Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) LSL1337


LSL1337
őstag

Hali, pár napja vettem egy "régi" WD raptort, 74gigásat

egész gyors, végülis mindig is akartam 1et OS vinyónak mert elvileg gyorsak, fel is tettem rá win7et, és nem estem hasra tőle, egy friss rendszer eddig is gyorsan bootolt, persze lehet hogy gyorsabb (biztos) mint a másik 500as vagy 250es WD vinyóim, de ennyira nem volt érezhető számomra
de tegnap egy Samsung F3 tesztbe futottam, és ott a random acces-en kívül mindenben a samu volt a legjobb, ráadásul csak 19k-ba kerül a TBos változat

véleményetek szerint samsung f3 1TB (2db 500as tányárral!) gyorsabb lenne mint a raptorom? mert átlagos olvasás, írás, burst speed stb, ezekben mind sokkal gyorsabb.

Üdv

(#16452) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Azt jól olvastam ki a tesztekből, hogy jelenleg a kategóriájában a WD5000AAKS a nyerő?
Fő szempont a gyorsaság lenne, de nem árt ha halk is. Szerintetek lenne jobb választás nála?

(#16453) LGLuke válasza LSL1337 (#16451) üzenetére


LGLuke
őstag

A leggyorsabb VelociRaptort is elverik az új HDD-k.
Az 500GB-os tányérokkal szerelt HDD-k sebessége 135-140MB/s naximum körül alakul, átlagban 110MB/s, és minimum értéke 55-60MB/s.
A tied ezektől jóval lassabb. Én őszintén senkinek nem ajánlom a Raptorokat. Akkor már inkább egy jó SSD.
Az F3 jóval gyorsabb, mint a 74-es Raptorok. Burst speed viszont nem számít, az csak a SATAII porton cache memóriából a gép memóriájába átvitt adatok sebessége.

(#16454) LGLuke válasza Blackhole13 (#16452) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem, csak az 1 tányérosok jók, mert a 2 tányérostól már gyorsabb a Samsung F3, vagy Hitachi 7K1000.C is. PH-n nincs is értelmes teszt. Többféle lemezgenerációt tesztelnek össze, aztán kapunk mindenféle fals eredményt.

Most lehetne egy jobb tesztet csinálni.
Seagate 7200.12, Samsung F3, WD-ből 500-as 1 tányéros, Hitachi 7K1000.C.
Amúgy meg a tesztekkel is az a baj, hogy hiába gyors, halk, hűvös egy merevlemez, ha mégis megbízhatatlan (lásd Seagate).

(#16455) F_Zolee válasza LGLuke (#16450) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát ezt szomorúan hallom. :F Már a tápegységemet is kellett gariztatni, mert a venti nem a legjobb benne. De most ha ez a széria ilyen rossz akkor hiába cserélik, egy idő után megint gondba leszek. :F

(#16456) LGLuke válasza F_Zolee (#16455) üzenetére


LGLuke
őstag

Viszont, amit neked nem tudom miért sárgával jelöl a Sentinel, a Spin Retry Count érték, az táphibára utal. Nem tudom miért van kiemelve, mert 0 az értéke, de ha volt valaha ilyen hiba és többször is jelentkezett, akkor az táphiba miatt volt, és ez is okozhat hibás szektorokat.

Ha ki kell cseréltetni, akkor kérsz Hitachi-t vagy WD-t helyette, azok megbízhatóak, és most már hozzák a Seagate sebességét is.
Egyébként mi is szomorúak vagyunk, mert azt hittük eleinte, hogy a .12-es szériával a Seagate visszatalált a helyes útra, de sajnos nem. Ráadásul fura volt, hogy külföldön nem írtak a problémákról. Nálunk jelentkeztek a gondok ezzel a szériával.

[ Szerkesztve ]

(#16457) F_Zolee válasza LGLuke (#16456) üzenetére


F_Zolee
veterán

Annyi tartozik hozzá, hogy AsRock alaplapom van. Első indításnál, mikor először kap áramot a gép, akkor csak felpörögnek a dolgok majd leáll és utána indul csak a boot. Ez zavarna be neki, hogy ki-be kapcsol? Mondjuk én se tartom ésszerűnek ezt a jelenséget, mert csak a winyót kínozza feleslegesen leginkább.

(#16458) Dzsekó válasza F_Zolee (#16457) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nézd meg HD Sentinellel a vinyót az még azt is kiírja, ha táphibára utal a dolog, illetve azt is ha voltak felpörgési gondok.

(#16459) F_Zolee válasza Dzsekó (#16458) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ok majd meglesem. Most még nem otthon vagyok. Egyébként freeware a program vagy van olyan belőle?

(#16460) Dzsekó válasza F_Zolee (#16459) üzenetére


Dzsekó
addikt

Félig, bizonyos részek csak a teljes verzióban mennek, de ami neked kell, az megy a free szabadon letölthető változatban.

(#16461) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Hi!

Az áron és azon kívül, hogy az egyik green power a másik black elnevezésű, mi a különbség? :F

WD 1000GB SATA2 32MB GREEN POWER 3év GAR 16000 20000
WD 1000GB SATA2 32MB BLACK 3év GAR 19920 24900

Előre is köszönöm! :R

szerk: egyre inkább kevésnek bizonyul a jelenlegi 400GB-os és szeretnék még egy vinyót venni a gépembe.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#16462) LGLuke válasza RoyalFlush (#16461) üzenetére


LGLuke
őstag

A Green csak 5400RPM-es, bármit is írnak róla a boltok. Blue és Black pedig 7200-as.

(#16463) penene


penene
őstag

Helló,

1,5T vinyót akarok venni.

Samsung, WD, Seagate kb. egy árban.
Mit javasoltok?

Sebesség, megbízhatóság balance.

Seagate márkahű vagyok eddig, és a gépemben már van egy 1T-s 0.12 és jól szuperál - a sok horroros ember ellenére, csak nem Magyarországról való. :)
Raid-et nem fogok csinálni belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#16464) tdd587 válasza LGLuke (#16462) üzenetére


tdd587
őstag

De vajon miért nem perertél még mindig be a WD-t kamuzás és szándékolt megtévesztés miatt?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#16465) Dzsekó válasza penene (#16463) üzenetére


Dzsekó
addikt

Leginkább WD, Hitachi.
Vagy külföldről a Seagate, ha azt választod, de .11 Seagate az rossz, olyat ne vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#16466) penene válasza Dzsekó (#16465) üzenetére


penene
őstag

Jah, egyértelműen 0.12
Hát igen, Seagate csak külföldről.

Amúgy van 2x750 GB 0.11esem is, Magyarországról. Teljesen jól szuperálnak. 1-2 bad sector van rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#16467) Dzsekó válasza penene (#16466) üzenetére


Dzsekó
addikt

A .11 elég "konstrukcióhibás", hardveresen és szoftveresen is elég nagy tákolmány. Én fontos adatot nem bíznék rá.

(#16468) penene válasza Dzsekó (#16467) üzenetére


penene
őstag

HD Sentinellel figyelve is egyik napról a másikra elszállhat?
Új fw van rajta.

(#16469) Blackhole13 válasza LGLuke (#16454) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Tényleg jónak tűnik ez az F3. Élettartamáról mit tudsz, mert ahogy nézem eléggé forrósodik.
Hivatalos honlapom megadott zajszint mennyire reális?

[ Szerkesztve ]

(#16470) g@bo


g@bo
nagyúr

visszavittem a wd640 aals vinyómat gariba, 1 éves, sentinel szerint 14xxx bad sector tulajdonosa lett.

reggel melóba megformáztam, 3 órát izzadt a gép, sentinel szerint továbbra is 9% os volt, a chkdsk /f parancsra viszont a gép, 0 bad sectort irt. a szervizes arc átvette, neki nem mérvadó a sentinel, tesztelik.

vélemény?

(#16471) Snake28


Snake28
tag

Sziasztok!
2 kérdésem lenne.

Mikor lesz Samsung F3 ból 1.5 v 2 terás ?

Tud e valaki sebesség tesztet mutatni erre :
Hitachi Deskstar 7K1000.C 1TB (HDS721010CLA332)

Köszi!

(#16472) Snake28 válasza g@bo (#16470) üzenetére


Snake28
tag

A sentinel a merevlemez smartját olvassa ki. Tehát a sentinel csak azt mondja amit a merevlemez is mond :) Baj lehet az emberrel fejben szerintem :U

(#16473) LSL1337


LSL1337
őstag

még délelött írtam, akkor azt kérdeztem hogy egy 75GBos raptor helyett egy samu f3 jobb megoldás lenne-e

olvasás és írás sebessége magasan jobb, a random acces viszont jelentősen rosszabb a samunál

ez lényegtelen szempont?, vagy az olvasási sebességgel többre megyek egy OS vinyó esetében

[ Szerkesztve ]

(#16474) maestro_z válasza Snake28 (#16471) üzenetére


maestro_z
tag

Az általad írt Hitachira a G :) :) gle nekem ezt találta, de biztos találsz más oldalon is.

[ Szerkesztve ]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#16475) Snake28 válasza maestro_z (#16474) üzenetére


Snake28
tag

Derék! Kösz Májsztró! :K

(#16476) Dzsekó válasza penene (#16468) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elszállhat, mert a motorja is alá lett tervezve. Besül egyszer csak és kész.

(#16477) Dzsekó válasza Blackhole13 (#16469) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hogy érted, hogy az F3 forrósodik? Elvileg hűvös vinyónak kéne lennie.

(#16478) Dzsekó válasza g@bo (#16470) üzenetére


Dzsekó
addikt

Lementett smart képed van?
Ha a küszöbértéket nem érték el a paraméterek, akkor vissza fogják dobni gariból, ha szemetek.

(#16479) F_Zolee válasza Dzsekó (#16460) üzenetére


F_Zolee
veterán

Feltettem a HD Sentinelt. Hol nézzem meg azt amit ajánlottál? Az áttekintésnél csak azt írja, mint a SMART-t, hogy 4 szektor át lett helyezve.

(#16480) Dzsekó válasza LSL1337 (#16473) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kb. kiegyenlítik egymást. Talán F3 jobb egy picit.
Viszont hangban, melegedésben, fogyasztásban, tárhelyben sokkal jobb az F3.

(#16481) Dzsekó válasza F_Zolee (#16479) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt mondtam. Én is csak ezt látom a smartban, hogy van 4 bad sector, azt kész.
Itt írná, ha felpörgési gond lenne. Mindenesetre táp okozhatja a bad sectort.
Milyen tápod van?

(#16482) F_Zolee válasza Dzsekó (#16481) üzenetére


F_Zolee
veterán

Gigabyte Superb 460W-os.

(#16483) kankalin


kankalin
csendes tag

Sziasztok!

Én is még délelőtt kérdeztem, de senki nem válaszolt…

1TB Western Digital Caviar Black (WD1001FALS)
1TB Samsung SpinPoint F3 (HD103SJ)
Ezek közül melyiket ajánlanátok (pl: gyorsaság) rendszer + tárolásra, mert már nagyon sok félét olvastam és nem tudom eldönteni. Eddig csak Samsungjaim voltak és meg voltam elégedve, de most kellene valami új.

Válaszotok előre is köszönöm.

További szép estét kívánok!

(#16484) pohár válasza kankalin (#16483) üzenetére


pohár
félisten

Én Samsungot vennék :K (márcsak elfogultságból is :D )

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16485) F_Zolee válasza kankalin (#16483) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hátrébb meg van egy HD Tune teszt a Samsungról.

[ Szerkesztve ]

(#16486) Dzsekó válasza kankalin (#16483) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD megbízhatóbb, Samu gyorsabb.
Inkább Hitachi 7K1000.C-t vennék :)

F_Zolee: az elvileg jó táp. Akkor maga a Samu bad-esedik.

[ Szerkesztve ]

(#16487) F_Zolee válasza Dzsekó (#16486) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nekem Seagate van.

(#16488) Dzsekó válasza F_Zolee (#16487) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jah bocs, az is hajlamos a bad-esedésre sajna. :(

(#16489) LSL1337 válasza Dzsekó (#16486) üzenetére


LSL1337
őstag

1TBos mezőnyben miért vennél hitachit?

kb minden tesztet amit olvastam az uj samsungról, mind az mondta egyik elggyorsabb HDD a piacon, legalábbis a normál kategóriában

úgy néz ki te vagy erre a guru, szóval érdekelne a véleményed miért is hitachit vennél samu f3 helyett

annak lenne értelme hogy samu f3ból csinálok egy 75GBos patriciót, és raid 0ba tenném a raptorral? alaplapi raid vezérlővel lenne ennek értelme? egyáltalán megoldható-e? lenne érezhető sebességkülönbség, ofc OS vinyónak, meg 1-2 játék

[ Szerkesztve ]

(#16490) LGLuke válasza LSL1337 (#16489) üzenetére


LGLuke
őstag

RAID-et szigorúan azonos kapacitású HDD-kből csinálunk, és az sem árt ha a típusuk is megegyezik. Van, aki még azt is megpróbálja, hogy egymás utániak legyenek a gyári számaik.

Amúgy a Hitachival volt eddig a legkevesebb gond, azért írta.
Nekem üzemel 24/7-ben 2 db Hitachi 7K1000.B egy FTP szerverben. Mindkettő 100%-os.
Dzsekónak is van, audi100td-nek is, egyikünknek sem volt vele bajunk. Eddig max. 1-2-ről hallottunk rosszat. Többivel sokkal több gond van.

(#16491) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Hello mindenkinek. A kérdés mondhatni szokásos :Melyiket vegyem? Eddig WD vinyóim voltak zömében panaszom nem volt rájuk,tehát elsősorban ezzel a tipussal szimpatizálok,de ha van jobb akkor hajrá.Amiket kinéztem éppen itt van mind a 3 [link]. WD,Hithachi,Samsung trió közül kellene meghozni a jó döntést.Mit javasoltok?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#16492) AirBooms válasza Dzsekó (#16486) üzenetére


AirBooms
addikt

Inkább Hitachi 7K1000.C-t vennék

Tudsz adni címet, ahol megvehető? :B :F

(#16493) Findzs válasza Dzsekó (#16467) üzenetére


Findzs
addikt

évek óta használok egy .11 -es 500 gb -os seagate winyót hiba nélkül és van pár ismerősömnek is különböző méretekben meg sokat, rengeteget eladtam már ugyhogy ne általánosítsunk :)
van akinek szépen működik hiba nélkül van akinek nem, és ez igaz bármelyik márkára
akinek problémás annak megnézném hogy pl: milyen tápegysége van, van -e szünetmentese (az áramtüskék és az áramingadozások miatt) és van-e rendes szellőzés a házban

nekem már sokféle winyóm volt röpke 12 év alatt mióta gépem van és már több mint 10 éve boltban dolgozom tehát kb. több mint ezer !!! fordult már meg a kezemben (garanciális ügyintéző is voltam pár évig nagykerben) és a saját tapasztalatom az hogy a legrosszabbak a maxtor winyók utána a samsungok utána a seagate és a hitachi a legjobb pedig a wd,
a quantum fireball volt még megbízható, még mindig van egy 7,5 Gb -os -om adatoknak
meg az is érdekes még nekem hogy sok embernek tönkre megy a winyója és érdekes, hogy nekem meg 12 év alatt 1-2 max amire emlékszem pedig használom rendesen a gépet, bár azt hozzátenném, hogy szünetmentesem is van meg chieftec tápom meg zalmann hőcsöves winyóhűtőm de lehet egyszerüen szerencsém van

az egyik barátom a samsungra esküszik pedig már három ment neki tönkre egymás után viszonylag rövid idő alatt egy 250 -es egy 500 -as meg egy 750 -es utóbbi kettő f1-es,
na neki pl: vízhűtése van és semmi egyéb venti nincs a házba tehát a winyókat nem hűti semmi 55-60 fokosak általában, codegen táp szünetmentes nélkül (lehet van köze hozzá hogy ettől múlnak ki a winyoi lehet nincsen)

persze mindig van egy két hibás széria
a wd -nek is volt pár éve a 160 gb -osok között, nem győztem garba cserélni az ügyfeleknek :)

ha most akarnék winyót venni én wd fekete 1 T -at vennék (bár már abból is hoztak nekem vissza bad szektorosat)

de hangoztatom, hogy ez a saját véleményem :B

kinek a pap kinek a paplan

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#16494) LGLuke válasza Findzs (#16493) üzenetére


LGLuke
őstag

De általánosítsunk, mert a .11 annyira vacak, h a Seagate ingyen vállalta az adatmentést, nem csak alulmotorizált hulladék, de firmware hibával teletűzdelt trágya, és nagyon finoman fogalmaztam, valóban nőies voltam.

Sajnos a gyártó maga is elismerte, hogy hibás a széria.
Maxtor is siralmas volt.
Quantum tényleg jó HDD-ket gyártott, de belebuktak a Philips chipes mizériába.
IBM-Hitachi szerintem az egyik legjobb, WD is öregmotoros a szakmában.
Samsunggal most várnék kicsit, mert az F1-et is ajánlottuk, hiszen halk, gyors HDD, de sajnos fél év - 1 év után elkezdtek szállingózni a hibás db-ok, majd jött a 640-es széria a 250-es tányérokkal a 320-asok helyett... inkább ne is beszéljünk róla.

Seagate a .11 előtt nagyon megbízható lemezeket készített, azóta viszont gyengélkedik.

(#16495) todie válasza AirBooms (#16492) üzenetére


todie
tag

itt es hammon bazarjaban is van.

(#16496) g@bo válasza Dzsekó (#16478) üzenetére


g@bo
nagyúr

valahol van, 8% os volt a vinyó 14000 nél több bad sectorral. szerintem, ez már hibának minősithető. ;]

(#16497) maestro_z válasza Dan-szan (#16491) üzenetére


maestro_z
tag

Szevasz!

Nekem az általad linkelt WD-m van. Nagyon meg vagyok vele elégedve mind sebesség mind hang terén. Seek hang alig hallható, azt hogy megy pedig szinte nem is.
Ha ezt választod mindenképpen a korábban már többször leírt számkódúakból vegyél ha teheted mivel ezek már az 500-as tányérral szerelt változatok így gyorsabbak. Korábbi hozzászólásomnál tettem be képet tesztről, kicsit olvass vissza.
A Hitachi 2db 250-es tányérral szerelt így valószínűleg picit lassabb, azonban a nagyon megbízható vinyók között tartják számon. A hangjáról nem tudok nyilatkozni. Ha Hita akkor inkább az újabb - korábbi hozzászólásokban már többször is ajánlott - 7K1000.C-t vedd mivel ez is 500GB-s tányérral szerelt - HDS721050CLA362 500GB.
A Samsungot is dicsérik, ez már 500-as tányérral szerelt F3 változat. Gyors, halk és hűvös. Az hogy mennyire megbízható ezután derül ki, még nem hallottunk hibás darabokról, de véleményem szerint ez az összes most megjelent 500-a tányérral szerelt vinyóra igaz, mivel még szinte most kezdték el "tesztelni" a felhasználók.
Nekem volt 320-as Samsungom semmi gondom nem volt vele. A Samukkal annyi pici bibi van hogy alulmérik a hőmérsékletét. Amíg a WD 28 addig a Samu 21 fok volt.
A döntés a tiéd.
Én hangsúlyozom én a WD, Hitachi(7K1000.C), Samsung sorrendben venném őket.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#16498) AirBooms válasza todie (#16495) üzenetére


AirBooms
addikt

Az 1 TB-st Hammonnál nem találtam (lehet, hogy csak én nem láttam). Van neki? Mennyiért?
Köszi! :R

(#16499) LGLuke válasza AirBooms (#16498) üzenetére


LGLuke
őstag

Csak 160-as és 500-as van nála.

(#16500) AirBooms válasza LGLuke (#16499) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez a baj, köszi... :R

Mondjuk közben vettem egy F3-at, de már kezdek parázni (amiket írtok), igaz, még nem raktak be a gépbe...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.