Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Laca1212 válasza MaCS_70 (#7098) üzenetére


Laca1212
őstag

Ügyfélkapun is be lehet tekinteni online ingyen? Vagy csak letölteni lehet 1000 Ft-ért?

(#7102) MaCS_70 válasza Laca1212 (#7101) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ingyen csak az ingatlan adatait (1. rész) lehet megnézni, a tulajdoni és a teherlapot nem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7103) AMD Power válasza mike1334 (#7079) üzenetére


AMD Power
titán

Egy utolsó kérdés. Ha a nagyi lakása 1/3 részben a fia nevén van már most , a másik 2/3 része a fia lányai nevén van... akkor a Nagyi halott lányának a lánya mit fog örökölni? :B

Remélem érthetően fogalmaztam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7104) davenport válasza AMD Power (#7103) üzenetére


davenport
aktív tag

Akkor szerintem egy ún. osztályrabocsátás lesz:
7:56. § [Osztályrabocsátási kötelezettség]

(1) Ha több leszármazó közösen örököl, mindegyik örököstárs köteles a hagyaték értékéhez hozzászámítani annak az ingyenes adománynak az értékét, amelyben őt az örökhagyó életében részesítette, feltéve, hogy a hozzászámítást az örökhagyó kikötötte, vagy a körülményekből arra lehet következtetni, hogy a juttatást a hozzászámítás kötelezettségével adta.

No money, no honey.

(#7105) AMD Power válasza davenport (#7104) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt nem értem. Sorry. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7106) davenport válasza AMD Power (#7105) üzenetére


davenport
aktív tag

Elvileg normál esetben mindent be kell dobnod a közösbe, ami az osztályrabocsátás alapja. Itt ha jól értem akkor a fiú ágán 2/3 a tulajdoni hányad, a lány ágán semmi. Alapesetben a fia és a lánya 50-50%-ot kellene hogy kapjon, azaz ezt kell újraszámolni, de itt a lánya már meghalt, ez is bonyolíthat. Továbbá rengeteg más kérdés lehet (a már megszerzett 2/3 jogcíme, kivételek az osztályrabocsátás alól, az ingatlanból nem kapott, de lehet hogy kapott ingóságot akár a lány,akár a leszármazója a nénitől stb.).

No money, no honey.

(#7107) AMD Power válasza davenport (#7106) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Szóval nem egyszerű a helyzet. Ügyvéddel kéne beszélni gondolom!?

A fiú 1/3 a lakás. A másik 2/3 pedig fiú lányai nevén van.

A fiú hallott testévérének a lánya nevén semmi nincsen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7108) Laca1212 válasza MaCS_70 (#7102) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi!

(#7109) davenport válasza AMD Power (#7107) üzenetére


davenport
aktív tag

A hagyatéki eljárás közjegyző előtt fog zajlani, ott van lehetőség ezeket előadni, viszont ha ennyire szerteágazó a történet lehet hogy valóban nem árt az ügyvéd segítsége. Akár csak egy órás konzultáció erejéig is, ami azért nem egy horror összeg.

No money, no honey.

(#7110) Magnum_


Magnum_
nagyúr

alkalmazott már valamelyikőtök behajtási költségátalányt?

I humbly and respectfully decline™

(#7111) Jorus válasza Magnum_ (#7110) üzenetére


Jorus
nagyúr

Késedelmes fizetések esetén szokás nálunk alkalmazni, a késedelmi kamat mellett kiszámlázzuk a +40 EUR-t is számlánként, illetve adott partnerek esetében nyilatkozunk, hogy eltekintünk az alkalmazásától.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7112) Magnum_ válasza Jorus (#7111) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi!
én ma olyannal találkoztam a cégnél (nem láttam még alkalmazni és ma eszembe jutott ez, aztán utánajártam), hogy előfordult már, hogy megírta a cég, hogy van ez, de nem érvényesíti..

Nálatok, ha hozzácsapjátok számlánként, szó nélkül kifizetik az ügyfelek?

I humbly and respectfully decline™

(#7113) Jorus válasza Magnum_ (#7112) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amennyiben a számlát hajlandóak kifizetni, akkor a 40 EUR-t is, de jellemzően olyan cégek esetében alkalmazzuk csak, akikkel valamiért hagyományosan nem felhőtlen a viszonyunk, így ott nem a 40 EUR hiányzik jellemzően, hanem a néhány tízezer EUR-os késedelmes számla. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7114) bambano válasza Jorus (#7113) üzenetére


bambano
titán

arról gondolom tud a könyvelőtök, hogy akik veletek szemben nem alkalmazzák, azoktól be kell szerezni a lemondónyilatkozatot és fordítva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7115) Jorus válasza bambano (#7114) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7116) Magnum_ válasza bambano (#7114) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, számviteli okok miatt.

amúgy megvan, miért került ki a Ptk-ból... (mert ott még kötelezettség volt, így már lehetőség).

I humbly and respectfully decline™

(#7117) sixpack89


sixpack89
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,ha valakit feljelentenek internetes zaklatásért,a zaklató személy mire számíthat? felkeresi a rendőrség,vagy levelet küldenek neki? mi a hivatalos eljárás?

(#7118) devil-k válasza sixpack89 (#7117) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem olyan egyszerű ez.

Nem mindegy, hogy kit, milyen minőségben, mivel, hányszor zaklattak... Akár gyanúsítottként való kihallgatás is lehet belőle.

222. §
(1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából
a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy
b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,
vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Aki a zaklatást
a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,
b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve
c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve
követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben
két évig, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7119) Magnum_ válasza sixpack89 (#7117) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Inkabb tiltsd le elso korben, mindenhol. Utana terjunk vissza ra.

Sracok, amikor a panaszkezelesi vezeto a reklamaciot es a panaszt kulon fogalomkent hasznalja es leirja, hogy az Fgytv. "Sajnos nem hatarozza meg kulon", majd ugyanugy irasban elismeri, hogy nem tarthato be az Fgytv. Panaszkezelesre vonatkozo rendelkezesei, az ugy kemeny...
A valaszomon pedig megsertodik.

I humbly and respectfully decline™

(#7120) davenport válasza sixpack89 (#7117) üzenetére


davenport
aktív tag

Egy ismerősnél mediációs eljárásig jutott az ügy, nem tudom hogy az ügyész, vagy bíró döntése alapján, és igen lehetséges a rendőrségi kihallgatás

No money, no honey.

(#7121) Magnum_ válasza davenport (#7120) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Engem egyebkent erdekelne, hogy a nyomozo hatosag mit tesz, meg mit tud tenni ilyen, internetes zaklatas eseten, hiszen ott nincs szemelyes kontakt, vannak blacklistek, stb.

I humbly and respectfully decline™

(#7122) davenport válasza Magnum_ (#7121) üzenetére


davenport
aktív tag

Ott e-mailben zaklattak, így volt feladó. Az persze valóban érdekes kérdés hogy egy híroldal fórumjának kommentje alapján hogyan derítik ki a kommentelő személyazonosságát, dehát így szép az élet.

No money, no honey.

(#7123) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

adott egy saját udvarral és parkolóval rendelkező társasház földszinti lakása. A lakás ablakai a kertre néznek, a bejárati ajtó és a konyhaablak a lécspőházra és a parkolóra. A lépcsőfeljáró alatt számtalan gyerekjáték (roller, elektromos autó, bicikli) hever. Minden délután 5 órától kb. este 8-ig hozzák le a szülők a gyerekeket játszani. Megközelítőleg 4 családról beszélünk és kb. 8 gyerekről. A játék vegyesen folyik a lécsőházban, a parkolóban és az udvaron. A földszinti lakásban ebben a 3 órában gyakorlatilag mást nem hallani, csak a lépcsőház járólapján guruló, műanyagkerekű motorok dübörgését, a gyerekek ordibálását, illetve az udvar felől az ordítozást, hisztizést, bőgést, a kihelyezett trambulin recsegését és a focilabda hupogását. Tehát a gyakorlatban ezt úgy kell elképzeni, mintha egy játszótér kellős közepén lenne felhúva egy lakás, pihenésre semmi esély.
Szóltam már az egyik apukának, hogy legyen szíves, ha kimennek játszani ne támassza ki az ajtót, mert a gyerekek rendszeresen visszajönnek játszani a lépcsőházba és ez nagyon zavaró, ezt akkor látszólag megértette, ennek ellenére a helyzet nem változott.
Szeretném kiemelni, hogy nem a gyerekekkel van a problémám, hiszen tudom, hogy az udvar erre való és játszanak is, de azt nem tudom elfogadni, hogy a szülők közönbösen nézik, ahogy a gyerekeik más bejárati ajtaja előtt rollerezve artikulálatlanul üvöltenek a lépcsőházban.
Tudom, hogy ez nem a legkomolyabb jogi kérdés, de mégis szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy milyen lehetőségeim vannak. A közös képviselőt kellene megkeresnem? Igazság szerint nem szeretnék tipikus k*csögnek tűnni, mert mint mondtam tényleg nincs bajom a gyerekekkel, viszont ez tűrhetetlen, tehát ha van olyan lehetőség ahol névtelen tudnék maradni azt preferálnám leginkább.
Ha ez számít, videofelvételeim is vannak, bár ezeket csak azért készítettem mert enélkül senki nem tudja elképzelni, hogy mi folyik ott.

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#7124) LuckyL válasza kovacsroli (#7123) üzenetére


LuckyL
őstag

az én véleményem szerint jogilag semmit sem tudsz tenni
nem jogilag pedig annyit hogy elköltözöl családi házba ahol senki sem zavar
a gyereke zajolnak mert ilyenek, ez van
ráadásul délután csinálják nem éjjel

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7125) davenport válasza kovacsroli (#7123) üzenetére


davenport
aktív tag

Érzékeny a téma, ez nem vitás.

Mekkora a ház? Van esetleg SZMSZ vagy házirend? Első körben ezt dugnám az orruk alá. Főleg a lépcsőház miatt, mert az valóban nem játszótér.

Ha nincsen, akkor legyen közgyűlés és készítsetek egyet amibe beleírtok alapvető szabályokat. Persze ha a 4 család kiteszi a lakóközösség nagy részét, akkor nem igazán fogjátok szabályozni.

Ha nem használ akkor jöhet a közös képviselőnél a bejelentés, ha az sem használ, akkor ezen a vonalon a jegyző lát el törvényességi felügyeletet. (bár igazi eszköz az ő kezében sincsen).

További lehetőség még szintén a jegyzőnél birtokháborítás/szomszédjog miatt bejelentést tenni.

A gond az, hogy a normális szülő már az első kérésből kellett volna/kellene hogy értsen. A többi lépés pedig lehet hogy csak olaj a tűzre, és tényleg egy nehéz kérdés azt eldönteni hogy az osztatlan közös tulajdonú részeken éppen ki és mikor mit csinálhat.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#7126) MaCS_70 válasza Magnum_ (#7121) üzenetére


MaCS_70
félisten

Személyes tapasztalat: szilárdan kiállnak a bűnösség vélelme mellett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7127) bambano válasza Magnum_ (#7119) üzenetére


bambano
titán

"amikor a panaszkezelesi vezeto a reklamaciot es a panaszt kulon fogalomkent hasznalja": nagyon helyesen. ez a szolgáltatóknál két teljesen külön kategória, de lehet, hogy máshol is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7128) Magnum_ válasza bambano (#7127) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itt nem jol hasznaljak, hidd el.

I humbly and respectfully decline™

(#7129) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Sziasztok!

Rövid leszek: házvásárlás során a ház kifizetése után ha az előző tulaj a szerződésben rögzített idő lejártáig nem költözik ki, akkor milyen módon lehetne rávenni, hogy tegye ezt meg? Az is elég, ha valaki linkel egy hatályos jogszabályt a témában, csak tabról nehezen tudok keresgélni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#7130) Magnum_ válasza Bad Pritt (#7129) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Erre vonatkozo kotbert nem kotottetek ki a szerzodesben amugy?
Egyebkent emiatt el lehet allni a szerzodestol.

I humbly and respectfully decline™

(#7131) MaCS_70 válasza Bad Pritt (#7129) üzenetére


MaCS_70
félisten

Első sorban, amit a szerződés ír.

Aztán birtokvédelem, kihelyezési per. Nem lesz gyors.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7132) Bad Pritt


Bad Pritt
félisten

Köszi a válaszokat, igazából az lenne a lényeg, hogy beköltözhessenek majd időben. Megpóbáljuk valahogy noszogatni akkor a kiköltözőket. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#7133) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sracok. Az oke, hogy lehet charge-olni, ha hibas a bankjegy. De most egy cukraszdaban kihasznaltak az onhibambol bodult (nagyon enyhe szokvanyos reszegseg) allapotomat es szakadt 2.000-est kaptam vissza. Amit kesobb vettem eszre. Gondoltam, ellovom egy bkv automataba, veszek egy bkv jegyet, barmikor kellhet. De 1.650ft helyett 1.500ft-ot kaptam vissza. A gep lehetett hibas, vagy a bkv automata is hasonlo jogosultsaggal es a hibas bankjegyet felismero szenzorra es szoftverrel rendelkezik?

I humbly and respectfully decline™

(#7134) LuckyL válasza Magnum_ (#7133) üzenetére


LuckyL
őstag

de miért kell bkv automatába szórakozni szakadt bankjeggyel???
ragaszd meg és bárhol elfogadják vagy fizess vele postán vagy bármelyik bankban és kész elveszik ne aggódj
ugyanitt kicserélik ingyen....

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7135) Đusty válasza F_Gergely (#6902) üzenetére


Đusty
addikt

Újabb csodás történet.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7136) biker válasza Đusty (#7135) üzenetére


biker
nagyúr

És még engem néznek hülyének, mikor bármit ajánlanak telefonban, közlöm: emailben elküldi, válaszolok
Ha erre a válasz az, hogy ezt csak telefonon ajánlhatjuk, akkor a válaszom: ajánlja másnak, visszhall

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7137) MaCS_70 válasza Đusty (#7135) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akad Skoda a családban.

Eddig ahányszor márkaszervizbe vittük (garanciális javítás, KFB-s sérüléskijavítás, szerviz) MINDIG trükköztek, ráadásul MINDIG volt minőségi probléma a munkájukkal, illetve az esetleges továbbiakra kért árajánlat is egy kivételével (Balatonfüred) inkorrekt volt.

Ez így két város három márkaszervizét jelenti, tehát azért bőven lehetnek tisztességes pohus helyek is, de nincs kedvünk kutatni utánuk, Füred meg messze van (és nem mellesleg a gyári árak miatt ők is drágák).

A Skodát megvenni jó, fenntartani már csak úgy, ha van hozzáértő, tisztességes szerelőd.

MaCS

UI: Opel, Honda: valamivel jobb tapasztalatok, de már ott is kerülöm a márkaszervizt. Nincs kdvem fenntartani az üvegpalotáikat, elég, ha a minőségi maszek szerelő indokolt, de nem eltúlzott költségeit és megélhetését fedezem.

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7138) davenport válasza Đusty (#7135) üzenetére


davenport
aktív tag

Egy ilyen cikk az ami elég szépen romba tudja dönteni az az évek óta futtatott szólamot hogy öregebb autóval is járj márkaszervizbe. Márkatárs vagyok, egy öregebb autóval és felmerült már bennem az hogy kipróbálok egy közeli márkaszervizt, de 12.000 forint/órás óradíj mellett biztosan marad a régi, kicsit távolabbi szerelőm.

@MAcs: a balatonfüredi VW csapattal volt affér, igaz jópár éve, de ők emiatt kiesnek, bár a veszpréminél jobbak.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#7139) Magnum_ válasza davenport (#7138) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A veszpremibol van az autom, de kaposvari szakszervizzel sikerult olyan dealt kotni, hogy a hozott alkatreszt beszerelik (de csak a 20eves kapcsolat miatt).

I humbly and respectfully decline™

(#7140) F_Gergely válasza Đusty (#7135) üzenetére


F_Gergely
őstag

pont most olvastam.... nagyon de ja vou érzésem volt. Nálam kb ugyan ez, 3 héten keresztül hivogattam a szervizt, mikor lesz kész és mennyibe fog kerülni, mindig csak tereltek, még nem tudják, még nem adták össze stb... Szégyen hogy ilyen megtörténhet :(

(#7141) devil-k válasza LuckyL (#7134) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1 :K

- mozi bolondéria -

(#7142) Magnum_ válasza devil-k (#7141) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Se idom, se kedvem nem volt hozza, igy egyszerubb volt megszabadulni tole :D

I humbly and respectfully decline™

(#7143) devil-k válasza Magnum_ (#7142) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez nem rád vall. :)

- mozi bolondéria -

(#7144) Magnum_ válasza devil-k (#7143) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Majd tanulni fogod az alkohol bubtrtojogi ertekeleset, a szokvanyos reszegseg tuneteit es akkor megerted :D de most elokerestem a jegyzetet, azt irja: iteletalkotas feluleletes, kritikai kepesseg csokken. Na, erre fogom :D

I humbly and respectfully decline™

(#7145) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Vidéki kisvárosban lakom, kb 10.000 lakossal, nem a város szélén, de nem is a központban. Tőlünk balra, kb 15-20 méterre óvoda is van.

A probléma pedig az, hogy a közvetlen jobb oldali szomszéd, akitől egy kerítéshossz, kb 10 méter választ el, gyakorlatilag egy tanyát rendezett be. Ez kettő rettenetesen zavaró, sőt már-már elviselhetetlen dolgot vont maga után. Rendszeresen előfordul, hogy este 10 után vagy hajnalban traktorozik, nem csak az én hanem sok más szomszéd örömére (ma pl hajnali 4 óta fent vagyok köszönhetően neki, pedig szombat van). A másik pedig az elviselhetetlen bűz, ami miatt alig nyithatjuk ki a lakás ajtaját-ablakait, ha pedig vendégek jönnek hozzánk a legelső kérdésük mindig az, hogy mitől van ilyen büdös? Elég kellemetlen mindig magyarázkodni, de elviselni még inkább.

Szerintetek mit tehetnék? Lenne erre egyáltalán megoldás, azon kívül, hogy elköltözök?

u.i.: ha el szeretném adni a házat, ez nem kis mértékben csökkentene az értékén, hiszen ki akarna már a szomszédba egy tanyát

(#7146) davenport válasza wanted5 (#7145) üzenetére


davenport
aktív tag

A kormányhivatalhoz, valamint a jegyzőhöz kellene fordulnod. Egyrészt a kerti munkák kora reggel/késő este végzése miatt, másrészt pedig az állattartás hang/szaghatásai miatt. Tudomásom szerint régebben az állattartást szabályozhatta önkormányzati rendelet, de 1-2 éve már nem, így önmagában az állatartással még lehet hogy nem sért szabályt. Annak módjával azonban sérthet egészségügyi, természetvédelmi szabályokat

No money, no honey.

(#7147) biker válasza wanted5 (#7145) üzenetére


biker
nagyúr

megnézed a telek besorolást, aztán az annak megfelelő állattartási szabályt
rosszul fogsz kijönni, mert első blikkre ott símán tarthat elég szép számmal állatot.
pl Dunaharasztiban ahol laktunk, zsírúj lakópark, de besorolás szerint lehet 10 szárnyas, 1 tehén, tán 3 disznó, stb
És 3 házzal odább kukorékolt is a kakas :)

10.000-es város az épp csak kinőtt faluból

Itt maglódon is van 1 utcára a főúttól traktor a telken, meg legelésznek a tyúkok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7148) wanted5 válasza biker (#7147) üzenetére


wanted5
őstag

itt nem 1 tehénről van szó, hanem vagy 5-6ról legalább, de lehet több
1-2 sertés, meg tyúkok miatt nem is problémáznék

a besorolást hol tudom megnézni?

(#7146) davenport köszönöm neked is a választ :R

(#7149) AMD Power


AMD Power
titán

Lenne megint egy "ingatlanos" kérdésem. Mi a helyzet akkor ha a feleségemmel együtt veszünk egy lakást. De az ő nevére ,hogy kevesebb legyen az illeték. Neki már előtte is volt egy lakás a nevén ezért. Akkor annak a lakásnak fele akkor az "enyém" vagy sem?! Mert a férje vagyok és az esküvő után vettük!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7150) MaCS_70 válasza AMD Power (#7149) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ezt hívjuk ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonjognak. A Ptk. (régen Csjt.) rendelkezései alapján törvény erejénél fogva házastársi közös tulajdon keletkezik.
Az illetéktrükközés viszont nem feltétlenül életbiztosítás így.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.