Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2401) ladybug


ladybug
őstag

Gyönyörű cica.

Nagy macskakönyvetkaptam ajándékba. Szép könyv.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2402) WD40


WD40
aktív tag

Hehh, van ilyen topic is :D Akkor mutatom két (néha nem túl okos) állatom:
[link]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#2403) szumoo válasza Algieba (#2400) üzenetére


szumoo
senior tag

Aranyos cica. :) Mázlid, hogy még nem akkora, h a súlya miatt komolyabb fájdalmat okozna a mászásnál.
Neked nem szokott a válladon elfeküdni? Mert a mi macskánk imád az ember vállán tespedni, és azt hiszi, h ez nem csak neki jó! :D Majd próbálok ilyen képet is csinálni.

Ja meg csapos-ivós képet is igértem még anno. :B Rajta vagyok a dolgon.

Üdv.: Szumoo

A nyúlon túl?

(#2404) net84


net84
őstag

No! Kicsit eltűntem... Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsot! Elkondolkodtunk a dolgokon.
Ha a macskát ivartalanítják, akkor változik a viselkedésmódja? Értem ezalatt, hogy agresszívebb, szelidebb, félénkebb vagy jobban barátkozó lesz?

Tegnap elött este fürdetés volt nálunk. Egyrészt mert már kicsit zsíros volt a szőre, meg nem is a legtisztább, másrészt mert kicsit rosszul viselkedett, így gondoltam eljött az ideje.
A Sherk második részében a kandur szomorú jobb, ha gyakorolja a szomorúan nézést, mert Cirus olyan pofát vágott, hogy még én is megsajnáltam. Az utolsó fél percben már bőgött megállás nélkül. A törölgetéskor meg le kellett takarnom a buksiját, mert minden áron szabadulni akart, ezért folyamatos fújtatással jelezte, hogy harapni fog.
Utánna kb. 1 órán keresztül még a világra is haragudott. De okosan leült a konvektor elé száradni, éjszakára meg elfoglalta a takarómat, majd hosszas dorombolással nyugtázta, hogy neki jó itt.

Egyszerűen nem tudom megszoktatni vele a vizet. A felmosóvizzel eljátszik, csapkodja, a fürdőbe bent mászkál, ha be van engedve. A mosógatóval is jól el tud szórakozni. De amint valamelyik csap meg van nyitva mellette, már menekül is...
Akivel eddig beszéltem, az meg mind azt mondja, hogy az ő macskájuk meg egyenesen élvezi a fürdetést.

Algieba - az emberre mászást faterom tanította meg a mi macskánknak. Munkából hazajött, majd mindig hagyta, hogy a macs felmásszon a lábaszárán, belebújjon a kabátjába, majd nyaknál kimásszon a vállára. Ezzel akkor volt gond, amikor nem a vastag melósruhájába jött be hozzánk, hanem rövidgatya-póló kombinációba. A macska meg meglátta, egyböl kapcsolt, hogy megjött a mászható célszemély, és már indult is :DDD volt is utánna ordítás :)

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#2405) Bubu79 válasza net84 (#2404) üzenetére


Bubu79
addikt

Általában ivartalanítás után valamelyest csillapodik a szeleburdiságuk, de ez is egyénfüggő...

Víz.
Hát ez fogas kérdés - a mieink is jól elvannak a vízzel, de csak addig, amíg ők döntenek úgy, hogy összevizezik magukat.
Nálunk a fürdetés kményen kétemberes dolog, mert képtelenség egy embernek kézben tartani a dolgokat a kádban. A lényeg, hogy a cic fülébe ne kerüljön víz, mert az okozhat gondokat.

Egy alkalommal az idősebbik macskánk majdnem két héten keresztül nem állt szóba velem fürdetés után - de aztán megbékélt :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2406) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok! Párommal tervezzük a macskatartást. Az lenne a kérdésem hogy mégis honnan lehetne beszerezni, nem akarunk "spécit", jó lenne egy sima keverék cica is...Mégis merre induljunk el? Ja, és mégegy: a tengerimalacokkal mennyire barátkozik meg?

Ja és mindenképp kölyköt és nöstényt szeretnénk.

[ Szerkesztve ]

(#2407) Kidus válasza Diego! (#2406) üzenetére


Kidus
őstag

Menhely. Nagyon sok a kidobott macska, koztuk sok a kolyok is.
Neha az allatkorhazban is van, oda is be lehet nezni esetleg.

mod: az en macskam degukkal, nyullal es kutyakkal nott fel. A degura vigyazott, mikor beteg volt, tobbiekkel eljatszottak egesz nap. Gondolom a malaccal sem lesz gond, ha kis kolyokkent kerul hozzatok a macska.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#2408) ladybug válasza Diego! (#2406) üzenetére


ladybug
őstag

Nálunk is hasonló a helyzet, mint Kidusnál. Sony cicánk Panka nyúllal, a malackákkal, a teknősünkkel és a kutyákkal él együtt. Soha egyik sem bántotta a másikat, és Sonynak még meg sem fordult a fejében, hogy megtámadja őket. Korábban degunk volt, azt sem bántotta.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2409) Diego!


Diego!
senior tag

Köszönöm a válaszokat, még biztos lesz egy pár kérdésünk. Amúgy lakásba tartanánk. Igaz az hogy minden tele lesz macskaszőrrel? És a nöstényt nem kell ivartalanítani igaz?

(#2410) AlBundy válasza Diego! (#2406) üzenetére


AlBundy
aktív tag

[Happycats alapítvány]

[ Szerkesztve ]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#2411) Bubu79 válasza Diego! (#2409) üzenetére


Bubu79
addikt

Fajta függő is, hogy mennyire lesz tele szőrrel a lakás - a rövidszőrűek is tele tudják szőrözni a lakást és a hosszúszőrűek is. A különbség annyi, hogy a rövidszőrűek után talán valamivel kisebb gond a takarítás.

Ivartalanítás. A nőstény macsekokat is érdemes ivartalanítani, mert a természet nincsen arra figyelemmel, hogy szobacica és esélye sincsen kandúrt lelni - bizony ők is ugyanúgy tüzelnek, mint a kint tartott macsekok. A tüzelés együtt járhat spricceléssel is és iszonyat hangosak tudnak lenni amikor kandúr után sóhajtoznak.

Ha egyszer macska tartásra adja a fejét az ember ( és komolyan is gondolja, nem divatból csinálja ), akkor nagyon hamar rájön, hogy macska nélkül ugyan lehet élni - de minek? :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2412) Kidus válasza Diego! (#2409) üzenetére


Kidus
őstag

Ki kell kefelni a szoret heti 1-2 alkalommal. Az enyem pl. kifejezetten elvezi.
Nem sok macskaszor van a lakasban, a ruhainkon elofordul, de arra meg van szorleszedo guriga.
Ivartalanitas ajanlott, ha nem akarsz kolykoket, mert jellemzo, hogy osszevissza hugyozzak a lakast, nyugtalanok, nyavognak es burrognak szakadatlanul ( bar az enyem erdekes mod nem csinalta, de a korbepisiles megvolt mindig ).
En kifejezetten segitsegkent fogom fel az ivartalanitast ilyen helyzetben ( macskanak is, neked is ).
Most kandurom van, o is ivartalanitva, nem jelolget, nem budos, nyugodt, kiegyensulyozott allat.

Assuming Control

(#2413) Kidus válasza Bubu79 (#2411) üzenetére


Kidus
őstag

Na igen. En vilag eletemben imadtam az allatokat, de mindig kutyas voltam, nem voltam oda az otletert, hogy macskat tartsak. Mig egy szep napon egy macska odajott hozzam az utcan, es nem engedett haza, amig nem viszem ot is.
Azota volt egy alom kismacskam, az egyik hosszabb ideig nalam is maradt, ot pedig kovette a mostani.
Hamar rajottem en is, hogy bar sosem voltam macskas, ezert az allatert barmit. Athoztam a vilag masik felere, es tudom, hogy ezen tul nelkule sehova. Csaladtag :)

Assuming Control

(#2414) Bubu79 válasza Kidus (#2413) üzenetére


Bubu79
addikt

Így is van :)

A bátyám azt mondogatta annak idején, amikor szóba került, hogy macska kerül a házhoz ( a mostaniak nem első generációsak, sajnos volt már aki itt hagyott bennünket :( ), hogy kitekeri a nyakát ha meglátja... Hazakerült a kis szőrgombóc, meglátta, elolvadt és szinte elválaszthatatlanok lettek egymástól...

Hihetetlen, de képesek bárkit megfőzni... Nem lehet nem szeretni őket - annyira erős személyiségük van, annyira határozottan tudják, hogy mi a jó nekik, hogy az már szinte félelmetes :)

Jim Davis, Garfield rajzolója többszörös macskatulajdonos - nem véletlen, hogy ilyen pontos képet tud adni a macskák mindennapjairól.
Időnként amikor belefutok egy-egy Garfield képregénybe szinte olyan érzésem van, mintha csak a sajátjaimról olvasgatnék :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2415) net84 válasza Kidus (#2412) üzenetére


net84
őstag

szőrkeffféről jutott eszembe:
nálunk a "fésülés" kész élmény
az első pár "simítás" mindig gördülékenyen megy, közben nyugtázza a véreb erős dorombolással, hogy ez neki most jó
aztán kibújik belőle a játékos vadállat, és minden áron szét akarja cincálni a fésű azon felét, amin szétszórtan keményebb fehér sörték vannak...innentől kezdve fésülni max. akkor lehet, ha lefogja az ember - de ezalatt is folyamatosan dorombol...

Read only...

(#2418) ladybug válasza Kalandor (#2417) üzenetére


ladybug
őstag

És ő milyen fajta? Nagyon helyesek Hofival. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2420) I_Am válasza Kalandor (#2417) üzenetére


I_Am
veterán

Mekkora tündééér. Hatalmas ahogyan figyelnek. :DD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2421) ladybug válasza Kalandor (#2419) üzenetére


ladybug
őstag

Réka lányom ránézett a képre, és annyit mondott: "Ez Zeusz."
Az egyik cicánk nagyon hasonlít rá.

Milyen névre keresztelitek?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2423) I_Am válasza Kalandor (#2422) üzenetére


I_Am
veterán

Miért nem makka? :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2425) ladybug válasza Kalandor (#2422) üzenetére


ladybug
őstag

És hogy szokik az új környezethez? Tetszenek neki a malackák?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2427) ladybug válasza Kalandor (#2426) üzenetére


ladybug
őstag

Hát, igen. Mégiscsak ragadozók, nem tagadhatják le a vérüket.

Valószínű, hogy a testvérei után sír. Idővel abbahagyja. Sokat játszatok vele, és simogassátok, akkor hamar fog menni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2428) I_Am válasza Kalandor (#2426) üzenetére


I_Am
veterán

A körmeit majd 3-4 hónapos korára elfelejti kiengedni. Csak akkor használja ha mászik, vagy nagyon belemerül majd a játékba.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2429) Diego! válasza Kalandor (#2426) üzenetére


Diego!
senior tag

Hogy hogy a malaccal, csak az egyikkel?

(#2430) Bubu79 válasza I_Am (#2428) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem csináltál még újabb képeket a csöppödről? Kíváncsi lennék a kis vasgyúróra :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2435) I_Am válasza Bubu79 (#2430) üzenetére


I_Am
veterán

Nincs időm nekiállni fotozgatni a mára már több mint 3 kilós csöppet. Hétvégén viszont végre pihenhetek egy napot, igy pótolom a lemaradásokat. :)

szerk: a többi előttem lévő hsz-t én töröltem. Teljesen nem idevalóságuk miatt.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2436) Bubu79 válasza I_Am (#2435) üzenetére


Bubu79
addikt

Köszi - a dolgot már úgyis rendeztük priviben ;)

Három kiló? Akkor már egészen termetes lehet :)
Lehet, hogy mégiscsak lehagyja az ősöket és mégiscsak igazi hatalmas szoba-hiúzod lesz? :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2437) Kidus válasza I_Am (#2435) üzenetére


Kidus
őstag

Ha most 5 honaposan 3 kilo, akkor kb. 6-7 kilo kozt lesz egy evesen, annal nem nagyon megy tovabb.

Assuming Control

(#2438) I_Am válasza Kidus (#2437) üzenetére


I_Am
veterán

Ez a macskafajta 4-5 éves koráig fejlődik, ezért nő olyan óriásira néhány példány. ;)

Amugy pont ma reggel beszéltem a tulajjal, akitől hoztam és az anyja most télire picit behízott és 12 kg körül van. Az egy alommal ezelőttiekből az egyik akiről tud (kb 4 hónappal idősebb mint az enyém) 5.5 kg.

A hímek nagyobbra nőnek. :DD

szerk: viszont nem dagadt, hanem olyan normális macskaforma. Felnőtt méretű házimacskaméret jelenleg. Izmos nagyon, de igazán csak akkor látni, ha mászik vagy ha lesben figyel és készen áll az ugrásra. :)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2439) tiv83us


tiv83us
veterán

Macskacico ugy latszik kitunoen erzi magat az uj lakhelyen :)
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2440) Amur válasza I_Am (#2438) üzenetére


Amur
addikt

nekem egy sziámi-házicica keverék van.egy éves ivartalanitott,és 5,5kg
(szürke-izmos kandúr)
neve Kandúr L.Bandi.
kész babysitter.este ha felkel valamelyik gyerköc akkor ő van ott elöszőr és addig dorombol amig vissza nem alszik a kicsi! hihetetlen mennyire szereti a gyermekeim!
lusta voltam visszaolvasni,neked milyen fajta a macskusz(main-coon? brit?)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#2441) I_Am válasza Amur (#2440) üzenetére


I_Am
veterán

Aham. :K Main coon.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2442) Bocaa


Bocaa
senior tag

Van egy féhér-cirmos 6 honapos macsekom.Ha simogatom rögtön elkezdi nyalni a kezemet :F Órákig képes nyalogatni teljes átéléssel.Miért csinálja ezt?????
Ja ebként elég kicsi macska 1,3 kg.Bár ez nem számit.Holnap rakok fel képet a Monyó-rol.(ez a macsek neve)

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#2443) Bubu79 válasza Bocaa (#2442) üzenetére


Bubu79
addikt

A macskáknál különös hangsúlyt kap a tisztálkodás - képesek órákig nyalakodni - ez a társasági életükben is meglátszik.

A mi két macskánk hajlamos egész nap egymást nyalni-falni, valamint az egyik erőteljes rosszallásom ellenére hajlamos engem is nyalókának nézni és időnként végighasítja a simogató kezemet a smirgli finomságú nyelvével.

Így szocializálódnak - mint a majmoknál a kurkászás, ez is egyfajta összetartozást, csapatépítést jelent :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2444) V.Stryker válasza tiv83us (#2439) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nagyon ari. :C Ő is kaparófának használja néha azt a fotelt? (látom,hogy ilyen erős huzatja van...a mieink sajnos előszeretettel "edzenek" a fotelokon...már tiszta rojt.pedig van kaparófájuk. :O )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2445) Kidus válasza V.Stryker (#2444) üzenetére


Kidus
őstag

Hasznalta, de mar nem, miota kapott egy eleg nagy macska maszokat :)
Es most kapott meg egy jatszotarsat is, remelem, egymast nyuzzak majd inkabb a butorok helyett :D

Assuming Control

(#2446) V.Stryker válasza Kidus (#2445) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi is azt hittük,hogy ha ketten lesznek, akkor abba hagyják, de sajnos nem. Most ketten tépik. :DDD Na meg egymást...de tényleg, mióta ketten vannak, azóta néha ilyen háborús övezet a lakás. Reggel kimegyek a hálóból: szétcincált papírok mindenütt, székek feldöntve, ami kis dolgot előlhagytam(pl. pendrive,öngyújtó) az valahová elrejtve....de már lassan megszokjuk.

Azon gondolkodtam,hogy ha vennék egy rakat ilyen kaparófát, akkor leszoknának-e a bútorokról. :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2447) Ősember


Ősember
őstag

az idösebbik macsek 4 gempa után tettrekészen :DDD

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#2448) blunt válasza _Hunter_ (#2003) üzenetére


blunt
aktív tag

az első képből csinálhatnál lolcat feliratot. mittomén "im in ur bag eating ur chipz"

ilyesmire gondolok [link]

[ Szerkesztve ]

(#2449) Kidus


Kidus
őstag

Kinko :)

Assuming Control

(#2450) tiv83us válasza Kidus (#2449) üzenetére


tiv83us
veterán

Jajj, de szep! :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.