Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) 990 válasza jetimokus (#2750) üzenetére


990
tag

Macskafüggő, de egy idő után ígyis-úgyis megkomolyodnak, sajnos, nagyon szórakoztató nézni ahogy bolondkodnak. :) Enyém kb. 1 év után lett "bejövök-kajálok-iszok-kimegyek" macsek, csak néha akarja magát megsímogattatni. :D Ivartalanításról pedig nincs tapasztalatom, de én is hallottam hogy kicsit komolyabbak lesznek, de hátha nem ;)

(#2752) jetimokus válasza 990 (#2751) üzenetére


jetimokus
tag

Az enyém soha nem lesz "bejövök-kajálok-iszok-kimegyek", mert nem megy ki pontosan azért amit az első hozzászólásomban leírtam. Túlságosan a szívemhez nőtt ahoz kockáztassam az életét... a másik meg az hogy a 2. szembeszomszédunk macskagyűlölő, és előszeretettel irtja őket. Szóval nem szeretném megkockáztatni hogy esetleg valami történjen vele.
A másik hogy reggelente én egyre többször ébredek arra, hogy felmászik a hátamra dorombolni, meg nyávogni hogy simogassam, pedig az elején sokkal kevesebbszer játszotta ezt el. Mindenesetre nagyon nem úgy néz ki mintha meg akarna komolyodni, de én ennek csak örülök...
ez egy kép a kitágult pupillás, mingyárt megzakan állapotról :)

[ Szerkesztve ]

(#2753) ladybug válasza jetimokus (#2752) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szép cicád van.

Hogy kiengedi-e valaki a macskáját az udvarra, az erősen függ a környéktől és a szomszédoktól. Megértem, hogy nem akarod kiengedni a tiédet.
Mi szerencsére nyugodt utcában élünk, és a szomszédok is rendesek. A macskáink ivartalanítottak, és sokkal nyugodtabbak, mint a környékbeliek, de azok sem igazán harciasak. Akkor engedjük ki őket, amikor ki akarnak menni, és akkor jönnek be, amikor ő szeretnének.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2754) 990 válasza jetimokus (#2752) üzenetére


990
tag

Enyém nőstény, és azok általában nem mennek el két hétre valahová kanoskodni ;]

Hát reménykedj hogy nem fog megkomolyodni. Akkor aranyosak, ha bolondoznak... :D

szerk.: LOL, ez a kép nagyon ott van :C

[ Szerkesztve ]

(#2755) jetimokus válasza ladybug (#2753) üzenetére


jetimokus
tag

Köszönöm szépen!
Különben ha megomolyodik, akkor is szeretni fogom, tehát nem baj, csak hihetetlenül aranyos tud lenni amikor megzakkan, és a szobában mindent lepofoz amit meglát...ű
Különben köszönöm az elismeréseket... vagyis nem is tudom... mindegy... köszönöm szépen! :R :R

(#2756) Mawyx


Mawyx
senior tag

Ma párszáz km-t megautóztatnám a macskát, hogy szokja meg, hogy hétvégente hazautazunk, nem merem majd itthagyni napokra egyedül. Nem tudom hogy viseli majd, de meg kell szoknia. Cicahordozó táskája van, kitettem neki már egy hete a szobába, hogy szokja meg, hogy az az ő holmija, bele-belement néha.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2757) jetimokus válasza Mawyx (#2756) üzenetére


jetimokus
tag

Ha van neki valami kedvenc holmija, mondjuk egy pléd vagy valami, akkor tedd azt be , és széepne meg fog benne maradni. Csak legyen benne valami ami nem idegen számára, amiről tudja hogy az övé. Szerintem sokat segítene.

(#2758) Mawyx válasza jetimokus (#2757) üzenetére


Mawyx
senior tag

Hiába volt minden, egész odafele úton szirénázott. Nem én vezettem, direkt most akartam először vinni, hogy ki tudjam venni a táskájból, tudjak vele foglalkozni, de nem érdekelte. Visszafele úton viszont már játszott is és aludt. Majdcsak megszokja.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2759) Mawyx


Mawyx
senior tag

Kis jószágom sokadik napja nem hagy éjjel aludni, bemászik a takaró alá is és karmol, harap, játszik, de annyira, hogy mély álmomból felébreszt, ráugrik a fejemre stb. Szeretnék pihenni végre! Az érdekelne, hogy láttam ilyen macska távoltartó spréket (por vagy folyadék, nem tudom az állagát, csak rémlik, hogy olvastam már a nevét vhol). Kérdés, hogy mekkora a hatótávolsága? Azt nem szeretném, hogy kiszórom/fújom és 10km-es körzetben kihal minden állat körülöttem, de ha csak ilyen kis helyi hatású, tehát pl konyhaszekrény szélére kenik és csakis ott hat, aztán amikor megszokja a macs, hogy az a hely tabu, akkor már nem is kellene használni. Próbáljak ki ilyet vagy mi egyebet? :F

Kapott cicawc-t is és használja, tök édi :DD Az ajtótól kicsit megijedt, de 1 nap alatt teljesen bátor lett.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2760) Geryson válasza Mawyx (#2759) üzenetére


Geryson
addikt

Ne butáskodj, a macskaspray az nem a saját macskáid "ellen" van, azaz azzal nem azt szokták elérni, hogy ne másszon a fejedre a macska, hanem pl. kandúrokat szoktak távoltartani, hogy ne vizeljen a bejárati ajtódra. :) Gondolj bele, hogy a Te esetedben a fejedet kennéd be ezzel a távoltartó folyadékkal? :) Sajnos Nálad igazából majd a nevelés lesz csak a megoldás, azt hiszem minden macskatartó szenvedett überbuzgó kicsiktől az elején, de Neked kell majd leszoktatnod. Kizárás, büntetés, kikapás, ezek nyugodtan mehetnek mértékkel és meg fogja tanulni a cica a rendet. Fontos a nevelés mindenképpen, télen voltunk vendégségben ahol a felnött macska a fejünkre ráállt éjjel meg a kilincsen ugrált ill. a sógornőmnek a kandúra bárhova felmászhat így kaja közben van, hogy megjelent az ebédlőasztalon. Kicsit non sense...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2761) Eagle16


Eagle16
addikt

A bal oldali az új cica :) Jól kijönnek egymással, bár néha elég vadul birkóznak :)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#2762) Mawyx válasza Geryson (#2760) üzenetére


Mawyx
senior tag

Már rávágtam a fejére, de nem használt és nagyon sajnáltam, mire magamra húztam megint a takarót, édibédin kezdtem lehunyni a szemem, megint jött karmolni. A takarón ugrálhat, attól birnék aludni, de alámászik és össze-vissza karmol, már több rajtam a ragtapasz, mint egy patikában.
Ilyet olvasam:
[link] ..megóvhatjuk használati tárgyainkat... gondolom a lepedőre is jó lehet, arra nem kéne jönnie, a takarón ugrálhat, de alá, a lepedőre ne jöjjön

Kaparásra írták megoldásnak: Ezeket a bútorokat és kiegészítőket úgy tudjuk megóvni kedvencünktől, ha a macskát kizárjuk azokból a helyiségekből, ahol ilyenek vannak, vagy valamivel egyszerűbb, ha lefújjuk őket macskariasztó spray-vel. A sprayt szükség esetén citromfüves vagy eukaliptuszos illóolajjal is helyettesíthetjük, ezeket sem kedvelik a macskák. Ne használjunk pár cseppnél többet, mert akkor még a szoba közelébe sem jönnek!

Pumpács macska riasztó.Környezetbarát riasztószer macskák távoltartására Összetétel: Oldószer, alkohol, elriasztó adalék, kötőanyag, illatanyag. Javasolt alkalmazás: Az óvni kívánt helyet, illetve tárgyat (pl lepedő is lehet gondolom, emberre nem ártalmas)kb.30cm távolságról 2-3 pumpálással szórja be a permettel, vigyázva az érzékeny helyekre (pl. bútor, növény stb.). Ez utóbbi helyeken javasolt egy kendő vagy rongy befújását és leterítését alkalmazni. Környezettől függően ügyeljünk a szagképződésre.

Rácsapok néha, de ha továbbra se fog működni a dolog és nem birok aludni tőle, akkor kell vmi megoldás. Indul az egyetem, alvás nélkül nem fogom birni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2763) sNORh


sNORh
addikt

Lajoska [link] :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#2764) Geryson válasza Mawyx (#2762) üzenetére


Geryson
addikt

Végülis teljesen igazad van, tényleg használhatod lakáson belül is ezt a szert - ebben az esetben egy próbát megér (merthogy azért nem mindegyik szer hatásos, ezt majd meglátod a macsod reakcióján). Én nem mertem volna ágyban használni soha, de ez semmit nem jelent.

Sajnos nem tudlak bíztatni, nem tudom mikorra nőtték ki az én macskáim ezt a szokásukat de félelmetes cirkuszokat tudtak csinálni, az tény. A legjobb húzása a 2 hetes kandúromnak volt, amikor rász@rt az útlevelekre az asztalon az egyik éjjel! :D Na 13 év alatt soha többé nem tett még csak hasonlót sem!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2765) badgirl válasza Mawyx (#2762) üzenetére


badgirl
csendes tag

Szia!
Pár csepp narancsolaj is jó lehet arra, hogy távol tartsd a kényes helyektől a cicát.
Egy próbát megér.
Esetleg még az orrára koppintás is beválhat. Bogyónál működik.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#2766) Mawyx válasza badgirl (#2765) üzenetére


Mawyx
senior tag

Olvastam, hogy nem szeretik a citromos és mentolos dolgokat.

Meg ha nagyobb lesz, akkor nem lesz ilyen bolond, meglátjuk mi lesz.

Csak ne s*arjon össze semmit! :Y :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2767) badgirl válasza Mawyx (#2766) üzenetére


badgirl
csendes tag

Na most az én cicám akkor kivétel ezen szabályok alól. Imádja nyalogatni a citromot és a Fisherman's Friend cukorkát :P
A múltkor felfalta a savanyú uborkát is.
Viszont a narancs és a mandarin szagát nem szereti.

Az élet nem fenékig tejföl... De ahol tejföl, ott nagyon!!!

(#2768) szumoo válasza badgirl (#2767) üzenetére


szumoo
senior tag

A mi macsekunk is szereti a savanyúságot meg persze ami zöld! :D Ezért nincs növény a lakásban, mert még a kaktuszt is megeszi (volt rá példa).

A nyúlon túl?

(#2769) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Vörös kandúrmacskám múlthét szombaton (aug. 30-án) eltűnt, ami azért probléma, mert előtte is már távol volt egy hetet, és akkor borzasztó rossz állapotban, soványan jött haza. Nem engedte hogy felemeljem, szerencsére enni azért evett. Már kiplakátoltam a közeli utcákban, megkértem a szomszédokat, hogy szóljanak ha látják, de még semmi. Egyszerűen aug. 30 óta senki nem látta őt sehol. Szerintetek van még esély arra, hogy hazatér? Minden nap órákat járom a környéket, és keresem, de semmi :(

(#2770) ladybug válasza Cartman002 (#2769) üzenetére


ladybug
őstag

Remélem meglesz. Az esély mindig megvan.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2771) Cartman002 válasza ladybug (#2770) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Ma körbejárok még két utcát ahol esetleg lehetne, meg továbbra is rendítlenül hivogatom. BÍzom benne hogy előkerül

(#2772) szumoo válasza Cartman002 (#2771) üzenetére


szumoo
senior tag

Gondolom akkor semmi hír a macsekról!? :(

A nyúlon túl?

(#2773) Cartman002 válasza szumoo (#2772) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Nem sajnos nincs :(
Azért még bizakodok, mert haverom macskája is egyszer másfél hónapig távol volt, de az övé legalább nem volt beteg amikor eltűnt.

(#2774) Lenry


Lenry
félisten

hogy nevezzem el ezt a két csöppséget?
kép
kép
kép

ma kaptam őket Kedves Páromtól... nemüket nem tudom, de már alszanak és nem keltem föl ezért őket :))

kicsit más: lehet egy macska féltékeny? előttük egy hónappal érkezett egy másik cica, szintén Barátnőmtől, de másik alomból... Bogyó lett a neve...
nos... Bogyó, akit eddig nem lehetett levakarni rólam, és ha nem foglalkoztam vele, hangos nyávogással fejezte ki elégedetlenségét, most, hogy hazahoztam ezt a két kiscicát, egyszerűen nem hajlandó szóba állni velem... karmol, harap... igaz, ezt eddig is csinálta, de eddig játékból, most komolyabban (persze sérülést most sem okoz, de sokkal hevesebb) :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2775) ladybug válasza Lenry (#2774) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon aranyosak. Milyen neműek?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2776) Lenry válasza ladybug (#2775) üzenetére


Lenry
félisten

nekem nagyon fiúnak tűnnek :)

Bogyó reggelre megbocsátott, már nincs bepukkadva... bár kicsit még idegenkedik az új jövevényektől, de kezdenek összehaverkodni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2777) ladybug válasza Lenry (#2776) üzenetére


ladybug
őstag

Ez a névadás érdekes dolog. Szerintem jobb, ha magad választod ki, akkor lesznek majd igazán a tieid.

Itt keresgélhetsz kedvedre. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2778) copin


copin
őstag

Mennyibe kerül egy skót lógófülü? Calico nőstény?

Ki mit tud a hugykőröl? Volt már valakinél? Azt mondta a doki, hogy a szárazkajásoknál gyakori.

[ Szerkesztve ]

(#2779) Lenry válasza ladybug (#2777) üzenetére


Lenry
félisten

az a baj, hogy névadásban nem vagyok túl erős... Bogyó is 2 hónapig simán Macska néven létezett, és az előtte lévő pár macskámat is egyszerűen Macskának szólítottam :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2780) ladybug válasza Lenry (#2779) üzenetére


ladybug
őstag

Pedig szerintem megérdemlik, hogy keress nekik nevet. Ők is egyéniségek, és szükségük van arra, hogy nevezd őket valaminek. :)

Lehetnének Sigfrid és Roy. :D Vagy Lolka és Bolka, vagy Stan és Pan, vagy Pech és Pánik, vagy Asztma és Allergia. Mit tudom én? De jópofább, ha van nekik nevük.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2781) copin válasza Lenry (#2779) üzenetére


copin
őstag

Én nem csinálok ebből problémát. Annyi becenevet adtam a macskáimnak (Mici&Bundi a kezdet kezdetén), hogy már mindegy mit mondok nekik, csak a hangsúlyra figyelnek- kicsit magasan és hangosan. Bár amilyen neveket tudok adni nekik (pl.: Dög) nem csodálom hogy nem lesik minden szavam, pedig szeretem őket, csak mindenféle hülye nevet ki találok viccből nekik. De ha minden kötél szakad, akkor egy konzerv doboz segít hogy a középpontba kerüljek. :D

(#2782) Geryson válasza copin (#2781) üzenetére


Geryson
addikt

A mi macskáink bizony mindenre hallgatnak. Ez annyira igaz, hogy mi a nöstény macskánkat, akinek történetesen Samy a neve, szinte bárhogyan hívhatjuk. Simán hallgat a "húsos", a "szalonna" nevekre, a kandúr pedig a "hugyosra" is figyel. :) A kutya már nem tesz így, ő jobban megköveteli a saját nevét...

A táp ellenben valóban állandó motiválószer... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2783) szumoo válasza copin (#2778) üzenetére


szumoo
senior tag

Sokat nem tudok a húgykőröl, de ivartalanított kandúroknál előforduló probléma!
A mi macskánk is átesett már egy katéterezésen emiatt!
A doki azt mondta, hogy a tejben lévő kálcium rakódhatott le és azóta csak nagyon ritkán kap tejet. Azóta semmi gond (kopp,kopp,kopp)!

A nyúlon túl?

(#2784) kai_sehmet válasza copin (#2778) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

A skót lógófülüekről nem sokat tudok, szerintem a sima házi cicák a legszebbek :)

A hugykőről: más néven fus (feline urine syndrome) Mindkét cicámnak volt, és néhány tíz száz hozzászólással korábban segítettek is ezzel kapcsolatban nekem.

Valóban főleg ivartalanított kandúrokra jellemző, de szobacicák esetén főleg nőstényeknél is előfordul. Cicáim közül a lánynak volt súlyosabb, őt meg is kellet műteni, mikor a kandúrnak volt kb egy éve őt elég volt megkatéterezni. De fiú cicáknál veszélyesebb amúgy mert nekik vékonyabb és hosszabb a hugycsövük.
A gyengébb minőségű, olcsóbb tápok túlságosan magas ásványi anyag tartalma és a mozgásszegény életmód miatt alakul ki.
Próbálj egy kicsit jobb minőségűtápot venni nekik, nálunk most a Purina Special care Urinary Tract Health vált be, egy 15kg-os 10300 a ZooDom-ban Debrecenben ami kilóáron 600 ft-ra jön ki kb, ami nem olyan vészes szerintem. Drágább mint pl a Darling (a mieink azt ettek sokáig mielőtt betegek lettek) de jóval olcsóbb mint a Royal Canine vagy a Hill's amit az állatorvosok ajánlanak általában.
Feltöltöttem ide egy hasznos dokumentumot erről a betegségről: [link]

Remélem tudtam segíteni. :)

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2785) Mawyx


Mawyx
senior tag

Elég ijesztő dolgokat olvasok itt, az én macskám tápot eszik (meg virslit, párizsit) meg sok tejet, vizet nem is akarja meginni, csak a csapból.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2786) kai_sehmet válasza Mawyx (#2785) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

Az állatorvosok szerint is, illetve személyes tapasztalat alapján is a táplálkozás mellett életmódtól is függ a hugyúti szindróma kialakulása. Tehát kinti cicáknál, akik jóval többet mozognak mint a csak lakásban tartott cicák, nem gyakori ez a betegség. Anyukáméknál volt egy cicám, igen szép kort ért meg, 10 évet, és totálisan tápfüggő volt. Imádta a szárazeledelt, és nem prémiummal volt etetve, hanem sima darlinggal. Soha semmilyen problémája nem volt, ahogyan például barátom anyukájánál lévő szintén száraztápon tartott "lejárós" 8 éves cicának sem. Mindketten ivartalanított nőstények. A mi két szobatigrisünk, akik csak lakásban vannak tartva, mindketten szenvedtek ebben a betegségben. Náluk az állatorvosnál elköltött többtízezer forintra és egy kicsit drágább megfelelő ph-jú és ásványianyag tartalmú tápra volt szükség a probléma megszüntetéséhez. A környezet és életmód mellett alkat (genetikai tényezők) kérdése is az, hogy az adott cicában kialakul-e ez a betegség. Szóval szerintem ne aggódj feleslegesen, nem fog feltétlenül kialakulni ez a cicádban. :K

A tej pedig szerintem (jó hogy okosabb vagyok mint egy állatorvos :DDD de szerintem) nem olyan vészes, csak ha rengeteget iszik a cica. A száraztáp arányában jóval több kalciumot ill. más ásv. anyagot tartalmaz mint a tej, és ebből nagyobb mennyiséget szoktak enni az átlag macskák. A sok folyadékra szükségük van, mivel ha folyamatosan termelődik a vizelet, és nem pang, akkor kisebb az esély a kő kialakulásának. A doksi, amit előző hsz-emben linkeltem, javasolja, hogy a folyadékfelvétel növelésére, tejjel "ízesítsük" a vizet, hátha úgy jobban ízlik a cicának és többet iszik. A mieink csak nagyon ritkán kapnak, ha kisírják, mert megy tőle a hasuk.

[ Szerkesztve ]

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#2787) Mawyx válasza kai_sehmet (#2786) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor marad így és majd figyelem mi lesz. Ha szereti, akkor ezt kapja, egyszer úgyis megunja, az ember ízlése is véltozik.

Megvolt az első fürdés :DDD (vagyis csak nekem első, ahonnan hoztam, ők fürdették már egyszer), elég rosszul viselte, nem tudtam rendesen átdörzsölni és leöblíteni, mert már nem birtam tartani, megkarmolt és elszaladt :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2788) Lenry


Lenry
félisten

fentebb említett még mindig névtelenül élő ( :U ) kiscicáim közül az egyiknek mániája a bejárati ajtó melletti sarokba végezni a kisebbik dolgát...

pedig mutattam neki a virágos kertet pár méterrel odébb, meg a kis mancsával megkapargattam a földet, hogy lássa, hogy ide tud ásni, meg ide... de akkor se

pedig a tesója és Bogyó is oda végzik a dolgukat... igazán tanulhatna...

hogyan tudnám átszoktatni?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2789) degu válasza Lenry (#2788) üzenetére


degu
senior tag

Ugy,hogy elaltattatod,es veszel egy...kutyat!
A macska...nevelhetetlen!
Erosebb az akarata,mint barmely macso embernek!
En mar sajnalom a macskamat,mert ervenyesiteni akarja az akaratat,..ellenembe!
A parom azt mondja,hogy aki nem tudja elviselni a macskaja szeszelyeit,az ne tartson macskat!
Igy lesz! :K
Pedig vegtelenul megvisel egy eloleny megolese...
Es meg raadasul szeretem az allatokat! De ez a macska....
Itt nem elvetelt hatalmi harcrol van am szo!
Csak annyira kiszamithatatlan,eroszakos,es szeszelyes,hogy elegem van belole... :O

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#2790) WD40 válasza degu (#2789) üzenetére


WD40
aktív tag

Bírom az ilyen embereket. Neked nem kéne állatot tartanod. Ekkora baromságot régen hallottam, hogy ha nem tetszik, öld meg, azt' vegyél kutyát. A macska NEM nevelhetetlen, csak nehezebben nevelhető pl. a kutyánál.
Mod.: képzelem mi lenne, ha nem szeretnéd az állatokat...

Lenry: mennyi idős az említett cica? Ha nagyon kicsi, akkor egyszerűbb dolgod lesz: azt kéne neki megmutatni, mikor a másik macska végzi a dolgát a kertbe. Aztán megszagoltatni esetleg vele, hogy azt kell oda csinálni. Előbb-utóbb szobatiszta lesz ő is.

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#2791) Bibby válasza degu (#2789) üzenetére


Bibby
addikt

Pf.... Az véletlenül sem jut eszedbe hogy rosszul nevelted, neeem. A macska a hibás, meg különbenis...
Az meg hatalmas hülyeség hogy nem lehet szobatiszta egy macska, hogyne lehetne már, akkor hogy lehetne házikedvenc? Rengeteg mindent lehet tanítani nekik is, csak sokkal önállóbb lények, így nem várhatjuk tőlük azt mint a kutyáktól. Sokkal jobban megfelelnek elfoglalt embereknek.

Ελευθερια η θανατος

(#2792) Bubu79 válasza degu (#2789) üzenetére


Bubu79
addikt

Elérted, hogy utáljon - ezért tesz e fejedre - ilyen egyszerű...

Érdekes - mindkét bársonytalpúm tökéletesen szobatiszta kiskorától fogva - tudják, hogy mit lehet és mit nem - mert foglalkoztam velük.

Nem, nem vagyok tibeti szerzetes - nem került extra figyelembe sem, csak oda kellett figyelni rájuk.

Valóban - ha elvered a seggét az ég világon semmit nem érsz el nála...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2793) Kidus válasza Bubu79 (#2792) üzenetére


Kidus
őstag

Itt van az en 2 macskam.
A nagyobbik ( kandur ) sosem volt problemas. Neha felugrik a pultra kajat lopni, dehat allat, ez van. Ami ott van hagyva, az nekem szerinte nem kell, ugyhogy arrol ugy gondolja, hogy az ove.
Ha alszom, csend van. Ha raszolok valamiert, tudja mi a palya. Ha hivom, jon. Barmit csinalhatok vele, akar a torkan is lenyulok, eszebe nem jutna harapni vagy karmolni.
Minden nap jon szeretgetni minket, az olunkben alszik, mindig a kozelben van, nem is kivanhatnek jobb macskat.

Ellenben ott a masik, a nosteny.
Januarban fogadtuk orokbe, 2 honapos volt, mar ivartalanitott. Amiota itt van, kuplerajt csinal minden nap. Felmaszkal az asztalra, leszedi ami tetszik neki, szetszedi a butort, ellopkodja a dolgainkat, megragott mar ezt-azt.
Mikor aludnank, o zajong, ugral, rohangal, jatszik.
Ugyanugy foglalkoztunk vele mindig is, mint a masikkal, megis egy taho. Ha hivom, szarik ra, ha odamegyek hozza, arrebb megy, foleg az agy ala szokott, a segget mutatva. Tehat baromira nem kivancsi ram. Ha furdes vagy karomvagas van, visit es karmol. Ha a szajat nyitnam, harap.
Eddig tudta hasznalni az almot, de ugy 2 honapja elkezdett melle pisilni. Par napja rajott, hogy minek menne ki, mikor a szonyegre is lehet az agy mellett. Hiaba takaritottam ossze, meg mindig buzlik, csak most Clorox meg macskahugy kevereke, csodas.
Ahogy telik az ido, egyre rosszabb, ugyhogy o is pengeelen tancol.
Vannak lehetetlen macskak. Most el lehet donteni, hogy akarok-e meg ugy 15 evig minden nap bosszusagot, es mindezt penzert meg faradsagert, vagy elviszem oda, ahonnan jott.
Az utolso cseppeket toltogeti a poharban....

Szoval meg lehet erteni mindket oldalt. En nem altattatnek el egy allatot sem, megerdemel meg egy eselyt, csak valahol mashol, ha arra kerul a sor.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#2794) Bubu79 válasza Kidus (#2793) üzenetére


Bubu79
addikt

A kisebbik macska nálam sem egyszerű eset - önfejű, mozgékony és még 10 évesen is olyan rohangálhatnékja van időnként, hogy az félelmetes.

De soha meg nem fordulna a fejében, hogy bárhová odacsináljon az alom helyett.

Illetve de. Amikor berágott rám, mert nem voltam hajlandó tudomásul venni, hogy egy bizonyos fajta tápot nem hajlandó megenni. Egy adott gyártó, egy adott ízesítésű tápját - ha azt kapta nem egyszerűen nem ette meg, hanem szinte dührohamot kapott, ha az volt a tányérján.

Tiltás, verés, vagy elég annyi, hogy úgy érezze valamiért pikkel rá az ember és vége - borult minden és bosszút áll.

Egyébként mindkettő nőstény - és mindkettő pár hetesen került hozzám - az anyjuk pusztult el, ezért lettek befogadva. Mindkettő 10 éven felül van már :)

Aki úgy lett macskatartó, hogy igazán szerette volna az állatot, az soha a büdös életben nem mondan olyanokat a macskájára, amit Degu mondott - megkeresi az elérhető legjobb megoldást és nem beszél ekkora f@szságokat - már elnézést a kifejezésért, de kicsapta a boztosítékot a hsz-e...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#2795) shtml válasza Bendőke (#2679) üzenetére


shtml
őstag

Vigyázz, a csokoládé a macskának méreg. Sajnos nem tudom, milyen mennyiségben.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2796) Kidus válasza shtml (#2795) üzenetére


Kidus
őstag

Kis mennyisegben is.

Az elozohoz:
Ezzel egyetertek, en sem mondanek ilyet, hogy elviszem es altassak el. Viszont mi is nagyon akartuk ezt a macskat, es valoszinuleg ez az egyetlen ok, hogy meg itt van, probalunk meg mindig csaladtagkent ranezni, remenykedunk, hogy valtozik, de kozben tudom, hogy nem fog. Csak rosszabb es rosszabb. Meg 1-2 honapot adok neki, ha nem sikerul normalis allapotokat elerni vele, valoszinuleg feladom, egy ev utan....
Mikor mar egy allat rabszolgajanak erzed magad, es semmi szeretetet vagy ragaszkodast nem kapsz, csak a bosszusagot helyette, sokaig onnan nem lehet tovabb birni.
Nem eri meg, hogy idegileg zokni legyek.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#2797) shtml


shtml
őstag

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2798) shtml


shtml
őstag

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2799) Lenry válasza WD40 (#2790) üzenetére


Lenry
félisten

2, max 3 hónapos... próbáltam neki mutatni, meg látja a másik két cicát, hogy ők hova végzik a dolgukat... ő mégsem... na majd kitalálok valamit...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2800) shtml válasza Lenry (#2799) üzenetére


shtml
őstag

Nem szép, de hatékony módszer, ha belenyomod az orrát - de CSAK közvetlenül a bűntett elkövetése után szabad és érdemes megtenni, különben nem ismeri fel az ok-okozati összefüggést. Később már úgysem fogja tudni, miért kapta és akkor csak kínoztad szegényt.

Ja, és csak végső megoldásként szabad alkalmazni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.