Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) polimorf


polimorf
tag

Üdv mindenkinek!
Kérdésem lenne jogi ügyekben jártas illetékesekhez.

November 17.-én karamboloztam autóval. Sajnos én voltam a vétkes, ki hajtottam a főúton jobbról érkező elé. Mindkét autó totálkáros lett. Mindketten megfigyelésre kórházban töltöttünk 48 órát. A karambol társamnak eltört a kislábújja, (az én sérüléseim nem érdekesek jelen esetben).
Az ügyet a helyszinelő rendőr a helyszinen lezárta (helyszini birságot fizettem)
A biztositóm azóta már ki is fizette a károsultnak az autójára megszabott összeget, amit a károsult fél át is vett.

Azóta már harmadjára zaklat az illető, hogy az ő autója szerinte többet ért mint amit a biztositó fizetett neki, és azt követeli, hogy én fizessem meg a különbözeti összeget. Ma olyan fenyegető sms-t küldött, hogy keressek magamnak ügyvédet mert biróságra fog adni. (Az általa követelt összeg kb. 1000euró)

Azt szeretném megtudni, hogy ilyen esetben biróságra adhat e ilyen kárigény megfizetésével, ha igen milyen eséllyel nyerheti meg?
Ilyen birósági pernél elő vehetik e a rendőrség által lezárt ügyet, pontosabban utólag el vehetik e a jogositványomat?

A szakmai válaszokat előre is köszönöm mindenkinek! :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#6052) biker válasza polimorf (#6051) üzenetére


biker
nagyúr

"Azóta már harmadjára zaklat az illető, hogy az ő autója szerinte többet ért mint amit a biztositó fizetett neki, és azt követeli, hogy én fizessem meg a különbözeti összeget. Ma olyan fenyegető sms-t küldött, hogy keressek magamnak ügyvédet mert biróságra fog adni. (Az általa követelt összeg kb. 1000euró)"

Megsérült az agya, hagyd rá.
Ilyen nincs. ha nem tetszik, keresse a biztosítót. adja el a roncsot, stb
Téged ez sehol nem érint. Jelentsd fel zaklatásért!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6053) hcs57 válasza polimorf (#6051) üzenetére


hcs57
őstag

Nem vagyok jogász, de a jogosítványodat ezért biztosan nem veszik el.
Ami másik részét illeti, a károsult a te biztosítódnál adhatja be az igényét, ezért van a felelősség biztosítás.
Semmit nem tud elérni, hisz már a biztosítótól átvette a kártérítést.
Ha továbbra is zaklat, akkor jogod van akár fel is jelentheted, hisz a kárral kapcsolatban te mindent megtettél.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6054) bambano válasza polimorf (#6051) üzenetére


bambano
titán

keress ügyvédet, mert joga van ahhoz, hogy bíróságra vigye az ügyet.
a jogsid nemigen forog veszélyben, polgári peres kártérítési ügyet indíthat ellened.
a helyedben válaszolnék neki valami olyat, amitől megrendül a perlekedhetnékje.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6055) biker válasza bambano (#6054) üzenetére


biker
nagyúr

Szerintem tévedsz
Ha volt biztosítás, akkor a károsult ki lett elégítve, ő max a biztosítót perelheti, hogy nem tetszik
A kollégát akkor perelheti, ha nem volt biztosítás, így kártérítésre kötelezett lett

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6056) MCGaiwer válasza biker (#6055) üzenetére


MCGaiwer
addikt

polgári pert jóformán bármiért lehet indítani. Nyilván a kimenetel kérdéses. attól még kellhet ügyvéd a kérdezőnek.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6057) nyogo83 válasza biker (#6055) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nemreg olvastam egy "hasonlo" dolgot a totalcar Autojogasz rovataban : [link]
Igaz, hogy itt arrol van szo, hogy a biztosito nem fizet, de ennel a resznel elkerekedett a szemem :
"Igen, a károsult igénye jogos lehet annyiban, hogy a kár megtérítését Öntől követeli. Sőt, főszabály szerint Öntől kell követelnie, az csak egy lehetőség, amit a törvény megenged hogy a károsult közvetlenül a biztosítótól követelje a kár megtérítését."

Mostmar erdekelne engem is valamifele jogszabaly, hogy pontosan hogy is mukodik ez.
Mindenesetre en is keresnek egy ugyvedet, az a biztos. Raadasul ha jol remlik, polimorf kollega szlovakiaban lakik, nemtudom ott mennyiben masak a karrendezesre vonatkozo torvenyek.

Szerk.: Mindenesetre velemenyem szerint ott bukta el az egesz dolgot, hogy elfogadta a biztosito ajalnatat.

[ Szerkesztve ]

(#6058) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Egy kis segítséget kérek, hogy mi a teendő, hogy megtegyem az első lépést? (azaz feljelenteni vagy kártérítést követelni vagy kúttársasággal megegyezni)

Probléma: rossz benzin miatt elromlott a kocsim. Előtte nem volt semmi baja, tankolás után ment tönkre. A benzin színe olyan volt, mint a kávéé, meg szemcsések is (a szerelő szétszedte, átnézte, a rossz benzint két kannába tett félre /esetleges laborvizsgálatok miatt/, stb.). Tavaly januárban volt műszakin, kipufogó-vizsgálat szerint a gyári értékek alatt jöttek ki az eredmények (még előtte is a gyári értékek alatt jöttek). Benzinvásárlásról blokk megvan!

Történet: Győrben az egyik kedvenc kúton szoktam venni benzint, karácsonykor telitankoltam, úgy mentem Erdélybe és visszafele Szolnok közelében (most nem írom le a településnek a nevét) mentem a kedvenc kúthoz újra tankolni, mert kevés volt (kb 15 liter). Győrbe érve, lakásunk előtt megálltam (nem parkolóhelyen), hogy tudjuk kipakolni a táskákat, stb. és utána akartam rendesen parkolni, nem akart beindulni a kocsi. Tolva tettünk a kocsit a parkolóhelyre. (Az a lényeg, hogy a lakásig sikerült eljutni.)

A szerelő véleménye szerint, hogy volt benne még kb 15 liter benzin és így tudtunk hazajönni! Miután elfogyott a jó benzin, megkapta a rosszat és így romlott el az autó.

Ha tele lenne trutyikkal a tank, akkor már rég elromlott volna a kocsi! (kávé színű, más állagú, szemcsés volt a benzin, amit talált a szerelő) Legutóbbi tankolás előtt nem volt gond a kocsival.

És még ráadásul a kúttársaságnak nyilvánosan nincs megadva telefonelérhetőség (csak e-mail van), viszont más kúttársaságoknak meg vannak adva.

Nagyon köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6059) MCGaiwer válasza Viperator (#6058) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ha nem történt több hasonló eset akkor elég nehéz lesz ezt bizonyítani...
ha meg igen akkor társakat kell keresni, ügyvédet fogadni. először érdemes lenne megkeresni a társaságot, majd ha nem hajlandóak foglalkozni vele bírósági keresetet beadni.

(a szerelő 15 literes benzines hülyesége mi már? max a csövekben maradhatott tiszta benzin, a tartályban simán keveredik amikor betöltöd, arról nem is beszélve, hogy ha szemcsés az új a szemcsék valószínűleg lesüllyednek, és azt szívja be előbb a motor.)

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6060) Viperator válasza MCGaiwer (#6059) üzenetére


Viperator
őstag

De ott van a szűrő... én saccoltam, hogy kb 15 liter volt a tankban (mérőállás szerint), ezért mentem tankolni, hogy legyen megfelelő mennyiség hazáig.

Attól még vannak csalások, meg történtek csalások is, mások is így jártak.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6061) MCGaiwer válasza Viperator (#6060) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ha mások is így jártak, akkor egyszerű az eset: vegyétek fel a kapcolatot és közösen indítsatok pert.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6062) Viperator válasza MCGaiwer (#6061) üzenetére


Viperator
őstag

Országúton van a kút, kicsi a valószínűsége messziről jött-ment valakit megkeresni és nem biztos mindenki ír fórumokban a problémákat.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6063) MCGaiwer válasza Viperator (#6062) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ha nem találsz hasonlóan járt embereket, akik ugyan akkor, ugyan azon a kúton tankoltak, akkor esélytelen. Mire bármilyen mintavételezés lenne már rég másik benzin van a kúton, te meg végül is bárhol tankolhattál.
Talán van vmi szabály, hogy el kell rakni vmi mintát a különböző tartályokból, de ebben nem vagyok biztos.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6064) Viperator válasza MCGaiwer (#6063) üzenetére


Viperator
őstag

Van félretett üzemanyag (szerintem 20-25 liter. Nem voltam a szerelőnél, csak telefonon mondta a problémákat), laborvizsgálat miatt. De miért fekete színű az üzemanyag? (valódi benzin színe zöldes árnyalatú) Valószínűleg belekevertek a benzinbe valamivel.

Lehet fordulni valamilyen hatósághoz mintával, aki ellenőrzi a kutakat?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6065) MCGaiwer válasza Viperator (#6064) üzenetére


MCGaiwer
addikt

azt meg tudod vizsgáltatni hogy rossz-e a nálad lévő minta. Viszont ezzel még nem értél el semmit. azt kellene bizonyítanod, hogy a kúton, és pontosan azon a kúton adtak neked rossz benzint, ami eléggé lehetetlen, ha a kúton már nincs ebből a benzinből és nem találsz más embert is aki ugyan így járt és ezt hajlandó tanúsítani egy eljárásban.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6066) bambano válasza Viperator (#6058) üzenetére


bambano
titán

szerintem először keress másik szerelőt, mert amelyik ekkora baromságot tud mondani, ahhoz nem érdemes kocsit hordani.

az autókban alapvetően kétféle üzemanyagellátó rendszer van:
1. tank a hátsó ülés alatt, tankban szivattyú, ami nyomja előre az üzemanyagot. a befecskendezőnél nyomáshatároló szelep, aminél a felesleg egy másik csövön visszamegy a tankba.
2. tank a hátsó ülés alatt, tankban szivattyú, tanknál nyomáshatároló szelep, a felesleg rögtön megy vissza a tankba. egy cső megy előre.

egyik verziónál sem lehetséges, hogy a még tankban levő benzin ne keveredjen a rátankolttal. a második megoldásnál előfordulhat, hogy ami a csőben van, az tiszta marad, de ez 2-3 deci lehet. mindkét megoldásnál folyamatos forgásban van az a benzinmennyiség, ami nagyobb nyomást okozna az elvártnál a befecskendezőnél. hogy főköri vagy mellékköri benzinszűrő van, az már kérdés.

azok után, hogy Szolnoktól Győrig elmentél a benzinjükkel, szerintem nagyjából lehetetlen lesz bebizonyítani, hogy az a benzin a hibás. ott más baj lesz. gmap szerint 230 kilométer.

"Ha tele lenne trutyikkal a tank, akkor már rég elromlott volna a kocsi!": vagy nem. ha eddig gagyi benzint tankoltál, és elkoszolódott az üzemanyagellátó rendszer, majd egyszer raktál bele rendes benzint, ami nekiállt kitakarítani, akkor simán előfordulhat, hogy felszedte a lerakódásokat és attól állt meg az autó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6067) bitpork válasza bambano (#6066) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ehhez annyit tennék hozzá, a kúton van egy üveg buborék amiben a vételezőnek illők figyelni a levegőmentességet. Azon keresztül az üzemanyag színe is ellenőrizhető emlékeim szerint.

Illetve a nagyon finom kosz a tank alján hosszú évekig gyűlik, mire problémát okoz. Bármelyik rnd használt autó tankját le lehet venni, és lesz benne egy fél marék homok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6068) hcs57 válasza Viperator (#6064) üzenetére


hcs57
őstag

Talán bioetanol E85-t tankoltál tévedésből... S az oldott fel valamit..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6069) Viperator válasza bambano (#6066) üzenetére


Viperator
őstag

Szerintem nem mondott baromságokat a szerelő, mert a tankból kiöntötte az egész üzemanyagot egy külön kannába (az esetleges vizsgálat miatt). Úgyis megyek hozzá, akkor csinálok felvételt vagy képet az anyagról (hogy milyen színű)....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6070) Viperator válasza hcs57 (#6068) üzenetére


Viperator
őstag

Nem szoktam tévedésből tankolni, mindig alaposan figyelek! Mert tudom, hogy mivel jár... Egyébként a blokkon rá van írva, hogy 95-ös anyagot tankoltam...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6071) Viperator válasza bitpork (#6067) üzenetére


Viperator
őstag

Ez igaz ("üvegbuborék"), én is láttam, de legutóbbira nem figyeltem, tuti 95-ös benzint tankoltam, többször említettem, hogy nagyon figyelek.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6072) Viperator válasza bambano (#6066) üzenetére


Viperator
őstag

Ez a szerelő ismeri a VW tipikus hibáit... egyik kollégám ajánlotta őt.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6073) mike1334 válasza Viperator (#6069) üzenetére


mike1334
veterán

Ne haragudj, de hogy bizonyítod, hogy az ott tankolt "rossz" üzemanyag okozta a kárt? Ehhez kellene, hogy:
- legyen szakértői vélemény (nem autószerelő, hanem igazságügyi szakértő), hogy az üzemanyag a felelős,
- a benzinkútnak, ha kell tartania mintát az egyes szállítmányokból, akkor a mintából meg lehessen állapítani, hogy "hibás termék" volt.
A második hiányában pedig sorstársak kellenének, akik szintén így jártak, és szintén van szakértői véleményük.

Az, hogy Te eltetted a benzint, az semmit sem bizonyít, nem tiszta formában van, átment az autó rendszerén, ott is bekoszolódhatott korábbi szennyeződések feloldódásával. Illetve Te is mondtad, hogy másik benzinre tankoltál rá, így azzal keveredett.

Persze, ha a kút magától elismeri a hibát és fizet, akkor egyik sem kell :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6074) Viperator válasza mike1334 (#6073) üzenetére


Viperator
őstag

"Te is mondtad, hogy másik benzinre tankoltál rá" - ezt hol mondtam? Mindig 95-öst tankoltam.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6075) mike1334 válasza Viperator (#6074) üzenetére


mike1334
veterán

Mármint, hogy volt a tankban 15 liter más kútról származó benzin...nyilván nem ugyanaz a benzin volt, legalábbis kicsi az esélye, hogy ugyanabból a szállítmányból származott volna...ha meg ugyanabból a szállítmányból származik, és ezt ők bebizonyítják, akkor meg tényleg tárgytalan, mivel előtte semmi gond nem volt...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6076) bambano válasza mike1334 (#6073) üzenetére


bambano
titán

azt kellene bizonyítania, hogy a szolnok környéki tankoláskor került a rossz benzin és a kosz is egyszerre a tankba. és azt is bizonyítania kellene, hogy világvégén nem tettek szemetet a kocsijába, ami a szerelője állítása alapján simán lehetséges.

"a benzinkútnak, ha kell tartania mintát az egyes szállítmányokból": a benzinkútnál nemigen lesz minta minden egyes szállítmányból, viszont lesz egy laborjelentése minden szállítmányból, ami pontosan leírja az adott szállítmány mintának való megfelelését. valószínűleg a bíróság ennek fog hinni.

"Az, hogy Te eltetted a benzint": ráadásul az a benzin elrakás se bizonyítható módon zajlott. a szerelője valamibe beleöntött valamilyen benzint, amiről később azt állítják, hogy ez az. ha legalább hatósági tanúk előtt szedte volna ki a kocsiból, majd lepecsételve tárolták volna, esetleg a tanúk orra előtt pucolja ki a kannákat, akkor...

szerk (#6075) mike1334 "legalábbis kicsi az esélye, hogy ugyanabból a szállítmányból származott volna..." ha ugyanabból a szállítmányból származik, akkor nem romlik el tőle az autó.

(#6074) Viperator: "ezt hol mondtam?": te írtad, hogy a szerelőd szerint volt még vagy 15 liter jó benzin az autóban, azért értetek haza.

szerk2: egyébként meg elmentél erdélybe győrből oda-vissza egy tank benzinnel egy benzines fóccvágennel? hiszi a piszi.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6077) mike1334 válasza bambano (#6076) üzenetére


mike1334
veterán

Az egész teljesen esélytelen, csak próbáltam észérvekkel leírni :)
Sajnálom én is, hogy kár érte, de ha valóban az üzemanyag lett volna a ludas, akkor ma a fókuszban ez lenne a vezető hír...de amíg nincs semmi nyoma a többi károsultnak, addig esélytelen bármiféle kártérítés...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6078) bambano válasza mike1334 (#6077) üzenetére


bambano
titán

én is sajnálom, és még azt is elhiszem neki, hogy az üzemanyag a ludas.
látott már ilyet a világ, ezzel a részével nincs is gondom.
viszont az a próbálkozás, ahogy az igazát próbálja bizonyítani, elég pancser és szakmaiatlan, ezzel bíróságon semmire nem megy. egy benzinkútnak mindig jobb ügyvédje lesz, lemossák az érveit a fenébe.

jobb, ha ezzel itt szembesül ingyen bérmentve, mint a bíróságon 10-20 ügyvédi munkaóra @ 30 rugó meg x ezer perköltség után.

szerk: az én járgányom is pont szervizben van, kiválóan átérzem, milyen gyalogkakukknak lenni, szervizzel vitatkozni a határidőkről, meg rágni a körmödet, hogy mekkora lesz a végén a ceh... meg enni a kefét, hogy mi van, ha mínusz 12 fokban nem a lakás előtt robban le, hanem a pampákon, esetleg családdal...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6079) Viperator válasza mike1334 (#6075) üzenetére


Viperator
őstag

Igazából ugyanaz a kút! Említettem korábban, hogy a kutak ugyanazok, csak más az üzemeltetőknek a neve! (nem a kút neve! Félreértés elkerülése érdekében írom most!) Most újra megnéztem a blokkokat, hogy az üzemeltetőknek a neve más-más, de az adószámuk pedig ugyanaz. Most nem akarok elkiabálni, hogy melyik kúttól van a benzin!

Az interneten van honlapjuk, de sajnos nincs feltüntetve semilyen telefonszám, csak email, viszont más kutaknak fenn vannak a telefonszámok. És emiatt itt Győrben voltam egy helyi (kedvenc) kútnál, akartam egy telefonszámot kérni (akár a központi, akár a másik kút /ahol tankoltam/) és a helyi főnök egyiknek a számát sem tudja! Érdekes, hogy még a központi számot sem tudja! Lehet, hogy a másik kút sem tudja a központi számot, ha már így van....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6080) Viperator válasza bambano (#6076) üzenetére


Viperator
őstag

"szerk2: egyébként meg elmentél erdélybe győrből oda-vissza egy tank benzinnel egy benzines fóccvágennel? hiszi a piszi." - Igazából sokan nem használják a Partium szót.... Partiumba mentünk, azaz Nagyváradra, anyámékhoz. Oda általában 25-30 litert iszik, sebességtől függően. (az autópályán többet iszik, M1, M5 kis szakasz)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6081) mike1334 válasza Viperator (#6079) üzenetére


mike1334
veterán

Helyileg értettem, nem hogy melyik hálózathoz tartoznak..egy győri MOL kút és egy budapesti MOL kút sem ugyanaz, nem feltétlenül azonos szállítmányból kaptak. De teljesen mindegy, mert esélytelen az egész, nem tudod bebizonyítani, ők meg nem fognak semmit sem elismerni, erre próbálunk itt többé-kevésbé finoman célozgatni..amíg nincsenek felháborodott tömegek, akik az elromlott autóikat mutogatják a tv-ben, addig felesleges pörögni rajta, pénzkidobás lenne ügyvédhez, igazságügyi szakértőhöz fordulni...levelet lehet nekik írni, hívni lehet őket, de udvariasan el fognak küldeni, hogy nem ők a felelősök..

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6082) Viperator válasza mike1334 (#6081) üzenetére


Viperator
őstag

Ez tapasztalatból mondod? Másokkal is így történt? Akkor ez nem valami igazságos. Csalók mindig voltak és lesznek is.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6083) mike1334 válasza Viperator (#6082) üzenetére


mike1334
veterán

Nem tapasztalat, hanem egyszerű logika és a jogrendszer ismerete...ha valamit állítasz, azt neked kell bizonyítani, a megfelelő módon (az hogy az autószerelőd szerint a benzin a ludas, az nem jelent semmit sem, szakértőnek kellene ezt igazolnia, plusz azt sem tudod bizonyítani, hogy nem tankoltál bele mondjuk külföldön vhol...tehát kellene, hogy a kútnál vagy az ellátójánál legyen minta abból a szállítmányból, amiből tankoltál ,és annak rossz minőségűnek kellene lennie). Ha ezeknek nem tudsz eleget tenni, akkor már csak úgy van esélyed, ha más is így járt, mint Te, de akkor is bíróságon kellene bizonyítani, esetleg a szolgáltató inkább fizetne kártérítést, hogy ne romoljon a jó híre...de ha sok ember így járt volna, akkor ez hír lenne/lesz vhol.

Az, hogy bizonyítanod is kell, amit állítasz az szerintem pont hogy igazságos, máskülönben bárki állíthatna bármit és követelhetne kártérítést másoktól...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#6084) bambano válasza Viperator (#6080) üzenetére


bambano
titán

az elhangzottak alapján és a google térkép szerint:
Győr-Nagyvárad: 383 kilométer
Nagyvárad-Szolnok: 150-160 kilométer.

ha először azzal számolunk, hogy 30 literből odaérsz, akkor 383 kilométeren 30 liter, az 7.8-as fogyasztás, visszafelé még jöttél 150-160 kilométert, az még 12.5 liter, és a szerelőd állítása szerint ekkor lehetett még 15 liter benzin az autóban, amivel hazaértél. vagyis 30+12.5+15 litert bele lehet könnyedén tankolni az autódba, az összesen 57 liter.

Szolnok-Győr a gmap szerint nagyjából 230 kilométer, ennyit tettél meg zömében autópályán, erre volt elég az a 15 liter, ami a szerelőd szerint a kocsidban volt. az 6.5-ös átlag. Tehát visszafelé a rossz benzinnel 1.3 l/100km-rel kevesebbet fogyasztott az autód, és utána döglött meg.

én komolyan hiszek benne, hogy vagy valamelyik elhangzott állítást szépítette meg az idő, vagy valami még kimaradt ebből a történetből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6085) Viperator válasza bambano (#6084) üzenetére


Viperator
őstag

Nem Szolnokon, hanem túl egy kicsit (kelet felé).

Arra fel mondtam, hogy volt még benne jó benzin (kb 15 liter) a kocsiban (legutóbbi tankolás előtt nem volt semmi baja a kocsinak, simán ment), ami fenntartotta a sikeres hazautazást (ez csak feltételezés) és természetesen pluszban benne volt a rossz benzin is (kb 35 liter). De már az autópályáról való letéréskor (Győr felé) jelentkezett valami probléma (kicsit rángatott a motor), lakásunk előtt leállítottam, pakolások után akartam rendes parkolóhelyre tenni a kocsit és nem akart beindulni....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6086) MCGaiwer válasza Viperator (#6085) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nincs lényeges különbség két benzin között. nyilván ha mókolnak vmit a benzinnel azt is csak úgy csinálják, hogy egy kis többletfogyasztás/teljesítménycsökkenésen kívül ne lehessen észrevenni. Egyébként szinte az összes magyar kút egy forrásból, a MOL-tól kapja az üzemanyagot. Egyszerűen nem lehetett direkt olyan szar az a benzin, hogy így hazavágja az autód, max akkor ha tényleg rossz benzint tankoltál. Egyébként anno anyám is hazajött még 40km-et a dízel autóval úgy hogy véletlenül benzint tankolt bele. Mondta, hogy hát vmi baja lehet a kocsinak, mert elég furán megy meg néha rángat... Mivel kb 3x van szűrve a benzin mire a motorba ér, ezért szennyeződés nem igen lehetett a ludas, ha pedig mondjuk pl alapvető hiba volt a cuccal akkor tényleg vannak/lesznek mások is, akik így jártak. Őket kell megkeresni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6087) Viperator válasza MCGaiwer (#6086) üzenetére


Viperator
őstag

De miért nem nyilvános a telefonszám??

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6088) LuckyL válasza Viperator (#6058) üzenetére


LuckyL
őstag

feljelenteni bűncselekmény gyanúja esetén van értelme, ez itt biztosan nem áll meg
mivel ha tényleg gond volt a benzinnel, úgyis a biztosítójuk áll helyt, ezért menj oda és kérdezd meg tőlük, más nem panaszkodott-e
nem biztos hogy elutasítóak lesznek

(#6087) Viperator
azért mert nem akarják hogy felhívják őket

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6089) bambano válasza MCGaiwer (#6086) üzenetére


bambano
titán

arra jöttem rá, hogy nem tőled fogok autóra vonatkozó tanácsot kérni...

"ha mókolnak vmit a benzinnel azt is csak úgy csinálják, hogy egy kis többletfogyasztás/teljesítménycsökkenésen kívül ne lehessen észrevenni.": meg még van másik 200 módszer, ahogy mókolnak a benzinnel és amitől gajra megy az autód. például felöntik ukrán benzinnel, ami szétvágja az üzemanyagpumpát.

"Egyébként szinte az összes magyar kút egy forrásból, a MOL-tól kapja az üzemanyagot.": ez konkrétan nem igaz.

40 kilométert nem megy egy mai modern dízel benzinnel.

"Mivel kb 3x van szűrve a benzin mire a motorba ér, ezért szennyeződés nem igen lehetett a ludas": a benzin akkor se hajtja az autót, ha eldugult a 3x szűrés valamelyike és nem folyik át rajta. tehát járhatsz úgy, hogy szemét kerül a tankba, attól elzáródik a szűrő.

"nincs lényeges különbség két benzin között.": ja, pap meg geodéta. ég és föld.

szerk: (#6085) Viperator "volt még benne jó benzin (kb 15 liter) a kocsiban (legutóbbi tankolás előtt nem volt semmi baja a kocsinak, simán ment), ami fenntartotta a sikeres hazautazást (ez csak feltételezés)" maradjunk annyiban, hogy ez marhaság, ilyen nincs. másodszor is leírom: az üzemanyagrendszer folyamatosan keveri a tankban az üzemanyagot, nincs olyan, hogy egy korábbi tankolás és egy későbbi tankolás benzinjei elválasztva maradnak. abban a pillanatban, ahogy ráadod a gyújtást, rögtön elkezdi keverni, és annál gyorsabban keveri, minél kisebb teljesítménnyel jár a motor. értsd: ami idő a gyújtás ráadásától számítva az önindítózásig eltelik, addig max. teljesítménnyel kavarja az üzemanyagot az üzemanyagpumpa. ha ezzel ellenkező állítást mondott a "szerelőd", akkor ne menj oda többet.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6090) bitpork válasza bambano (#6089) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Megint csak halk megjegyzés: maga a MOL aki keccseg módon a Brent árát kéri az orosz szarért. Mer' az nekünk jaó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6091) hcs57 válasza Viperator (#6085) üzenetére


hcs57
őstag

Végül is mi romlott el az autóban a "rossz" benzintől?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6092) bambano válasza hcs57 (#6091) üzenetére


bambano
titán

kiegészítő kérdés: pontosan milyen autó is volt? az a vw fajta, amiben nagy sorozatban durrannak el a gyújtótrafók?
kiegészítő kérdés2: mi volt a hibajelenség és mit mondott a szerelő?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6093) MCGaiwer válasza Viperator (#6087) üzenetére


MCGaiwer
addikt

mert nem kötelező nekik ügyfélszolgálatot fenntartani.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6094) bitpork válasza bambano (#6092) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

kiegészítő kérdés3: ha VAG csoportos, akkor a hibatároló mit ír?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6095) Viperator válasza hcs57 (#6091) üzenetére


Viperator
őstag

Benzinpumpát említett a szerelő és rendelt már.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6096) Viperator válasza bambano (#6092) üzenetére


Viperator
őstag

Tavaly áprilisban elromlott az egyik trafó, akkor kicseréltettem az egészet, gyárira. Az autó 188ezer km-t futott.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6097) hcs57 válasza Viperator (#6095) üzenetére


hcs57
őstag

A benzinpumpa szerinted hogyan romlik el rossz benzintől? Eltömődik?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#6098) Viperator válasza Viperator (#6096) üzenetére


Viperator
őstag

A hibakódról még nem beszélt. Rákérdezem.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6099) Viperator válasza hcs57 (#6097) üzenetére


Viperator
őstag

Mert szemcsés volt a folyadék is (meg fekete/kávé színű). Még nem láttam személyesen a folyadékot, félre van téve két kannába. Azt is meg fogom nézni.

Nem ismerem ezt a fajta hibajelenséget (mert még nem találkoztam ilyennel):
Kezdetben, hazaérkezésünk után beálltam valahova a lakásunk előtt, hogy tudjuk kipakolni a táskákat, miután végeztünk és a parkolóhelyre akartam tenni, de nem akart beindulni. Másnap reggel próbálkoztam és beindult, néhány km-re mentem valahova, letettem a kocsit és utána haza akartam menni, nem akart beindulni. Másnap megint vissza az autóhoz, beindult, hazavittem, utána (vagyis rögtön) újra próbálkoztam és nem akart beindulni.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#6100) hcs57 válasza Viperator (#6099) üzenetére


hcs57
őstag

Nem vagyok biztos, hogy ez az utolsó tankolásod miatt történt. Semmi esély pereskedni..[link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.