Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,
Uber.. Megosztó véleménnyel vannak róla az emberek.
Azt mondják nem adózik, azt mondják elveszik a taxisoktól a munkát. Sokan meg egy egyszerűbb utazási lehetőséget látnak benne.
Megértem, hogy ez sok embernek nem tetszik.
Az a helyzet, hogy el szeretnék kezdeni Uberezni. Hallottam olyan lehetőségről ahol kapnék munkaszerződést, bérelhetnék autót. Csak szükségem lenne hozzá a páv2re és személygépkocsis személyszállítói vizsga papírra.
Na most a kérdésem az, hogy ha engem ez a cég foglalkoztatna engem mint személygépkocsis személyszállítót, akkor ha egy esetleg ellenőrzés során megbüntetnek engem - MIVEL A KORMÁNY SZEMÉLYTAXI VIZSGÁKAT VÁR EL AZ UBERESTŐL - akkor kinek kell majd a büntetést kifizetni?
Egyenlő esélyek, egyenlő feltételek... Egy uberes nem használja a taxamétert, egy Ubert NEM LEHET LEINTENI AZ UTCÁN...
A kormány nem tiltotta be az Uber applikációt, viszont tisztában van vele, hogy maga a tevékenység végzése legális formában lehetetlen: taxamétert nem tudok használni mert minden elszámolás a neten megy, valamint a helyi tarifa díjakat sem tudom betartani mert azt az Uber mondja.
Ha én egy tájékozatlan laikus vagyok akit úgy mond az Uber vagy a munkáltatóm (akinél munkaszerződésem van és valamilyen formában szerződésben áll az Uberrel) ÁTVERT, FÉLREVEZETETT, akkor a kormány és a büntetésnél eljáró hivatalok nem követnek el SZABÁLYSÉRTÉST?
Mert azzal, hogy hagynak valami olyan tevékenységet amire nincs jogi kategória, de ami van azt sem lehet betartani a fentebb említett okokból akkor nekem nagyon úgy néz ki a terep mint ha összejátszanának a civil emberek kárára ergo ők már bűncselekményt követnek el.
Amit tudok természetesen betartok: személyszállítói vizsga, páv2 igazolás, személyszállítóra levizsgáztatott autó, utasbiztosítás, ugye adózok utána mert be vagyok jelentve (avagy más vállalkozás formában tolja).
Az érdekel engem, hogy egy esetleges ellenőrzésnél, büntetésnél mivel tudnám magam megvédeni JOGILAG..
Esetleg kihez forduljak, milyen jogi tanácsadást tudnék erre kérni.
Még egy dolgot le szeretnék írni. Pár hónapja a NAVnál a hivatalos állásfoglalás az volt (én kértem tőlük még meg van a levél), hogy katázzak, váltsam ki személyszállításra a tevékenységi engedélyt/sofőrszolgálatra és adózzak.
Nagy fejetlenség van. Na most ha kábítószer eladás után szeretném bevallani a bevételemet valószínűleg arra egyből azt írták volna, hogy ez a tevékenység Magyarországon illegális...
Remélem átjött a problémám..
További szép napot!

(#6452) mike1334 válasza #34576640 (#6451) üzenetére


mike1334
veterán

LINK.

Számlát kell adni az utas részére

A sofőrt az utasok számára nyújtott szolgáltatás után adó fizetési, bevallási és számlaadási kötelezettség terheli. Az utas nem közvetlenül a sofőrnek fizet viteldíjat és azt nem készpénzzel, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel vagy pénzhelyettesítő eszközzel teljesíti, ezért – az Áfa tv. 165. § (1) bekezdés b) pontja alapján – a sofőr nem mentesülhet a számlaadási kötelezettség alól. Az utas számára nyújtott szolgáltatásról minden esetben számlát kell kibocsátania, legkésőbb a szolgáltatás teljesítését követő 15 napon belül. A szolgáltatásról kibocsátott számlában adót is tartalmazó ellenértékként az utas által megtérített teljes összeget kell szerepeltetnie.

Akkor is kell számlát adni, ha nem te vagy a vállalkozó, csak egy alkalmazott, és igen a NAV nem csak a vállalkozót szokta bírságolni ennek elmaradásáért, hanem az alkalmazottat is.

Ja és attól mert valami illegális (ez nem az), a vele szerzett jövedelem adóköteles.
Példa:
Csak úgy árulsz termékeket adószám és egyebek nélkül (a nélkül az Art. alapján nem lehet gazdasági tevékenységet folytatni, így illegális), de megfogja egy ellenőrzés. Szemrebbenés nélkül megállapítják (az adó- és mulasztási bírságok mellett) az elmaradt (be nem vallott) társasági adót. Szóval lehet nem úgy tűnik, de nincs ellentmondás.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6453) #34576640 válasza mike1334 (#6452) üzenetére


#34576640
törölt tag

Akkor ez micsoda ha nem illegális?
Mert legálisnak nem mondanám.
De ha én alkalmazott vagyok egy cégnél aki engem bejelent x összegre, akkor én nekem mért kéne még vállalkozást folytatnom?
Mert akkor inkább folytatom KATÁval az egyéni vállalkozást.

Olvastam ezt a cikket de ezzel is több bibi van..
1,
Milyen tevékenységi engedélyre váltsam ki a szolgáltatásom?
Ha személytaxira kell akkor ugye a budapesti hatósági árat nem tudom alkalmazni, mert az Uber mondja meg, hogy mikor mennyiért vihetem az utasokat.

2,
Katával lenne a legjobb de, hogy számlát adni?
Az Uber add számlát az utasnak az én nevemben.

(#6454) mike1334 válasza #34576640 (#6453) üzenetére


mike1334
veterán

A cikk arról az esetről szól, ha Te vagy a vállalkozó. A számlaadási kötelezettséget csak azért írtam, mert kérdezted büntethetnek-e Téged ezzel kapcsolatban. Pontosabb infókért kérdezd a jövendő munkáltatód, ha nem tud megnyugtató válaszokat adni, akkor azt javaslom keress mást.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6455) #34576640 válasza mike1334 (#6454) üzenetére


#34576640
törölt tag

Köszi!
Nem a NAV büntetésétől félek a legjobban, hanem sokkal inkább a közlekedési hatóság és a BKKtól.

(#6456) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, egy autóm a bejelentett lakcímem előtt parkol az utcán, a műszakija lejárt 2 éve, de még nem adtam el időhiány miatt. Az éves kötelező biztosítás, a súlyadó mindig be van rá fizetve természetesen. Ma tett rá egy cetlit valami közterületfenntartó, hogy 26-án elszállítják, mert nincs rajta műszaki. Ez így oké? Mármint én a vonatkozó 5/1900-es KöHÉM rendeletből azt olvasom ki, hogy a közúton közlekedő járművek esetében szükséges meglennie a műszaki vizsgának. Mert azt még megérteném, ha roncsnak nézne ki (nem néz ki annak), vagy nem fizetnék rá se biztosítást, se súlyadót, de ez ugye nem áll fenn. Az is tiszta sor, hogy műszaki vizsga nélkül nem vehet részt a forgalomban, no de csak ott parkol, nem megyek vele sehova nyilván. :)
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6457) bitpork válasza Jorus (#6456) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Helyi rendeletek között néz szét. Az én szülőfalumban ha vki a ház előtt hagy 2 napnál tovább pl sódert, akkor bizony elkezdenek közterület használati díjat felszámolni.
Az autód ha nincs rajta műszaki akkor sem állhat egy helyen szerintem. Lehet bejelentést kaptak vmi jóindulatú szomszédtól, és akkor ez a bevett szokás. Erre csinálják sokan azt h parkolón belül mozgatják pár helyet ide-oda hogy ne szúrjon szemet a sok egy helyben állás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6458) bambano válasza Jorus (#6456) üzenetére


bambano
titán

annak az esélye, hogy a közterületesekkel zöldágra vergődj, nagyjából nulla.
én egyszer vitatkoztam velük vagy 3 hónapot, kb. mintha autisták lettek volna.
a közterület felügyelők jogállásáról és feladataikról van külön törvény, azt kell megnézni szerintem. [link]

eszerint nem szállíttathatja el az autódat, csak ha más, helyi rendelet erre felhatalmazza. arra viszont hivatkoznia kellett a cetlin.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6459) bitpork válasza bambano (#6458) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hah a legtöbb egy az kínait alázó írásképpel rendelkezik, nem nagyon lehet elolvasni még ha lenne is benne értelem :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6460) Jorus


Jorus
nagyúr

Köszi a válaszokat! Akkor az lesz, hogy átviszem Újpest egy másik részére, haverék házához, azt annyi.

Bitpork: b*szki, ezt honnan tudod? :D Az illető írásképéből nagyjából négy általános elvégzését nézem ki legfeljebb. A cetlin semmi sem olvasható, amit kézzel írt rá, csak a hivatalos szöveg (értem ez alatt, hogy pontok, dátum, kettőspont, értesítés elszállításról, cím, kettőspont, időpont, kettőspont). Elvileg az adott felügyelő (vagymi) nevére kellene hivatkozni, de az teljesen olvashatatlan...

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6461) bitpork válasza Jorus (#6460) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert ez dífólt. Akármelyik postás ,közterületes hagy értesítőt lila lövésem nincs mit írt oda. Iljen eccerű ez.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6462) mike1334 válasza Jorus (#6460) üzenetére


mike1334
veterán

Újpest Önkormányzati rendeletek között ott van több, amely a közterülettel, közterületesekkel kapcsolatban rendelkezik.

BUDAPEST FŐVÁROS IV .KERÜLET ÚJPEST ÖKORMÁNYZATA

Képviselő-testületének
26/2012. (IV.27.)
önkormányzati rendelete
az Újpesti Közterület-felügyeletről

A Közterület-felügyelet feladatai - a Budapest Főváros Önkormányzatával kötött
megállapodásban foglaltakra figyelemmel - a közterület-felügyeletről szóló 1999. évi
LXIII. törvény 1. § (4) bekezdésében meghatározott feladatokon túlmenően:

d) a közút kezelőjének megbízása alapján, a jogszabályokban meghatározott
feltételekkel a járművek közterületről való eltávolítása iránti intézkedés,
e) a közterületen tárolt üzemképtelen járművek eltávolítása iránti intézkedés

Budapest Főváros IV. kerület Újpest Önkormányzata
Képviselő-testületének
7/2014. (II.28.)
önkormányzati rendelete
a közterületek használatáról és rendjéről

7. §
(1) Közterület-használati hozzájárulást kell beszerezni:

14. a közlekedésben való részvétel feltételeivel nem rendelkező [1/1975. (II. 5.) KPM-BM
együttes rendelet 5. § (1) bekezdése], vagy a közlekedésben részt nem vevő járművek
elhelyezéséhez, tárolásához,

Bocs a formázás hiányáért pdf-ből van én meg lusta vagyok így este felé...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6463) ubyegon2 válasza bitpork (#6457) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Kollégám épp ma mesélte, hogy Kőbánya egy csendes kis 4 emeletes lakótelepén körbejárta a közterületes az összes autót a parkolóban és azt mondta, ez a dolga, hogy ellenőrizze, melyik autónak járt le a forgalmija.
Ez esetben ide-oda parkolászni nem sokat ér!

Biztos vagyok benne, hogy nem csak ebben a körzetben van ez.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#6464) bitpork válasza ubyegon2 (#6463) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem azt mondtam h beválik, csak hogy sokan csinálják és ha ott hagynak egy értesítőt de pl 2 sarokkal arrébb kerül kocsistól akkor nem feltétlenül találják meg. De akkor csak jó felé indítottuk el a beszélgetést ;)
Ugyanakkor a közterület használati szabályok túlzóak e tekintetben a megítélésem szerint.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6465) ubyegon2 válasza bitpork (#6464) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ugyanakkor a közterület használati szabályok túlzóak e tekintetben a megítélésem szerint.

Ez elég helyfüggő. Nálunk pár éve 4 döglött autó is foglalta a parkoló helyet, látszott rajta, hogy a gazdáját már nem érdekli, mi meg alig tudtunk parkolni. Senki se bánta, amikor elvitték.
A másik érdekes megközelítés, hogy ha leadod a rendszámot, akkor az üzemen kívüli járműről köteles vagy gondoskodni, nem a köz köteles gondoskodni róla. A közterület meg a közé.

Nem ismerem pontosan a parkolóhely definícióját, de valószínűleg a forgalomban lévő gépjárművek ideiglenes, forgalmat nem akadályozó e célra kialakított vagy kijelölt helyen történő leállítására szolgálnak.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#6466) bambano válasza bitpork (#6464) üzenetére


bambano
titán

+ a közteresek bevételorientáltak, nem jogszabály követésre hajtanak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6467) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én meg csak egy malac vagyok aki pofázik itten minden hüleséget :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6468) ubyegon2 válasza bitpork (#6467) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én meg senki nem vagyok, mégis pofázok össze-vissza, te legalább malac vagy! ;]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#6469) mike1334 válasza bambano (#6466) üzenetére


mike1334
veterán

Ebben az esetben a jogszabály alapján járnak el (kivételesen). Mondjuk egyszer majdnem dolgoztam egy olyan vidéki űgyvédi irodában, ahol egy ügyfél volt összesen, csak azt képviselte az ügyvédi iroda..ki se találnátok ki vagy inkább mi volt az az ügyfél...hát a közterület felügyelet. Az ügyvédi iroda csak a parkolási bírságokkal foglalkozott és megélt belőle...mindezt vidéken. Mondjuk az egy érdeked város volt egy helyi egyetemi tanárom "állásfoglalása" alapján bírságoktak, úgy, hogy már a bíróság (talán a Kúria?) is kimondta, hogy helytelen a jogértelmezés :D imádtam azt a tanárt, Ő az élő jogerő :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6470) mike1334


mike1334
veterán

Tévedtem (hiába öregszik az ember) csak minisztériumi állásfoglalás volt...

Ettől függetlenül Isten áldja Gyuszi bácsit, remélem jó egészségnek örvend, egyik legrendesebb tanárom volt, mind a be szigorlaton, mind a büntető államvizsgán emberséges volt, pedig a kriminalisztika vizsgáról majdnem kidobott, mert nem készültem :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6471) bambano válasza mike1334 (#6469) üzenetére


bambano
titán

az asszony egyszer beparkolt egy rokiparkolóba, és onnan elszállították az autót.
ez se volt törvényes, legalábbis a fenti jogszabály szerint.
próbáltam vitatkozni a közterületesekkel, kb. mint amikor a kölkömmel vitatkoztam :P

egyébként szerintem egy olyan ügyvédi iroda elég veszélyes munkahely lehet, gyakran alkalmazzák azt a szerintem törvénytelen módszert, hogy a vitatott követeléseket is kiadják behajtásra.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6472) mike1334 válasza bambano (#6471) üzenetére


mike1334
veterán

Az állásinterjú után közöltem is finoman, hogy nem pálya. De így is volt mindig elég jelöltjük :)

Közterületessel meg kár vitatkozni, úgyse fog engedni :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6473) LuckyL válasza Jorus (#6456) üzenetére


LuckyL
őstag

30 napig tárolhatod közterületen lejárt műszakival
utána kérhetsz közterület foglalási engedélyt vagy el kell vinned onnan
elbontatni/eladni stb
pontos jogszabályt most nem tudok keresni neked

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6474) Jorus


Jorus
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az infókat és segítséget! Az lesz, hogy kipakolom a garázs egyik feléből anyukám befőttjeit, és beparkolok az autóval, aztán eladom. Mármint nem a befőtteket. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6475) mike1334 válasza Jorus (#6474) üzenetére


mike1334
veterán

Csak ne felejts el a befőttekre közterület-használati hozzájárulást kérni. :DDD

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6476) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Az a baj hogy már ezeknek is annyi jogkört adtak mint a rendőröknek, és azoknak is hiszik magukat. :(((

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#6477) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

ha felmondási idő vége tört hónapra esik (pl március 18), és a hónapban volt fizetett ünnep (március 15), akkor az adott hónapban hány "dolgozott", és hány fizetett munkanapnak kellene lennie? 13 vagy 14?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6478) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

munkajogban szeretnék kérdezni valakitől, ha lehet privátban :U :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6479) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szakik!
A VÉDA éles lesz április 5-től. Hogy a francba tud büntetni olyanért ami nem esik objektív felelősség alá? Pl a biztonsági öv be nem kötése? Erről tudtok valamit?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6480) mufi


mufi
senior tag

Jófogáson, hosszú levelezés után xy eladóval, megvásároltam xy portékáját, 90 000 forintért. Xy törölte a hirdetést. Xy írásba adta, hogy 4 hónap garanciát vállal a termékre. A termék meghibásodott, de mivel xy törölte hirdetését, a jófogáson a levelesládámból eltűnt az ehhez tatozó levelezés is. Mit tehet? Előre is köszönöm.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#6481) hcs57 válasza mufi (#6480) üzenetére


hcs57
őstag

Írsz neki, hogy a hat hónap garancia meddig él, a feladásig, vagy az átvételig? Erre válaszolni fog, hogy nem hat hónap, hanem négy hónap volt a garancia... s lesz írásod a garanciáról.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6482) mufi válasza hcs57 (#6481) üzenetére


mufi
senior tag

Az a gond, hogy hiába írok az eladóna, a jófogásnak, nem válaszol sem a jófogás, sem az eladó. Telefont sem veszi fel...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#6483) LuckyL válasza bitpork (#6479) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem az a tippem hogy vagy nem fognak büntetni érte, vagy az lesz mint régen hogy ezrével kérik be a nyilatkozatokat ki vezetett, aztán persze mindenki megírja a szokásos "nem vagyok köteles vallomást..." szöveget mint régen, aztán pár hónap múlva inkább eltölrik az egészet :)

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6484) mike1334 válasza mufi (#6482) üzenetére


mike1334
veterán

Esetleg jelzed a jófogásnak a problémát, ők szerintem elő tudják szedni a levelezéseteket. Ha nem akkor ciki, azt se tudod gondolom bizonyítani, hogy egyáltalán tőle vetted a cuccot, nem hogy garanciával...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6485) bitpork válasza LuckyL (#6483) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Legyen neked igazad. Vmi keménykalapos maki olyat mondott h megvan rá a mód de nem részletezte. Ezért kérdeztem hátha vki hallott valamit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6486) LuckyL válasza bitpork (#6485) üzenetére


LuckyL
őstag

hát ha logikusan gondolod végig, akkor objektív felelősség alá nem teheti szerintem
felismerhető képet kell csinálnia, és az alapján azonosítani, de ez szerintem nem reális opció

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6487) mufi válasza mike1334 (#6484) üzenetére


mufi
senior tag

Pont erről van szó...hiába irogatok a jófogásnak, nem válaszolnak. Mondjuk, ha sehol nincs leírva a felhasználói jogok vagy felhasználói feltételeknél a jófogáson, hogy -ha a hirdetést törlik akkor az azzal kapcsolatos levelezéseknek is pááá - ez megeshet, akkor őket érdemes "fenyegetni"?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#6488) ubyegon2 válasza LuckyL (#6486) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Kollégám autója elé ugrott egy közepes méretű kutya, hiába fékezett, nekikoppant. A kutya elszaladt, de a lökhárítója és az egyik oldali lámpa eltört. Régi Swift könnyen törik.
Ez esetben mit csinálhat, érdemes a Mabisz-hoz fordulnia?

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#6489) LuckyL válasza ubyegon2 (#6488) üzenetére


LuckyL
őstag

úgy tudom hogy a mabisz csak abban az esetben áll jót, ha rendszámos jármű okozott kárt, aminek nincs rendben a biztosítása
ez esetben sajnos senki sem fog fizetni a kollégádnak, kivéve ha vannak esetleg szemtanúk és megtalálja a kutya gazdáját, akkor tőle lehetne követelni a kár megtérítését,

vagy ha van casco biztosítása akkor az természetesen fizet

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6490) mike1334 válasza mufi (#6487) üzenetére


mike1334
veterán

Próbát megér, de mivel "fenyegeted" meg? Amúgy az fura, hogy egyáltalán nem válaszolnak, ez eléggé érdekes hozzáállás. Ha feljelentést tennél, akkor talán rendőrség kikérhetné...de hát na...nem hiszem... :(

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6491) etejedu válasza #34576640 (#6453) üzenetére


etejedu
őstag

Tudtommal számlát az Ubertől kap az utas, mivel ott rendeli és fizeti, te csak leszállítod!
Te nem taxi vagy így nem is kell ama kritériumoknak megfelelned. Amúgy meg ki a faxom tudja hogy épp nem egy haverodat viszed a-ból bébe. Ellenőrizni ezt kb lehetetlen hogy ki uberezik és ki nem.
A NAV nem áll a helyzet magaslatán.

" Számlát kell adni az utas részére

A sofőrt az utasok számára nyújtott szolgáltatás után adó fizetési, bevallási és számlaadási kötelezettség terheli. Az utas nem közvetlenül a sofőrnek fizet viteldíjat és azt nem készpénzzel, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel vagy pénzhelyettesítő eszközzel teljesíti, ezért – az Áfa tv. 165. § (1) bekezdés b) pontja alapján – a sofőr nem mentesülhet a számlaadási kötelezettség alól. Az utas számára nyújtott szolgáltatásról minden esetben számlát kell kibocsátania, legkésőbb a szolgáltatás teljesítését követő 15 napon belül. A szolgáltatásról kibocsátott számlában adót is tartalmazó ellenértékként az utas által megtérített teljes összeget kell szerepeltetnie."

Ez nettó hülyeség! Miért kapna az utas tőled is számlát ha már egyszer kapott az Ubertől? Nálad nem is lehet fizetni! Milyen számlát álitsál ki? Ki ellenőrzi ezt? Hogyan? Ezt vagy bevallod vagy nem! Egy utas sem fog tőled szálát kérni miután már eleve megkapta a szolgáltatás kifizetésekor! Nevetséges!

[ Szerkesztve ]

(#6492) LuckyL válasza etejedu (#6491) üzenetére


LuckyL
őstag

tudják ellenőrizni, egyszerűen beregisztrál a nav-os saját néven a rendszerbe és fuvart kér, mint ahogy tették is eddig

egyébként az is egy vicc hogy az über a sofőrök nevében akar elektronikus számlát kibocsátani
(aki nem tudja miről van szó, olvasson utána)

ha milliárdos cég vagyunk és beszedjük a pénzt az utasoktól akkor sziveskedjünk magyar áfát fizetni kedves über, és ne a katás kisvállkozók nevében állítsunk ki számlát :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6493) ubyegon2 válasza LuckyL (#6489) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha reggel lemész a kocsidhoz és látod, hogy be van zúzva az eleje, akkor is a mabiszhoz lehet fordulni. De honnan derül ki, hogy rendszámos jármű volt, akár egy mérges bakkecske is nekirohanhatott. ;] Mi van a vis maior-ral ilyenkor?

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#6494) etejedu válasza LuckyL (#6492) üzenetére


etejedu
őstag

Ebay és barátai fizetnek áfát ? De akár a kuglit facsebukot is ide sorolhatnánk...ugye most baftatják is őket ez miatt. Amugy "fizetnek" csak nem itt.
De a nonszensz a számlakövetelés a sofőrtől.
Ha a magyar paraszt kimegy a józsira kap magyar számlàt?

(#6495) bitpork válasza etejedu (#6494) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnos az Uber ott követte el a hibát, hogy főállást biztosít embereknek megfelelő háttér nélkül. Aki oszkározik pl az nem tud mit csinázni mert ha főállás akkor ellenőrizhető. A probléma a határon túlisággal van ami mint olyan ellenőrizhetetlen - és pont ez piszkálja a csőrét a taxisoknak és a navnak. Kellene csinálni egy EUs céget messzi kicsiny országunktól és taxi szolgáltatást nyújtani határon túl. Abban a pillanatban a taxisoknak nem lenne baja, mert mennének csatlakozni ahol kevesebb a járulék.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6496) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok! Nagyon elegem lett a munkáltatómból, mert december óta nem kapok normálisan fizetést. Rengeteg a késés, nem egyszerre érkezik, nekem kell folyton szólnom, hogy történjen már valami satöbbi (de összességében mindig meglett az egész, csak hát a számlákat meg időben kellene fizetni). Igazából ez nem is az első alkalom, hogy huzamosabb ideig ez történik. Most viszont nagyon elegem lett. Ebben az esetben élhetek-e a rendkívüli felmondás jogával vagy ez azért még kevés ahhoz és jobban járok, ha simán felmondok?

Sent from my keyBoard

(#6497) Jorus válasza ubyegon2 (#6493) üzenetére


Jorus
nagyúr

"Ha ismeretlen a károkozó, akkor a gépjárművel okozott károk tekintetében MABISZ, aki Magyarországon a Kártalanítási Számla kezelője fog bizonyos mértékig és esetekben helyt állni. A Kártalanítási Számla fogalmát is a KGFB törvény fogalmazza meg.

3§ 22. Kártalanítási Számla (Garanciaalap): az e törvény szerinti biztosítók által létrehozott és folyamatosan finanszírozott pénzalap, amelynek feladata a biztosítási kötelezettség ellenére biztosítással nem rendelkező üzemben tartó gépjárműve által vagy az e törvényben meghatározott korlátozásokkal az ismeretlen üzemben tartó gépjárműve által, valamint az ismeretlen gépjárművel okozott károk megtérítése, amennyiben a kötelezettségvállalás országa Magyarország.

A Kártalanítási Számla azonban nem fizet minden bekövetkezett kárt

36§ (3) A Kártalanítási Számla kezelőjének kártalanítási kötelezettsége nem terjed ki az ismeretlen gépjárművel a károsult gépjárműben, az útban, az út tartozékát képező közlekedési műtárgyakban, az elektromos és a hírközlési berendezésekben és egyéb közművekben, ezek tartozékaiban, a reklámhordozó eszközökben, továbbá az egyéb vagyontárgyakban okozott károkra.

(4) Ha az ismeretlen gépjárművel okozott baleset halállal vagy súlyos személyi sérüléssel jár, a Kártalanítási Számla kezelője megtéríti a károsult gépjárműben okozott károkat is."

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#6498) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Sziasztok.
Ha valaki sexulás hírdetést tesz fel a netre másról, arcképpel, telefonszámmal, és a sértett feljelentést tesz,
milyen következményekkel lehet számolni?
Az elkövető beismerte és megbánta a tettét.
A békéltető tárgyalás sikertelenül zárult.

[ Szerkesztve ]

(#6499) mike1334 válasza etejedu (#6494) üzenetére


mike1334
veterán

Az áfát a vásárló fizeti meg, az eladó csak beszedi és helyetted fizeti meg. De ha eun kívülről jön végfelhasználónak, akkor az adóhatóság állapítja meg a fizetendő adó mértékét (már, ha egyáltalán kell...vám ua.).
Továbbá az az érvelés, hogy más is csal eléggé cinkes, vicces lenne bírság esetén ezt beleírni a fellebbezésbe :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6500) mike1334 válasza N€T0X|N (#6496) üzenetére


mike1334
veterán

Szerintem igen. Mt 78. (1) bekezdés a) pontja alapján.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.