Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) HUfantom válasza qqzs (#1997) üzenetére


HUfantom
őstag

SZVSZ

Igazából az a kérdés mennyi szopást vagy hajlandó a nyakadba venni.
Ebből a szempontból talán a két nyomtató majdnem egyforma. Előbb utóbb jönni fog valami "gebasz" amit meg kell oldani. Nem olyan rég volt itt 50.000-es készletről is link. Ott PL már az összerakás előtt máris lehet újracsinálni a szemét minőségű alkatrészeket, de ugye akkor az eredeti minőségű készlet is kijöhet.
A szopásmentes nyomtatók inkább feljebb és mondjuk saját házuk van és nem rángatják a tálcát sem X sem Y irányban. Maximum Z irányban tekerik a rétegek között.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2002) Zsolt74 válasza qqzs (#1997) üzenetére


Zsolt74
senior tag

740 euró azért nevetséges egy Prusa-ért, azért már komolyabb nyomtatót is lehet kapni.

Zsolt

(#2003) feket663 válasza PNP (#1999) üzenetére


feket663
tag

38 mm-es, ha jól tudom, de megoldódni látszik a probléma.

Köszönöm a segítséget!

(#2004) qqzs


qqzs
őstag

HUfantom: Ok pont ezert nezegetem ebben a kategoriaban ezek azert nem 50ezres kategoriak foleg nem a prusa. A talcamozgatas szerintem nem erdekes foleg a prusa 9 pontos autokalibraciojanal. de meg igy is sokalom nem biztos hogy kell az nekem, azelott is volt 3d nyomtatas :)

Zsolt74: Milyet? ugy tunik a prusa mindent visz ebben a kategoriaban, 3x arnal kezdodnek azok amiert fizetnek ha kellenenek azok a tulajdonsagok.

Flashback: A kit "csak" 7 het :)

A wanhaot azert gondoltam mert 1 het mulva megvan es kezdesnek lehet eleg , de olyan tanacsot kaptam hogy inkabb pont a kezdes miatt szanjak ra tobbet hogy sok szivaskort kikeruljek

Eladó: GTS450

(#2005) PNP válasza qqzs (#2004) üzenetére


PNP
őstag

Nem értem mi köze van az önkalibrációnak a tálcamozgatáshoz.

(#2006) qqzs válasza PNP (#2005) üzenetére


qqzs
őstag

Gondolom negativ featurekent volt lejjebb megemlitva a talcamozgas. Az prusa kalibracio meg a talca csavarodast is meri es korrigalja a nyomtatast

Eladó: GTS450

(#2007) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Helló.

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy a gép miért csíkozza el ennyire a tetejét az utolsó rétegnek?

(#2008) Saccco válasza Feribacsi555 (#2007) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem jó az asztalszintezés, sok anyag jön ki.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2009) PNP válasza qqzs (#2006) üzenetére


PNP
őstag

Attól még mozog a tálca nyomtatás közben.

(#2010) Feribacsi555 válasza Saccco (#2008) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Közel van a fej vagy távol? Mert nekem azt írta a gyártó, hogy növeljek a távon, de a szavaidból az jön le, hogy csökkentsek.

[ Szerkesztve ]

(#2011) Saccco válasza Feribacsi555 (#2010) üzenetére


Saccco
nagyúr

Közel van, kevés a hely a fej és az asztal között.
A képeken látszik, hogy alul szélesebb a kontúr.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2012) Feribacsi555 válasza Saccco (#2011) üzenetére


Feribacsi555
senior tag

Köszönöm.

Érdekes, pedig már épp határra volt szintezve. Kicsit még távolabb állítom, nem fog letapadni.

(#2013) Saccco válasza Feribacsi555 (#2012) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor vedd vissza az anyagmennyiséget.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2014) Zsolt74 válasza qqzs (#2004) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én nem tartom jó dolognak az automata asztal kalibrációt, mert így a z tengely egész nyomtatás ideje alatt folyamatosan dolgozni fog és a nyomat egész végig ferde lesz.
Az asztalt egyszer be kell rendesen kalibrálni, utána már csak akkor kell hozzányúlni ha elállítódik.
Évente 1x-2x ez azért belefér.

Nekem volt Prusa, Delta, Ultimaker klón, Corexy , XYZ, H-bot nyomtatóm, így össze tudom hasonlítani őket.
A Prusa távol áll tőlem az asztal mozgatása miatt, nem véletlenül próbáltam ki ennyiféle nyomtatót.
A legjobbak a Corexy, Ultimaker, XYZ, a Delta csak akkor ha jól van megcsinálva, és beállítva.

Most egy Craftbot-om van amivel nagyon meg vagyok elégedve(A külső mérete kicsi, szépen nyomtat, halk, aránylag nagy a nyomtatási mérete 250x200x200mm) igaz elég nagy átalakításon ment keresztül hogy ilyen jó legyen.

Szerintem a Wanhao Duplicator 6 még egy elfogadható áru (295.000Ft) nagyon jó nyomtató.
A közel 240.000Ft-os Prusát porig alázza.
Azt az 55000Ft-ot én biztos rászánnám pluszban.

Zsolt

(#2015) qqzs válasza PNP (#2009) üzenetére


qqzs
őstag

PNP: Akkor nem ertem mit nem ertesz :)

Zsolt74: mi a gond a talcamozgatassal? es hol latsz enyiert wanhao 6-ot?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#2016) Zsolt74 válasza qqzs (#2015) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Amikor nagy nehéz és magas tárgyat nyomtatsz , és rendesen megrángatja akkor a minősége azért nem biztos hogy túl jó lesz.
Ha nem túl nagy a tapadási felület akkor meg akár fel is válhat a nyomat az asztalról, mikor kitöltésnél durván, ide oda rángatja az asztalt.

Itt lehet kapni a Wanhao Duplicator 6-ot
[link]

Zsolt

(#2017) Flashback válasza qqzs (#2004) üzenetére


Flashback
addikt

Kalibrációnak semmi köze ahhoz hogy mozog a tálca. Az csak a tálca ferdeségét korrigálja. :U
A fej mozogjon ne az anyag szvsz... Ám ennek ellenére a Prusa ennek a kategóriának a királya.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2018) qqzs válasza Zsolt74 (#2016) üzenetére


qqzs
őstag

a prusa porig alazast kifejtened bovebben legyszi. csekely tudasommal nem latok egetvero kulonbseget

Eladó: GTS450

(#2019) Saccco válasza Zsolt74 (#2016) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én egy Tarantula kit-et vettem és volt gondom a gyors mozgásos kitöltéssel. Előfordult, hogy átugrott és elcsúsztak a rétegek... Viszont sikerült megoldani*. Tény, hogy egy "olcsó" kit-tel küzdeni kell, de összeségében jobban felnéz az ember egy jól sikerült nyomtatásra egy saját maga által tökéletesített géppel, mint egy gyárival. :DDD

*Gyorsulás csökkentés, feszes szíjjak, jerk csökkentés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2020) Zsolt74 válasza qqzs (#2018) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Egy prusával nyomtatott kockának az oldala mindig hullámos lesz, a nem kellő merevség miatt.
Még a lineáris sínnel szerelteknél se tudod teljesen kiküszöbölni.
Persze ha a sebességeket drasztikusan csökkented akkor jó lehet, de akkor brutális nyomtatási idők lesznek.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#2021) layerke válasza Zsolt74 (#2020) üzenetére


layerke
aktív tag

Ez mennyire számít jónak szerinted/szerintetek? Egy prusa jellegű nyomtató műve. Picit homályos lett...

[ Szerkesztve ]

(#2022) Chimpy


Chimpy
tag

Na a hétvégén sikerült beüzemelnem a Geeetech gépemet. Ahhoz képest, hogy mennyibe került egész korrekt. Van mondjuk pár rész amit tuningolni kell, de ezzel számoltam. Viszont a finombeállítás még hátra vannak. Nem tudtok valami leírást ajánlani amiből meg tudom, hogy milyen hibáknál mivel lehet a gond?

(#2023) PNP válasza Chimpy (#2022) üzenetére


PNP
őstag

(#2024) Chimpy válasza PNP (#2023) üzenetére


Chimpy
tag

Köszi. :)

(#2025) qqzs válasza Zsolt74 (#2020) üzenetére


qqzs
őstag

Ok ez azert nem porig alazas. Kivancsi vagyok miert van a toplistak elen ha ilyen ev idens hibai vannak. Itt pl eleg jolat irnak rola

Eladó: GTS450

(#2026) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!

Akinek van kedve légyszi osszon meg velem egy-két képet, ami a nyomtatási minőségről szól.
A felületre (közelről) lennék nagyon kíváncsi, kinek hogy néz ki. Köszi.

(#2027) qqzs


qqzs
őstag

Vagy itt a legujabb [link]

Eladó: GTS450

(#2028) gba


gba
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne valakire, aki kinyomtatna nekem egy 3D-s tárgyat. STL fileok vannak hozzá, szerintem nem bonyolult, kevés anyag kell hozzá. Kérném, privát üzenetben keressetek, mert nem mindig nézem ezt a fórumot.

Köszönöm.

NDS és GBA flash-kártyával

(#2029) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Hirtelen felindulásból vásárolam a múlt héten egy olcsó kínai prusa klónt német raktárból - remélem ideér a napokban. Természetesen utólag jutott csak eszembe itt is rákeresni hogy van e ilyesmi topik. Azért youtube-on és egyéb helyeken igyekeztem utánajárni, és ha tényleg azt kapom amit rendeltem, akkor nem tűnik rossznak - otthoni játékra némi kreativitással teljesen jó - remélem a régebbi lézervágott plexi alapú amit megrendeltem, nem az újabb igénytelenebb falemez-edisönt hozza a postás...

Persze azóta ezerrel keresgélek, hogy mit hogyan lehetne fejleszteni rajta. A lelazuló csavarok, kötések ellen menetrözgzítő ragasztóval gondoltam összerakni...

Állítólag a heatpad sem képes igazán úgy melegedni ami ideális lenne ABS alá - erre vonatkozóan moddolt már valaki itt? Gondoltam szilikonzsírra, alsó hőszigetelésre, dupla headpadra a vetemedés ellen és nagyobb fűtőteljesítényért...

Alapból a német-kínai az Ultimaker Cura-t ajánlja hozzá. Offline megnéztem, tulképp működik, egész jól konfigurálható is ha jobban belemélyül az ember, de ha jól értem akkor a gépnek végig bekapcsolva kell maradnia a nyomtatás alatt, és piszkálni sem ajánlott közben. Ráadásul slice-olás utáni export funkciót se látok sehol, hogy SD kártyára tegyem és arról nyomtassak. Akár win, akár linux vonalon milyen slicer programokat érdemes még megnéznem?

Vezérlő program fronton szemezek akár egy Octoprint-el Raspberry-n vagy más hasonló vason - akad ilyesmim otthon szép számmal - mellette szól pl az egyszerű webcam upgrade. Másik alternatívának az ESP3D-t találtam, amit pl egy Sonoff-ra telepítve még a hálózati betáp kapcsolása is megoldott lenne - offline ezt is megnéztem egy Wemos D1-re telepítve és szintén tetszett a rugalmassága. Viszont az utóbbi illesztése picit összetettebb feladat a Melzi V2-re: vagy az UART0-hoz kell forrasztós-gányolással hozzáférni, vagy firmware cserével átirányítani a kommunikációt az EXT csatin lévő UART1-re. Ilyen elvetemült moddolásal próbálkozott már valaki? Esetleg egyéb alternatívák amivel önálló hálózati nyomtatóvá lehet varázsolni? (akár wifi, akár vezetékes)

Üdv,
Péter

(#2030) Chimpy válasza fpeter84 (#2029) üzenetére


Chimpy
tag

Szia!
Grat a vásárláshoz. Nekem a múlt héten jött egy ilyen: LINK.
Hétvégi tapasztalatok: egész masszív, akril váz, könnyen összeszerelhető. Az asztal fűtése nem túl combos, infrás hőmérővel rámérve üveglappal a tetején akkor van meg a 65 fok, ha a programban kb. 85-re állítom.
Szeletelő programnak a Repetier-t ajánlotta a gyártó, most még azzal használom, de valszeg ki fogom próbálni a Cura-t is. Néha tényleg megszakad a kommunikáció a laptop és a gép között, szerintem kevés a PC-m memóriája és azért. De van a nyomtatóban SD kártya olvasó, előbb-utóbb úgyis azt fogom használni. A progi elméletileg át tudná küldeni SD-re a g-kódot, de nem megy neki. Firmware frissítés után talán működne.
Ja igen, nekem 0,3-as fejjel küldték az extrudert, de már úton van egy 0,4-es is. Burkolat is fog kelleni a könnyebb mozgatás és az egyenletesebb hőmérséklet miatt, meg egy plusz venti az extruder fejhez.
Összességében ennyit nekem megért, kb. nettó 10 óra kellett a csomag kibontásától az első próba darab legyártásáig. Ha ráérzek a beállításokra és a tapadási problémákat is megoldom (maszkoló szalagra csak akkor tapad ha csak 0,05 az első réteg, viszont a kétoldalas ragasztószalag frankó, csak könnyen sérül és kicsit drága), akkor nem lesz vele nagy gond.

(#2031) fpeter84 válasza Chimpy (#2030) üzenetére


fpeter84
senior tag

Akril/plexi/műanyag? Mert amit picit olcsóbban ugyanilyen dizájnút árultak a németeknél, az egyértelműen rétegelt lemezből van nagyrészt, és panaszokat is láttam rá netszerte hogy nem az igazi - csak nyilván olcsóbb...

Burkolatra is gondoltam én is, meglátom mit hoz a postás végül, lehet e tuningolni valahogyan a fűtését... Ugyan a látvány rontja, de egy fadobozzal akár a rendszer merevségét is lehet növelni

A tiéden is Melzi V2 board van, vagy valami mással fut?

(#2032) Saccco válasza Chimpy (#2030) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kártyáról nyomtassatok. Legyen réteghűtő ventilátor. És próbáljátok ki a CraftWare szeletelőt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2033) Chimpy válasza Saccco (#2032) üzenetére


Chimpy
tag

Köszi kipróbálom majd azt is.

fpeter84
Ha a vezérlő kártyára gondolsz az GT 2560-as. És igen, akril a váz, szép fekete :) Mondjuk kicsit túltolták itt-ott a "dizájnt", mert a csavaroktól kezdve szinte az összes alkatrész feketére van szinterezve-festve. Néha elő kellett venni a reszelőt, menetfúrót :((

(#2034) consono


consono
nagyúr

Ma nekem is megjött a "nyomtatóm" :) Holnap majd összerakom, de számítok rá, hogy csak szopást vettem a nyakamba, $84-ért mi más lenne :D Van otthon egy fél nyomtatónyi alkatrész, szóval lesz mivel fejleszteni...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#2035) Chimpy válasza consono (#2034) üzenetére


Chimpy
tag

Bakker ha ezt hamarabb látom... És még én hittem azt, hogy olcsón vettem a gépem :D
Ha beüzemelted kérhetünk egy rövid leírást? Kíváncsi vagyok mit tud.

(#2036) consono válasza Chimpy (#2035) üzenetére


consono
nagyúr

Én is nagyon kíváncsi leszek :) A fórumában sok a szopás, amiről írnak, főleg a motorokkal van baj, de azokat cserélni filléres tétel. Engem leginkább a tárgyhűtés hiánya zavar, azt majd valahogy meg kell oldani, meg hát lassú lesz. De játéknak megteszi, remélem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2037) fpeter84 válasza consono (#2034) üzenetére


fpeter84
senior tag

húúúúha, 84$? wow :C van egy olyan érzésem, hogy ez is valami hasonló lesz,mint az OFF projektorom, amit 19e-ért vettem. Van még ennél olcsóbban is, de az már csak 320x240 felbontású ami tényleg nagyon durván sokkal kevesebbre, leginkább semmire sem jó. Az enyém már valós 800x480-as, így ha nincsenek túlzott elvárásai az embernek, sima filmre és SD TV nézésre, esetleg autóversenyes játékokra alkalmas a maga korlátaival. Ennyiért tényleg nem féltem hurcolni sem, megjárta már a görög és horvát tengerpartot is, este az apartman falára kívülről ment a mozi :)) Ami ennél számottevően jobb, az az 1280x800-as felbontás de az már 50e (volt akkor) eu-n belülről

Szóval tényleg kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, de megbánni nyilván nem fogom hogy a "drágát" (höhö) választottam ~170EUR-ért (eu, szállítva), már csak a munkapad nagyobb mérete miatt sem...

(#2038) consono válasza fpeter84 (#2037) üzenetére


consono
nagyúr

Nyilván más egy duplájába kerülő :) Igazán ez is csak $54 lett volna, ha még a kickstarter kampány elején elcsípem... De ez egy játék, arra jó lesz, hogy első nyomtatóként megismerjük élőben is a 3d nyomtatást.

"In God we trust. All others must bring data"

(#2039) fpeter84 válasza consono (#2038) üzenetére


fpeter84
senior tag

Persze, ha játéknak fogod fel jó ez - a gond ott van ha valaki tényleg elhisz valami marketing dumát hogy csodákra képes és csalódik. De ha Te tudod hogy ezt azt cserélgetned kell, fejlesztgeted, nem out-of-box termék és utána is törődést igényel akkor jó lépcsőfok lehet mielőtt továbblépsz...

(#2040) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

a wanhao duplicator 6 árszintje előtt van valami ami relatív kis diy munkával / upgraddel megbízhatóan használhatóvá válik?
Nincs bajom a házi szerelgetéssel, szedtem már szét és raktam össze cnc-t. De ha túl sok mindent le kell cserélni egy 200$ körüli gépen, akkor lehet gazdaságosabb lenne nekem eleve a drágábbat venni.

...csak én vagyok helikopter?

(#2041) Saccco válasza Sethdobaloah (#2040) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Geeetechnec van egy kopp ugyanilyen gépe. Minőségre nem tudom.
De előny a 3 pontos tálcaállítás, amit az egyik tesztben valaki hátránynak jelölt meg. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2042) PNP válasza Saccco (#2041) üzenetére


PNP
őstag

Szerintem jobb a 4 pontos állítás. Sokkal egyszerűbb vele szintezni, mert egyből jelentkezik a hatása az adott sarokban, egyszerűbb kézzel elérni az anyát, mintha hátul középen lenne, szóval még csak nem is lassabb.

(#2043) Saccco válasza PNP (#2042) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az oké, csakhogy 3 pont meghatározza a síkot, a negyedik már görbít rajta.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2044) HUfantom válasza Chimpy (#2033) üzenetére


HUfantom
őstag

A programban csak olyan áttöltés van, hogy soronként áthányja az eszközre. Ez lassú és nem tartalmaz hibajavítást sem. Azért lassú, mert az USB végén egy Serial port csücsül ami a modemes netet idézi. Kell egy SD kártyaolvasó amivel rárakod a kártyára és utána a kártyát a nyomtatóba

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2045) fpeter84 válasza HUfantom (#2044) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nem hiszem hogy ez lenne a szűk keresztmetszet - egyrészt megfelelő alkatrész pozícionálással simán fel lehetne menni 1Mbit-re (a Wemos D1 ESP8266 filléres boardon pl 9xxK baudon fut a soros bootloader), de a 2-4Mbit sem elérhetetlen - másrészt ha tényleg kellene a nagyobb tempó akkor ezeken a vezérlőkártyákon már rég natív USB-s csippeket alkalmaznának ahol semmi bűvészkedés nem kell a megabitekhez. Igazából ezek a 16MHz-es AVR-ek nem túl atomvillanások már a mai világban, mégis ezeket használják mert stabilak, elterjedtek, és tulképp elég ide a tudásuk...

Nem vágyok a folyamatos memóriakártya ide-oda dugdosásra - a vezérlő PC elhagyására én egyelőre egy RPi Octoprint vagy ESP8266 csippes ESP3D szerverben gondolkodok... Csak érjen már ide a cucc, nagyon lassan éledt a tracking, de végre csak megmozdult :))

[ Szerkesztve ]

(#2046) Chimpy válasza HUfantom (#2044) üzenetére


Chimpy
tag

Sejtettem, hogy valami ilyesmi lehet. Nem gond, az egyik laptopomban van kártyaolvasó, legfeljebb a másikhoz meg veszek valami usb-set oszt jóvan. Csak én naívan azt hittem, hogy a nyomtatóba dugott sd-re át tudom a Repetier-ből egyenesen tölteni a g-kódot.

(#2047) Feribacsi555


Feribacsi555
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, ki mit tud arról és esetleg van-e itt valaki, aki utána járt már a témának mélyebben, hogy mennyire káros az egészségre egy-egy anyaggal a nyomtatás.

Miután Zsolt felhívta rá a figyelmem, hogy az abs nem csak büdös, de káros is, így elkezdtem nézegetni és úgy néztem és olvastam, hogy a PLA-t is erősen pedzegetik, hogy biza nem igazán köszöni meg a szervezet a kipárolgását nyomtatás közben. Ki mit tud erről? Illetve, ha már itt járunk, ki hol használja a nyomtatót? Gondolok én arra, hogy szobában vagy külön helyiségben, van-e elszívás vagy szellőzés stb...
Esetleg aki megrögzött abs-es, az hogy oldotta meg ezeket a "problémákat"?

Köszi.

(#2048) Saccco válasza Feribacsi555 (#2047) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én ezek miatt zárom dobozba a gépet és csinálok hozzá szellőztető kivezetést. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2049) QbHead válasza consono (#2034) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ha nem tetszik átveszem :DDD

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#2050) kristof_ válasza Saccco (#2048) üzenetére


kristof_
tag

És zárt gépek esetén mennyire szükségszerű szerintetek 1-2 ventilátor felhelyezése hátlapra? Kész modellnél láttam már, de nem tudom ez mennyire hűti le a bent lévő levegőt (pont ami miatt zárt lesz a ház) Külön légelvezetést nem tudok neki csinálni, mert nincs hova elvezetni a levegőt, mindenképpen a szobába jutna.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.