Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92401) kissdani válasza Morris (#92399) üzenetére


kissdani
senior tag

DIGI 1000.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92402) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok, laikusként a segítségeteket szeretném kérni router választásban.

Most költöztünk egy családi házba, és ide kellene valami jó (és lehetőleg gazdaságos mivel a költözés amúgy is leszívta a bankszámlát ) megoldás a stabil WiFi kiépítésére, mivel a szolgáltatói eszköz erre abszolút nem képes, azaz a ház bármely pontján bármikor ledobhatja a klienst a wifi. A szolgáltatói router a padláson van elhelyezve, mert oda érkezik az optika, így az új eszközt is ott szeretném elhelyezni.

- 150m2 egyszintes családi ház, tégla falak, könnyűszerkezetes födém (optika a padláson, router is oda menne )
- t-mobile 1gbit optikai net ip-tvvel

- kliens oldalon semmi extra jelenleg 2tv, 2mobil, 2laptop, 1-2 okoseszköz
- 50-60eFt lenne a lélektani maximum, de ha mondjuk +2e és égésföld akkor nem zárkózom el :)

- extra igény talán az hogy a netflix menjen a TV-ken, meg ne kelljen majd 2 év múlva cserélni, ergo WiFi6

Nem tudom hogy egy ilyen házhoz esetleg elég lenne-e egy "erősebb" router mint pl egy ASUS RT-AX82U vagy inkább mesh megoldás lenne a jobb? Amúgy lehet "buta" kérdés, de mi van akkor ha cserélhető antennás routert nézek, és az antennákat "dobom szét" a padláson (mert ott nem számít hogy plusz 3-4 kbel megy)?

Extra igény még hogy ne kelljen 10+ órát a netet bújnom mire beállítom, lehetőleg legyen vmi easy setup, ill. ne jelentsen mint a xiaomik.


(#92403) Alex91 válasza G-lader (#92402) üzenetére


Alex91
félisten

En szetszornek a padláson pár meshbe kötött eszközt vezetekkel összekötve, hátha... Mert gondolom nem szeretnel levinni vezetéket a padlasrol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92404) MaCS_70 válasza G-lader (#92402) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tetőtérbe lehetőleg ne tegyél saját tulajdonú elektronikai eszközt, hacsak nem jól hőszigetelt!

A 150 négyzetméterre már nem is igazán próbálunk egy wifis eszközt használni, mert igazán jó az már nem lesz. Kettő, de még inkább három AP-ra lesz szükség -- mesben, és mindenképpen kábellel összekötve.

És értem én a pénzügyi megfontolásaitokat (éppen mi is hasonló cipőben járunk), de 60e Ft-ért szerintem érdemi valószínűséggel csak egy komolyabb adag szívást tudsz vásárolni.

Én egy Asus AX58-AX55 párossal indítanék -- ez az általam ismert leggazdaságosabb megoldás, amit jónak tartok, 60e Ft közelében.

A wifinél persze nincsenek előzetes garanciák, minden csak élesben derül ki.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92405) Jim74 válasza G-lader (#92402) üzenetére


Jim74
nagyúr

Padlás szigetelt? Mert ha nem, akkor nyáron hosszútávon tutira megfőnek a standard SOHO eszközök szerintem.

Szerk.: MaCs megelőzött. :D

[ Szerkesztve ]

(#92406) G-lader válasza MaCS_70 (#92404) üzenetére


G-lader
tag

Gyorsan összedobtam a ház alaprajzáról egy skiccet, illetve még annyival kiegészíteném a történetet hogy 2 helyen le van húzva LAN kábel a padlásról (de persze nem a ház 2 sarkában hanem egymáshoz viszonylag közel ).

A padlás nem szigetelt, nyáron biztos nem lesz hűvös, bár ugye eddig is ott volt a szolgáltatói eszköz, így ez után is ott hagynám.

Az a megoldás működhet hogy a modem marad a padláson, a nappaliba (kábel1) rakok egy routert illetve marad ott az iptvbox is, és a szoba1-be illetve szoba4-be rakok majd késöbb egy-egy routert kábel nélkül meshbe kötve? Ha ez járható út milyen routert választanátok? Pl ASUS ZenWiFi XD4 2 darabos és később egy harmadikat hozzá? Vagy esetleg AX92u és késöbb egy másodikat? Vagy TPlink X20 szett?

Vagy full hibás a gondolatom?


(#92407) BB9000 válasza Elar (#92391) üzenetére


BB9000
senior tag

Gyári Asus Firmware van rajta, abból is a legfrissebb.

(#92408) szata.68


szata.68
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni én is a választásban.
Az összefoglaló alapján rendeltem egy TP-Link AX50-et - de lehet,hogy nekem nem ideális :))
A szitu:
2 szintes családi ház tégla válaszfalakkal, vasbeton födémmel. A router nemigazán központi helyen van (vagyis kb igen,de egy fal mögött). Arra gondoltam, hogy kezdésnek megpróbálok egy normális routert, aztán ha nem jó mindenhol a net akkor veszek 1-2 AP-t. UTP aljzat sok helyen van, úgy gondoltam, hogy egy poe-s eszközzel ez menni is fog.
Na most volt egy kis időm, és jobban utánaolvasva lehet, hogy kicsit elkapkodtam.
Működik egyáltalán az a verzió, hogy ap-t dugok az utp csatikba és ott is frankó jelerősség lesz? Ha jól láttam a táblázatban az AX50 az egyetlen ami nem OneMesh kompatibilis. Ez is gond lehet?
(kb 20 utp csati van, azok egy switchben futnak majd össze ha ez számít valamit)
Mit javasoltok, maradjon az AX50 vagy újratervezés? :)

(#92409) Gubek-Einste válasza G-lader (#92406) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha ez járható út milyen routert választanátok? Pl ASUS ZenWiFi XD4 2 darabos és később egy harmadikat hozzá? Vagy esetleg AX92u és késöbb egy másodikat?
A ZenWifi csak másodlagosnak lenne jó, elsődleges eszköznek mindenképpen egy normál router legyen. Az AX92U is megfelelő lehet, AX58U és felette bármi ajánlott lenne elsődlegesnek, másodlagosnak pedig AX55 és felette, akár ZenWifi is.

Vagy TPlink X20 szett?
Inkább Asus AiMesh alapra építkezzél, sokkal rugalmasabb mint a TP-Link Deco megoldása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92410) Gubek-Einste válasza szata.68 (#92408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha jól láttam a táblázatban az AX50 az egyetlen ami nem OneMesh kompatibilis. Ez is gond lehet?
Attól függ milyen AP-t tervezel venni.
OneMesh esetén csak repeater használható mint másodlagos eszköz és az is csak wifi-s kapcsolattal. Ha a mesh hálózat kialakítása lenne a célod akkor, igen, gond lesz abból, hogy nem megfelelő eszközt választottál.

Na most volt egy kis időm, és jobban utánaolvasva lehet, hogy kicsit elkapkodtam.
Működik egyáltalán az a verzió, hogy ap-t dugok az utp csatikba és ott is frankó jelerősség lesz?

Igen

2 szintes családi ház tégla válaszfalakkal, vasbeton födémmel. A router nemigazán központi helyen van (vagyis kb igen,de egy fal mögött).
(kb 20 utp csati van, azok egy switchben futnak majd össze ha ez számít valamit)
Ilyen körülmények közé olyan mesh hálózat kellene amelyik támogatja a vezetékes backhaul-t, pl Asus AiMesh mert így lenne a legideálisabb a hálózat elosztása.

Mit javasoltok, maradjon az AX50 vagy újratervezés?
Mindenképpen ideálisabb lenne átgondolni, hogy pontosan mit is akarsz mert könnyen be tudsz futni olyan korlátokba amelyek a közeli jövőben is akadályozni fognak az ideális hálózat kialakításában.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92411) Alex91 válasza G-lader (#92406) üzenetére


Alex91
félisten

Kabel1-re AX92U AiMesh AP-kent, es a WC környékére egy másik 92U Wifi backhaul-lal. Esetleg a Kabel2-re egy olcsobb AiMesh eszköz, szerintem menne a vezetekes backhaul. A fo router maradna a szolgáltatói kikapcsolt WiFi-vel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92412) szata.68 válasza Gubek-Einste (#92410) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi szépen a választ!

Az régi terv szerint ha kell akkor tennék 3db AP-t (tp link 901 nd vagy sima n) ahol várhatóan gyenge már a jel (vagy kb nincs is) . Ha így onnan is erős jel indul majd akkor milyen kompromisszumokat kell kötnöm?
Így nem igaz, hogy automatikusan átvált a router-apk között pl egy telefon?

(#92413) G-lader válasza Gubek-Einste (#92409) üzenetére


G-lader
tag

A döntés tegnap éjjel az lett hogy rendeltem egy TUF AX5400-at, ami a terv szerint elsődlegesnek lesz beüzemelve a nappaliba ( bár a formája hogyismondjam ...távol áll tőlem de tudásra meg veri a AX82U-t ) és ha látom hogy mi hogy hol merre kevés akkor jöhet majd a másodlagos.

(#92414) blakey válasza G-lader (#92413) üzenetére


blakey
titán

tudásra meg veri a AX82U-t - miben veri? Pontosan ua. a két modell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92415) Perillustris válasza Perillustris (#92356) üzenetére


Perillustris
senior tag

Az eddigi router helyére nem tudom sajnos tenni, az újhoz azonban csak kis toldással érnek el a behúzott kábelek. A kérdésem, hogy elég egy olcsóbb toldó is vagy érdemes többet költeni rá?

Amúgy nem értem, miért nem tervezik úgy ezeket az eszközöket, hogy falra is lehessen tenni.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#92416) Aprósólyom válasza Spenike (#92393) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Androidos telefon meg tudja osztani a netet USB-n. A legjobb, ha kipróbáld te magad. (1óra online gaming kb. 40-150Mbyte játéktól tüggően.)
Én próbáltam városon belüli 4G-n. Nekem nem vált be online játékra, viszont minden másra jó lehet, mert a sávszélesség egész jó volt. Jellemzően 20-50Mbit közöttre emlékszem.
A legjobb tényleg, ha teszel egy próbát, mert lehet a te helyzetedben jó a vétel, jó a teljesítmény és/vagy nem annyira leterhelt az GSM torony.

Jevons paradox

(#92417) Aprósólyom válasza G-lader (#92406) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha hoszzú távon gondolkozol, akkor én a helyedben semmit nem hagynék a padláson. Ha lejön a LAN, akkor az optikát is lehuzatnám vele. És minden eszköz mehetne a nappaliba.
Egy access-point vagy maga a router pedig mehetne az IPTV meletti sarokra. Onnan be kellene tudnia szórnia az ingatlant. De ezt a szolgáltatói routerrel ki tudod majd próbálni, ha lehúztátok oda az optikát.
(szvsz. Nem azért vannak a padláson az eszközök, mert az úgy alapesetben normális. Hanem jó eséllyel azért, mert az előző tulaj nem készítette fel az ingatlanját, a szolgáltató megérkezéséig, így ők csak behúzták az épületen belülre, ahogy a legegyszerűbb volt.
És ha már ez megvan, akkor már lehet a szolgáltatói router is jó lesz. Nálunk legalább is elég jó a szolgáltató getway-e/routere.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#92418) Perillustris válasza Perillustris (#92352) üzenetére


Perillustris
senior tag

Egyetlen kérdésem merült fel még, hogy vezetékes mesh hálózat létrehozásához, lehet az RT-AX86s mellé tenni akár egy AC68u-t? Később került volna erre sor, de van egy elfekvő darabunk, amit megkaphatnék mellé, de ha nem ideális, akkor nem kérem el. Egy 18nm²-es szoba lefedésére kell csak. :R

Perillustris

(#92419) Gubek-Einste válasza szata.68 (#92412) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz egységes hálózat kezelés ebben az esetben így a kliens eszközök nem fognak automatikusan átváltani a jobban vehető wifi hálózatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92420) Gubek-Einste válasza Perillustris (#92418) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mehet másodlagos eszköznek az AC68U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92421) G-lader válasza blakey (#92414) üzenetére


G-lader
tag

Konkrétan az adó-vevő teljesítményben van különbség, legalábbi e szerint az összehasonlítás szerint: https://www.digitalcitizen.life/asus-tuf-ax5400-review/2/

Hogy ez miből fakad ne tőlem kérdezd, de szemlátomást van különbség köztük.

(#92422) G-lader válasza Aprósólyom (#92417) üzenetére


G-lader
tag

Az előző tulaj szerintem szándékosan vitte fel az optikát a padlásra, mert igazából a garázsnál jön be az optika a házba, és ott van felvezetve a padlásra. Azt gondolom szándékosan oda vitte fel mert az összes TV koax, a kamerák kábelei, minden oda van közösítve.


DE ma beüzemeltem a AX5400-at a nappaliban és :C :C :C
A házban mindenhol OK a net, gyakorlatilag a ház 3 sarkában 150Mbps felett van a letöltés ( többségében ennél jóval magasabb), a maradék egy sarok a garázs sarka ahová hogy eljusson a teljes gépészeten át kellene hatolnia a WiFi jelnek, így bár még annak a sarkában is van használható net, de ott azért jóval gyengébb.

Nem vagyok egy Mbps fetisiszta, szóval én 100%-ban elégedett vagyok az eredménnyel, főleg úgy hogy a házban falfűtés is van, szóval a falban keringő víz sem segíti a bitek áramlását :DD

(#92423) Hogen


Hogen
tag

sziasztok!

Sajnos nálunk az utcában (Kecskemét belváros) csak Telekom van és a legnagyobb sebesség ami kérhető kábeles neten az 30mb...

A kérdés a következő lenne:
Ha veszek egy 5G képes simes router azzal ki tudom kellően váltani ezt a netet ?
Persze az 5G lefedettség a térkép szerint megvan illetve van korlátlan netes díjcsomagom is ..

u.i: kaphatok pár 5G képes router ajánlatot ?
köszönöm :R

(#92424) Dr.NX válasza Hogen (#92423) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

#91977

Elfogadom a sütiket.

(#92425) krokostamas


krokostamas
tag

Sziasztok!
A jelenlegi Telekomos "gyári" routeremet (ZTE ZXHN H368N) szeretném kiváltani egy picivel erősebb egyedre, ebben szeretnék segítséget kérni.
A net 50 megás lenne, de gyakran inkább 40 jön át, függően a hálózat leterheltségétől.
Itt egy kép a jelenlegi konfiguráció adatairól.
Internet + IPTV jön rajta, szóval a kiváltásnak kellene tudni ezt az IPTV-s "szabványt" is.
A Wifi annyira nem releváns, mivel főleg kábelen csatlakoznak az eszközök. Aránylag jó helyen is van, így a telefonokhoz aránylag közel van, nem szükséges miattuk bivalyerős Wifi.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ez így nem releváns jelenleg.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Elvileg 50Mbit/s, de inkább 40.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
1 asztali gép, 2 Set Top box (ebből egy gyakrabban, a másik igen ritkán van bekapcsolva), 2 db Smart TV, illetve 2 db telefon ha úgy van. Ezekből kábelen van bekötve az asztali gép, és az egyik Smart TV, illetve a Set Top boxok. Egy egyszerű TP-Link TL-SG1005D switch szétosztja az egyik szobában a Set Top boxhoz és a Tv-hez a netet.
Összefoglalva nem sok eszköz csatlakozik hozzá, és azok sem egyszerre. Egyszerre vezetéken kb. 2-3 eszköz csatlakozik, vezeték nélkül max. 2.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max. 20 ezer Ft lenne a határ, de rugalmas vagyok ebben.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Nincs további igényem. Főleg asztali gépen játékra használom, a latency/ping redukálása lenne a fő cél a jelenlegihez képest.

Előre is köszönöm! :R

(#92426) NagyBandi


NagyBandi
csendes tag

Sziasztok, a következőhöz szeretném a segítségeteket kérni, van-e jobb javaslatotok:

A jelenlegi helyzet: családi ház, a Telekom által viccesen routernek nevezett (gondolom, valami belső poén) kábelmodem-szutyok kombó a földszinten van, kb. a ház középpontjában. Az emeleten van két laptop meg egy asztali gép, utóbbi egy a routerhez wifin csatlakozó TP-Link RE650 repeaterből kapja a "vezetékes" netet. A router és a repeater között egy fal van meg a födém. A repeater emelett persze wifit is nyújt az emeleten, minden releváns szobától egy fal választja el.
A gondom főleg az, hogy az emeleten a net nagyon instabil, ha olyanja van, akor fél percekre elmegy a net az asztali gépen, igazából nem tudom, hogy a repeater vagy a router hibájából. A T-s kábelmodem mögé amúgy is akarok venni egy routert, ezért arra gondoltam, hogy első körben vennék mondjuk egy TUF-AX5400-at a földszintre (alternatív javaslatokat megköszönöm), és kipróbálnám, hogy azzal stabil-e fent a net. Ha nem, akkor pedig vennék mondjuk egy AX55-öt az emeletre node-nak, és wifis backhaulú mesht csinálnék belőlük.

A sebesség nem kritikus, nem szoktunk multizni, az elvárás kb. annyi, hogy az emeleten a netflix full HD-ban menjen, és mellette még egy másik gépen munkára (mondjuk zoom meeting) alkalmas legyen a net.
A konkrét modellek inkább csak kategóriát jelentenek, bármi javaslatra nyitott vagyok. Kezdek hajlani arra, hogy egyből két routert veszek, csinálok egy mesht, és nyugdíjazom a repeatert. Gondolom, wifis backhaulnál az emeleti routerre rá lehet vezetéken kötni az asztali gépet.

Köszönöm! :R

(#92427) BB9000 válasza krokostamas (#92425) üzenetére


BB9000
senior tag

Attól tartok, hogy az az ominózus ZTE ZXHN H368N eszköz a szolgáltatóé és önhatalmúlag nem cserélheted le.

(#92428) krokostamas válasza BB9000 (#92427) üzenetére


krokostamas
tag

Oh, erre nem is gondoltam. Jogos.

És esetleg elé vagy utána beépíteni valamit, az segíthet, működhet? A ZTE pedig átjáróként szolgálna?
Ha utána teszek egy épkézláb routert, az segíthet javítani a latencyn és a stabilitáson?

(#92429) JOS RT


JOS RT
csendes tag

Sziasztok! Digi net 1000 nehéz szeretnék új wifi router venni, mert a digis huawei router már kevésnek érzem. Egy kétszintes vasbeton födémes lakásban kellene kiszolgálnak egy csúcsforgalmú napon 1 asztali gépet 4 laptopot 5 okostelefon, hogy 1 okos tvt 1 kamera rendszert. Tervezem még hogy vennék Nast is. A bejövő vezeték optikai kábel, az optika a digis huawei kütyübe megy, akkor gondolom csak mögé rakhatok valamit. A földszinten cat 5 kábel is le van húzva.
Asus routereket nézegettem konkrétan az ax58u-t. Ezt gondoltam a digi router után, a de gondolom a stabil jel miatt a földszinten is kell valami a cat 5 kábel végére.
Milyen megoldásokat javasolnátok max 60-70 ezer környékén.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#92430) kissdani válasza JOS RT (#92429) üzenetére


kissdani
senior tag

A Cat5 kábel az kevés a gigabithez legalább Cat5e kell. Én pont ebben a cipőben jártam én ax88u-t választottam, jó és erős vas 8portal... :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92431) Gubek-Einste válasza NagyBandi (#92426) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lenne egyből megvenni a két eszközt mert akkor lenne AiMesh hálózatod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92432) Gubek-Einste válasza krokostamas (#92428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92433) Gubek-Einste válasza JOS RT (#92429) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AX58U mellé egy AX55 megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92434) worxland válasza kissdani (#92430) üzenetére


worxland
addikt

Szerintem a 8 port a routernél pont felesleges, ha nem elég a 4, akkor csak veszel hozzá egy switchet 5-8 porttal max egy tizesért.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#92435) NagyBandi válasza Gubek-Einste (#92431) üzenetére


NagyBandi
csendes tag

Köszi! Igen, én is már eléggé rábeszéltem magam napközben, hogy egyszerűbb (bár drágább) egyből mindkettőt megvenni.
A választás amúgy szerinted jó, vagy érdemes valamelyik helyett mást venni? Összköltségben 70-80 körül gondoltam. Ha van érezhető gyakorlati haszna, akkor esetleg két TUF-AX5400 még beleférhet, de pl. kettő AX92U-ba csak NAGYON indokolt esetben fektetnék.

(#92436) Alex91 válasza NagyBandi (#92435) üzenetére


Alex91
félisten

Ha wifi backhaul lesz, es gigabites neted van, akkor AX92U a jobb valasztas…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92437) krokostamas válasza Gubek-Einste (#92432) üzenetére


krokostamas
tag

Köszönöm! És ilyen esetre milyen ajánlott router lehet megfelelő? :R Fentebb leírtam, hogy mi lenne a cél.

[ Szerkesztve ]

(#92438) Gubek-Einste válasza NagyBandi (#92435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábeles kapcsolattal jó lesz a TUF.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92439) Gubek-Einste válasza krokostamas (#92437) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem kell AX-es wifi akkor Asus AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92440) MaCS_70 válasza kissdani (#92430) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Cat5 is simán gigabites rövidebb távon. Eredetileg gigabitesnek készült, csak nagyobb hosszak esetén nem mindig volt megfelelő a zavarszűrése.

Újonnan persze már nem vennék, de ha be van húzva, nagyon nagy valószínűséggel pont annyira lesz gigabites, mint a Cat5e.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92441) szMartin17


szMartin17
tag

Sziasztok,

Érdemes Mercusys MR70Xel próbálkozni, mint legolcsóbb wifi6os router?
2db-ot szeretnék használni úgy, hogy egyik kábelen kapja a netet modemből, míg a másik vezeték nélkül kapcsolódik az első routerhez és osztja tovább a wifit. Egyáltalán lehetséges ez ennél a routernél?

Vagy nem érdemes ezzel a típussal foglalkozni, inkabb vegyek 2db Xiaomi AX1800at, úgy láttam az ajánlott is?

500Mbites netet szeretnék osztani. Családi házban nem tudom 1 eszközzel megoldani a teljes lefedettséget.

Köszi :R

(#92442) scansat válasza G-lader (#92402) üzenetére


scansat
tag

Nálam is a padláson van minden. (szolgáltatói kábelmodel-router-switch) Nulla szigetelés, nyáron van vagy 50 fok, télen mikor milyen az idő. Ubiquiti eszközök voltak eddig, gond nélkül bírták. (Vidanetes modem félévente halálozott el, míg meg nem unták és hoztak olyant ami bírja :DD ) Pár eszközt kinőttem, eladtam, térek át a Mikrotik-re, azoknak meg pláne bírni kell. Leírásod számomra kicsit zavaros. Hol routert akarsz, hol wifiről elmélkedsz.
A router nálam "rútol", WiFi-re meg ott van az AP.
Ha router kell, ma már érdemes a több kimenetest venni, hogy ne kelljen switch.
Ez egy bitang jó eszköz:
https://www.arukereso.hu/router-c3144/mikrotik/rb4011igs-rm-p426980727/#termek-leiras
Gondolom a -40...+70 fokos tesztelt környezeti hőmérséklet nem igényel magyarázatot.
A Warez Pistikés, szekrényen villogó, 100 antennás műanyag sündisznókat meg el kell feledni. Olyanok mint a kacsa, kicsit tud úszni, kicsit tud repülni... kicsit járni.
Wifi:
-mobil eszközöknek való, nekem még van kettő, de a kábelnél nincs jobb.
-Ma már szinte minden okosTV-ben van WiFi AP. Kábel beledug, és a szobában van vezeték nélküli net a Tv-ről. Ha meg van 5000 nm telked mint nekem, tetőn kívül antennaárbócra felraksz egy szektorsugárzó NanoStation-t ami tud 2,4 és 5GHz-et.
Nálam egy 2.4GHz-es Ubiquiti Bullet-M van fent saját gyártmányú Biquad antennával és másfél kilométerre anyáméknál is látja az udvaron a mobilom. (családi házas környék) Lakásban meg a nők mobiljának van egy a cégemtől kidobott Ubiquiti Wifi Lite...érjék be vele.

(#92443) scansat válasza Aprósólyom (#92417) üzenetére


scansat
tag

Ezt remélem nem gondoltad komolyan. :D :C
Normális esetben (sok hálózati eszközt tartalmazó, és folyamatosan bővülő LAN eszköztár esetén) szétfurkálhatod a házat és megy a millió kábel a nappaliból mindenhova...kültéri kameráknak, kaputelefon,...vagy, telerakhatod a házad WiFi AP-kkel és ha szerencséd van még a fogtöméseden is jön a net....míg a szomszéd is ugyanezt nem teszi. Mert ha 2 szomszédod ugyanezt teszi lesz olyan katyvasz, hogy a térerő az egekben lesz, de sebesség egyre kevesebb! Pár éve ugyanezt az utat járták a Warez Pistikék az Open Source firmware-es (2,4GHz) routereikkel mert lusták voltak kábelezni. A vége az volt hogy a tuningolt, egymást "túlharsogni" akaró routerek csináltak akkora zajt a 2,4GHz-es sávban, hogy helyenként élhetetlen lett. A fórumok meg megteltek panaszkodókkal, hogy a térerő az egekben, de sebesség egyre kevesebb.
-Padláson Vateráról használt Rack szekrény ahogy illik. Benne AliExpress-ről rendelt Cat7 Patch panel amire szépen kötögetheted a bővülő eszköztárak ma már 10G kábeleit. Szolgáltatói modem, és egy normális Mikrotik router 10-24 kimenettel. Ha meg kell Wifi, mehet a mennyezetre és csak fel kell fúrni a padlásra a LAN kábelt.
És igen, van ahol már optika megy be de van ahol még koax...és a villámvédelem is jobb helyeken a padláson van megoldva, s nem beeresztve a nappaliig koaxon.
Na, de kinek a pap...kinek a papné. Láttam én már nem kevés házat ahol a villamos elosztószekrény is a nappaliban volt. :N

(#92444) Gubek-Einste válasza szMartin17 (#92441) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a Xiaomi legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92445) BigBear


BigBear
senior tag

Hölgyek / Urak,
némi tanácsot kérnék. Adott egy külterületi családi ház, kb. 45m2 alapterülettel, 2 szint (+pince / +garázs). Födém vasbeton. Falazat tégla. Net sajnos egyelőre mikrohullámú, illetve tervben mobil. A router gyakorlatilag középen van egy szekrény tetején. Mindenféle eszköz vegyesen, TV-k, 2 Xbox, klíma, okoskonnektor, fogyasztásmérő, kamera, telefonok, nyomtató, notebook, meg minden ami manapság netet eszik. Sokat kinlódtam mi ossza a netet, volt régi 842ND, 1043ND, Xiaomi 3G, Asus N18 stb stb. Sajnos egyik sem volt képes a területet befedni, a vasbeton szerkezet, a zártszelvény lépcső meg a régi kisméretű tégla válaszfalak teszik a dolgukat. Régebbi házikó, nincs bevezetékezve, meg nem is nagyon szeretném szétfurkálni a falakat. Jelenleg egy kínai Xiaomi AX3600-as osztja a netet, amivel mókolás óta alapvetően semmi probléma. Felraktam rá a gyomtalanított txpower fw-t, ezzel végre szépen be is szórja az egész házat illetve telket. Igaz, világít a család önmagától...
De. Jól jönne egy USB port, illetve szerintem nem túlzottan normális az, hogy közel 1W-tal kell tolni a netet, hogy működjön a dolog. Van-e reális esély arra, hogy egy nem mókolt routerrel megoldjam ezt a dolgot? Vettem nemrég próbaképpen egy AX73-at, de sajnos az emeleten a ház szélei felé haladva már kevés. Nagyságrenddel gyengébb a jel, mint a Xiaomival.
Vagy felejtsem el ezt az egy router dolgot és csináljak mesh-t, vagy AP-kat pakoljak?

(#92446) NagyBandi válasza Alex91 (#92436) üzenetére


NagyBandi
csendes tag

Köszönöm! :R

Igen, némi utánaolvasást követően kettő AX92U lett a döntés, már csak azért is, mert a hangsúly azon van, hogy a wifi backhaullal csatlakozó node vezetéken stabil és relatíve gyors nettel lássa el az asztali gépet. A többi wifis eszköznek meg nem igazán gond, hogy wifi backhaul esetében az AX92U már csak ac-s routerként működik.

(#92447) Peter.70


Peter.70
őstag

Azért nem semmi, hogy az emag tegnap este óta a TP-Link AX20 router árát megemelte 5K-val

(#92448) Morris válasza Peter.70 (#92447) üzenetére


Morris
veterán

Biztos lesz valami akció megint

(#92449) Peter.70 válasza Morris (#92448) üzenetére


Peter.70
őstag

Te tudsz valamit :D

(#92450) Dr.NX válasza Peter.70 (#92447) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Most annyiba kerül, mint máshol.
De durva. ;]

Elfogadom a sütiket.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.