Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) Merula Alba


Merula Alba
tag

Sziasztok.
Mifelénk mikrós net van csak. Viszont a 4G mára elég stabil jelet ad a lakásban is. Mobilon korlátlan netem van. Gondoltam kérek egy második SIM-et és beszerzek egy routert ami be tudja fogadni. Amennyire tudom ezek tudnak 2 hálózatot kezelni, vagy van olyan is ami csak egyszerre 1-et tud? Szépen kiegészítenék egymást szerintem. Van erre valami költséghatékony megoldás?

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#92352) Perillustris válasza blakey (#92346) üzenetére


Perillustris
senior tag

Igen, több tesztben láttam leírva, valóban.

#92347Alex91 Később szeretnék rádugni egy ASUS RT-AX55 kategóriájú routert (a lakás másik felében lévő 18 nm2-es szobát kell csak lefednie).

Nem mondom, hogy mindent értek, mert minden komment előbbre is visz és el is bizonytalanyít. :W Szóval a kék sarokban ott az AX68U, pirosban az AX86S, s ott ugrál még a ring szélén az AX92U/AX82U is ezek szerint. A kinézet nem számít, s már a falra szerelhetőség sem fontos. :F

:U

Ezzel együtt nagyon hálás vagyok a segítségetekért.

Perillustris

(#92353) blakey válasza Perillustris (#92352) üzenetére


blakey
titán

AX68U vs. AX86S viszonylatában, az előbbi a nyerő, olcsóbb és gyakorlatilag ugyanazt tudja.
Ha kell az 5GHz 4x4 160MHz akkor vedd az AX82U-t. Ha egy router kell, ami csak egy picivel tud többet az eszközeidhez mérten és nem kell a 160MHz akkor AX68U, ha átlagos, jó router kell, de 160MHz-el akkor AX58U. AX86S-t szerintem egyik esetben sem éri meg, illetve de, ha ingyen kapod, mert akkor nagy "durcival" elfogadod. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92354) woodworm válasza blakey (#92350) üzenetére


woodworm
veterán

Csak az a baj, hogy a saját lehetőségeidből kiindulva ac-s példával prezentálsz egy ax-es routert. A 3x3-as kliens pedig jó ha a felhasználók egy ezrelékének van, ennél már ax200/210-es is több van a háztartásokban.

(#92355) Alex91 válasza Perillustris (#92352) üzenetére


Alex91
félisten

Az AX92U tri-bandje alapvetoen akkor jon jol, ha az AiMesh Wifi-n van kialakitva ket AX92U kozott. (Ha megnezed mas gyartok 3 savos keszulekeit, akkor hanyatt fogsz esni az aruktol...) Ha nem 3 savost teszel utana node-nak WiFi-n, vagy ha vezetekes a backhaul, akkor nincs ilyen teren elony. Ha magaban van, akkor az ar a kerdeses. Amikor en vettem az AX92U-t, akkor az AX58U pl. 10k-va volt csak olcsobb nala, ezert (is) vettem ezt.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92356) Perillustris válasza blakey (#92353) üzenetére


Perillustris
senior tag

"AX86S-t szerintem egyik esetben sem éri meg, illetve de, ha ingyen kapod, mert akkor nagy "durcival" elfogadod."

Köszi, akkor így lesz. :R

#92355Alex91 Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#92357) moma


moma
őstag

Telefonból hotspotoltam wifit eddig. De sajna most kell másra az adat sim helye. Milyen pici célkütyü ajánlott most ilyesmire? Legyen aksija is. Bármi tippnek örülök.

Habár rájöttem, hogy aksi nélküli is szóbajöhet, mert legtöbbször azért laptoppal használnám, és akkor végülis rá tudom usbzni. De azért jobb lenne saját aksi, ha csak teló mellé vinném magmamal épp.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#92358) SpaceJam válasza Gubek-Einste (#90695) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Esetleg ASUS RT-AC59U V2? Az újabbnak tűnik, és most akciósan kb. ugyanannyiba kerül.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#92359) woodworm válasza SpaceJam (#92358) üzenetére


woodworm
veterán

Teljes mértékben megegyeznek, csak a nevük tér el. Sőt, a mostanában akciózott ac1300g+ is ugyanaz.

(#92360) SpaceJam válasza woodworm (#92359) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A specifikációkban mégis dupla akkora sávszélt írnak a 2.4 GHz eseztén az 59-esre (legalábbis az Aqua-nál). 300 vs 600

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#92361) woodworm válasza SpaceJam (#92360) üzenetére


woodworm
veterán

Asusnál előfordul, hogy ugyanazt a hardvert több névvel és specifikációval eladják.
De pl. az asus oldalán úgy emlékszem 4x4-esnek írják az ac57u-t.

[ Szerkesztve ]

(#92362) SpaceJam válasza woodworm (#92361) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Igen, jól írtam, ez a különbség, hogy dupla akkora a 2.4 GHz sávszél az 59-esnél. Persze, ha ez jelent bármit is... Mindenesetre nem ugyanaz.

300: RT-AC57U-V3/techspec

600: RT-AC59U-V2/techspec

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#92363) woodworm válasza SpaceJam (#92362) üzenetére


woodworm
veterán

Lejjebb meg azt írja, hogy 4x4-es, nem jön ki a matek. A lényeg, hogy mind a hardver, mind a szoftver megegyezik, csak a névleges specifikáció tér el.

(#92364) Dragon3000 válasza SpaceJam (#92362) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez ugyanolyan, mint az ac65p/ac85p/..... mindnél más értékek vannak megadva, közben ugyanaz a hardver szoftver..... Ac65p-m van, egyszer az egyik felugró ablakban korábbi firmware esetében még ac85p szöveg szerepelt :D

(#92365) Perillustris válasza Dragon3000 (#92364) üzenetére


Perillustris
senior tag

- Drágám, ígérem, megváltozom! Jobb leszek.
- Pfff... Nem hiszek már neked! Úgyis AC65P maradsz, hiába próbálsz AC85P lenni.

Perillustris

(#92366) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Igen... rendkívüli húzás az ASUS-tól...

neszetools.hu ● pc360.hu

(#92367) Dragon3000 válasza Perillustris (#92365) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából inkább ac2600, mert ennél közölték csak a valós adatokat és mind a 85p, mind a 65p is ugyanazt tudja gyári firmware esetében is :D

(#92368) Gubek-Einste válasza Sonny001 (#92337) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyértelműen az Asus a jobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92369) Gubek-Einste válasza Peter.70 (#92340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2 szobás lakásba ( 10 cm-es tégla válaszfalak ) milyen wifi6-os routert ajánlotok?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

Érdemes egyáltalán wifi6-ra beruházni?
Manapság már csak azt érdemes venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92370) Gubek-Einste válasza Merula Alba (#92351) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amennyire tudom ezek tudnak 2 hálózatot kezelni, vagy van olyan is ami csak egyszerre 1-et tud?
Ha arra gondolsz, hogy lehet vezetékes netet is adni nekik akkor igen.
A legtöbb típus csak arra képes, hogy egyszerre az egyiket használja, ha az kiesik akkor átvált a másikra, az egy idejű használhatóság ritka és drága funkció.
Ha mindenképpen egyidejű használatot szeretnél akkor egy olyan router kell amely tud load balance-ot és egy mobilnet modem-router eszköz amelyik LAN porton tud bridge módban net adni ennek a load balance képességű router-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92371) Gubek-Einste válasza moma (#92357) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Főleg szolgáltatóknál érdemes érdeklődni ilyen MiFi eszköz után.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92372) Merula Alba válasza Gubek-Einste (#92370) üzenetére


Merula Alba
tag

Köszönöm a tanácsot, tippeket. Nekem arra lenne szükségem hogy 2 net kapcsolatot fésüljön össze úgy hogy optimalizálja a forgalmat. Találtam 3 WAN portos routert. Tenda W20E például szimpi. :)
SiM-es routerekkel mire érdemes figyelni? Nekem elég ha 4G-t tud, az 5G itt sokáig csak álom. :U

Ne dumálj, mert nem látok! :-P

(#92373) Gubek-Einste válasza Merula Alba (#92372) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Találtam 3 WAN portos routert. Tenda W20E például szimpi.
Tapasztalat nincsen ezzel a Tenda-val, a gyártó nem is ajánlott.

SiM-es routerekkel mire érdemes figyelni?
Kültéri eszköz lenne az ajánlott, pl Mikrotik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92374) moma válasza Gubek-Einste (#92371) üzenetére


moma
őstag

Köszi! Nem volt meg, hogy mifi-nek hívják, így már könnyű lesz :R

we all deserve a bit of luck.

(#92375) ReFleXx


ReFleXx
addikt

A mostani routerem haldoklik, ugyhogy vennem kell egy uj routert.
Asus AC65P mennyire alkalmas 24/7 torrentezesre?
Kötnék rá egy HDD-t USB-n és arra menne a torrent.
Jelenleg egy 2 GB-os RPi4-en (Ubuntu microSD-n) lóg a HDD és az RPi4-n fut egy qbittorrent dockerben, de nem tul acelos a teljesitmeny. Jó esetben 25MB/s, de van amikor 0-ig esik a leech, fut még pár script a háttérben, de akkor is. Nem a HDD a szük keresztmetszet. Szeretném ezt a funkciót levenni a RPi válláról és a routerre költöztetni.
A net amugy egy 500-as Digi.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#92376) Fecogame válasza ReFleXx (#92375) üzenetére


Fecogame
veterán

Én hagynám a Raspberry-n a torrentet, és a routert pedig meghagynám annak, amire való :)

A HDD USB 2.0-án vagy 3.0-án csatlakozik a málnára? Illetve még egy rTorrent (plusz ruTorrent) kombóval is kipróbálnám azt a letöltési sebességet :)

És ez esetben lehet nem is kell eszközt cserélned.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#92377) Gubek-Einste válasza ReFleXx (#92375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router csere erre a helyzetre nem fog megoldást jelenteni, lassabb lesz mint a jelenlegi dedikált eszközzel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92378) Aprósólyom válasza ReFleXx (#92375) üzenetére


Aprósólyom
addikt

https://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_92071-92071.html
Számomra nem tűnik meggyőzőnek a routerbe integrált usb 3.0. És feltélezem torrentezés közben örömtáncit járhatnánk ha hasonló teljesítményt elérne, mint másolás közben.
És ne felejtsd el követni a SOC terheltségét a 40Mb/s másolás közben....
Ugyan nekem ninsen routeres torrent tapasztalatom, de sok jóra nem számíték, pláne, ha egyszerre sok torrentet futatsz és sok kapcsoaltot engedélyezel. Én PC torrent kliensnél is korlátozom a kapcsoaltok számát. A gép bírja, de nem kívánom megterhelni a netkapcsolatot, mert mások is használják a netet.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#92379) Multibit válasza Aprósólyom (#92378) üzenetére


Multibit
veterán

Számomra nem tűnik meggyőzőnek a routerbe integrált usb 3.0
Számodra. Mert még nem használtál olyan routert, aminek a hardvere elegendő teljesítményű a nagy sebességű USB3 írás/olvasáshoz. Már évekkel ezelőtt is léteztek ilyenek, persze nem a belépő kategóriában :K

(#92380) ReFleXx válasza Fecogame (#92376) üzenetére


ReFleXx
addikt

usb3-on van termeszetesen, dd-vel 100MB/s folott irok ra.
routert nem emiatt cserelek, hanem mert a jelenlegiben nemreg meghalt a 2.4G-s wifi resz illetve korabban is szeretett neha kapcsolatot dobni.
az most egy plusz lenne nekem ha torrentet is vinne a pi helyett.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#92381) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok,

Itthon vásárolt MR100 routerbe behelyezhető, ill. működőképes egy német o2 SIM-kártya is, ugye?
Átlagos dolgokra (böngészés, filmnézés, stb..) megfelel egy MR100?

(Nem értek hozzá és nem szeretnék hülyeséget csinálni. :D)

(#92382) woodworm válasza ReFleXx (#92375) üzenetére


woodworm
veterán

Az ac65p-n próbáltam a qbittorrentet, kb. 10-15 MB/s-os letöltési sebességet tudtam elérni. Feltöltésnél az előfizetésem a szűk keresztmetszet, arról nem tudok nyilatkozni. Ez már érezhetően visszafogja a routert, mindenképpen korlátoznám folyamatos futtatás mellett.
Ha ennél magasabb sebességet szeretnél elérni, akkor az ax92u/ax86u/ax68U valamelyikére lesz szükséged. Ezek ki tudják maxolni a gigabites hálózatot másolás estén. Kimondott torrent tapasztalat nincs, de a gyári DM-et hanyagolni kellene, entware és qbittorrent esetén van esélye nagyobb sebesség elérésére.

(#92383) Gubek-Einste válasza -Ben- (#92381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itthon vásárolt MR100 routerbe behelyezhető, ill. működőképes egy német o2 SIM-kártya is, ugye?
Elvileg igen.

Átlagos dolgokra (böngészés, filmnézés, stb..) megfelel egy MR100?
A két darab 100-as LAN portok és a csak 2.4 GHz-es wifi elég korlátozó tényező de elég lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92384) -Ben- válasza Gubek-Einste (#92383) üzenetére


-Ben-
veterán

Köszi a választ. :) Wifin használnánk, egy tablettel és egy telefonnal. Jelenleg a kábelmodem wifije is 2.4 GHz-en üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#92385) ReFleXx válasza Fecogame (#92376) üzenetére


ReFleXx
addikt

ma ledaráltam a HDD-t, ujraparticionaltam es uj FS-t kapott.
eddig jonak tunik, siman hozza a maxot az 500as Digibol
minden mas maradt, korabban probaltam tobb torrent klienst es a qbittorrent valt be a legjobban.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#92386) Redpaladin


Redpaladin
tag

Sziasztok!
Elbizonytalankodtam mivel van nekem egy AX1800-as routerem aimesh támogatással.
És ehhez a routerhez akarok venni még egyet amelyet összekapcsolom aimesh-el.
Ezt néztem
https://www.emag.hu/asus-ac1200mbps-rt-ac1300g-v-3-router-rt-ac1300g-v-3/pd/DSZPT0MBM/

Meg a másik:
https://www.emag.hu/asus-ac1500mbps-rt-ac59u-v-2-router-rt-ac59u-v-2/pd/DVZPT0MBM/?ref_id=772534421&utm_campaign=cns_confirmation_order&utm_content=cns_product_title&utm_medium=email&utm_source=cns_confirmation

És 1500-asról nem láttam sehol aimesh támogatást és azért furcsálom bár nem tudom asusnál mi a gyakorlat a tipusnevezésnél de nem jobb újabb 1500-as szemben 1200-assal és így 1500sanál kéne lennie aimeshnek vagy tényleg rosszul látom ez a dolgot? :U

(#92387) Aprósólyom válasza Redpaladin (#92386) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az egyik az AC57U v3.0 a másik AC59U v2.0
Mindkettő támogatja az aiMesh-t a gyártó oldala szerint.

Jevons paradox

(#92388) woodworm válasza Redpaladin (#92386) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanaz a két router, én az olcsóbbat venném.

(#92387) Aprósólyom
Nem rt-ac57u v3, hanem RT-AC1300G+ v3. Az előbbi papíron ac1200-as, az utóbbi pedig ac1300-as.

[ Szerkesztve ]

(#92389) Redpaladin válasza Aprósólyom (#92387) üzenetére


Redpaladin
tag

Köszönöm az infokat! Megnyugodtam! :)

(#92390) les_polish


les_polish
csendes tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.
Társasházi lakásban vagyunk, T-s router van a coax kábelen (Kaon CG3000).
A hálószobában levő eszköz a router helyétől kb 6m-re van, van közte 2 téglafal és a vízesblokk sarka. A hálószobábai eszközre wifin szeretnék filmet streamelni egy médialejátszóról ami a routerhez közvetlen csatlakozik.

Azt tapasztaltam hogy nagyon alacsony a hálószobában a wifi sebesség (speedtest-tel 20-45Mb között ingadozó).
Van pár évről ezelőttről egy Huawei B525s routerem, amit korábban sim-es megosztáshoz használtam, és kiválóan működik. Betettem ezt a T-s router mögé, és erről is megnéztem milyen wifi jelet kapok (a T-set addig offoltam), de nagyságrendileg ugyanazt kaptam mint a T-s eszközről.

Szerintetek mivel lehetne egyszerűen növelni a hálóban a wifi erősséget? (van TpLink Range Extender, de nem lett vele sem sokkal jobb a helyzet...). Egy újabb típusú router segít?
Tökre nem értem a routerek specifikációit, mi számít ahhoz hogy erőssebb wifi jelet tudjon a router távolabbra juttatni? Ha egy jobb router segít, tudnátok ajánlani pls (30k körül max).

Próbálkoztam amúgy mind a 2 frekvenciával 2.5 és 5G is, és a 2.5 megy stabilabban.

köszi!

(#92391) Elar válasza BB9000 (#91151) üzenetére


Elar
senior tag

És ezt melyik firmware-rel mérted? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#92392) Gubek-Einste válasza les_polish (#92390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az igazi megoldás egy kábellel bekötött, a problémás helyhez közelebb helyezett másodlagos eszköz elhelyezése lenne, ehhez bármilyen router használható volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92393) Spenike


Spenike
tag

Sziasztok

Segítségeteket kérném abban hogy hogyan tudnám megoldani gyorsabb netem legyen itthon.

Ami most van telekomos legkisebb mert itt ahol lakom csak" telefonos nem optikai kábel van ez még ugye a régi, így a netem ping 25-30, letöltés: 18 Mbit/s. feltöltés: 1,4Mbit/s :(

Gondoltam ha esetleg előfizetnék 1 korlátlan mobilnetre s vennék egy simes rutert beleraknék egy multi simet (ugye így tudom a fő kártyámat használni telózni + a multiszim meg otthon osztaná a netet) jobb lenne -e ?

Böngészésre, játékra filmezésre használom a netet.

(#92394) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném a szürkeállományotokat igénybe venni 😁
Most költöztem új lakásba, és nagyon nem vagyok tisztában az aktuális router-világgal, segítsetek kérlek!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Tipik panel lakás, 70mn, a router a nappaliban lenne, egyik hálószoba 5m távolságra és egy falra, a másik háló kb 8 méterre, 2 panel falon túl (abból az egyik falon egy fixen zárt, vékony fa ajtó pont útba esik).
Alul, felül, jobbra, balra szomszédok.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Digi 1000
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Közelebbi szoba 1 laptop, 1 desktop, 1 mobil
Távolabbi szoba 1 laptop, 1 Samsung 4k TV, 1 mobil
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
25 körül, de ha több picivel, nem fogom magam elsírni.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
-Mivel a lakás bérlemény, nincs lehetőség fúrni, kábelt átvinni a másik szobába, szóval a legfontosabb igény, hogy a távolabbi szobában is a lehető legtöbbet ki lehessen hozni a gigabites netből.
-USB file server

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#92395) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Nem illik ide a kérdés, ezért off-ba rakom.
Jelenleg egy telenoros korlátlan adat kártyát egy Huawei E5885 megosztóba használak.
Alapvető probléma, hogy minden este elfelejtem feldugni töltőre és reggel 1 óra alatt nagyon keveset tölt fel... Ja és nem 5G képes.

Azon gondolkodom, hogy vásárolnék egy 5G képes mobiltelefont és abba raknám bele az adat kártyát és arról osztanék meg. Így lenne gyors töltés és reggel majdnem 100%-ra fel tudnám tölteni az adat kártyás telefont.

Mit gondoltok ez jó megoldás lehet?

Köszönöm szépen! :R

(#92396) Gubek-Einste válasza Biliskmer (#92394) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P vagy AX55 lenne talán a legjobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92397) Gubek-Einste válasza kipser (#92395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sok mindentől függ, hogy mi lenne jó megoldás, ennyiből nem lehet eldönteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92398) kissdani


kissdani
senior tag

Igértem hogy írok véleményt N18-at cseréltem le AX88U-ra. Az igazat megvallva sokat gondolkodtam hogy mit írjak mert nem értek annyira hozzá hogy lényeges információkat írjak hozzá értőknek, nagyon szivesen megnézek tesztelek akármit ha irtok valamit nézzek meg rajta. Ami feltünt hogy a hatótávja kisebb de erre a hasznos tanácsok miatt fel voltam készülve és befogtam a N18U-t hatótáv növelésre. És ami feltünt sokkal gyorsabban jönnek be a gyorsabb ineteretet igénylő alkalmazások. Vagy hogy is mondjam értitek.. :DDD

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#92399) Morris válasza kissdani (#92398) üzenetére


Morris
veterán

Mekkora neted van?

(#92400) kipser válasza Gubek-Einste (#92397) üzenetére


kipser
junior tag

Milyen információra van még szükség? :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.