Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) Gondwana válasza Klemice (#23196) üzenetére


Gondwana
addikt

Van, az én igényeimnek nagyon jó üveg, bár nagyon ritkán használom makróra (negatívscannelés repró asztalon, alulról vakuzva, lightroomban invertálva), jelenlegi fő felhasználása tucatportrék stúdiókörülmények között 10MPixelen (bár 7D-n is kellően szétkarcolja a szenzort).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#23202) matyi012345 válasza Klemice (#23196) üzenetére


matyi012345
őstag

Sokáig használtam 40D-n és egy kicsit 500D-n is. Eszeveszett jó üveg, nem tudnék felhozni semmi negatívumot. Gyors, feloldóképessége brutális, kompakt és még az ára is baráti.

(#23203) Wa2x_ válasza matyi012345 (#23202) üzenetére


Wa2x_
veterán

Amennyibe kerül újonnan, annyiért már inkább egy használt 100/2.8.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#23204) matyi012345 válasza Wa2x_ (#23203) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem az új áráról beszéltem, én 49-ért vettem hardveraprón. Újan nem éri meg.

(#23205) Alx.Mercer válasza zgospel (#23198) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Igen, elég öregecske már. :-) Ráadásul a saját korában is gyenge volt...
És ha jól látom, akkor a Win7 x64 nem is támogatja. :F

Na jó, szerintem akkor marad a 660-as a gépben.

Köszönöm a válaszokat!

(#23206) Monya78 válasza Klemice (#23196) üzenetére


Monya78
veterán

Előny: Nagyon jó képminőség, jó összeszerelés, relatíve masszív, nem túl nagy, nem túl nehéz.

Hátrány:
-Nincs limiter ezért kicsit lassabb az AF, más limiteres makróobihoz képest.
-low light körülmények között azért többet dolgozik AF nem mindig találja meg elsőre a célt.

mivel makrózni gyakran MF módban szoktunk ezek az hátrányok nem is hátrányok. :)

(#23207) *Ropi* válasza Alx.Mercer (#23197) üzenetére


*Ropi*
félisten

A PS használja a CUDA-rul :D a kártyát, a LR csak CPU-ból dolgozik.

Jelenleg egy gyárilag húzott Zotac GTX460 AMP! Edition-om van: gondolkoztam a 660-ra való váltáson, de még nem léptem meg. Ha gondolod cserélhetünk pár napra: legalább én is meglátom mennyivel adna többet a 660. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23208) Alx.Mercer válasza *Ropi* (#23207) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Én is olvastam, hogy a CUDA bizonyos szinten ki van használva a Photoshop-ban, Egyenlőre "csak" a Lightroom van a gépen, de tervbe van véve a PS is. Így mindenképpen marad a gépben a kártya.

(#23209) *Ropi* válasza Alx.Mercer (#23208) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azért kölcsönadhatod, hogy kipróbáljam. ;] ;) :DDD

Csak wiccezek. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23210) deja vu válasza *Ropi* (#23207) üzenetére


deja vu
addikt

Szia!
Azzal a GTX660-al a moddolt driver képes megjeleníteni az 1 milliárd színt és tudja a 10 bitet? Tudom, hogy te ezzel foglalkozol, tehát bármelyik újabb 1-2 éves játékos kártya képes az 1 milliárd szín megjelenítésére?
Köszi a választ! :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23211) *Ropi* válasza deja vu (#23210) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha az én GTX460-ammal tudja, akkor azzal is tudnia kell (hacsak a gyártó direkt le nem butította közben szoftveresen).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23212) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

Használtok időzített kioldót? Melyiket ajánljátok? Canon 70D-hez. Nem tudom érdemes várni vagy sem, ugye mert a gépben van wifi, és az EOS remote elég jól alkalmazható, de sajnos nincs benne időzítési lehetőség. Több mint fél éve nem is frissítették, így nem hiszem, hogy érdekük, hogy bizonyos okostelókról ez kezelhető legyen. Szóval az időzítős kioldó. Érdemes vezeték nélkülit venni, vagy felesleges? Tervben vannak szűrők is, de azokból sem tudom melyiket szabad megvenni, annyi van mint csillag az égen, szóval ezést is kérdezlek titeket, mert nem szeretnék felesleges köröket futni, rossz minőséget venni, stb...

Köszi! :R

(#23213) spiky03


spiky03
veterán

Egy kezdő fotósnak, aki most ismerkedik a tükörreflexes gépekkel, milyen obi-t ajánlotok?
18-55 vagy 18-135-öt inkább?

:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#23214) FLx válasza belovary (#23212) üzenetére


FLx
addikt

Self timer nem elég? Mert azt tudja a remote app is. Szűrőt csak azért érdemes venni, hogy védje az obit, viszont ha olcsót veszel akkor rontja a képminőséget. Az obi árából kéne kiszámolni, hogy egyátalán megéri-e védeni. Egy kit obit én nem védenék semmivel, egy L-es obi az már más téma. Gyártók közül, Hoya vagy B+W, de az nem lesz olcsó.

(#23215) FLx válasza spiky03 (#23213) üzenetére


FLx
addikt

18-55 sajnos hulladék, de nagyon. Ha választhatsz, akkor a 18-135-t vedd, az még vállalható és legalább tudod próbálgatni, hogy milyen a tele tartomány.

(#23216) Wa2x_ válasza FLx (#23215) üzenetére


Wa2x_
veterán

Kitobihoz képest az egyik legjobb a 18-55 IS II, de persze, ha lehetőség van rá inkább a 18-135-tel vegye.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#23217) FLx válasza Wa2x_ (#23216) üzenetére


FLx
addikt

Van nála rosszabb az tény. :D

(#23218) .DLL válasza FLx (#23215) üzenetére


.DLL
veterán

Nem csak uv szűrő létezik.

A sima 18-135 sem jobb rajzolatban és jobban is torzít. Az STM legalább már jobban karcol.

(P.H.)

(#23219) belovary válasza FLx (#23214) üzenetére


belovary
senior tag

Lehetséges... Timelapse, csillagjárás, ilyesmit szeretnék, de nem tudom melyik app-ra gondolsz. Mert a saját Canon progi az nem tudja. Igen, csak védelemre gondoltam, és egy 18-135mm IS STM obi-ra... Egyenlőre még csak ez van. :)

@.DLL: Igen, én is arra gondoltam. Polár, ND, ilyesmikre... Titkos fegyverként használják a profik is, jó persze, gondolom nem olyan árkategóriájúakat mint amit én meg tudok fizetni... :DDD Legfőképpen víz csillogása, tájképek....

[ Szerkesztve ]

(#23220) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

1-2 hete beleástam magam a DSLR gépekkel való ismerkedésbe az internet segítségével. Nagyon kezdő vagyok a témában s ezt az is bizonyítjahogy nekem egy Canon S3 IS kompakt gépem ami már 8. életévét tapossa. Nagyon megtetszett a minőségi fotózás rejtelmi de persze szeretnék az amatőr hobbi szinten megmaradni.

2 gép között vacilálok:

Nikon D3300 és Canon EOS-700D

Mindegyiket az alap KIT-ben venném. Ami a Canon felé húz, azaz hogy állítólag a 700D hozza a D5300-as Nikon szintjét ami tényleg jó lenne, hiszen árban jóval olcsóbb a 700D.

Mire használnám a gépet?: családi és tájkép fotózásra. Időjárási jelenségek mint pl. naplemente, felhők stb stb. Tehát általános. Videóban jobbnak ítélem a Canon gépeket. Az is fontos lenne nekem!

Vélemény? :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23221) FLx válasza belovary (#23219) üzenetére


FLx
addikt

Self timer a 2s és a 10s-et tudja. Ha időzítve kell mondjuk 20 percig 2 percenként expo a timelapse miatt, akkor vagy a canon timer játszik (TC80N3), vagy használod a PC-s, Mac-es progit, az pont tud ilyent wifin is. :)

(#23222) copass válasza Carasc0 (#23220) üzenetére


copass
veterán

canon topikban nem illik nikonnal összehasonlítani.
Milyen cserélhető objektíves gépet topik

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23223) vlevi válasza Carasc0 (#23220) üzenetére


vlevi
nagyúr

Side-by-side camera comparison
Mindkettőről van hosszú teszt, a végén tesztkép galériával.
Persze érdemes odafigyelni, hogy milyen obival készültek a tesztképek.

(#23224) matyi012345 válasza Carasc0 (#23220) üzenetére


matyi012345
őstag

Általános felhasználásra mind a két gép megfelelő, a Nikon természetesen jobb de nem vennéd észre a különbséget kit objektívvel. Egyébként inkább tanácsolnék egy régebbi olcsóbb vázat jobb objektívvel. Mondjuk D5100+18-105, Vagy D3100+ 16-85 ha beleférne. Később meg jöhet fix 35/1.8, ez bestbuy obi a Nikonnál, vagy ami tetszik. Ha használod egy ideig a zoomok valamelyikével akkor rá fogsz jönni hogy mi jönne be.

[ Szerkesztve ]

(#23225) Cassidey válasza belovary (#23212) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nekem egy ilyen van, nagyon szuper, élmény vele fotózni.:) Fókuszál es tud mindent, időzített sorozatokat meg amit akarsz. Csináltam mar úgy családi képeket például, h beállítottam a gépet az allvanyra, es amíg elszorakoztunk folyamatosan lövöldözött. [link]

(#23226) csacsi77 válasza Carasc0 (#23220) üzenetére


csacsi77
senior tag

Tudsz mondani egy max. limitet árban? Ha az megvan, akkor tud(ok)unk mondani rá ajánlásokat. Az említett két gép közül egyikkel sem járnál rosszul. Melyik kitobira gondolsz? Mindkettőt lehet 18-55-el és 18-105/18-135-el kapni. Árban már nem mindegy.
Üdv és jól választottál, a DSLR jó irány! :)

Öreg fater megoldja!!!!

(#23227) Fotonhámozó válasza Carasc0 (#23220) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Sokat segítene a választásban, ha mindkettőt kézbe tudnád venni. A technikai adatok nem fejeznek ki mindent, a szubjektív tapasztalat legalább olyan fontos (fogás, gombok elhelyezkedése, nyomáspontja stb.). Ami a 700D mellett szól (és részben ez is szubjektív), a kihajtható, érintésérzékeny kijelző. Ez a két extra plusz is emeli a gép használhatósági értékét. Tájképfotózásnál Live view módban jól jön az érintésérzékeny LCD exponáláshoz (csak ráböksz ujjal a kijelzőre, a kijelölt területre élesít és exponál), a kihajtható kijelző családi (ön)fotózásnál jelenthet segítséget. Videózásnál STM obit is használhatsz.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#23228) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Nos ami az árat illeti az 700D most remek áron van a MM-ben. Számolásaim alapján a 700D+18-55 obi 146e Ft lenne.Sőt még eladnám a régi gépemet s az is lejönne belőle. Ezt akárhogy is nézem eléggé megéri. A nagyobb obival már jóval drágább lenne....

Fogtam a kezembe a 700D-t. Nekem tetszett.

Persze a 70D-t is néztem de az álom marad azon az áron....De van aki a NIKON-ra esküszik van aki a Canonra. Nem tudok így dönteni. :(

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23229) FLx válasza Carasc0 (#23228) üzenetére


FLx
addikt

Ezt soha senki nem fogja helyetted eldönteni, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Ha most jó áron van a 700D, akkor azt kell megvenni és kész. Ha videózni is akarsz, akkor én a 700D-t venném egyébként.

(#23230) Carasc0 válasza FLx (#23229) üzenetére


Carasc0
őstag

Elsősorban nekem a képminősége érdekel. Ez a fő domináns. Ha abban nem szenved hiányt akkor minden további nélkül megveszem. De teszem azt képminőség terén melyik a jobb: 1200D, 100D vagy 700D...Az obi a gyári 18-55. :U

Amúgy képkészítés terén én a RAW-ot részesítem előnyben. Nem tudom ez számít-e a választás során.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23231) FLx válasza Carasc0 (#23230) üzenetére


FLx
addikt

Ezek közül egyértelmen a 700D, nem feltétlen a képminőség miatt. Amúgy ha első DSLR gép, akkor nem gondolom, hogy azon kéne rágódni, hogy melyiknek lesz hangyányit jobb képminősége, főleg mivel az obi uaz. Az már esetleg meggondolandó, hogy olcsóbb vázat veszel egy jobb obival, és nem a 18-55 kit izével.

(#23232) Fotonhámozó válasza Carasc0 (#23230) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Egy ilyen minőségi/szolgáltatásbeli ugrás után elsősorban nem a gépváz fogja a kép(minőség)et korlátozni. Nagyon sokáig te leszel a leggyengébb láncszem. Ne vedd sértésnek, tapasztalatból írom! Továbbá hamar rá fogsz jönni, hogy a minőségi objektív legalább annyira fontos a minőségi képhez, mint a jó váz. Szintén tapasztalat. Ebből a szempontból a 18-55-öt vásárlás után elég gyorsan kevésnek fogod érezni. Így a döntésnél azt is vedd figyelembe, hogy előbb-utóbb objektívet is venni szeretnél majd!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#23233) Carasc0 válasza Fotonhámozó (#23232) üzenetére


Carasc0
őstag

Szia!

Én abszolút kezdő vagyok tehát én mindent elhiszek. Nos az az igazság hogy annyira nem akarok belefolyni. Nekem annyira kell a gép, hogy mikor nyaralunk vagy adódik egy megörökíteni kívánt látvány, arra előkapoma gépet, beállítom és csatt. A beállítások viszont érdekelnek. Nem hiszem hogy nagyobb obit vennék rá. DSLR gépben csak azért gondolkodok mert nem akarok úgy járni mint a jelenlegi Canon kompakt géppel hogy 8 év után totálisan elavultnak számít. Bár még működik. :) Amúgy S3 IS-em van ami 8 éves.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#23234) duni84


duni84
aktív tag

szűrőkből tényleg csak olyat érdemes venni, ami nem ront a képminőségen, különben egy nyamvadt napellenző jobban meg tudja védeni az első üveget, mint egy uv/protector filter.

tudom, h nincs benne minden és nem is mai, de kiinduló alapnak itt elérhető egy UV filter teszt, mert bizony adott márkán belül is vannak komoly eltérések mind minőségben, mind árban. ugyanezen az oldalon van CPL teszt is, ahol már tényleges értelme is van a szűrőnek, nem csak azért van fent, h a becsillanásokat elrontsa vagy épp a képet eléletlenítse.

(természetesen, mivel régi mindkét teszt, ezért szintén régi, de kiegészítő cikk is készült ugyanott mind uv, mind cpl témakörben). (én még el is gondolkoztam a marumi dhg super cpl-en, mert árban nem annyira vészes és netes fórumok alapján minőségben tényleg a legjobbak között van. ha ténylegesen rá is szánom magam és meg is érkezik, akkor majd természetesen itt is nyilatkozok róla egy "baró" vagy egy "kidobott pénz" kommentet :D )

#metszéspontok

(#23235) Zozzer888 válasza Carasc0 (#23233) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ilyen célra én egy kis, okos MILC-et néznék, kis helyet foglal, okos az automata módja, képminőségben szerintem nem veszel észre különbséget , pláne kit obival.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#23236) FLx válasza Carasc0 (#23233) üzenetére


FLx
addikt

Nézegess pár MILC-et is. :)

(#23237) copass válasza Carasc0 (#23233) üzenetére


copass
veterán

elmondom mi lesz: megveszed a 700D-t kitobival. fú jó nagy?! meg nehéz, sok helyet foglal, vigyázol rá,macerás lesz használni,cipelni, félted,stb.
milc-et előveszed lősz.elrakod a zsebbe. praktikusabb.
jó mondjuk ilyet is lehet csinálni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23238) belovary válasza Cassidey (#23225) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! Na pont ezért írtam ide... rengeteg helyen néztem, de pl ezt a fajtát nem is láttam még. Ha azt írod, hogy megbízható, és jól müxik a cucc, akkor szerintem nálam is ez lesz a befutó. Átgondoltam, ha lesz is app amivel esetleg tudom kezelni az időzítést, 1 baj lesz csak. Az hogy az okosteló nem fogja bírni hosszú ideig, és az ugye egy timelapse-nél nem éppen nyerő. Bár lehet alvó módban is müxik, akkor bírja, na de ezt nem tudom...

Mindenki! Ti abszolút nem is használtok szűrőket? Persze nem a rossz minőségűekre gondolok, hanem ami nem ront a képminőségen. Védelemre tényleg megfelelő a napellenző is. :) Bár Scott bácsi "melegen" ajánlja az UV szűrőt minden lencsére. Gondolom van is pénze rá... :D

(#23239) p_adam válasza Carasc0 (#23233) üzenetére


p_adam
addikt

Az az érdekes egy ilyen "elavult" bridge gépben hogy az a nagy átfogású objektív élességben (nappal) felér egy olcsóbb DSLR objektívvel és a kis szenzor miatt elég hatékony a stabilizálás is (videóra is). A méretéhez képest fogása is jobb, mint sok másféle gépnek.
A jelenlegi SX50 HS nagyobb átfogású, de mintha az objektív nem lenne olyan éles, meg nem olyan fényerős.
Amiben gyenge az az AF meg pl. nincs benne RAW, lassú képfeldolgozás meg persze gagyi az LCD meg a kereső de, de végeredmény tekintetében nincs annyival lemararadva.
Ahogy néha visszanézek S2 IS-el készült képeket (ami még annál is egyel régebbi), megfelelően exponálva eléggé megközelíti (néha felülmúlja) egy gyengébb objektívvel szerelt DSLR képét sőt még a CCD szenzor-ban van valami kellemes a CMOS-hoz képest. Kár, hogy képzajban nagyon gyenge.

Ezek miatt erre a célra talán az Olympus Stylus 1-et nézném meg, nem olcsó, de valószínű elég jó.
Egy DSLR is ugyanúgy elavul, csak a méregdrága objektívek azok amik százalékosan jobban tartják az árukat (de szimplán forintban számolva ott is sok az értékvesztés).

[ Szerkesztve ]

(#23240) deja vu válasza Carasc0 (#23233) üzenetére


deja vu
addikt

Én Fuji x-a1 milc-et vennék, képminőségben jobb mint ezek a belépő Canon gépek 700D stb. A Fuji-nak van talán a legjobb jpeg motorja, Sony szenzor van benne ami jobb mint a Canonokban lévő ;], és árban is egy kategória, 140 ezer kit obival.

Egyébként itt kell megkérdezni:
Milyen cserélhető objektíves gépet (DSLR, MILC, SLT)?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23241) FLx válasza belovary (#23238) üzenetére


FLx
addikt

Sajnos mindegyik ront a képminőségen, legalábbis speciális körülmények között mindenképpen. Nekem az L-es obikra B+W UV van, de csak a védelem miatt és mert az L-es obi csak így lesz weatherproof hivatalosan.

(#23242) 01andris


01andris
tag

Sziasztok!
Unokahúgom Rómába készül.
Canon 600D gépe van.
Milyen kártyát ajánlotok.
Köszönöm a választ. :)

(#23243) zserbox válasza 01andris (#23242) üzenetére


zserbox
őstag

hát Rómába teljesen más kell mintha Prágába menne, főleg hogy lány sztem samsung kéne neki ;]
komolyra fordítva a szót kicsit relevánsabb infó kellene. pl raw-ba fotóz vagy jpeg, videó is lesz vagy csak fotó plusz mennyi a keret.
az már mellékes hogy van memória kártyás topik is

(#23244) vlevi válasza 01andris (#23242) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én Visa-t vinnék magammal.
De hülyéskedést félretéve, hacsak nem akar sportot fotózni. vagy videózni, (ahol nagyon számítana a sorozatfelvétel sebessége), egy bármilyens 8-16-32gigás SD kártya, attól függ, mennyit szokott fotózni.
Sandisk, Samsung, ezekkel biztos nem nyúlsz mellé, de a többi sem rossz.

szerk.: Na, látom, amíg írtam, másnak is eszébe jutott ugyanez :D

[ Szerkesztve ]

(#23245) 01andris


01andris
tag

Köszönöm a válaszokat.
Ezt nézte ki:[link]

Vagy?:[link]

[ Szerkesztve ]

(#23246) zserbox válasza 01andris (#23245) üzenetére


zserbox
őstag

sd kártya kell bele, ne átalakítózzatok

(#23247) Wa2x_ válasza 01andris (#23245) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ezt

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#23248) 01andris


01andris
tag

Linket kérek.Abszolút nem értek hozzá.
Engem bíztak meg a beszerzéssel.
Ő is kezdő. :)

(#23249) vlevi válasza 01andris (#23248) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezekből szinte bármelyik :
[link]
A class10-es sebesség már kellőképpen gyors. Videóra nem tudom mennyire, de akiknek van tapasztalata, majd megmondják, hogy esetleg az 1080p videóval van-e gond, vagy ahhoz gyorsabb kell-e.
Például Sandisk Ultra 32gb [link]

MicroSD-t nem érdemes, mert az SD átalakító miatt mégegy kontakthibára hajlamos eszközt beépítesz, feleslegesen. A MicroSD az mobiltelefonokba való. SDXC szabványt nem tudom, a 600D támogatja-e de 32GB-ig SDHC szabványúak a kártyák, csak 64GB-tól van SDXC.

(#23250) Cassidey válasza belovary (#23238) üzenetére


Cassidey
senior tag

A használati utasítás kicsit zavaros (nekem legalábbis), de egészen jól ki lehet találni a dolgot. Én kb. 45 percet hagytam maximum, be tudod állítani, hogy indítás után mikor kezdjen el fotózni, hány képet csináljon, mennyi idő teljen el közöttük.. Annyit vettem észre, hogy volt amikor csúszott 1-2 mp-et, mert nem talált fókuszt a váz, de nekem úgy van beállítva, hogy ne lőjön, ha nem lockol fókuszt. Ez családi fotós téma volt, részben azért vettem, hogy én is benne legyek néha a közös képben. :) A cég weboldalán elég részletesen le van írva milyen sok beállítási lehetőség van. Ami jó benne még, hogy rádiós, szóval nem kell a váz előtt lenni, és úgy ráirányítani a kioldót, aztán rejtegetni, meg eldobálni.. elvileg egészen messziről is indítható. :) Rádiós egész sok van, de olyan amivel megy az AF is, és folyamatosan tud lőni, az elég ritka, legalábbis ami nálunk is elérhető.

ui.: Nekem nem szimpi a szűrő, ha vennék top minőségűt vennék, de ha összeadom a 4 obimra, akkor azon csak röhögni tudok. No meg elég csúnya baleseteket látni neten, amiket a szűrő okozott. Van egy polárszűrőm meg ND és ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.