Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#38651) Bandi1214


Bandi1214
csendes újonc

Sziasztok!
Korábban már írtam hogy naponta 50<gb ír a rendszer az SSD-re. Nos ez a probléma még mindig fent áll pedig már lassan 2 hete meg van az ssd. (kingston hyperx savge 120gb) Most 652gb-nél tart az írás. Ha így halad akkor 1-2 éven belül szerintem tönkre megy az SSDm. Mit tudok tenni? Rendszer: Windows 10 ram: kingston 8 gb ddr4. Át lett állítva a lapozófájl a D meghajtóra.

(#38652) Raymond válasza Bandi1214 (#38651) üzenetére


Raymond
félisten

Ott valami nagyon nincs rendben, mi az ami annyit ir? A Resource Monitor es ProcessExplorer megmutatja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38653) Bandi1214 válasza Raymond (#38652) üzenetére


Bandi1214
csendes újonc

Élete során összesen annyit írtak rá. Hard Disk Sentinel

(#38654) Raymond válasza Bandi1214 (#38653) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ertem a valaszt. Ezt irtad:

"naponta 50<gb ír a rendszer az SSD-re"

Erre mondom hogy nezd meg mi ir annyit mert az az erdekes.

A masik dolog ami kerdeses hogy mibol szamolod ezt, nalam pl. a rendszerdiszk kicsivel tobb mint 6 honapos ilyen ertekekkel:

Total Host Writes = 3577 GB
Power On Hours = 2140 hours

Tehat ha a napokat szamolom (kb. 200) akkor olyan 17-18GB/nap, de ha a Power On Hours van elosztva 24-el akkor ott mar 40GB/nap jonne ki.

Mod: De ha 0-rol kezdted es ket het alatt irt ra 652GB-ot az nem keves, tenyleg nezd meg mi az ami az irasokat produkalja.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38655) Emperor_


Emperor_
addikt

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#38656) BonFire


BonFire
veterán

Mindenkinek nagyon köszönöm, aki segített a helyes választásban! Az SSD tökéletesen működik, oda vagyok az örömtől. :R :R :R

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#38657) deny330


deny330
aktív tag

Nah jó.. :)) Egy óra olvasgatás után muszáj kérdést kiírnom. Megzavarodtam.

Sata 3 as csatis SSD kellene. Felhasználás: Játék (BF4 tuti rámenne), videó / kép szerkesztés, renderelés, op rendszer. 240GB alatt nem szívesen gondolkoznék. Jelenlegi alaplapom; Gigabyte B75m d2v. Ez kéőbb változik. :)

Amik közül nem tudok dönteni: Samsung 850 EVO, Adata SX930 és néztem Intel 535 öt is. Samuval és Intellel szimpatizálok a legjobban, hogy őszinte legyek. Ismert gyártók, van valami kialakult bizalmam feléjük. A 850 EVOnak az ára nem igazán jön be, de időtálló, gyors, megbízható SSDt akarok venni. 25.000-27.000 lenne a plafon. Valaki nyújtana egy kis segítséget.. ? :DDD

Szerk: minél olcsóbban akarom természetesen megúszni. Valami best buy ssd nincs ilyen felhasználásra ilyesmi áron? Természetesen más típusokra és gyártókra is nyitott vagyok. :R

[ Szerkesztve ]

(#38658) jeni válasza deny330 (#38657) üzenetére


jeni
félisten

SX930 és az Intel 535 (lassan ez sem lesz elérhető)
Mindkettő MLC és 5év garis(egyes boltokban)

[ Szerkesztve ]

(#38659) szasanyi


szasanyi
félisten

128GB (nagyon max. 256GB) M.2 SSD-t szeretnék venni. Melyik korszerű típus az ajánlott az olcsóbb kategóriában? Samsung 950 PRO NVMe M.2 volt a kiszemel, csak az ára sok nekem és nem csökken.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#38660) Kolondrum

A TLC teljesen kiszorítja az MLC-t vagy két külön minőségi vonalat jelent?

(#38661) deny330 válasza jeni (#38658) üzenetére


deny330
aktív tag

Akkor ebből Intel lesz. Köszönöm. :))

(#38662) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
SAMSUNG SM951 256GB M.2 PCIe 3.0 2280 SSD szeretnék venni.
Régen volt nekem egy OCZ RevoDrive 3 X2 - 240GB PCI-E SSD-m, annál volt olyan, hogy elsőnek az SSD illesztőprogramja töltődött be, majd utána indult el az op boot. A Samsung M.2 PCIe 3.0 ssd- nél is ugyan ez a felállás van ?
Mostani konfigom:
ASUS Maximus VIII GENE DDR4
INTEL CORE i5 6600K BOX - 65500ft
CORSAIR VENGEANCE LPX 2x8GB 3200Mhz - 28500f
HyperX 240GB 3K SATA3 2,5" SH103S3/240G
Érdemes váltani ?

[ Szerkesztve ]

(#38663) jeni válasza Kolondrum (#38660) üzenetére


jeni
félisten

Az olcsóbb előállítási költség a TLC javára billen a mérleg nyelve. Az MLC tartóssági oldalát nézve jobb de a gyártónak már mások az elképzelésük a profitot tekintve.

(#38664) Bodor válasza baboss (#38662) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszenek használva nem lesz gyorsabb az SM951, mint a 3K. Szerintem nem érdemes váltani. 3K az egyik legjobban sikerült SSD, és tartós is.

(#38665) baboss válasza Bodor (#38664) üzenetére


baboss
őstag

Még így is, 20 TB írás ?

[ Szerkesztve ]

(#38666) ló úr válasza baboss (#38665) üzenetére


ló úr
őstag

Az a 20TB írás lóf*sz 239 nap alatt :) Ne cserélj, feleslegesen költenéd a pénzed :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#38667) Raymond válasza baboss (#38665) üzenetére


Raymond
félisten

A Techreport SSD Endurance Test-ben a HyperX 3K 240GB osszesen 728TB irast birt ki. Egesz 600TB-ig OK volt, utanna kezdodott a degradacio:

"The flash held up nicely through 600TB, but it suffered a boatload of failures and reallocated sectors leading up to 728TB, after which it refused to write. At least the data was still accessible at the end. The HyperX didn't respond after a reboot, though. Kingston tells us the drive won't boot if its NAND reserve has been exhausted."

Azt hiszem azzal a 20TB-al a tied meg pelenkas kornak szamit.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38668) Kolondrum válasza Raymond (#38667) üzenetére

Nézzük hozzá, hogy a normál user nem rövid idő alatt írja és a vezérlőnek több ideje van a túlvilágra kerülni.

(#38669) Emperor_ válasza baboss (#38665) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha a kondíció 10%-ra csökken, akkor várunk szeretettel a topicban :D . Addig csak élvezd a jó kis SSD-déd :)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#38670) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

ti ajánlottátok nyár végén az intel 535-ös ssd-t,amit meg is vettem augusztus végén.namost van egy apró problémám vele: ~2 hónap leforgása alatt az írt adatmennyiség 10,5 TB-ra nőtt,pedig 1x lett feltéve az oprendszer (w10) meg 1-2 felhasználói program (tényleg csak pár).ezt a gépet,amiben az intel ssd van,netezésre,skypeolásra használom.fut rajta torrent is,de az a 3TB-s hdd-re tölt,maga a kliens is a hdd-re van installálva.a hdsentinel topikban,illetve a hd sentinel fejlesztőjével nem jutottam előrébb a dologban.nem másolok az ssd-re semmi komoly adatmennyiséget,nem nézek extrém sok videót/képet stb. a neten,a hibernálás ki van kapcsolva,játékok nincsenek rajta.vagyis egyszerűen halvány lila fogalmam nincs,hogy mi az égért van ekkora írt adatmennyiség.a kondíció 94%-on áll és már attól tartok,hogy rövidesen beadja a kulcsot a meghajtó.ami fura: ez előtt az intel ssd előtt volt egy adata 60gigás ssd a gépben ugyanezekkel a programokkal és felhasználási feltételekkel,ami 2 évig volt meg és 100/100 adtam el.valamint van egy samu 830-as a másik gépemben,ami már 4 éves és eddig ~6TB az össz írt adat rajta,94%-os a kondíciója,amit kb korrekt aránynak tartok.
kérdésem: szerintetek ez mitől lehet?mi generálhat ilyen brutális adat írást az intel ssd-n? (jelenleg a 120-s intel 535-ön ~40 gigányi a foglalt terület).illetve,ha ez így folytatódik,akkor lehet garanciáztatni ha 5 éven belül tönkre megy?
köszönöm előre is a választ!

(#38671) radi8tor válasza betyarr (#38670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt kéne erről beszélni: [link] :K

⭐ Stella

(#38672) fulemuless1


fulemuless1
csendes tag

Sziasztok!

Egy intenso ssd mennyire felejtős, mert szerintem nem egy szám és alig találok róla teszteket.

(#38673) sagem válasza ló úr (#38621) üzenetére


sagem
addikt

Hú, az első pár helyen elég jó áron van, pár ezressel drágább csak mint a TLC-s 240esek, és 5 év gari van rájuk no meg megbízható darabok.hmm..lehet, hogy ez engem is elcsábít ennyiért, köszi:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#38674) fishman985


fishman985
tag

Sziasztok!

Dell 7520 notihoz keresek SSD-t.
A gép általános felhasználásra van: excelek, mail (abból viszont sok és nagyok átlag 14 MB/ levél), filmnézés esetleg vágás (évi egy két családi videó).
A terv szerint a gyári HHD költözne az optikai meghajtó helyére, az optika pedig külső házba.

240 vagy 250 GB szerintem mininimum kell.

[ Szerkesztve ]

(#38675) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

konfigomba keresek ~120-250GB-os ssdt átlag felhasználásra.
Ár lehet magasabb, ha több a gari és gyorsabb az adott darab.

Miket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#38676) Kolondrum

Az intel 1500 pro series jó? 2.27TB írt adat, potyán kaptam. Intel 530-at érdemes erre lecserélni? A fenti 180gigas.

(#38677) szasanyi


szasanyi
félisten

Erre vki?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#38678) jeni válasza szasanyi (#38659) üzenetére


jeni
félisten

A Plextor olcsóbb az is megfelelő.

(#38679) szasanyi válasza jeni (#38678) üzenetére


szasanyi
félisten

128GB-os verzióhoz egy ajánlott típus esetleg?

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#38680) radi8tor válasza Kolondrum (#38676) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg a táblázatot és dönts ez alapján.

Szerintem csak akkor érdemes cserélni, ha szükséged van TCG Opal vagy Intel vPro/SCS támogatásra. Szerintem ugyanaz a két SSD csak ebben a PRO-ban vannak még ilyenek engedélyezve.

⭐ Stella

(#38681) jeni válasza szasanyi (#38679) üzenetére


jeni
félisten

Nézd meg az összefoglalót ott mi szerepel mint ajánlott m.2 SSD?
Ez meg az Ipon listája.

Egyikkel sem lőnél mellé.
Valamint nézd meg az alaplapodban a gyártó melyiket javasolja? Az SSD m.2 supportjában megtalálod.
Adata,Kingston,Crucial,Intel,Samsung,Plextor,stb...

[ Szerkesztve ]

(#38682) Kolondrum válasza radi8tor (#38680) üzenetére

Áh hallod, nagyobb, gyorsabb és sokkal kevesebbet nyúzták. Már fel is tettem rá a rendszert.

(#38683) szasanyi válasza jeni (#38681) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, azt én is látom mi kapható és mennyiért csak én azt hittem tapasztalat alapján tudsz ajánlani konkrét típust. De köszi, akkor megnézegetem legfeljebb keresek vmi tesztet.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#38684) Emperor_ válasza AXisBOLD (#38675) üzenetére


Emperor_
addikt

Amiket a fenti Összefoglalóban megtalálsz ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#38685) jeni válasza szasanyi (#38683) üzenetére


jeni
félisten

Nem lehet egyértelműen kijelenteni az m.2 SSD alapján,hogy az minden lapban jó.
Mivel az alaplaphoz kötött az m.2 H.W. ezért megkötés lehetséges. (Lehet,hogy tévedek ebben.)
Sata SSD esetén nincs ilyen megszorítás. Ha nem indul az csak hibás lehet vagy nem megfelelően van csatlakoztatva. Valamint nincs megformatàlva még vagyis nyers a cucc.
Ha neten rendeled akkor 14 napon belül tudsz váltani,cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#38686) szasanyi válasza jeni (#38685) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ebben igazad van. Épp az imént néztem a lap által hivatalosan támogatott M.2 SSD-k listáját ami elég szűk. Persze lehet, hogy mással is megy, de ugye garantálva csak azok vannak. Köszönöm ez eddigieket!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#38687) AXisBOLD válasza Emperor_ (#38684) üzenetére


AXisBOLD
addikt

okok, olvastam ám :B

csak gondoltam, hátha van specifikusan ajánlott a konfigomba.

azok közül válogatok thx

Aurea mediocritas

(#38688) Bodor válasza szasanyi (#38679) üzenetére


Bodor
veterán

(#38689) Kolondrum válasza radi8tor (#38680) üzenetére

Nekem amúgy az jött le, hogy nem véletlenül pro, de javítsatok ki ha nem igaz. Hát csak krepál be, mert gar nincs rá.

(#38690) szasanyi válasza Bodor (#38688) üzenetére


szasanyi
félisten

:R

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#38691) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

"Új" gépet raktam össze és szeretnék hozzá SSD-t venni!

A legfontosabb lenne a megbízhatóság, a sebességnövekedés úgyis garantált a mostanihoz képest.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-25K ha kijön 20K alatt akkor az lenne a legjobb. :)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Gondolom 120-128Gb elég a rendszernek.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép. Nem tudom melyik a stabilabb a SATA3 vagy az M.2, de az alaplapon van M.2-es csatlakozó
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
MSI
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Általános felhasználásra, csak oprendszer lesz rajta W10.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38692) Bodor válasza Kiscsőke (#38691) üzenetére


Bodor
veterán

Tessék!

M.2 felesleges lenne rendszernek.

[ Szerkesztve ]

(#38693) Kiscsőke válasza Bodor (#38692) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Ez gyors volt! Köszönöm! :R
Firmware kérdéssel átmenjek a másik topikba?

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#38694) Bodor válasza Kiscsőke (#38693) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell firmware-t frissíteni, csak ha probléma van. Ennyi

(#38695) Cseri0058


Cseri0058
őstag

sziasztok

erről az AMD 240GB Radeon R3 [link] ssd-ről mi a vélemény?
általános felhasználásra szánnám. op rendszer+ játékokra.
az alaplapom: MSI 970A-G46
illetve hány évig bírják ezek az ssd átlag felhasználás mellett?
:R

(#38696) ló úr válasza Cseri0058 (#38695) üzenetére


ló úr
őstag

"Hány évig bírják"
Lehet 2 percig lehet 10 évig.
Tesztek alapján nem valami acélos.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#38697) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani viszonylag olcsó és megbízható ss-td ebbe az asztali gépbe:

Asrock h61M/U3S3
Intel core i3-2100
Kingmax 4096 DDR3
Wd 500Gb caviar black 7200rpm 32Mb sata3
Chieftec ctg-500-80P 500W
ASUS GeForce GTX 750 Ti

Kevés a helyem és le is lassult. Win7 64 lenne rá, esetleg 8.1 ha az gyorsabb. Általános géphasználat, egy-két játék, grafika néha.
Kell hozzá valamilyen keret?
Köszönöm!

(#38698) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Erről a viseletes darabról szerintetek csere éret ?

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#38699) Bile Demon válasza Hofeher (#38698) üzenetére


Bile Demon
őstag

Még kétszer addig bírni fogja, mint amennyit idáig használtad. Meg ne válj tőle!

Bruhe

(#38700) Hofeher válasza Bile Demon (#38699) üzenetére


Hofeher
aktív tag

Köszi csak a kondíció elégé elindult lefelé azért kérdeztem ez még a PC Word akcióban vettem jó pár éves.

Valami hasonló 120-128 Gb mit javasoltok ?
Win 10 lenne rajta.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.