Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Jorus válasza Ryder1 (#7549) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem fog összejönni. Ahhoz előbb meg kell, hogy ítéljék a jogosultságot, ami jó pár nap alapból, de inkább pár hét, plusz ahhoz hogy jogosult legyél, fenn kell állnia az alábbi feltételeknek együttesen:
a) álláskereső,
b) az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik,
c) munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az állami foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.

Egyik ismerősnek is (gépészmérnök végzettségű) felajánlott a munkaügyi központ egy karbantartói állást egy iskolában minimálbérért, és mivel nem vállalta el, nem is kapta meg a járadékot. Aztán közben talált munkát, csak gondolta ő is, ha már adják, felveszi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7552) Ryder1 válasza Jorus (#7551) üzenetére


Ryder1
senior tag

Oké, értem. Akkor így tárgytalan. Köszi.

(#7553) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok kedves Jogászok!

Szeretnék magánoktatást csinálni. Eme cikk alapján nem vagyok köteles adózni a bevételem után, ha házhoz megyek. Ez esetben a gyermek eltartója, nevelője, gondnokának kell 1000 ft/hónapot adóznia. Ez valóban így van?
Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#7554) davenport válasza Tav-Csoves (#7553) üzenetére


davenport
aktív tag

Az nem adó, hanem regisztrációs díj, de valóban egyéb bevallási kötelezettség sem a foglalkoztatót, sem a foglalkoztatottat nem terheli. Itt találsz még bővebb információt, a 47-es számú füzetet keresd: 47. füzet.

No money, no honey.

(#7555) zoli03


zoli03
őstag

A szomszéd társasház oldalsó, felső részét szigetelni akarják (nem az utcafront felől). A mi házunk kicsit alacsonyabb, és mivel máshogy elvileg nem férnek hozzá (telekhatáron van a mi és az ő házuk is), ezért a padlásunkon akarnak állványozni, kibontani a tetőnket és azon keresztül megcsinálni a munkát. Hívtunk statikust (ők ezt fel se ajánlották, úgy gondolták, hogy csak úgy felállványoznak a majdnem 80 éves házunk fafödémére), még nem kaptuk meg a hivatalos véleményt, de elvileg nem lesz gond.
Szóban mondták, hogy mindent kijavítanak, ha eltörik egy cserép, kicserélik, a tetőlécet ha kell, kicserélik, stb. Hiszek nekik, de mindenképp akarok erről valami papírt, nehogy pórul járjak. Milyen szerződést érdemes íratni? Ha én írok egy szerződést, amit aláírnak (mondjuk 2 tanúval együtt), azzal megyek valamire?
A másik, hogy ugye nem rakhatnának szigetelést a házra, mert átlóg a telekhatáron (ezzel nincs bajom, különösebben nem érdekel, főleg, hogy talajszint felett lesz csak). Származhat nekem ebből valami károm később, hogy mindenfajta papír nélkül megengedem nekik, hogy az én telekhatáromon belül építkezzenek?

(#7556) pvt.peter válasza zoli03 (#7555) üzenetére


pvt.peter
őstag

Mindenről legyen papír!

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#7557) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

davenport köszönöm! :R

Felmerült egy másik dolog: Milyen jogaszabály tiltja (ha tiltja) azt, hogy befotózzon valaki a kerítés felett?
Ugyanis az történik, hogy valaki nyomozgat egy ismerősöm után... A lényeg, hogy egy pasas többször megállt ismerősöm háza előtt, és kertet, autót, épületet fotózta úgy, hogy a kerítés fölé tartotta a fényképezőgépét.
Volt alkalom amikor drónnal is jött az illető...
Hogy lehetne ez ellen fellépni? Mely jogszabályok tiltják meg azt, hogy magán területet tilos fotózni? - sima kertes családi házról van szó, egy kisvárosban.
És még egy kérdést - elnézést ha sok vagyok...
Ismerősöm azt tervezi, hogy kamerákat szereltet fel a telke 3 sarkába.
Felmerül a kérdés, hogy erre van joga? Ugyanis már egyszer kérdeztem, és mondtam is neki, hogy az jogszabály ellenes, ha valaki engedély nélkül felvételt készít valakiről, és tárolja azt, kivéve, ha az a valaki, akiről a felvétel készül, egy tömeges rendezvény résztvevője, vagy csak látogatója.

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#7558) MaCS_70 válasza Tav-Csoves (#7557) üzenetére


MaCS_70
félisten

Alapból a Ptk. és az adatvédelmi törvény tiltja, és mivel bűncselekményt is megvalósíthat, akár feljelentést is érdemes lehet tenni.

Magánterületet be lehet kamerázni, de közterületre nem láthat rá a kamera.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7559) LuckyL válasza Tav-Csoves (#7557) üzenetére


LuckyL
őstag

a kamerás drónt valahogy szedje le, az elég bosszúság lesz az embernek :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7560) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

köszönöm a válaszokat! :R

(#7561) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.
Nem tudom hogy jó helyre írok e.
De remélem tudtok segíteni.

Az editions atlas nevű cégtől rendeltem modell autót ami meg is jött majd kifizettem.
Utána nem mondtam le a többi megrendelést.
De a következő autót visszaküldtem hozzájuk.
Reméltem hogy ebből értenek de mégsem mert küldtek még eggyet amit szintén nem vettem át.

Ezek után napokkal később töröltöttem magam a rendszerből.
Eltelt jó 1.5 hónap mire most kapok egy fizetési felszólítást az utolsó autóról amit ők elküldtek de nem kaptak vissza.

Kérdésem ilyenkor mit tehetnek ellenem?
És én mit tehetek ellenük?
Mert nem tudja bizonyítani ő sem hogy átvettem a csomagot sem én hogy nem vettem át.

Ennyi erővel még több csomag árát is követelhetné rajtam.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#7562) Jorus válasza mirci18 (#7561) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kicsit bővebben erről a szolgáltatásról? :) Rendelsz egy autót és sokat küldenek? Rendelsz sok autót és egyesével küldik? Rendelsz sok autót, majd meggondolod magad, de nem mondod le a rendelést, hanem visszaküldöd?
Mi van a szerződésben, mit írtál alá? (Akár elektronikusan is.)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7563) hcs57 válasza mirci18 (#7561) üzenetére


hcs57
őstag

Neki kell bizonyítani, hogy átvetted.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#7564) mirci18 válasza Jorus (#7562) üzenetére


mirci18
addikt

Kicsit bővebben.
Ez egy csomagküldő cég akiktől eggyesével lehet miniatűr autókat és egyéb dolgokat rendelni.
Az a trükk náluk hogy az első tétel 1000-1500 ft.
De a többi agyűjteményből már borsos áron olyan 5-6 e ft-ért jön.

Mint a legtöbb ember én is csak az elsőt akartam megvenni.
Eddig működött az hogy ha visszaküldöm lemondják a szolgáltatást.
De most ez kevés volt hozzá.

Szerződés nincs maximum egy automatikus beleeggyezés dolog a postázás miatt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#7565) mirci18 válasza hcs57 (#7563) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ akkor írok nekik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#7566) sutykuru válasza mirci18 (#7565) üzenetére


sutykuru
tag

Az első cég aki rámküldte az intrumot. :))

(#7567) mirci18 válasza sutykuru (#7566) üzenetére


mirci18
addikt

És mi lett a vége?
Fizetned kellet?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#7568) LuckyL válasza mirci18 (#7567) üzenetére


LuckyL
őstag

dehogy kell, megmondod az intrumnak hogy ezt a telefonszámot most vetted a tescoban nem tudod kit keresnek és nem hívnak többet
a leveleket meg iktatod a kukába
ennyi :)

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7569) mirci18 válasza LuckyL (#7568) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#7570) sutykuru válasza mirci18 (#7567) üzenetére


sutykuru
tag

Nem kellett, de nekem még mindent sima levélként küldtek.

LuckyL: Hozzám anno ki is jöttek. :D

[ Szerkesztve ]

(#7571) mirci18 válasza sutykuru (#7570) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Nekem is sima levelet küldtek.

Akkor nem foglalkozom velük.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#7572) togvau


togvau
senior tag

Hello!
Ezt a szerződést hogy kell értelmezni?
[kép]

Nekem olyan, mintha a 11. pont a próbaidőre is kiterjesztené azt, hogy ha a munkavállaló felmond, akkor vissza kell fizetnie a képzés árának egy részét.

hitler, sztálin, micro usb

(#7573) davenport válasza togvau (#7572) üzenetére


davenport
aktív tag

a 9. pontban pedig kizárják a próbaidőt a visszakövetelés alól. Majd a 11. pontban a 9. pontra hivatkoznak. furcsa

No money, no honey.

(#7574) qdak


qdak
addikt

sziasztok, parom veszélyeztetett terhes, tavaly nov. 5.en kezdte a munkat a mostani helyen, marcius 1.en jott el terhessegi tappenzre, mai napon kozoltek vele, hogy most kap utoljara tappenzt, novemberig szulesig semmit nem fog kapni!
ez hogy lehet, barkit megkerdtem, vegig kapott tappenzt. nem eleg h idaig is a 140 es fizetesebol 50 et kaptunk, most ennyi?! igy tamogatjak a szuletest, raadasul gyermekbarat munkahely...

plussz a lila munka konyvet elkevertek.

[ Szerkesztve ]

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7575) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Közalkalmazott 60 napos lemondási idejére, ha nem kap mentesítést a munkavégzés alól, akkor mit tehet? Milyen következményekkel számolhat, ha nem akarja ledolgozni?

előre is kösz a választ!

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#7576) etejedu válasza ubyegon2 (#7575) üzenetére


etejedu
őstag

Elég szigorúan veszik, például többet olyan feladatot nem tölthetsz be sehol, mármint közalkalmazotti jogviszonyban. De ez attól függ mi a munkád. Nyilván, ha egy iskolában dolgozol technikai dolgozóként más mint vezető beosztásban egy idős ellátó intézményben. De van arra is példa hogy magasról tesznek rá. Mármint ahonnan elmész csak szúrós szemmel néznek rád. A lényeg mivel közfeladatokat ellátó személy vagy illetve az államnak dolgozol a helyedre új embert kell felvenni amit a cégnek kötelező meghirdetni a közigálláson. Szóval nem pótolhatnak csak úgy egyik napról a másikra. Az intézmény bajba kerül(het), mert nem hivatalos úton, azaz nem meghirdetve pótolja a helyed, vagy kiszúrsz a kollégákkal, mert nekik kell pluszban még a te munkádat is elvégezni amíg nem találnak új embert.

[ Szerkesztve ]

(#7577) ubyegon2 válasza etejedu (#7576) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm a választ.
Ettől tartottam, a betöltött feladatkör nehezen pótolható, nem technikai dolgozóról van szó, létszám is minimális.

Gondolom annyi van, hogy a munkáltató köteles ezt megtenni:

KJT 33. § (3)
"A munkáltató legalább a felmentési idő felére köteles a közalkalmazottat mentesíteni a munkavégzés alól. A munkavégzés alól a közalkalmazottat — a mentesítési idő legalább felének megfelelő időtartamban a kívánságának megfelelő időben és részletekben kell felmenteni."

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#7578) qdak


qdak
addikt

Megegyszer nekifutok,
parom veszelyeztetett terhes, 2015 nov 1 tol a mostani munkahelyen van, 2016 majus 1 tol, veszelyeztetett terheskent tappenzen van, 2016 aug 1 en kozoltek, hogy innentol nem fizet a ceg 1 fillert se neki es ma kiderult a munkaviszonyat meg akarjak szuntetni!
ez lehetseges? akiket kerdeztem vegig kaptak penzt terhesseg alatt.
plussz elvileg a terhes nok vedelem alatt vannak! szerintem nem rughatnak ki.
vagy ez igy mukodik, ha 1no terhes, es nincs aki segitse 3 honapig 1 fillert nem kap sehonnan?
lecci segitsetek

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7579) leslieke válasza qdak (#7578) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szia!

Ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7580) qdak válasza leslieke (#7579) üzenetére


qdak
addikt

szia, a paromnal tudtak rolla, bejelentette, 6 honapig (most ig) kapta a tappenzt, de az utolso 3 honapra nem fizetnek semmit es a munkaviszonyat meg akarjak szuntetni, hogy ok eddig voltak kotelesek fizetni.

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7581) leslieke válasza qdak (#7580) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én úgy értelmezem a szöveget, hogy nem lehet kirúgni a párod és fizetni is kötelesek.
Gondolom magáncég, akiknek ez nem éri meg... de a törvény rájuk is vonatkozik..

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7582) qdak válasza leslieke (#7581) üzenetére


qdak
addikt

beszeltem veluk, ki nem rugjak, de vmi méltányosságból táppénzt kap amit nekunk kell elintezni, mar nem ok fizetik es alitolag meg kevesebb lessz, jol allunk 140k bol 60% al szamoltunk, aztan lett belole 50k, aztan most 3 hoig orulunk ha 20-25k lessz.
koszi a segitseget.

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7583) kovacsroli válasza kovacsroli (#7361) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Update:

Megjött a levél, leírják benne, hogy kivizsgálták az esetet és bár számlázási hiba nem történt, egyedi döntés alapján eltekintenek a kötbértől, amennyiben 3 napon belül elutalom nekik a hátralévő 6 havi előfizetési díjat (kb. 14k).

Szóval win-win lett belőle, én fizetek nekik egy szolgáltatásért amit már nem teljesítenek, ők pedig nem vagdalóznak az ÁSZF-kel és vesznek ki a zsebemből 30k-t. :)

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#7584) Magnum_ válasza MaCS_70 (#7558) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Infotv-s jogszabalyhelyet tudsz erre mutatni, hogy pontosan mire gondolsz? :R

I humbly and respectfully decline™

(#7585) togvau válasza davenport (#7573) üzenetére


togvau
senior tag

Igen, ez a bajom vele, mintha semmissé akarnák tenni a próbaidős kivételt.

hitler, sztálin, micro usb

(#7586) davenport válasza qdak (#7582) üzenetére


davenport
aktív tag

A táppénz időtartamát a biztosítási idő is befolyásolja, ha az egy évnél rövidebb. OEP honlapját nézd meg, vagy őket kérdezd meg még esetleg.

No money, no honey.

(#7587) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Lakás eladásunk volt és kétségbe esésünkbe, hogy majd biztos nem tudjuk önerőből eladni, kötöttünk szerződést egy ingatlanos céggel, közben persze, hogy magunk adtuk el és nem az ingatlanoson keresztül, a kérdésem, hogy ilyen esetben van e lehetőségem nem fizetni feléjük a jutalékot, mert valójában semmit nem tettek az ügy érdekében.

(#7588) Handball94 válasza sittes79 (#7587) üzenetére


Handball94
aktív tag

Attól függ mi áll a szerződésben, jellemzően olyat kötnek, hogy akkor is fizetni kell ha nem ő adja el.

(#7589) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy átverős, piramisépítős oldal, amire regisztráltam, (azért, mert hátha) elég hülye voltam, tudom; pillanatnyi elmezavarom lehet.

De a lényeg, hogy írtam nekik email, hogy szeretném, ha törölnék a profilom és az adataim, amire ők azt válaszolták, hogy OK, ha küldök egy képet magamról, amin kinyitva tartom az útlevelem.

Természetesen nem küldtem el, megkérdeztem, hogy miért tenném, és minek az nekik. Most válaszra várok.

Regisztrációkor csak egy email és telefonszám kellett egyébként, tehát egy passportból nem értem, hogy akarnak ellenőrizni.
az oldal pedig:[link]

Tudnátok segíteni, hogy sikeresen töröltessem magam?

(#7590) LuckyL válasza wanted5 (#7589) üzenetére


LuckyL
őstag

ezt nem értem
ha tényleg csak egy email címet és egy telefonszámot adtál meg, akkor minek pedálozol, kit zavar hogy megvan nekik
a honlap alapján az se derül mi ez
valami cég egyáltalán? melyik országban?
így aztán nehéz bármit is mondani

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7591) wanted5 válasza LuckyL (#7590) üzenetére


wanted5
őstag

valamilyen ruszki cég, piramisépítős dolog

minden nap hívogatnak, hogy szerezzek tagokat stb... ezért akarom töröltetni a számomat

(#7592) bambano válasza wanted5 (#7591) üzenetére


bambano
titán

próbáld meg, hogy felveszed a telefont, közlöd, hogy a fogyasztóvédelmi törvény értelmében a hívást rögzíted és felszólítod őket, hogy a személyes adataidat töröljék a rendszerből, különben a btk 219. paragrafusa értelmében egy évre börtönbe küldöd őket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7593) wanted5 válasza bambano (#7592) üzenetére


wanted5
őstag

külföldi számról hívnak, és angolul beszélnek

tudok valamilyen szinten, de azért ennyire részletesen nem :D

(#7594) Jorus válasza wanted5 (#7593) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondd meg neki, hogy lo siento mucho, non entiendo, deletréela por favor. Majd hogy si, si, se ha equivocado, no habla ingles. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#7595) totyak


totyak
aktív tag

Beírom ide a problémámat, hátha valaki tud segíteni, ha már jogász topic.

Múlthét szombaton vásároltam egy terméket a Jófogás.hu-n háztól-házig szolgáltatással. Az eladó szerint a termék bontatlan, hibátlan. Szerdán jött a futár, átvettem a csomagot. Kibontottam a terméket, de negyon nem olyan állapotban volt, mint amilyennek egy bontatlannak lennie kellene. Ez egy gyűjtői kiadású konzoljáték. a doboza enyhén szakadt volt, belül gyűrött papír és törött műanyag tartóelemek. Merev doboza van, külső mechanikai hatás ezt nem okozhatta. Jeleztem az eladónak, hogy szerintem valami nincs rendben, de ő nem volt hajlandó foglalkozni a problémával és a levelezésünk során elég durva szavakkal illetett, végül már nem is válaszol.

Kérdésem az lenne, hogy van e valami lehetőségem visszakapni a pénzem, nem volt olcsó dolog, GLS árával együtt 26 ezret fizettem. Van a Jófogáson vásárlóvédelem, vagy elállási jog, vagy a GLS-sel tudok valahogy egyezkedni? Nem frankó, hogy ő megkapja a pénzét, én egy számomra nem megfelelő állapotú terméket és semmit nem tudok tenni.

Köszönöm

(#7596) LuckyL válasza wanted5 (#7591) üzenetére


LuckyL
őstag

tiltsd le a számukat, vagy ne vedd fel és kész
ugysem fogják törölni, tudják hogy semmit sem tudsz csinálni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7597) LuckyL válasza totyak (#7595) üzenetére


LuckyL
őstag

ha magánszemélytől vetted, nincs elállási jogod
gls-nek akkor lenne köze hozzá, ha átvételkor sérült lett volna csomag és erről jegyzőkönyvet vesztek fel, de akkor is max az eladó felé tartoznának elszámolással

ez tipikusan az a helyzet, amikor ha nem tudsz szépen megegyezni az eladóval akkor jogi úton kell kártérítést kérned, kérdés hogy megéri-e neked ráfordított időben és pénzben
plusz nem is biztos hogy tudod bizonyítani a hibás teljesítést, mert ha ő azt mondja márpedig újat küldött, akkor patthelyzet van

cryptot minden termékemért elfogadom

(#7598) bambano válasza wanted5 (#7593) üzenetére


bambano
titán

akkor keríts egy hangfalat a pc-dhez, ha még nincs olyanod, amikor csörögnek, akkor indíts el valamit a tecsőn és tedd elé a telót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7599) devil-k válasza totyak (#7595) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyébként még ha lenne is elállás az ilyesmire, akkor sem érnél el vele semmit, ugyanis ahogy írtad, a konzol játék "doboza enyhén szakadt volt, belül gyűrött papír és törött műanyag tartóelemek". Nincs az az ember aki ezt elhinné neked, hogy ezeket a sérüléseket "nem te okoztad". Sajnos, ez a 22-es csapdája.

- mozi bolondéria -

(#7600) wanted5 válasza bambano (#7598) üzenetére


wanted5
őstag

kösz a tippet :C

és a többi választ is :R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.