Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92101) Morris


Morris
veterán

Hali!
T-home netünk van itthon.
A T-s boxnak annyira gyenge a wifije, hogy inkább kikapcsoltam és egy Tp-link archer c5 router szolgáltatja a wifit. Az udvarra viszont ez is gyenge, így kivittem egy vezetéket a garázsba a tp-link routertől, raktam be egy poe switchet (amin jelenleg 2 kamera lóg) és ennek a második uplink portjátba raknék egy másik wifi routert ami csak arra szolgálna hogy ott is elérhető legyen a wifi.
Milyen routert vegyek ide?

(#92102) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy 8 LAN port-os routerre, elsőre a TP-Link Archer AX6000-et néztem ki. Mik a vélemények róla? Vagy van jobb ár-érték arányú ebben a kategóriában?

i9 / 4080 / 32"

(#92103) Multibit válasza pigatt (#92102) üzenetére


Multibit
veterán

Itt (is) általában az a vélemény, hogy hülyeség sok portos routerre gyúrni. Inkább vegyél a "normál" router mellé sok portos switchet! :K

(#92104) pigatt válasza Multibit (#92103) üzenetére


pigatt
őstag

Rendben, köszi a tippet. Akkor ebbe az irányba gondolkozok.

i9 / 4080 / 32"

(#92105) Gubek-Einste válasza Morris (#92101) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másodlagos eszköznek bármilyen jó lesz, pl egy másik Archer C5 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92106) Morris válasza Gubek-Einste (#92105) üzenetére


Morris
veterán

És azt bonyolult beállítani? Mert azt olvastam, hogy nincs rajta ap mód.

(#92107) kiir válasza Morris (#92106) üzenetére


kiir
tag

Nem bonyolult, itt egy leírás hozzá:
https://www.tp-link.com/us/support/faq/1384/

(#92108) xrvman válasza Bummafejbe (#92096) üzenetére


xrvman
őstag

Nem tudom, hogy a leírt router AiMesh-t rendszert tud, mert az Asus oldalán
AX56U / AX58U ként vannak feltüntetve.
https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/Whole-Home-Mesh-WiFi-System/AiMesh-WiFi-Routers-and-Systems/filter?Series=AiMesh-WiFi-Routers-and-Systems

Nekem régebben a nagy tudású router mellé egy sima router volt beiktatva, jelerősítő módon volt. Nemrég vettem használtan még egy ugyanolyan routert, ami persze már tudta az AiMesht. Mondhatom, ég és föld.
https://www.asus.com/microsite/AiMesh/hu/index.html

(#92109) Morris válasza kiir (#92107) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm. Ha már úgyis másik router-t veszek, érdemes az ac1200 helyett jobbat venni bentre? Mert akkor a jelenlegi menne ki a garázsba.

(#92110) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.
Mi a különbség az ASUS RT-AX58U AX3000 és az ASUS TUF-AX5400 Route közt? Ha jól emlékszem korábban otthoni használatra itt ajánlottátok (valamiért most nem találom azt a hozzászólásom) az AX58U eszközt, de az AX5400-as jelenleg kedvezőbb árú lenne.
Van tapasztalat az AX5400-al?
Illetve melyikre telepíthető vagy majd támogatott lesz rajta a custom firmware (openwrt,ddwrt,tomato...stb)?
Megéri azt választani vagy inkább az AX58U?

Köszönöm előre is,

(#92111) kiir válasza Morris (#92109) üzenetére


kiir
tag

Tök logikus gondolat, jövőállóbb most már ax-es routert venni. Igazából tőled függ: attól, hogy milyen igényeid vannak és mennyi pénzt szánsz rá. Ha nem változtak az igényeid azóta, akkor elég lehet a spektrum alja. Itt a TP-Link AX20-at, meg az Asus AX55-öt és 56-ot szokták ajánlani.

(#92112) Morris válasza kiir (#92111) üzenetére


Morris
veterán

Az igények mindig nőnek. A korábbi dolgok még mindig megvannak. Nemrég jött egy rögzítő 3 kamerával, + poe switch 2 kamerával és egy wifis robotporszívó. Most pedig jön a másik router a garázsba okos wifis konnektorokkal vagy ilyesmi.
Szóval szerintem érdemes. Megnézem ezeket kütyüket. Köszönöm a segítséget.

(#92113) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem egészen router-kérdés, meg lennék hekkelve, ha igen, hol?

A devolo powerline adapteremen keresztül kapott vezetékes net valami rejtélyes oknál fogva amcsi IP-címet eredményez az asztali gépemen. Viszont a szintén erről az adapterről adott wifi már okés, kapom a helyi brit IP-met.

Az adaptert gyaluljam le, vagy a gépet :F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92114) t72killer válasza t72killer (#92113) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Törölhető, user error: a "hotspot shield" néven megtűrt VPN app aktiválta magát kéretlenül :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#92115) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Adott egy Asus AX58U, mennyire normális az, hogy Merlin FW alatt ha kipörgetem a gigabites netet úgy, hogy összesen 1 eszköz van a hálózaton, akkor ilyen CPU használatot kapok? :F :Y
AC65P-ről váltottam, az 4 magos volt ( vagy 2 mag 4 szál ), de ott sztem ennek a kihasználtságnak a közelébe nem voltam, de megnézem mindjárt, visszarakom.

(#92116) blakey válasza likeaRAINBOW (#92115) üzenetére


blakey
titán

Nem értem a problémát. Azt szeretnéd, ha 1%-on menne? Teljesen mindegy hány eszköz "lóg" rajta, teljes sávszélességet használ így véleményem szerint még bőven van benne tartalék. Emlékeim szerint AC65P-nél volt olyan, hogy csak az egyik mag ment 100%-on.
Volt gyári visszaállítás? Melyik FW van fent? Én a legújabb alfát használom. Nincs gigás netem így nem tudom megnézni, de szerintem nincs azzal semmi gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92117) Dragon3000 válasza likeaRAINBOW (#92115) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam az ac65p 100MB/s letöltés és 30MB/s feltöltés közben ennyire terhelődik.
Az első kettő felugrált 25-30%-ig.

Ha csak a feltöltés megy maxxal, akkor 10% alatt maradnak.

(#92118) likeaRAINBOW válasza blakey (#92116) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

jó, nem kell egyből felkapni a vizet :Y Nem, az AC65-nél nem volt 100%on pörgő mag, és ilyen CPU usage se volt emlékeim szernt (nyilván nem akar felcsatlakozni digi hálózatra).

Szimplán csak furcsálltam, hogy egy elméletben újabb vas jobban pörög. Felmerült bennem, hogy CFW-vel nem megy a HW NAT (ha van benne) vagy hasonló, emlékeim szerint az Asus n18u pont így volt, amint CFW-n ment, a HW NAT ugrott.

Legújabb Merlin van fent (386.3_2), mindjárt csinálok egy factory reset-et, kiváncsi vagyok.

@Dragon3000: Köszi, akkor mégse én vagyok hülye, jól emlékeztem, hogy abba bőven több kraft volt, avagy tartalék :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#92119) Intruder2k5 válasza likeaRAINBOW (#92118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"emlékeim szerint az Asus n18u pont így volt, amint CFW-n ment, a HW NAT ugrott."
Ez biztosan nincs így, Tomato alatt tapasztalatból mondom, hogy működik a CTF, de szerintem gzenux alatt sincs gond ezzel.

ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

(#92120) blakey válasza likeaRAINBOW (#92118) üzenetére


blakey
titán

Szerintem rossz hangnemben olvasod, ugyanis nem "nem kaptam fel a vizet". Valaki írta a 100%-ot és csak egy magon. Más router, más firmware, stb. Megy a HW NAT, a Merlin a gyárin alapul. Nálam, 500-as nettel minimális a terhelés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92121) blakey válasza blakey (#92120) üzenetére


blakey
titán

Illetve szerintem itt kéne folytatni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92122) Jim74 válasza likeaRAINBOW (#92115) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szülői felügyelet, AiProtection, QoS, Forgalomfigyelő szolgáltatások közül nincs valamelyik bekapcsolva?

(#92123) totopad


totopad
senior tag

Hali,

Mesh témában fel tudna valaki világositani, hogy mi az AC, AX és AiMesh közti különbség?

Egy kertes családi házat szeretnék behálózni, leginkább streamingre és munkára és eddig Deco M4-et néztem, de olvasgatva az összefoglalót, elvesztem. És bár nem vagyok teljesen zokni a hálózatokhoz, de most mégis úgyérzem, hogy de...

(#92124) MaCS_70 válasza totopad (#92123) üzenetére


MaCS_70
félisten

Két különböző fogalomrendszerről van szó.

Az AC/AX két wifiszabvány. Gyártófüggetlen, általánosan vonatkozik a wifis kommunikációra. Az AX az újabb, jelenleg frissnek tekintett, lassan általánossá váló megoldás, sokkal fejlettebb az előtte regnáló AC-nél, de azzal természetesen visszafelé kompatibilis.

Az AImesh ezzel szemben az Asus mesh-megoldása. Értelemszerűen kizárólag az Asus vele kompatibilis eszközei között működik, amelyek a fentiek szerint lehetnek AC-sek vagy AX-esek is. Az AImeshnek ez mindegy.

A Deco a TP-Link egyik mesh-megoldása.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92125) totopad válasza MaCS_70 (#92124) üzenetére


totopad
senior tag

köszi, akkor marad a deco....

(#92126) MaCS_70 válasza totopad (#92125) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem akarlak lebeszélni a Decoról, de szerintem egy kicsit még érdemes lenne tájékozódni. Nyilván árkérdés is fennáll, de én jobbnak és szabadabbnak tartom az Asus/AImesht.

Ha többet elárulsz az igényeidről és a környezetről, több hasznos tanácsot kaphatsz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92127) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy Asus AC66U routerem, ami már 3,5 éve jó szolgálatot tesz, de kicsit kicsi a hatótávja.
Ezt a hatótávot szeretném kibővíteni vagy egy repeaterrel vagy valami más megoldással.
Mi a javaslat, ötlet, stb? :DDD
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Kertes téglaház, 3 főfalon nem megy át már a WiFi mindig, 15-20 méterre kellene amúgy is elérnie a falakon túlra, pár szomszéd van csak, jellemzőek idősebbek.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? / Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
400 megabites jelenleg (később 1 gigabites lesz), a telefonoknak kellene távolabbra még jel, a tv és egyéb eszköz kiválóan látja, mert közel van és csak 1 főfalon megy át. 3 PC meg kábelesen megy. Telefonból van 7-8db, de egyszerre maximum 6db megy.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Nem tudom mibe kerülne a dolog, de a leggagyibb dolgot sem szeretném, mert alacsony keretet írtam.
■ Milyen egyéb igények vannak?
Egyszerű legyen, az Asus routert is rendkívül egyszerűen be tudtam üzemelni, felhasználóbarát.

Köszönöm előre is! :R

(#92128) Gubek-Einste válasza tipuka (#92127) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két lehetőség van:
1; A jelenlegi eszköz marad az elsődleges és az új lesz a másodlagos, mivel elég régi már a mostani így inkább ne ez legyen.
2; A jelenlegi eszköz lesz a másodlagos és veszel egy AX-es típust ami megy elsődlegesnek, Asus lenne ajánlott mivel jelenleg is az van, érdemes egyből AiMesh-ben gondolkodni ha a jelenlegi cserélésre kerül akkor egyből lehet egységes hálózat kezelés felé menni.

Lehetséges eszközök:
1; Asus AC57Uv3 - a jelenlegi mellé jobb nem kell
2; Asus AX56U/AX58U/AX82U/AX86U/AX89X/AX92U/TUF-AX5400, későbbi csere esetén másodlagosnak is jók lesznek ezek és akkor még az AX55 is szóba jöhet mint lehetőség.

A legjobb az lenne ha az új eszközt kábelen lenne összekötve a jelenlegivel, ha ez nem megoldható akkor mindenképpen a jelenleginek kell lennie a másodlagos eszköznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92129) totopad válasza MaCS_70 (#92126) üzenetére


totopad
senior tag

Egy régi 2 szintes + garázs házról van szó, kb 400nm-nyi kerttel és egy tkomos gigás nettel.
A router a felső szinten van, jelenleg kb csak negyednyit képes leadni, már a földszintre is, annyira gyenge a jel a gerendák/falak miatt. A kertben meg kb semmit. Jelenleg nem ott élünk, szal' nem SOS, de tavaszra kellene valami standard megoldást találni, márcsak a home office miatt is -ami citrix szint-

[ Szerkesztve ]

(#92130) totopad válasza MaCS_70 (#92126) üzenetére


totopad
senior tag

árban viszont a Deco van legközelebb, ami még elfogadható lenne, nem akarnék vagyonokat költeni erre

(#92131) MaCS_70 válasza totopad (#92130) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerencsére az Asus azért nem kerül vagyonokba, és a Decóhoz képest sem eget verő a felára. Hosszú távra veszed, és a különbség nem érheti el a fagylalt/hónap mértéket.

A kert viszont már érdekesebb kérdéseket vet fel. Az Asusnak tudtommal nincs ilyen jellegű kültéri megoldása. A TP-Linknek annál inkább, használom is nagy elégedettséggel -- azt viszont tisztázni kell, hogy Decóhoz illeszthető kültéri AP-jük van-e. Én sajnos nem tudok róla.

Azt viszont tudom, hogy nálam már nagyon régen a beltéri Asus router látja el wifivel a kertet. Ez nyilván nem egy korrekt megoldás, nem is hoz hajmeresztő sebességet, de kb. 20-25 méterre jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92132) totopad válasza MaCS_70 (#92131) üzenetére


totopad
senior tag

kültérre nem állandó jelleggel gondoltam, (főleg a téli időjárás végett) hanem ilyen barbár módszerre, hogy, amikor kint vagyunk, kirakok egy egységet közel a házhoz... , de nem ártana oda is egy

(#92133) Alex91 válasza totopad (#92132) üzenetére


Alex91
félisten

Vezetekkel osszetudod kotni az egysegeket? Szeretnel mindenhol gyors netet?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92134) totopad válasza Alex91 (#92133) üzenetére


totopad
senior tag

Nem, router az emeleten, viszont valszeg a fő net tevékenység a földszinten lenne (vagyis itt kéne a teljes sávszél), ahová nem tudom levinni a kábelt, vagy nem akarnék csak ezért átfúrni egy kb méter vastag emeletet.
A kertre csak a stablilitás a lényeg, ha nagy ritkán kiülnénk dolgozni.

(#92135) Alex91 válasza totopad (#92134) üzenetére


Alex91
félisten

Powerline mukodhet esetleg? Mert ha a felso szintrol a wifi jel nem igazan jon le, akkor…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92136) totopad válasza Alex91 (#92135) üzenetére


totopad
senior tag

de ehhez is kábel kell, vagy nem jól értem?

(#92137) Alex91 válasza totopad (#92136) üzenetére


Alex91
félisten

Ehhez jo elektromos halozat kell. Ezzel le tudod vinni a netet, es ott meg radugni egy wifi AP-t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92138) totopad válasza Alex91 (#92137) üzenetére


totopad
senior tag

az talán van...

megnézem, hátha, köszi

(#92139) Lazax


Lazax
csendes tag

Mesh router kellene a házba. Az ASUS ZenWiFi XD4-el szemezek, csak azt nem értem, hogy 1db-ot 27-ért lehet venni, a 2-es csomag viszont 74 ezerről indul. Van valami extra a 2-es csomagban?

(#92140) Alex91 válasza Lazax (#92139) üzenetére


Alex91
félisten

Hulye az arazas. A kettes csomag, ha megnezed, meg gyengebb is, mintha vennel kulon ketto 1-es kiszerelest.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92141) logaritmus


logaritmus
tag

Sziasztok!
Van olyan eszköz ami tud wifire csatlakozni majd azon eszközre lehet kábellel, tehát mint egyfajta acces point csak wifin keresztul csatlakozik a routerre adott esetben és nem kábellel?!

(#92142) gahor72 válasza logaritmus (#92141) üzenetére


gahor72
aktív tag

asus router mint mesh node wifi backhaullal.

(#92143) gahor72 válasza gahor72 (#92142) üzenetére


gahor72
aktív tag

Természetesen mesh képes asus router esetén. 😁

(#92144) PeterPH válasza logaritmus (#92141) üzenetére


PeterPH
senior tag

A TP-Link OneMesh képes range extendere (RE505x) is tudott ilyet amikor próbáltam AX73 routerrel.

(#92145) MaCS_70 válasza logaritmus (#92141) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ezt hívják kliens-üzemmódnak. Kevés beltéri végfelhasználói eszköz tudja gyárilag, de CFW-vel már inkább. A minap tán éppen itt tolt szó OpenWRT vonatkozásában.

A TP-Link kültéri AP-jai helyből ismerik, de kültéren ez szerintem eléggé szokványos igény.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92146) ElektrikusDE


ElektrikusDE
senior tag

Nálam a szomszéd házzal így van kiépítve a kapcsolat:

[TP-LINK WDS Bridge]

Persze ez a legagyibb megoldás, de (nálam) a többkamerás megfigyelő rendszer, valamint egy smart TV vezetéken. + 1 mobiltelefont WIFI-n erről működik. (a két ház között nincs vezetékes kapcsolat kiépítve)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#92147) tipuka válasza Gubek-Einste (#92128) üzenetére


tipuka
addikt

Köszi Mester! :R
Akkor a repeatert felejtsem el gondolom, nem gazdaságos megoldás.

Ha veszek egy AX-es routert (kicsit el vagyok veszve, mert a specifikációkat látom az összefoglaló táblázatban, meg az árukeresős árakat, ami tökre jó dolog, hogy linkelve vannak, de tényleg! - még nem tudom megfelelő nekem, mert nem akarok 50-60ezret erre költeni rá), AiMesh-be felismeri a régi AC66U-mat és úgymond rendes AiMeshként tud működni? Ugyanaz menni fog, mintha 2db AX-es AiMesh-es routerem lenne? Nem baj, hogy az enyém még nem AiMesh-es? Vagy sima alárendelt jeltovábbítóként megy az AC66U majd, semmi több? Nekem új dolog ez a Mesh, azért kérdezem. :DDD (annyit tudok róla, amit a téma összefoglalóban olvastam).
Nem cserélnék ezután pár évig újra routert, ha nem muszáj. :DDD Szeretem, ha működik és nem kell hozzányúlni később.
Egyszerű beállítani? Felhasználóbarát? :DDD

Az új és a régi eszköz megoldható, hogy kábelen össze legyen kötve (átmegy egy utp kábel a falon lévő lyukon a többi szobába), ott már csak az üveg teraszajtó, 1-2 virág meg a tv blokkolná jelet maximum.

Bocsánat, ha nagyon hülyeséget kérdezek. :R

(#92148) Gubek-Einste válasza tipuka (#92147) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AiMesh-be felismeri a régi AC66U-mat és úgymond rendes AiMeshként tud működni?
Nem, a sima AC66U nem AiMesh képes, csak B1-es verzió.

Vagy sima alárendelt jeltovábbítóként megy az AC66U majd, semmi több?
Igen, AP módba kell majd kapcsolni a jelenlegi eszközt.

Egyszerű beállítani? Felhasználóbarát?
Pontosan ugyan olyan a menüje mint a jelenleginek, típusonként csak 1-2 dologban különbözik de a főbb menüpontok ugyan azok.

Bocsánat, ha nagyon hülyeséget kérdezek.
Ha valamit nem tudsz akkor kérdezzél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92149) Aprósólyom válasza logaritmus (#92141) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Én ugyan így csatlakozok a PC-vel a wifi hálózatunkra. (Mercusys AC10)
Range extender, Repeater, WDS bridge, Media bridge neveken lehet találkozni ezzel a szolgáltatással.
Pár példa, ami tudja ezeket (a teljesség igénye nélkül): ASUS RT-AC57U v3, ASUS RT-AX55, Mercusys AC10 AC1200, TP-Link RE315 AC1200, TP-Link Archer C24 AC750, TP-Link Archer C54 AC1200, TP-Link Archer C64 AC1200

Másik gyakorlati tapasztalatom: TP-Link Archer C6 AC1200 V2.0 is tud WDS-t és nem csak wifi-n továbbítja a hálót, hanem a LAN portokra is tovább osztja. C6 V3.2 változata viszont nem tudja ezt a funkciót.

Jevons paradox

(#92150) woodworm válasza Aprósólyom (#92149) üzenetére


woodworm
veterán

A wds és media bridge gyártófüggő lehet. Lutri csak erre építeni egy router vásárlást.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.