesen meg van őrülve. Volt egy fekvős, halkan virnyogós időszaka, de megint elemében van. Lopkodja a kaját, ugrál, mindenkit fekelt reggel, karmolászik. Mint aki fel van pörögve.

Este bejön, és minden további nélkül belecsurgat (értsd: bele pisil) a komód kihúzott, alsó fiókjába, majd írtózatos sebességgel, húz kifele a szobából.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2228) rlazol válasza Xantomas (#2227) üzenetére


rlazol
addikt

nem hiszem, h bosszúról lenne szó. Egy-két csíny még betudható annak, de ilyen hosszútávon szvsz nem.
öregszik, hülyül, már elnézést.... :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2229) Kidus válasza rlazol (#2228) üzenetére


Kidus
őstag

Az en macskam is ezt csinalta ( nem a mostani ). Ki volt tiltva egy szobabol, mert egyszer odapisilt. Ajto mindig csukva. Elso adando alkalommal belogott, odahugyozott barhova, ahova hirtelen tudott, majd kirohant, hogy veletlenul se tudjam elkapni. Ezt eljatszotta eleg sokszor.
Pottyet volt csak idegesito.
Probaltam arra fogni, hogy nem volt ivartalanitva ( nosteny ), de ez inkabb ( mar bocsanat ) kocsogseg volt, mint jelolgetesi hajlam. :)

Assuming Control

(#2230) Oliverda


Oliverda
félisten

Kb. 1,5 hete születtek [link] :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2231) Xantomas válasza rlazol (#2228) üzenetére


Xantomas
őstag

Olyat szokott még csinálni, (bár arról leszokott) hogyha nem kap enni, akkor letépkedi a tapétát a fal olyan részéről ahonnan tudja. Nem a körmét élesítette, mert azt kifejezetten 2 helyen szokta: egy fűzfa tövében, és a lakásban egy kiszögelésen.

Nem hosszú távon csinálta, hanem még aznap, mikor kapott a fejére.
Ha pisilhetnékje van, mindíg jelzi. Vagy a wc elött toporog, és nézi a kilincset, vagy a bejárati ajtó elött fekszik le, és hempereg, vagy az erkély elött nyarvog. Ha nem a macskawcbe akar dolgozni ami az erkélyen van, akkor még a fürdőszoba padlóján levő lefolyóba engedi a dolgot. Ha az zárva van, akkor pedig a konyha sarok ülőgarnitúrája alá, ha talál ott szatyrot.
Mindíg megadott helyre ürít, jelzi ha dolga lenne, de ez kifejezetten szándékos volt.

Egyszerűen hülyét kapok már tőle. Ha rájön a játszhatnék, onnantól kezdve nincs megállás. Éjjel 3-kor ha netántán talál valamit a földön, addig püföli, míg valaki meg nem unja, fel nem kel, és el nem veszi tőle. Ilyenkor pedig egyből éhes lesz, és addig nyivákol míg kaját nem kap. Olyan elementális erővel, ami emberi mértékkel is, az éjszakában, kiabálásnak hangzik.

Öregszik? Már most egy vén picsa :)
A legjobb akkor is az volt, mikor az erkély párkányán felcsapott farokkal mászkált oda vissza, miközben lent a kutyák hörögve örjöngtek. Ha megunta lejött.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2232) kew válasza rlazol (#2225) üzenetére


kew
senior tag

nah valami ilyesmit művelt:
[link]

legalább tudom, hogy nem egyedüli cicc, aki ilyet tud :)

(#2233) rlazol válasza Xantomas (#2231) üzenetére


rlazol
addikt

naigen, így már más a kép... macska és kész. :S

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2234) Kidus válasza rlazol (#2233) üzenetére


Kidus
őstag

En meg ilyet egy macskatol se hallottam.
Megijedtem :/

Pedig orditott mar par macska a kezeim kozt ;]

Assuming Control

(#2235) kew válasza Kidus (#2234) üzenetére


kew
senior tag

gondold el én hogy megilyedtem, mikor reggel fél7-kor fogadott ilyennel a cica :)

(#2236) Eagle16


Eagle16
addikt

Ha nem nagy baj, akkor berakok egy-kép képet a Mi cicánkról :)
[link]
[link]
[link]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2237) CPT.Pirk válasza Eagle16 (#2236) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

tök jól néz ki az első képen!

Én meg lefényképeztem a telken lévő két macsekot, ezek közül ''melír'', v. újabban ''folti'' az érdekes, még fotoshoppal sem lehet ilyen kevert színekből macskát csinálni, valaki azt mondta, hogy annyira ronda, hogy az már szép. (tényleg szép, nézzétek meg) [link]
Ittvan még egy nagyon jó kép, a fehéret elfogada kicsinyének, és védi, mosdatja még mindig. [link]

Ezt viszont látnotok kell, a kismalac aktuális számából fényképeztem ki, aszittem behalok rajta! Kicsit nagy a kép, de megéri megnézni! (az a gyermeki ártatlanság...) [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2238) Eagle16 válasza CPT.Pirk (#2237) üzenetére


Eagle16
addikt

Aranyosak :R
A 3. kép haláli :DDD

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2239) Kicker


Kicker
senior tag

róka a kocsin...

[link]

kényelemben...

[link]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2240) Yaye válasza CPT.Pirk (#2237) üzenetére


Yaye
őstag

Ez a bunda a ''teknős'' színű egy fajtája: [link]
Pár hete haza akartam vinni egy pont ilyen bundájú, eléggé lepukkant utcamacskát, pont mert tetszett a színe, és ami nagy örömmel kényeztettette magát ha alkalma adódott. Bár nem agresszíven, de éreztette, hogy nem nagyon örül az ötletnek, úgyhogy megmaradt kóbornak, viszont összeszedtem/kaptam helyette egy-egy pici kóbort (cirmos kandúr ill. fekete tojó), mostanában van élet a házban :DDD
[link]

[Szerkesztve]

(#2241) ladybug


ladybug
őstag

[link]
Sony cicánk felfedezte, hogy a hintaágy tetején nem tudják piszkálni sem a gyerekek, sem a kutyák.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2242) Kicker


Kicker
senior tag

[link]

a kép nem lett valami jó minőségű... :(

elég morcos pofija van, de ez érthető, senki sem szereti ha evés közben fotózzák... :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2243) ladybug válasza Kicker (#2242) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szép vörös cicád van.

Nálatok esznek a macskák rendesen ebben a melegben? A mi cicánk nagyon lefogyott, pedig sokszor eszik. Mégis olyan göthös szegény. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2244) Kicker válasza ladybug (#2243) üzenetére


Kicker
senior tag

Köszi! :R

Eszik amennyit.., ma reggel igaz még nem láttam... :(

Melegben nem jön be a házba... azaz eszik, alig iszik valamit, fetreng egyet, és kikéretőzik... kinn meg valahol tesped, valószínű... /reggel fél 8 fele megyek el otthonról, és 17 előtt nem igazán érek haza, anyám meg nem hívogatja/

kimondottan nem sovány, de fogyott...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#2245) ladybug


ladybug
őstag

Anyuák cicája eltűnt kb 2 hete. Nagyon szomorúak voltak utána, mert ez a cica egy másik után lett, amit a szomszéd kutya megfojtott. Na, most ez a kiscica igen félős és csontsovány volt. Emellett amikor elvitték az állatorvoshoz, ő nem sok esélyt adott neki az életre, mert nagyon beteg volt. Aztán 2-3 hét alatt rendbejött, és utána már csak hízott, és gyúgyult a kis lelke. Szóva szépen kikupálták a macsekot. Aztán egyszercsak nem jött haza, és sajnos ez egyet jelentett, hogy megint vmi történt. Szegény anyáék megint szomorkodhattak.

De csak 1 hétig, mert hiányolták a cicát a lakásból. Tegnap hoztam nekik egy pár cicát. Zeuszt és Szofit. 2 cirmos házicica. Kedvesek, barátságosak, szobatiszták. Annyit esznek, amennyit nem szégyellnek. Anyáék pedig boldogok, mert a cicák már dorombolnak is, ha meglátják őket.

(képeket ma készítek róluk)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2246) ladybug válasza ladybug (#2245) üzenetére


ladybug
őstag

[link]
Balra Szofi, jobbra Zeusz.

Szofi bátrabb és kíváncsibb, mint a testvére. Zeusz pedig mérsékelten visszafogott.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2247) Killdog válasza ladybug (#2241) üzenetére


Killdog
csendes tag

Ez jó ez a hintaágyas kép :DD Okos cica :C Hozzánk most kölkezett le egy kóbór anyuka, 3 csöppséget hozott világra, de még félnek.

(#2248) net84


net84
őstag

szombaton kivittem Cirát (alias Hógolyót) sétálni a kertbe...
(''gyárilag'' szobacica, csak ritkán és felügyelett mellett mehet a szabadba - pórázon - túl sok a fura macskaeltünés a környéken és egyébként is kajla ahhoz, hogy szabadon lófráljon)
Azonnal a virágok közé rongyolt be, én meg napozhattam az árnyékba nyugodtan :)))

Aztán gondoltam labdázunk egyet... Gumilabda elő, az elején élvezte is, aztán amikor a kavicsra kellett kirohanni a labdáért, irdatlan bőgés tört ki belőle, és nézett rám szomorúan. Fél perc után esett le, hogy a kavics forró, és égeti a mancsát...
Kivittem a fűbe és ott el is terült.
Aztán gyorsan jó kedve lett, de macskát még nem láttam így ''röhögni'' - teli vigyor volt a javából... kb. mint a retusált vigyorgó macsekos képek.

Egész jól birja egyébként a meleget, vagy kint alszik az ablakban vagy az új szokása, hogy a tv álvány polcára fekszik be a dvd lejátszó mögé (a szoba leghűbösebb pontja).

Read only...

(#2249) szumoo


szumoo
senior tag

A mi macskánknak meg az a heppje (ha rájön), h ha vki bemegy a fürdőbe beáll az ajtó mellé a csövekhez és várakozik míg kinem lépsz az ajtón, h megilyeszthessen!:D Vmikor be is jön neki, mert nem figyel az ember vagy csak fáradt. Kb. olyan derék magasságig ugrik, vmikor az ajtófélfára vmikor meg az emberre! Tiszta kész! :D
Ja és remek vadász! :D Főleg mikor egy légy betéved a lakásba, akkor addig nem csinál mást míg meg nem fogja és eszi meg. Szúnyog még neki is kihívás és nem is szokott vele foglalkozni! :)
Most a nagy melegre tekintettel megengedte, h megfürdessük! Látszott rajta, h nagyon jól esett neki!
Ha még vmi hülyesége eszembe jut, akkor még megosztom veletek. Lehet majd még az új képekből is rakok fel addig is ->[link]

Üdv.: Szumoo

[Szerkesztve]

A nyúlon túl?

(#2250) V.Stryker válasza ladybug (#2246) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nagyon aranyosak a ''parabolájukkal''. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.