Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) Bodz válasza Shokkolo (#73150) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ez így kevés lesz. :) Milyen a kábel fejes felőli vége? Egyedi, 2.5mm, 3.5mm, stb?

(#73152) margithid válasza Bodz (#73149) üzenetére


margithid
veterán

Arra már nem költök. :)
Telefonnal ezen kivül 100%-ig elégedett vagyok. Vsonic-kal türhetőbb is a zenehallgatás. Magnat mai nagyon gyenge.
DAC-ot megintcsak nem veszek, annyiba kerül egy jó fejes:)

Van esetleg még valakinek tapasztalata ezzel?
Nem rontja nagyon a minőséget?

(#73153) ribizly válasza Bodz (#73143) üzenetére


ribizly
veterán

Te mire emlékszel másképp? :)
Nem lehet, hogy Te egy jól bejáratott darabot hallgattál egy hozzá illeszkedő rendszerről?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#73154) fehér_ember válasza Bodz (#73151) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem esélyes, hogy szokás szerint a kinézett, azaz a Skullcandy Hesh 2.0 lesz az; amihez nagyon úgy néz ki, hogy mindkét végén 3,5-es jack-es kábel kell. Igaz a fejesbe menő végen nem lehet bumszli a csati.

[ Szerkesztve ]

(#73155) Shokkolo válasza Bodz (#73151) üzenetére


Shokkolo
addikt

Jogos, el is felejtettem, a régi Hesh 1-es az, a "klasszikus" 3,5 -es jack -el.
Szóval Jack-jack kábelre lenne szükségem, annyi megkötéssel, hogy a fejhallgatóba menő rész elég kis vastagságot enged.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#73156) stemplar07 válasza leon11 (#73140) üzenetére


stemplar07
őstag

:) Látod , én bár hallottam ,hogy részletesebb a 660S, mégis megváltam tőle, mert a 650 jobban bejön, ez nagyon ízlés kérdése . Még mindig azt mondom, hogy ,,enyhe,, EQ-val kiváló a 660S .
A 650 drivereit ,,szép csendben lecserélték,, (2010 után )más mint az eredeti kiadás, a karakter megmaradt ,de ,,gyorsabb,, lett és ,,fátyol,, mentes ( nem én találtam , ki :) ).

De egy másik DAC/AMP -al mindegyik másképp szól, mint ahogy most éppen egy Astell & Kern KANN -on próbálgatom :) ezen is más lett az egész ...

(#73157) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Csak a tisztán látás kedvéért . Hó végén rendelem az új nyitott fülesem Massdrop-rol .

A kérdésem :

Mikor kiválasztom a terméket, kosárba teszem, megadom az adataimat, akkor fizetésnél mikor megadom a bankártya adatokat, csak a fejhallgató vételárat , illetve a 15 dollár szállítási költséget vonja le a kártyámrol.
Mikor vám alá kerül , akkor ki szabják a 27% ÁFA-t , + 3500ft kezelési költséget , azt pedig a postásnak kell kifizetnem, mikor hozza a csomagot, és semmi mást nem kell csinálnom , igaz?

(#73158) darvinya válasza Shokkolo (#73155) üzenetére


darvinya
titán

Neked ilyen jack kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73159) margithid válasza Dimaj (#73157) üzenetére


margithid
veterán

15$? Nekem 5$ volt a szállítási költség.

(#73160) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok,

Kabel kerdesben szeretnek segitseget kerni. Hifiman HE400i szeretnek 3m hosszu kabelt beszerezni mert a gyari eleg rovid. Mit es hol erdemes ha nem draga, jo ar ertek aranyut szeretnek venni? Fforras TEAC UD-301 ha ez is szamit.

Koszonom

(#73161) Dimaj válasza Dimaj (#73157) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Illetve van bármi féle előnye a PayPal al való fizetésnek , mint sima bank kártyával ?

(#73162) ribizly válasza Dimaj (#73161) üzenetére


ribizly
veterán

Ha jól tudom akkor az az előnye, hogy a Paypal is véd valamilyen szinten (már a valós banki adataidon felül).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#73163) contaxg válasza Dimaj (#73157) üzenetére


contaxg
veterán

Lehet, hogy amikor bejön a csomag kérnek számlát a vásárlásról és ki kell tölteni vmi papírt is, hogy miként intézzék a vámolást. Ezt emailben vagy faxon lehet nekik elküldeni. Utána várni kell és egyszer csak megjön. :)

A Paypalnál több módon lehet fizetni. Esetedben érdemes lehet megadni, hogy terméket vásárolsz és nem baráti pénzküldésről van szó. Erre van külön opció a küldéskor. Elvileg bizonyos összegig így védettséget kapsz és a pénzed nem úszik el, ha meglép vele az eladó. De biztos van aki jobban ismeri ezt és ki fog javítani, ha hülyeséget írtam. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#73164) niof válasza Dimaj (#73157) üzenetére


niof
addikt

Igen. Illetve még annyi teendőd lesz, hogy mikor kérik, a vásárlás dokumentumait be kell szolgáltatnod a postának e-mailben.

contaxg
Nem lehet, hanem biztos.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#73165) Ixion77 válasza stemplar07 (#73156) üzenetére


Ixion77
őstag

"A 650 drivereit ,,szép csendben lecserélték,"

Ez egy elterjedt legenda a neten, de komolyan vehető tesztelők akik megpróbálták ezt kihallani, jellemzően arra jutnak hogy nincs alapja. A szivacs használtsága befolyásolja hogy mennyire sötét a karakter, a kábel is változtat valamelyest, és persze létezhet gyártási szórás is, de jellemzően nincs különbség. Egyazon rendszeren, egyazon párnákkal és kábellel nem lehet megkülönböztetni nyolc éves hangját a két évesétől.
(A Sennheiser is azt állítja hogy nem volt változás, de nekik 'hivatalból' ezt kell mondani szóval ők nem számítanak.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#73166) kromatika válasza Ixion77 (#73165) üzenetére


kromatika
veterán

+1. Hallgattam egymás mellett egy 10 éves 650-et,(új gyári párnákkal)és egy idei 6xx-t.Ami ugye egy az egyben 650 driver.Semmi olyan különbséget nem halottam,hogy az újabb 650 driver nem lett volna fátyolos,és hogy világosabb ,és gyorsabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#73167) stemplar07 válasza Ixion77 (#73165) üzenetére


stemplar07
őstag

[link]
Headofonia,,
most ,,csak, ezt találtam , de van egy őrült gyűjtő aki méréseket is csinált a 2008-10 előtti és utáni HD650- ekkel,majd megkeresem, végig olvastam anno.. amúgy az 580/600/650-nél is fejlesztettek, persze a ,,The legendary,, marketing miatt nem vallja be a Senn , de nem is baj .

kromatika
Egy 10 év feletti fejest többszörös üzemórával elég nehéz elemezni :D egy újhoz képest ..Neked különlegesen jó hallásod lehet, én már öregszem .. :)

[ Szerkesztve ]

(#73168) darvinya válasza stemplar07 (#73167) üzenetére


darvinya
titán

Van különbség +10 év üzemórás membrán és új között, már eleve öregedés és mozgás által okozot nyúlás változtatja hangképét.
Rosszabb esetben membrán besül, ami jele a Sokol rádió hangzás. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73169) stemplar07


stemplar07
őstag

HD660S/650/6XX mérés , lehet mégsem ugyanaz a 650/6XX driver ? ( de ehhez elég, ha a szivacs, vagy a párna más..)

(#73170) gianni85 válasza stemplar07 (#73169) üzenetére


gianni85
veterán

Ebben mi a mérés? Ez egy szubjektív értékelés egy 0-10-es skálán...

(#73171) Shokkolo válasza darvinya (#73158) üzenetére


Shokkolo
addikt

Igen, csak szeretnék "komplett" kábelt venni.
Sajnos sem lehetőségem sem tehetségem a normális szerelésre / forrasztásra. :(

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#73172) pendre54


pendre54
addikt

Éppen ma kaptam emailt a Massdroptól, hogy elérhető náluk, a Beyer Amiron Home. [link]
Viszont 500 dollár lenne az ára, ennyiért a sarcokkal együtt már nagyon nem éri meg, mivel a Muzikernél már 152 e Ft-ért kapható most, de még az Iponnál is 177 e Ft, és ez nagyjából a massdropos ár.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#73173) Dimaj válasza niof (#73164) üzenetére


Dimaj
aktív tag

És a számlát , vásárlási dokumentumokat megkapom rögtön e-mailben Massdrop -tol , ahogy végbement a vásárlás ,és leemelték pénzt a PayPal-rol ? Illetve azt kell majd tovább küldeni a postának e-mailben ? Hogy fog megkeresni a posta , hogy kéri a dokumentumokat ? Levélben , vagy e-mailben ?

Illetve lehet kérni hogy a PayPal váltson , vagy a kártya kibocsájtóm ( bankom gondolom), melyik vált jobban dollárt ?

[ Szerkesztve ]

(#73174) contaxg válasza Dimaj (#73173) üzenetére


contaxg
veterán

Levélben vagy emailben, de most volt olyan, hogy nem volt email és a DHL SMS-t küldött.
Ha nincs számla nem gond, elég ha bemutatód a Paypal vagy banki utalásról a bizonylatot. Úgy is arra kíváncsiak mennyit fizettél, mert az utalt végösszegben benne lesz már a szállítási költség is és arra is rászámolják az Áfát továbbá lesz még rajta kezelési költség is, ha túllépi a vámmentességet. A bizonylat letölthető a Paypalról, vagy ha utaltál a bank online felületéről.
A posta szokott küldeni egy nyomtatványt amit ki kell tölteni de ez letölthető a posta oldaláról is és elektronikusan is beküldhető. Fizetni átvételkor kell vagy postán vagy a postásnak.
Tehát két doksit kell beküldened. A fizetési bizonylatot és a vámkezelési megbízást.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#73175) stemplar07 válasza gianni85 (#73170) üzenetére


stemplar07
őstag

[link]
valóban, értékelést akartam írni :) , de mindegy is, ami tetszik ,azt nem érdemes cserélgetni .. ebben nekem csak ez a tanulság, és valóban ,,csupán ennyi,, a különbség , kb. ezt éreztem én is , mindhárom után ..

..................
[link]
Tényleg kinek is van Amiron Home ? :) 151.900

[ Szerkesztve ]

(#73176) Dimaj válasza contaxg (#73174) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Oke , Illetve lehet kérni fizetés előtt , hogy a PayPal váltson , vagy a kártya kibocsájtóm ( bankom gondolom), melyik vált jobban dollárt ?

(#73177) contaxg válasza Dimaj (#73176) üzenetére


contaxg
veterán

Sőt kötelező a Paypal árfolyamot kerülni, mert a bank jobb árfolyamot ad.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#73178) Dimaj válasza contaxg (#73177) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Okés, köszi

(#73179) #56474624 válasza fehér_ember (#73144) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért azt nem hittem, hogy fél nap alatt tudod majd eladni a K550-et. :Y

(#73180) fehér_ember válasza #56474624 (#73179) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én sem gondoltam volna hogy ilyen gyorsan fog menni. Egyik fórumtársunk épp meg volt szorulva fejhallgató ügyileg és hajlandó volt érte több mint 100km-t autókázni.
Remélem hosszútávon meg lesz elégedve vele :K .

(#73181) contaxg


contaxg
veterán

Sonus Faber Pryma fejest próbált már esetleg valaki?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#73182) zsocy válasza contaxg (#73181) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem nem, de hosszan vitatkoztunk hogy most jó vagy idétlen az a szíjforma fejpántja :)

(#73183) zazenke


zazenke
őstag

ma majdnem vettem a médiába egy kingston hyper cloud revolvert 39 ezerért de aztán az jutott eszembe hogy picit rátéve már ath-a550z is van . Jól tettem hogy nem vettem vagy ez a széria már szépen szól ?

(#73184) Bodz válasza zazenke (#73183) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Helyesen cselekedtél.

(#73185) Spíler válasza Bodz (#73184) üzenetére


Spíler
őstag

Kiskert építésben is hasznosítható AKG fejes valakinek?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#73186) zsocy válasza Spíler (#73185) üzenetére


zsocy
őstag

Atyaég, ez mi? :)

(#73187) Sonja válasza zsocy (#73186) üzenetére


Sonja
veterán

Hordozható fejhallgató 1975-ből! :)

Szerk.: Hopp, a link lemaradt! :B :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#73188) Ixion77 válasza Sonja (#73187) üzenetére


Ixion77
őstag

Igencsak progresszív, figyelembe véve az akkor létezett hordozható lejátszók mennyiségét... :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#73189) fericske válasza zsocy (#73186) üzenetére


fericske
addikt

Zenélő fregoli.

(#73190) Spíler válasza Ixion77 (#73188) üzenetére


Spíler
őstag

Nana,komoly darabokkal sétálgattunk az utcán. :D
Hogy volt-e fejes kimenete arra már nem emlékszem,valszeg nem volt.1-2 óra alatt képes volt lemeríteni az elemeket,nem volt olcsó buli abban az időben. :)

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#73191) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem tudom használja e valaki, de másnak is ilyen lassú, akadozós az iTunes, vagy csak egyedi probléma?
Gondoltam gépre is felrakom ha már elő van fizetve, de szenvedés használni. :(

(#73192) ftiii válasza contaxg (#73181) üzenetére


ftiii
csendes tag

Én igen. Érdekes élmény. Jól megépített, szép részletes hangú, profi darab.

Van neki egy érdekes színezése, ami miatt megosztó. Én érdemei elismerése mellett, de nem annyira komáltam, ezzel szemben a haverom aki birtokolja le sem bírja tenni.

MOJO-val nekem már idegesítő volt, TEAC NT503-al kevésbé, de a színezés ott is jelen van.

Meghallgatni mindenképpen érdemes. Akinek bejönnek a Sonus Hangfalak, annak különösen. Hasonló a hangzása.

[ Szerkesztve ]

(#73193) emiki6


emiki6
veterán

Ha sokat van a fejemen a 400s sima focuspaddel, akkor megfájdul az állkapcsom (bal oldalt, a fül alatt), amúgy nincs baj a kényelemmel. Nekem egy tágítottabb, lazább darabom van, gondolom egy korábbi tulaja lazított a szorításán, lehet nem kellett volna visszaszorítanom egy kicsit se.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#73194) ribizly válasza emiki6 (#73193) üzenetére


ribizly
veterán

Ugye ugye. Ez volt az egyik indok, amiért nem maradt. Pontosan itt nyomta nekem is, de ez az első egy órában nem tűnt fel. Viszont amikor 3 napon át, napi 5+ órában a fejemen volt akkor a 3. nap már nem vettem fel szívesen.:N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#73195) Dimaj válasza emiki6 (#73193) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Ennyire kemény a párna , és szűk a fejpánt? Ilyet se olvastam még ;)

(#73196) korpicschess


korpicschess
veterán

Hát srácok, akasztottam egy Audio Technica AD700-at, (aminek a külseje azért megosztó), de ilyen áron én totál le vagyok nyűgözve tőle. Nem is tudom már milyen volt anno az AD900X-em... Viszont akkor nem volt értelmes forrásom.
Most a V30-ba ezt a fejest bedugva rögtön érezni, hogy valami nem stimmel, de amint alá rakom az Oppo HA-2-őt elkezd szárnyalni. :)) Mondjuk nem tudom mennyire reális, hogy a forrás ~3-4x annyi, mint a fejes.
Jobban tetszik nekem, mint az A700-am, de arra még esetleg teszek más párnával is egy próbát, bár így is elég jó.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#73197) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
zajszűrős, bluetooth fülhallgatót keresek magamnak.
50ezer forint környéke lenne a cél de ha egy kicsit drágább jobban megéri akkor nem tragédia.
Mit ajánlanátok?

(#73198) #56474624 válasza emiki6 (#73193) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet, hogy te a kényelme miatt "állítod" a szorítóerőt, viszont a hangzást sem hagyja érintetlenül.

(#73199) kromatika válasza emiki6 (#73193) üzenetére


kromatika
veterán

Igen anno ribizly kollégával is beszéltük ugyan ezt.Elsőre tök kényelmes volt nekem is a 400s.De 1 óra után nekem is ,ugyan itt volt kényelmetlen. Focus Pad A val is.És sajnos még fél év után sem változott a helyzet.

(#73200) niof válasza emiki6 (#73193) üzenetére


niof
addikt

Pontosan itt nyom nekem is a HD58X, de majd a Dekoni-val nem fog! HD650 tapasztalat... :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.