Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Saccco válasza Mr.Csizmás (#37999) üzenetére


Saccco
nagyúr

*kedvezményes jeggyel* ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#38002) kzkz válasza daninet (#37997) üzenetére


kzkz
őstag

Most egy műanyag titán extruder van az Enderen, de hétvégén akkorákat káromkodtam, hogy magam is meglepődtem :)Nem tudtam befűzni a szálat, mert mindig elakadt valahol. Szét kellett kétszer is szednem teljesen. Most még 3/4kg anyag van a tekercsen, de ha lefogy jobb lenne egy másik extruder ;).

Aztán a másik nyomtatómra is jó lenne ugyanolyan a BMG klón helyett, és nem mindegy, hogy 2x27e, vagy 2x13-t adok ki erre a szinte felesleges dologra. Ugye én csak szerelni, tervezni, upgradelni szoktam, nyomtatni nem igazán van mit ezen kívül :DDD :DDD :DDD

(#38003) Saccco válasza kzkz (#38002) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jó lesz ez, ha nem tetszik annyiért el is tudod adni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#38004) daninet válasza kzkz (#38002) üzenetére


daninet
veterán

a "szinte felesleges" azért egy barokkos túlzás :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38005) Ezekiel Ston válasza Saccco (#37990) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Ez jól néz ki ez a szűrő...csak míg az Endernél van hely ahova beépítik...FLSUN-nál hova? :F

(#38006) kzkz válasza daninet (#38004) üzenetére


kzkz
őstag

Hát ja, most már örültem, hogy lassan kész az Ender, már a gyorsulásmérővel is kimértem, bekerült egy üvegajtós IKEA-s 60*60*80-as szekrénybe, és végre áttérhetek a másik nyomtatóra, ahol feltehetem a vízhűtést, mert legalább már van egy jól működő nyomtatóm, amivel ki tudom nyomtatni a tervezés után az adaptereket, erre majdnem 1 órát szereltem az Endert mire be tudtam fűzni a műanyagszálat bele :(

Az extruderen már átment szerintem a fila, utána akadhatott el valahol. Pedig korábban simán utána tudtam nyomni az új tekercset a régi után menet közben. Most valahogy nem talál utat magának...

[ Szerkesztve ]

(#38007) Mr.Csizmás válasza kzkz (#38006) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TL-es orbit egyszer kellett szétszednem, akkor is az én hülyeségem volt (beletört egy darab fila), azonkívül olyan mint a khm-khm autós hirdetések, "jön megy teszi a dógát".

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38008) kzkz válasza Mr.Csizmás (#38007) üzenetére


kzkz
őstag

Hopp, ezt találtam: [link]
elvileg TL-es, bár más az eladó, és gyanúsan olcsó, 13e, és németből jön motorral együtt.

(#38009) Saccco válasza kzkz (#38008) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hiszékenységi adót szednek itt.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#38010) kzkz válasza Saccco (#38009) üzenetére


kzkz
őstag

Van komplett 3D nyomtató is 23e-ért: [link] :))

(#38011) daninet válasza kzkz (#38008) üzenetére


daninet
veterán

rendeld meg, refundolod az árát ha nem eredeti :D Kíváncsi vagyok mit küldenek

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38012) mumtaz válasza daninet (#38011) üzenetére


mumtaz
senior tag

"Kíváncsi vagyok mit küldenek"

Szerintem vagy egy zacskó csavart, vagy egy 1:72 makettet. :D

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#38013) daninet válasza mumtaz (#38012) üzenetére


daninet
veterán

pont aliexpressen nem lenne semmi értelme, mert mindenért neked ítélik a refundod :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38014) Mr.Csizmás válasza daninet (#38013) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az ilyenek abból élnek, hogy valaki tuti elfelejti a panaszt+refundot.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38015) consono válasza kzkz (#38010) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ennyiért lehet, hogy behúzom, játéknak :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#38016) kriszpontaz válasza daninet (#38013) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Kivéve ha valami agyoniskolázott szakértő lép be a refundba az Aliexpress oldaláról és fogalma sincs milyen probléma miatt kérsz pénzvisszatérítést és azzal a húzással elutasítja. Jártam már így hamis termékkel. Ez a link is olyan hogy 0 eladás, most nyitott (dec. 8.) a "bolt", erősen lehúzás szaga van.

[ Szerkesztve ]

(#38017) dugesz77 válasza consono (#38015) üzenetére


dugesz77
őstag

Tronxy X1-nek nézem. Arról van jó pár teszt.

(#38018) consono válasza dugesz77 (#38017) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja, a leírás alapján is az, a képek alapján is. Ehhez van itthon szinte minden cserealkatrész régről, vezérlő, LCD, stb...

"In God we trust. All others must bring data"

(#38019) ssgk


ssgk
aktív tag

Azt tudja valaki, hogy az Anycubic Photon Mono Xen gyárilag van-e védőfólia ? Eddig az egész screent + vet alatt védő fólia volt rajta (-> nagyobb volt mint a kijelző :DDD ) de módosítás miatt le kell szednem. De nem tudom eldönteni, hogy van e rajta védőfólia vagy nincs :F ...

(#38020) Bobby81 válasza Brain75 (#37988) üzenetére


Bobby81
tag

Elvileg MK8

(#38021) Lookup


Lookup
tag

Hali!

Klipper + PrusaSlicer kombóval megoldható az, hogy nyomtatás kezdésnél amíg melegszik a hotend, azalatt beálljon a fej a kezdő XY koordináta fölé valamilyen magasságban? Az lenne a lényeg hogy amikor elindul a nyomtatás akkor csak lefelé kelljen mennie az asztalig és már kezdheti is a nyomtatást.

Olvastam fórumokat és ahogy nézem mást is foglalkoztat ez a kérdés, de még nem találtam rá normális megoldást.

Ott tart most a projekt, hogy a nyomtatási terület Xmin Ymin koordinátáját ki tudom nyerni a "bed mesh on print area only" scriptből és így azért már elég közel kerülök a kívánt koordinátákhoz.

Egyelőre még csak tanulgatom a klippert, szóval magamtól nem sikerült írni semmit rá.

(#38022) szabieable válasza ssgk (#38019) üzenetére


szabieable
aktív tag

Nincsen

(#38023) daninet válasza Lookup (#38021) üzenetére


daninet
veterán

A klipper makrók inkább globális feladatokra valók, neked ezt a prusa slicer start gcode részébe kell raknod, klippertől független.
Ezek a változók amiket a start gcode-ba beleírhatsz prusa slicernél. Csak kíváncsiságból. Mennyi időt veszítesz azzal, hogy mondjuk az asztal közepétől elmegy a kezdőpontig travel sebességgel? Nincs több egy másodpercnél. Esetleg más oka van, hogy ezt akarod?

Ha esetleg valami sorozatgyártáshoz akarod optimalizálni akkor simán meg kell nyitni a gcode-ot manuálisan és az első sorban ott lesz a koordináta, oda kell egy lineáris mozgást a start részbe másolni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38024) Lookup válasza daninet (#38023) üzenetére


Lookup
tag

Lehet nálam van a hiba de úgy indul el a nyomtatás, hogy ahol végzett a bltouch vagy ahova küldtem utoljára ott egyenesen lemegy az első réteg magasságába és utána megy el XY irányban a kezdőpontra. Nem tetszik, hogy az asztal felett pár tizeddel megy oda. Mehetne 40 mm-el felette is miután feljött a bltouch probeolásból és utána menne le az első réteg magasságába, hogy elkezdje a nyomtatást.

Ott a bed mesh szóval nem fog ütközni még véletlenül se, csak zavar, mert fordított sorrendben sokkal biztonságosabb lenne szerintem.

(#38025) daninet válasza Lookup (#38024) üzenetére


daninet
veterán

a start gcode-ot prusa slicerből másold be ide illetve a makrókat amik lefutnak nyomtatás előtt klipperben
Ha sok akkor pastebin-re másold be

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38026) Lookup válasza daninet (#38025) üzenetére


Lookup
tag

Klipper:
[gcode_macro START_PRINT]
variable_parameter_AREA_START : 0,0                                                                              # gcode parameters for area bed mesh
variable_parameter_AREA_END : 0,0                                                                                # gcode parameters for area bed mesh
gcode:
    {% set BED_TEMP = params.BED_TEMP|default(60)|float %}                                                       # pull bed temp from slicer gcode
    {% set EXTRUDER_TEMP = params.EXTRUDER_TEMP|default(200)|float %}                                            # pull nozzle temp from slicer gcode
    M140 S{BED_TEMP}                                                                                             # start bed heating
    G90                                                                                                          # use absolute coordinates
    SET_GCODE_OFFSET Z=0.0                                                                                       # reset the G-Code Z offset (adjust Z offset if needed)
    G28                                                                                                          # home the printer
    M190 S{BED_TEMP}                                                                                             # wait for bed to reach temperature
    M104 S{EXTRUDER_TEMP}                                                                                        # set nozzle temperature
    BED_MESH_CALIBRATE AREA_START={params.AREA_START|default("0,0")} AREA_END={params.AREA_END|default("0,0")}   # probe print area
G1 Z50 F240                                                                                                  # raise the nozzle
    M109 S{EXTRUDER_TEMP}                                                                                        # wait for nozzle to reach temperature
    G92 E0                                                                                                       # zero the extruder

PrusaSlicer:
M104 S0
M140 S0
START_PRINT EXTRUDER_TEMP={first_layer_temperature[0]} BED_TEMP={first_layer_bed_temperature[0]} AREA_START={first_layer_print_min[0]},{first_layer_print_min[1]} AREA_END={first_layer_print_max[0]},{first_layer_print_max[1]}

Itt be kellett szúrnom a két nullás fűtést mert különben megint csak valami máshonnan kinyert értékkel bohóckodott a klipper a normális értékek helyett.

Bed mesh on print area only eszerint.

[ Szerkesztve ]

(#38027) Saccco válasza Lookup (#38026) üzenetére


Saccco
nagyúr

A mesh végén küldd a kívánt helyre a fejet! Akkor onnan fog indulni. Nekem mondjuk a home pozícióból indul.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#38028) daninet válasza Lookup (#38026) üzenetére


daninet
veterán

Szóval először a makró fut le, utána kezdi a gcodeban a dolgokat.
A 60as bed és a 200as extruder ott van beállítva a makró elején
    {% set BED_TEMP = params.BED_TEMP|default(60)|float %}                                                       # pull bed temp from slicer gcode
    {% set EXTRUDER_TEMP = params.EXTRUDER_TEMP|default(200)|float %}

Ezek az előmelegítéshez vannak, általában előmelegítjük a bed-et és utána megy a probing mert meleg hatására még változhat az alakja. Jól van ez így. Csak ha a gcodeban utána nincs beállítva az extruder és bed hőmérséklet akkor ígymarad :)
Jól csináltad, a start gcodeban ott kell legyen a hőmérséklet.

Viszont a probing után ott a G1 Z50 F240  hogy emelje fel 50mm-t a nózit. Nem emeli fel? vagy felemeli csak mielőtt elkezd nyomtatni újra lemegy?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38029) Lookup válasza daninet (#38028) üzenetére


Lookup
tag

1) Igen, ott húzza be a gcodeból a bed meg extruder hőfokot és pont amiatt amit te is írtál.

2) Ez is működik, kiáll 50mm magasra az utolsó probe point felett és megvárja amíg felfűt az extruder.

Ezután indul el a szeletelt gcode, aminek következtében ahol éppen van ott lemegy az első réteg magasságába a nózi MAJD EZUTÁN elmegy a nyomtatás kezdő pontjára és elkezdi a munkát.

Na én azt szeretném hogy pl. 50 mm magasan menjen el a kezdőpontba és utána ereszkedjen le, hogy ne közvetlen az ágy felett száguldozzon.

Igazából egy teljesen jelentéktelen dolog, mert a bed mesh miatt nem fog belemenni az ágyba akkor se ha ferde, csak kíváncsi voltam hogy lehet-e ilyet vagy hasonlót valami trükközéssel :D

(#38030) daninet válasza Lookup (#38029) üzenetére


daninet
veterán

bármilyen kimentett gcode elejét még szúrd már be ide, kb az első sorig ahol már nyomtat

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38031) Lookup válasza daninet (#38030) üzenetére


Lookup
tag

; generated by PrusaSlicer 2.5.0+win64 on 2023-01-10 at 15:10:43 UTC

;

; external perimeters extrusion width = 0.40mm
; perimeters extrusion width = 0.50mm
; infill extrusion width = 0.50mm
; solid infill extrusion width = 0.50mm
; top infill extrusion width = 0.40mm
; first layer extrusion width = 0.60mm

M73 P0 R68
M107
;TYPE:Custom
M104 S0
M140 S0
START_PRINT EXTRUDER_TEMP=200 BED_TEMP=60 AREA_START=98.2073,94.9573 AREA_END=136.793,133.543
G21 ; set units to millimeters
G90 ; use absolute coordinates
M83 ; use relative distances for extrusion
; Filament gcode
M107
;LAYER_CHANGE
;Z:0.2
;HEIGHT:0.2
;BEFORE_LAYER_CHANGE
G92 E0
;0.2


G1 E-.75 F3000
G1 Z.2 F9000
;AFTER_LAYER_CHANGE
;0.2
G1 Z.45
G1 X100.971 Y100.971
G1 Z.2
G1 E.75 F3000
M204 S3000
;TYPE:Skirt/Brim
;WIDTH:0.6
G1 F1200
G1 X105.5 Y96.441 E.2819
G1 X107.024 Y95.476 E.07935
G1 X108.41 Y95.236 E.06189
G1 X126.59 Y95.236 E.80005
G1 X128.35 Y95.631 E.07935
G1 X129.5 Y96.441 E.06189
G1 X135.309 Y102.25 E.36155
G1 X136.274 Y103.774 E.07935

(#38032) Saccco válasza Lookup (#38031) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt van: G1 Z.2 F9000
Aztán: G1 Z.45
És csak utána megy a pontra: G1 X100.971 Y100.971

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#38033) Lookup válasza Saccco (#38032) üzenetére


Lookup
tag

Igen, látom. Csak fogalmam sincs hogy tudnám megmondani a szeletelőnek, hogy ne így csinálja, hanem fordítva :))

(#38034) daninet válasza Lookup (#38033) üzenetére


daninet
veterán

szerintem erre a részre már semmi befolyásod nincs. Amit csinálhatsz, hogy elküldöd a start gcodeban a fejet középre így nem a szélétől utazik az első ponthoz hanem középről ami esetleg kevesebb

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38035) Mr.Csizmás válasza Lookup (#38029) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de miért, mondaná a reklám? :F

az emberek 99,5%-a egy home-al indítja a nyomtatást, és onnan indul purge, majd nyomtatás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38036) szabieable válasza daninet (#38034) üzenetére


szabieable
aktív tag

mivel van bed_mesh_area mehet akár direktben az alapján is x,y-ba és akkor a print startnál már tényleg csak Z mozgás lesz

(#38037) kzkz válasza Mr.Csizmás (#38035) üzenetére


kzkz
őstag

Engem is zavar, hogy mesh után 0,0-hoz megy, és ott közelíti meg az asztalt, majd onnan megy a skirt kezdőpontjához. Mindig fosok, hogy végigkarcolja, amíg odaér. (Régebben volt is rá példa évekkel ezelőtt.)
Purge-öt én nem használok, a modell méretétől függően 2-5 kör skirtöt rakok két rétegben, mert így könnyebben feljön, mintha egy rétegben lenne. A skirt előnye még a purge-el szemben, hogy közelebb van a tárgyhoz, így amikor befejezi, akkor alig kell mennie a fejnek a konkrét tárgy nyomtatásáig, nem kell az asztal szélétől beutaznia a fejnek, és közben kifolyik egy csomó anyag...

(#38038) daninet válasza szabieable (#38036) üzenetére


daninet
veterán

eléggé random a brim-et hol kezdi a slicer. Legrövidebb travel útvonallal kalkulál ezért valahol úgy kezdi hogy amikor vége a brimnek akkor a legközelebbi pontban kezd nyomtatni. a bed_mesh_area-val csak azt tudod hol fog nyomtatni, nagyobb tárgynál továbbra sem tudod hol az eleje
Szerintem középre küldeni a leglogikusabb, vagy lehet akár a bed_mesh_area közepére is, el kell osztani kettővel és annyi

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38039) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Reggel nyomtattam egy kalibracios kockat, elso retegnel temp runway volt (bmg-s 4max a nyomtato), felnem kene vagy csak bug volt? Masodjara szepen kinyomtatta :U

[ Szerkesztve ]

HATER

(#38040) tsilver


tsilver
aktív tag

Eibos-ról tudunk valamit a weboldal és a shop is elérhetetlen ?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#38041) Lookup válasza Mr.Csizmás (#38035) üzenetére


Lookup
tag

kzkz válasza lényegében lefedi amit írni akartam. Néha speciális eset vagyok :D

(#38042) Lookup válasza daninet (#38038) üzenetére


Lookup
tag

Igen, a kezdőpont randomsága miatt is kérdeztem hátha tudtok valami jó kis scriptet vagy szeletelő változót ami megmondja ezeket a koordinátákat.

Enélkül viszont marad amit írsz, hogy a bed mesh közepéről fog indulni.

Gondoltam, hogy megint egy olyan speciális dolgon töröm a fejem aminek kb nulla gyakorlati haszna van és csak engem foglalkoztat :DD

(#38043) mistvan


mistvan
csendes tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, de új vagyok a témában, nemrég vettem egy használt Creality CR-20 PRO gépet. A gondom vele, hogy a mágneses lap eléggé viharvert, nem mindig tapad rá a filament.
Hol érdemes beszerezni egy újat? Ezt az oldalt találtam, de érdekelne esetleg költséghatékonyabb megoldás is. Ebayt néztem még, de onnan elég lassan érkezne meg a cserelap.

Esetleg van olyan módszer, amivel tudnék javítani a mostani lapon? Tapintásra a közepén sokkal kevésbé érdes az eszköz, a szélére a nyomtatás kezdetekor rányomott szál mindig feltapad.

Minden segítséget köszönök.

István

(#38044) daninet válasza DiszNóÓl (#38039) üzenetére


daninet
veterán

csinálj egy pid kalibrációt

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38045) daninet válasza mistvan (#38043) üzenetére


daninet
veterán

PVA ragasztó (sima stift ragasztó papírhoz) vagy hajlakkból extra erős verzió amit az öregasszonyok használnak :D
3djake teljesen jó szerintem

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38046) mistvan válasza daninet (#38045) üzenetére


mistvan
csendes tag

Köszi szépen a tippet, majd lenyúlom a gyerek iskolai ragasztóját. :)

(#38047) boorit


boorit
csendes tag

Hello!

Hotend választásban kérném a segítségeteket. Jelenleg volcano hotendet használok, orbiter v2 extruderrel, de néhány filamentnél nem tudom megszüntetni a szálasodást. Próbáltam 0,1től 1,5mm-ig, 30-120mm/s sebességig, de 0,6mm és 60mm/s fölött már nem volt javulás, nem vészes, de hajszálas marad a tárgy.
Általában 0,6os nozzlet használok, 0,3 layer height, 0,72 width, sebesség 50-100mm/s között, tehát a volumetric flow akár 20mm³/s is lehet. Egy V6 + cht nozzle jó lenne ehhez? Ha nem, akkor van tippetek mit érdemes? (ha nem muszáj, nem költenék rá egy vagyont :)) )

(#38048) asdddsa


asdddsa
tag

Üdv! Zero g, még mindig a gyári ender lappal és marlinnal. Sajnos nem sok időm van vele foglalkozni l, hogy klipper legyen és alaplapcsere. Ma nyomtatni akartam egy nagyobb dolgot, de olyat csinál, hogy a skirt után megy egy kört a fej a tárgy kontúrján és utána kezdi el nyomtatni. Kalibrációs kockánál és Benchynél nem volt ilyen gond. Újra szeletelve és más nagy tárgyaknál is ugyan ezt csinálja. Curat használok, valami tipp valakinek esetleg?

(#38049) daninet válasza boorit (#38047) üzenetére


daninet
veterán

vegyél egy filament szárítót!
Nekem is pont ez a kombó van és nincs gondom szálasodással még petg esetén sem.
Olyan szárítót keress amiből közvetlenül lehet nyomtatni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#38050) kriszpontaz válasza daninet (#38049) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam egy ilyen van használatban, nem mondom hogy nincs jobb, de olcsó és teszi a dolgát.
[link]
Van újabb verzió is drágábban:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.