Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#38051) sikkancs


sikkancs
csendes tag

Sziasztok,
Segítenétek a következők alapján egy SSD-t ajánlani?

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 15000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120 Gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Laptop, Lenovo Thinkpad T420 4236A78, SATA II
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? passz
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos: windows, office, böngésző.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#38052) baro32 válasza core i7 (#38043) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia.

Igen nekem van egy amit használok egy tartalék gépben (100/98) a HD Sentinel szerint.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#38053) Saradomin


Saradomin
csendes tag

Sziasztok!

2 SSD között vacilálok: Samsung 850 EVO 250gb vagy HyperX Fury 240gb

Átlagos felhasználásra lenne: windows, böngésző, játékok

Alaplap: MSI B150M Mortar

Melyiket ajánlanátok ?

Köszi!

(#38054) humilislupus válasza Saradomin (#38053) üzenetére


humilislupus
tag

Én a samsungot választottam a rapid mode miatt,mert ram van boven.

(#38055) kalozhun100 válasza humilislupus (#38054) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ugyanehhez a laphoz 850 évit rendeltem.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#38056) RazielZ


RazielZ
csendes tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 22-23000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240 Gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép, SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) [Gigabyte B85MD2V]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos, OS+Játék.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#38057) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Szép estét. :) Kinéztem egy ssd-t. Max 15ezret szánok rá. Ezt néztem ki.

Adata 120GB SX930 XPG Esetleg lenne ennél jobb ár -érték arányban?

Természetesen max 15 ezerig bezárólag.

Átlagos felhasználásra kellene, csak az op rendszer lenne rajta. Nem lenne rajta játék, stb.

Ilyen lapom van: [link]

asus H110M-PLUS.

Köszönöm előre mindenkinek :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#38058) Hunork válasza mayday00 (#38057) üzenetére


Hunork
veterán

Legfeljebb ez: Intel 535 Nagyon gyors, nagyon jó, 5 év garancia.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38059) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok
SSD vásárlásán gondolkozom leginkább használtan gondolkozok és lehetőleg olcsó áron
mik közül tudnék válogatni ami olcsó és megéri az árát?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#38060) lazydog válasza Cry0 (#38059) üzenetére


lazydog
addikt

Egy bontatlan új Kingston V300 120 GB, a prohardver-ről.
Ez olcsó, és megéri az árát.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#38061) digolaci


digolaci
tag

Sziasztok!
ASRock 890GX Extreme3 alaplap hoz kellene 2,5 " 240Gb ssd. Aki jártas ebben a témában megköszönném ha segítene.

[ Szerkesztve ]

Digolaci

(#38064) radi8tor válasza digolaci (#38061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téma összefoglaló ajánlott listából nem találtál szimpatikusat magadnak?

lazydog: Hardveraprót akartál írni, nem? ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38065) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Erre valaki tud mondani valamit,vagy nem jól kérdeztem?
"Sziasztok!
iMac 21,5" 2012 late gépembe gondolkodom, hogy a gyári 1Tb-os vinyót kicserélném SSD-re.
Mit ajánlanátok?
1. 50-55e Ft- ig mennék el
2. 500 Gb kellene azért méretben
3. Asztali gép, sata 3 csatis, az eredeti hdd helyére menne
4. Sajnos fogalmam sincs, hogy milyen alaplap van benne [link]
5. 3 év gari elegendő
6. Átlagos, mindennapi felhasználásra lenne, op.rendszernek és pár játéknak,valamint irodai szoftvereknek, valamint max osx mellett lenne rátéve win10 is...
Volna értelme a váltásnak, vagy maradjon gyári? Csak így kicsit lassúcska már a bekapcsolási idő."

(#38066) radi8tor válasza BrandonXXV (#38065) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel 535 480GB SATA3 2,5" 7mm SSD (5 év garancia)

Ha mindenképpen 500-as kellene, akkor ez is jó lehet még:
Samsung 500GB 850 EVO SATA3 2,5" SSD (5 év garancia)

⭐ Stella

(#38067) digolaci válasza radi8tor (#38064) üzenetére


digolaci
tag

Sry! Azt nem tudtam, hogy szimpátiára kell hagyatkozni. Köszönöm sokat segítettél.....

Digolaci

(#38068) semetka


semetka
őstag

[link]

Ne vegyetek metróaluljáróban SSD-t :C

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#38069) humilislupus válasza semetka (#38068) üzenetére


humilislupus
tag

ezzel valaki szépen eldolgozgatott,csiszolta ,precizen festette.........milyen szemét emberek vannak....az apron is van sokszor hogy feltünöen olcson árul valamit egy 2napos ujonc 0értékeléssel és csak személyes átvétel van....se cim ,se bankszamlaszám.....mondju egy ilyen fa ssd-t azert nem mindenki vesz meg.....

(#38070) TeeJay


TeeJay
félisten

jelenleg melyik a legolcsóbb és megbízható 1TB körüli SSD?

Samsung 850 EVO 1TB mocskosul drága lett :Y
torrentezés alá venném és sima TLC nem biztos hogy jó lenne
de hátha van valami MLC SSD is ilyesmi szinten

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38071) humilislupus válasza TeeJay (#38070) üzenetére


humilislupus
tag

Ez engem is érdekel....(érdekes mikor beharangozták a Vnand technologiat azt mondtak olcsobb a gyártása es forradalmasitja a piact....megjelent drágán és azota legtöbbször csak felfelé mozdult az ára ....)

[ Szerkesztve ]

(#38072) Raymond válasza TeeJay (#38070) üzenetére


Raymond
félisten

Nem a TLC lenne a gond, sok szaz TB-ot birnak ezek elesben, itt inkabb az ar lenne a fo celpont. Vannak a TLC-sek kozott is furak (peldaul a ma tesztelt Transcend SSD220), de a 960GB/1TB es megfizetheto kategoriaban a Sandisk Ultra II nez ki jol. Nem mai gyerek (kb. masfel eve jelent meg) es ugy nez ki gondok nincsenek vele plusz a 220-230EUR kategoriaban jatszik es ennel lejebb csak akciosan vannak ajanlatok. Lehet a Toshiba OCZ TR150 is ugyanolyan jo, de az meg csak par honapos, ki tudja valami elojon-e nala idovel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38073) Bodor válasza TeeJay (#38070) üzenetére


Bodor
veterán

Sandisk is TLC-s, de MLC-ben kissé drágábban , viszont 5 év garanciával inkább a Kingston KC400-at ajánlanám, 1600 TB írási limit szerintem neked is megfelel. Ha 5 évben gondolkodsz, és tartósságra, strapabírásra vágysz, akkor nem olyan sok az a 100K érte. LINK

(#38074) TeeJay válasza humilislupus (#38071) üzenetére


TeeJay
félisten

persze hogy drága mivel baromi jó
és mai napig senki más nem tud ilyen áron VNAND-os SSD-t adni ami ilyen sokszor írható újra
mindkét asztali gépemben 128gigás 850Pro van, csúcs a cucc, laptopban is 64gigás 830 van és már 4éves lesz 0-24-ben megy windows alatt

1TB-os HDD helyére akarok a laptopban SSD-t mert tárolni nem tárolok rajta semmit
külső vinyóm van pár azon minden elfér
nekem torrent alá kell mert nem bírja a HDD az 1000/200-as DIGI netet :D

TLC vagy MLC tökmindegy csak megbízhatóan menjen és jó sebessége legyen

átnézem amiket írtatok kiderül melyik jó :R

Bodor

az a baj hogy lehet 1500TB-os limit van rajta
de drágább is mint a 850EVO és az 1TB-os 850EVO-nak nem igen van ellenfele sebességben meg úgy mindenben 89ezres árban

ha csak 2000x lehet újra írni a cellákat akkor az 1TB-os is kibírja 2PB-ig az meg kb. örökre elég még torrentezés alatt is
meg abban 1GB-os cache van az is sokat segít ha kapja az írást keményen
meg bika a vezérlő benne és jól bírja a sok I/O műveletet egyidőben

ugye nekem az a fontos hogy az egyidejű írás és olvasás combos méretű lesz rajta :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38075) semetka válasza humilislupus (#38069) üzenetére


semetka
őstag

Precíz, de én nem ettem volna meg.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#38076) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Operációs rendszer és játékok alá melyik legalább 240 Gb-os SSD a legjobb 30 ezer forintig egy Asrock Z170 Extreme4be? Egyáltalán ebbe az alaplapba lehet tenni illetve megérné m.2 sata SSD--t tenni?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#38077) jeni válasza KüLÖNc (#38076) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Adata SX930 vagy Intel 535 esetleg az SP920 -t
Az első kettőre alapból kapod az 5 év garit a 3.-ra meg regivel együtt lesz. Mindhárom MLC és limit mentes.
Lehet tenni. Elvileg jobban melegszik. Viszont ha az m.2. Lefoglalod akkor a sata 5 és a 6 port nem működik. Ebben nekem csalódás a Z170 lap.

[ Szerkesztve ]

(#38078) jeni válasza KüLÖNc (#38076) üzenetére


jeni
félisten

Viszont nem tudom ,hogy a PCIe 1x vonalon egy adapterrel amire egy m.2 tehető ebben az esetben lefoglalja a valamely sata csatit? Az alaplap BIOS ból kell beállítani ami úgy bootolhatóvá teszi a gépet. Egy PCIe-1x -m.2 adapter közel +9000Ft. [link]

[ Szerkesztve ]

(#38080) yanna válasza Bodor (#38079) üzenetére


yanna
őstag

Rossz a link.

(#38081) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Köszönöm Jeni és Bodor, akkor választok az ajánlottak közül egy SATA csatlakozósat!

(#38082) Bodor válasza KüLÖNc (#38081) üzenetére


Bodor
veterán

(#38083) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!

250 Gigás SSD-re lenne szükségem. Egy HP EliteBook 8460p laptopba 31000 Ft a max keret rá.

A versenyzők:

OCZ ARC 100 [link]
Kingston 2,5 SATA3 HyperX Fury [link]
ADATA 2,5 SATA3 SP550 [link]
ADATA 2,5 SATA3 SP920 Premier Pro Series [link]
Transcend 2,5 SATA3 SSD370 Premium [link]
SanDisk 2,5 SATA3 Z400s [link]
Crucial 2,5 SATA3 BX100 [link]

Első sorban szeretnék a keret alatt lenni, de ha ezek közül egyik sem mondható jó vételnek, akkor még ezt be tudom vállalni.
Samsung 2,5 SATA3 850 EVO Basic [link]

(#38084) Bodor válasza Calogero (#38083) üzenetére


Bodor
veterán

Ha csak ez a bolt jöhet számításba, akkor Adata SP920, ha nem, akkor előtted linkeltem.

(#38085) Calogero válasza Bodor (#38084) üzenetére


Calogero
addikt

Köszi!

Sajnos csak ez a bolt jöhet szóba, más számtech. bolt nem fogadja itt Debrecenben az Erzsébet utalvány Plusz kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#38086) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Samsung 830 SSD-met cserélném le, kinőttem (128GB). 4 éves. Állapota: 100/97, 177 nap 18 óra, 5,71 TB adat.

Ilyen használatra mit javasoltok? OS van rajta, egy-két program, meg játékok mennének.

Egyelőre 256-osra gondoltam, pár évig csak elég lesz megint.

Ár nem igazán érdekel, de legalább ennyire megbízható legyen az utód is (2-3 ezreken nem fogok sz.rakodni)

Samsung 850 EVO, esetleg a PRO (megéri a felárat számomra?)

:R

(#38087) tylerddd


tylerddd
veterán

Eddig több laptopba tettem SSD-t. Mind Kingston volt, az enyémben V+200 van, bevált. Család másik, már 10 éves gépébe egy V300-at, ez is tökéletes, szinte feléledt tőle a gép. Viszont egy második V300, amit ismerős gépébe tettünk, nem igazán gyorsította fel úgy a rendszert, ahogy azt vártam volna, azt mondanám, h csalódás lett. Az enyém egy Dell, a másik egy Lenovo, amiben pedig nem vált be, egy Asus. Ugyanakkor ez az Asus szerintem egy f**adék széria, melóhelyen mindnek lóg a bele, ilyen 100k-s kategória. Elképzelhető, h nem az SSD "hibája" az, h nem gyorsult semmit a cucc?!

Most egy jó 10 éves Acer Extensa 5220-ba szeretnék kolléganőnek SSD-t tenni, 240GB körülit, de parázok, h esetleg ebben sem válik be. A gép egyébként kb. ugyanolyan specifikációkkal rendelkezik, mint az itthoni Lenovo (1.6Ghz Core2Duo/2GB ram).

Kingston SSD miért nincs az ajánlottak között?! Én nagyon szeretem a termékeiket, a fenti egy kivételével mindig bevált, ráadásul ott lehet, h nem is az SSD a ludas.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#38088) Bodor válasza CoolBoy323 (#38086) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem a nemrég linkelt Adata SX930 neked is jó vétel lenne. Megbízható , MLC-s, 5 év írási limit mentes garancia és jó ár.
Samsung 850 EVO drágább is, a Pro meg teljesen felesleges lenne erre a felhasználásra.

(#38087) tylerddd: HyperX Fury és Savage is majdnem Kingston...

Az általad említettek azért nincsenek az ajánlásban, mert volt velük probléma, olvass utána a topikban.

(#38089) tylerddd válasza Bodor (#38088) üzenetére


tylerddd
veterán

Tényleg ott vannak, bocs. De mi az, h majdnem Kingston?!

Az UV400-as szériáról lehet tudni valamit? Egész jó az írás/olvasás sebessége papíron.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#38090) TeeJay


TeeJay
félisten

ejj hogy megdrágultak az 1TB-os SSD-k...
örülnék már ha 50ezer körül lenne max de erre még sokáig várhatok sajnos :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38091) CoolBoy323 válasza Bodor (#38088) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

2k-val dragabb ha jol remlik. Es iponban nem vasarolok az elveim miatt :)

Aqua-nal evo 2500al dragabb. Nem eri meg?

[ Szerkesztve ]

(#38092) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Egy 60 gigás SSD-n van a win7 64bit rendszerem, a steam és a cs:go. Filmek, dokumentumok, más játékok egy 250 gigás HDD-n. Az SSD-n 1 gigás pagefile van beállítva, bár sokszor gondolkodom rajta le lehetne tiltani azt is, ne foglaljon helyet, de állítólag vannak progik, amik kifejezetten szeretik és malfunkciót eredményezhet ha nem oda pakolhatják a cuccot a ram helyett. Így általánosságba olyan 8-9 giga szabad hely van az SSD-n. Amikor meglátom, hogy már 8 giga alá akar süllyedni nyomok egy ilyen advanced system care vagy éppen ccleaner pucolást és mindig felszabadul egy kis hely.

ez az ssd-m

Kérdéseim:
- Pagefile maradjon-e?
- 8-9 giga szabad hely elég-e ahhoz, hogy ne legyen baja?
- Nagyon elavult-e már ez az ssd? (Látom már 120 gigásakat kapni annyiért, mint amennyiért én annó ezt a 60-ast vettem, ráadásul az írás olvasás értékeik jobbak.) Ha vennék egy újat megérezném-e azt a kb 3-4x nagyobb írás és olvasási sebességet? Lenne-e olyan hatás, mint ami akkor volt amikor HDD-ről átraktam SSD-re magam?

Köszi.

(#38093) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani egy 500GB -os SSD -t? Egy olyan gépben lenne, ami szinte csak játékra van használva éppen ezért kell az 500GB, a gépben nem lesz HDD.

Segítségetek előre is köszi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#38094) Bodor válasza tylerddd (#38089) üzenetére


Bodor
veterán

A HyperX márka is a Kingston égisze alatt született, csak önálló márkaként forgalmazzák, ha jól tudom.

(#38089) tylerddd: Nekem nem nyerte el a tetszésemet az UV400, de olvass tesztet róla, és konklúziót!

(#38091) CoolBoy323: Én nem nagyon szeretem az EVO-t , mert TLC-s, írási limites, és tényleg drágább.
Csak az iponban néztem az árkülönbséget, ott 25K az Adata és 28.600 az EVO, de csak 3 év garit adnak rá.
Ha neked az EVO jobb, akkor vedd azt.

(#38092) lemusz:
- Pagefile maradjon-e? Leveheted 400 MB-ra, az elég.
- 8-9 giga szabad hely elég-e ahhoz, hogy ne legyen baja? Igen, elég
- Nagyon elavult-e már ez az ssd? Nem elavult.
Ha vennék egy újat megérezném-e azt a kb 3-4x nagyobb írás és olvasási sebességet? Nem, csak nagy fájlok másolásánál.
Lenne-e olyan hatás, mint ami akkor volt amikor HDD-ről átraktam SSD-re magam?
Nem lenne, mert az SSD gyorsasága nem a szekvenciális értékek miatt érezhető.
Az SSD legfőbb erénye - amely minden rendszer alatt érezhető - az adatok gyors elérési ideje.
Amíg a HDD-nél ez átlagosan 15 ms, addig az SSD-nél ez az érték mindössze 0.1 ms !
Tulajdonképpen ez a minimális elérési idő az oka annak, hogy gyorsnak érezzük az SSD-t.

(#38093) Kenan: Összefoglalóban nem találtál? HyperX Fury vagy CRUCIAL 525GB MX300 jó vétel lehet. Ha tartósabbat szeretnél, akkor 5 év garival ADATA 480GB XPG SX930

[ Szerkesztve ]

(#38095) CoolBoy323 válasza Bodor (#38094) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En nem ertek hozza, ezert kertem a Szakerto velemenyet, amit elfogadok :R

Aqua csak 3 ev garit ad az adatara. WTF? :W

[ Szerkesztve ]

(#38096) Raymond válasza lemusz (#38092) üzenetére


Raymond
félisten

Akkora ugras nem lenne mint HDD->SSD, de valami erezheto lenne ha allandoan nagyon keves hely van mar szabadon. Plusz a 60GB-s termekek eleve lasabbak volt mint a nagyobb kapacitasuak. MIelott invesztalsz azert meg erdemes megnezni nyerhetsz-e helyet:

Ha a hibernalast nem hasznalod de meg nem, kapcsoltad ki akkor ott is nyerhetsz 8GB-ot a hyberfile.sys eltuntetesevel. Indits egy admin command line-t es adj egy powercfg -H Off parancsot.

Nem tudom az Advanced System Care mit csinal, de peldaul a regi es mar telepitett Window Update letolteseket is torolheted:

HDD -> Propeties -> Disk Cleanup -> Cleanup System Files utanna a More Option fulon a "System Restore and Shadow Copies"-nal a Clean Up gombot. Ez ha meg soha nem volt csinalva szinten hoz par GB-ot.

A pagefile-t hagyd meg, nem art ha van, foleg regi windows install mellett. Nalam a par eves W7 mar boot utan is majd 3GB-ot hasznalt el ugy hogy nem sok minden futott a hatterben.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38097) TeeJay válasza Bodor (#38094) üzenetére


TeeJay
félisten

viszont ha a 850EVO-ban lévő VNAND TLC cella 3000x újraírható akkor egy 1TB-os is 3PB írást kibír
ráadásul a gyakorlati kínzó tesztekben látszik hogy 3000+ újraírást is tudnak azok
oké a garancia 5év vagy x TB de inkább venném a VNAND TLC-t mint egy 1x nm-es más gyártó MLC memóriás termékét ami lehet 2ezer újraírást sem bír...
ráadásul a Samsung tesz bele cache-t is rendesen meg a vezérlő is megbízható szóval ha már lejárt a 150TB vagy mennyi garancia utána úgysem hiszem hogy elszállna, ha meg igen és a vezérlő pusztul úgysem nézik meg mennyi írást kapott

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38098) Bodor válasza TeeJay (#38097) üzenetére


Bodor
veterán

Ha nem érdekel az írási limit és ennyire csak a Samsungban bízol, akkor vedd azt.

de inkább venném a VNAND TLC-t mint egy 1x nm-es más gyártó MLC memóriás termékét ami lehet 2ezer újraírást sem bír...

Én a KC400-at ajánlottam, ami nem ilyen.

Egyébként a szintén írási limites, de jó értékekkel rendelkező Crucial MX300-on is el lehetne gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#38099) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok

Olyan kisméretű SSD-t keresek amivel hétvégente működtetni tudnám a céges laposom magán célra (engedélyezett).
Tehát a lapos egy hp 840 G3. USB3 lévén valami olyan megoldás kellene, hogy mobil is maradjon, mint egy pendrive-val.
Köszi a tippeket

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#38100) jeni válasza gordonfreemN (#38099) üzenetére


jeni
félisten

Egy ilyen külsős USB 3.0 SSD nagyon drága lenne ilyen célra. Keress inkább egy külső USB 3.0 csatis 2.5 HDD házat és hozzá tetszés szerint méretben egy 1TB vagy a 2TB HDD-t. Esetleg a kisebb 500GB változatát. Ehhez nem kell külső táp ami alapján a gépre kötött USB-ről kapja az áramot. Van ennek is egy külön topikja. Egy ilyen külső USB 3.0 ház akár 4000Ft+ a HDD. Persze van drágább is ami 1-2000Ft-l több is lehet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.