Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ehhez a Cayin N5ii-hez mit szóltok?

Látszólag jó a konfig, és jó véleménnyel vannak róla. És van egy a vaterán.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33602) gianni85 válasza Polarstar (#33601) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem volt, írtam is róla. Azt vedd figyelembe, hogy már van utóda a N5iiS személyében, és az N5ii-t pl. USA-ból hivatalos forrásból (musictek.com) megkapod ajándék bőrtokkal 200$+50$ postáért. Átszámolva + ÁFA kijön 95ezerből a vadi új. (amíg a készlet tart)
Én olcsóbban vettem, és valószínűleg 70-80ezer között újra megvenném. Kicsi, könnyű, Sabre-hoz képest jó a hangja, semmi bántó kiemelés, jó vonalkimenete van. Negatívum, hogy pocsék a kijelzője, streaming esetén akadozhat kicsit az UI, és pl. a jack nem a legjobb konstrukció (enyémen pl. kontakthibás lett bedugott fülessel a táskában)
Ha nem kell a streaming, akkor találsz ennyiért jobbat. (szintén használtan)

[ Szerkesztve ]

(#33603) Polarstar válasza gianni85 (#33602) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Köszi!

Streming nem érdekel egyelőre, sehol sincs előfizetésem... De a Jack gyengesége ultragáz! Nem merem így megkockáztatni.

A Cowon Plenue D2-t nézem, és a Fiio X5Mark hármast lestem. El fogok menni pár készüléket meghallgatni.

Érdekes, hogy milyen sok gyártó készít fülest, de sajna nekem ezek a kis izék nem jönnek be, csak akkor lenne jó, ha lenne hozzá valami jobb illeszkedő akármi.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33604) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Voltam ma a hifi futárnál. De nem lett semmi meghallgatás. :(
Az az illető, aki intézi - szabin van, így buktam.
Jelentkeztem, majd hívnak. Vagy esetleg elhagyják a cetlit, amire az elérésemet leírták. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33605) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hallgassuk meg őket! :C :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33606) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Beraktam kis zenécskét memkarira. Lalo Schifrin, Garbage, Fat Boy Slim, és Apocalyptika, a csellós kivitel.
Az M2 ledurrantotta a buksimat! :DDD picit vissza kellett venni a feléről a hangerőt, a kis suttogós Goldring fülesemet meghajtotta, mint a hasmenés.

Az első tesztalany az Acoustic Research M2 volt...
A másik meg az M200-ka.
A köztes M20 jelenleg nem kapható a hififutárnál sajnos.

Megállapítás:
Minőségben bezony tudott újat mutatni a tégla M2! Azért elvárható szerintem egy 1000 fontos cucctól, hogy adja magát. Legszivesebben kifizetem volna ott helyben, de ugye kedvezménnnyel is nagypofon. Az Mp3 gyengeségét kihozza, a Flac-ot hozza. Úgy szól ahogy az ember elképzeli.

M200.. Aki szereti a Dos-oprendszert, az fogja szeretni. Olyan, amilyen. A kezelés fapados, de piszkosul közvetlen a nagytesóhoz képest. (Android... nyomsz - vársz - majd valamikor lép. Úriemberek vagyunk - nem sietünk sehova! :DDD )
A hangja: számomra kiábrándító!!!
Mindent végigpróbáltam és tök mindegy mit tettem bele - szarul szólt.
Mintha betömködték volna a hangszórót kifliszacskóval!
Aki tesztelte, és azt mondta, hogy ez jó - az hallgassa nyugodtan.
Beszűkült a tér, betompult, elveszett nekem a zene és kellemetlen volt.

A Fiio cuccai lesznek a következő áldozatok. Kezdve az M7, M9-el. A Cayinra kiváncsi lettem ezek után, az új acélkasznis Nii5s tetszik.

A mai tesztet itthon az én kicsi édes Blackberry Boldog nyerte meg, mert megeszi a 9 éves mobil a Flac-ot és az Mp3-ast is, plusz a benne lévő chip Texas instruments még. Vidáman lenyomja a 90-ezres lejátszót hangban és kezelésben is.

Szóval meglepődtem. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33607) Tulku válasza Polarstar (#33606) üzenetére


Tulku
veterán

Ha a Fogarasin jártál....kissé arrébb a Kácsában jó féle AK játékosokat is meg lehet hallgatni...

(#33608) Polarstar válasza Tulku (#33607) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na majd legközelebb!
Egyre jobban érdekel ez a világ.

Mivel szinte egy köpésre van tőlem az iJoe, inkább azt vettem elő, mert ott minden Fiio megvan. Kicsit beletúrtam a készletbe.
M7, M9, X5III Mark a képen és a fülesre is kötve. Mit mondjak. Az M7 steril, mint egy friss kötés a fülre. Az M9 alakul, a kialakítás és kezelése első osztályú! Imádtam!
Az X5 pedig sokban nem különbözött az M9-től, de combosabban nyomta a kraftot. Na, az tetszett!

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33609) krx21 válasza Polarstar (#33608) üzenetére


krx21
nagyúr

Az X5III-mat próbáltad a balanced kimeneten? Az a készülék ott az igazi, az itteni fülek szerint. ;)

(#33610) Polarstar válasza krx21 (#33609) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nincs olyan fülesem. :N

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33611) krx21 válasza Polarstar (#33610) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig mindenképpen érdemes kipróbálni, pláne az X5III-nál ég és föld a különbség... ;)

[ Szerkesztve ]

(#33612) Tulku válasza krx21 (#33611) üzenetére


Tulku
veterán

Elég nagy...

(#33613) Polarstar válasza krx21 (#33611) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az a baj, ahogy látom - ezek a fülesek a kicsi, agybadugósak. Azokat én nem csípem. Vagy valamit rosszul tudok ebben az ügyben?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33614) gianni85 válasza Polarstar (#33613) üzenetére


gianni85
veterán

Kabelezés kérdése. Jóformán minden fejhallgató megoldható szimmetrikus hajtással, persze előny, ha kétoldalas cserélhető kábelezésű.

(#33615) Polarstar válasza gianni85 (#33614) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na, akkor megnézem a Grado-val, mert az szimetrikus kábeles.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33616) Exodius válasza Polarstar (#33615) üzenetére


Exodius
őstag

Nah az érdekes élmény lesz! :)

(#33617) Caustic válasza Polarstar (#33608) üzenetére


Caustic
csendes tag

M9-ről mesélnél egy picit többet? Hangra, kezelhetőségre milyen?

(#33618) Polarstar válasza Caustic (#33617) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hangja jó... Szerintem nekem a belépő kategória. Elég semleges a hangja, így a meleg-hideg dolgot még nem érzem át..
Tetszik a kidolgozása, én speciel szeretem, ha van súlya és nehéz. A hangerő gomb, annak elhelyezkedése és a kezelése csillagos ötös!!! Magában tekergetni is élvezet, van nagyon fasza kattogó hangja is. :D

az oprendszerben el tudok alapből navigálni, szerintem pár perc után kézreáll.. A svéd karaktereket hülyén nem kezeli, elkezdett rá mindenféle hieroglifát bepakolni. :N

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33619) stemplar07 válasza Polarstar (#33618) üzenetére


stemplar07
őstag

Ha van rá lehetőséged próbáld ki balancedben az M9-et, mert erősebb mint az X3iii (az adatlapja szerint)

(#33620) flexxx


flexxx
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy ki fogtok röhögni, de gyerekkoromban volt egy Trekstor i.Beat cebrax nevű MP3 lejátszóm (ennek is az RS változata, ami egy FM transzmitterrel volt több az alapváltozatnál), és lehet, hogy csak az idő vasfoga szépítette meg az emlékeket, de nagyon szerettem. Viszont évekkel ezelőtt elhagyhattam valahol, és már jó ideje sehol nem lehet kapni.

Nincs esetleg köztetek valaki, akinél lapulna egy ilyen és szívesen szabadulna tőle? :DDD

Előre is köszi a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#33621) Bodz válasza flexxx (#33620) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csomó helyen lehet kapni, Amazon pl.

(#33622) flexxx válasza Bodz (#33621) üzenetére


flexxx
tag

Valóban, ne haragudj, ezt elfelejtettem hozzátenni: később lett ebből egy 2.0-ás, és egy 3.0-ás kiadás, ezeket árulják a mai napig, amiből 2014-ben vettem is egyet, de a rendszerét lecserélték egy teljesen használhatatlan, generic kínaira, ami a magyar fordítás kegyetlenségén túl olyan hibákkal küszködik, hogy még a zenéket sem lehet lejátszás közben visszafele léptetni, mert random format errorokat dobál, és lefagyasztja az egészet. A régi már Amazon-on is out of stock sajnos.

(#33623) Polarstar válasza flexxx (#33622) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ebben az esetben eljött az idő a továbblépésre. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33624) flexxx válasza Polarstar (#33623) üzenetére


flexxx
tag

Az nem pótolná a nosztalgikus feelinget. :))

(#33625) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!

Milyen DAP-t ajánlotok?
Feltételek:
- Maximum 35 ezer.
- Jelenleg egy ATH M30X-m van, idővel cserélem.(szintén semleges hangzásúra)
- Műfajból rengeteg félét, többnyire metál, rock és némi elektromos zene is, sok az énekhang ezekben.
Hangformátum: 16 vagy 24 bites Flac többnyire.
- Lehetőleg illeszkedjen a fejhallgató hangzásához.
- Csak itthonról.
- Lehetőleg újonnan.
FiiO X1 II -t néztem de itt nem nagyon ajánlják, mi ajánlott kimondottan ebben az árkategóriában?

Előre is köszönöm!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#33626) K1LLMy53Lf válasza csakany2001 (#33625) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem kifejezetten ajánlás, mivel nem hallottam még, csak olvastam róla: xDuoo X3II.
Elvileg az X3-at kicsit feljavították, legalábbis bt, hiby-t kapott, illetve elv sokkal kontrolláltabb a magas tartomány. Ezek alapján jó vétel. És a linken lévő ár a legolcsóbb (~91-92$, máshol legolcsóbban $99-102ért akciózzák)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#33627) Ciccuka válasza K1LLMy53Lf (#33626) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt van hozzá tok is.
xDuoo X3II tok

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#33628) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok!

SoundMagic E30 fülhallgatóm van jelenleg, de pont a fülhallgató csatlakozásánál elkezdett a szigetelés foszlani, gondoltam veszek újat és egyúttal lépek egyet előre is, de akkor már vele együtt lejátszót is lehet veszek (SanDisk Sansa Clip Zip van jelenleg).

Mennyi pénzt szánsz a lejátszóra?
60-100k HUF
Milyen fül- (vagy fej-)hallgatóval használnád? Tervezed-e a fül-/fejhallgató cseréjét a jövőben?
SoundMagic E30 (van most)
RHA T20 (tervezek venni)
Milyen zenéket hallgatsz?
sokfélét, de elektronikus zenéhez illeszteném a követelményeket
Milyen hangzást szeretsz?
V
Külföldi rendelés szóba jöhet-e?
igen
Csak új vagy használt lejátszót is vennél?
talán, garanciával

Többnyire hosszú repülőutakon használnám, SanDisk hamar elvérzik. Jó lenne, ha az új lejátszó bírná a 16-24 órás utakat. Tudnátok javasolni a 60-100k intervallumban néhányat aztán akkor elkezdenék kutakodni végül melyiket válasszam közülük. Prémium kategóriába most nem tudom rávenni magam, hogy elmenjek, AK70II is elég drága már, ráadásul nem tudom elektronikus zenéhez lenne-e értelme egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#33629) #16820480 válasza gaben22 (#33628) üzenetére


#16820480
törölt tag

Értelme szerintem lenne, de ilyen 16-24 órás utat nem bírnak ezek végig. Ellenben ilyen utakon szinte minden járaton van már USB csatlakozó, tudod tölteni használat közben.

Amúgy az üzemidőt leszámítva mondjuk Cowon D, D2, J, Shanling M3s például. Ezeknek a Cowon lejátszóknak melegebb hangja van szerintem az M3s az úgy emlékszem kicsit laposabb, kiegyenlítettebb hangzás.

(#33630) fericske válasza gaben22 (#33628) üzenetére


fericske
addikt

Én megreformálnám a kérésedet, ha ennyi pénzt szánsz a projektre és bárhonnan vásárolsz.
Ne lejátszóra költs most, hanem tudok ajánlani egy ultimate fülest ami bármiről jól tud szólni. Az élmény persze fokozható jobb és jobb forráseszközökkel.
Periodic Audio BE
A gyártó oldalán van lehetőség szépséghibás példányok beszerzésére, közel féláron.

(#33631) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Shanling M2x: [link]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#33632) #16820480 válasza K1LLMy53Lf (#33631) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jól néz ki, de...
"Tidal support – For never-ending streaming of music (ONLINE mode only)"
:U

(#33633) K1LLMy53Lf válasza #16820480 (#33632) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szerencsére nekem arra nincs szükségem :B
mondjuk most egyelőre tárgytalan is a dolog, mert ~1hete megrendeltem az xDuoo x20-at végül (Shanling m3s-ről lemondtam a tekerője miatt... a fórumokat olvasva tartok tőle, így jobb a békesség)
Mondjuk, ha nem rendeltem volna meg, akkor lehet bevártam volna ezt a lejátszót, mivel DAC/DAP +balanced out van és ezek, amik érdekeltek. De amúgy ahogy nézem a nevével ellentétben ez olyan m2s+m3s házasítása

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#33634) fericske válasza K1LLMy53Lf (#33633) üzenetére


fericske
addikt

Az m3s mellett én az új Cowon d2-re mereszteném a fülem. Tetszett amit eddig olvastam róla. Remélem ki tudom majd próbálni.

(#33635) Exodius válasza fericske (#33634) üzenetére


Exodius
őstag

Az engem is nagyon érdekelne. Meghogy mikor lenne itthoni forgalmazása, hamár a D-t az alza-n árulják. :)

(#33636) kemcso válasza Exodius (#33635) üzenetére


kemcso
Ármester

Alza nem itthon szerintem ;)

(#33637) Exodius válasza kemcso (#33636) üzenetére


Exodius
őstag

A cég cseh, de van boltjuk BP-n. :)

(#33638) Polarstar válasza Exodius (#33637) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem a Plenue D2 is forgalomba kerül.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33639) K1LLMy53Lf válasza fericske (#33634) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

gondolkodtam én is a D2-n, főleg, hogy alza is árul cowon cuccokat, ez plusz pont volt. Ugyanakkor minél többet olvastam az m2s, m3s, x20 trióról rábeszéltem magam az x20-ra, mert lényegében pont olyannak írják le, amilyet sztem szeretni fogok: visszafogottabb/kontrolláltabb magastartomány, az egész hangkép picit laposabb, de kicsit több részlet az x3-hoz képest. és ez az, ami nekem fájó pont az x3-ban, hogy sok a magas (a több részlet csak extra), szóval remélhetőleg nem nyúlok mellé. (ha meg igen, majd váltok tovább :)) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#33640) gaben22 válasza #16820480 (#33629) üzenetére


gaben22
senior tag

Ja, csak nem szeretem ilyenekre kötni a cuccaim, nem vagyok meggyőződve róla, hogy szép tiszta és stabil az az 5V, ami ezekből jön :)

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#33641) K1LLMy53Lf válasza gaben22 (#33640) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

power bank?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#33642) #16820480 válasza gaben22 (#33640) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az igazából tök mindegy, mert arról csak az akksit tölti. Azért az USB szabvány áram nem olyan hihetetlen magas, hogy ne tudná rendesen adni egy repülő mondjuk 100-150 embernek egyszerre.
De amúgy ott a powerbank is, ahogy a kolléga írja.

[ Szerkesztve ]

(#33643) Tulku válasza #16820480 (#33642) üzenetére


Tulku
veterán

Zenehallgatással, filmnézegetéssel töltés közben egyetlen probléma adódhat...még pedig eléggé terheli az akksit, konkrétan AK dap-oknál tűzforró is volt néha....szerintem nem egészséges, persze nyilván szükség törvényt bont...

(#33644) K1LLMy53Lf válasza Tulku (#33643) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

kell mellé vinni egy laptop hűtőt is. azok is usb-sek és pl a xiaomi 20k mAh-s akksija elég nagy és 2 usb portja van :))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#33645) Tulku válasza K1LLMy53Lf (#33644) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...és a repülőút lassan de biztosan a zene felszerelések logisztikai küldetésévé válik... ;]

(#33646) #16820480 válasza Tulku (#33643) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ki kell lógatni az ablakon egy kicsit, ott -60 fok van, majd lehűti :P (a kabinban eközben meg -15 körül lehet :D )

Ez amúgy nyilván a kimeneti teljesítménytől is függ, te notóriusan balanced módban használod a dolgokat, úgy meg ugye jobban melegszik eleve.

(#33647) gaben22 válasza Tulku (#33643) üzenetére


gaben22
senior tag

Pontosan hasonló megfontolásaim vannak, meg nem hinném, hogy túl tiszta az a DC jel :). Powerbank esetleg jó választás, de szerintem bármit is vennék jóval többet bírna, mint a mostanim. Bár most megakadt a dolog, T20-at néztem ki, de olvasgatok kábel panaszokról, még esetleg a gen 2-nél is. Ennyiért nem 3-4 évre tervezek vásárolni... Jó dolog ez, mert így addig se költök :)

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#33648) Tulku válasza gaben22 (#33647) üzenetére


Tulku
veterán

Wegyél egy Sennheiser Momentum wireless BT fejest, az bírja vagy 20 órát...jó hangja lesz, meleg, könnyen szokható fejes és van benne zajszűrő...

(#33649) gaben22 válasza Tulku (#33648) üzenetére


gaben22
senior tag

Köszi a segítséget, ne haragudjatok az állandó kifogásért, rendesek vagytok, hogy segítetek. Wireless cuccok nálam vétó, ITs gyerek vagyok, nekem az a latency, amit bármilyen wireless cucc tud már sok :). Régi beidegződés. Biztos öregszem is már. Felírtam, amiket eddig javasoltatok, elkezdek utánaolvasni a dolgoknak aztán előbb-utóbb lesz belőle valami, ilyen drága cuccoknál már nem egyik napról a másikra megy ez nálam.

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#33650) #16820480 válasza gaben22 (#33649) üzenetére


#16820480
törölt tag

Zenére nem mindegy mennyi a latency? :)

Amúgy ha már wireless, fejes és drága, akkor én egy Sony WH-1000XM3-at vennék szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.