Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) Exodius


Exodius
őstag

Várjatok. Másik példát mondok: ha a FiiO-nál 70.000 Ft az X3 Mark III, viszont alig tud jobbat mondjuk egy 50K-s telefonnál, akkor:

1. Miért nem kerül többe az 50K-s telefon, ha hozzávesszük, hogy tudja azt, amit az X3 (50K +70K)?
2. Ha a cég 70K-t költött egy csak zenelejátszóra, akkor miért nem ver fényéveket az összes telefonra, ahol a hang csak egy faktor a sok közül? Miért kell feljebb menni, hogy elérjük a biztosan jobb hangminőséget?

Egyébként jól érveltek. :)

(#33152) kemcso válasza Exodius (#33151) üzenetére


kemcso
Ármester

A Fiio sajnos nem jó példa, elég régóta jó küllemű, elég jó UI-s lejátszókat gyárt, amik hangminőségben messze alulmaradnak sok más, hasonló árú (vagy olcsóbb) kínai lejátszóktól. Viszont kaphatóak itthon...

(#33153) Falconer válasza Exodius (#33151) üzenetére


Falconer
aktív tag

1. Miért nem kerül többe az 50K-s telefon, ha hozzávesszük, hogy tudja azt, amit az X3 (50K +70K)?
- Méretgazdaságosság miatt. A kutatás fejlesztési költség, gyártási fix költségek (gyártósor pl), stb sokkal több fele oszlik le egy teló esetében.
2. Ha a cég 70K-t költött egy csak zenelejátszóra, akkor miért nem ver fényéveket az összes telefonra, ahol a hang csak egy faktor a sok közül? Miért kell feljebb menni, hogy elérjük a biztosan jobb hangminőséget?
Lásd fentebb.
A szerző közgazdász

(#33154) Tulku válasza Exodius (#33151) üzenetére


Tulku
veterán

Ha gazdasági, gazdaságossági alapvetések mentén haladsz, az bizonyos, hogy ez nem a te műfajod...arra van a telefon....

A hang, illetve annak minőségi megítélése amúgy is elég szubjektív műfaj...tehát erre fix rációt húzni annyi, mint tenger fenekére alsógatyát...

(#33155) #16820480 válasza Exodius (#33151) üzenetére


#16820480
törölt tag

AZ 50k-s telefon hangjánál általában még a csend is jobb, az meg ingyen van. Akkor miért kerül a telefon 50k-ba...?

(#33156) #00137984


#00137984
törölt tag

Egy jól megépitett DAP vagy mp3 zenelejátszó valamikor okkal kerül több pénzbe mint egy okostelefon. Most nagy divat DAP-ot és okostelefonokat gyártani, de ezek nem mindig hozzák az árazás alapján elvárható szintet. Minden ilyen eszköz elkészitését a kellő szakértelem és ráforditható pénzügyi keret határozza meg. Milyen SOC vagy DAC kerülhet a PCB-re (az áramköri lapra), mert a tervezési fázisban a készülék tudása és képességei behatárolhatóak egy szintre. Az áramköri lap érdekes, mert a tervezése és kivitelezése erőssen befolyásolhatja a hangminőséget. (mennyi rétegből áll és az áramkör vastagsága is számithatnak). A jelútakat előrelátóan kell megtervezni és ehez a táp áramkörét hozzáigazitani. Sokat emlegetett téma itt a balanced fejhallgató kimenet, ami sok gyártónak nem jól sikerült. Ezért... A lejátszó kinézete és a kijelző kelti az első benyomást a vásárlónak, ezért a fém burkolat és a kijelző egyre fontosabb a gyártóknak. Jó ez nekünk? Nem mindig az... DAC és az audió áramkörök energiaigénye a DSD lejátszáshoz megnövelte a tápellátásért felelős akkumulátor és a tápáramkör fontosságát. Az okostelefonokban szintén ott van a nagy kapacitású Li-Ion akku, de minden alkatrész és panel egymásra van pakolva a kevés hely miatt. DAC és a zenelejátszó képessége jobb hangminőséget tudna, viszont a helyigény miatt kevesebb területre szoritkozik. Az alkatrészek lehetnek jó minőségiek, de ha kevesebb cucc jutt az adott helyre, ez a hangminőséget rontani fogja. DAP esetében csak a költséghatárok és a mérnőki munka korlátozza az elérhető hangminőséget. Egy jó DAP számomra ezt jelentené: Megfelelően megtervezett PCB, tápellátás és DAC. A kijelző és a fém burkolat csak részben érdekes, pedig a burkolat talán egy kicsit EMI szürésre jó lehet. :)

[ Szerkesztve ]

(#33157) Shyciii válasza kemcso (#33152) üzenetére


Shyciii
veterán

Kérlek mondj már példákat, hogy a FiiO X3 2nd gen vagy X3 Mark 3-nál milyen jobb hangzású és olcsóbb kínai cuccok vannak, mert ezt igencsak túlzásnak érzem...

(#33158) Exodius


Exodius
őstag

Most már kezdem kapizsgálni. Köszönöm az építő jellegű, informatív hozzászólásokat. :)
A FiiO-ért meg elég kár, mert úgy tűnik beigazolódni látszik, hogy 100K alatt nem igazán tudnak normális DAP-ot gyártani, amire megérné váltani egy telóról. Azért ez még mindig szomorú. :/
De nem baj, mert 100K alatt ott lehet az A&K Jr vagy a Cowon Plenue D és J. :)

(#33159) Tulku válasza Shyciii (#33157) üzenetére


Tulku
veterán

Én X3 II-ről tudok nyilatkozni....számomra nem az olcsóbb alternatíva mint kérdés vetül fel kapcsán, hanem a minek kérdőszó...akkor már inkább egy telefon...olyan pluszt nem ad, bizonyos helyeken nekem kapart, fedett volt...stb...kérdéses a léte számomra....

(#33160) korpicschess válasza Exodius (#33158) üzenetére


korpicschess
veterán

Az AK-val csak egyetlen baj van, vagyis szerintem elég kritikus, hogy Windows-on, USB3-mal nem tudod DAC-ként használni. Nekem ez volt a nagy szívfájdalmam. Mondjuk oké, rakhatsz elég optikai forrást, sok szempontból jobb is, de mégis körülményesebb.
A FiiO ebből a szempontból elég jó, plug&play... Az X5 (1st gen) hangja meg szerintem az áráért tök jó, erő is volt benne. Az újabb, androidos-érintős dolgok többet tudnak, de az akku és a méret már megkérdőjelezi nálam a kényelmes használhatóságot.
AK Jr meg például lassabbnak tűnt, mint az AK100...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33161) fericske válasza Shyciii (#33157) üzenetére


fericske
addikt

Már írta.
A Shanling lejátszók. M0, M1, M2s, M3s. Mind jobb 100k alatt mint a Fiio-k.
Illetve szerintem az Xduo X2-X3 lejátszókat is nyugodtan melléjük lehet tenni.

(#33160) korpicschess

"...Az X5 (1st gen) hangja meg szerintem az áráért tök jó..."

Így van. Talán az egyetlen jó ár/érték arányú lejátszójuk eddig.

(#33162) Exodius válasza korpicschess (#33160) üzenetére


Exodius
őstag

Denon DA300-USB-nél nálam hála istennek nem baj, hogy nem tud egy lejátszó DAC-ként funkcionálni. :)

(#33163) Shyciii válasza fericske (#33161) üzenetére


Shyciii
veterán

Shanlingból gyorsan megnéztem a legnagyobbat, az M3s-et. Nos, akárhogy nézem nem mondható egyértelműen jobbnak a Fiio X3 3rd gen vagy X5 3rd gentől. Sőt pár fontos dolgokban elmarad. Egyetlen egy dolgot dícsérnek benne, az pedig a neutrális hangzás. No de mi van, ha valaki pont nem a neutrális németes hangzást szereti, hanem a csöves meleg jellegűt?

(#33164) fericske válasza Shyciii (#33163) üzenetére


fericske
addikt

Na persze szubjektív, de én meghallgatás után mondom a véleményem mindig, nem műszaki paraméterek után.
Fiio-ból a kettő x7-es nem volt még meg (a mindenféle erősítő modulokkal, pláne), meg Shanlingból az m5s.
A többit mind hallottam.
Az m3s inkább közelebb van a csöves hangzáshoz mint az x3 3.

(#33165) Shyciii válasza fericske (#33164) üzenetére


Shyciii
veterán

Én Shanlingből egyet se hallottam, de a csöves hangzásban erősen kételkedem már a műszaki tartalma miatt is, és 6-ból 6 high-end, audiofil oldal értékelése alapján teljesen neutrális hangzása van. A csöves hangzás pedig nagyon nem neutrális. Amúgy az X3 3rd gennek sincsen csöves hangzása.

(#33166) vendingo válasza fericske (#33161) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem az első generációs X3 nagyon bejött. Full fapad, egyszerű, egyedül a kijelzője ami gyatra. A hangja viszont nagyon betalált nálam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33167) fericske válasza Shyciii (#33165) üzenetére


fericske
addikt

Egyiknek sincs. Arra akartam utalni, hogy az x3 3. olyan semmilyen hangú, nevezzük neutrálisnak. Az m3s-nek melegebb a hangja, tisztább, sötétebb a háttere.

(#33168) Sefter válasza Shyciii (#33165) üzenetére


Sefter
veterán

Valóban neutrális a shanling m3s.
A Fiio X5 III-nak két előnye van vele szemben: a kijelző minősége és a tidal/spotify (már ha ez szempont)..
Ár/értékben viszont kuka kategória a shanling-hez képest.
Mindkettőt használtam, szerintem a fiio-t pont a droid öli meg...

Psn ID: sefter_hun

(#33169) funkmester


funkmester
aktív tag

milyen az a csoves hangzas?konkret jellemzoi

(#33170) Tulku válasza funkmester (#33169) üzenetére


Tulku
veterán

Ebben a kontextusban én sem teljesen értem...főleg fiio-k esetében...

(#33171) kemcso válasza Shyciii (#33163) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezek a paraméterek alapján lévő összehasonlítások nagyon félrevihetnek. Pont úgy, mint a fizetett tesztek, ott minden úúúúúúdejóóóóóó. A Shanlingokat hallottuk többen és hangban verik az azonos árkategóriájú Fiio-kat. Az X5 III-at unbalanced kimenetem meg az alatta lévők is...

(#33172) Exodius válasza kemcso (#33171) üzenetére


Exodius
őstag

De akkor most meleg vagy neutrális a hangzásuk a Shanlingoknak? Tünde füled mit hallott? :) :DDD

(#33173) fericske válasza funkmester (#33169) üzenetére


fericske
addikt

Mike Oldfield a szakértője a csöves hangzásnak :)

(#33172) Exodius
Semleges karakterűek a Shanlingok, de nem unalmasak, nem laposak, akad némi dinamika.
A Fiio X3 2-3 és X5 2-3 nekem unalmas, lapos hangú lejátszók.

[ Szerkesztve ]

(#33174) #16820480 válasza Exodius (#33172) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az M1 szerintem inkább meleg, a 2s meg inkább neutrális felé hajlik. Amúgy is nehéz azt mondani, hogy "a Shanlingok", mert legtöbb esetben egy gyártó nem feltétlen akar/tud egységes hangzásvilágot kialakítani a teljes termékpalettához.

Aki melegebb hangzást keres, annak szerintem a Fiio nem igazán lesz jó, egyik termékével sem (de Sony sem, hogy ne csak a Fiio-t emlegessük folyton). Shanling M1, iBasso DX50 inkább. Illetve talán Plenue D (illetve J, ami annak az utódja kb).
Mondjuk személyes véleményem, hogy egyszerűbb találni egy semlegesebb hangú lejátszót, ami amúgy jól szól, és ahhoz melegebb hangú fülest választani, mint eleve meleg hangú lejátszót találni.

(#33175) funkmester


funkmester
aktív tag

a shanling-oktol az asztali dacok(dx3 pro, sanskrit 10th,loxije d20) messze jobbak?

(#33176) Exodius válasza #16820480 (#33174) üzenetére


Exodius
őstag

Értem. :)

(#33177) stemplar07


stemplar07
őstag

:D Shanling...,,azmiaz,, ..,, egy lezuhant kínai űrállomás ? :D
A viccet félre az AKM DAC-os FiiO-k nem egyáltalán mondhatóak ,,hideg hangzásúnak,, a Sabre dac az igen ..
(ezzel nem mondom azt ,hogy minden másban jobbak mint néhány ,,sebaj,sabaj,, stb.stb..)

(#33178) Shyciii válasza funkmester (#33169) üzenetére


Shyciii
veterán

funkmester

Pontosan leírni szinte lehetetlen, de általánosságban jellemző rá a melleg, érzelemdús hangzás.
De igazából bármit írhatnék, ha még nem hallottál egy rendes csöves erősítőt...

Más:

A napokban megyek meghallgatni egy Audio-OPUS 1s-t. Meg ha ott vagyok, akkor egy Lotoo-t PAW 5000MkII-t is.

(#33179) stemplar07 válasza korpicschess (#33160) üzenetére


stemplar07
őstag

A&K ,,USB3/USB-C-vel nem tudod használni , mint DAC-ot, de USB3/USB microval igen , de mi ezzel a baj? ..ezt nem értem .. Plug&Play rádugom a Win 10-re és megy a DSD ... A KANN-on van USB-C is ami a gyors töltés /USB3 gyors fájl másolás/átvitel miatt tettek rá ..

(#33180) gianni85 válasza stemplar07 (#33179) üzenetére


gianni85
veterán

"ezt nem értem"

AK Juniorról volt szó, nem a Kannáról :)

(#33181) stemplar07 válasza gianni85 (#33180) üzenetére


stemplar07
őstag

:) ,,Az AK-val csak egyetlen baj van,,.. ez számomra ebből nem derült ki , amúgy AK100-at használt nem ?

(#33182) korpicschess válasza stemplar07 (#33181) üzenetére


korpicschess
veterán

AK Jr, AK100 (ezt a kettőt használtam is), de szerintem az AK70-nel is ugyanaz van, amit leírtam. Más modellnek nem olvastam utána, azt hittem általános. Valszeg ők is rájöttek, hogy gáz, hogy egy ilyen drivert nem tudnak megírni... :)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33183) stemplar07 válasza korpicschess (#33182) üzenetére


stemplar07
őstag

:) Ok értem, és megpróbáltad másik PC-n/másik Winfossal is ? , mert szerintem a JR már bőven az USB3 korszakban készült ...

(#33184) korpicschess válasza stemplar07 (#33183) üzenetére


korpicschess
veterán

Próbáltam több géppel. Még olyan PC-vel sem ment, amin volt USB 2, de USB3 is.
Egyébként a saját notimmal is működésre lehetett bírni, ha a BIOS AHCI opciót kikapcsoltam, de mivel külső merevlemezeket használok, nekem az nem volt pálya.
Mindenesetre elég cink, az összes fórumot túrtam, de nem találtam megoldást.

Amúgy felismeri a gép, hangeszközként, meg minden, csak nincs hang. Androidos mobillal sem ment egyébként.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33185) #16820480 válasza korpicschess (#33184) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ilyen szempontból nem túl univerzális sajna az A&K. Még régebben írtam nekik, hogy miért nem megy az USB DAC funkció Linux alatt, de csak annyit válaszoltak (amúgy koreaiul), hogy nem támogatják, cső.

Ezzel szemben a Plenue 1-em simán ment p&p módon.

(#33186) stemplar07 válasza korpicschess (#33184) üzenetére


stemplar07
őstag

:N akkor mázlim van, vagy már egy újabb (driver)széria a KANN ,lehet ideges lettem volna (most nézem csak: de hogy USB 2-n sem ment ? ezt nem is értem..), bár nekem még van usb2-m a PC-ne de a laptopon már csak USB3 .. A V30 ról és a Huawei Tábláról szépen működik az UTG , sőt a Tidal is . Az MQA-t viszont nem csinálják már meg erre , sima 24bit Flac-nak látja online és a belső tárból játszott MQA albumokat is ..(ettől nem megyek a falnak..) Viszont az erősítő része igencsak jó (vs FiioQ5) egy line in nem ártott volna rá ,,játszani,, ..

[ Szerkesztve ]

(#33187) stemplar07 válasza stemplar07 (#33186) üzenetére


stemplar07
őstag

,,Ugyanakkor tegnap jelentették be : [link]
,,...TIDAL MQA support goes Mobile for Android Users...,,

(#33188) #16820480 válasza stemplar07 (#33187) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most nem találom, de mintha valami olyat láttam volna fb-on talán, hogy az MQA zenék most elérhetők HiFi előfizetéssel, szóval elvileg ha valaki sima HiFi előfizető, az is használhatja.

(#33189) stemplar07 válasza #16820480 (#33188) üzenetére


stemplar07
őstag

Normal - High - HiFi előfizetés van csak , a HiFi -ben benne van az MQA(ők MASTER-nek hívják) ez az ami havi 3000 . (én télen szoktam előfizetni rá , ennyit megér )

(#33190) #16820480 válasza stemplar07 (#33189) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tényleg. Régebben úgy rémlik mintha 3 csomag lett volna, de lehet, hogy akkor rosszul emlékszem.

(#33191) stemplar07 válasza #16820480 (#33190) üzenetére


stemplar07
őstag

:) ment egy privát

(#33192) RobeeK


RobeeK
tag

Sziasztok,
Shanling m3s-t ill EarStudio ES-100-at honnan érdemes ill lehetsges beszerezni? Utóbbi gondolom .de vagy .co.uk amazon.
Köszi,
Robi

(#33193) stemplar07 válasza RobeeK (#33192) üzenetére


stemplar07
őstag

ES-100 az vagy az Ebay és UK, de az drágább kb 45 ..én onnan vettem anno ,az Amazon nekem nem tetszett ..

(#33194) gianni85 válasza stemplar07 (#33193) üzenetére


gianni85
veterán

Miért vegye kétes eladóktól drágábban ebay-en, mint a gyártótól amazonon? Utóbbi esetben a garancia is tutira biztosított. Nem mellesleg elég sűrűn van kiárusításban, én karácsony előtt kb 28ezerért vettem. De 35ezerben megáll akció nélkül is.

(#33195) s4tch válasza RobeeK (#33192) üzenetére


s4tch
veterán

M3s most van épp a massdropon, azt is számításba lehet venni.

ES100: ahogy Gianni is írta, amazon. Viszonylag gyakran van rá lightning deal, érdemes keepa-n keresztül követni.

(#33196) RobeeK válasza s4tch (#33195) üzenetére


RobeeK
tag

Köszi. Figyelem az amazon-t. Massdrop nem rémlik, azzal még nem futottam össze :)
Igazából nem fog sikerülni kipróbálgatni mindent ami képbe került, így vakon (ill süketen) lesz a beszerzés. Aztán meglátom. Vagy hallom :)
De valami bluetooth-os lesz valamelyik irányba :)

[ Szerkesztve ]

(#33197) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok! Manapság még megéri Mp3 lejátszót venni ha igen,milyet?

(#33198) VVoid válasza hhenry (#33197) üzenetére


VVoid
aktív tag

Pl. Astell & Kern SP1000 már egészen tűrhetően szól...

(#33199) hhenry válasza VVoid (#33198) üzenetére


hhenry
őstag

Na ezeket megnézem köszi! Többiek meg valami?

(#33200) gianni85 válasza hhenry (#33199) üzenetére


gianni85
veterán

Lotoo Paw Gold Touch, Cayin N8, Sony WM1Z is jó cuccok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.