Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92901) hunaqua


hunaqua
addikt

Beüzemelésre került az Asus TUF-AX5400. Első benyomás nagyon pozitív. Egyelőre nagyon tetszik.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#92902) CragON válasza Alex91 (#92894) üzenetére


CragON
aktív tag

Tehát nincs jobb jelerőséggel rendelkező router a jelenlegi upc routernél?

(#92903) Alex91 válasza CragON (#92902) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg jelentosen jobb nem lesz massal se.
Vezetkezni tudsz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92904) CragON válasza Alex91 (#92903) üzenetére


CragON
aktív tag

Padláson keresztül meg tudom oldani.

(#92905) Alex91 válasza CragON (#92904) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ha nem kell usb…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92906) Fall-N válasza CragON (#92902) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a baj, hogy sok a fal, üveg, van azért távolság is. Ennyi eszközre amúgy sem árt két router meshben. Konkrét tippet is kaptál.

Másik része, ha okosotthonban gondolkodik az ember és előre tudja az ember, hogy sok eszköz lesz, akkor jobb megoldás a Zigbee. Egyrészt ott a hub/Gateway ami egyedül kapcsolódik a routerre, másrészt nagyobb távolságot is áthidalnak egymás között, mivel a jelet tovább tudják adni ("routerként" működnek). Így ha távol van a WiFi router az sem gond, elég ha a hub tud kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#92907) MaCS_70 válasza CragON (#92902) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ilyet senki sem mondott, Alex a megválaszolt hozzászólásában nagyon nem ezt állította.

Rengeteg sokkal jobb wifijű eszköz van -- mégsincs garancia arra, hogy akár a legjobb is elegendő lenne számodra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92908) dudika10 válasza CragON (#92902) üzenetére


dudika10
veterán

Amikor kitalaltak, hogy a wifi 2.4GHz-en mukodjon, akkor a frekvenciatartomanyt nem hasrautesre valasztottak.
Tudod mi mukodik meg a lakasban ezen a frekvencian (minden vezeteknelkuli bizbasz kivetelevel)? A mikro.
Azert, mert ez nyelodik el a vizben amit a mikro felmelegit (es a levegoben levo paraban is elnyelodik, uvegen es muanyagon atmegy, a femekrol meg konyveket lehetne irni).
Az volt a cel ugyanis, hogy korlatozzak a hatotavolsagot ezekhez az "unlicensed" eszkozokhoz.
Ehhez termeszetesen a sugarzasi teljesitmenyt is meg kellett hatarozni, ami szinten szabvanyban rogzitve van (es elter EU-ban es kinaban, ezert egyes esetekben a kinai verzio egy routerbol nagyobb hatotavolsagot tud biztositani, termeszetesen szabalytalanul, es szomoru is vagyok mindig, amikor erre osztonzik az embereket :( ).

Minden gyarto nyilvan maximalis megengedett teljesitmenyre allitja be az eszkozeit, ezert hatotavolsagbam nagy elteres nem szabadna legyen.
Miutan minden harmadik hozzaszolasban ezt kerdezik, nem is ertem miert nem ez az osszefoglalo elso momdata. :N

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#92909) CragON


CragON
aktív tag

Nem kötekedésből kérdeztem… így már értem.
Köszönöm a segítséget, főleg Alexnek.
Látom ez jobban zsebbenyúlós lesz mint gondoltam.

(#92910) Alex91 válasza CragON (#92909) üzenetére


Alex91
félisten

Ha normalisat szeretnel, akkor tobbe kerul… Mondjuk lehet ket AX58U is, de a jelenlegi arakkal az se sokkal olcsobb, bar tobb LAN port, es van usb, (es Merlin :DD ), de cserebe kicsit “rondabb” es lassabb valamivel a wifije.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92911) laci06


laci06
senior tag

Kezdem belátni, hogy nem fogom tudni megoldani a gondjaimet 1 routerel, és muszáj lesz egy mesh hálózatot csinálnom a házban.

Érdemes esetleg valami "kombi" megoldásban gondolkodni (asus ax58/68 fő router, amihez node-kat venni), vagy sokkal jobb ha egy normális mesh hálózatot rakok össze? Ami a probléma, hogy a nodeokat csak Wifin keresztül tudom összekötni sajnos.

(#92912) laci06


laci06
senior tag

Elnézést, hogy ilyen rengeteget rinyálok, de képtelen vagyok dönteni.
Most azon gondolkodok, hogy lehet, hogy egy TP-Link Deco M4 is kiszolgálna. Az a baj, hogy a modem borzalmas helyen van (egy L alakú ház, és az L sarkában van), vagyis a modemtől a netnek el kéne mennie kb 4-5 10cm-es téglafalon keresztül 15 méterre is. Annyi jó hir van, hogy van ethernet kivezetés az L aljának a végében is, és itt van a nappali, vagyis egy nagy nyitott tér. De máshova csak Wifi-n keresztül tudnék berakni bármit is.

Itt van egy rendkivül béna rajz a történetről. A két pirossal jelölt helyre tudnék kábellel node-kat rakni. Egy 3.-at pedig WiFi-vel tudnék a rendszerbe kötni. Ez megoldható amúgy? Hogy 2 node kábelről, 1 Wifivel csatlakozik?

Jó lenne ha a ház minden pontjában lenne legalább 100 Mbps, de igazság szerint sok gigabit nem kell nekem. Költségben rugalmas vagyok, fölöslegesen nem akarok pénzt költeni, de jó netre viszont szükség lenne, bármibe is kerül.

(#92913) laci06 válasza laci06 (#92912) üzenetére


laci06
senior tag

Lefrissitettem a képet, vagyis most kicsit körbejárva a házban látom, hogy a "kékkel" jelölt helyen is van kábelem. Azért kékkel jelöltem mert az az emelet, de az emelet nem a teljesen van kiépitve, hanem "csak" az egyik szárny felett. Vagyis ebbe a 3 pontba tudnék kábelről node-kat tenni, és szerintem ez elég ideális lenne ahhoz, hogy a teljes házat szépen fedjem. A kérdés az, hogy melyik rendszer lehetne jó ahhoz, hogy egy 1 Gigabites netet szépen tudjon szórni az ésszerűség határain belül. A teljes ház alapterülete kb 180 nm.

Nem nagyon kellenek extra feature-k, vagyis ha van USB jó, de ha nincsen, az is jó, ami fontos lenne, hogy egyszerű legyen összerakni, telepiteni és karbantartani.

[ Szerkesztve ]

(#92914) Alex91 válasza laci06 (#92913) üzenetére


Alex91
félisten

A kabelek masik vege egy kozos helyre megy? A szolgaltatoi eszkoz hova kerul a kepen?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92915) laci06 válasza Alex91 (#92914) üzenetére


laci06
senior tag

A bal alsó piros pontnál van szolgáltatói eszköz, vagyis ott van az a szekrény ahol a kábelek összefutnak, és ott fut össze az összes kábel, igen.
Az egyik node-t közvetlenül oda tenném be, mert ott teljesen el van dugva, és elsőre úgy gondoltam, hogy az egyik node számára az egy jó hely lenne.

(#92916) Alex91 válasza laci06 (#92915) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor mondok egy szerintem koltseghatekony megoldast, bar nem tudom, hogy hol milyen terheles varhato.

Fo routernek, vagy ha a szolgaltatoi eszkozt hagyod neg routernek kikapcsolt wifivel AiMesh AP-nek: [Asus RT-AX92U] , ez egy eros router, bar csak az egyik 5 GHz-es sav AX-es (, meg nincs Merlin). alternativak: AX58U, AX68U, AX82U, TUF-AX5400 vagy meg ez: [Asus ROG GS-AX3000] .
A masik ket helyre AC-s router, termeszetesen jobb lenne ide is AX-es, de az noveli a koltseget, de ezt kesobb is lehet cserelni, ha igeny lenne ra. Szoval ebbol 2 db: [Asus RT-AC1300G+ v.3 1200Mbps router]

Van designosabb megoldas is valamivel dragabban :), ha ez is szempont lenne.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92917) w.miki válasza Alex91 (#92864) üzenetére


w.miki
veterán

Cisco Linksys EA6700 vagy EA6500 router ajánlott?
Ezt láttam még aprón elérhető áron. Ezek jók?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#92918) w.miki válasza w.miki (#92917) üzenetére


w.miki
veterán

(A kisebb helyen elférő, antenna nélküli routerek közül, 10-20e Ft közt.)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#92919) Alex91 válasza w.miki (#92918) üzenetére


Alex91
félisten

En mar linkeltem, en az Asust vennem ujonnan…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92920) jack982


jack982
aktív tag

Sziasztok!
Most csinálta azt az a6 tplink, hogy megszűnt az 5gigás háló, csak az n-es látszott. Csináltam egy router rebootot, és helyre jött. Kérdésem, hogy ez már a vég kezdete, vagy WTF?

(#92921) Alex91 válasza jack982 (#92920) üzenetére


Alex91
félisten

Most arra vagy kivancsi, hogy helyette milyen routert vegyel…?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92922) jack982 válasza Alex91 (#92921) üzenetére


jack982
aktív tag

akár, de előtte tudnom kéne, hogy mi a fene történhetett, feleslegesen nem veszek új routert.

(#92923) Lacihw


Lacihw
csendes tag

Sziasztok. Milyen wifi routert ajánlanátok?
Kazánházba van utp lehúzva, oda tenném. Ez a hátsó udvarra néz. Onnan kellene egy 15 méterre lévő házikóba (faház falak nélkűl nagy 2 rétegű üvegekkel) kilőni legalább 100 mb-t. Most Zyxel multi U van, ezt akasztom ki mindig a kazánház kilincsére. Akkor van a házikóba 30mb :D de ifit videokhoz kell, oda néha kevés.

(#92924) Lacihw válasza Lacihw (#92923) üzenetére


Lacihw
csendes tag

Ubiquiti unifi pro-t ajánlott a szerelőm, de nem adnák 60 ezret érte ha nem muszáj. Meg a környező utcákat se lőném jellel

(#92925) Elar válasza MaCS_70 (#92900) üzenetére


Elar
senior tag

Értem.
Köszönöm.
Tudnál még egy olyan routert mondani ami dízájnosabb kivitel? Eddig a nappaliban lévő router a TV alatti szekrényben volt :)
Most viszont kitenném a szekrényre, de az Asusok elég furán néznének ott ki :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#92926) Alex91 válasza Elar (#92925) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ha nem kell usb…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92927) woodworm válasza jack982 (#92922) üzenetére


woodworm
veterán

A csatorna fixen vagy auton van?

(#92928) jack982 válasza woodworm (#92927) üzenetére


jack982
aktív tag

Auton van

(#92929) Elar válasza Alex91 (#92926) üzenetére


Elar
senior tag

USB nem kell. Ugye igazából csak jelerősítésre használnám :)
40e ft körül megállnék, ha lehet :)

Vagy ez lehetne alternatíva, hogy az egyiket beteszem a modem mellé a AC87 helyett - a másik meg megy a TV alá?

[ Szerkesztve ]

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#92930) Alex91 válasza Elar (#92929) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor most mit is szeretnel? :DD
Igen, kidobod mindketto jelenlegit, es ezeket teszed a helyukbe. Es igy lesz normalis Mesh halod, es nem “jelerosites”…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92931) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

1 TV-t 4K adással (NAS-ról) , PS5-öt multi játékra, illetve egy Oculus Quest 2-őt ki tud Wifin szolgálni egy Xiaomi AX1800? Csak ez a 3 eszköz lenne rajta, mindig csak az egyik működne.

Köszi!

(#92932) MaCS_70 válasza Elar (#92929) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tévé alá lehetőleg semmit. Kifejezetten wifigyilkos hely és környezet.

Az esztétikum meg nagyon szubjektív dolog. Nekem például kifejezetten bejönnek az antennás eszközök. A nejemnek kevésbé...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#92933) baro32


baro32
aktív tag

Szevasztok!

Szeretnék veletek megosztani egy örömteli élményt , lecseréltem az ASUS AC1200G+ routert egy ASUS TUF AX5400-ra hát mit is mondjak megtáltosodott a net de komolyan.
Az előzmény az volt hogy net nagyobbítás lett nálunk T-HOME 300-ról 500-ra de az a fránya AC-s router nem hozott le nekem csak maximum 350-et wifin mert nálam már így van kialakítva a hálózat.
Itt van 1-2kép hogy látszódjon:


Igaz még csak 2napja használom de nagyon jól teszi a dolgát.
Hozzátenném hogy HP OMEN 17-es laptoppal van állandó kapcsolatban amin meglepődtem hogy a benne lévő wifi kártya egy INTEL AC9560-as ami eddig az előző router-el csak 866-os hálózati kapcsolattal csatlakozott most meg 1733Mbps-el 160Hz mellett.

Ezeket azért osztottam meg veletek hogy hátha tudok ebben segíteni azoknak akik router vásárlásán gondolkodnak :)

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#92934) Fall-N válasza MaCS_70 (#92932) üzenetére


Fall-N
veterán

Engem sem érdekel. A szolgáltatói kábel modem mellett van az Archer C20.

(#92935) laci06 válasza Alex91 (#92916) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm a tippet.

Igazság szerint először amikor elkezdtem gondolkodni, akkor úgy voltam vele, hogy nem érdekel a design. De amióta megláttam ezeket a pofás mesh eszközöket kicsit elkezdtem rajta gondolkodni, hogy mégis szebben nézni ki, és maga a ház is elég "minimalista" (párom mondta), vagyis a mesh eszközök sokkal jobban néznének itt ki, mint pl a linkelt eszközök bármelyike.

Amúgy a fő routert hova tennéd a képen? Vagyis gondolom az L "sarka" lenne a logikus, de ott pont egy lépcső kezdődik, ami beton, vagyis van egy nagyon massziv fal rögtön mellette, ami szerintem a jel elég jelentős részét meg is öli egy irányba mindenképpen.

Én a fő routert/master node (vagy bármi is legyen a neve) elsőre a nappaliba tenném (másik piros pötty a képen, fal mellett), mert előtte van a nyitott nappali, ahonnan ha több szoba messzebb is van mint a sarokból, sokkal kevesebb fal van abból az irányból.

[ Szerkesztve ]

(#92936) Alex91 válasza laci06 (#92935) üzenetére


Alex91
félisten

A gond az, hogy a kabelek vege ott van… Persze, ha a masik pontbol egy masik kabelllel vissza tudsz menni a sarokba…

Mondjuk betehetsz egy gyengebbet is fo routernek, vagy inkabb AiMesh AP-nek, azt maradna a szolgaltatoi a router kikapcsolt wifi-vel.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92937) laci06 válasza Alex91 (#92936) üzenetére


laci06
senior tag

Kábelekkel nem szeretnék variálni, vagyis abszolút nem értek hozzá sajnos.

Az amúgy miért nem működőképes megoldás, hogy a szolgáltatói routerre rárakok egy ilyen csomagot? Mindegyik külön kábellel csatlakozna a szolgáltatói routerre a 3 megadott pontból. Vagy igy a mesh-t nem lehet összerakni?

Persze a szolgáltatóinak a Wifi-jet kikapcsolnám, és ha van rá lehetőség, akkor csak modemként működne.

[ Szerkesztve ]

(#92938) Alex91 válasza laci06 (#92937) üzenetére


Alex91
félisten

Ki mondta, hogy nem mukodokepes? Pont ezt rakjuk ossze :). Ha nem baj, hogy nem lehet rakotni vezetekkel eszkozt, akkor akar ez is mehet. Bar ez, azert nem annyira acelos. En inkabb egy 2-es csomagot vennek belole, es a felhasznalas szempontjabol frekventalt helyre egy XD6-osat tennek.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92939) r6man123 válasza r6man123 (#92931) üzenetére


r6man123
senior tag

Ha Wifi sebességet és stabilitást nézünk Xiaomi AX1800 vagy Asus RT-AC85P?

(#92940) Alex91 válasza Alex91 (#92938) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es xd4 eseten valoszinuleg kell egy 5 portos switch is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92941) laci06 válasza Alex91 (#92938) üzenetére


laci06
senior tag

Rá tudom vezetékkel kötni az eszközt, vagyis a falakban végig van húzva az UTP kábel, vagyis mindhárom végpont kábellel csatlakozna a modemre. Vagy nem erre gondolsz?

A T-s modemen van 4 kimenet, miért kell az 5-ös switch? De köszönöm a segitséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#92942) Alex91 válasza laci06 (#92941) üzenetére


Alex91
félisten

Attol fugg… Nem mindegy, hogy hogyan van hasznalva, szoval inkabb kelleni fog, mint nem a switch.

[link] , mondjuk nalam most nem jelennek meg a kepek…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92943) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Igazából kérdezni szeretnék, mielőtt veszek valamit: Digis 1000-es net, Huawei szolgáltatói eszközzel.
Javul-e az online fps játékok latency-je, ha saját routert használnék?

(#92944) baro32 válasza konci79 (#92943) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia

Nem vagyok szaki de a tapasztalatok azt mutatják a szolgáltató által biztosított eszközök nem a legjobbak mondjuk én ezt a beépített wifi-re értem ezért ezeket a rutinosabbak kikapcsolják és igen kell egy jobb router ami leforgalmazza a netet de ez megint csak akkor igaz ha WIFI-s kapcsolat van a géped és a modem közt.
Ha pedig kábelesen van kapcsolatod mert PC-d van ami a kérdésed során nem derült ki mivel ez egy elég fontos dolog lenne akkor hiába raksz be a körbe bármit is szerintem nem lessz javulás de ez az én véleményem jönnek majd a szakik és ők majd megerősítik vagy cáfolják az írásomat. :R

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#92945) konci79


konci79
őstag

Wifivel semmi bajom, lefedi a lakást, nekem elég. Persze, a gépbe kábel megy, hozza is a 900-1000 körüli sebességet. Csak felmerült bennem, hogy lehet-e köze a magas latencyhez.
Gép adatlapomon, monitor egy Samu 1280x1024-es kocka, vga csatlakozóval ( vagy 10 éves, de direkt vettem ilyet), gondoltam a monitorra is mint lehetséges ok.

(#92946) baro32 válasza konci79 (#92945) üzenetére


baro32
aktív tag

Akkor passz nekem laptopom van sose volt PC csak nem rég világosodtam meg a wifi terén.
Így akkor én ebben nem tudok neked segíteni sajnos , biztos jön valaki és megtaláljátok a választ rá.

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#92947) laci06 válasza Alex91 (#92942) üzenetére


laci06
senior tag

Értem. Köszönöm a segitséget. Az utolsó kérdés, hogy vajon az XD4 jó lehet nekem? Vagy melyik másik mesh rendszert lehetne megfontolni?

(#92948) Alex91 válasza laci06 (#92947) üzenetére


Alex91
félisten

.Remeljuk, hogy eleg lesz :) . En esetleg elgondolkoznek egy 2 db-os XD4+ 1 db XD6 komboban. Szolgaltatoi eszkoz melle XD4 router, emelet XD4 node, nappali meg XD6 node modban. Aztan, hogy a szolgaltatoit modem/bridge modba teteted/teszed es az XD4 router router modban lesz, vagy marad a szolgaltatoi a router is, akkor az XD4 router AiMesh AP modba megy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92949) laci06 válasza Alex91 (#92948) üzenetére


laci06
senior tag

Igen. Én is gondolkodtam azon, hogy lehet, hogy keverni kéne, de ez megerősitett. :) Köszönöm a segitséget!

(#92950) r6man123


r6man123
senior tag

Erre valaki?
Ha Wifi sebességet és stabilitást nézünk Xiaomi AX1800 vagy Asus RT-AC85P?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.