Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Den válasza Heimdallr75 (#249) üzenetére


Den
veterán

Fogok csinálni róla blog postot :). Elkezdtem már írni az első bejegyzést, ez még csak a nyomtató vásárlásomról szól, de nemsokára megírom a pi-os részt is.

Nagyon jól működik a dedikált routerrel, már csak így nyomtatok, tabletről is tudom vezérelni, figyelni...

Úgy lesz megcsinálva, hogy az atx táp fogja etetni a nyomtatót, a pi-t, és egy aktív usb hubot is. A pi, a hub, és a táp bele lesz építve egy dobozba, aminek az alapterülete akkora mint a nyomtatóé, és azon fog állni a nyomi. A doboz elejében lesz egy fiók, mert az elektromos cuccok nem töltik ki az egészet, ott fogom a kellékeket tartani. :)

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#252) Den


Den
veterán

Ez az atxraspi [link]

Annyi módosítok, hogy nem az öt voltot fogja kapcsolni a pi-nak, hanem az atx táp vezérlő ágát.

www.simson4t.hu

(#253) szalámissüti válasza Den (#251) üzenetére


szalámissüti
tag

Ez elég komoly projektnek tűnik :D Kíváncsian várom :D:D

(#254) Den


Den
veterán

Megírtam az első postot a nyomtatóról [link]

A következőt már gyorsabban összeütöm :)

www.simson4t.hu

(#255) 3D kívánság


3D kívánság
újonc

Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra. Szeretnék segítséget kérni: tudtok olyan megoldást, hogy a napi fórum hozzászólásokat megkapjam e-mailben?

(#256) 3D kívánság válasza Den (#219) üzenetére


3D kívánság
újonc

Itt találsz egy összehasonlítást árakkal, az itthon kapható 3D nyomtatókról. A táblázat nem a legfrisebb, de kiindulásnak jó lehet. http://3dkivansag.blog.hu/2014/04/14/3d_nyomtato_ara

[ Szerkesztve ]

(#257) Den


Den
veterán

Megjött az első adag cucc.

www.simson4t.hu

(#258) Den válasza 3D kívánság (#256) üzenetére


Den
veterán

Köszi, már túlvagyok a nyomtató vásárláson, de azért megnézem hogy állunk :)

www.simson4t.hu

(#259) szalámissüti válasza Den (#257) üzenetére


szalámissüti
tag

:DD gyors kérdés: nem tudod véletlenül, hogy léptetőmotor rezgéscsillapítót hol lehet venni? Mármint ebayen kívül...

szerk.: A blogbejegyzés jó lett :)

[ Szerkesztve ]

(#260) Den válasza szalámissüti (#259) üzenetére


Den
veterán

Nem tudom sajnos. Valami gumilapszerű, ami a motor és a felfogatás közé kell?

www.simson4t.hu

(#261) Den


Den
veterán

Ezt ismeritek? grabcad

www.simson4t.hu

(#262) szalámissüti válasza Den (#261) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen. Érdemes a challenges részt nézegetni, bár most épp nincs semmi, de nyertem már onnan pár fillért. Amúgy jó oldal, sok mindenre lehet használni. :DD

(#263) Den válasza szalámissüti (#262) üzenetére


Den
veterán

Hát én még nagyon messze vagyok hogy ilyesmire nevezzek, de te nagy szakértő lehetsz ha nyertél. :)

www.simson4t.hu

(#264) Heimdallr75 válasza Den (#254) üzenetére


Heimdallr75
őstag

:R köszönjük erre vágytam :), mikor a végére értem, kerestem a következő oldal gombot :) jöhet tovább, mert jó!

sajna még mindig nem jutottam dűlőre melyiket vegyem, ráadásul idő se volt rá sok, kis házátalakítás miatt, ahol a mester lerakta az uj szenyvicsöveket, kis error volt csak benne visszafelé lejt, de maug fasza lett :)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#265) Den válasza Heimdallr75 (#264) üzenetére


Den
veterán

Óhajod parancs, itt a folytatás :)
[link]

A szakik sajnos ilyenek

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#266) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

2 db 20x40mm befoglaló méretű cuccot szeretnék valami "fényes" műanyagból. Mennyibe kerülhet ennek kinyomtatása? Kit vagy melyik céget keressem? A fő szempont, hogy: olcsón jót. Ha nem zárja ki egymást a kettő.

Keressek gúglival, vagy van bejáratott vállakozó erre?

[ Szerkesztve ]

(#267) Chaser


Chaser
titán

Venni akarok egy 3D nyomtatót, kérdés milyet 300k bruttó JMF-em van rá kb. Ez pl milyen? Aki ért hozzá adhatna tippeket :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#268) Den válasza szalámissüti (#259) üzenetére


Den
veterán

Találtam rezgédcsillapítót léptető motorhoz [link]

www.simson4t.hu

(#269) Den válasza Rodzser Mór (#266) üzenetére


Den
veterán

Ezek az olcső nyomtatók, amikről itt diskurálunk, nem tudnak olyan fényes felületet nyomtatni, mint a fröccsöntött műanyagoké. 10k dollár körüli ipari cuccok talán tudnak. Prototipus készítéssel foglalkozó cégek talán tudnak ilyet, de horror áron.

www.simson4t.hu

(#270) Chaser válasza Den (#269) üzenetére


Chaser
titán

Amit linkeltem az se? Kevés az időm, nem tudok normálisan utánuk nézni. Munkára kellene elsősorban az én saját igényeim mellett, de nem ipari szintű felhasználásra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#271) Den válasza Chaser (#270) üzenetére


Den
veterán

Az sem. Nézz meg pár jobb minőségű videót, vagy fényképet. Egyfajta recézettség mindig van, ahogy a nyomi rétegről rétegre egy vékony polimerszálból megrajzolja a tárgyat. Ez nyomtatótól és beállítástól függően lehet egész finom is, de mindig van. Aceton permettel, vagy párával szokták simítani, illetve a pla és néhány speciális alapanyag jól csiszolható. De mire akarod használni a nyomtatót? Mert lehet hogy arra simán alkalmas. Pl amiket én nyomtatok még sosem volt gond a felület, de ezek funkcionális tárgyak, nem díszek.

www.simson4t.hu

(#272) Chaser válasza Den (#271) üzenetére


Chaser
titán

Nekem csak apróságokra. De ezzel dolgoznék, tehát másoknak nyomtatnék amit kérnek. De nem napi 50db-os tételben persze. Vártam az M3D-t de ki tudja mikor lesz belőle valami, lesz-e, inkább veszek drágábban olyat amit lehet ténylegesen kapni. Van abban a shopban sok nyomtató, de nem tudom mit nézzek, van-e valami ajánló oldal vagy bármi ahol értékesítőtől függetlenül megtudom milyen minőséget tudnak, mennyire megbízhatóak, stb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#273) Den válasza Chaser (#272) üzenetére


Den
veterán

Szerintem legjobb, ha megnézed élőben mit tud. Vannak olyan helyek ahol pvannak bemutató gépek. Én a gigamaxtól rendeltem, náluk meg lehet nézni a gépeiket, sőtt tanfolyam is van. Én mondjuk neten vettem, nem néztem meg előtte, de van rá lehetőség.

www.simson4t.hu

(#274) Chaser válasza Den (#273) üzenetére


Chaser
titán

Sokszor este jutok reggeliig, ez most nem opció sajnos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#275) szalámissüti válasza Chaser (#272) üzenetére


szalámissüti
tag

Én megnézném a deltanyomtatókat (kossel mini, rostok), nemrég vettem egyet, hamarosan megjön, és beszámolok róla. Amúgy még a fortus gépeknél is van recézettség, szóval ez az FDM technológia korlátja. Ha ez zavaró, akkor ott az SLS, csak arra rámegy az ember gatyája is. A gigamaxot én is ajánlom, nagyon korrektek, és a garancia is rendben van náluk. Egyébként ha csak bérnyomtatsz, arra jó egy mezítlábas nyomtató is (reprap), legfeljebb megmondod, hogy korlátai vannak annak, amit tudsz.

Egy kicsit off dolog: terveztem egy saját 3D nyomtatót, ami egy nagyon elvetemült deltanyomtató lett. Ha minden jól megy, akkor 1-2 hónap, és piacon leszek vele :D:D A fejlesztésről majd teszek fel képeket. Eladási árnál a cél, hogy a legolcsóbb kapható 3D nyomtató legyen (és most úgy néz ki, hogy ezt tartani is tudjuk), legalábbis EUn belül...

@Den: köszi :)

(#276) consono válasza szalámissüti (#275) üzenetére


consono
nagyúr

Nocsak, kíváncsi leszek!

"In God we trust. All others must bring data"

(#277) Chaser válasza szalámissüti (#275) üzenetére


Chaser
titán

Ebben a boltban 8 nyomtató van, 3 ipari, többi "olcsóbb". 1-2 hónap múlva lesz esedékes, szóval lehet tőletek veszem majd:) Amint lesz időm majd nekiesek a témának

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#278) Den válasza szalámissüti (#275) üzenetére


Den
veterán

Kiváncsi vagyoo milyen lesz a deltád :). Ha jól vettem ki mérnök vagy, hátha végre születik egy delta ami engem is meggyőz.

Nekem egy hagyományos xy elrendezésű nyomtató van a fejemben, egyre pontosabb részletekkel, de ez nem lesz olcsó.

Ha a parafa alátét érdekel, szólj, mert valószínüleg mostanában fogok onnan rendelni, és akkor beteszem ezt is a kosárba, így ejön egy fuvarral.

www.simson4t.hu

(#279) Den válasza Den (#278) üzenetére


Den
veterán

Nah... miután mindent megvettem a nyomtató tuningjához, a k8200 fórumba jobban belemélyedve, rájöttem, hogy az erősebb atx táp, nem fogja megoldani a heatbed fűtés problémámat. Ugyanis a fői gond, hogy a heatbed-bek túl nagy az ellenállása, ez korlátozza sz átfolyó áramot, ezért a gyári 15 voltos táppal max 36 wattot tud fúteni, de ha ráteszem az atx-et a 12 voltjával, ez lemegy 24 wattra, tehát akármilyen bika is a táp, még szarabb lesz az asztalfűtés mint most. Megoldásnak 24 voltot használnak amit egy mosfeten keresztül vezérel a nyomtató elektronikája. Én viszont nem fogok most még egy 24 voltos tápot venni, tetszik ez az atx-es megoldás, minden megvan hozzá, úgyhogy úgy dömtöttem veszek egy másik heatbed-et, ami csak 1 ohmos és 12 voltról is fűt rendesen.

Utánaolvasva a dolognak, az új mk2 heatbed kicsit nagyobb mint a velleman, és máshol vannak a furatai, szóval mókolni kell kicsit, de azt megoldom. Viszont felfedeztem, hogy létezik alu heatbed, ahol a 3mm-es alu lemezre van felvive a fűtő réteg, Így nem kell üveglap, ami egyrészt nem túl jó hővezető, másrészt plusz mozgó tömeg, Az pcb-légréteg-üveg kombóhoz képest a jó hő vezető alulemez sokkal jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#280) Rodzser Mór válasza Den (#269) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Utána átgondoltam, és marhára nem fontos a fényes felület, sőt ne is legyen fényes. Valószínűleg a tömeggyártott termék sem lenne fényes, mert nem illene a többi alkartrészhez megjelenésében, másrészt pedig könnyebben karcolódik vagy könnyebben látható rajta a karc.

A kinyomtatáshoz nincs tipp, hogy melyik céget vagy kit keressek?

(#281) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Újra PH!-n örömmel látom, hogy nem halott a topic :) Megtaláltam a gépem célját ami eddig nem igazán volt, viszont új melóhelyen hegesztőgépeknél speckó alkatrszét legyártani már kihívás ,de nagyon jól tud jönni .

(#282) Den válasza nézzbe (#281) üzenetére


Den
veterán

Milyen alkatrész, milyen munkahely?

Én is egy komolyabb nyomtatásra készülök, amiért erdetileg vettem a nyomit. Egy egyedi szívócsövet fogok nyomtatni egy motorhoz.

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#283) Den válasza Rodzser Mór (#280) üzenetére


Den
veterán

Én kinyomtatom neked ingyen, ha ilyen 2x4 centis dologról van szó. Még nem szaz százalékos a tudásom, de majd látod, hogy jó-e. A cégek közül nem tudom melyik hogy dolgozik.

www.simson4t.hu

(#284) nézzbe válasza Den (#282) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Hegesztéssel foglalkozó cégnél vagyok szerviztechnikus, és pl törött műanyag alkatrészek pl csatlakozóház , vagy valamilyen panelnek/alkatrésznek házat nyomtatni vagy ha ép más megoldás kell pl teljesen más típusú/alakú ajzatot, bármit kell beszerelni adaptert nyomtatok hozzá, persze ez már csak formaitás meg lehetne kókányolni e nélkül is de így mégis kinéz valahogy.

(#285) szalámissüti válasza Den (#278) üzenetére


szalámissüti
tag

Csak leszek mérnök :D egyelőre még csak hallgatom, és a sorsom a matematika tanszék kezében van :DDD De elég egyedi lesz a cucc, ha kész van a terv, akkor teszek fel rendert róla. Meg persze a kinyomtatott darabról is :)

(#286) Rodzser Mór válasza Den (#283) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Előre is köszi! :)
dwg fájlként van meg a cucc. 3D-s természetesen. Milyen fájlt tud(sz) kezelni a nyomtatáshoz?

(#287) consono válasza szalámissüti (#285) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, ismerős a dolog, bár én már vagy 25 éve szigorlottam matekból :) (sikerrel) Mondjuk gépész azóta sem lettem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#288) szalámissüti válasza consono (#287) üzenetére


szalámissüti
tag

Ó, a szigorlatig nekem még el kell jutnom :DD Ott egy szép kettes, és boldogság :)

(#289) Den válasza Rodzser Mór (#286) üzenetére


Den
veterán

Holnap megnézem a notimon.

www.simson4t.hu

(#290) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!
Masodeves levelezos gepeszmernok hallgato vagyok. Kacerkodom a gondolattal, hogy alkossak valamit 3D-s nyomtatas teren, amit esetleg felhasznalhatok egy majdani szakdolgozathoz.
Atolvastam a topicot, de azert ra szeretnek kerdezni, hogy milyen kezdo printert erdemes valasztani, ha nem tul mely a zsebem?

Elore is koszi!

(#291) SVLaller válasza ben11 (#290) üzenetére


SVLaller
senior tag

A legolcsóbb a reprap, mondjuk a prusa i3, ha mindent egyesével rendelsz ebay-ről, webshopokból.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#292) szalámissüti válasza ben11 (#290) üzenetére


szalámissüti
tag

Én megnéznék egy kossel minit is a helyedben, azok is elég olcsók. Szerintem ebayről 100k körül össze lehet legózni az alkatrészeket hozzá.

(#293) ben11


ben11
őstag

Koszonom a gyors valaszokat. Ha a legozas mellett dontok, honnan tudhatom, hogy mi minden kell a szerkezethez, es ha sikerul is mindent megrendelni, az osszerakasa mekkora feladat?

[ Szerkesztve ]

(#294) szalámissüti válasza ben11 (#293) üzenetére


szalámissüti
tag

A kosselhez itt egy BOM:[link] és egy összerakási útmutató: [link] A repraphoz keresek holnap, ma már nincs hozzá kedvem.

(#295) Den


Den
veterán

Jól értem, hogy a nyomtató elelktronikák egy része tulajdonképpen egy aurdino mega board, motormeghajtókkal kiegészítve?

www.simson4t.hu

(#296) szalámissüti válasza Den (#295) üzenetére


szalámissüti
tag

Egész konkrétan a következők: Meg2560, ramps 1.4, és 4-5db A4988. Ez a legolcsóbb lehetőség.

(#297) Den válasza szalámissüti (#296) üzenetére


Den
veterán

Csak azért kérdem, mert van az intelnek egy csodálatos újdonsaga, az edison, ami leegyszerüsítve olyan mint egy raspberry pi, de méfsem, mert sokkal kisebb, nincs rajta video, audio, és usb kimenet, viszont van benne alapból bluetooth, wifi, egy kétmagos atom processzor 500 mhz-en, 1gb ram, 4 gb flash, meg egy rakás gpio és még egy beépített mikrokontroller is. És, a lényeg, van hozzá egy aurdino lap amibe bepattan, és kompatibilis más aurdino lapokkal, programozható az aurdino programjával, de az edison egy linuxot futtat, amit el lehet érni az aurdino lapon keresztül.

Na, ha kompatibilis lenne a 3d nyomtatókhoz használt aurdinoval, akkor nagyon frankó nyomtatót lehetne építeni belőle, wifi el bluetoothal, futhatna rajta egyből az octoprint, meg még millió lehetőség..

itt egy videó róla

itt egy másik ahol magyarázzák, hogy lehet használni

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#298) Den válasza Den (#297) üzenetére


Den
veterán

Közben elolvastam a leírását itt [link]

Ahogy látom aurdino unoval kompatibilis, és az edisonon lévő quart kontroller végzi a munkát. Talán ezt is fel lehetne használni 3d nyomtatóhoz.

www.simson4t.hu

(#299) Den


Den
veterán

Abs-el hány fokon nyomtattok?

www.simson4t.hu

(#300) szalámissüti válasza Den (#299) üzenetére


szalámissüti
tag

Ha jól emlékszem, akkor 240/90, de szombaton megnézem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.