Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Fotonhámozó válasza Carasc0 (#23233) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ilyen felhasználási területre inkább jobbféle bridge-t, MILC-t vagy MFT-t néznék. Amelyik szimpatikusabb kinézetre, fogásra, pénztárca szempontjából azt választanám. Ezek a gépek jó fényviszonyok között már közelítik a kitobis DSLR minőséget, cserébe kisebbek, szívesebben hordoznád magaddal mindenfelé.
Talán még a nagy cégek fejlesztőközpontjában sem tudják mi lesz 8 év múlva a digitális fényképezők terén. Ha most egy csúcs DSLR-t vennél, jó ha 8 év múlva a középkategória alsó felébe beférne. Belépőszintű gépek pedig... elég megnézni mennyit ér manapság a 350D.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#23252) vlevi válasza Fotonhámozó (#23251) üzenetére


vlevi
nagyúr

"elég megnézni mennyit ér manapság a 350D."
Sőt. A 300D-t azelőtt 10D-nek hívták, csak tettek rá egy EF-S bajonettet. De belül, a processzor, a CMOS érzékelő, a váz, ... mind a 10D-ből érkezett.

Mondjuk szerencsére az utóbbi időben lelassult picikét a dolog, pont a 300-350-400-450-500 sorozaton látszik nagyon, hogy ott mekkora ugrások voltak tudásban. Aztán onnantól már kisebbeket ugrálunk, sőt, bevezették a 4 számjegyű sorozatot is, ami méginkább belépőszintű gép, de tudásban természetesen az is többszörösen felülmúlja az előbb említett, középszintű 10D tudását.

(#23253) Zozzer888 válasza FLx (#23241) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem a Tami 17-50en van B+W UV, drága volt, de olyan mintha nem is lenne és a frontlencse felől se kell aggódnom. A telémen (75-300) Hoya van, az néha becsillan, de vígan használható. Védelem miatt van mind a kettő , persze a napellenző is alap.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23254) matyi012345 válasza vlevi (#23252) üzenetére


matyi012345
őstag

Ezeket a kategóriákat igazából sosem tartottam igazán fontosnak. Kép= szenzor, objektív, fotós. Többi csak hab a tortán. Persze nem árt ha jó a fókuszrendszer, jó a fénymérés, jó fogni a gépet, jó az akksija, blabla...de igazából annyit nem számít mint amennyit sokan tulajdonítanak neki. Én pl egy 40D-ről váltottam D5100-ra. Kategóriában visszalépés volt, mégis jobban szeretem ezt a gépet mert ami nekem fontos abban jobban teljesít.

(#23255) AiRLAC válasza vlevi (#23249) üzenetére


AiRLAC
addikt

SDXC már 550D-vel is megy, szóval 600D se lehet gond.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#23256) qnadam válasza duni84 (#23234) üzenetére


qnadam
veterán

rákerestem a marumira, 150 usd :O persze így jártam, kellett nekem 82mm szűrőmenettel alapobi :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23257) qnadam válasza vlevi (#23249) üzenetére


qnadam
veterán

1080p-re bőven jó egy akármilyen class10, tapasztalat :) még egy jól működő cl6 is elég tud lenni, de a 10es úgyse drágább.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23258) zserbox válasza qnadam (#23257) üzenetére


zserbox
őstag

Azért 1080p-be nem mind1 milyen bitsűrűséggel...

(#23259) qnadam válasza zserbox (#23258) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem all-i módban veszel fel (asszem a kérdezett gép nem is tudja), akkor 30-40 mbit/s fölé nem fog menni a bitráta, az meg csak 5 megabájt másodpercenként.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23260) .DLL válasza qnadam (#23259) üzenetére


.DLL
veterán

Sendisk Extrémmel nem is volt gondom, de van pl. Ultra és van Kinkgston kártyám is, előbbire C10, 30MB/s van írva, másodikra is Class 10, és mindkettővel szakadozott már a gép, a puffer telítettség jelző felvillant, A felvétel automatikusan leállt. A Kingston kevésbé csinálja, inkább csak akkor h nagyon össze-vissza vannak a kártyán a zadatok (sok törtlés) egy formázás után megy folyamatosan, de a Sandisk Ultra az megbízhatatlan videó szempontból, frissen formázva is van, hogy megakad, és a gép (550D) ezt valamiért nem tolerálja,
Ezek tapasztalatok, megismételt tények, sajnos nem mindegy milyen az a kártya.

(P.H.)

(#23261) qnadam válasza .DLL (#23260) üzenetére


qnadam
veterán

az furcsa, ugyanilyen (30 megabájtos sebességűnek mondott) sandisk nekem is van, és gond nélkül működik ipb-vel, de ha hazaérek, majd all-i-vel is letesztelem :) a cl6 eye-fi ipb-vel még gond nélkül elvan, a szintén nem túl gyors (20 megabájt írást tudó? nem emlékszem pontosan) toshibával az all-i is hibátlan. mindez 6d-vel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23262) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak!

18-135 obinál mennyivel jobb az STM verzió? szebb rajzolat, gyorsabb, stb?

Normálhoz képest jóval drágább, ennyivel jobb is ??

.:. bl4ze .:.

(#23263) copass válasza bl4ze (#23262) üzenetére


copass
veterán

kereső jobb felső sarok

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23264) bl4ze válasza copass (#23263) üzenetére


bl4ze
veterán

Kösz,bocs.
Rá kell egy ilyenre úsznom asszem' :F

.:. bl4ze .:.

(#23265) copass válasza bl4ze (#23264) üzenetére


copass
veterán

mindenképpen jobban jársz az stm-el amúgy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23266) bl4ze válasza copass (#23265) üzenetére


bl4ze
veterán

Persze, ezt gondoltam.
Csak mondom aki mindkettőt ismeri + használta biztosan többet tud mondani...

.:. bl4ze .:.

(#23267) matyi012345 válasza bl4ze (#23262) üzenetére


matyi012345
őstag

(#23268) spiky03


spiky03
veterán

Bocsi, hogy már megint kérdezek. :)

Szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni?
650D vagy 700D?

Mert ahogy láttam nem sok különbség van köztük.
Vagy igen?
Meg kezdésnek szerintem egy 18-55 STM obi elég lesz hozzá
Majd később vennék hozzá 18-135-öset.

Persze, ha esetleg lenne valami jó 0% THM-es akció amikor megvennék, akkor az a 1-2 ezer HUF nem hátráltatna, hogy egyből a 18-135-öst vegyem. :)

Egyik kolléga akinek eddig Nikon gépe volt, most egy 350D-vel fényképezik és azt mondja, hogy a Nikon jobb volt beállításokban.
Ez lehet?
Az írta a Canon-ról, hogy a Nikon színesebb képeket csinált, meg fénymérés és a fókusz beállításaival vannak neki gondjai. Nem tudja úgy használni, mint anno a Nikon-t.
Előfordulhat ez?
Vagy csak egy Canon-t máshogy kell beállítani, kezelni, mint a Nikont? :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23269) matyi012345 válasza spiky03 (#23268) üzenetére


matyi012345
őstag

Nézd meg a két váz közötti különbséget, milyen szolgáltatások vannak, és azok kellenek-e neked. Képminőségbe ne várj többet, az szinte nulla.

Canon v Nikonról meg annyit hogy kinek ez kinek az...én kipróbáltam elég sok vázat és obit is mindkét gyártótól de végül most Nikonos vagyok. Nem ok nélkül, de nem indítok flamet és nem ide tartozik hogy miért. DXO-t ha gondolod nézd meg, ott össze tudsz hasonlítani vázakat, thedigitalpicture.com-on meg obikat.

(#23270) fattyu válasza spiky03 (#23268) üzenetére


fattyu
veterán

remélem egy d4el szemben fikázza a 350et

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23271) matyi012345 válasza fattyu (#23270) üzenetére


matyi012345
őstag

Naja mondjuk arról nem esett szó, hogy miről váltott.

(#23272) Wa2x_ válasza spiky03 (#23268) üzenetére


Wa2x_
veterán

700D egyértelműen.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#23273) spiky03 válasza matyi012345 (#23271) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi nektek az infót.
Azt nem tudom, hogy miről váltott, majd rákérdezek holnap. De szerintem valami közepes gépe lehetett.

Most már aztán nem tudom, hogy mit vegyek. :D

Eddig ami volt két kompakt gépem az Canon volt. Amikor vettem azt javasolta egyik haver, hogy azt vegyek, mert azon van manuális beállítási lehetőség, így azt vettem és nem bántam meg. Egy A720-am volt, majd utána egy SX150-es. Furamód az A720-al jobb képeket tudtam csinálni beltérben, mint az SX150-el. :U

@(#23272) Wa2x_
Thx neked is. Szerintem is majd az lesz, mert amikorra odakerülök, vsz már csak azt lehet kapni. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23274) Cassidey


Cassidey
senior tag

Én egy dolgot irigylek a Nikon tábortól, hogy minden fókuszponttal mér fényt. Egyébként nekem nem jött be. :)

(#23275) matyi012345 válasza spiky03 (#23273) üzenetére


matyi012345
őstag

Csak te tudhatod hogy mit fogsz fotózni és ahhoz milyen szolgáltatások kellenek, más nem dönthet helyetted. Azt is nézdd, hogy milyen obik kellenek majd ahhoz amit fotózni fogsz és azok hol jobb ár/értékűek...

De ha ezt leírod akkor talán már lehet érdemben segíteni mert ez így vakvezetvilágtalant...

(#23276) Cassidey válasza matyi012345 (#23275) üzenetére


Cassidey
senior tag

Egyébként igen, az objektív a lényeg. Én a 85 1.2 miatt vettem Canont. :D De egyébként nincs akkor jelentősége első váznál, 1-2 objektivvel indul a delikvens, könnyű megválni tőle ha arra kerül a sor egyszer. :) Csak vedd a szimpit kedves kérdező, ami jobban kézre áll.

(#23277) matyi012345 válasza Cassidey (#23276) üzenetére


matyi012345
őstag

Mondjuk ez is igaz, hogy az ilyen vázaktól meg obiktól könnyű megválni ha nem tetszik úgyhogy ez méginkább mindeggyé teszi a dolgot. Legjobb tanács talán tényleg a kézreállás :DDD

Én amúgy ha most vennék újan gépet és mindenre használni akarnám akkor D5200+18-105VR-t vennék, később meg vennék hozzá fixeket hogy rendesen megetessem a szenzort aztán kész :))

(#23278) spiky03 válasza matyi012345 (#23275) üzenetére


spiky03
veterán

Amire használnám az csak sima átlagos felhasználás.
Különféle családi programok/rendezvények fotózása, kirándulások, nyaralások, városi programok fotózása, valamint ha már tud, akkor néha-néha pár perc videó is. :)
Kint is meg bent is fotóznék.

Igaz még nem vagyok nagy expert fotós, de igyekszem. :)
Van sok könyvem a témában azokat olvasgattam, meg próbálgattam a kis A720-al a különféle rekesz időket.
Szeretek azért kreatív képeket lőni, vagyis igyekszem. :)
Kb erre használnám.

Kollégával történt beszélgetés után arra jutottam, hogy kezdésnek, meg ugye ismerkedésnek a DSLR-el elég az alap obi, a 18-55-ös. Aztán később ha már jobban belejöttem akkor cserélném egy 18-135-re. Kivéve akkor ha olyan lehetőségem adódna, hogy csak pár ezer lenne a különbség a két obi között kit-ben a vázzal együtt.. Persze már STM-es obit vennék, ha azt mondjátok, hogy az azért szebb képeket is csinál, meg halk és a videónál sem zavar bele a zoom-olás.

Nah meg azért szeretnék valami jó gépet, mert úgy tervezem, hogy ez sokáig kiszolgáljon. 111

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23279) Khelben válasza spiky03 (#23268) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én is ebben a dilemmában voltam, végül a 650D mellett döntöttem, mert alig ad többet a 700D és akkor még jóval többe került (lehet, hogy azóta csökkent a különbség, nem tudom).

(#23280) matyi012345 válasza spiky03 (#23278) üzenetére


matyi012345
őstag

Szerintem menj be a legközelebbi MM-be és tapogasd meg őket. Ha meg akkor se megy akkor dobj fel egy érmét...Egyszerűen nem tudsz rosszat venni.

(#23281) vlevi válasza spiky03 (#23278) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az STM obit először a MM-ban láttam. Azhittem, manual fókuszra van állítva, vagy ki van kapcsolva a gép, vagy mittudoménmivan, de nem működik, nem csinál semmit. Ja, aztán rájöttem, hogy az egész fókuszálás dolog teljes csendben csinálja, ráadásul a frontlencse sem forog. Tényleg durva.
A 18-135 jóféle szerkezet, persze nem egy piroscsíkos (L-es) obi, meg van neki egy kis hordótorzítása nagylátó környékén, de ez mindegyik, hasonló kategóriás utazoomobjektívnek van, sajnos. A 18-55 kitobira pl. ez annyira nem jellemző, de valószínű, csak azért, mert jóval rövidebb a másik vége, és tudták normálisan optimalizálni a lencsékek. 15-85 objektív lenne jó, de annak meg az ára az, ami nem jó :(
Namármost, hogy például nikonban a 18-105, amit emlegetni szoktak, az milyen, azt nemtudom.
Amíg éccaka van, és zárva vannak a boltok, addíg csak a fotós összehasonlító, és teszt oldalakat tudom én is ajánlani, példul dpreview.com

[ Szerkesztve ]

(#23282) Khelben


Khelben
nagyúr

Ezt láttátok? 10-18 IS STM Megvan a következő célpontom :D

(#23283) FLx válasza spiky03 (#23268) üzenetére


FLx
addikt

Nem kérdés, 700D. Arra van most Canon akció, így pont annyiba fog kerülni mint a 650.

(#23284) m3ss válasza Khelben (#23282) üzenetére


m3ss
veterán

van errol teszt? kivancsi vagyok milyen kepszeleken...miert ilyen olcso, meg kicsi is...ezekutan miert vennek ef-m nagylatot? :DDD

amugy vmi bibi van az 50 1.8 II-vel, idaig jol fokuszalt eosm-en, tegnap elkezdett megorulni, vegtelentol kozelpont iranyaba nem akarja magat visszahuzni...kattog kicsit es piros negyzettel kozli h nem jo a fokusz. masik iranyba tud korrigalni...atallitom mf-re, tekerek rajta parat vissza af es altalaban jo 1 pillanatig.
5dn, faziskulonbseges af-fel jo...15-30, 100 macro jo az adapter+eosm-en.
mehetek canonhoz ugy latom...csak nem szivesen csereltetem ki ezt az obit, mert pontos. kapnek helyette egy pontatlant most nagyon nem orulnek...es persze hetekig szorakoznak a kalibralassal.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23285) Khelben válasza m3ss (#23284) üzenetére


Khelben
nagyúr

http://kenrockwell.com/canon/lenses/10-18mm.htm

"Yes, this $300 lens is sharper than the $1,700 Canon 16-35 L II."

Nem lehet olyan rossz.

(#23286) m3ss válasza Khelben (#23285) üzenetére


m3ss
veterán

kenrockwell oldalat probalom elkerulni mindig :DDD en gorgettem tul gyorsan vegig, vagy tenyleg nincs benne f8-nal tagabb tesztkep? :W

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23287) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok,
Svajci media markt ban Canon EOS 1100D 18-55 os objektivvel most 319 CHF ert kaphato. Ez mennyire jo ar ? Csak mert enyiert meg milc gepeket se nagyon latok.
Mennyire ajanlott ez a tipus ? Illetve egy 18-105 -os objektiv mennyibe kerul ehhez a tipushoz ?

Kezdo vagyok a temaban , eddigigi legjobb gepem Fujitsu S5800 volt. Valahol olyat olvastam, hogy egyes gyartok az objektivbe teszik a motort , ezert dragabb az objektiv, a Canon nal ez hogy van ?

Elore is koszonom

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#23288) ovecs válasza ovecs (#23287) üzenetére


ovecs
senior tag

"az objektivbe teszik a motort" - Elnezest a stabilizatorra gondoltam

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#23289) FLx válasza ovecs (#23287) üzenetére


FLx
addikt

Canon-nál mindig az obiban van a képstab, de nem ezért drágák. :D Amúgy mire kell a gép? Azért, mert olcsó, még nem biztos, hogy jó lesz neked. Kell-e egyáltalán DSLR? Biztos fogod akarni cipelni? Biztos kihasználod?

(#23290) matyi012345 válasza ovecs (#23287) üzenetére


matyi012345
őstag

18-105 nincs Canonhoz.

(#23291) ovecs válasza FLx (#23289) üzenetére


ovecs
senior tag

Azt hiszem munka utan megnezem eloben. Lehet egy akcios milc geppel jobban jarnek. Nyaralasos, kirandulos fotokhoz kell, a Fuji S5800 on mar nem mindig mukodik a zoom gomb, szeretnem lecserelni valamire ami jobb kepeket csinal - foleg kirandulas, nyaralas , turazasos kepeket csinalnek

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#23292) spiky03 válasza fattyu (#23270) üzenetére


spiky03
veterán

Nah megkérdeztem kollégát, és D40X-es Nikon-ja volt, ezután használja a 350D-t.

Nem tudom ezek milyen szintet képviselnek. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23293) fattyu válasza spiky03 (#23292) üzenetére


fattyu
veterán

fogjuk rá legalább kb egy kor és kategória összevetése. kinek mi esik jobban kézre. Nincs jobb vagy rosszabb igazából. Szenzorban Nikon mivel sony szenzorokat használ erősebb mostanság. Jobban muzsikálnak kevés fényben magasabb ison belépő kategóriában tuti. Meg a canon 18mp szenzor arcpirítóan öreg akkor is ha fejlesztgetik...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23294) FLx válasza ovecs (#23291) üzenetére


FLx
addikt

Nyaralás kirándulás szerintem pont az, ahova nem fogod akarni cipelni a DSLR-t. :)

(#23295) m3ss válasza m3ss (#23284) üzenetére


m3ss
veterán

obi persze jo, vmi liveviews tukroson mukodott, eosm-en canon adapterrel is mukodik.
csak a meike adapteremen nem jo, de csak az 50 1.8 II...erdekes. foleg hogy napokig semmi baja nem volt. az meg plane erdekes, hogy masik ket obim meikevel is problemamentes. szerintuk ez meg vmi filmes korbol valo obi, es mas az elessegallitasa lehet azert...szuper :O

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#23296) .DLL válasza m3ss (#23295) üzenetére


.DLL
veterán

Nem lehet hogy kontaktos az egyik érintkező, amit a másik obik nem használnak (mert valamiért..) de a régebbi kis 50/1.8 igen?
Nekem a 18-55 IS akkor csinált ilyet (hogy egy irányba fókuszál, másikba nem) amikor belül elszakadt a tárgytávolság visszajelző szalagkábel, így nem tudta, hogy hol jár éppen a tubus.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23297) spiky03 válasza fattyu (#23293) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.
Most aztán már tényleg nem tudom, hogy majd mit vegyek. :DDD

Eddig Canon-t szerettem volna, de így, hogy azt mondod, hogy jobb a Nikon-nak az érzékelői. :F

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23298) fattyu válasza spiky03 (#23297) üzenetére


fattyu
veterán

de egy fényképező nem csak egy érzékelő. ezért kell neked eldönteni. pl a canon szenzorok nyilvánvaló magas iso hátránya ellenére sose volt nikonom. Canon meg sony meg film nálam. ennyi.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23299) bl4ze válasza spiky03 (#23297) üzenetére


bl4ze
veterán

az új canon 100D nézted már? érintőképernyős, fókuszáláskor live view módban nagyon hasznos tud lenni, elég pici is. egy jó obival nagyon rendben van. (ismerősnél van 18-55 STM obival meglepően szépen rajzol!)

.:. bl4ze .:.

(#23300) spiky03 válasza fattyu (#23298) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi mindenkinek a segítséget. :R

Nem csábulok el :) maradok a Canon vonalon.

Már csak abban reménykedem, hogy lesz még valahol ilyen 0%THM-es akció és akkor szerintem egy 700D-t veszek majd, elsőnek szerintem egy 18-55 STM obival, max ha nem sok különbség lesz a részletben a 18-135 STM között, akkor azzal.

Úgysem vagyok profi, szerintem teljesen elleszek én ezzel is elég sokáig. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.