Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) s7evcsenko válasza BullZeye (#27300) üzenetére


s7evcsenko
addikt

És az biztos, hogy az akadás a winyó hibája? :U
Nagyon sok dolog lehet annak az akadozásnak a hátterében szerintem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#27302) BullZeye válasza s7evcsenko (#27301) üzenetére


BullZeye
veterán

Vinyó tölt mint az állat, és emiatt megáll a kép egy pillre, mi másra gondolnál? Ha vinyó épp nem tölt 50 FPSel simán fut.

(#27303) s7evcsenko válasza BullZeye (#27302) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem egy elég régi winyóm van, ami valószínűleg lassabb, mint a Tiéd, de hasonló jelenséggel még nem találkoztam. Pedig szinte minden játékot feltolok maxra.
Vagy ha mégis megvan ez a jelenség, akkor ez annyira minimális, hogy engem nem zavar! :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#27304) nemethpityu válasza Core2duo6600 (#27297) üzenetére


nemethpityu
csendes tag

új alaplap + processzort tervezek és azon lesz sata3-mas csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#27305) Visormail válasza nemethpityu (#27304) üzenetére


Visormail
addikt

Meg mivel visszafelé kompatibilis és nem is drágább azért mert sata3 én nem is értem a kérdést.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27306) nemethpityu válasza Visormail (#27305) üzenetére


nemethpityu
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy van egy Asus M4N78 Pro alaplapom amin csak sata2 csatlakozó van és szeretnék egy WD10EALX HDD-t sata3-ja van és hozzá egy ilyen adatkábelt: DELOCK 84404 SATA3 adatkábel és hogy így működni fog-e?

hogy kábel és a merevlemez működni fog a gépembe vagy nem

(#27307) Visormail válasza nemethpityu (#27306) üzenetére


Visormail
addikt

Persze, de ezt már az előbb is mondták.

DeLock SATA3 Kábel: "Lefelé kompatibilis a SATA I és II"

[link]: "Menni fog. A SATA3 mindkét oldalról kompatibilis a SATA2 szabvánnyal. Értelemszerűen a merevlemezed SATA2 üzemmódban fog működni.

Viszont más ismert problémába futhatsz, Vista-nál régebbi OS-sel használod, erre felhívják a figyelmet."

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27308) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdv

Holnap szeretnék vásárolni winyót, méghozzá ezt: [link] Mi a véleményetek erről a winyóról??? Nekem kissé bóvli márkának tűnik... Vagy nem az??? :F

Jah és még az érdekelne, hogy vajon a Giga GA MA 770 UD3 2.0-s alaplapommal kompatibilis-e?

Szerk.: Link javítva!

Szerk2.: Am ez a winyó mennyire halk? :F ÉS mennyire melegszik? AeroEngine II-es házam van, reménykedem benne, a 12 centis előlapi venti le fogja majd hűteni kellőképpen!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27309) Visormail válasza Satyricon (#27308) üzenetére


Visormail
addikt

A Hitachi mint bóvli márka :F

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27310) mpierre válasza Satyricon (#27308) üzenetére


mpierre
veterán

Bóvli? :Y Nézzük csak. IBM-től vette át, vásárolta fel a merevlemez gyártást igen régen. Jelenleg egy másik noname márka vásárolta fel. A Western Digital. :DDD Ha neki megfelel, akkor mégse olyan xar.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27311) Chalez válasza Satyricon (#27308) üzenetére


Chalez
őstag

Hoppá, de jó az ára! :K Vajon inkább ezt, mint egy Samu F4-et? Én is vásárlás előtt állok...

(#27312) scope2007 válasza Chalez (#27311) üzenetére


scope2007
addikt

én a SAMU F4re szavazok :) de azért adok egy tesztet...
volt nálam hitacsi nem olyan régen..összehasonlítottam az f4es samsunggal..
sztem a samsung hűvösebb és halkabb

hitacsi:

szamu F4:

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27313) Satyricon válasza mpierre (#27310) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah, oks! Közel 22 évvel ez előtt vásároltunk egy japán Hitachi márkájú videot... Bírta 16-7 évig, de sose volt tökéletes... :DDD Mondjuk ha a winyó is bírja 16-7 évig, akkor már megérte...XD :DDD

Szerk.: Am ezeknek gondolom jóval gyorsabb a másolási sebessége, mint az ide winyóknak igaz??? Úgy értem, ha dvd lemezről, vagy 1ik particióról a másikra másolok fájlokat, hamarabb elvégzi a műveletet, mint az ide-s winyók igaz? Bocs a hülye kérdésért, de én több, mint 8 éve használom a 2 ide-s winyómat és ezeken kívül még semmilyen más winyót nem használtam... Szóval nemtom... :DD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27314) mpierre válasza Satyricon (#27313) üzenetére


mpierre
veterán

Mérd le a mostani vinyód crystal disk-kel és hasonlítsd ehhez.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27315) Satyricon válasza mpierre (#27314) üzenetére


Satyricon
addikt

A legfelső számot kell nézni? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27316) mpierre válasza Satyricon (#27315) üzenetére


mpierre
veterán

Mindegyiket. Szekvenciális az első, a többi adott fájlmérettel tesztel.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27317) Satyricon válasza mpierre (#27316) üzenetére


Satyricon
addikt

Értem... És khmm... HOgy is működik ez a progi? :DDD A képet pedig belinkelem majd... :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27318) scope2007 válasza Satyricon (#27317) üzenetére


scope2007
addikt

leszeded a progit és hagysz mindent alapon [tehát ugyanúgy 5 és 1000 legyen az ALL mellett]... csak kattints az ALL feliratra és akkor végez ha mindegyik mezőt kitöltötte eredménnyel :C

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27319) Satyricon válasza scope2007 (#27318) üzenetére


Satyricon
addikt

Khmm... Nincs elég hely a meghajtón... De elegem van már ebből az üzenetbőll basszus... :W :W Köbö mennyi hely kell neki a C meghajtón? Most van közel 1 giga...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27320) mpierre válasza Satyricon (#27319) üzenetére


mpierre
veterán

Annál több kéne egy kicsivel.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27321) Satyricon válasza mpierre (#27320) üzenetére


Satyricon
addikt

Jah oks, megoldottam! :DDD Am itt a kép az ide-s samu teljesítményéről... Kicsit vicces... ugye? :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27322) mpierre válasza Satyricon (#27321) üzenetére


mpierre
veterán

Akkor meg is válaszoltad a kérdésed, miszerint gyorsabb-e.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27323) Chalez válasza scope2007 (#27312) üzenetére


Chalez
őstag

Értem. Akkor ha kb 1 áron lesz, akkor a samu.

(#27324) Crytek


Crytek
veterán

2TB-os HDD-ből melyiket ajánlanátok?

Ha lehet valami 7200-as fordulatú legyen és ne aranyáron!

Next PC Upgrade: 2022

(#27325) nemethpityu válasza Visormail (#27307) üzenetére


nemethpityu
csendes tag

windows 7-et használok abba is lehet probléma?

vagy inkább vegyek sata2-set?

[ Szerkesztve ]

(#27326) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Hangban szerintetek mi a sorrend az alábbi vinyóknál?

WD Green (WD15EARS ill. WD20EARS)
Hitachi (5k3000)
Samsung F4 (HD204UI)

Illetve másik kérdésem. A Greent tervezem venni, a WD15EARS-t. Gondom lehet a fejparkoltatással? Milyen szektorméretet érdemes beállítanom? Adattároló lesz, főleg filmeknek, némi zenének és dokumentumoknak. Ide töltök majd le, de a torrent nem mindig megy. Ugyanakkor a mostani vinyóm is 15 perc tétlenség után altatva van. A legfontosabb számomra a zajszint és a melegedés.

Köszi.

(#27327) bolic válasza BullZeye (#27302) üzenetére


bolic
őstag

Mit mutatnak a SMART adatok? Hátha a sata kábelével van a gond, pl. nálam előfordult az akadozások, többszöri "ébredésre" figyeltem fel. Az régen történt, csak újra kell csatlakozni a vacak piros SATA2 kábelt, azóta kerülöm a beszari, retesz nélküli kábeleket.

Ui.: gazdawinyóként felesleges az 1TB, particionálni érdemes legalább 50GB első particiómérettel, a többi tökmindegy

(#27325) nemethpityu: Lefelé kompatibilis, azzal nem lesz baj. Hiszen teszteltem WD30EZRX SATA3-as 3TB WD-et, ahogy fentebb írtam. W7 az tökéletes... ;)

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#27328) _tRebroN_


_tRebroN_
tag

Sziasztok!

Itt írták jó páran, hogy a Hitachi 7k3000 szériája halk hát mondanám, hogy tisztán hallható ahogy forog a tányér legalábbis este ha kuss van szal egyáltalán nem halk, aki tényleg halkat akar azt ne ezt a szériát vegye. A vinyónak szerintem semmi baja, ha esetleg vki kérdezné egyszerűen ilyen.
Még megpróbálom majd belerakni vmi gumizott keretbe remélem vhogy le tudom halkítani majd megírom a tapasztalataimat lehet vmi sebesség állító progi lesz a megoldás ha van ilyen:)

[ Szerkesztve ]

(#27329) nemethpityu válasza nemethpityu (#27325) üzenetére


nemethpityu
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy van egy Asus M4N78 Pro alaplapom amin csak sata2 csatlakozó van és szeretnék egy WD10EALX HDD-t sata3-ja van és hozzá egy ilyen adatkábelt: DELOCK 84404 SATA3 adatkábel és hogy így működni fog-e?

hogy kábel és a merevlemez működni fog a gépembe vagy nem

windows 7-et használok abba is lehet probléma?

vagy inkább vegyek sata2-set?

ja és még annyi hogy erre teném fel a játékokat és a filmeket

[ Szerkesztve ]

(#27330) vdrummer


vdrummer
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy Hitachi deskstar 7k1000.c -t és meglepően hangosnak találom írás/olvasás közben.
nem volt azelőtt még ilyen hdd -m csak régebbi idés wd caviar valami nem green annál régebbi széria de az szinte néma volt lehet azt szoktam csak meg.

Most linux mint katya van a gépen egy külön kis partíción. a sebesség rendben van, nem melegszik, csak a hangja túl harsog 4 1000-1500rpm en futó ventillátort.

Szerintetek vissza vigyem? vagy ez normális. jövőhéten repül rá win7 64bit és egy új partíciós tábla lehet hogy változik majd valami? pls help aggódok :D :DDD :U

(#27331) mpierre válasza nemethpityu (#27329) üzenetére


mpierre
veterán

Múkodni fog.

vdrummer: Minden szériában akadnak hangosabb darabok sajnos. Abból, hogy zajosabb még nem következik, hogy hamarabb fog tönkremenni. A w7 telepítésétől nem fog változni. Ez egy ilyen darab.

_tRebroN_: Egy próbát megér. Sokat segít a gumirögzítés a zajon.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27332) _tRebroN_ válasza mpierre (#27331) üzenetére


_tRebroN_
tag

Úgy tudom az csak a rezonancián segít, ami ez esetben alig van, nyilván ez teljesen megszűnik majd, ami zavar az maga a vinyó ahogy pörög benne a tányér ezt is halkítja majd? csak mert most reggel bekapcsoltam, hogy leformázzam a vinyót és így is hallani! 640-es AALS-em tök kussban van pedig az is 7200-es csak ott a Seek-től őrültem meg olyan volt mint egy raptor 2/3 ad hangerővel:):) Milyet gumis rögzítést érdemes venni? Vmi 5,25-ös helyre illeszthetőt gondoltam abba elég sok csillapítás fér nem??

(#27333) mpierre válasza _tRebroN_ (#27332) üzenetére


mpierre
veterán

Hoppá. Akkor félreértettelek. A tányér pörgését hallod? :Y Arra nem jó a kopterrel egybeszerelt 4db hdd egy keretben megoldás. Hiába rögzíted gumi alátétes csavarokkal a hdd-ket.
Nem inkább a "csapágy" nyiszogását hallod (mintha nem lenne jól bezsírozva)? Az használattal elmúlhat.
Jók az 5,25-s helyre építhetőek, de valamilyen hűtésnek is lennie kell. Nehogy már megfőzd a vinyót. A Scythe Himuro inkább hűtő és csak kisebb részben hang csillapít...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27334) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

WD10EALS vinyóra költöztettem a rendszeremet és hallok egy "klatty" hangot kb. 1/2 percenként ez mi a fene lehet?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27335) Zlin50 válasza Mercutio_ (#27334) üzenetére


Zlin50
senior tag

Van egy tippem számodra, ha nem arról van szó akkor több nincs.
Használod a Sentinelt és főleg a HDD kikapcsolás akadályozását? Ha ez be van állítva akkor produkálhat ilyet. Ez caviar blue és elvileg nincs nála alvás. Ha ébren akarod tartani a Sentinellel akor reagálhat így. Én egy 2002FAEX-nél tapasztaltam, de az ébrentartási listából kivéve a sorszámát azonnal megszünt.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27336) _tRebroN_ válasza mpierre (#27333) üzenetére


_tRebroN_
tag

A tányér pörgését olyan tisztán hallani, hogy bárki hallja, aki akarja. Igazából ha érdekel a dolog meg is tudom mutatni. Nem tudom volt-e szerencséd régebbi SCSI-s vinyókhoz nah kb. olyasmi lehet csak alacsonyabb a frekvenciája, így csak simán zavaró nem pedig agylebontó.
Egyértelműen a 7k3000 a ludas, mert mikor beszereltem és még nem volt formázva (ugyanis együtt repült be egy Intel SSD-vel THX Gianni:D) már Win7 install közben néztem mi a ku*va anyja van. Most éppen formázom (4k-s) mire haza érek biztosan készen lesz,
Még elolvasok még pár ssd-hdd-s hsz-t, mert ha jól emlékszem az ssd topikban vagy tesztben olvastam, hogy rendes működés és élettartam hosszabbítás miatt pár dolgot be kell állítani ssd-nek. Azt valami tesztet is tolok majd gondolom célszerű előtte telemásolnom őket nem? :F

(#27337) Zlin50 válasza _tRebroN_ (#27336) üzenetére


Zlin50
senior tag

SCSI, hát igen, régi "szép" idők. És valóban, agylebontó, mint most nálam a HD204UI-k. De lassacskán miután sikerül végre kikísérletezni melyik vinyó az elfogadható alternatíva azután én fogom őket lebontani.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27338) mpierre válasza _tRebroN_ (#27336) üzenetére


mpierre
veterán

A hallásommal nem állok versenybe senkivel, mert ölég tré :DDD . Scsi vinyóm sose volt, így ez kimaradt az életemből, ahogy olvasom nem is baj.
A ssd miatt érdemes a w7-t tweakelni. Javít az élettartamon. Ellenben telemásolni teljesen fölösleges.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27339) Zlin50 válasza _tRebroN_ (#27336) üzenetére


Zlin50
senior tag

A teszt miatt lehet hogy van jelentősége telemásolni, viszont az SSD optimalizálásról szóló cikkben kifejezetten az ajánlott hogy a 20%-a mindig maradjon szabadon.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27340) scope2007 válasza UdVi86 (#27326) üzenetére


scope2007
addikt

1. Samsung F4 (HD204UI)
2. WD Green (WD15EARS ill. WD20EARS) [mindkettő féle volt nálam]
(erről nem tudok véleményt írni) - Hitachi (5k3000)

samsung magasan nálam a sor elejére került ezzel a HD204UIes szériájával a 2TBosoknál
(vs hitachi vs wd)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27341) _tRebroN_ válasza Zlin50 (#27339) üzenetére


_tRebroN_
tag

80Gb csak rendszer és progik szerintem ha mindent felrakok se lesz több nagyon 50%-nál.

(#27342) scope2007 válasza _tRebroN_ (#27336) üzenetére


scope2007
addikt

lehet erre lesz szükséged...ssd

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27343) _tRebroN_ válasza scope2007 (#27342) üzenetére


_tRebroN_
tag

THX! :R :R
Gyorsba ezt találtam!

(#27344) mpierre válasza _tRebroN_ (#27343) üzenetére


mpierre
veterán

Ez is ugyanarról szól.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27345) _tRebroN_ válasza mpierre (#27344) üzenetére


_tRebroN_
tag

Olyat is tudsz ahol 7k3000 tulajok halkítják a vinyót? :C :C :K

(#27346) Zlin50 válasza _tRebroN_ (#27345) üzenetére


Zlin50
senior tag

És olyat ahol HD204UI tulajok halkítják a visítást? Egébként nem tudom mit kell a 7K3000-nél halkítani hacsak nem a kattogását megszünteni. Bárcsak a HD204UI-k lennének olyan halkak nálam mint a 7K3000-es. A 7K3000 halkabban jár mint a caviar black. Átvitel közben hallható csak, meg amikor ki tudja miért kattan egyet.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#27347) mpierre válasza _tRebroN_ (#27345) üzenetére


mpierre
veterán

Azt nem, de annál komolyabbat igen. [link] (Hanggal érdemes.) ;]

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#27348) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok!

Ma vásároltam egy Samu HD204UI tipusú 2TB-os merevlemezt, 15.400 Ft-ért. Érdekelne a véleményetek/tapasztalatotok erről a winyóról... :U

Szerk.: Az eladó fickó azt mondta, hogy ez F4-es samu, bár én ebben kicsit kételkedtem... Valóban F4-es a winyó? :F

Szerk2.: Még azt szeretném megkérdezni, hogy a tápegységből kijövő kábelen, ha jól emlékszem két csati található... Az egyikre a DVDírót, a másik csatira az új 2 terás winyót kötném... Nem lesz ebből a műveletből semmi probléma? Úgy értem nem száll el a winyó, vagy a dvd író? :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27349) _tRebroN_ válasza Zlin50 (#27346) üzenetére


_tRebroN_
tag

Az enyém nem kattog csak zavaró frekvencián van mechanikus zaja van folyamatosan.
Elmondanám neked, hogy a 640-es AALS caviar Black-emnek nincs hangja ehhez képest csak a Seeket hallani, de azt nagyon ez ami zavart mivel torrent miatt állandóan seekelt kb. olyan mint egy raptor 2/3-adon:)

(#27350) scope2007 válasza Satyricon (#27348) üzenetére


scope2007
addikt

a dvdíró is satás?
mert satánál már nem kell jumperelgetni...szóval mehet rá egyből és megy gond nélkül

egyébként hd204ui az igen valóban F4es széria...és szerintem a legjobb hdd a 2TBosok közül

hasonlítsd össze az eredményeket ezekkel, ha van kedved:
http://noob.hu/2011/08/18/WD204UI.png
http://noob.hu/2011/08/18/cdm-1000mb-1.png

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.