Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#15848) josipov válasza Benőke (#15839) üzenetére


josipov
csendes tag

2x2gb van benne, a 2x4 sodimm használt noname 18-20 tól indul, +posta. Ebay-en is $150-től van. Nem noname pedig a gépem jelenlegi értéke. Inkább kihagyom.

Telepítettem HDsentinelt mikor olvastam a hozzászólásod, 16:45-kor. 5 óra alatt 6GB írt adat, kevés netezéssel+nagyonkis melóval.Ennek kb negyede-harmada resmon alapján a böngészők tempje, többi a pagefile.
Állandóan 100% lemezkihasználtságot jelez 0kb írás-olvasás mellett is, ez elvileg rosszat jelent, ha jól tudom...
Árukeresőn néztem 16gigásakat, ár szerint sorrendbe. első 3-4 ből választanék egyet. Igaz hogy kingfast, de ha csak pagefile van rajta, biztosan az is sokkal gyorsabb lesz mint most a négyfelé particionált 5400-as hddm, mikor felvennék a tálcáról egy programot és perceket várok, amíg összeszedi magát... :) meg max arra jó lenne hogy 2 év múlva a polcra tegyem vésztartaláknak, vagy kukázzam, negyed-hatodannyiért mint a ramot, aminek szintén ez lenne a sorsa.
Valószínűleg nem használnám ki mind a 16 gigát, de sajna nem árulnak kisebbet :)
Így a 128gb main ssd-re az erős használat mellett a napi ~25-30 helyett 5-10 gb jutna, megnövelve az élettartamát. Legalábbis ez az elgondolás.
Tehát, végső kérdés a page ssd-hez:
Hozhat-e ez értelmezhető sebességbeli ÉS/VAGY élettartambeli előnyöket, vagy fassság az egész és hagyjam a p'aul'inába?

Árat tényleg benéztem, az upgrade kit majd' egy ötössel drágább a sima KC300-nál...
Akkor viszont KC300 vs hyperx 3k? (3k- rövidebb cellaélettartam, amit űgyes programozással ellensúlyoznak?)

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.