Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92651) Alex91 válasza AMDPista (#92650) üzenetére


Alex91
félisten

[link] ez, vagy esetleg olcsobban [link] ez fo routernek. Mellejuk pedig mesh node-nak ez: [link] . A neted sebessegehez overkill, de hosszu tavra eleg lehet, valamint rugalmasan bovitheto, ha megse lenne eleg. Arra szamolj, hogy 1-1 eszkoz lefedettsege lehet, hogy gyengebb lesz, mint a mostani routereidnek (5 GHz-en szinte biztosan).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92652) moha77


moha77
csendes tag

Asus AX56U routeren használ valaki torrentet? Mennyire terheli le?
Mivel járok jobban? Ha veszek egy gyorsabb routert és a Raspberry Pi fog torrentezni (mediabox szerepen felül) vagy ha a torrent és fileshare a routeren megy?

(#92653) MaCS_70 válasza moha77 (#92652) üzenetére


MaCS_70
félisten

A játék kb. mennyire terheli le a telefonodat? (A Sudoku is játék, meg a legújabb VR+fotorealisztikus autóverseny is az...)

Pár aktív szálat simán elbír egy ilyen router, ami az eseti és a kötelező seedidő után gyorsan törölt tartalmakkal történő torrentezést jelenti.

Ha már tucatnyi aktív kapcsolatot akarsz fenntartani, akkor legyen dedikált gép, ahonnét lehet felfele lépkedni.

Az, hogy torrentezés, önmagában semmit nem mond.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92654) odipapa válasza moha77 (#92652) üzenetére


odipapa
senior tag

Milyen neted van?

(#92655) moha77 válasza MaCS_70 (#92653) üzenetére


moha77
csendes tag

Esetenként most is megy. Viszont a gépen fut legalább 20-25 seed.

Egyébként 1 gigabites a netem, szóval az bírná.

De akkor inkább egy dedikált gép, ha jól értem és a gyorsabb router javasolt.
Oké, akkor vagy a Raspberry lesz a seed gép, vagy a régi kiszuperált laptopom.

(#92656) DVlad


DVlad
őstag

Urak!

Van egy TLWR1043ND routerem, ami kb 10 éves, és az egyre növekvő okoseszközök száma miatt, illetve leginkább azért, mert állandóan ledobálja az eszközöket (azt olvastam, hogy ennek az elöregedő alkatrészek az oka leggyakrabban) úgy döntöttem, hogy egy újra cserélem.
Kinéztem a Xiaomi Mi AloT Router AX3600 készüléket. Viszont olvasni lehet róla problémákat, a kínaisítás a nagyobb jelerősségért, stb. akadályok mellett is, persze nagyon korrekt összességében.
Semmi különös elvárásom nincsen, csak annyi, hogy kb. 10 eszköz (4 telefon, 2 tablet, notebook, plastation, nintendo, stb.) ne akadjon le állandóan a netről (panel lakás, Voda 500/200 net).

Javasolt készülék a Xiaomi Mi AloT Router AX3600 ebben a 32.000.- forintos kategóriában vagy van jobban javasolt router kb. ennyiért?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#92657) Aprósólyom válasza AMDPista (#92650) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A felhasználási körülményeket is fontos lenne felmérni, hogy egyszerre milyen használati igényeket kell kiszolgáljon a rendszer a 100/8 interneten keresztül. PC, konzol, tablet nincs is?

Az a router rohadt jó, ráadásul 450MBps sávszéllel, amivel tud gazdálkodni.
1. Első körben próbáld meg azt, hogy az "Enable Short GI"-t kikapcsolod. Ez csökkentheti az interferencia keltette kvázi' lassulásokat, laggokat. Meglátod majd, hogy milyen mértékben.
2. Válthatsz csatornát is, mert tapasztalatom szerint más-más csatorna miatt, akár javulhat a vétel. (Kliensek wifijétől függ)
3. Ennek a routernek van "bandwith control"-ja is. A statikus, gépészeti eszközök sávszélességét limitáld le erősen.
Ha ezek az apró trükkök nem segítenek, akkor mehet a rendszer update.
De ebben az esetben is gondolkozhatsz abban, hogy a statikus eszközöknek külön wifi hálózatra csatlakoztatod.

Jevons paradox

(#92658) moha77 válasza DVlad (#92656) üzenetére


moha77
csendes tag

Én most fogok egy ugyanilyen TP-Link-et cserélni. Én maradok a Tp mellett, egy AX73 lesz. Xiaomi-ben nekem nem lenne bizalmam. Lehet, neked nem szempont, de USB nincs rajta pl. és olvastam olyat, hogy 2.4-en gyengén teljesít.

(#92659) Gubek-Einste válasza Ace Ventura (#92647) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC57Uv3 lenne az ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92660) Gubek-Einste válasza DVlad (#92656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézz be a saját topikjába, hogy mik vele a tapasztalatok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92661) DVlad válasza Gubek-Einste (#92660) üzenetére


DVlad
őstag

Grazie mille!
Pont ott olvastam az elbizonytalanító dolgok sorát. Komoly elhatározással álltam neki, majd elolvastam 2-3 száz hsz-t, és kissé elbátortalanodtam.

(#92662) Ace Ventura válasza Gubek-Einste (#92659) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm!
Közben olvasgattam a témában, és találkoztam olyan infóval, hogy ha az ont mögé teszek routert, és arról kötöm az iptv-t, valamint egy másik portból netezek, akkor szakadozni fog a tv adás, mert a router nem tudja szétválasztani a jelet. Ebben mi az igaz?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#92663) Gubek-Einste válasza Ace Ventura (#92662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan eszköz kell ami kezelni tudja az IPTV-hez szükséges IGMP Proxy-t és IGMP Snooping-ot, az ajánlott Asus AC57Uv3 ilyen eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92664) Ace Ventura válasza Gubek-Einste (#92663) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm! Rendelem is :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#92665) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
A nappalinkban áthelyezzük a TV-t és a konzolt, az új helyén nincs UTP leállás, jó lenne, ha nem kellene agyonvésni mindent.
Egy Asus RT-AC65P routerem van, mindenhol CAT6 kiállással.

Létezik olyan eszköz, amin 1 db UTP bemenet van és tud 5G wifit? Olyan megoldás kellene, ami a szobában képes stabil netet adni a konzolnak, a TV-t pedig kiszolgálja a nagy bitrátájú 4k filmeknél is. Így, hogy a nappali egyik felében van UTP, sima wifi repeatert nem raknék.

Létezik ilyen?
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#92666) Alex91 válasza r6man123 (#92665) üzenetére


Alex91
félisten

Most WiFi Acces Point-ra gondolsz...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92667) r6man123 válasza Alex91 (#92666) üzenetére


r6man123
senior tag

Ah, köszi! Ránéztem, igen, AP-t keresek ezek szerint :D
30 m2 egyterű helyiségbe kellene, Oculus Quest 2, PS5, 4K nagy bitráta gond nélküli kiszolgálásához... Jó lenne, ha elérhető áron lenne. :)

Ezek az AP-k közelről tudnak "lagmentes játékot" biztosítani? :)

(#92668) Alex91 válasza r6man123 (#92667) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy masik AC65P-t, es AP modba teszed...?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92669) r6man123 válasza Alex91 (#92668) üzenetére


r6man123
senior tag

Igazából reméltem, hogy olcsóbban meg lehet úszni,de igaz, ugyan ilyen routert már 16ezer környékén lehet kapni. :)

(#92670) Alex91 válasza r6man123 (#92669) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos lehet olcsobban is megoldani :). Nekem ez mar eleg olcso kategoria...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92671) Dr.NX válasza r6man123 (#92669) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Asus RT-AC1300G Plus v3 router 9 ezerért.
Ha jól olvasom, az is tud AP módot.

Elfogadom a sütiket.

(#92672) kiir válasza Dr.NX (#92671) üzenetére


kiir
tag

Nem kell dedikált AP-mód, minden routert be lehet állítani AP-nak. Persze ez megkettőzi a hálózatokat a lakásban; ha csak az 5G wifit használja, a másikat ki is lehet kapcsolni.

Ha tényleg access point kell neki, akkor erre minden gigabites router jó. Ne verjétek már költségekbe szegény érdeklődőt.

(#92673) Redpaladin válasza kiir (#92672) üzenetére


Redpaladin
tag

Itt fórumban javasoltaknak megfelelően vettem két asus routert 1800 meg 1500-ast és aimesh-ben van az egyik.
Ez az aimesh access point opciónak felel meg?
Azért kérdezem mert idegesítően lassú a synology NAS-om saját hálózaton belül is és ezen keresek megoldásokat. :F

(#92674) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

AX-es routerben gondolkodom, 2 változatot néztem, mégpedig TP-Link AX90, illetve Linksys MR9600.

Megéri a Linksys a felárat?

Őszintén szólva szoftveres support miatt mindig is óckodtam a tp-link-től..

Egy mikrotik-et cserélnék, mert kicsit elegem lett belőle..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92675) Alex91 válasza hackeeeee (#92674) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem a TP-link papiron jobbnak tunik, meg olcsobb is. Aztan, hogy esetleg milyen nyugje van…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92676) blakey válasza hackeeeee (#92674) üzenetére


blakey
titán

Akkor van értelme a 2 db 5GHz-es sávnak ha Mesh-t használnál, TP-Link inkább egy új verziót ad ki mintsem, hogy új firmware-t adjon a meglévő routerhez. Linksys jó, de csak papírról ismerem, még megnézném a helyedben az Asus AX86U-t is. Olcsóbban AX58U, AX82U, AX68U.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92677) hackeeeee válasza Alex91 (#92675) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őszintén szólva nekem mindig a szoftveres nyűgök voltak a mumusaim a tp-link routereknél.. Amiket nem nagyon, vagy csak nagyon nagyon lassan sikerült javítani.

Véleményem szubjektív...

(#92678) hackeeeee válasza blakey (#92676) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 82U is jó vétel lehet? Nézegettem azt is még, csak nem tudom mennyire erős. Switch-et mindenképp kell vennem mellé.

Véleményem szubjektív...

(#92679) blakey válasza hackeeeee (#92678) üzenetére


blakey
titán

AX82U gyakorlatilag megegyezik az AX58U-val, elfogadható erősségű, AX68U (nincs 160MHz), AX86U (AX86S) erősebb routerek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92680) kiir válasza Redpaladin (#92673) üzenetére


kiir
tag

Nincs AiMesh-képes Asus router a kezem ügyében, hogy leellenőrizzem, de tudomásom szerint AiMesh Router és AiMesh Node néven futnak ezek a beállítások. Az Access Point pedig nem ez.

Több részletet kéne írnod, hogy az okosok (és én nem tartozom közéjük) válaszoljanak a problémádra. Mindenesetre a sablonszöveg ebben az esetben: Mindig jobb kábellel összekötni a Mesh elemeit, nem pedig wifivel.

(#92681) hackeeeee válasza blakey (#92679) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy Mikrotik RB4011IGS+5HACQ2HND-IN-t kellene váltani.

Ennxit tudjon, vagy legyen jobb. Kicsit elegem lett, valszeg garis gond lesz, de nem várnám meg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92682) blakey válasza hackeeeee (#92681) üzenetére


blakey
titán

Csak AX miatt váltanál vagy van valami gond a Mikrotik-el?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92683) hackeeeee válasza blakey (#92682) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szórakozik az 5ghzs része, aminek logokban nyoma sincs. Éltünik az 5ghzs sáv, és ujrainditasig nem működik. Amikor ez van attol meg látszik az eszköz, vagyis aktív.

Véleményem szubjektív...

(#92684) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

ASUS RT-AC57U (v2) és ASUS RT-AC1300G+ v3 között van bármilyen különbség?
Most 57U van, de ha jobb a másik akkor lecserélném rá (igazából az 1300G is nálam van, jó áron vettem, de csak egy marad). Az igények ugyanazok mint korábban. [link] :R

[ Szerkesztve ]

(#92685) woodworm válasza Tomi0703 (#92684) üzenetére


woodworm
veterán

Minimálisat módosítottak a hardveren. A legnagyobb különbség az aimesh.

(#92686) Gubek-Einste válasza Redpaladin (#92673) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92687) r6man123 válasza kiir (#92672) üzenetére


r6man123
senior tag

Ha jól sejtem, Ocolus Quest 2 - nek, PS5-nek lagmentesen és 4K nagy bitrátának jó lehet ez a Xiaomi Mi WiFi 4a Router?

(#92688) Dr.NX válasza r6man123 (#92687) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez nem gigabites, nem éri meg.

Elfogadom a sütiket.

(#92689) hackeeeee válasza hackeeeee (#92683) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rendeltem egy AX86U-t alzából.

A Mikrotik pedig megy eladásra.

Véleményem szubjektív...

(#92690) zotymuk


zotymuk
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek nincs valami ötlete,hogy egy asus ax minit hogy lehetne a falra szerelni? Én nem találok hozzá semmilyen fali tartót (lehet persze,hogy nem is létezik). Előre is köszi

(#92691) Alex91 válasza zotymuk (#92690) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , azt rateszed…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92692) zotymuk válasza Alex91 (#92691) üzenetére


zotymuk
csendes tag

Végül is ez is egy megoldás,köszi

(#92693) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

AX86U-ra érdemes merlint tenni? Csak mert akkor azzal kezdenék majd. Régen volt Asus router-em, azt is merlinnel használtam. Érdemes itt is?

Véleményem szubjektív...

(#92694) blakey válasza hackeeeee (#92693) üzenetére


blakey
titán

Néhány hónapig bírtam Merlin nélkül, mivel AX92U/Ax82U-ra nem volt, így olyanra váltottam amire telepíthető, AX58U majd AX68U, számomra mindenképp előny a Merlin. Ha neked is az, akkor érdemes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92695) MaCS_70 válasza blakey (#92694) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én még valahogy bírom a 92-essel, de fáj a Merlin hiánya.

Az AX68 vs AX86 választásban dilemmázom.

A lényeg, hogy ha egy Routerre van Merlin, és a felhasználónak nem okoz gondot a telepítése, akkor kár nem azzal indítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92696) blakey válasza MaCS_70 (#92695) üzenetére


blakey
titán

Dilemma, nálam is fejtörést okozott, hogy melyik lenne megfelelő/elegendő a kettő közül, mert valamelyiket mindenképp ki szerettem volna próbálni. Nem mellékes az ár sem, de ha a drágábbikat veszem akkor az lesz, aztán olvasgattam, nézegettem videókat, teszteket és arra jutottam, hogy az AX68U megfelelően erős lesz, az ára is nagyon jó volt (48e), AX86U ára kb a kétszerese volt, így nem éreztem a 2X tudást, ezért AX68U lett az áldozat amit előbb kipróbálok. Így 1 hónap után azt kell írnom, hogy nagyon erős router, érezhetően van benne erő, élőben még pofás is, a 160MHz hiánya engem nem zavar, nem használom, cserébe a 80MHz AX-et igen és elégedett vagyok vele, de továbbra is azon gondolkodom, hogy ha egy AX86U-t meg tudnék venni kedvező áron (70-75e) akkor valószínűleg meg is veszem. Fura, meg hihetetlen, de az eddigi AX-es routereim közül eddig az AX68U hozza a jobb eredményeket és nem mellékesen Merlinnel "fűszerezve".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92697) Jim74 válasza MaCS_70 (#92695) üzenetére


Jim74
nagyúr

Merlinből stabilt érdemes feltenni, vagy mehet béta is?
A hibamentes működés elsődleges szempont.

(#92698) blakey válasza Jim74 (#92697) üzenetére


blakey
titán

A béta is lehet jó és a stabil is lehet rossz. Nekem fent van a beta1, stabilnak vélem, teljesen rendben működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#92699) Jim74 válasza blakey (#92698) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

Most látom, hogy ez nem az Asus routeres topik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92700) MaCS_70 válasza blakey (#92696) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is pont így okoskodom.

Nem látom az AX86 fölényét az AX68-cal szemben (legalábbis az én igényeim keretei között).

A három szintes házat a 92-es is besugározza, de tervezem a mesht a küszöbön álló felújítás tiszteletére.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.