Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) energy4ever válasza tothferenc (#22999) üzenetére


energy4ever
addikt

Enis egyszer probaltam, fekete DD PLA-val. Matt feher reteg keletkezett rajta.
Kinezetre olyan mint az alu oxidja.

(#23002) Reggie0 válasza tothferenc (#22997) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat azert nem mondanam. A kloroformot sokkal batrabban hasznalom mint a dikormetant. DCM sokkal aljasabb.

(#23003) Reggie0 válasza energy4ever (#22998) üzenetére


Reggie0
félisten

Konkretan a lagyitoszereket oldja ki es azok szaradnak ra ujra.

(#23004) tothferenc válasza Reggie0 (#23002) üzenetére


tothferenc
senior tag

Csak jelkepesen irtam, hogy a tesoja:) konkretan a szagara gondoltam;) jobban szereted hasznalni?! Veled sem szivesen talalkoznek 😂😂

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#23005) Reggie0 válasza tothferenc (#23004) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem szeretem, csak kevesbe felek tole. Ha ilyemi erdekelne akkor az eterrel jatszanek, nem a kloroformmal :) Azt meginni is lehet.

(#23006) Saccco


Saccco
nagyúr

Ha valaki szív az SKR mini sorozattal a hőmérséklet pontosságával itt van egy fix:
[link] < Mini E3 fix

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23007) dugesz77 válasza Saccco (#23006) üzenetére


dugesz77
őstag

Az SKR mini sorozatnál javították már a TMC connection error hibát? Elég sok helyen olvasni,hogy idő előtt lehalnak. Tervezek venni egy olyat is összehasonlítani a creality silent lappal.

[ Szerkesztve ]

(#23008) Szabikaa20 válasza Saccco (#23006) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ennek milyen funkciója van?Én egyelőre nem vettem észre semmit...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23009) fboldog válasza dugesz77 (#23007) üzenetére


fboldog
senior tag

Nekem jelenleg egy Silent Board v1.1.5 van, Marlin 2.0.5.2-vel.
Eddig ment rajta rövid és hosszabb print is böven. Egyszer sem szállt el ilyen hibával.

üdv.: Boldog Ferenc

(#23010) Szabikaa20 válasza fboldog (#23009) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam se szakadt meg egyszer sem....SKR mini E3, Marlin 2.0.5.3 :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23011) dugesz77 válasza fboldog (#23009) üzenetére


dugesz77
őstag

Nekem is Silent Board v1.1.5 van. Nincs vele gondom,sőt . Viszont kicsit nézelődtem SKR mini felé és ott előfordul mint hiba (elég rákeresni a SKR mini TMC connection error-ra mondjuk Youtube-on)

[ Szerkesztve ]

(#23012) azbest válasza dugesz77 (#23011) üzenetére


azbest
félisten

kb mind az ~10 videó arról szólt, hogy a bigtreetech felé bizonyítékként csinálták, hogy megmutassák hibásan érkezett a példányuk, ahogy olvasom. Nem tudom hány ezret adtak el, de ha csak ennyi rossz, az jó :D

[ Szerkesztve ]

(#23013) Saccco válasza Szabikaa20 (#23008) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ott van, torzítja a szenzor jelét.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23014) indigen205


indigen205
tag

Heló skacok! Egy ideje nézegetem már a diy nyomtatókat és el is kezdtem összeszedni a motyókat. Alapvetően csak itthoni hobbi célra szeretném használni. Érdemes még ilyen alap arduino+ramps1.4-es nyomtatót összerakni vagy ez már teljesen a múlt?
Van valami bevált webshop ahonnan aluprofilt lehet rendelni és nem csak 3 méteres szálakban lehet megvenni hanem akár méretre vágva is? 2020, 2040 és 4040-es profilokat keresek.

(#23015) Aryes válasza bunnyhu (#23000) üzenetére


Aryes
nagyúr

Két féle körömlakklemosó összetételét néztem valamelyik nap, mindkettő acetonmentes volt, a fő hatóanyaga pedig az etil-acetát volt. Nem lehet, hogy az is oldja a PLA-t? Mintha régebben próbáltam volna azzal ragasztani, sikeresen, csak már sajnos elfogyott, és nem tudom kipróbálni.

(#23016) Reggie0 válasza Aryes (#23015) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem oldja. Ha sikerult ragasztani, akkor az is olyan, mint az acetonos megoldas. Valojaban nem a PLA-t ragasztottad, hanem a kioldott lagyitoszerek miatt tapadt ossze.

[ Szerkesztve ]

(#23017) Aryes válasza Reggie0 (#23016) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! :R

(#23018) Szabikaa20 válasza dugesz77 (#23011) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Érdekes...Nálam ilyent nem produkált! :)) Nem tudom hogy az egybefügghet-e,de nálam Ender 5-höz van flashelve és a videókon mind Ender 3(pro) van.És azt nem írják melyik TMC-vel van szerelve,mert nálam 2209 van,de valahol olvastam hogy 2208-al(és még kitudja) milyen driverrel is szerelték még őket.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23019) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Tegnap megjöttek az új Sunon-os ventik.A hotendnél sokkal jobb nem lett,ugyan úgy vonyít :DDD de mostmár tudnám regulálni.Meg közben rájöttem,hogy a hotend körüli "takaró" kialakítása miatt vonyított a gyári is.Úgyis lesz másik hotend.Plusz kapott a proci és a mosfetek is passzív hűtőt és egy kis 35x35x10mm aktívat is. :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23020) tothferenc válasza Szabikaa20 (#23019) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ha van hangja, az azt jelenti, van eleg legszallitasa;) vagy halk lesz, vagy rendesen hut. Viszont a boardra nyomtathattal volna mar valami tartot a ventinek:D

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#23021) Szabikaa20 válasza tothferenc (#23020) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen tudom.Csak itt azért van hangja,mert rajta a burkolat.Igen ezt terveztem nyomtatni.Csak 2 bajom van vele.Egyik,hogy ez 30mm-es ventire van.Átkellett volna csinálni az STL-t 35mm ventire.A másik a kialakítás.Kábeleket átkellett volna rendezni,akkor meg már lehet valamelyik rövid lett volna.És nem biztos hogy ide betudtam volna tuszkolni.Felette is van venti egyébként.Am a venti oda van ragasztva ilyen pisztolyos ragasztóval,tart rendesen! :))

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23022) tothferenc válasza Szabikaa20 (#23021) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ennek a kialakitasa alapbol szar, mar ne is haragudj. Hol megy ki a meleg levego?! Vagy ha szivora forditod, hol megy be a huvosebb?! Ennel meg az is jobb, ha rajzolnal magadnak egy keretet, es felulrol fujatnad. A ragaszto pisztolyos megoldasod pedig priceless. Jah, nem 😂 En pl ezt csinaltam (bocs, hogy monitort fotozok, de tabletrol PH appozok): kép link

[ Szerkesztve ]

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#23023) Szabikaa20 válasza tothferenc (#23022) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Annyira nem megy még a tervezés,hogy egy ilyent összedobjak... :B Körben szinte mindenhol lyuk van a dobozon.Ez olyan mint egy számítógépben lévő belső ventillátor.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23024) tothferenc válasza Szabikaa20 (#23023) üzenetére


tothferenc
senior tag

Mar milyen dobozon? A nyomtato burkolatan?! Mert az stl fajlon nem latok lyukakat. En az stl fajlrol beszelek, amit nyomtatni akarsz. Teljesen zart, hiaba ott a venti, elegtelen lesz a driverek hutese. Ennel meg a ragasztos modszered is jobb.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#23025) Szabikaa20 válasza tothferenc (#23024) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jaj nem én arról a pléh dobozról beszéltem,amiben van a tápegység és a lap.Azon az STL-en pedig igaz,hogy lyuk nincsen,de a másik vége lyukas...Szóval csak keresztül megy a levegő.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23026) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek! Szeretnék nozzlet cserélni a Tevo Tarantula Pro 3d nyomtatómban. Kérhetek pár linket az ajánlott darabokról? :R

(#23027) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Visszakeresve a topicban nem nagyon volt róla szó. Használja valaki a gépét matricavágásra? Ebayen, aliexpressen kapható olcsón plotter kés vágásra. Érdemes vele foglalkozni, vagy hagyjam a fenébe?

(#23028) Slapy


Slapy
aktív tag

Sziasztok!
Ender 3 pro-ra milyen tárgyhűtőt érdemes nyomtatni?
Egyelőre gyári ventilátorok vannak csak , de úton van 2db 5015-ös, úgyhogy több verzió is érdekel. Ezenkívül az sem ártana ha van hozzá bl touch felfogatási lehetőség 😉
Köszönöm előre!

(#23029) DisRespect


DisRespect
csendes tag

Sziasztok!
Anet A8-cal nyomtatok de szeretném lecserélni valami kevésbé nyügős fajtára. Tudnátok ajánlani max 150eFt-ig nyomtatokat? Természetesen a fő szempont az ár/érték arány nem a 150eFt kimaxolása.
Elöre is köszi a választ!

(#23030) Aryes válasza DisRespect (#23029) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is azzal nyomtatok, leírnád, hogy nálad milyen nyűgjei vannak? Csak, hogy mire készüljek a későbbiekben. :)

(#23031) DisRespect válasza Aryes (#23030) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Pl. ha 0.2-ről 0.1-re vagy 0.3-ra állítom a rétegvastagságot már állítanom kell az asztalt (de igazából majdnem minden nyomtatásnál állítanom kell). Tudom létezik auto level de én már nem szeretnék többet költeni rá. Mostanában kezdtem el PETG-t használni és nem nyomtatja szépen olyan mintha túrót kenne. Nyomtatásnál a be és kilépési pontoknál hagy egy puklit oldal irányba (visszahúzzással próbálkoztam de szálazni meg nem szálaz. Illetve jó lenne valami gyorsabb masina.

(#23032) Aryes válasza DisRespect (#23031) üzenetére


Aryes
nagyúr

A állítgatással kapcsolatban nem az van nálad is, mint nálam, hogy időnként a két Z tengely 1-2 steppel elcsúszik egymástól? Arra figyeltem fel, hogy sok nyomtatás és szintezés után az X tengely durván eltért a vízszintestől, a nyomtatás alja és teteje nem zárt derékszöget az oldalakkal. Mióta erre rájöttem, beállítottam rendesen, bejelöltem a tengelyeken a helyes pozíciót tűfilccel. Nyomtatás előtt ránézek, és azonnal látom, ha az egyik elmozdult, kézzel a helyére forgatom, utána egy homing és tökéletes a szintezés. Azóta nem kell szintezni egyáltalán. :N

(#23033) Saccco válasza DisRespect (#23031) üzenetére


Saccco
nagyúr

Olyan nyomtatót keress, aminek csak Z irányban mozog az asztala, esetleg fix.
Pl. Two Trees Sapphire Pro, Flyingbear Ghost, Ender 5, Anycubic Predator, (esetleg használt Prusa mk2-3) stb.

Ha több kalandra vágysz, akkor építs egy népszerű gépet. (Hypercube, Railcore, BLV, Voron, stb.)

Az első réteget hagyd a bevált magasságon, csak a többit állítsd.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23034) Saccco válasza indigen205 (#23014) üzenetére


Saccco
nagyúr

A profilforgalmazók többsége vág is. Esetleg Aliexpress-en is tudsz rendelni. Nincsen semmi baj a ramps-szal, csak már vannak jobb megoldások.
Nekem is itt pihen kettő ramps, az egyik bontatlan, a másikat is csak kíváncsiságból bontottam ki. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23035) Saccco válasza zsolti_20 (#23026) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nézd meg milyen a formája, ha nagyon jót akarsz akkor Trianglelab.
Nagyjából kettő közül választhatsz: mk8 vagy V6.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23036) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Még mindig a "Temp tower"-el kínylódok...Cura 4.6.1. Ha beállítottam,hogy hány mm magasságban állítsa át a nyomtatási fokot úgy nem akart működni.Tegnap vagy tegnap előtt kaptam egy tippet(videóval),hogyha réteg(Layer no.) szerint bontom szét úgy működött,de csak PETG-nél!Ha PLA-ra állítom,akkor nem akar működni a script,hanem a rendes beállítások szerint nyomtat ami a "Material"-ban van beállítva.Mitől lehet ez?Nem bírok rájönni! :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#23037) dugesz77 válasza Szabikaa20 (#23036) üzenetére


dugesz77
őstag

De miért szenvedsz. Lekapod példáúl innen amelyik kell kiírod a gcode file-t(tehát nem állsz neki szerkesztgetni a .stl-t) és a többit rábízod a nyomtatóra.

[ Szerkesztve ]

(#23038) Gabesz87 válasza Szabikaa20 (#23036) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem USB-n keresztül nyomtatsz egész véletlen? Mert legelőször nekem is ezt csinálta régen, amikor TempTower nyomtattam. HIába csináltam meg scrip-el, megfelelő layerheight és temp change beállításokkal, végig a kezdeti hőm-el nyomtattam. Ha viszont SD kártyára teszed és arról nyomtatod ki, akkor jó lesz.

(#23039) Reggie0 válasza Gabesz87 (#23038) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem nem volt vele gondom.

(#23040) DisRespect válasza Saccco (#23033) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Első 3 szimpatikus, főleg az első. Egy bajom van velük az, hogy ha jól látom bovdenes mind. Valamiért idegenkedek tőle, meg azt olvastam valahol hogy a rugalmasabb filamenteket nem szereti. Ez igaz?

(#23041) Saccco válasza DisRespect (#23040) üzenetére


Saccco
nagyúr

Biztos, hogy jobb egy direkt extruder. De bármit át lehet alakítani. Kell rá egy BMG, meg egy lapos stepper.

Vagy egy Orbiter, thingiverse-n megtalálod.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#23042) Reggie0 válasza DisRespect (#23040) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem akarsz szivni a szintezessel, akkor celszeru olyan gepet epiteni, aminek 4 Z motorja van, az be tudja magat szintezni minden nyomtatasnal. Az uveglap meg nem lesz homoru ugysem.

(#23043) DisRespect válasza Reggie0 (#23042) üzenetére


DisRespect
csendes tag

Sajnos ez 2 gyerek mellet nem kivitelezhető hogy én még építsek.

(#23044) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

POM nyomtatással kísérletezek, de nem akar sehogy se tapadni. Próbáltam lakkal meg festőszalaggal is, de már az első réteg felénél annyira púposodik, hogy beleakad a fej, és leszedi az egészet. Mágneses bed van, ezért 110 fok fölé eddig nem mertem felmenni, de hidegebb asztallal sem jobb. A fejet 190-240-ig próbáltam állítani, talán 230 körül volt a legjobb, de a kunkorodás nem annak a függvénye szerintem. Mit próbáljak még? Állítsam melegebbre a hotbedet?

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#23045) mekkGyver válasza mekkGyver (#23044) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Közben rájöttem, hogy 110 a max... :(

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#23046) Reggie0 válasza DisRespect (#23043) üzenetére


Reggie0
félisten

Minden nap csak egy csavart? :)

(#23047) flashpointer válasza Reggie0 (#23046) üzenetére


flashpointer
őstag

en igy epitem ezt, pont a lentebb megjelolt okok miatt, februar ota van a konyhaasztalon : D

(#23048) Reggie0 válasza flashpointer (#23047) üzenetére


Reggie0
félisten

Jol nez ki. Ez valami publikus dizajn?

(#23049) Reggie0 válasza mekkGyver (#23044) üzenetére


Reggie0
félisten

Dimetoxi-metannal feloldva keszits belole slurry-t.

(#23050) dugesz77


dugesz77
őstag

A Creality CR-6 SE egészen szimpatikusnak tűnik. Egyszerű összeszerelni és normális auto bed leveling plusz érintő kijelző 32-bit silent motherboard.
Kickstarter-en az első fecskék 265$-ért vehették annyiért nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.