Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77301) elprimo válasza prime_adam (#77300) üzenetére


elprimo
junior tag

Ha nem jön be, vissza küldöd maximum ;)

(#77302) Dorien válasza Tim82 (#77295) üzenetére


Dorien
veterán

Ott a "Make offer" gomb. 100 GBP + shipping körül szerintem jó vétel.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77303) Tim82 válasza Dorien (#77302) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amikor még te is vetted a DAC3-at (ha jól emlékszem, másfél-két éve) akkor még nem ezzel az árképzéssel tette fel, valamint nagyrészt licites aukciói voltak. A mostani módszerét (no licit, bazi magas ár, esetleg lehet valamilyen számára is elfogadható ajánlatot tenni) elnézve, inkább az az irreális elképzelés, hogy 100 GBP + postaköltségért elhozható. Nyilván akár 1 GBP-t is lehetne ajánlani, aztán sok sikert az ajánlónak.

Ettől még jelen pillanatban ezt a DAC-ot 130k körülre taksálja a készítője, nem 30-40k-ra.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77304) pendre54 válasza prime_adam (#77300) üzenetére


pendre54
addikt

Nem tudom, hogy honnan vennéd, de most itthon ebben az üzletben viszonylag jó áron mérik, esetleg lehet, hogy ki is lehetne náluk próbálni. [link]
Ellentétben pl. ezzel az üzlettel, ami kb. vicc kategória. [link]
Én tavaly akciósan, egy osztrák cégtől rendeltem, tokkal-vonóval megállt 120 e Ft-ban. Egyébként a fejesnek még annyi előnye is van, hogy nagyon alacsony impedanciás, könnyen hajtható, maga a gyári kábele is mobil telefon használatához van tervezve.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77305) Dorien válasza Tim82 (#77303) üzenetére


Dorien
veterán

Huh, akkor lehet, hogy a DAC-om már 100-120k körül eladható lenne? :Y Mindjárt meghirdetem... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77306) Tim82 válasza Dorien (#77305) üzenetére


Tim82
nagyúr

Semmi ilyesmit nem írtam (persze tudom, ehhez értően kéne olvasni leereszkedéssel próbálkozás helyett :) ), csak azt, hogy már nem tudnád azon a(z akkor tök jó) áron megvenni az eladótól, mint másfél-két éve. A jelenlegi árán szerintem már nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77307) elprimo válasza Dorien (#77305) üzenetére


elprimo
junior tag

Nem hinnèm 25-30k ért mennek használtan

(#77308) prime_adam válasza pendre54 (#77304) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Arra kíváncsi lennék, hogy ez az extremeben időszaki "akció-e", mert MO-n tényleg mindenhol máshol el van szállva az ára.

(#77309) pendre54 válasza prime_adam (#77308) üzenetére


pendre54
addikt

Mivel a fejes fejlesztője ott hagyta az AudioQuest-et, valószínűleg hosszabb távon nem fogja gyártani az AudioQuest, ezért írhattak kifutó termékről. Én is rendeltem még plusz bőr párnákat, biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77310) Dorien válasza Tim82 (#77306) üzenetére


Dorien
veterán

Kicsit szerényebben, barátom. :) Ennyi volt a listaára régebben is, volt aki kicsengette... [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77311) Tim82 válasza Dorien (#77310) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tisztában vagyok azzal, hogy korábban is volt listaáras aukciója. #77303-ban ugye azt írtam, ami szemlátomást elkerülte a figyelmedet: nagyrészt licitesek voltak - ez azt jelenti, hogy volt másmilyen is, de nem az volt a jellemző. Erről amúgy éppen elég szó volt anno a DAC topikban is, emlékeim szerint te is licittel vetted meg, mint kb. mindenki a topikból, akinek volt tapasztalata vele.

Amióta Bodz először írt a DAC3-ról, végúl is csak azóta van elmentve nekem is az eladó, rendszeresen ránézek a kínálatára - mondjuk úgy havi rendszerességgel, így figyeltem fel a változó eladási stratégiájára, amiből levontam a lentebbi következtetéseket.

Én amúgy normálisan érveltem, miért tartom valószínűnek, hogy már nem vehető meg újonnan, az eladótól ez a DAC a "régi jó áron" és meggyőzhető vagyok arról is, ha rosszul gondolom - ha te ezt csak leereszkedéssel tudod kezelni érvek helyett, az viszont nem az én gondom, "barátom". :N

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77312) prime_adam válasza pendre54 (#77309) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Igen, erről olvastam is valahol. :)

Egyébként hasonló kategóriában (felépítés, ár), ha eljutok valamilyen boltba, van olyan modell amit még érdemes kipróbálni ezen a metál/szimfonikus metál vonalon? Mondjuk azért nem csak ezt hallgatok: pop, rock, electro, elég vegyes, de pl. jazz, blues elég távol áll tőlem.

(#77313) Zoliee válasza prime_adam (#77312) üzenetére


Zoliee
senior tag

Denon AH-D5200. Allee plaza, Denon márkabolt az emeleten. Kérésre kipróbálható.
A Metallica nagyon tud zúzni vele... :)

(#77314) IO.sys válasza ribizly (#77297) üzenetére


IO.sys
őstag

Na most értem ide, köszi!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#77315) pendre54 válasza prime_adam (#77312) üzenetére


pendre54
addikt

A helyzet az, hogy a zenei ízlésünk nagyon eltérő, mert én alapvetően az 50-es, 60-as évek zenéit, a countryt, light jazzt, a relax zenéket, vagy pl. az olyan előadókat mint Mike Oldfield, vagy Adrian von Zieglert kedvelem, ezek a zenék meg fényévekre vannak a metáltól, elektrotól, így nem tudok érdemben javasolni olyan fejest, ami kifejezetten azokhoz passzol. Szóval, ezt majd megteszik itt a fórumon, mint ahogy már érkezett is egy javaslat.
Visszatérve az AudioQuesthez, az AVX-en árulnak most egy ilyen fejest, elég jó áron, kifogástalan állapotban. [link]
Ráadásul még egy egyedi készítésű ezüst kábel is jár hozzá, és mivel a gyárit amúgy is célszerű lecserélni, hacsak nem mobilról akarod sokszor hallgatni, így ha szóba jöhet a használt vonal, lehet tennék egy kört ez ügyben. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77316) elprimo válasza pendre54 (#77315) üzenetére


elprimo
junior tag

Szerintem azt a kábelt Darvinya készítette :) azzal az árral simán megéri így .

(#77317) pendre54 válasza elprimo (#77316) üzenetére


pendre54
addikt

A hirdető azt írja, hogy a kábelt saját maga készítette, szóval nem tudom, de ha a hirdető nick neve alatt darvinya lapul :D , akkor még igaz is lehet.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77318) Dorien válasza Tim82 (#77311) üzenetére


Dorien
veterán

OK, ez itt kezd nagyon DAC-os :) eBay OFF lenni, így részemről ez az utolsó komment a témában.

A licites aukciói mind reserve price-osok voltak 80 GBP / 100 USD környékén, tehát az alatt nem hozhattad el a cumót, de ha többen rárepültek ugyanarra a darabra, akkor azon extra profitot tudott realizálni, mert felverték egymásnak az árat. A listaáras darabokat meg direkt rakta föl 395 GBP / 485 USD árakon, mert ha talált néha-néha 1-1 madarat, aki elvitte ennyiért, akkor azon kaszált rendesen. Ha megnézed a feedback-eket, volt több üzlet is 50 GBP / 60 USD környékén, tehát neki ezen már profitja volt. Mivel ez a DAC egy régi, obsolete Philips TDA1543 chip-re épül, elképzelhető, hogy azóta egyre nehezebben / drágábban jut hozzá a készletekhez és inkább már nem szórakozik az aukciókkal. Azt is láthatod, hogy az elmúlt fél évben már nem hozta nyilvánosságra az eladási árat.

Ez nem jelenti azt, hogy ne hozhatnád el a listaár töredékéért, ami lehet 80-100-150-200 GBP is, viszont ezt csak konkrét vételi szándékkal és ajánlatokkal tudod kideríteni, hipotézisekkel nem. Mivel a "make offer" úgy működik, hogy 3x adhattok egymásnak ellenajánlatot, amik egyenként 48 óráig élnek, lehet próbálkozni...

AD900X és DT880 fejesekkel nagyon jó szinergiában van a DAC, ezekhez bátran tudom ajánlani. Alacsony jelszintet produkál, ezt 600 ohmos daraboknál érdemes fejben tartani - nekem ott már kevés volt a Sense V1 hangereje.

Ha ezt "leereszkedésnek", kioktatásnak veszed, nem pedig valós tapasztalatokon alapuló, segítő szándékú felvilágosításnak, az viszont nem az én problémám.

Peace és üdv.
D

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77319) Exodius


Exodius
őstag

Az a magas tüske azért csak belerondít a AD900X-nél. :O :U
Érdekes, hogy csak ezt tudom felhozni negatívumként (meg talán a párnát, de az meg lehet a szárnyaktól is függ) mert amúgy meg nagyon bírom azt a kicsit és folyton mosolygok mikor a fejemen van. Kivéve a magas részei miatt nem, ha karcol.
Ti szoktatok EQ-zni ha ilyen esetek vannak? Mennyire jön be ez a megoldás? Én ugyan nem szívesen használom, mert szóljon úgy a zene, ahogy kikeverték, de úgy tűnik ideiglenes megoldásként ez fog működni. :U

Másik....miért érzem úgy, hogy R70X/Amiron vonalon fogom folytatni? :D Egyeseknek ismerős lehet ez a menet. De ha nem lenne az a magas tüske, akkor remek lépcsőfok lehetne az 500X után a 900X. Mindennel elboldogul. Elektronikus, jazz, énekes-zene, filmzene, klasszikus. Remek mindenes.

(#77320) elprimo válasza pendre54 (#77317) üzenetére


elprimo
junior tag

Azt írta “készítette” , bár ez két értelmű igaz .. szerintem darvinya kábel, de majd ha olvassa ,megnézi , majd kiderül :)

(#77321) Tim82 válasza Dorien (#77318) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tisztában vagyok a "make offer" funkció működésével is, "néhány" éve eBay-ezek én is már. Nyilván tesztelni én sem fogom, hogy jelenleg el lehetne-e vinni egy 100 fontnak megfelelő ajánlattal vagy nem, már nem vagyok érdekelt a DAC3 beszerzésében. 100%-ra pedig valóban ezzel lenne eldönthető a kérdés.

A probléma nem csak az alkatrészek beszerezhetőségével lehet, hanem valószínűleg már megteheti azt, hogy elég hype-ot kapott a cucc és meglovagolja azt, tehát nem szorul arra, hogy relatíve "olcsón" adja a cuccot. A Philips DAC chip esetleges beszerzési nehézsége is árdrágító tényező.

Amennyiben ezt csak simán hátsó szándék nélküli poénnak szántad, úgy elnézést, de nem igazán annak tűnik, utólag sem. Úgy gondolom, hogy jogosan feltételezem, hogy leereszkedés (és bele- és félremagyarázós jópofáskodás egyben), ami amúgy annyira nem izgat (sokkal nyugodtabb ember vagyok, mint amilyennek néha tűnhetek fórumon :) ), de úgy gondolom, hogy ha én eredetileg megtettem azt, hogy megadtam a normális diskurzushoz szükséges tiszteletet, akkor nem kell lenyelnem azt, ha a másik fél hirtelen mégsem tartja magát ehhez.

A kiindulópontom pedig továbbra is csak annyi, hogy ha már egyáltalán nem biztos, hogy továbbra is a "régi jó áron" szerezhető be a cucc, amennyiért anno biztosan bőven megérte, akkor lehetséges, hogy ezt a faktort figyelembe kellene venni a DAC3 jelenlegi ajánlásánál és annak megfelelően ajánlani.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77322) -FreaK- válasza pendre54 (#77317) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az az én hirdetésem bakker :) rosszul írtam, a kábelt darvinya készítette :) (hogy kell írni egy szóval, hogy mással készítettem? :D )

A fejes egyébként már rég elkelt, csak elfelejtettem írni az AVX-en, még jó, hogy szóba került :D
A Quad ERA-1 váltotta amúgy, ennél szintén darvinyához fordultam XLR csatis kábel miatt.

[ Szerkesztve ]

(#77323) #56474624 válasza Exodius (#77319) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én ugyan nem szívesen használom, mert szóljon úgy a zene, ahogy kikeverték

Ha ott van a magas tüske, akkor már nem fog pont úgy szólni. Az EQ meg az irányban is segíthet, ha jól használod. Bár én sem EQ-zok, csak kísérleti/tanulási célból szoktam időnként hozzányúlni.

(#77324) elprimo válasza -FreaK- (#77322) üzenetére


elprimo
junior tag

Hű ezt akkor jól kiszúrtam :D (kábel) . Tetszik ERA-1? Miről hajtod?

[ Szerkesztve ]

(#77325) Ear001


Ear001
addikt

Óriási tuningnak vetettem alá a NAD HP 50-et. ;]

Rendeltem hozzá másik kábelt. Egy olcsóegyszerű, de szép piros zsinórba húzott Anker-t. Már ez is jobb, mint a gyári laposkábel. Vicces, de jobb lett. A mélyek már nem csak úgy vannak, hanem hihetően keletkeznek, a hangoknak nem csak vége van, hanem lecsengenek. Nem tűnik radikális változásnak de a hosszan hallgathatóságnak igencsak jót tesz ez az Anker izé. Meg a fülemnek is, mer kisebb hangerőn is elég a dinamika, könnyebben követhetők a zenei történések.

És még ennél is sokkal mélyebben belenyúltam a pénztárcámba, és vettem egy QED-et is. Na ez legalább olyan olcsónak néz ki, mint a gyári, fröccsöntött műanyag dugókkal, meg valami tucat mikrofonkábelnek tűnő dróttal de nem az. A két Jack kiképzése nem egyforma, az egyik vég pont becuppan a fejes kicsit süllyesztett aljzatába. És hangban is elég más. Nálam elfújta az a távolságtartást, kicsit kiürült teret, ami a gyári dróttal volt, és szépen megtöltötte zenei tartalommal. Érezhetően javított a fázisokon, a néha túlzottan nyers megszólaláson. Nekem ez így nagyon kellemes kompromisszum, mert továbbra is annyira zárt a fizikai kialakítás amennyire lehet, és ez kell a családi béke fenntartásához, de a hangzás lépett egyet az általam kedvelt nyitottak felé, mint az Amiron Home, vagy az első generáció Audezee LCD. Nem, ne tessék félreérteni, nem lett a Qed kábeltől az, csak lépett feléjük.

Azért már japó licitálós oldalakon utána néztem, hogy van-e olcsóért a NAD-ba illő Oyaide Jack, és előtúrtam egy AN kábelt is, de a pákát még nem izzítom, jó ez így most. ;]

(#77326) elprimo válasza Ear001 (#77325) üzenetére


elprimo
junior tag

“de a hangzás lépett egyet az általam kedvelt nyitottak felé, mint az Amiron Home”

2%-ot, már csak 98% kell :DDD

(#77327) -FreaK- válasza elprimo (#77324) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jah :D

Igen, tetszik nagyon, akartam írni kicsit róla, de a nagy meleg közbe szólt, a gépemet is alig kapcsolom be mostanában.
Jelenleg egy R2R-11-ről, de kb Augusztus végén jön meg a THX 789, akkor arról, meg egy Topping D70-ről fog menni, az lesz az igazi alá :)

(#77328) fericske válasza -FreaK- (#77327) üzenetére


fericske
addikt

Az Era1 alá lehet variálni a cuccokkal. Egy mobiltelóról jól tud szólni. Szinte bármivel jó szinergiában van. Szóval vele rá lehet menni az egyéni ízlésre amikor alávalókat próbálgatunk.
Nem kell szenvedni szinergiakereséssel, ahol aztán ha megvan, hozzászokni ahhoz a hangzáshoz.

(#77329) pendre54 válasza Exodius (#77319) üzenetére


pendre54
addikt

"Másik....miért érzem úgy, hogy R70X/Amiron vonalon fogom folytatni?" Mert az igazán vérprofik, mint szerénységem :DDD , is ugyanezt az utat járták be. 2015 októbere: [link] [link]
Majd 2017, egy forró júliusi napján: [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77330) Exodius válasza #56474624 (#77323) üzenetére


Exodius
őstag

Tudom, hogy nem úgy szól. Zavar is. Ezért kérdeztem meg az EQ-t. :)

(#77331) Exodius válasza pendre54 (#77329) üzenetére


Exodius
őstag

Tudom. Nálad olvastam erről. :D

(#77332) elprimo válasza Exodius (#77331) üzenetére


elprimo
junior tag

Még az r70x is nagyon távol van az Amirontól, inkább utóbbi felé kacsingass szerintem, ha megunnád az ad900x idegesítő hangját ,ahogy jellemezted. A másik amit írni akartam , az eq val nagyobb bajt csinálsz ,mint ha elviselnéd a közép magas emelést .

[ Szerkesztve ]

(#77333) Exodius válasza elprimo (#77332) üzenetére


Exodius
őstag

Ehj. Pedig sokan használják korrigálásra. :U

(#77334) elprimo válasza Exodius (#77333) üzenetére


elprimo
junior tag

Sajnos :) Lehet megoldanak vele egy problémát, de közben generálnak még többet .

[ Szerkesztve ]

(#77335) Exodius válasza pendre54 (#77329) üzenetére


Exodius
őstag

Mekkora a különbség a két fejes között? Bármiben? :)

(#77336) elprimo válasza Exodius (#77335) üzenetére


elprimo
junior tag

Ég és föld, csak hogy rövid legyek :)

(#77337) pendre54 válasza Exodius (#77335) üzenetére


pendre54
addikt

Kényelem szempontjából az Amiron jobb, mert sajna az R70X-nek valami érthetetlen okból kisebb a fülpárnája, és bár így is hosszan viselhető, de az ember mindig tudja, hogy valami van a fején. ;] Egyébként nálam kényelem szempontjából, még mind a mai napig verhetetlen, az ATH AD500X, annál kényelmesebb fejes még nem volt a fejemen.
Az Amiron abból a szempontból is jobb, hogy szerintem tipikus "avas szalonna" típusú fejes, azaz mindenre jó. :D Spotify Premium előfizető vagyok, ott meg van választék dögivel, meg ezen felül van még vagy 200 GB-nyi konzerv zeném, de akármit is hallgatok vele, soha nem érzem, hogy most már fárasztó, abba kellene hagyni, vagy nézni valamilyen másik zenét. Az R70X-nél ott sűrűbben vettem észre, hogy egy bizonyos idő után egy kicsit fárasztó volt hallgatni. Bár mind a két fejes nyitott, de szerintem az Amironnak nagyobb a tere, és szellősebb is.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77338) Exodius válasza pendre54 (#77337) üzenetére


Exodius
őstag

Fas*a. Akkor most várhatok meg gyűjtögethetek még. Addig meg élvezem a 900X-et. Bár akkor fejes erősítő is fog kelleni. :O :( :DDD
Bár van egy csövesem, azzal meg lehet tökéletes lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#77339) pendre54 válasza Exodius (#77338) üzenetére


pendre54
addikt

Nézd, ha hosszabb távra akarsz berendezkedni egy nyitott fejessel, és a hifi bogarat meg 1 km körzetben kiírtod magad körül, akkor az Amiron a tuti. Én jelenleg csak a TEAC UD-503-al használom, de a fejes talin azért tapasztalható volt, hogy a csöves cuccokkal elég jól villantott, csak hát ugye azok a csöves cuccok kb. olyan árban voltak mint az Amiron.( pl. TMP Ant, Feliks Echo)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77340) milkabrams válasza pendre54 (#77337) üzenetére


milkabrams
őstag

Amironon milyen a metál?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#77341) elprimo válasza milkabrams (#77340) üzenetére


elprimo
junior tag

Minden nagyon jó vele, ez tényleg igazi mindenes ,nem csak rá van mondva, csak kell alá egy komoly elektronika mindenképp . Imádom én is, hosszú ideje most érzem azt igazából hogy hifizek valóban , és nem eszközöket hallgatok, csupán a szintiszta zene járja át az egész testem. De ehez kellett a Chord is.

[ Szerkesztve ]

(#77342) pendre54 válasza milkabrams (#77340) üzenetére


pendre54
addikt

Az a helyzet, hogy pont a metált kerülöm nagy ívben, így erre nem tudok mit mondani.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#77343) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat, majd megírom melyik lett a befutó :)

(#77344) milkabrams válasza elprimo (#77341) üzenetére


milkabrams
őstag

Kissé félek, hogy nem lenne elég kemény a metálhoz, majd valahol meghallgatom.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#77345) Dorien válasza Exodius (#77319) üzenetére


Dorien
veterán

Nem passzol hozzá a DAC-od / erősítőd. Starting Point DAC3-ról + Sense V1-ről az én rendszeremben nincs zavaró magas tüske, ami pl. a Musiland 01 US 2012-ről még megvolt. Az összes AKG, Beyer sokkal erősebben kiemelte azt a tartományt erről a láncról. Még a vintage K400 is.

Tipp:
1. DAC csere
2. erősítő csere
3. fejes csere
4. EQ (pl. JRiver parametric EQ, ha jót akarsz) - 8000-11000Hz között próbálj vágni néhány dB-t

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#77346) ribizly válasza elprimo (#77341) üzenetére


ribizly
veterán

DT1990-et is hallottál már?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#77347) Zoliee válasza Dorien (#77345) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ez már "gombhoz a kabát" esete úgy, hogy talán nem is nagyon akarja megtartani hosszú távon a fejest.
szerk.: most nézem a 3. pontod a fejhallgató csere :)

[ Szerkesztve ]

(#77348) elprimo válasza ribizly (#77346) üzenetére


elprimo
junior tag

Nem,de már nem is fogok ;]

(#77349) Exodius válasza Dorien (#77345) üzenetére


Exodius
őstag

Radikális változás! QED-kábeleket is lecseréljem? :D

(#77350) ribizly válasza elprimo (#77348) üzenetére


ribizly
veterán

Jól csinálod.;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.