Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis érdekesség: nemrég benéztem a topikba, balszerencsémre, és láttam, hogy megjelent a második kiadás az általam használt dap-ból.

Jelenleg meg vagyok fázva, illetve még 10 óra sincs a gépben, szinte most emeltem ki a dobozból, így minimális fenntartással kell kezelni az alábbi röviden összefoglalomat.
Az összehasonlítás alanyai: xDuoo X3 és xDuoo X3II
Az anyaghasználat továbbra is jó, de kevésbé érezni a fémet. Talán az elsőnél még vastagabb az anyagvastagság, azért vezeti el jobban a hőt, amikor kézbe veszi az ember. Az elsőn nekem különösen tetszik az option gomb körülre tervezett körkörös bemaratás. A második szérián már csak sima felületet kapunk.
A bekapcsolás a másodikon gyorsabb, majdnem fele annyi idő, és nem hallani relé kétszeri kattanását, mint az elsőnél. A kikapcsolás az első esetén kicsit rövidebb. Az elsővel szemben már csak egy sd-hely van a gépen, illetve az újon már usb-c csatlakozó található.
Hangra a hallgatás során mintha még egy fátyolt eltávolítanának a hang útjából. Ami feltűnt, hogy a magasak esetén a cinek jobban hallhatóak, tisztábbak, és jobban elkülönülnek. Az egész zene során a hangszerek sokkal feszesebbek, pontosabban körülhatárolhatóak, gyorsabb lecsengésük van.
A második esetén nagy újdonság számomra, hogy van kétirányú bluetooth. Az adó oldalát nem tudom kipróbálni, nincs sem ilyen fülesem, sem ilyen hangkeltőm. A vétel egész jól működik, wifi-vel teleszórt környéken 2-3 gázbeton falon keresztül nem igazán akadozott (telefon router mellett, nálam csak az x3ii). Ha a telefon nálam volt, akkor inkább a wifi volt a szűk keresztmetszet (helyileg ugyanott, mint előbb, de telefon és x3ii egymás mellett, router egyedül és "messze"). Bluetotth kapcsolat esetén mind a telefonról, mind a lejátszóról megy a kezelés (indítás, következő,...)
Egyenlőre az usb-dac funkciót sem próbáltam ki, de elvileg egy driver telepítése után működik a pc-ről. Illetve a telefonról való távirányítás kipróbálása is még hátra van (amikor nem bt-n megy a hang, hanem a dap játszik le, és elvileg hiby-vel lehet távirányítani).
Az elsőn kis kijelzővel egyszínű és egyszerű menü található. A második esetén elegendően nagy és színes kijelző, a felbontása is jó, borító képeket is képes lejátszás közben jól megjeleníteni.
Árban ha nem akcióznak a második kicsit többen van, de főleg ha akcióznak és azonos áron vannak, a másodikat mindenféle képen érdemes választani. Szerintem.

Ja és a válasz az alábbi kérdésre: igen, ezek a tűk/bigyók a jack-be valóak és a por ellen használhatóak.
Egyet bele is tettem a telefonomba, mert a napokban kellett kitisztítanom a jack lyukát, mert telement porral és szöszmösszel, és úgy érzékelte a telefon, hogy be van dugva a jack, és csak kihangosítva tudtam beszélni, a fülemhez tartva néma volt mindkét irányba...

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#32602) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok 35-40 dollár körül tudtok ajánlani valami jóféle Mp3 lejátszót összegen belül amiben van rádió is? Kínából is lehet akár. :)

(#32603) cirx válasza CheGhost (#32601) üzenetére


cirx
senior tag

Szia. Honnan rendelted? Vám stb ügyezés?

S23 GREEN

(#32604) oszy


oszy
veterán

Van egy vadonatúj (régen vettem, de nem használtam), Ruizu x02 mp3 lejátszóm. Sehogy nem tudom működésre bírni a számítógéppel. Először azt hittem a mac nem tetszik neki, de a windows sem ismeri föl. Most tettem bele microSD kártyát, de úgy sem működik.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32605) Ciccuka válasza oszy (#32604) üzenetére


Ciccuka
veterán

Lehet alul merült benne az akku. Töltsd 7 órát legalább.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32606) oszy válasza Ciccuka (#32605) üzenetére


oszy
veterán

Magát a lejátszót, már tudom használni. Bekapcsol és a menüben beállítottam már mindent. Épp most jelezte, hogy fel van töltve teljesen. Rádugom a wines gépre és semmi. :( MacOS, 8.1 és XP sem ismeri fel.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32607) Bodz válasza CheGhost (#32601) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Köszi! Nem akadozik, fagyogat? Hifimant meghajtja? :D

(#32608) CheGhost válasza cirx (#32603) üzenetére


CheGhost
aktív tag

(#32603) cirx
Szia!
A TomTop-nál vettem, akkor éppen nem volt semmi akció, de sejtettem, hogy ha várnék kis időt, akkor kijönnék jobban. Az alapára 120$ volt, mostanában 100$ körül van akcióban. Valami kupont találtam még, és 111$-ért vettem.
A szállításnál a vámmenteset választottam, de persze ez nem garancia semmire, de nem kértek semmi ráfizetést. Szept. 16-án rendeltem, okt. 5-én érkezett meg, végig rendesen működött a követés.

(#32607) Bodz
Szia!
Nem akadozik, vagy fagy. Legtöbbet az ATH-AD500X fejessel próbálgattam. Az előző verzió a hifiman-t meghajtotta, ezzel sem vettem észre hiányosságot még, de igazából keveset volt még rádugva. :D

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#32609) vendingo


vendingo
veterán

Üdv. Az xduoo x3- ban egyik napról a másikra meghalt az akku. Honnan és milyet érdemes venni bele? A csere nem gond, a beszerzéssel vannak gondjaim.
Előre is köszi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32610) Ciccuka válasza vendingo (#32609) üzenetére


Ciccuka
veterán

Milyen paraméterű kell bele?
Kapacitás, feszültség, mérete

Lehet kiveszed és egy normális töltővel megpróbálod újraéleszteni (B6AC töltő pl., előtöltöd egy sima adapterrel)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32611) vendingo válasza Ciccuka (#32610) üzenetére


vendingo
veterán

Majd megnézem, hogy milyen kell bele. Bikázáshoz van cuccom, lehet megpróbálom, bár kétlem, hogy az a baja, mert előtte nap töltöttem fel, és mindig kikapcsolom használat után.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32612) Tulku válasza vendingo (#32611) üzenetére


Tulku
veterán

Nézd meg nincs-e véletlenül vmi sleep funkció benne, ami élesítve van...sokszor az szívja le, mert nem kapcsol ki...auto power off az mehet...

(#32613) oszy válasza oszy (#32606) üzenetére


oszy
veterán

Sajnos nem jutok előrébb a dologban. Mindenkinek felismeri elsőre a gépe? Memóriakártyával SEM működik a dolog. :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32614) Bodz


Bodz
nagyúr

(#32615) cirx válasza Bodz (#32614) üzenetére


cirx
senior tag

Most jött meg nekem Londonból. Hamarosan írok róla pár sort.

S23 GREEN

(#32616) Bodz válasza cirx (#32615) üzenetére


Bodz
nagyúr

Remek. :R Tök jó lenne egy normális hangú lejátszó, ami olcsó, itthon is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#32617) Ciccuka válasza Bodz (#32614) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ahogy nézem érintőgombos :(

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32618) vendingo válasza Tulku (#32612) üzenetére


vendingo
veterán

Auto power off használatban volt. Hétfőn használtam, kedden már csak a lemerült skku ikon jött be, azóta nem reagál semmire, töltést nem veszi. 3 töltővel és 2 kábellal próbáltam. Elviszem ismerős mobil szervizébe, neki szerintem lesz is valami mobil akkuja, ami passzol bele.
Jelenleg mobilon hallgatom a zenét, de elviselhetetlenül bántja a fülem a minőség.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32619) Ciccuka válasza vendingo (#32618) üzenetére


Ciccuka
veterán

Meg kell nézni az akkut előbb. Nagy valószínűséggel menthető, ha szakavatott kezekbe kerül. Érdeme lenne rámérned multiméterrel, hogy hány Volt van benne pontosan.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32620) vendingo válasza Ciccuka (#32619) üzenetére


vendingo
veterán

Persze, először bikázok, ha az nem segít, akkor új akku.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32621) cirx válasza Bodz (#32616) üzenetére


cirx
senior tag

(#32622) Lucas Kane válasza oszy (#32613) üzenetére


Lucas Kane
tag

Én eddig két gépre dugtam rá az enyémet. Mindkettőn Windows 7 van, és mindkettő kezelte rendesen.
Holnap megnézem az XP mit szól hozzá. Talán egy Sierra-n is kipróbálom :) .

(#32623) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani, nem túl drága, de azért használható MP3 lejátszót?

Nem tudom, hogy 5-10ezer FT-os sávban létezik-e valami használható típus?
Mindenféle zene- és rádióhallgatásra használnám utazás közben.
Külföldi rendelés nem gond, de mindenféleképpen újat szeretnék.

Köszönöm a segítséget :R

(#32624) Tulku válasza Jim74 (#32623) üzenetére


Tulku
veterán

A telefonodban szerintem pont egy ilyen értékű lejátszó lapul...nem érdemes dedikált cuccot venni manapság ennyiért, kizárólag akkor, ha a telefont nem engedik be vhová...

(#32625) Bodz válasza Jim74 (#32623) üzenetére


Bodz
nagyúr

Szia!

Clip Sport Plus mondjuk.

(#32626) oszy válasza Lucas Kane (#32622) üzenetére


oszy
veterán

Nagyon köszi! :) Én mac gépen csak High Sierran próbáltam.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32627) Lucas Kane válasza oszy (#32626) üzenetére


Lucas Kane
tag

Működik XP (SP2) alatt is rendesen..
Próbáltad másik kábellel esetleg? Ha összedugod a kijelzőn az usb ikont látod?
Amikor összedugod a géppel be lehet állítani a kapcsolat típusát kb. 4 másodpercig. 'Töltés + átvitel', 'Töltés + lejátszás'. Nálam mindig az első az alapértelmezett, de a második esetén nem látja a gép.

[ Szerkesztve ]

(#32628) Jim74 válasza Tulku (#32624) üzenetére


Jim74
nagyúr

Van, amikor autóban a gyerekek hallgatnák, ezért kellene dedikált lejátszó.

Bodz: köszönöm.

(#32629) oszy válasza Lucas Kane (#32627) üzenetére


oszy
veterán

Nem jelenik meg csak az az ikon, ami mutatja, hogy tölt. Mindjárt ki is próbálom másik kábellel.

Csúcs! KÖSZI! Működik High Sierraval és másik kábellel! :C

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32630) Razor18


Razor18
tag

Sziasztok,

bocs, ha nem jó helyen kérdezem (és akkor hol kellene kérdeznem?).

Van egy régi Pioneer DEH-2820MP mp3 lejátszó az autómban. Eddig gond nélkül hallgattam Win7+Nero6-al megírt mp3 CD-R lemezeket (USB csati nincs rajta sajna), audio könyveket 7 perces = 3MB-os darabokra szétszedve. Mióta áttértem Win10-re és Nero 15-re, az írott lemezt betéve egy darabig próbálja olvasni (FRMTREAD), aztán kiáll Error – 23-as hibakóddal, ami „nem megfelelő lemezformátumot” jelent. Próbáltam másik íróprogrammal is, ugyanez. Elvileg mindent ugyanúgy csinálok, mint régen. Bárkinek ötlete?

Köszi!

(#32631) Jim74 válasza Bodz (#32625) üzenetére


Jim74
nagyúr

Sajnos már nem elérhető ez a link. Esetleg valami másik típust tudsz ajánlani?

(#32632) Lucas Kane válasza oszy (#32629) üzenetére


Lucas Kane
tag

Szívesen. :)

(#32633) Dorien válasza Jim74 (#32623) üzenetére


Dorien
veterán

xDuoo X2 [link] - Viszont ez nem rádiós és kell bele microSD kártya. [link]
Erről kb. csak pozitívumokat tudok mondani. Fém az egész, nagyon sokáig bírja az akksija, gyorsan feltölthető, könnyen kezelhető és a hangminősége is kiváló belépő szinten.

Sansa Clip Sport - Ilyen is van nálunk. Az X2-höz mérten jóóóó drága, full műanyag cucc. Szerintem ilyet csak akkor, ha fontos a rádió vagy övre csíptethető könnyű lejátszó kell sportoláshoz. Hangra ez sem rossz, ha normális fejes van rádugva. Csak ne EU-t válasszunk alapértelmezett térségnek, mert élvezhetetlenül halk lesz a hangerő.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 175.000Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#32634) Jim74 válasza Dorien (#32633) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, ránézek :R

(#32635) biokox


biokox
tag

Fiio x5/3 tulajok nektek is a hangbeállitásoknál ha a balanced beállitást elhúzzátok jobbra vagy balra áthallatszik a másik csatorna, nem kéne elhallgatni olyankor?

(#32636) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok! A Fiio x3 III vs Sony NW-A45 döntéssel kapcsolatban van valakinek véleménye?

(#32637) Tulku válasza biokox (#32635) üzenetére


Tulku
veterán

Az a balance...nyilván szól mindegyik akkor is amikor eltolod valamelyik irányba....csak erősebben szól az egyik...ne használd, mert szerintem semmi értelme...én kiiktatnám minden játékosból...

(#32638) DVDHooligan válasza sabrinho (#32636) üzenetére


DVDHooligan
csendes tag

Szia!

Igazából pont eme két típust néztem ki magamnak és az az igazság, hogy egyre jobba a SONY felé hajlok. Főleg a zajszűrés és a fülhallgató miatt. Utazáshoz és irodában használnám inkább. A fiio mellé egy SH 4.50-es fejhallgatót néztem még magamnak (pont a zajzár miatt), de azzal már túllőném a keretet.

Még alszok rá párat és ha nem győznek meg az ellenkezőjéről, akkor a SONY marad.

(#32639) sabrinho válasza DVDHooligan (#32638) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi!

Hallgattad is őket, vagy csak a leírások alapján gondolod így?

(#32640) DVDHooligan válasza sabrinho (#32639) üzenetére


DVDHooligan
csendes tag

Sajnos egyelőre csak a leírások, fórumok és a videók alapján jutottam erre. Tervben van természetesen a meghallgatásuk, csak még nem tudom miként.

(#32641) sabrinho válasza DVDHooligan (#32640) üzenetére


sabrinho
tag

Nekem az egyéb szolgáltatások sokkal kevésbé fontosak, mint a hang. Jelenleg a keretbe ezek férnek be (akciós árukon), azért ezeket nézegetem, a Cowon PD már bőven túl a lélektani határon, pedig azt sokan dicsérik.

(#32642) Bodz


Bodz
nagyúr

Nézegetem a Cowon Plenue V-t és az jutott eszembe, hogy a gyártók veresenyeznek ki tud idiótább formájú lejátszót csinálni.

(#32634) Jim74: Tényleg jó lehet az X2 is.

[ Szerkesztve ]

(#32643) s4tch válasza Bodz (#32642) üzenetére


s4tch
veterán

Jó lenne ajtóéknek, illetve jön a tél, lehetne vele ablaküveget kaparni. Sorsjegyhez se rossz, és olyan továbbra sincs, hogy valami nem sörnyitó.

Amúgy szerintem jól néz ki, de streaming nélkül nekem felejtős.

(#32644) #16820480 válasza s4tch (#32643) üzenetére


#16820480
törölt tag

Cowon sajna továbbra sem csinál streaminget, pedig lassan ideje lenne elfogadni, hogy van rá igény.

(#32645) #00137984 válasza sabrinho (#32636) üzenetére


#00137984
törölt tag

Fiio M7 és a Sony NW-A45 lejátszók között még nem tudok választani. Fiio M7 mélytartományától tartok, mert több helyen keveselték a mélyeket és kifogásolták a mélytaromány puhaságát. Itt most a Sony mélytartománya elméletileg javult a Sony NWZ-A15B lejátszóhoz viszonyitva. Viszont a Sony anyaghasználata megint erőssen kifogásolható. Hangminőségben megint lenne hova fejlődni a Sony mérnőkeinek, mert egy Hi-Res lejátszónak a hangzásával kell megszerezni a megbecsülést, és nem egy minősités megszerzése miatt lesz jó egy lejátszó. :) Fiio M7 jobban megépitett, de csak 20 óra lejátszást biztosit. Ez mondjuk egy Fiio DAP-tól nagyon jó eredmény!

[ Szerkesztve ]

(#32646) krx21 válasza #00137984 (#32645) üzenetére


krx21
nagyúr

Döntés előtt mindenképpen próbáld meg személyesen is mindkettőt... Mégis csak Neked kell hogy megfeleljen. ;)

(#32647) Bodz válasza s4tch (#32643) üzenetére


Bodz
nagyúr

:)

Viszont az M9 tök pofás. Sört ez is nyitja. És van Tidal, Spotify, Deezer.

[ Szerkesztve ]

(#32648) cirx válasza Bodz (#32647) üzenetére


cirx
senior tag

Ez már tuti 100E forint felett lesz.

S23 GREEN

(#32649) Bodz válasza cirx (#32648) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem igazán. :)

[ Szerkesztve ]

(#32650) kemcso válasza Bodz (#32647) üzenetére


kemcso
Ármester

Offline is? Mert az hiányzik sokból (rákeresve az oldalon egy szó nincs erről...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.