Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) R0b


R0b
csendes tag

Sziasztok!

Pénzügyi joghoz kapcsolódó kérdésem lenne.
Van-e szerintetek arra vonatkozó törvényi szabályozás, ami szerint a lízingbe adó bank, a járművet csak jogi személyiséggel rendelkező szervezettől veheti meg, magánszemélytől nem?

A történet röviden annyi, hogy a cég nyílt végű pénzügyi lízingbe venne egy magánszemély által eladásra kínált autót. A lízinget intéző bank szerint, viszont ők magánszemélytől nem vehetnek autót, hogy utána nyílt végű lízingbe adják. Ők legalábbis így értelmezik a törvényt, de nem biztosak benne. :)

(#6252) Richie86 válasza R0b (#6251) üzenetére


Richie86
senior tag

Szia,

Ez szvsz nem jogi kérdés. A nyílt végű pénzügyi lízingnek az a lényege, hogy az első lízingdíjból (önerő) és a későbbiekben a törlesztőrészletekből (további lízingdíjak) visszaigényelhető az ÁFA. Abban az esetben, ha az eladói számla ÁFA tartalommal rendelkezik. Ha magánszemély az eladó, akkor nem hogy nem fog ÁFA tartalommal számlázni, hanem semmilyen számlát nem fog adni. Így nincs az egésznek értelme.

[ Szerkesztve ]

(#6253) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

gyerek születése után szabadságok, hogy meddig gyűlnek fel? Ha jól tudem vmikor a közelmutban változott az ide tartozó tv.

Neten keresgéltem de minden linkmég a régi törvény alapján szerkesztődött.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6254) 4ron


4ron
senior tag

Hello

Elég sűrűn utazom telekocsival. Legutóbb, amikor így utaztam, egy férfi felhívta a figyelmem egy újonnan induló startup cégre, amelyhez folyamatos a toborzás. A weboldaluk itt található meg. Leellenőriztem a céginfóban, nem létezik, hanem a "Golden Singer Szociális Szövetkezet" van megjelölve a weblap alján. A kérdésem az lenne, hogyan lehet így legálisan náluk jövedelmet megvalósítani? Mennyire vegyem komolyan ezt a lehetőséget?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#6255) MCGaiwer válasza 4ron (#6254) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ez mitől is startup? egyébként én nagyon komolyan venném: eddig minden, "keress napi 500 eurót otthonról, munka nélkül" hirdetésre jelentkeztem, és már milliomos lettem belőle. Meg már vagy 6 iphonet nyertem facebook megosztással is.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6256) 4ron válasza MCGaiwer (#6255) üzenetére


4ron
senior tag

Újonnan alapított és nem csak a magyar piacon tevékenykednek. De az ilyen cinikus, megmondóemberes hangnemet légyszi kerüljük, senki sem kíváncsi rá.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#6257) bitpork válasza 4ron (#6254) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Először valahogy szerezz be egy cégkivonatot amivel le lehet ellenőrizni a létezésüket. Nincs a honlapon magyar adószám, cégjegyzékszám, csak egy magyar és szerb mobil. Adózás szempontjából nagyon nem mindegy h itthon v EUn kívül adózol.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6258) R0b válasza Richie86 (#6252) üzenetére


R0b
csendes tag

Szia!

Köszi a választ. Így már tiszta a dolog.

(#6259) BioNiCMaN válasza 4ron (#6254) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Több cég is ezen a címen van, pl. ez is. Helyileg meg szerintem ez lesz az, legalábbis a Ford mellette a 40. szám alatt van.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#6260) mike1334 válasza 4ron (#6256) üzenetére


mike1334
veterán

Semmi normális info a honlapon, csak hangzatos, semmitmondó frázisok...te tudod. Én, ha elküldeném az önéletrajzom kérnék azért pár infót tőlük (munkaviszony keretében foglalkoztatnak-e, mi az adószámuk, hol a társaság székhelye sátöbbi...)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6261) BioNiCMaN válasza 4ron (#6254) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Gondolom ezt már nézted: Fészbuksi

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#6262) 4ron válasza bitpork (#6257) üzenetére


4ron
senior tag

(#6257) bitpork: jövő szombaton tartanak tájékoztató előadást, arra elmegyek és majd kérdezősködök.
(#6259) BioNiCMaN: igen, néztem én is Street View segítségével a helyszínt. FB oldalt is néztem.
(#6260) mike1334: nekem is gyanús, másképp nem posztoltam volna ide kérdést. De érdekel a dolog, mert a referenciák valósak.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#6263) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Örökség egyik örökösre jutó részéről a másik javára hogyan lehet lemondani? A hagyatéki tárgyaláson, vagy már korábban kell ezt megtenni? Milyen formája van ennek?

(#6264) üszök válasza ngabor2 (#6263) üzenetére


üszök
őstag

Én már tettem ilyen nyilatkozatot 7 éve,ügyvéd készítette a szerződést,gyakorlatilag az öcsém kifizette a részem egy lakásból. Akkor azt mondta,hogy a köteles részről is le kell mondanom,az is kell szerepeljen a szerződésben. Hétfőn temettem el édesanyámat,július környékén kiderül jó lesz e az a papír a közjegyzőnek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#6265) mackosajt


mackosajt
addikt

Szép napot!

Adott két telek.
Két külön helyrajzi számon.

Valamikor valakik tevedesbol pont fordítva írták be a tulajdonosi adatokat.
Erre most, hogy volna vevő derült fény.

A helyzet a másik érintett félnek sem kellemes, mert ők eletvitel szeruen élnek abban, ami így nem az ő tulajdonuk, és a "mi" gondozasunkban lévő meg az övék papíron.

Adtunk be papíron kérvényt korrekció miatt az illetékes hivatalnak, akik megirtak, hogy szerintük ez így helyes.

Teszem hozzá, a cserében érintett másik ingatlan tulajdonosai is alairtak a lapot. Ez a hivatalt nem hatotta meg.

Kérdés továbbá, hogy akkor most csak ügyvéd vagy közjegyző előtt tett nyilatkozat alapján fogják esetleg mégis javítani?
Illetve nálunk az egyik tulajdonos sajnos közben erősen járás és iraskeptelen lett betegség miatt.
Lehetséges öt mentesiteni a hercehurca alól valami olyan módon, hogy ügyvéd vagy közjegyző előtt, helyszínen meghatalmazást iratunk, amit hitelesít?

Orvosi papír nincs. 83 éves, tudata tiszta. Csak stroke miatt alig tud mozogni.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6266) biker válasza mackosajt (#6265) üzenetére


biker
nagyúr

ha megvan az eredeti adásvételi, amin X hrsz van, és a tullapon Y hrsz-hez van beírva, akkor asztalcsapkodás, és korrigálják. mi is jártunk hasonlóan.
Ha nincs ilyen, akkor sok sikert :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6267) mackosajt válasza biker (#6266) üzenetére


mackosajt
addikt

Kicsit konkrétabb infókat írok:

A baj, hogy 1978-ból a másik tulajnál van Tul.lap, amin a /14 jelű ingatlan szerepel (keresgéltek, mert ők is szeretnék rendbe rakni, mert az ő fiuk meg az ő ingatlanjukra nem tudja érvényesíteni a támogatást).

Viszont apósék 198X-től folyamatosan szintén a /14-be örököltek, kivásároltak rokonokat stb.

A térképen megnézve (papír és elektronikus), a /14 az, amit apósék birtokolnak évtizedek óta.
A másik ingatlan, a /16 az, amit anno amazok örököltek/elbirtokoltak rokonjaiktól, és abban is élnek.
A /14 jelű ingatlan nem is kell nekik.

A gond, hogy a /14 ingatlan mögött van egy /29 jelű 10 ha termőföld, amit "fiatal gazdálkodó" megvenne, de kéne neki az elől lévő, gyakorlatilag bontásra ítélt épületekkel rendelkező 5 ha is, ami a /14.

Éveken át a mezőgazdasági terület alapú támogatás is fel volt véve a /14-re is apósom által, művelve is volt.
Akkor senkinek nem volt baj, hogy eltér az nyilvántartás, többek között apósnak sem, de a hivatalok is gond nélkül fizették a támogatást.

Most após stroke miatt kiesett, nekünk nincs rá kapacitás, meg nem is akarjuk művelni.
Nejem testvére sem akarja.

Ő is férjezett lett, pont akadna vevő, több is, a pénzt is tudná mindenki másra fordítani, de a /14 nélkül a /29 majdnem értéktelen a vevőknek, mert együtt akarják művelni.

Most az lenne a lényeg, hogy a 2 szatyornyi papírt ismét feltúrjuk, hátha találunk sok-sok /14 papírt.
Ha nem, akkor gondolom ügyvéd/közjegyző.

Utóbbi esetben a kérdésem aktuális, vagyis após nem bírja már a tollat sem megfogni.
Decemberben még éppen sikerült neki, amikor a papírt beküldtük a hivatalnak.

Szóval szerintetek lehet-e valahogy elkerülni, hogy ne kelljen sokat cipelni az öreget, és mi tudjunk intézkedni helyette? Mondom, aláírni nem tud már.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6268) etejedu válasza mackosajt (#6267) üzenetére


etejedu
őstag

Nagypapa (bocsánat: após) aláírását segítséggel is lehet: Megfogod a kezét és együtt irtok.
Olvastam, hogy tudata tiszta, tehát belátóképessége nem hiányzik illetve nem korlátozott. Meghatalmazhat szóban 2 tanú előtt is, de legjobb ügyvéd előtt.

[ Szerkesztve ]

(#6269) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok! Következőben szeretném a segítségetek kérni mivel elég rossz helyzetbe kerültem..

Anno 2008ban vettünk egy kis városban egy 3 szintes családi házat ..

A vétel úgy volt,hogy "szüleim" 12,5m Ft-ot adtak bele, nővérem 9m ft lakáshitelt vett fel (mai napig jelzálog van a házon) illetve nekem volt egy műhibaperből 3,5m ft om amit a gyámhatóság engedélyével szinté "hozzácsaptak" a 12,5m ft hoz mivel akkor még kiskorú voltam és ezáltal(bankra lett fogva) nem lettem bejegyeztetve mint tulajdonos de a pénzem benne van. A tulajdonos az anyám és apám.

Következő lett a helyzet anyám elvált apámtól 3 hónapja , (de sok ideje már nem lakott itt faterom) eközben anyám talált magának egy "embert" akiről tudni kell h vérbeli alkoholista, iszik, balhézik, lassan fél éve lakott itt miközben annyira elfajult a helyzet h elkezdett feyegetőzni , stb,stb és fizikailag összeakadtunk amiből rendőrségi ügy lett ,az ő vallomása szerint csoportos garázdálkodás indult ellenem de ez módosulni fog ugye enyhébbre mivel ez az ember hamis vallomást mondott be azaz nem úgy történt ahogy elmondta, ez ki is fog derülni a kamerafelvételből mivel a térfigyelőkamera felvette(most már azt mondom hál istennek)...

Tudni kell az emberről h amíg itt lakott többször fenyegetőzött mindenkit fenyegetett, terrorizálni akart,stb,stb és ennek az lett a végeredménye h nem bírtam már idegileg és kicsit elgyepáltam miután anyámmal is összeveszett és kidobta....

Anyámról tudni kell h sajnos olyan sokszínű mint a szivárvány, a saját gyerekeit azaz többek közt engem is elcserélné bármikor egy csávóra ami ma be is bizonyosodott mert azok ellenére h többször balhézott itt a házban ez az ember is, azok ellenére h az ember és én köztem rendőrségi ügy van nagy büszkén bejelentette kb 1 órája h tv-zés közben h visszahozta az embert és h ne szóljunk bele semmit, ne csináljak semmit ő se fog hozzám szólni(az első felesig) és h fel se menjünk csak ha nagyon szükséges akkor..

Nekem van egy tartós betegségem azt tudni kell, stressz hatására ez előjöhet. Most h így alakult az emberrel a viszonyom(rendőrségi ügy, egymást utáljuk,nem tudunk megmaradni egy helyen) így egy tető alatt rettentő nehéz vele együtt lakni mert hiába 3 szint de tudom h a házba van és a saját szintemen állandó stresszben élek..

Kérdezném azt. Mivel nem vagyok tulajdonos (ugye anno kiskorú voltam) ,hogy lehet azt elérni jogilag,hogy szerezzek arról igazolást h igenis benne van 3m5m ft om illetve hogy szerezzek tulajdonrészt a házból?

Hogy bírom azt elérni a leghamarabb,hogy ez az ember eltünjön innen a leghamarabb? Folyamatban levő rendőrségi ügyünk van ugye..

És anyám ellen mit tudok tenni h ne okozzon nekem ilyeneket?

Azt ugye mondtam h van egy tartós betegség, nem lehet valahogy jogilag ezt belevenni h állandó stressznek vagyok kitéve stb stb és valahogy megoldani a helyzetet?

Mit tudnátok ajánlani nekem, mi tévő legyek? Mert ez a helyzet nagyon nem jó...

Válaszokat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Róbert :R :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6270) bitpork válasza roberto211 (#6269) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen idős vagy? Pontosan mit szeretnél elérni? (Kitenni az embert? Kitenni édesanyádat és az embert? Elmenni és a pénzed megkapni?)

(Marginálisan: valahol megértem ami veled történik. Édesapám majd 21 évet elvett az életemből az alkoholizmusával. Egyik alkalommal betelt a pohár és kiraktam egy szál gatyában a hóba és kizártam. Az estét a műhelyében töltötte. Reggel -józanabbul- közölte, hogy addig maradhatok a házban (ekkor 17 éves voltam) amíg ő erősebb nálam. Elköltöztem. Ő meg a nagyapám halálakor megváltozott: azóta még a házassági évfordulójukon sem iszik. Konyakmennyet sem eszik. Csak elkésett vele.)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6271) etejedu válasza roberto211 (#6269) üzenetére


etejedu
őstag

Nem sokat tehetsz. KB. semmit. Édesanyád azt enged oda akit akar. Maximum ha sokat kötetszik a barátja, feljelentheted zaklatásért. Ennyit tehetsz maximum. Illetve más a helyzet ha kiskorú vagy, de gondolom már rég nem, ha el tudtad gyapálni a palit és rendőrségi ügy is van belőle. :U
Ha érvényt akarsz szerezni a tulajdonlásban, akkor édesapádat kérd meg írassa a részét a nevetekre. Rád és a testvéredre. Gondolom anyukádra ilyen téren nem számíthatsz.

Őszintén sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy. Borzasztó.

[ Szerkesztve ]

(#6272) roberto211 válasza bitpork (#6270) üzenetére


roberto211
őstag

21 és vagy kitenni az embert ,vagy megkapni a pénzem es elmenni jól látod.

Az más ha az apádtól viseled el.. Ez sem jó vmikor még rosszabb de aki most van itt az egy lesüllyedt alkoholist akinek mellé bicskanyitogató stílusa es magatartása van. Ő itt se apám se nevelőapám senkinek senkie Igazából. 52evesen jott el az anyjától egész város ugy ismeri hogy egy alkoholista.

Tehat a lenyeg h minél előbb kitenni v pénzem megkapni es Viszlát.

Etejedu: Faterom alkalmasabb kommunikalasra de Ő nem menne ilyenbe bele h a reszet ram iratna. Igazabol ott tartok h nem érdekelnek h a szüleim csak szerezzek v tulajdonrészt v a pénzem. Ügyvéd-bíróság által hosszu idok folyamán gondolom jotelezheti a bíróság h vegyenek bele a tulajdonba nem ? Szazadokba van felosztva a tulajdon nem tudom jol mondom e tehat nem úgy h 50-50 vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6273) bitpork válasza roberto211 (#6272) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ahogy etejedu leírta ez így közel lehetetlen lesz. A gyámhivatal hozzájárulását pontosan mire kérték ki a szülők?
A betegséged miatt szorulsz-e gyámságra?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6274) roberto211 válasza bitpork (#6273) üzenetére


roberto211
őstag

Dehogy szorulok gyamsagra. 100%os életet élek (ha nem igy lenne akkor nem ismernenk egymast a madik topicbol :) ).. A betegség az leginkabb kiskorba volt részese életemnek most mar nem.

Pontosan mire kérték ki a szülők? Arra h ossze vissza hazudoztak a betegsegemmel kapcsolatban.

H azert 3szint mert akkor igy egesz életembe támogatni tudnak ,meg ha ok nem lesznek mar akkor itt lesz a nővérem aki majd segít es igy sose maradok egyedul es a tobbi es igy biztosítják a jövőm . Na errol annyit h nővéremet terhesen kidobta az anyja ez miatt az ember miatt es anyaotthonba kellett menni ,engem is elprobaltak üldözni csak engem nem sikerult a tamogatasrol meg annyit hogy lassan 3szelet sonkaert is azt mondja h ő tart el közbe utánam kap 69800ft keresetkiegeszito járadékot amit azert kap mert hivatalosan o nem dolgozhatna miattam de effektív dolgozik ugyanugy mint mas csak bem hivatalosan ..

Mik a lehetőségek ?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6275) LuckyL válasza roberto211 (#6274) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem ha tulajdonrészt szereznél valahogy akkor sem tilthatod meg édesanyádnak hogy azt és akkor engedjen be akit akar
ezt akkor tehetnéd meg ha haszonélvezeted lenne

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6276) mackosajt válasza etejedu (#6268) üzenetére


mackosajt
addikt

Az, hogy fogjuk a kezét, nekem olyan vad megoldás.

Cégnél van elvileg jogsegely szolgáltatás, legalább kiprobalom. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6277) MCGaiwer válasza LuckyL (#6275) üzenetére


MCGaiwer
addikt

távoltartásit nem kérhetne? Ő jogosan tartózkodhatna a saját tulajdonában, és bár az anyja megengedhetné, hogy a pali odajöjjön, az mégse mehetne be amikor otthon van a srác.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6278) üszök válasza roberto211 (#6269) üzenetére


üszök
őstag

Valami nyoma kell legyen hová költötték a pénzed,mert a gyámhatóság nem szokott puszira engedélyt adni a pénz elköltésére. Feltéve,ha gyámság alá voltál helyezve. Nézd meg a tulajdoni lapot mik vannak rajta pontosan.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#6279) roberto211 válasza LuckyL (#6275) üzenetére


roberto211
őstag

Igen de akkor legalabb anyám nem úgy pattog a itt mint egy király,illetve nem mondogatná havi 5x h övé a fel haz es én kussoljak. Hanem tobb lehetosegem lenne ...

Mackosajt: Megköszönöm.

Üszök: Igen én is ezen gondolkozom. Ezert hívom ma fel a xiv.keruleti gyamhivatalt mivel anno ott laktunk illetve azt az ügyvédet aki csinálta a lakasszerzodest.Nem voltam gyámság alatt ,a pénzem volt zárolás alatt 18eves koromig de elobb megszerezték ügye muterék..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#6280) LuckyL válasza MCGaiwer (#6277) üzenetére


LuckyL
őstag

igazából nem tudom pontosan hogyan működik a távoltartási végzés, de ha jól jött le nekem, akkor a verésnél a nemkívánatos úriember volt a sértett...így pedig elég érdekes lenne a dolog

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6281) spiritex


spiritex
veterán

Segítsen valaki legyen szíves:
Ha egy közös udvarral rendelkező ház egyik házrészében lakik egy 10 tagú család, akik kezdetben albérlői voltak a házrész tulajdonosának, de közben egy sok millió forintos hiteltartozás miatt a bank elkobozta azt a házrészt a tulajdonosától, és árverezi azt lakottan 2m-ért (de 800e-ért már elvihető), akkor az új vevőnek van-e valami jogi vagy gyakorlati módja arra, hogy kilakoltassa azt a családot? Vagy ez a család már végérvényesen ott marad? Csak mert már kb. 2 éve van árverésen a házrész és nem történik semmi...
Ugyanis a bank nem hajlandó őket kilakoltatni, inkább olcsóbban árulja az ingatlant lakottan... de egyelőre hiába.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6282) bitpork válasza spiritex (#6281) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha van gyerek, akkor az közel lehetetlen. Akármi miatt is vannak birtokon belül a gyereket védi a törvény. A tulajdonos ugyanakkor játszat kicsit a saját nevén lévő közművekkel elősegítendő a távozást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6283) spiritex válasza bitpork (#6282) üzenetére


spiritex
veterán

Mármint a régi tulajdonos, a bank előtti? Mert ugye már nem az övé a rész. Egyébként a gyerek pár év múlva lesz 18, utána már nagyobb az esély?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6284) bitpork válasza spiritex (#6283) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A fiatalkorúakat kiemelten kezeli a törvény. Ha vki megveszi a lakást a banktól, akkor ő járhat el az ingatlan tulajdonosaként. A közműszolgáltatóknál a bekötési pontokat a nevére kell, hogy vegye, és egy mozdulattal akár ki is köttetheti - erre akartam utalni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6285) spiritex válasza bitpork (#6284) üzenetére


spiritex
veterán

Nem hatná meg a családot, hiszen már jó ideje nincs se víz, se gáz...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6286) bitpork válasza spiritex (#6285) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A törvényes rész egy kérdés, de mi lesz ha megvadul a család és esetleg úgy gondolja, hogy a vélt valós sérelmet megtorolja?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6287) spiritex válasza bitpork (#6286) üzenetére


spiritex
veterán

Mármint, hogy kirakták őket?

(#6288) bitpork
Akkor ez nagyon nehéz lesz... és csak a teljes épület bontása és telekként eladása oldaná meg. Mert bontani csak le lehet már a tulajdonosok hozzájárulásával.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6288) bitpork válasza spiritex (#6287) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Igen

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6289) spiritex válasza bitpork (#6282) üzenetére


spiritex
veterán

"Akármi miatt is vannak birtokon belül a gyereket védi a törvény."

És mi van, ha betörnek valahova, amíg az illető dolgozik, és birtokon belülre kerülnek? Akkor is védi őket a törvény???

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#6290) mike1334 válasza spiritex (#6289) üzenetére


mike1334
veterán

A birtokost birtokvédelem illeti meg, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (a továbbiakban: tilos önhatalom).
A birtokost a birtokvédelem mindenkivel szemben megilleti, annak kivételével, akitől a birtokot tilos önhatalommal szerezte meg.
A tilos önhatalom ellen a birtokos - a birtok megvédéséhez szükséges mértékben - önhatalommal is felléphet.
Az elveszett birtok visszaszerzése érdekében önhatalommal akkor lehet fellépni, ha a más birtokvédelmi eszköz igénybevételével járó időveszteség a birtokvédelmet meghiúsítaná.

Másokkal szemben megilleti a birtokvédelem. Egyébként a birtokvédelmi eljárás jegyző előtt zajlik.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6291) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok!
A párom Bécsben él, és hauptwohnsitz-en (fő lakcím) van bejelentve oda. Van neki magyarországi fő lakcíme is, lakcímkártyával, ez nem lett visszaadva. (annó azt mondták, hogy nem kell). A barátnőm sokat tartózkodik Magyarországon és vásárolna egy hazai gépjárművet. Ezzel kapcsolatban lennének a következő kérdések:

- Vásárolhat magyarországi gépkocsit, a magyarországi lakcímére íratva?
- a Magyar rendszámos autóval elmehet Bécsbe hétfőn, majd vissza pénteken (tehát ingázhat?)

3-4 hónapon belül hazaköltözne Magyarországra, majd a határ mellé járna ki dolgozni, ezért is Magyar autó vásárlása lenne preferálva, mert később az Osztrákot itthon nem használhatná.Viszont autó meg kellene neki minél előbb.

Előre is köszönöm! :R

(#6292) LuckyL válasza Geri89 (#6291) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem itt esetleg az osztrákoknak lehet vele gondja hogy ott dolgozó, oda bejelentett magánszemély miért jár magyar rendszámmal
magyar részről akkor lehetne gond ha osztrák lenne a kocsi úgy hogy magyar lakcíme van, de ezt gondolom úgysem akarjátok a többszörös költségek miatt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6293) Chebbie


Chebbie
tag

Sziasztok! Ha 500px-ről és/vagy Flickr-ről nekem tetsző képeket (konkrétan tájképeket) leszedek és a saját instagramomra pakolgatom fel azokat, akkor a képek készítői feljelenthetnek ezért engem? Vagy lehet ennek bármilyen jogi következménye?

(#6294) LuckyL válasza Chebbie (#6293) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem ha nem üzletszerű tevékenységre használod és megjelölöd a forrást, akkor nem
ha mondjuk egy céges honlapra tennéd fel design elemnek, akkor elvileg kérhetnének kompenzálást

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6295) Geri89 válasza LuckyL (#6292) üzenetére


Geri89
aktív tag

Igen, azt én is úgy gondoltam, hogy itthon ez nem gond, viszont Ausztriában lenne ebből problémája?

Az interneten annyit sikerült kihámoznom, hogy ha hauptwohnsitz (fő lakcím) van bejelentve, akkor magyar autót csak 1 hónapig használhat az első határátlépést követően Ausztriában, utána honosítani kell ott (Osztrák rendszám). Most a kérdés az, hogy az Osztrák rendőr honnan tudja azt, hogy én mikor lépek határt az autóval? Mi alapján nézik ezt? Nyilván, ha egyszer megállít onnantól biztos, hogy ketyeg az idő, de akkor az megoldás, hogy utána már nem használja Ausztriában az autót? :R

(#6296) Chebbie válasza LuckyL (#6294) üzenetére


Chebbie
tag

Nem, semmi ilyesmi. Semmi anyagi hasznom nem származna a képekből. Köszönöm a tájékoztatást!

(#6297) Cathfaern válasza Chebbie (#6296) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha feltünteted az eredeti szerzőt, akkor jogi problémád biztos nem lehet belőle, max megkérnek hogy szedd le. Ha nem tünteted fel az eredeti szerzőt, akkor elvileg akár lehet is jogi probléma belőle (bár esélyes hogy ez esetben is először csak megkeresnek hogy tüntesd fel / töröld le), de gyakorlatban egy magán instagramm oldalon nem hiszem hogy ilyennel foglalkoznának igazán (főleg ha nem állítod azt, hogy te készítetted őket).

(#6298) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én csak annyit tennék hozzá h az adott oldalon sztem az ELUAban benne van hogyan kell jelölnie mindenkinek ha Creative Commons alá esik a kép. Ennek tekintetében elég egyszerű eldönteni h mi szabad és mi nem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6299) mackosajt válasza roberto211 (#6279) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha nincs semmi bizonyíték, amivel tudod a pénz felhasználását igazolni, akkor ihatsz rá vizet.
Kb így jellemezte a jogász nálunk.

Ha van bármi irat, vagy faterod / muterod igazolja a bíróság előtt, akkor talán tudod elerni azt, hogy kötelezik őket a pénz kifizetésére.

Ennyit tudtam meg.

Illetve a saját ügyünkben is tudtam segítséget kérni.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6300) roberto211 válasza mackosajt (#6299) üzenetére


roberto211
őstag

Tegnap voltam bennt a xiv. Kerületi gyamhivatalba,megkérdeztem h kaphatom ki az igazolást.

Na írnom kellett egy kérvényt regi cim es új címmel belekellett irni h iratbetekintesi joggal elnek belekellett a telefonszámot irni es Elvileg kiadják az oaszes dokumentumot.

Ma elküldtem postán ,felkeres valami ügyintéző majd kikerik az irattarbol es oda adjak ha minden igaz.

Ha az igazolások kérelmek a kezembe lesznek utana mehetek ügyvédhez.

Masik üggyel kapcsolatban azaz alkesz emberrel kapcsba voltam ma bennt rendőrségen.

Amig nem csinal semmit addig én se tudok semmit csinalni viszont rendes volt a ügyintéző mert mondta holnap hivjam fel őket kapcsolja majd a közrendvédelmi osztalyvezetot es hatha addig is kitudunk vmit találni.

Írás helytelensegert Bocsi csak telorol vagyok.

Köszi amugy h megkerdezted.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.