Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11216) zichie válasza negro (#11213) üzenetére


zichie
senior tag

UPC esetében olyan dvb-c tunert kell beszerezni a pc-hez, ami támogatja a upc esetében használt ci+ szabványt. Jelenleg csak olyan tunerek léteznek, amelyek a sima ci szabványt támogatják. A UPC-nél az m2 kivételével az összes digitális adás kódolt. Lehet tőlük cam modult és kártyát rendelni, azonban a modul és a chipkártya esetében odafigyeltek arra, hogy olyan szabványt használjon (CI+), hogy nem működjenek a pc-s dvb-c tunerek. Amennyiben kábeles digitális adásokat akarsz nézni, rögzíteni (akár hd-ben is) közvetlen pc-vel, akkor nem csak dvb-c tunert kell beszerezni, hanem szolgáltatót is kell váltani sajnos. Én részben emiatt váltottam upc-ről digi-re, mert nem tudtam használni a dvb-c tunerem.
Amennyiben nincs CI+ szabványnak megfelelő tv, monitor vagy pc tuner, akkor csak a szolgáltató settopbox-szát lehet használni. A UPC egy ilyen szolgáltató... Pl. a Digi nem, ott nincsenek ilyen korlátozások. Érdemes beleolvasgatni a UPC digitális kábeles topikjába, ott minden ki van tárgyalva a témában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.