Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Zsolt74 válasza Ptech (#650) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A 603-as hozzászólásomra gondolsz, aminél az x,y,z tengelyt teszteli?

Zsolt

(#652) Zsolt74 válasza Ptech (#650) üzenetére


Zsolt74
senior tag

4 teszt van benne.
Az Onyx_Bed_Level_Aid_inner.STL lesz elvileg.

[link]

Zsolt

(#653) szalámissüti válasza fuze (#648) üzenetére


szalámissüti
tag

A filament kívül lesz. Eredetileg az alapba akartam beépíteni (jobban néz ki), de szembesültem vele, hogy nincs standard tekercsméret, és ezért elég nehéz lenne a stabil beépítés. A másik lehetőség, hogy azt mondjuk a usernek, hogy csak a mi filamentünket használhatja. Viszont akkor meg attól tartok, hogy sok vásárlót elriaszt a dolog (bár ebben nem vagyok biztos annyira, majd kérdőívelünk). Úgyhogy egy állítható külső tároló a legjobb megoldás szerintem. Csak meg kell csinálni esztétikusra.

@Captor: Igen, ez is egy lehetőség. Ráadásul nem is rossz. Mi is egy ehhez hasonló megoldásra gondoltunk (csak egyszerűbb kezelőfelülettel), plusz a nyomtatóra lehetne szerelni tartókonzolt (lenne neki kapcsolódási pont kialakítva) amibe bele lehet tenni az eszközt. :D

Ha minden jól megy, akkor a projekt holnap lép egy nagyot előre, és hamarosan minden létező felületen rontani fogjuk a levegőt :D

[ Szerkesztve ]

(#654) consono válasza szalámissüti (#653) üzenetére


consono
nagyúr

Nézegetem, nézegetem a nyomtatótokat, de csak nem hagy nyugodni egy kérdés: elég merev lesz a szerkezet? Nem fog a pontosság rovására menni, hogy nincs merev vezetősín? Illetve az egész mozgató mechanizmus túl vékonynak tűnik...

"In God we trust. All others must bring data"

(#655) szalámissüti válasza consono (#654) üzenetére


szalámissüti
tag

Módosítottam ezt-azt a képeken láthatóhoz képest. Merevségre nekem megfelelőnek tűnik egyelóre, ráadásul a mostani 3D noymtatott protonál csak masszívabb lesz, szóval szerintem nem lesz nagy gond a pontossággal. Mondjuk úgy, hogy az FDM technológia nagyobb korlát, mint a mechanikai pontatlanságok. :)

(#656) szalámissüti


szalámissüti
tag

Így a vizsgákat lassan a hátam mögött hagyva, elkezdtem a projekt véglegesítését. Első körben az alsó modult terveztem újra, hogy gyártható, szerelhető, meg egyéb ilyen apróságokra alkalmas legyen.
A képen lévő modell már nem nagyon fog változni designját tekintve, még a 3D scanner részei lesznek benne (a tárgyasztal már látszik), de az már csak a fehér lemezen módosít, illetve a vezetékek elvezetése kerül majd az egyik kar mellé. A hátlapja alá lesz beépítve az extruder motor, és oda lehet majd betenni a második motort is. A héten még erről is teszek fel képet. Addig is, várom az észrevételeket.

Most látom, hogy piros maradt a kapcsoló fénye :( a végleges fehér/zöld lesz.
Következő lépésben újratervezem a karokat, egyrészt gyárthatóra, másrészt merevebbre (jobb biztosra menni), ez remélhetőleg a jövő héten elkészül. Ezután jön az extrudermodul véglegesítése, valamint a lézer, és dual extruder modulok fejlesztése (illetve a motorrészt szeretném teljesen átalakítani).
Ezzel párhuzamosan elkezdjük a nyomtató, és a 3D scanner programozását (1-2 héten belül). Ha ezekkel megvagyunk, akkor jön a prototípus készítése, és a különböző hibák javítása (ha hibátlan lesz a cucc, abbahagyjuk a fejlesztést :D )
Remélhetőleg 8-10 héten belül el tudjuk indítani a kickstarter kampányt (ehhez mondjuk még a közösségi média jelenlétünket is erősítenünk kell, de ez folyamatban van :DD ).
Ezen felül Heimdallr75 fórumtárs javaslatára a nyomtatóhoz igyekszünk egy használható dokumentációt készíteni, így egyedi modulok fejleszthetőek hozzá bárki által (itt majd még viszünk egy csavart a történetbe, de erről majd később, most még ül rajta az agyvihar).

És itt ragadnám meg az alkalmat egy kis közvéleménykutatásra: ki milyen modult látna szívesen? (A dollárnyomtató egyelőre nem járható :( ) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#657) lord.lakli válasza szalámissüti (#656) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kinézetre nagyon jó, stabilitáshoz te értesz. Scanner beépítve lesz az aljába? Mekkora a nyomtatható alakzat? Megfelelő erősségű lézer lehet érdekes. Mekkora lenne a munkaterület? Minden az egyben készülék :). Dual extruder mindenképpen várós. Fluxnál írogattak csoki modult is, ami jól hangzik, csak kérdés mi értelme lenne egy 3D nyomtatóval csokit "nyomtatni". Az otthon készíthető kiegészítők már érdekesebbek lehetnek.

(#658) fuze válasza szalámissüti (#656) üzenetére


fuze
őstag

Láttam egyszer olyat, hogy 3D nyomtatóval díszítettek tortát... Érdekes lenne az is. Illetve a 3D szkennelés hogy lesz? Lehetne akár egy fotoscan fej, amibe csak egy telefont kell mondjuk tenni, az meg timelapse lefotózza a tárgyat minden oldalról. Majd ezt 123dcatch-ben össze is lehet rakni .

adms.hu | UI Designer

(#659) szalámissüti válasza lord.lakli (#657) üzenetére


szalámissüti
tag

A scanner az aljába lesz beépítve. Méretre Diam180x200mm. A lézert 500mW-1Wra gondoltam, de ez még odébb van. :D A csoki modul igazából olyan, mint egy sima kerámia modul, csak más a neve, úgyhogy ezért gondoltam megcsinálni (módosított fw). Később majd szeretnék csinálni rendes csokinyomtatót is, ami figurák készítésére is jó :D

(#660) szalámissüti válasza fuze (#658) üzenetére


szalámissüti
tag

A 3D scannelésnél vonallézer+kamera, és a tárgyat körbeforgatjuk. Aztán ebből lesz egy színes pontfelhő, amit lehet nyomtatni :). Itt egyelőre az a gond, hogy erőforrásigényes a dolog, úgyhogy kell hozzá számítógép/telefon/tablet. És egyelőre csak az elsővel indulunk, a telefonos, és tabletes megoldás utána jön. Esetleg megpróbálunk valami droidos devboard szerűséget keresni, és arra rátenni az egészet... Aztán jöhet az érintőképernyőmodul, ha valaki nem akarja appal vezérelni :DD :C

(#661) lord.lakli válasza szalámissüti (#660) üzenetére


lord.lakli
őstag

Az elmondottak alapján nagyon jó moduláris lesz a rendszer és sok a jövőbeli lehetőség benne, Szerintem így mindenkinek nagyon tetszetős.

(#662) szalámissüti


szalámissüti
tag

Gyors kérdés: Van itt bárki, aki 50 mikron alatt nyomtat? Rendszeresen, nem kísérleti jelleggel...

(#663) Zsolt74 válasza szalámissüti (#662) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nincs értelme mert nagyon lassú ,és minőségben se lenne sokkal jobb a nyomtatás,mert annyira finoman már nem igen lehet szépen adagolni a szálat, max ha szálvastagság mérő van felszerelve a nyomtatóra.

Zsolt

(#664) szalámissüti válasza Zsolt74 (#663) üzenetére


szalámissüti
tag

Akkor nem csak én látom feleslegesnek :D köszi.

(#665) Den válasza szalámissüti (#656) üzenetére


Den
veterán

Belül marad ugyanolyan lemez-váz mint ami az utolsó csupasz képen volt?

Nekem egy "tapintó" modul kéne. Sokszor van olyan problémám, hogy egy komplex formájú létező dolgot akarok áttervezve kinyomtatni, pl most egy szívócsővel kínlódok, ami egyrészt ívelt, másrészt a felfekvő felületei több irányban is meg vannak döntve más-más szögben. Az a gondom, hogy az új darab megtevezéséhez nehéz levenni a referncia méreteket. Ha lenne egy tapintó-karom, amit a profik használnak, aminek a végén a tapintó csúcs mikor a tárgyhoz ér, rögzíti az xyz koordinátákat, sokkal egyszerűbb lenne. Csak nincs rá pénzem. Azon gondolkodtam, hogy 3d nyomtatóhoz lehetne ilyen adapter, ami egy tapntócsúcs az extruder helyén, egy valamilyen érintkezővel, amiből a rendszer tudja, ha valamihez hozzáér. A nyomtatót az x-y-z tengelyen mozgatva lehetne az asztalhoz rögzített tárgyhoz mozgatni és mikor hozzáér a kívánt részhez, rögzíti a kordinátákat. Így szépen le lehetne venni a méreteket és szögeket.

www.simson4t.hu

(#666) szalámissüti válasza Den (#665) üzenetére


szalámissüti
tag

A lemez vázat átterveztem elég alaposan, hogy jobban bírja az igénybevételt.

A tapintómodul nem rossz ötlet. Felveszem a listára :DD

(#667) Zsolt74 válasza Den (#665) üzenetére


Zsolt74
senior tag

De ahhoz nem egy teljesen körbeforgatható gömbcsuklós fej kéne hogy az érintésérzékelőt minden irányba be lehessen állítani?
Vagy a deltának a x,y,z tengely vezérlését teljesen át kéne hangolni hozzá, mert alap esetben a fej mindig vízszintesen mozog , de neked ez nem jó, mert az kéne hogy bármely irányból tudjon tapintani, de akkor se tudná nagy szögben megdönteni a fejet.

Zsolt

(#668) Den válasza Zsolt74 (#667) üzenetére


Den
veterán

persze az lenne az ideális, ez mindenképp csak egy kompromisszumos megoldás lenne, de még így is nagy segítség, és igazából filléres költség, tehát nem olyan nagy tragédia a korlátozott használhatóság. Igazából tényleg csak referencia pontokat akarok felvenni, amik kritikusak, hogy minden oda kerüljön és úgy álljon ahogy kell, nem akarom a teljes geometriát bedigitalizálni, mert ahhoz jóval komplexebb megoldás kéne.

www.simson4t.hu

(#669) Zsolt74 válasza Den (#668) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Igazad van , felesleges lenne olyan dolgot rápakolni ami akár drágább lenne mint maga a nyomtató.

Zsolt

(#670) szalámissüti


szalámissüti
tag

Összebarkácsoltam egy ilyet [link] és szeretnék belőle egy ilyen logoutos cikket kreálni. Van valaki aki tud segíteni benne, mert nekem ez nagyon nem megy :(

(#671) ben11 válasza szalámissüti (#670) üzenetére


ben11
őstag

Gratula. Egészen jó írás. Én is tanultam belőle újat igaz, nekem még nincs nyomtatóm.

Apró észrevétel. A nyomtató típusainak leírásánál először a deltát írod, aztán a cartesiant, de a képek fordított sorrendben vannak. Érdemes lenne a képeket felcserélni az egyértelműség kedvéért, vagy jelölni külön a típusokat a képek alatt.

[ Szerkesztve ]

(#672) szalámissüti válasza ben11 (#671) üzenetére


szalámissüti
tag

Köszi :) Kicserélem. És holnap felteszem logoutra (ha megtalálom a gombot hozzá :D )

(#673) Den válasza szalámissüti (#672) üzenetére


Den
veterán

Logout nyitóoldalán, baloldalt, felül van egy box, ezmiez, és hasonlók, ott van egy belépés.

www.simson4t.hu

(#674) szalámissüti


szalámissüti
tag

Itt egy modul prototípus :D van benne kalibráció, meg világítós venti, meg ilyenek (a végleges nem lesz világítós,de csak ilyen volt :( )

[ Szerkesztve ]

(#675) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#674) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Hiányzik róla a vízjel, illetve az elmosódott, "sietvekészített" effekt.

Ez a kép így nem túl hiteles. :(

;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#676) szalámissüti válasza sz.balazs.95 (#675) üzenetére


szalámissüti
tag

:D Külön kis stúdiót építettünk a fotózáshoz pizzásdobozból, meg lepedőből. Aztán rájöttünk, hogy csak telefonunk van kamerának...:DDD Előfordul.

(#677) sz.balazs.95 válasza szalámissüti (#676) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én arra gondoltam, hogy ez így nem olyan, mint a "kiszivárgott" képek zöme, így már nem is lehet hiteles. :D :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#678) lord.lakli válasza szalámissüti (#676) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kész stúdió :)

(#679) Heimdallr75 válasza szalámissüti (#676) üzenetére


Heimdallr75
őstag

percekig gondolkodtam a fotó hátterén... elsőre mondom hogy kell nézni biztos valami porvédő...de minek.... mondom akkor tutti este sutyiba a takaró alatt fotóztad :D de így már világos :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#680) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Szép napot mindenkinek, eladó sorba kerül a rostock delta nyomtatóm, másik építése miatt. Egyelőre csak igény felmérés hátha van itt olyan kolléga akit érdekel a 3D nyomtatás de még nincs nyomtatója. Ofc teljesen kompletten, bedugod és nyomtat.

Képek:

[link]
[link]
[link]
[link]

(#681) Zsolt74 válasza nézzbe (#680) üzenetére


Zsolt74
senior tag

És milyen nyomtatót építesz?

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#682) nézzbe válasza Zsolt74 (#681) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Egy automata ic programozó gép lesz az alapja. Képet teszek fel majd.

(#683) nézzbe válasza nézzbe (#682) üzenetére


nézzbe
aktív tag

A linken találhattok pár képet gépről elég komoly lesz. De egyelőre ennyi persze az építésről beszámolok majd folyamatosan :)

(#684) Zsolt74 válasza nézzbe (#683) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nem ezt árulta valaki a hobby cnc fórumon?

Zsolt

(#685) nézzbe válasza Zsolt74 (#684) üzenetére


nézzbe
aktív tag

de-de :)

(#686) Zsolt74 válasza nézzbe (#685) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ez hatalmas lesz.

Zsolt

(#687) lord.lakli válasza nézzbe (#680) üzenetére


lord.lakli
őstag

Eladó ez a híres nyomtató? :D

[ Szerkesztve ]

(#688) nézzbe válasza lord.lakli (#687) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Tervbe van :)

(#689) szalámissüti


szalámissüti
tag

Üdv mindenki!

Gyors kérdés: tudtok olyan céget, aki foglalkozik egy-két darab lézervágásával, és hajlításával is? tehát a prototípust le tudnám gyártatni velük? Mert egyszerűen nem találok gyártót, aki vállalná, és így nehéz folytatni a fejlesztést. :(

(#690) Kiglerx válasza szalámissüti (#689) üzenetére


Kiglerx
tag

Milyen anyagból szeretnél lézervágni?

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#691) szalámissüti válasza Kiglerx (#690) üzenetére


szalámissüti
tag

Acél. Azon belül teljesen mindegy. 3mm vastagságú. De elvileg most van aki vállalja, hajlítással együtt :D

(#692) Den válasza szalámissüti (#689) üzenetére


Den
veterán

Lehet, hogy tudok egyet. Ponthehesztést is tudnak.

www.simson4t.hu

(#693) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Még december végén írtam a topicba szóköz-tartó pöcök ügyében, amire több fórumozó is felajánlotta a segítségét - ezúton is köszönet nekik! Nemrég sikerült is beszerelnem a leszorító elemeket és tökéletesen passzolnak a helyükre, nálam egyenlőre jelesre vizsgázott a 3D nyomtatás. Pár éve egy ilyen törött műanyag darabka miatt már jó eséllyel kuka lett volna a billentyűzet - vagy legfeljebb tartaléknak lett volna jó, de így újra problémamentesen használható, remélhetőleg még sok évig.

(#694) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Nah megjöttek a cuccok, a fénykép nem adja vissza annyira a méretét de jól megtelt vele a pince :D

[ Szerkesztve ]

(#695) dmc válasza nézzbe (#694) üzenetére


dmc
aktív tag

Szép gépek :D
Gondolom olcsó lehetett :D
Csak most ismerkedek a dolgokkal

(#696) szalámissüti válasza nézzbe (#694) üzenetére


szalámissüti
tag

Ez nem kis cucc... Nagyon komoly. :DD

(#697) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Megérkezett az új nyomtatóm, ezért eladóvá vált a Kossel Deltám.
2020-as alu profilból van, HIWIN 12-es lineáris sinekkel, RAMPS 1.4, 2004-es LCD-vel, Nema 17 1,8A-es léptetőmotorokkal, 20A-es ventillátoros tápegységgel, J-head metal fejjel, Bowdenes extruderrel, Max 220-230mm-es nyomtatási terület.
Este teszek majd róla fel képeket.
Csak személyes átvétel, a mérete miatt Nem postázom.
Az irányára 180.000Ft

Zsolt

(#698) szalámissüti


szalámissüti
tag

Na elkészült a protó, és működik (oké, még nem nyomtat, de a mechanika már működik). Sajnos nincs rendes fényképezőgépem, és amilyen képeket csináltam mind gusztustalanul elmosódott, úgyhogy vasárnap este lesznek használhatók, akkor felteszem őket. Tiszta cuki lett :D Meg közben van új honlapunk, és tárhelyünk is, úgyhogy nem egy évezred amíg betölt... És csináltam rendes rendereket is, úgyhogy már jobban néz ki az egész... Ha minden jól megy, akkor pár héten belül kezdjük a komolyabb/nehezebb részét a projektnek.

(#699) lord.lakli válasza szalámissüti (#698) üzenetére


lord.lakli
őstag

Jöhetnek a képek. Kickstarter projekt lesz?

(#700) szalámissüti válasza lord.lakli (#699) üzenetére


szalámissüti
tag

Igen, úgy terveztük, hogy április környékén kickstarterelünk egy jót :D . Már előbb szerettem volna, de ahogy ez lenni szokott, közbejött egy rakás probléma, amit meg kellett oldani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.