Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Aryes válasza fuze (#24993) üzenetére


Aryes
nagyúr

Véletlenül nincs reklámblokkolód?

(#25002) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok
223-230e Ft körül milyen nyomtatót érdemes venni?

(#25003) energy4ever válasza Mr. Erikszon (#25002) üzenetére


energy4ever
addikt

Ennyi infobol nem tudunk segiteni neked!
Mekkor targyakat szeretnel nyomtattni? Egyszerre tobb anyagbol/szinbol?
Mugyantas, vagy filamentes gepet szeretnel?

(#25004) Mr. Erikszon válasza energy4ever (#25003) üzenetére


Mr. Erikszon
senior tag

azt hiszem egy ender 5 vonzónak tűnik, filamentes legyen.
Érdemes ennél drágábbat venni?
Illetve ender 5-ből melyiket érdemes banggoodról?

(#25005) energy4ever válasza Mr. Erikszon (#25004) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha ennyi penzed van ra, es az Ender 5 tetszik, akkor Ender 5 Plus.

(#25006) fuze


fuze
őstag

First layernél a filament sokszor megkunkorodik amikor elkezdi húzni a nozzle és ráragad rézre. Ezzel mit lehet tenni? Pár napja küszködöm vele, mióta próbálgatom a fekete filanora-t. A fehérnél nem volt ilyen.

Amit próbáltam: Kiszedtem a filamentet és a kapott tűvel kipiszkáltam a nozzle-t, majd újratöltöttem a szálat
Hőmérsékleteket állítgattam
Bed leveling vagy 500x

Nem értem már... Ragacsos lenne a nozzle? Mivel töröljem le?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#25007) fuze


fuze
őstag

Még hozzátenném, hogy bed leveling után középen nagyobb a rés. Ezzel sem tudom mit lehetne csinálni

adms.hu | UI Designer

(#25008) Scallion válasza fuze (#25006) üzenetére


Scallion
senior tag

Hát pedig csak ezek lehetnek (ha a szeletelő jól van beállítva), hotend hőfok, asztal hőfok, asztalszint (lehet túl közel van) ,sebesség. petg-et némelyik pl. csak 30mm/s-el tudom nyomtatni mert felrántja magát. Lehet más a viszkozitása folyékonyan.

(#25009) fuze


fuze
őstag

Szerintem valami a levelinggel nem oké. Üveg ultrabase és mégis ha beállítom a 4 rugó felett tökéletesen, akkor a legszélén ahonnan indul a nozzle, szinte hozzáér, míg középen nagyobb a rés.

adms.hu | UI Designer

(#25010) Atamano válasza fuze (#25009) üzenetére


Atamano
csendes tag

Pronterface csináltál G28,G29 bed levelinget.Milyen eredményeket kaptál?
Bilinear Leveling Grid:
0 1 2
0 +0.01 -0.13 -0.25
1 +0.08 +0.01 -0.01
2 -0.09 +0.04 +0.20
Valami ehhez hasonlót kellene kapnod.

[ Szerkesztve ]

(#25011) Scallion válasza fuze (#25009) üzenetére


Scallion
senior tag

Enyém is ilyesmi .alá kell valamivel támasztani középen. Tudod az üveg igazából folyadék marad :D

(#25012) fuze válasza Scallion (#25011) üzenetére


fuze
őstag

És mi legyen az a valami? Valami tipp? :)

#25010Atamano
Ezt nem ismerem, utána is nézek

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#25013) Aryes válasza Scallion (#25011) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudod az üveg igazából folyadék marad

Ez csak hoax ;)

(#25014) Aryes válasza fuze (#25012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem egy tükör lap van az eredeti alu heatbed tetején, de ugyanúgy homorú a közepe. Egy darab vastagabb kartonpapírt tettem alá (olyan 1Ft érme nagyságút) , azóta szinte tökéletes.

(#25015) Scallion válasza fuze (#25012) üzenetére


Scallion
senior tag

Alufólia , ptfe szalag amit a csőszerelésnél használnak vékony és pontosan adagolható.

(#25016) dugesz77 válasza fuze (#25012) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem valami hővezető anyaggal érdemes. Alufólia, vékony fémlemez, ilyesmi.

(#25017) Aryes válasza dugesz77 (#25016) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szinte mindegy, hogy mit teszel alá, mert annyira kicsi a légrés, és a meleg amúgyis felfelé száll. De szerintem ha jó hővezető anyagot teszel oda, akkor akár rosszat is tehetsz vele, mert abban a pontban, ahol a vezetővel érintkezik, szignifikánsan gyorsabban változik a felület hőmérséklete, illetve nagy különbség lehet a felület többi részéhez képest. Nálam a papír tökéletesen bevált, bár én csak PLA-t nyomtatok.

(#25018) fuze válasza Aryes (#25017) üzenetére


fuze
őstag

De nem alu a heatbed is? Akkor jó a fólia :))

3 nap után rájöttem, hogy mi volt itt a bibi. Oké, hogy most talán jobb a leveling mint volt (kivéve a leges legszélén). Nem kiabálom el, de... RETKES volt az asztal :DDD. Papírtörlő + ablaktisztító és olyan mint az első napon. Hihetetlen... :N

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#25019) ZoliZoli válasza Tikakukac (#24978) üzenetére


ZoliZoli
csendes tag

Köszi!

Akkor azt veszem meg.

(#25020) Scallion válasza fuze (#25018) üzenetére


Scallion
senior tag

Hát erre nem gondoltam :D

(#25021) Scallion


Scallion
senior tag

Gyakorlati 3d print, törésgátló.

(#25022) Mr.Csizmás válasza Scallion (#25020) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

könnyen hozzászokik az ember, amikor a petg-t leveszi puszta kézzel, aztán a heatbed felülete már szavazati jogot kér, olyan piszkos, de még mindig tapad az anyag :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25023) fuze válasza Scallion (#25020) üzenetére


fuze
őstag

Hah én se... :) Száraz ronggyal néha megtöröltem és nem tűnt koszosnak. Úgy tűnik ez szabad szemmel nem látható, vagy az izzadt kezemmel fogdostam össze nagyon amikor kapargattam le a tárgyakat. Utóbbi tűnik reálisnak. Mindenesetre tudjuk, hogy a windex mindenre jó.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#25024) Imy válasza Scallion (#24999) üzenetére


Imy
veterán

Milyen márkájú TPU? Én kínáából vettem még két éve pont ilyen pirosat (ez átlátszó), és azzal sincsen semmi bajom, nagyon lasan fogy, de sokszor jól jön. Egy csomó csapdugót, zajcsillapítót nyomtattam stepperek alá (extruder).

(#25025) Scallion válasza Imy (#25024) üzenetére


Scallion
senior tag


Ja bocs, nem láttam melyik üzenetre kérdeztél . A piros az ERYONE 90A.

[ Szerkesztve ]

(#25026) Darko válasza fuze (#25018) üzenetére


Darko
senior tag

A tiszta felület annyira alap hogy ezt már senki nem ajánlotta, nekem is ez volt a bajom. Viszont érdekes mód az üvegtisztító (2 félét is próbáltam) nem vált be, csak a sima szappanos víz.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#25027) fuze válasza Scallion (#25025) üzenetére


fuze
őstag

Pont ezt nézegetem egy ideje én is. Ez tűnik a legjobb ár-érték arányúnak. Csak aza fránya €9 shipping ne lenne Amazonról :U

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#25028) Scallion válasza fuze (#25027) üzenetére


Scallion
senior tag

Bár nincs sok tapasztalatom a tpuval ,de szerintem jó minőségű. Nagyon szépen nyomtatható. Spanyolok gyártják. Nekem 12£ volt. (Prime-al)

(#25029) Scallion


Scallion
senior tag

Ha belefutott volna valaki abba a hibába amibe én. Az ender 3 pro hőfokait hibásan értelmezi az octoprint itt a plugin.
Nem pro-m van ,csak a firmware-t nem cseréltem még ki.

(#25030) dugesz77


dugesz77
őstag

A Sunlu TPU-t próbálta már valaki? Lehet bevárnám a feketét míg megint lesz. Esetleg itthonról feketét tud valaki ajánlani amit próbált és viszonylag normális áron van?

(#25031) fape válasza dugesz77 (#25016) üzenetére


fape
senior tag

Thorus próbálkozott rézpasztával.
Érdemes lapozni is

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#25032) dugesz77 válasza fape (#25031) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszi ez kimaradt eddig :R :D Műalkotásnak sem utolsó.

(#25033) kulu22 válasza fape (#25031) üzenetére


kulu22
aktív tag

Valószínűleg jobb megoldás is mint az alufólia, mert az alátámasztás körül van egy levegőréteg ami (ha minimálisan is de) rontja a hőátadást az asztal és az üveglap között. Hacsak nem egy negatív domborzati modellt rétegez valaki alufóliából.

(#25034) indigen205


indigen205
tag

Én egy sima üveglapra nyomtatok és az is homorúnak tűnt középen. Széleken tökéletes volt a szintezés középen meg rengeteg hely. Eltelt egy kis idő mire rájöttem, hogy egyszer mikor a szinteztem letört a végállás kapcsoló és a hotend belefúródott a bed közepébe és addig nyomta amíg észre nem vettem hogy baj van. Olyan erővel nyomta hogy az Y tengelyek középen elhajlottak és ezért tűnt utána úgy hogy a bed közepe homorú. A tengelyek akkor még sima 8-as köracélból voltak és azokat simán elhajtotta.
(igen, ilyen gyökér vagyok.... Kezdő hibák :D )

Az első réteg felpördülős problémára pedig azt találtam hogy túl nagy a különbség a bed és a filament hőmésrséklete között. Első réteget én 65 fokos bed-el és 195 fokos pla-val szoktam nyomni és olyan 35mm/s sebességgel, második rétegtől pedig 60-210 hőmérsékelttel folytatom VAGY ha ez se segít akkor bed takarítás és egy vékony réteg hajlakk a bed-re.

[ Szerkesztve ]

(#25035) Aryes válasza indigen205 (#25034) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez érdekes, sosem jutott volna eszembe magára a köracélra gyanakodni. :DDD Mentségemre szóljon, hogy ebben az esetben a tálca egész középvonala homorúnak látszódna, míg nálam csak a közepe volt távolabb a nozzle-től(-tól?).

Ha az első réteg melegebb tálcára kerül, majd 5 fokkal hagyod lehűlni, az szerintem pont ellene dolgozik a tapadásnak. Az állandó hőmérséklet lenne a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#25036) Scallion


Scallion
senior tag

Napi print. Vga tartó.

(#25037) Mr.Csizmás válasza Scallion (#25036) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gyűjteményes?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25038) Scallion


Scallion
senior tag

Nem, csak sok volt egy időben és egyszerübb így tárolni meg ha eladom fotózni.

(#25039) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Szeretném feltenni a közhelyes kérdést, hogy melyik nyomtatót?

Használati tárgyakat szeretnék nyomtatni, törött alkatrészek pótlása, autó alkatrészek, elektronika burkolatok, stb.
300$ körül szeretnék maradni, és nem probléma, ha nekem kell összerakni, meg kell rajta saját fejlesztgetéseket csinálni.
Szóval egy jó alapot keresek, ami megbízható, és népszerű, könnyen található hozzá minden, infó, meg alkatrész.

Látom nagyjából az ajánlott márkákat, de nem tudom, mire kell jobban odafigyelni a választáskor, mi az amire egy jó alapnál szükség van, és mi az ami csak vakítás!?
A mechanikus részekbe jobban bele tudok nyúlni, az elektronikába inkább csak modulok szintjén!

[ Szerkesztve ]

PC

(#25040) Atamano válasza Wasquez (#25039) üzenetére


Atamano
csendes tag

Hol lesz a nyomtató helye?Mennyire vagy allergiás a hangra?
Mivel funkcionális alkatrészekről van szó én PETG-t ajánlanám erre a célra.

(#25041) Wasquez válasza Atamano (#25040) üzenetére


Wasquez
senior tag

A hang nem annyira zavar, nappaliba tenném első nekifutásra, de ha nagyon zavaró, akkor pincébe is tudom tenni.

Alkatrész, például az autóba a zsalu mozgató motorhoz kéne egy konzolt csinálnom végállás kapcsolók felfogatásához, vagy a hagyományos gépek, asztali fúró, szalagfűrész upgrade-hoz alkatrészek, munkalámpa, mérő eszköz felfogató konzol, meg hasonló, mindig van valami amin agyalok, kéne doboz a napkollektor kis vezérlőpaneljéhez, mert csak odáig jutottam el, hogy a kittet összeraktam, de dobozolásra már nem volt jó ötletem, így most lóg csak a vezetékeken. Gondolom, majd a gyerekek is megtalálnak kívánságokkal, játékok nyomtatására, meg ami még eszembe jutott, az a TT-s villanyvasút alkatrész utánpótlás. Ez csak esetleges és mérete miatt ez lenne a legszűkebb keresztmetszet, amit a részletesség és a kis méret jelenthetne. De ezt csak jó lenne, ha tudná, ha nem megy ezzel a technológiával, akkor ezt el tudom engedni! Gyantás nyomtató nem kell!

Melyik váz a jobb, alu profilos sínes, vagy az acélrudas?

PC

(#25042) Scallion válasza Wasquez (#25041) üzenetére


Scallion
senior tag

Mennyire vagy tapasztalt a 3d nyomtatásban?

(#25043) Scallion


Scallion
senior tag

Szerintetek eredeti? 😁

[ Szerkesztve ]

(#25044) Wasquez válasza Scallion (#25042) üzenetére


Wasquez
senior tag

Első nyomtatóm lesz, de nem riadok meg nagyobb szívásoktól sem, szerelés, alkatrész gyártás nem akadály! :)
Türelmes és kísérletező vagyok, nem szakad könnyen a cérna.

PC

(#25045) Scallion válasza Wasquez (#25044) üzenetére


Scallion
senior tag

mekkora méreteket szeretnél nyomtatni?

(#25046) Wasquez válasza Scallion (#25045) üzenetére


Wasquez
senior tag

Amiket néztem nyomtató méreteket és árakat, azokból a 220x220x250 és a 300x300x350-es nekem megfelelne munkatér ügyileg.
Inkább a nagyobb irányában mennék, ha nem jár minőségromlással a kis méretű nyomtatásoknál!? Írtam, hogy esetleg jó lenne, ha TT modellvasút alkatrészeket is meg tudna oldani extra ként.

Ezek nekem ránézésre jók lehetnek, mi az ami nem látszik és fontos?
Anet A8 Plus
Homers Odysseus/TEVO Tarantula Pro
Ender-3 Pro 3D

PC

(#25047) Mr.Csizmás válasza Wasquez (#25046) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A8 oldschool, felejtős.

ebből legjobb még a tevo, vagy ender, van mögötte felhasználói bázis, de főleg az ender mögött, a nép nyomtatója.

220 vs 300: mindenképp kell a +8 cm? főleg hogy a 220-asra is átlósan 311 mm a hossz (persze függ a tárgy szélességétől is...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25048) Scallion válasza Wasquez (#25046) üzenetére


Scallion
senior tag

Akkor Ender. A vasuthoz a gyantás jobb. Mi a problémád vele?

(#25049) Wasquez válasza Scallion (#25048) üzenetére


Wasquez
senior tag

A vasút modell a 10. helyen van, mint lehetőség, ha tudja, jó, ha nem, az sem baj!
Nem erre kell elsősorban!
Konzolok, barkácsgép alkatrészek, kiegészítők, elektronika dobozolás, stb, ezek lennének a fő felhasználási területek.

PC

(#25050) Mr.Csizmás válasza Wasquez (#25049) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez nem jó szint? stock e3 + kezdő bénázás, 2019 elejéről:

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.