Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92301) kissdani válasza blakey (#92300) üzenetére


kissdani
senior tag

Egy AX88U alá egy kis izléses polc... ;]
Viccet félre téve meg a falra. :DDD

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92302) blakey válasza blakey (#92300) üzenetére


blakey
titán

pl. ha olcsót szeretnél: [link], drágábban: [link], esetleg rejtett polc: [link]

#92301 kissdani
Igen, azt is polcra tenném, számomra szebb, ha nem csak úgy a falra van szerelve.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92303) kissdani válasza blakey (#92302) üzenetére


kissdani
senior tag

Nem fér el egy 20 cm-es polcon... :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92304) blakey válasza kissdani (#92303) üzenetére


blakey
titán

Azt nem is neked linkeltem, neked 25-30-as kéne.
Egyébként én a helyedben AX86U-t vettem volna, főleg, ha nincs szükség a 8 portra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92305) kissdani válasza blakey (#92304) üzenetére


kissdani
senior tag

Mindenképp szükségem van a 8 portra.. Bontatlanul garival vettem 90k-ért. A 86u se olcsóbb, jobb setleg?

[ Szerkesztve ]

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92306) blakey válasza kissdani (#92305) üzenetére


blakey
titán

Ahogy nézem már nem nagyon kapható az AX86U, ha meg szükséged van a 8 portra akkor nem kérdés. Nekem 12 portra van szükségem, de a + 8 portot egy menedzselhető switch-el oldottam meg. :D
Jó áron vetted, majd írd meg, hogy milyen az N18U után.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92307) kissdani válasza blakey (#92306) üzenetére


kissdani
senior tag

Rendben hévégén tesztelem. De úgy félek tőle mint a tűztől, nem igazán vagyok otthon a témában. :DDD Az összes 7db. kamerát és egy kapucsengőt úgy átcsatlakoztatni az új routerre menüből hogy ne keljen létrára mászni resetelni az összeset hát nem lesz egyszerű... :(

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92308) Alex91 válasza kissdani (#92307) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ugyanugy allitod be 2,4 GHz-re mint az elozo routered, akkor elvekben a kamerakhoz hozza se kell nyulni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92309) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok. Adott egy kétszintes épület. Az épület felső szintjén van egy telekomos router onnan adja a wifi jelet. Hogyan tudnám levezetékelni az alsó szintre ( elég nagy épület sztem 50m kbel tuti kellene)? Illetve milyen kábelt kell vennem hozzá és milyen routert hogy az alsó szinten is legyen wifi , ugyanis a wifi jel alig észlelhető az alsó szinten. Igy mondjuk egy wifi jeltovabbitó nem játszik. Magyarul milyen kábelt és milyen eszközt kell vegyek hogy alul is legyen wifim illetve egy nyomtatót kellene még ráakasztani az alsó szinten hálózatba.
Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#92310) kissdani válasza Alex91 (#92308) üzenetére


kissdani
senior tag

Igen ez lesz a terv...:R Remélem sikerül majd.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92311) Aprósólyom válasza janaman01 (#92309) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egyébként ez nem router kérdés, hanem a hálózati topicba tartozó kérdés.
"Hogyan tudnám levezetékelni az alsó szintre ( elég nagy épület sztem 50m kbel tuti kellene)?" A hogyan-t nem tűlünk kellene megkérdezni szerintem, mert te tartózkodsz az épületben.
Vagy arra gondolsz, hogy egyébként semmilyen ötleted sincs hogyan vitelezd ki, hogy megfelelően esztétikus végeredmény kapj?
Ha nem rejted, szögelheted, ragaszhatod. Ha rejted, akkor fúrhatsz, kaparhatsz, vakolhatsz, glettelhetsz, csiszolhatsz, festhetsz. Ha van valahol csatorna haszáld, fűtés csövek mögé vagy szegélyeknél is jól lehet rejteni. Álmennyezet álpadló, gipszkarton fal mögött is rejtheted. Vagy veszel a padlóra kábel vezetésére alkalmas szegélylécet. Esetleg végig diszíted a házat PU díszléccel/stukkóval vagy PU fali panellel a kábelt mögé rejtve.
Kábel meg nem mindegy hogy fali kábel (tömör vezető ér) vagy patch kábel. Ha falon belül vezeted mindenhol, akkor mehet a fali, ha mindenfelé kell tekergetned, akkor inkább patch kábel, mert az hajlékonyabb (vékony szálas erek). (számtech vagy villanyerelői szakboltban jellemzően vehetsz méterre. Mondanám, hogy márkás kábelt vegyél, de a nekem a rezezett kábellel sincs nagy problémám otthoni felhasználásban, meg azért is, mert nem bolygatom, tehát nem terhelem.)
De ha nincsenek túl nagy igényeid, akkor tehetsz egy kísérletet powerline eszközzel is, ha biztosítani tudod a földszinti és emeleti kontektor között az azonos fázist, bár egyesek szerint két különböző fázison is valamelyíest működik. Gondolom ez függ a kapcsolószekrényben található eszközöktől/minőségüktől, a vezetékhálózat minőségétől. Én ilyen powerline eszközt használok a PC-m és a router köztött. Nekem megfelel. Játékra is. Azonos fázison van, kb. 70-93MBps sebességet hoz nálam, attól függően, hogy 1-1 energiatakarékos izzó a házban felvan-e kapcsolva vagy nem.

Jevons paradox

(#92312) janaman01 válasza Aprósólyom (#92311) üzenetére


janaman01
addikt

Értem elnézést hogy ide irtam. A hogyant arra értettem tulajdonképpen hogy milyen kábel kell hozzá és milyen eszköz lentre , akár tipus megnevezésével. Ipari épület nem otthoni, tehát esztétika elég lenne annyi hogy falon egy műanyag kábelsinben elvezetni. Tehát nekem konkrét dolog kell , milyen kábel aminek a végén már a csatik is rajta vannak illetve milyen eszköz( router stb lentre , akár konkrét tipus megnevezésével)
Köszönöm figyelmed és segítséged!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#92313) adalbert1 válasza blakey (#92298) üzenetére


adalbert1
veterán

Az a jó, hogy minél többet olvasom a topicot, annál bizonytalanabb vagyok, hogy mit is kellene vennem. Elsőre az AX58U-ra gondoltam, de ez a hozzászólás elbizonytalanított, lehet, hogy az AX68U-val jobban járnék (ahogy nézem árban nincs jelentős különbség köztük)?

(#92314) Gubek-Einste válasza elite.cs11 (#92294) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A probléma, hogy a legtávolabbi eszköz kb 12 méterre van (egy TV) illetve a kettő között van egy konyhafal (tehát a belső fal + konyhabútor).
Valószínűleg ide kelleni fog egy másodlagos eszköz is.

Én max olyan 50.000-re gondoltam, de ha ez túl kevés/sok akkor jöhetnek drágább/olcsóbb ajánlatok is.
Asus AX56U/AX58U/TUF-AX5400, TP-Link Archer AX73
Többért: Asus AX82U/AX86U/AX89X/AX92U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92315) Gubek-Einste válasza szaszyka (#92295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott a TUF is, azt vedd meg amelyik szimpatikus.
A TUF az "gamer".

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92316) Gubek-Einste válasza vargalex (#92296) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U/4G-AC86U/4G-AX56, D-Link DWR-953, Huawei B525/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92317) szaszyka válasza Gubek-Einste (#92315) üzenetére


szaszyka
senior tag

Rendben, köszönöm szépen a választ :)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#92318) Perillustris válasza blakey (#92300) üzenetére


Perillustris
senior tag

Tény, elfér ott a sarokban még egy rejtett polc, s az is tény, hogy falra szerelve a 92-es nem is biztos, hogy olyan jól néz ki (merőlegesen a falra az antennákkal). Végszóként kijelenthetjük, hogy a 68U a 160MHz-et leszámítva legalább olyan jó minőségű minden szempontból? S ha az ár nem lényeges, mert szinte semmi különbség nincs köztük és a külalakot sem vesszük számításba, akkor is inkább a 68U? Bruttó 50-60 körül bármi jó, ha jó.

Amúgy semmi nem lehetetlen. ;]

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#92319) MaCS_70 válasza kissdani (#92290) üzenetére


MaCS_70
félisten

Így van! A routeren futó DHCP-szerver osztja az IP-címeket, és teljesen mindegy neki, hogy az AP-ként működő, tehát IP-címet nem osztó N18-asodon keresztül csatlakoznak-e hozzá a kliensek.

Címet amúgy foglalnék mindenkinek (az N18-asnak is), csak hogy tiszta és stabil legyen a leosztás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92320) kissdani válasza MaCS_70 (#92319) üzenetére


kissdani
senior tag

Megkérdezhetem hogy kell címet foglalni? Ez mit jelent pontosan? :U

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92321) blakey válasza Perillustris (#92318) üzenetére


blakey
titán

AC68U esetében cserélhető az antenna, AX68U-nál viszont nem, de sokféle megoldás létezik, a képen látható is egy működő megoldás. Szerintem jobb az AX68U, ugyanis az AX92U az 5GHz-1 sávon 2x2-es és emlékeim szerint nem tud 160MHz-et, csak az 5GHz-2-n érhető el, ráadásul a csatornák is meg vannak osztva, nem teheted azt, hogy csak az egyik frekit használod, mert előfordulhat, hogy lesz olyan eszköz ami nem látja vagy nem kezeli megfelelően. USB3 sebesség mindkét router esetében110-113MB/s. De ott van az AX82U, TUF5400, ezek megegyeznek az AX58U-val csak 5GHz-en megvan a 4x4. Asus vonalon szerintem ezek vannak 60e-ig.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92322) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Korábban ajánlottatok egy Asus ac66u b1-et, ami teljesen jól teszi a dolgát, ezért ismét hozzátok fordulnék.

Ahogy látom, most is ajánlott az Asus, elsőre az AX 5400, AX58U amit itt is írtatok korábban.

Az egy fokkal magasabb kategóriában lévő routerekre megéri beruházni? AX82U, AX86U.

Főleg mondjuk a hatótáv lenne érdekes, mert tervben van a költözés, remélhetőleg kerttel, de ez még a jövő zenéje. :)

Köszi a segítséget előre is!

(#92323) zoger


zoger
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen [link] tplink 1043nd routerem. Kb 1 hete azzal boldogít, hogy fixen naponta valami történik a wifivel az eszközök nem tudnak rá csatlakozni a telefonok "nem sikerült hitelesíteni a kapcsolatot" hibát írnak. Vezetékesen hibátlanul működik. Újraindítás megoldja a dolgot. Mi lehet a gond? Tegnap teljesen reseteltem és újraconfigoltam, de ma megint ugyan azt produkálja.

(#92324) BB9000 válasza siege5 (#92281) üzenetére


BB9000
senior tag

A leírásodból azt olvasom ki, hogy az újrakapcsolódási probléma jelenlegi megoldása az, hogy mindkét eszközt újra kell indítani. Ebből azt következtetem, hogy a mikrohullámú antennát, és a hozzá kapcsolódó hálózati eszközt az internetszolgáltató biztosítja. A probléma nagy valószínűséggel a szolgáltató eszközében lesz. Ezt a router cseréje nem fogja megoldani. A szolgáltató fog tudni segíteni neked abban, hogy az ő saját eszközét úgy konfigurálja be, hogy az jobban kezelje a megszakadásokat.
A másik kérdés a WiFi jel leszakadása a routertől távoli eszközökön. Ezen úgy javaslok javítani, hogy közelebb viszed a routert! Nem kell feltétlenül két WiFi router! Azt az egyet kell közelebb vinni! Ennek menete: hogy azt a kábelt kell hosszabbra cserélni, ami az antennához kapcsolódó eszközt köti össze a WiFi router Wan portjával. Ezt pl. egy 10 méteres Cat5e kábellel helyettesítheted. A kábelt elvezeted a ház közepére, ahonnan képes lesz a router a teljes területet "beszórni" WiFi jelekkel. Ha ehhez át kell fúrni a falat, akkor átfúrod. Az ajtókeret átfúrásával is megoldható a dolog, ha úgy könnyebb neked.
Router 9, vagy 16 ezerért? Ha pénz nem számít, akkor nyugodtan megveheted a drágábbat. Az azonban biztos, hogy annak semmi előnyét nem fogod tudni élvezni a jelenlegi neteddel. A 9 ezres router pont ugyanazt a 100 mW-os sugárzási teljesítményt fogja nyújtani, mint a másik. 5 MBps net sebességnél nem lesz különbség a lefedettségben és a mért sebességekben.
Ha eladásra veszed a routert akkor jobb a 65P, mert többért el fogod tudni adni, mint az 1300G-t. Ha "csak" használni szeretnéd, akkor a két router használati értéke számodra pontosan ugyanakkora, vagy éppen kisebb, mivel az 1300G+ előnye az, hogy aimesh kompatibilis, míg a drágább 65p nem.
eMag kuponhasználat: Hozzácsapsz egy 1010 ft értékű bármit a 9000 ft-os routerhez és máris használhatod a kupont. Emiatt nem kell drágább routerben gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#92325) worxland válasza zoger (#92323) üzenetére


worxland
addikt

Hány éves? Enyém cirka 5 év folyamatos használat után elfáradt, naponta kellett újraindítani, ment a kukába.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92326) zoger válasza worxland (#92325) üzenetére


zoger
tag

Nem tudom, most néztem, hogy 2,5 éve vettem itt használtan. Közben kaptam egy olyan tippet, hogy nagy eséllyel elfárad a tápegység. Most néztem egy ilyet [link] elég jó áron van most.

(#92327) Dr.NX válasza zoger (#92326) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Rossz a linked.

Elfogadom a sütiket.

(#92328) zoger válasza Dr.NX (#92327) üzenetére


zoger
tag

Igen link így már jó.

(#92329) siege5 válasza BB9000 (#92324) üzenetére


siege5
aktív tag

Köszönöm.
Na akkor az első pontban már elbuktam. Sajnos a szolgáltató inkább leszereli az antennát, mint hogy bajlódjon vele. Nincs konkurencia nincs lehetőség, jobbik esetben is felrak egy kisebb teljesítményű eszközt, de akkor más miatt lenne gondom. De azért jó tudni.

Igen egyébként ez érdekelt, hogy létezik e nagyobb szórású eszköz. Tehát elvileg nincs az általam használt tp 840n nél vagyis kb mindegy. Úgy gondoltam talán akad. Áthelyezni pedig plusz költség, nem is a fúrás miatt, hanem mert egy konyhán át tudnám "átvinni" ami jellegéből adódóan nem a legpraktikusabb, tehát zárható polcot igényelne ami drágább mint a 10e Ft router. Legalábbis ezért gondoltam első körben routerre.

A 2 router között közel sem volt ekkora különbség szerencsére, mert amúgy tényleg nem lett volna opció a kiiráskor. Ha rárendelek valami kacatot az működhetne, de akkor ennek így nincs értelme legfeljebb ha le akarom cserélni az öregedő típust. De alapvetően szállitassal egyik 10 másik 12500 lett volna mikor néztem, és ezzel még megbékéltem volna (igazából 5 6 ezer különbséggel is), ha jobb opció. Ezért is kérdeztem egy korábbi hszemben.

[ Szerkesztve ]

(#92330) Aprósólyom válasza siege5 (#92329) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tényleg nincs módszer, hogy átkábelezd/áthelyezd a routert egy jobb pozícióba? Mi is egy 10x10 2 szintes házban lakunk vastag, téglából épített falakkal, de 1 router (Tp-link C6 AC1200) a lépcsőház közelében (magyarul a ház egyik külső határoló falsíkjának nagyjából a közepén) elég ahhoz, hogy menjen a youtube 1080p60fps mindenhol, minden eszközön. Hatalmas kecó vagy vájogház kell ahhoz egy kis ügyeskedéssel ne legyen elég 1 router. (Valószínű nem is véletlen határozta meg a jogszabály a 100mW adóteljesítményt, mert az se jó ha sok és az se jó ha kevés.)
Környezeti és ésszerűségi megfontolás szemponjtából is:
Ha 2. eszközt veszel: pénz, 0-24 üzeme miatt további állandó plusz pénz (1db belépő telejsítményű router, 1év alatt ~24kW áram.) Míg pár méterrel arréb tenni, ha erre lehetőséged van a legtöbb esetben inkább csak munka + plusz a pár méter kábel költsége.

Jevons paradox

(#92331) Aprósólyom válasza zoger (#92323) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tedd le 1-2 napra pihenni, majd csekkold le újra. Állítsd defaultra, majd tedd fel újra a legfrissebb firmware-t.
Azért mondok ilyen "hülyeséget", mert nálunk már 2-szer is volt vihar utáni router csere, állítólagos meghibásodás miatt. (Sose voltam itt, de mivel a családnak nem volt nete, jött a szolgáltató és azt mondta új routert kell venni.) Viszont mikor később, hosszabb állás után újra próbáltam ezeket a "meghibásodott "routerek minden esetben jól működtek, nem 1-2 percig hanem tartósan. Jellemzően resettel és a firmware újrarakással kezdtem. És 1 percig nem produkáltak hibás működést.
Nem biztos, hogy ez így valós megoldási lehetőség, de egy próbát megér.

Jevons paradox

(#92332) Aprósólyom válasza HdRew (#92322) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az eszközök RF teljesítménye hatóságilag korlátozott. Az entanna nyeresége, a belső elektronika minősége változtathat az eszköz jobb jelterjedésén jelz/zaj viszonyán.
De a valóságban sokkal inkább befolyásoló tényező a környezt: a falak, a berendezési tárgyak okozta jelcsillapítás és a rádiójel visszaverése, az ebből fakadó intertferencia. Ha nem palotába költözöl, akkor 1 router megfelelő elhelyezése elég kell legyen egy átlagos családi házban. Esetleg 2, ha nagyon nem előnyös az elrendezése/berendezése a háznak.
De az eszköz "drágasága" önmagában egyáltlán nem fog jelentős változást elérni a jel terjedésében. Egyéb műszaki paramétereket kell figyelembe venni, amiket fentebb vázoltam.

Jevons paradox

(#92333) siege5 válasza Aprósólyom (#92330) üzenetére


siege5
aktív tag

Természetesen ha más nem adódik ez a verzió lesz kivitelezve. De mivel nem ismerem átfogóan a routereket azok fejlődését, így az első kézzelfogható anyagilag legjobb megoldást kerestem "erősebb routert", és a jelenlegi cseréjét nem párhuzamos működést. Mivel kiderült, hogy ilyen az én helyzetemre vonatkozóan nincs, ezért marad a kevésbé olcsó és praktikus megoldás (polcozás fúrás).

(#92334) Aprósólyom válasza siege5 (#92333) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Biztos kell a polc? Nincs a routeren felfogatási pont, hogy csak felakaszd 2 csavarfejre a falon? Azt javaslom, hogy mindenképp először csak ideiglenesen helyezd el a tervezett pozícióba és úgy nézd meg a ház különböző pontjain a térerőt, mert az sem feltétlen lesz jó, ha túl magasan van, az pedig tuti nem jó, ha túl alacsonyan van. A router új helyének a kereséséhez pedig vedd figyelembe a falak/lakberendési tárgyak elhelyezkedését, sugárirányban a router és a mérési pont között. (mérési pont pedig legyen egy jellemző wifi eszköz helye.)
Én tapasztalatom szerint legalább az alacsonyabb bútorok (ülőgarnitúra, komód, konyha pult és asztalok síkja fölé) érdemes tenni a routert, hogy legalább azok kevésbé árnyékoljanak. Érdemes rászánni legalább fél-1 órát a megfelelő pozíciók próbálgatására, mert meglepően sok dB-t lehet nyerni a megfelelő elhelyezéssel. Sajna a jelszórás útjában lévő dísztárgy is sokat tud számítani. (Nem sok az a 100mW, miközben valójában nem is kevés, így azért igényel egy kis felhasználói erőfeszítést, hogy megfelelő legyen.) Sok sikert! :R

Jevons paradox

(#92335) MaCS_70 válasza kissdani (#92320) üzenetére


MaCS_70
félisten

A DHCP-címfoglalás (IP address reservation) annyit tesz, hogy a DHCP-szervernek (ami általában ugye a routeren fut) megmondod, hogy melyik eszköz milyen IP-címet kapjon. A hülyébb szolgáltatói eszközök kivételével ezt minden router tudja, jellemzően a LAN menüben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92336) Perillustris válasza blakey (#92321) üzenetére


Perillustris
senior tag

Edigitálnál most olcsóbb az RT-AX86S. Ez hogyan viszonyul az AX82U-hoz (ha az árkülönbség nem érdekes)? Ma már döntenem kell, úgy érzem. :U :R

(AZ RT-AX86U már jócskán túllóg a kereten, mégha van is 2,5-ös csatlakozóm az alaplapon. Az AX92U pedig kieső helyen van, jöhet a polc! :K)

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#92337) Sonny001


Sonny001
csendes tag

Sziasztok!
Otthoni (Panel lakás) felhasználásra melyik routert ajánlanátok? Mi alapján döntsek szerintetek? Árban kb ugyan ott vannak és mind a kettő viszonylag új eszköz. (3laptop, 6-7 okos kütyü, VR szemüveg ami fixen a hálózaton lenne).
TP-Link Archer AX72 Router, Wi-Fi 6, Dual-Band Gigabit, MU-MIMO, 6 Wi-Fi antenna
VS.
Asus TUF Gaming , AX5400 Dual Band, WiFi 6 Gaming Router

(#92338) Jim74 válasza Perillustris (#92336) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem a 86S nem éri meg, ha csak a kinézet miatt nem döntesz mellette.
A 68U-ban nem gondolkodtál? Azt most 1-2 helyen egész jó áron adják. A SoC szerintem ugyanaz benne, mint a 86S-ben.

AX92U miért esett ki?

[ Szerkesztve ]

(#92339) Alex91 válasza Jim74 (#92338) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy ot is zavarjak az 5GHz-es savok…? :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92340) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
digis gigabites nethez, 2 szobás lakásba ( 10 cm-es tégla válaszfalak ) milyen wifi6-os routert ajánlotok? Érdemes egyáltalán wifi6-ra beruházni? A TP-Link AX20-asról olvastam, hogy pár helyen a V.1-es verziót adják.

(#92341) Jim74 válasza Alex91 (#92339) üzenetére


Jim74
nagyúr

:P

(#92342) Multibit válasza Perillustris (#92336) üzenetére


Multibit
veterán

Az alaplapodon lévő 2.5Gbps LAN port mennyiben befolyásolja a döntést? Ahogy nézem, a szóba hozott típusok esetén nem oszt nem szoroz.

(#92343) blakey válasza Perillustris (#92336) üzenetére


blakey
titán

Még mindig magasnak tartom az árat, az AX86S gyakorlatilag egy AX68U, annyi különbséggel, hogy az 5GHz-es Wifi 4x4-es, és van 160MHz. Minden más szinte ua., a közel 30e Ft-os felárat nem éri meg az AX68U-val szemben. Ezekből a 4x4 a hasznosabb, de nagy valószínűséggel kevésbé tudnád kiélvezni az előnyét. A 160MHz amolyan van, de minek, 10 év alatt 1 db 160MHz képest eszközöm volt, az összes többi eszközöm 80MHz-en kommunikál, viszont volt/van néhány 3x3-as eszközöm, tehát itt jól jöhet a min. 3x3, az ilyenk miatt ki is kapcsoltam a 160MHz-et, nem használtam tovább, 2 hónapot teszteltem, semi előnyét nem vettem észre, pontosabban csak 1 egy telefonnal tudtam kihasználni, de oda meg nincs sok értelme. Korábban írtam, hogy az AX58U Wifi letöltésnél tudja az 1733Mbps-t ami ugye magasabb az AX68U 1300MBps-ével szemben, de feltöltésnél az AX58U 866Mbps-t tud, míg az AX68U 1300Mbps-t. AX82U az AX58U "tuningolt" változata, tehát ott 5GHz-en megvan a 4x4, 2,4GHz-en viszont ugyanúgy 2x2, tehát itt pl. az AX68U, AX86S jobb. Az sem utolsó szempont, hogy melyikre érhető el valamilyen CFW, AX82U-ra nem, a többi említettre igen, elérhető a Merlin FW.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92344) Perillustris válasza Jim74 (#92338) üzenetére


Perillustris
senior tag

Talán @blakey írta, hogy nem valódi AX-es gép? ("Wi-Fi 6 available only on one of the 5GHz bands").

#92342Multibit Nem is tudom pontosan, milyen haszna lenne a mindennapokban, ha lenne 2,5G-s csatlakozás a router között (Digi 1000 lesz jövő héttől).

#92343blakey Őszinte leszek: mivel sok otthoni munkám van, a routert a cég veszi meg. Ez nem azt jelenti, hogy bármi belefér (pl. a 86U már nem), de az, hogy 55K vagy 72K bruttó, nem érdekes. Azt szeretném, ami minden szempontból jobb. :C :R

Perillustris

(#92345) Multibit válasza Perillustris (#92344) üzenetére


Multibit
veterán

Ezt értem, de az általad említett routerek között egy sincs, aminek legalább két 2.5 Gbps portja lenne ;] Ha csak LAN-on kéne ez a sebesség a kliensek között, ahhoz elég egy 2.5 Gbps switch bármilyen router után.

[ Szerkesztve ]

(#92346) blakey válasza Perillustris (#92344) üzenetére


blakey
titán

A 3 sávból egy AX-es, 5GHz-2-es, a többi AC-s, tehát pl. ha van 2 db AX92U-d amiket "Wifi-backhaul"-al használsz, akkor a két router között kapcsolat az 5GHz-2-es sávon történik, ami AX-es, felhasználásra marad a 2 másik sáv, amiből van egy a,4GHz-es sávot és egy 5GHz-es sávod, ami AC-s, magyarul van egy erős AC-s routered de az is kb egy AC57U-val megegyező, annyi különbséggel, hogy jóval erősebb a hardver. Egyébként nem csak én írta, mindenhol le van írva,

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92347) Alex91 válasza blakey (#92346) üzenetére


Alex91
félisten

Meg marad az AX-es sav, ha engedelyezed, hogy kliens is menjen ra... Ha meg nem meshben van, akkor siman megy az AX-es is, ugye...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92348) woodworm válasza blakey (#92343) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a saját példád elég egyedi, mivel a 3x3-as kliens mindig is fehér holló volt, ehhez mérten drága árcímkével. A 160MHz-et pedig kár kivetíteni 10 év távlatába, mikor az elvi lehetősége is az ac wave2-vel jelent meg pár éve. AC-s router 1-2, kliens pedig szinte egyáltalán nem jelent meg ilyen tudással.
AX esetén teljesen más a helyzet, 3x3-as kliens tudtommal nem elérhető jelenleg, tehát a router tudásának a kihasználhatósága elméleti vagy a mu-mimo-ban teljesedik ki több kliens esetén. A 160 MHz pedig csak a telefonok és tabletek szintjén hiányzik. Laptopok, pc-k esetén szinte mindet az intel ax200/210-es vezérlőjével szerelik, ahol lapértelmezett a 160MHz és a nagyobb sebesség.

(#92349) blakey válasza Alex91 (#92347) üzenetére


blakey
titán

Igen, ha engedélyezed, hogy csatlakozzanak, de akkor ugye többirányú a forgalom. Ha csak az 5GHz-2-t használod akkor egyes eszközeid "b@szhatják" ha nem látják pl. a 100--as csatornát, ugyanis DFS csatornák érhetőek el azon a sávon. Nekem konkrétan haszontalan volt abban a felállásban, mert 2 TV nem látta, az egyik lejátszó sebessége felére csökkent, konkrétan az sem tudta kezelni és egyik asztali Blu-ray lejátszó sem volt hajlandó működni, kapcsolódott, de ennyi. Szóval igen, ha az összes csatorna elérhető lenne akkor jó lenne, amúgy egy nagy sz@r.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92350) blakey válasza woodworm (#92348) üzenetére


blakey
titán

Csak a saját példámból tudok kiindulni, nem papírról, netről szedett dolgokkal, mert azzal semmire sem tudok menni. Ha tele lennék AX-es kliensekkel akkor kb. mindegy lenne, mert minimum AX11000-at használnék, mert akkor annak lenne értelme.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.