Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Saccco válasza fabula (#6000) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem csak a kijelző szed össze zavart a kábelein?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6002) fabula válasza Saccco (#6001) üzenetére


fabula
őstag

Sajnos nem (amúgy árnyékoltak a kijelző kábelek), mivel be sem bootol a firmware addig, míg a tetőt előbbre nem húzom. Addig csak üresen világít a kijelző. Ha ezután - kikapcsolás nélkül - a doboz felső részét, amihez a kijelző és az alaplap van rögzítve, előbbre húzom 3 cm-t az aljától , amire a táp és a hátsó két csatlakozó (HE, HB) van rögzítve, akkor egyszer csak bebootol. Csak a két rész fizikai helyzete változik egymáshoz képest Y irányban 3 cm-t eltolva és csak akkor indul el, addig az alaplap "vár" (a piros és kék LED világít a lapon).
Ezért nem értem, mifene lehet ez. Elég vicces, nem? Nem. :Y

(#6003) atus72 válasza fabula (#6002) üzenetére


atus72
senior tag

Nem lehet hogy ez panel forrasztási (vagy törés) hiba? Attól függően hogy merre feszül/hajlik a nyák lemez van érintkezés vagy nincs.

(#6004) Zsolt74 válasza Danaf (#5993) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én egy Flyingbear Tornado [link]nyomtatót vettem, mert annak már elég nagy a nyomtatási mérete 350x300x290mm
Most még nem üzemel rendesen, mert várom hozzá a TMC2208-as motorvezérlőket.
Addig feleslegesnek tartom a firmware újra rakását, és beállítását(a gyári firmware nem igazán jó, át kell benne jó néhány dolgot írni, hogy rendesen üzemeljen).
Az automata szintezőt is kiszedtem belőle mert nem igazán használható.
Viszont a váz és a mechanika korrekt, egyedül a kábeleket volt kicsit problémás úgy elvezetni, hogy szépen is nézzen ki.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#6005) MASSlag válasza Zsolt74 (#6004) üzenetére


MASSlag
tag

Ez a RepülőMedve H-Bot rendszerű? Mekkora teljesítményű táp van benne ilyen böszme asztalhoz, mert úgy látom DC?

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#6006) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok!

Ha szeretnék magasabb hőmérsékleten nyomtani, akkor ahhoz ugye szükségem lenne egy all metal hotend-re, mert a PTFE tube nem bírja a nagyobb hőt.

Elméletben az all metal hotendet kiválthatnám egy ilyennel, próbálta már vki?
https://www.captubes.com/shop/#!/1-Meter-Low-Friction-Bowden-Tubing/p/82190682/category=23214267

A másik kérdésem, hogy fogaskeréknek mi lenne a legalkalmasabb anyag? A legtöbb helyen a Nylon-t látom hogy ajánlják. A hátrányaival tisztában vagyok, hogy macerás nyomtatni.
Egy robotgépbe szeretnék fogaskereket tervezni, mert elkopott.

Saccco: köszönöm a múltkori helpet.

(#6007) Zsolt74 válasza MASSlag (#6005) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Igen, H-Bot rendszerű, a tápegysége ha jól emlékszem 24V 350 vagy 400W-os, de erre nem emlékszem most pontosan.
Már rendeltem hozzá egy DC-DC SSR relét, hogy ne az elektronika kapcsolgassa közvetlenül az asztal fűtést.
Azért ezt rendeltem mert ,elég nagy a nyomtatási mérete(350x300x290mm), és ez legalább lineáris sínekkel van szerelve, ami miatt sokkal merevebb az egész mechanika.
Egész korrekt amúgy a minősége, és jó az ára is.
Nekem összesen 144.000Ft-ba van.

Zsolt

(#6008) fabula válasza atus72 (#6003) üzenetére


fabula
őstag

Nem valószínű, mivel az alaplap, illetve a kijelző nyákja a doboz felső részéhez van rögzítve, nem tud egyik sem megmozdulni attól, hogy a felső részt az alsóhoz képes 3 cm-re előrébb húzom. Ennyi már elég, hogy elinduljon. Azt is megfigyeltem, hogy ha a tápot kifordítom az alsó résszel együtt, gyorsabban bootol be a firmware, mint ha csak kicsit eltolom a két részt egymáshoz képest.
Én erre eddig semmi ésszerű magyarázatot nem találtam, de valami oka nyilván van.
Írtam a szállítónak, hogy ez van, küldjön egy új controll boxot, mert ez így nem használható rendeltetésszerűen. Kíváncsian várom, mi lesz.
Addig is ha valakinek van még bármi ötlete, ne kíméljen.
Az eddig válaszólaknak pedig köszönöm, hogy időt szántak rám és próbálnak segíteni.

(#6009) SZULTA


SZULTA
tag

Keresek teflon csovet anet a8 ashoz valamint nozzle veget akinek van kerem irjon nem kerem ingyen koszonom

(#6010) HUresz válasza fabula (#6008) üzenetére


HUresz
tag

Nincs otletem a dologra ... tulsagosan zavaros ...

De en kicserelnem az elektronikat. Mondom ezt konnyen, mert van polcon egy zsir uj MKS Base es egy MKS Gen 1.4 -is (+TMC2208)

En is rendeltem egy Tornadot. Nem akarom ugy "szethergelni" mint a tarantulat .... de nem hiszem, hogy sokaig lesz benne a gyari vezerlo. Annyira csondes ezzel a TMC-vel a kicsi.

(#6011) Saccco válasza HUresz (#6010) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tapasztalat a TMC2208-cal?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6012) HUresz válasza Saccco (#6011) üzenetére


HUresz
tag

Meg semmi ... polcon figyel ... tartaleknak erkezett, de ugy nez ki hogy a tornadoban lesz upgrade.
Figyeltelek titeket, ahogy dumaltatok rola, igyekeztem osszeszedni az info morzsakat, de meg nem astam bele magam. Nem teljesen tiszta, hogy mikepp kell felkonfiguralni, es neztem azt is, hogy nem lesz olyan plug&play mint a 2100-as volt anno.
Ha aktualis lesz belemaszok, illetve megkerdezem az itteni szakikat is.

Lassan 1 honapja uton a tornado ... remelem ideer nemsoka. A tartalek alkatreszek mar lassan beerkeznek az alirol.

Mas:

Rendeltem egy titant mert az elso, amit anno a tarantulahoz rendeltem kisse megvetemedett. (a tengely amire a gorgo van rogzitve es amit tamaszt a rugo)
Nem art ha van tartalek, nem ker enni. Szoval tegnap megerkezett es csak lestem .... nem kicsit mas mint az elso

Az elsonel meg csak 2 iranyba lehetett felrakni a konzolra ... modositottak a frocsi szerszamot ... meg azt is latni ... de mar mind a 4 iranyban felmegy.

A bordazott tengely ... (nem tudom mi a hivatalos neve) is total uj ... ritkabbak a fogak de kb 2x olya magasak ... ez aztan belemar rendesen, nem kezdi el csiszolgatni a filament felszinet.

A tengely, ami az elsonel kicsit megvetemedett, az itt kapott egy rogzito csavart, ranezesre is stabilabb.

:C :C :C

(#6013) varadigabor válasza HUresz (#6012) üzenetére


varadigabor
senior tag

írjál róla blogot ;] Hasznos lenne, főleg nekem :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#6014) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

közérdekű? aldiban van páramentesítő készülék, és utántöltő tabletta is. nagy, kék-fehér fánk tablettás. (filament dobozba' jó e)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6015) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok, még mindig keresek olyan szakit aki nyomtatna nekem egy bankkártya tartót. Konkrétan erre gondolok: wallet Stl file van, szeretnék egy kis módosítást ( csak törölni kellene a file-ból, hogy ne legyen lyukas a fedlapon a tartó ). Segítsetek lécci! :R

(#6016) Zsolt74 válasza Mr.Csizmás (#6014) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Páramentesítésre a (cipős dobozban is megtalálható silica gel páramentesítőt használd).
Vagy fillérekért tudsz rendelni a neten,
[link]

Zsolt

(#6017) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék tőletek a 3D nyomtatott alkatrészek teherbírásáról. A sztori a következő:
Elromlott a kocsimban az elektromos ablakemelő, még nem szedtem szét, de a neten lévő tünetek és leírások alapján valószínáleg az ablakemelőszerkezetben lévő csigakerék kirágódott, elkopott...
Most kezdek majd bele a 3D nyomtatásba (úton van az első nyomtatóm) és az lenne a kérdésem, hogy pl egy ilyen csigakereket (pontosan EZT) ki lehet-e úgy nyomtatni, hogy az bírja a gyűrődést. A hajtórúd azt hiszem fém, csak maga a kerék műanyag. PLA-ból nyomtatnám. Ez az anyag bírja a kenőzsírt? Mert ugye egy ilyen szerkezetnél azért illik jól bezsírozni a hajtást, hogy ne kopjon el hamar. És vajon mennyire bírja egy ilyen PLA csigakerék a terhelést? Nem kopik el hamar, vagy törnek ki a fogai?

A modell megrajzolásával nem lesz gond, mivel ez a szakmám. :) Viszont a 3D nyomtatott alkatrészek teherbírásáról nincs tapasztalatom.
Köszi a választ!

Minden szavam magánvélemény!

(#6018) MASSlag válasza tothmaxy182 (#6017) üzenetére


MASSlag
tag

Mivel itt töredékét kapja a terhelésnek a rétegekre merőlegesen, úgyhogy megközelíti egy fröccsöntött alkatrész teherbírását. Viszont PLA-ból nem nyomtatnám, mert egyrészt a kocsiajtóban meleg van nyáron, másrészt nem tudom hány bekezdéses a csiga, de jobb esetben is 40-50% a hátásfoka a csúszás miatt, szóval melegszik, a PLA pedig hamar lágyul.
Nyomtasd PETG-ből, valószínűleg nem tud majd annyit, mint PA-ból (ezek általában abból készülnek, mert kopással és ciklikus terheléssel szemben nagyon ellenálló),de azt nem egyszerű nyomtatni, kezdőként meg főleg nem.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#6019) tothmaxy182 válasza MASSlag (#6018) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Köszi a választ! :R

Mivel abszolút kezdő vagyok a témában, azért először csak PLA-val akarok kísérletezni (nem hiányzik kezdetben a sok kudarc :) ), illetve a rendelt nyomtatónak nincs fűthető asztala (nem akartam drága nyomtatóval kezdeni a tanulást), ezért gyakorlatilag egyelőre csak a PLA marad.

A megállapításaid jogosak, én is már a viszonylag alacsony hőmérsékleten való lágyulástól félek a legjobban. Szerintem a működés közben való melegedés nem lesz gond, ugyanis egy teljes ablak lehúzás közben a kerék kb 3-szor fordul körbe (ez tuti, mivel a kirágódott kerék miatt 3-szor akad meg az ablak használat közben és ezen a 3 ponton kell kézzel átrángatnom). Szóval azt nem hiszem hogy egy jól bezsírozott kerék egy teljes ablaklehúzás (tehát 3 körbefordulás) alatt felmelegedne.
Az viszont tényleg gond, hogy ha a kocsiajtót nyáron telibesüti a nap. Ráadásul fekete kocsiról beszélünk, valószínűleg rohadtul felmelegszik az ajtó...

Nah, mindegy. lehet hogy egy próbát megér majd, aztán ha nem működik majd rendesen, akkor megrendelem e-bay-ről a rendes, fröccsöntött PA csigakereket... :)

Minden szavam magánvélemény!

(#6020) compi.hu válasza HUresz (#6012) üzenetére


compi.hu
senior tag

2208-nal a 2100 kevesbe plug and play. Beallitod a Vref-et, megforditod vagy a kabelen a pineket vagy a firmware-ben a step dir-t es mukodik. Tapasztalat.

(#6021) Saccco válasza compi.hu (#6020) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erősebben fogja a motorokat?

A hangja milyen?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6022) janek69


janek69
senior tag

Sziasztok!

Ismét egy gyakorlati kérdés.Annyit tudok,hogy a PLA zsugorodik,na,de mennyit?
Nyomtattam egy dugattyút,ami 35mm átmérőjű kellett volna,hogy legyen és benne 2db 3mm mély horony,tehát a horonynak belül 29mm-nek kellene lenni.
A két átmérő kisebb egyenetlenségeket leszámítva 0.15-0.2mm-el kisebb lett,ellenben a horony mélysége,ami kb. 10-ede az átmérőknek szépen 2.99-3mm.
Az is hozzátartozik,hogy nem tömör 25%-os kitöltésű 1.2mm falvastagsággal és 35mm magas és 0.1mm layermagassággal nyomtattam.
Lehetséges az,hogy a 35mm átmérőn 0.2 mm körülit zsugorodik?
A WADE extruder fogaskerekének átszerkesztésénél nézegettem,hogy az openscad fájlba konkrétan beleírták,hogy az 5mm-es tengelynél 0.35mm hagynak rá átmérőben,hogy jó legyen.
Ez alapján 35mm-en a 0.2 símán elmegy. Kinek mi a tapasztalata ebben?

(#6023) HUresz válasza compi.hu (#6020) üzenetére


HUresz
tag

Koszi! :) :C

remelem nemsokara az asztalomon lesz .... akkor jol kiprobalom. :)

Tarantulaval is sokkal vidamabb a kapcsolatom amiota 2100-assal csondeskedik :)
Kapott noctua ventiket es azota semmi hangja.

[ Szerkesztve ]

(#6024) Zsolt74 válasza tothmaxy182 (#6017) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A PLA autóban használhatatlan, mert nyáron melegebb van mint a lágyulási hőmérséklete.
A High Temp PLA-t viszont tudnál használni, de az meg zsugorodik az (edzése) során.

Zsolt

(#6025) compi.hu válasza Saccco (#6021) üzenetére


compi.hu
senior tag

Minel erosebben? A lenyeg hogy _ELEG_ erosen hpzza hogy ne legyen layer skipem.
A hangja meg?
Kussol.
Nagyon.

(#6026) Saccco válasza compi.hu (#6025) üzenetére


Saccco
nagyúr

TMC2100-nál erősebben. Arra gyanakszom, hogy a léptető okozta a shift-et.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#6027) tothmaxy182 válasza Zsolt74 (#6024) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Már évek óta használok az autóban egy PLA-ból nyomtatott alkatrészt. Egyszer eltört az ablaktörlőmechanika rudazata és egy nyomtatott cuccal lett rögzítve egymáshoz a két rúd vége. Ez kb 3 éve volt, azóta is bent van a kocsiban és tökéletesen működik az ablaktörlőm. :)

Minden szavam magánvélemény!

(#6028) Zsolt74 válasza tothmaxy182 (#6027) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én csak a napra tettem ki egyszer egy fekete PLA-t, (akkus sövénynyíró nyomtatott akkutartóját), és teljesen elvetemedett,pedig csak egy negyed órát volt a napon.
Egy autóban melegebb van, pláne az ablak mögött, ha rásüt a nap.
Telefon tartót biztos hogy nem lehet belőle nyomtatni.

Zsolt

(#6029) Mr.Csizmás válasza tothmaxy182 (#6027) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de ez nem üveg mögött van, jól értem? gondolom vhol a szélvédő tövében kívül, hacsak nem valami ortopéd autóról van szó.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6030) Danaf


Danaf
csendes tag

Utánanéztem ennek a Tronxy X5S-nek és egyre jobban tetszik. Annak ellenére hogy tele van alapvető tervezési hibával és a minőségellenőrzés egyenlő a nullával, remek kiindulási alap egy project-hez. Mások eredményeit látva pedig tényleg egy nagyon jó gépet lehet kihozni belőle a megfelelő fejlesztésekkel. Ráadásul az ára is kedvező most GB-n. Sajnos az Ali-n jóval magasabb áron lehet csak beszerezni német raktárból.

#6004: Zsolt74
Tényleg nagyon jónak tűnik az a Flyingbear Tornado, tetszik a 24 V-os rendszere és a mechanikája is, de kétszer annyiba kerül mint az X5S. Még ha a teljes különbözetet rá kellene költenem az X5S fejlesztésére, akkor is előrébb lennék a 330×330×400mm nyomtatási méret miatt. Nem beszélve az alkotási vágy kiéléséről és a tapasztalatszerzésről. :DD

(#6031) compi.hu válasza Saccco (#6026) üzenetére


compi.hu
senior tag

Sosem volt 2100-am ;)

(#6032) MASSlag


MASSlag
tag

A 2100 plug&play, a fortasztásokkal be lehet állítani a StealthChop, Spread Cycle módokat, a mikrolépést és az interpolációt. A 2208-nál csak a módokat csak konfigurátorral tudod változtatni, de szerintem az pont, hogy kényelmesebb, mint a forrasztás. A nyomaték különbség azért lehet, mert a 2208-ban már StealthChop2 van, ami fejlettebb.

(#6030) Danaf a különbözetből veszel alaplapot, TMC vezérlőket, raspberry PI-t kijelzővel, titan extruder, e3d hotend, BLTouch klónokat, minőségi 24V-os tápot (+ventilátort, hotend fűtőt) és 3 tekercs filamentet.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#6033) fabula


fabula
őstag

Na, újra én.
Nem elég, hogy az új Tornado csak akkor működik, ha a controll box szét van szedve (most így használom :( ), újabb gondom akadt.
Rászereltem egy Trianglelab 3D Touch bed level szenzort, ami első látásra jól is működött, de teljesen kiszámíthatalan, ha nyomtatnék is vele.
A bed level folyamat időnként hibával megáll, vagy lefut, de a nyomtatás fizikailag nem kezdődik el, bár a kijelzőn - természetesen irreális sebességgel - fut a nyomtatás állását jelző sáv, a fej meg közben pihen a jobb hátsó sarokban, meg sem mozdul, nem hogy nyomtatna.
Ha még is elkezdi a nyomtatást, nem engedi le teljesen a nozzlet, a levegőbe engedi a filát, hiába lett pontosan szintezve, offset a 3D Touch-hoz pontosan beállítva.
Olyan is volt egyszer :Y , hogy simán lefutott a bed levelling, majd nyomtatott is, de a tárgyon bizonyos magasságokban lett egy csík (vagy kiálló, vagy süllyesztve), mint ha az X vagy az Y tengely megváltozott volna közben, de azokkal eddig nem volt gond, de mióta fent van a 3D Touch, azóta jelentek meg ezek a hibák.
Aki már használt ilyen Trianglelab 3D Touch szenzort, esetleg tudna-e segíteni.
Mechanikailag jól van beállítva (8 mm nozzle hegye és a szenzor müa alja között), az alaplapra jól van csatlakoztatva és elméletileg időnként még működik is.
Annyit még észrevettem, hogy bed levelling közben néha akkor is visszaesik az érzékelő tüske, mikor szerintem nem kellene. Az első érintés után, amikor elindul felfele a fej , akkor egy pillanatra lekoppan a tüske, de rögtön visszahúzza és ua. ponton lefut a második, lassabb érzékelés is rendben.
Esetleg a Tornado alaplap (MKS Base 1.4 klón) 3.3 V-os és be kellene kötnöm a hozzá adott ellenállást a fehér és fekete vezeték közé, vagy 5V-os és nem kell (most ellenállás nélkül van bekötve).
Előre is köszi a segítséget.
Megjegyzem, a sokkal "gyengébb" Anett A8-al nem küzdöttem ennyi és azon stabilan megy a bed levelling is induktív szenzorral. El is vagyok keseredve rendesen a Tornado "használhatatlansága" miatt. Pedig nagy reményeket fűztem hozzá az Anett után.

[ Szerkesztve ]

(#6034) kulu22 válasza fabula (#6033) üzenetére


kulu22
aktív tag

Az érzékelő tüskéjének nem szabad leesnie menet közben. Próbáltál már játszani a végében lévő kis mágnessel? (imbusszal állítható). Nálam a Geetech féle klón van, azzal nincs gond és elég akkurátus, 3-4 század mm körüli. Nem lehet, hogy az az alaplap nem 100%-os? Az a 8mm nekem soknak tűnik, nálam max a fele. FW-ben mit / hogyan módosítottál?

(#6035) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Tudnátok segíteni a kérdezőnek? :U :W :W :DDD

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#6036) layerke válasza Fotonhámozó (#6035) üzenetére


layerke
aktív tag

Attól függ minden irányban fele akkora-e, ha igen, akkor simán a lépésszám/mm értékek nem jók a firmwareben, meg kell kétszerezni és kész.
Értelmezhetetlen számomra ez a 4 emotikon egymás után... megmagyaráznád?

[ Szerkesztve ]

(#6037) Mr.Csizmás válasza Fotonhámozó (#6035) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem értem a problémát :U :DDD

@layerke ha jól látom ez akkora user error, mint a ház :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6038) izisz válasza Fotonhámozó (#6035) üzenetére


izisz
senior tag

Tolómérő használatból bukott az illetőke ha jól sejtem.
20-nál 10et mutat...

(#6039) layerke válasza Mr.Csizmás (#6037) üzenetére


layerke
aktív tag

Ja hogy 10nél le volt nullázva a tolómérő és most 20nál mutat 10et? Frankó.. Én is benéztem, kicsit késő volt már :D De nagyon segíteni akartam és elméletben a megoldásom jó is lett volna :D

(#6040) azbest válasza layerke (#6039) üzenetére


azbest
félisten

én meg már azt hittem elsőre, hogy 1 inchet talált. A legjobbakkal is megesik [link] ;]

(#6041) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valakivel, valahol kinyomtattatni egy alkatrészt. Egy 28,5/35mm gyűrű lenne a cél, ami 1,5mm vastag. Plusz van benne pár süllyesztett minta, amik 0.75mm mélyek, 1x2mm területűek.
Nem kell nagyon durva strapabírás, egy karórába kéne lünetta betétnek.
A kérdések: milyen gép, filament kombót keressek? Nagyjából mennyiért vállalnak ilyet?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6042) pulutodurumo válasza pulutodurumo (#6041) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha kell, a modellt fel tudom tenni valahová.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6043) Fotonhámozó válasza layerke (#6036) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi, ez jó megoldás lenne, csak nehogy az újranyomtatott darabot másik tolómérővel mérje meg! :D

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#6044) molvany


molvany
senior tag

Végre ( igaz csak kb. 90% - ban ) de elkészült a " házba való beépítés ".
Még jön a belsö megvilágítás és néhány apróság :D

WhatsApp :+491737182060

(#6045) fabula válasza kulu22 (#6034) üzenetére


fabula
őstag

Köszi az infókat.
Lehet, hogy az alaplap sem 100-as, de eddig legalább jól nyomtatott az érzékelő nélkül, amikor a controll box hajlandó volt működni :Y .

Az érzékelőben lévő mágneshez még nem nyúltam, nem akartam elállítani, mivel le van festve. Azt gondoltam, ezeket gyárilag bekalibrálják és azért festik le.
Amúgy ilyen esetben merre állítsam? Ez mit szabályoz és hogyan? A tekercs mágneses erősségét szabályozza, vagy csak azt, hogy meddig húzza fel az érzékelő tüskét?
Magyarul befelé, vagy kifelé tekerjem?

A Firmware a Torndo owners groupból letöltött 1.1.6-os marlin BLTouch verzió a megfelelő beállításokkal, a legtöbben ezt használják és jól működik nekik további módosítás nélkül. Többen használják BLTouch klónokkal is gond nélkül ugyan ezt.

A 8 mm-t a hozzá adott gyári leírás írja, ez a nozzle hegye és a 3D Touch műanyag házának alja (és nem a tüske alja) közötti előírt távolság, így kell rögzíteni. A rögzítő elemet a thigiverse-ről töltöttem le, ez Tornádo-hoz való és pontosan méretezett darab, le is mértem és az előírt távolságra van tervezve, ezzel nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#6046) zoombiee


zoombiee
csendes tag

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
DD PET-G-ből szerettem volna nyomtatni (CR-10), de sajnos a sarkai felgörbültek a tárgynak.
Szerintetek hőfok probléma, vagy esetleg túl lassan nyomtattam? 5 és fél óra a nyomtatás 0,1 réteg vastagság, 235° és 78° 100% kitöltéssel ment. Az asztalról szerintem csak azért nem vált le, mert ahogy PLA-nál is nyomtattam eddig, a nyomtatóhoz adott sárga ragasztószalag és kétoldalú ragasztó kombóra nyomtattam. (lehet ezt a nálam tapasztaltabbak hülyeségnek tartják, de így legalább nem kell azon izgulnom, hogy a nyomtatás 3/4-nél elmozdul a tárgy.
Képek a tárgyról.

Molvany. Szép lett a burkolat!
Én is készítek hozzá egyet, bár az enyém nem fog ilyen jól kinézni, bár én azért csinálom, hogy a garázsba le tudjam vinni a nyomtatót, hogy este ne kelljen hallgatnom.
Szerintetek, ha teljesen lezárom, akkor nagyon fel fog melegedni? Kellene beépítenem egy nagyob hűtőt a "dobozra", hogy ne melegedjen túl?

(#6047) compi.hu válasza fabula (#6045) üzenetére


compi.hu
senior tag

Jópár TL-Touch átment már a kezem között de a vasmagoz még soha az életben nem kellett nyúlni, szerintem te se tedd. Azt hogy mi a rossebet csináljon a szenzor, kompatibilitási okokból elég kacifántos módon közli a nyomtató az eszközzel (mivel ez az egyik szervó vezetéken át történik, így egy PWM jel kitöltési tényezője hordozza az infót) ami baromi érzékeny a zavarokra. Én ebben az itányban keresgélnék tovább inkább.

(#6048) Zsolt74 válasza zoombiee (#6046) üzenetére


Zsolt74
senior tag

DD Petg nyomtatásnál nálam a fej 225 fokos,az asztalt 60 fokos , szerintem a 0,1-es rétegvastagságot felejtsd el, mert semmi szűkség nincs rá , maradj a 0,2-nél, azzal sokkal megbízhatóbban lehet nyomtatni.
Én kapton szalagra nyomtattam, arról soha nem jött fel a petg, sőt, alig lehetett leszedni.

Zsolt

(#6049) Multikiller


Multikiller
tag

Mik az oka annak, hogy nyomtatószál cserekor még 20-25 centi extrudálása után is látható az előző szín? Dugulás? Fekete után nyomtatok piros színnel és rengeteg fekete pla-t nyomott ki a csere után, aztán meg fekete-piros árnyalatot vagy 20 centit.

(#6050) compi.hu válasza Multikiller (#6049) üzenetére


compi.hu
senior tag

Ha nem elemental pull után fűzöd be az új szálat akkor az olvadt anyagmaradéknak még kell egy kis idő amíg kitisztul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.