Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) stemplar07


stemplar07
őstag

[link]
FiiO M9 van már valakinek ?(vagy tervez venni ?) Érdekes paraméterekkel rendelkezik gondolok itt : 5Hz~80 kHz , ≥77mW(300Ω / THD+N<1%,balanced turbo on) de leginkább erre , ez ráver a Q5/X7/X7ii legerősebb AM3B moduljára is (70Mw) .. Hangzásban inkább a Q5 felé hajlik ( a hasonló technikai alapok miatt) ,mint az X5ii-felé ..

(#32702) Tulku válasza stemplar07 (#32701) üzenetére


Tulku
veterán

Mindenképp hallgasd meg, ne higgy a tech adatoknak...sok esetben a mérési adatokat egy szűkebb tartományon adják meg, a végfok teljesítménnyel is mókolhatnak....szóval inkább a saját füledre hallgass...

Fiio azért nem AK...lehetnek meglepetések...

(#32703) stemplar07 válasza Tulku (#32702) üzenetére


stemplar07
őstag

Csakis próba után, a Q5-öt is így mertem megvenni (az bevált,na jah egy másik modullal) az ES100-nál kockáztattam, de az meg bejött,bár...csak a 3. firmware után lett jó..

(#32704) bajnokpityu válasza stemplar07 (#32701) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1 hete kiállításon hallgattam egy M7et shure 840el. életem egyik legrosszabb fejes hangja volt. a 840pedig nem is rossz fejes, és nem is egy hárklis dög.
másik élmény meg az X7 volt. oké, korrektül szól, de ötödennyiért jobb asztali dacok léteznek :o

pedig papiron, mérve tök jó mind.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#32705) stemplar07 válasza bajnokpityu (#32704) üzenetére


stemplar07
őstag

:) nem akarok venni, csak érdekelt van-e valakinek tervben, azért majd az iJoe-ban meghallgatom, érdekel, egyenlőre a V30 magában,+DAP-nak a Q5-el (UAPP/Hiby) teljesen megfelel , .. ((a mérgem csak az,hogy a V40 a V20-hoz hasonlóan nem fog -a hírek szerint-megjelenni az EU-ban..) az X7ii okés, de az asztali DAC-ot nem tudom hozni/vinni ,..nekem meg az kell ...

[ Szerkesztve ]

(#32706) Tulku válasza bajnokpityu (#32704) üzenetére


Tulku
veterán

Pedig pár erőlködőt hallottál már gondolom :)

Nos ezek szerint nem jártam messze a valóságtól...AK SP1000-et hallgass meg majd egyszer, írd meg mit tapasztaltál...persze ne háklis fejessel...

(#32707) bajnokpityu válasza Tulku (#32706) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem fikázás lett volna a célom. csak, hogy az adatokból mennyire nem lehet semmire se következtetni, nomeg ez volt az első találkozásom a mai fiiokkal, és csodálkozom, autóhifis kultúrában nagyon sokra tartják az X7est, pl.

a nagyobbik baj, hogy általában a tesztek se irják le azt, hogy az M7 hangszine irdatlanul fel volt borulva a magas irányába. a sokat szidott avo tesztjében találtam meg egyedül, rózsanyelven, máshol meg 8.5öt kap tonalitásra. persze létezik, hogy az erősítő része ilyen, de az meg akkor azért ciki, h még a 840et se hajtja meg?

a mai AK-kra nagyon kiváncsi vagyok, egyébként, amikor épp csak beindult a cég, és volt talán 2 eszközük, akkor hallottam AKt utóljára, akkor az nem tetszett azzal a beyerrel, amire épp rá volt dugva.

Egyelőre első lépéseimet tenném meg a hurcicuccok világában, de nagyon hamar készülök feladni. ilyen ár/érték mellett asszem megelégszem a telefonba épitett cuccal, vagy a topping nx4et elkezdem hurcolni. elvileg erre lenne kitalálva.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#32708) Tulku válasza bajnokpityu (#32707) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam az SP1000 már megütötte az asztali dac-amp-ok szintjét (fülessel....ezek azért akkus cuccok nem nagy teljesítménnyel) de valóban irreálisan drága...persze szeretem a kihívásokat...
Én is eldobtam szinte mindent...egy csúcs fülest áthekkeltem és BT-sítettem, telefonnal azt használom utazáskor...ennyi maradt...

Majd a 840-nel hallgasd meg az SP1000-et, ha lesz rá módod...csak kíváncsiságból...

(#32709) bajnokpityu válasza Tulku (#32708) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem nincs 840esem, szóval azzal pont nem tudném meghallgatni. nomeg, egy doboz cigi méretű cuccért 1.2M :D hát elvárnám, h ennyiért rohadás jól szóljon.

és ami miatt éppen levelezek, megérkezett a HE560asom 2 hónap alatt amerikából, és nem szól az egyik oldal. zsir uj, hivatalos viszonteladótól. Ezzel mondjuk kipróbáltam volna, de nem monoban. és egyébként ez már annyira megint nem könnyen hajtható fejes.

szétkaptam, néha szólt közben, de mire összerakom, addigra megint nem szól. :W

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#32710) Tulku válasza bajnokpityu (#32709) üzenetére


Tulku
veterán

Tipikus planár hiba...nem akarok prejudikálni, de ez driver csere...

szerk: ha csavaros összeszerelésű a driver, óvatosan húzhatnál rajta...csak nehogy odakapja a mágnes a fémet...

[ Szerkesztve ]

(#32711) stemplar07 válasza Tulku (#32708) üzenetére


stemplar07
őstag

:D azt már meg sem merem kérdezni mennyi volt a ,,bukó,, az ,, A&ultima -n ?

(#32712) Tulku válasza stemplar07 (#32711) üzenetére


Tulku
veterán

Nem volt bukó...nem bolti áron vettem...

(#32713) bajnokpityu válasza Tulku (#32710) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ennél úgy alakították ki, hogy két fakarika között van a driver. a két fakarikát meg ráragasztották. és ez igy egyben van csavarozva a házba.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#32714) biokox válasza stemplar07 (#32711) üzenetére


biokox
tag

És ha bukó volt akkor mi van az élmény már megérte nem bántani akarlak de nagyon kevesen tudják mi is anyagilag bukni.

(#32715) stemplar07 válasza Tulku (#32712) üzenetére


stemplar07
őstag

akkor jó :) már megérte

(#32716) stemplar07 válasza biokox (#32714) üzenetére


stemplar07
őstag

nem haragszom, bár nem Neked írtam :)

(#32717) krisz242 válasza bajnokpityu (#32713) üzenetére


krisz242
tag

Kár, hogy nem tudod hallgatni a HE560-adat, kíváncsi lettem volna mi a véleményed a hangjáról!

(#32718) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Xduoo X3II akciós, ha valaki netán ilyet akarna

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#32719) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Üdv! Edzőterembe, futáshoz keresek egy kisméretű, jó hangzású zenelejátszót.

Régebben már volt egy Sansa Clipem, de közben elajándékoztam, és manapság már nem kapható.

Van valami ajánlott modell a 25000 alatti kategóriában?

Előre is köszönöm a választ!

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#32720) cirx válasza MeszarosB. (#32719) üzenetére


cirx
senior tag

FiiO M3K ;)

S23 GREEN

(#32721) MeszarosB. válasza cirx (#32720) üzenetére


MeszarosB.
tag

Köszi!

Esetleg a belépőszintben/használtban is gondolkodom még. Tisztában vagyok vele, hogy 15k alatt már semmivel sem szólnak jobban mint az okostelefonok, de inkább vinnék magammal publikus helyre/ejtenék le egy 10-20ks DAP-ot mint egy 100-ezres okostelefont.

Amit még elfelejtettem hozzátenni, hogy főleg elektronikus zenét (PL Carpenter Brut) hallgatnék egy kevés rock/pop számmal. A kiegyensúlyozott hangzást kedvelem, nem kell dübörgő basszus.

[ Szerkesztve ]

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#32722) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

A FiiO X3 Mark III mennyivel lett előrelépés a II-höz képest és mennyire jó az ár-érték aránya? :)

(#32723) M@rdel válasza MeszarosB. (#32721) üzenetére


M@rdel
őstag

Nagyon szeretem a Xduoo X2 -met, szerintem sokkal jobban szól mint az okos telefonok!
Akcióban 3x dollár körül szokott lenni, ennyit bőven megér!
Sajnos most sehol nem találtam ennyiért!

(#32724) cyporka válasza M@rdel (#32723) üzenetére


cyporka
csendes tag

Szia!

Hol szoktad nézegetni?
Ha szokott ilyen klassz árban lenni veszek kettőt :D

(#32725) M@rdel válasza cyporka (#32724) üzenetére


M@rdel
őstag

Agusztusban Tomtop akcióban volt ennyi.
Majd legközeleb szólok és vehetsz egy konténerrel! ;]

De én a másodikat a hardveraprón vettem. :)

(#32726) Dorien válasza cyporka (#32724) üzenetére


Dorien
veterán

US $35.55 + free shipping [link] Elvileg erre se ÁFA, se vám nem megy, mert magánszemélytől 45 EUR-ig vámmentes.
De microSD kártya még kell bele. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 99.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#32727) cyporka válasza Dorien (#32726) üzenetére


cyporka
csendes tag

örök hála

(#32728) cirx


cirx
senior tag

Fiio M3K teszt

S23 GREEN

(#32729) kemcso válasza cirx (#32728) üzenetére


kemcso
Ármester

Jajj, AVonlány.... ;)

(#32730) Tulku válasza kemcso (#32729) üzenetére


Tulku
veterán

Há mééé?

Nézzük a dolgok szép oldalát ....vagy nem? :DDD

A sötét nagyúr nevét pedig nem mondjuk ki...tehát nem létezik....

(#32731) sabrinho válasza Tulku (#32730) üzenetére


sabrinho
tag

Azért szerintem értő olvasással nagyon informatívak ezek a tesztek. Nyilvánvaló, hogy a szponzor cuccait nem fogja lekutyázni a szerző. De a sorok között olvasva, a megemlített készülékek tesztjeit is ismerve jól el lehet általuk helyezni a polcon a készülékeket.

(#32732) fericske válasza sabrinho (#32731) üzenetére


fericske
addikt

Ezzel a cikkel kapcsolatban nekem is ez jött le.
"Talán jobban szól mint egy jobb hangú telefon." A szerző után szabadon :)

(#32733) Pierre75 válasza fericske (#32732) üzenetére


Pierre75
senior tag

Azért utánanézhetett volna a médiamunkás, miről ír:
"Talán jobban szól mint egy jobb hangú telefon."
Ennek oka azon egyszerű tényben leli magyarázatát, hogy a célcsoport a kínai középiskolások, akiknek oktatás alatt tilos a mobil használat, de a diktafon funkcióval felvehetik a nyelvórát stb. Az M3K a telefonok ilyetén feladatkörét váltja ki a kínai közoktatásban, azt a hangminőségét helyettesítve.

(#32734) Bodz válasza fericske (#32732) üzenetére


Bodz
nagyúr

Arra kíváncsi lennék, hogy a Denon D1200 tesztjükből neked mi jön le... :D

(#32735) fericske válasza Bodz (#32734) üzenetére


fericske
addikt

Nem szoktam olvasni őket, csak ezt a linket megnéztem. :)
De most, hogy írod, kíváncsi vagyok mit mondanak a D1200-ról :)

Pierre
Akkor az m3k leírásában az szerepel, hogy diktafon?

[ Szerkesztve ]

(#32736) Pierre75 válasza fericske (#32735) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem, mp3 lejátszónak készült, amelynél a kínai középiskolások igényeit vették alapul.

If you read the Chinese product literature, you will know M3K was marketed to high school kids. In Mainland China, high school kids are NOT ALLOWED to bring their mobile phones to class or to the library, thus the M3K serves its purpose as a music companion during studying, or cramping for their ever-so-important “gao kao” national examinations. The mono voice-recording feature is meant for students to take audio lecture notes and to learn English.

(#32737) sabrinho válasza Bodz (#32734) üzenetére


sabrinho
tag

Az, hogy sz.r. Végig a passzív zajzárat hangsúlyozzák, meg a küllemet. A hangjáról csak annyit, hogy középhangsúlyos. Ez el is mond mindent.

(#32738) stemplar07


stemplar07
őstag

[link]
Erről mi a vélemény ? Fiio X7(i) 128-ért 2 év garival postával együtt , (igaz német Refurbished 14 napon belül visszaküldött )
Van egy + AM3A erősítő modulom használaton kívül ami ehhez pont passzolna , mert a Q-höz vettem egy AM3B-t , :F
Az M9-ről nem túl jó a vélemény a HeadFi-n , gyengécske a Samsung proci ...

[ Szerkesztve ]

(#32739) fericske válasza stemplar07 (#32738) üzenetére


fericske
addikt

Inkább ez.
Lezenéli akármelyik Fiio-t, bár nem tudom konkrétan mi a célod a vásárlással.

(#32740) stemplar07 válasza fericske (#32739) üzenetére


stemplar07
őstag

Köszi ,Értem én, biztos jó , bár a Q 5-el maximálisan meg vagyok elégedve , de ez azért HighGainben nem valami erőteljes a Questyle : Pout=12mW @300ohm vs. FiiO AM3A 63 mW @300ohm (AM3B 70 mW @300ohm ) és pont a HD650-et hallgatom a legtöbbet amihez kell ,,kakaó,, .

Nincs különösebb oka , hangosan gondolkodtam ..csak van egy használaton kívüli jó kis erősítő modulom amit nem akarok eladni, mert minek .. az X7 -hez meg pont jó lenne (külön+PC-dac nak, stb) a Sabre hangját is kedvelem ismerem, hisz hasonló van a V30-ban is , a Cirrus Logic CS4398 , valami hasonló van az A&K XB10-ben is az volt 2 évig, kedveltem a hangját ..
De azért utána olvasok , köszi a tippet, Neked van ilyen ?

[ Szerkesztve ]

(#32741) sabrinho válasza stemplar07 (#32738) üzenetére


sabrinho
tag

És ha kizárólag a hangminőségre koncentrálunk, mi a vélemény?

(#32742) Tulku válasza stemplar07 (#32740) üzenetére


Tulku
veterán

Questyle sztem jobb mint a fiio....

(#32743) stemplar07 válasza Tulku (#32742) üzenetére


stemplar07
őstag

:) annyival jobb, hogy aztán erősítsem ezt is a Q5-el ? mert ez önmagában gyenge erősítés , hogy a 650-el menjen ..(ráadásul, vagy egy HD800-as és/vagy HD600 még beesik )
A 2-es verzió már erősebb a Questyle QP2R , és azon van balanced is az 1-esen nincs .Megvannak a balanced kábeleim 2-féle is a 6-os szériához .. Hát nem tudom .. A q5 kb azt a szintet tudja, mint az X7ii .Az igaz ,hogy a dual Ak4990 más mint a Sabre .. :D nem könnyítettétek meg a dolgomat ..

[ Szerkesztve ]

(#32744) fericske válasza stemplar07 (#32743) üzenetére


fericske
addikt

Igen, ilyenem van másfél éve és semmit nem jelent az amit a műszaki adatokból szeretnél leszűrni.
Ez a lejátszó tipikus példája annak ami már lett mondva egyszer-kétszer, hogy ne foglalkozz annyit a műszaki adatokkal.
Pont 1-2 napja került szóba.
Érdemes visszakövetned ezt a beszélgetést. [link]
Én asztali rendszernek is a QP1r-t használom. Az addig használt Myryad z40 erősítőt kivettem a láncból, mert felesleges mellette, illetve jobb önmagában dinamika és részletesség terén, mint a z40-el utána.

A QP2r....Az szerintem és a legtöbb QP1r tulaj szerint sem hozza azt a magával ragadó hangminőséget amit ez nyújt.
Én a prémium dap-okon már végigmentem és egyedül az A&Ultima SP1000-ért adnám fel a QP1r hangját, ha ez mond valamit.

[ Szerkesztve ]

(#32745) Tulku válasza stemplar07 (#32743) üzenetére


Tulku
veterán

Ha hazatér Fericske hallgasd meg a fejeseddel és eldöntöd...én is csak fülessel hallottam, szerintem jó kis lejátszó, de persze én az X7-et nem bírnám hosszú távon hallgatni...sajna a szabja...

(#32746) stemplar07 válasza fericske (#32744) üzenetére


stemplar07
őstag

:) hát ez úgy látom ilyen.. gombhoz akartam ,,kabátot, aztán , egy másik kabát kell ? ..
Köszönöm a válaszokat meg kéne hallgatnom . valóban
De ezzel a tizen akár mW-al mit kezd a HD650? na erre kíváncsi lennék .
Tulku , a Sabre ízlés kérdése szerintem Te is tudod , érdekes módon ha vonalon erősítem a Q5-el a V30-at már nincs az a jellegzetes hang az erősítő miatt, az is igaz, hogy nekem is barátibb a Q5 Dual AK hangja ..
na még olvasgatok..

(#32747) #16820480 válasza stemplar07 (#32746) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a baj a Fiio cuccaival, hogy igazából hiába teszik bele a legjobb chipeket, de nem tudják megoldani, hogy úgy szóljon, ahogy annak szólnia kell. A Q5 is remek példája, tök ugyanaz a karakter, mint az X5iii, csak erősebb kimeneti jellel. Viszont sajnos nem is kimondottan sima a hangja és nem is részletgazdag elégé.

Lehet szidni az A&K-t vagy Cowont, hogy drága meg hiányoznak funkciók, de náluk a hangminőség szokott az első lenni, és még egy elvileg gyengébb chipből is olyan hangot hoznak ki, hogy leül tőle az ember.

(#32748) Tulku válasza #16820480 (#32747) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...mint a cirrussal az AK240....de asszem a QP1R-ben is cirrus van...

Stemplar: Csak én harapok itt a szabjára...másokat nem zavar, szóval ilyen szempontból szubjektív és irreleváns a véleményem...

(#32749) #16820480 válasza Tulku (#32748) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, vagy a Plenue D a 25 éves Wolfson chippel számomra lezenéli a papíron sokkal modernebb Shanling M2s-t.

Amúgy már én sem vagyok odáig a szablyáért, változik az ember ízlése :)

(#32750) Nigér válasza Tulku (#32748) üzenetére


Nigér
őstag

;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.