Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90209) Hauptmann válasza VirsLee (#90193) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, szeretnék tuningolni, a mostani 3770K-m is 4,5 Ghz-en megy, egy újkorában szintén drága lapban.

De ha mondasz olcsóbb alternatívát, ami időtálló, és van benne potenciál, szívesen meghallgatom.

(#90212) VirsLee válasza Hauptmann (#90209) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Akkor az a rossz hírem van, hogy ryzen-t nem nagyon éri meg tuningolni. Minimális előnyre tehetsz szert, ha lesz egyáltalán bármi.
Itt érdemes körülnézned az X570-es lapokkal kapcsolatban, ha a tuning is érdekes.

(#90213) KAMELOT válasza Hauptmann (#90209) üzenetére


KAMELOT
titán

Amd kicsi a tuning, így az X570 értelmét veszti. Ki vannak élezve, az XT procik is húzottak. Jó B450 lap nem árt oda.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90214) rasotamas válasza zöldfülű (#90198) üzenetére


rasotamas
veterán

Már megörültem hogy megzuhant a 2700 ára, ennyiért vettem volna egyet aztán majd elmegy 30-35 körül a 2600, de annyit nem ér mint egy 3600 hiába nyolcmagvas

https://tinyurl.com/rasoapro

(#90215) palfitom


palfitom
félisten

Személyeskedés és szájkarate miatt ugrott pár hsz...
Jó lenne, ha nem folytatnátok! Köszi!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#90216) Qtya72


Qtya72
aktív tag

Sziasztok!
Fortnite-re keresek lap+proci párost 70-80e Ft környékén.
FHD 60Hz.
Ami adott RTX 2060, 2x8GB DDR4 3200
Az i5 3570k már kevés.
Válaszokat köszönöm.

(#90217) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az i5 9600K-ról mi a vélemény, ha ellene mondjuk a 3600X- van?

(#90218) kolopele válasza Hauptmann (#90217) üzenetére


kolopele
nagyúr

Játékfüggő, mikor melyik teljesít jobban:
[link]
Egyikkel sem jársz rosszul, de ha netalán az Intelt választanád, a 6/12 miatt inkább egy 8700, esetleg egy 8 magos 9700. A k - sokat azért nem írom, mert azokat már drágábban mérik.

[ Szerkesztve ]

(#90219) BerserkGuts válasza Hauptmann (#90217) üzenetére


BerserkGuts
őstag

AMD-ből még lesz idén egy válasz és jövőre is egy 5000-es széria még nem lejátszott a bajnoki meccs.
A jelenlegiben se jó a 9600K 9700K a jobb vagy 9900K ha intelt akarsz.

"A Warhol tulajdonképpen emiatt érkezhet a Vermeer után, mert jövőre még nem lesz itt az ideje a DDR5 teljes bevezetésének. Elképzelhető, hogy marad a Zen 3 processzormag is, így egy olyasmi váltást láthatunk majd, mint amilyen a Summit és a Pinnacle Ridge között volt még a Ryzen első két generációjánál."

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90220) BerserkGuts válasza kolopele (#90218) üzenetére


BerserkGuts
őstag

ilyen youtube mesefilmeket hagyjuk már ugyan azt a videó bejátszást játsza le még legjobb indulattal se realtime mérés hanem egy visszajátszás replayfileból ami meg nem mérés.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90221) kolopele válasza BerserkGuts (#90220) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, csak az hiteles mérés, amit te linkelsz be :) Mindenesetre nem baj, hogy megtetted, legalább látszik, miért is érdemesebb inkább 8700k - t venni, mint Ryzen 3600 - at, a 2600 - ról már ne is beszéljünk. Vajon elfogadja a tényeket egyszer mindenki? Bővíthetőség meg időtállóság........Ha valakinek kevés lesz a 8700k, akkor is tud majd váltani, akár 9900k - ra, akár újabb platformra, addig meg élhet a mának ;)

[ Szerkesztve ]

(#90222) Hauptmann válasza kolopele (#90218) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ahogy nézem, 8700K-t be lehet húzni garival az apróról egész vállalható áron.

(#90223) kolopele válasza Hauptmann (#90222) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én már nem mondok erre semmit inkább. Sokáig jó lenne neked az a proci, egy normálisabb léghűtővel melegedni is elfelejtene, főleg ha nem akarnád nagyon húzni, ebben az esetben viszont a sima 8700 is elég, aminek adsz némi alulfeszt. 1.1 volton megy 4.3 - at. Mire nem lenne elég? A következő érdemi lépcsőfok a 9700k lenne, de az drágább, és nem biztos, hogy nyernél is vele annyit.

[ Szerkesztve ]

(#90224) BerserkGuts válasza kolopele (#90221) üzenetére


BerserkGuts
őstag

nem de a sok youtube mesefilmekből elég volt hiteltelenek

kedvencem amikor muti néven csinál videót de ugyan úgy öli meg mind 2 platformon :DD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90225) KAMELOT válasza Hauptmann (#90222) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor meg is van a befutó. Oda viszont mehet gyorsabb ram akár viper 4000+

kolopele: akinek nem elég a 8700k az vált hedt-re. :)

BerserGuts: azokat a videókat én is érdekesnek találtam. Hogy lehet 3x ugyan úgy felvenni valamit és pontosan arra menni? :D Igazi szélhámos kuka videók.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90226) BerserkGuts válasza KAMELOT (#90225) üzenetére


BerserkGuts
őstag

bedőltem 1x én is ilyennek :B akkor rosszul választottam többet soha

sőt még az ilyen oldalak is tudnak csalni igaz másképp legdrágább lap 100.000-ftért legdrágább ramok szintén 100-ért kicsit doppingolnak az eredményen xD
mezei user meg megveszi a legolcsóbb alkatrészeket aztán nem érti miért nem olyan vagy akár laggol pl: mint én a 2400G jó lesz játékra 1080p-n low is elég lett volna csak ne 720p

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90227) Gyuri27 válasza kolopele (#90221) üzenetére


Gyuri27
félisten


[link]
Ez szerintem tény.
Meg az is hogy használtan gari nélkül 1hét garival 75k a 8700. Boltban 116k. A 8700K pedig 145k.
A 3600 59-60k, a 3600X 67k.

Tessék. Ugye mekkora difi van min fps-ben? Mondjuk maxban is rettentően elhúz. :DD Mindezt pont kétszeres áron. :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#90228) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Többször írtam ide már olyan kérdéssel hogy 8700 vagy 9700, végül sikerült elcsípnem jó áron egy 8700 (non-K) processzort.

Kíváncsi leszek a 9400F-hez képest mit fog tudni, már várom! :)

Szerintem jó áron eltudom adni, nagyjából 25-30 ezer forint ráfizetéssel megvan a 8700, ennyit meg szerintem bőven megér.

Csak játékra lesz használva, STRIX 2060 mellett, remélem hogy profitálok a HT-ból, illetve remélem nem volt rossz döntés hogy elvetettem a 9700-at, mert annak 8 magja van.

(#90229) DudeHUN válasza tothjozsi96 (#90228) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Annyit simán megér a csere. Valószínűleg platformcseréig már CPU problémád nem lesz.

Gamer for Life

(#90230) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

egy érdekes teszt 244Hz vagy 144Hz-hez
[link] https://www.techspot.com/review/2035-amd-vs-intel-esports-gaming/

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90231) kolopele válasza Gyuri27 (#90227) üzenetére


kolopele
nagyúr

Téged miért zavar ennyire az, ha valaki inkább megveszi az Intelt akár kétszeres áron is? Ettől neked jobb lesz vagy rosszabb? Nem a te pénzed, ugye tudod? Egy barátom most épít egy új gépet, Intel, nVidia, 1,5 millió lesz a vége. Megteheti. Fogadd el, és zárjuk már a témát, vagy ha továbbra is kötözködni akarsz, tedd priviben. Szívesen állok elébe, de itt az oldalon befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#90232) Gyuri27 válasza kolopele (#90231) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ember ez egy szakmai fórum. Lokál, off, beszélgetősbe a haveroknak lehet ajánlgatni 2x áru cuccokat mert zintel.
És akinek ilyen irányultsága van az megy inteles topikokban.
Aki ide ir annak számit a pénz (kivéve ha azt irja, hogy nem vagy kimondottan intelt, amd-t keres).
De addig az olcsóbb kézenfekvő megoldást javasolja mindenki. Rajtad kivül persze. Mert bárki bármit kérdez te mindig a legdrágább megoldást ajánlod neki mert zintel. Vagy csak egy kicsivel drágábbat használtan 0 garral mert zintel. Ember nem fáj nekem az se ha 100 euróssal törli a haverod a seggét. De ez nem ez a topik.
Ez nem az a topik ahol leirod mennyit keresel már sokadjára és neked milyen marha jól megy. Lassan irom. Nem az a topik. És nem az a topik ahol a haver másfélmillás gépével dicsekszünk.
Igen az a szakmai érv, hogy +5 min fps-ért ne költsön az ember dupla árat.
Ha pedig ezt tovább erölteted modker lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#90233) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Ár/teljesítményben az AMD a nyerő mióta eljött a zen kor,ezt kár vitatni,az Intel ma is remek procikat gyárt,ezt se lehet vitatni,de ennek megvan az ára,és az az ár nem mindig éri meg.

(#90234) kolopele válasza Gyuri27 (#90232) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az 5 fps - en kívül van még számos szakmai érv is, mint pl. a videokártyáknál a rossz driverek, vagy ki mennyit szeretne mókolni -10 ezer forint miatt mondjuk. Ezek ugyanúgy beletartoznak, még ha ez neked nem is tetszik, és el lehet mondani a kérdezőnek, aki utána majd jobban utánanéz fórumokon dolgoknak, és eldönti végül mit vesz mindezek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#90235) KAMELOT válasza Gyuri27 (#90227) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek a táblázatok iránymutatónak jók, de fenntartásokkal kell kezelni és sok esetben megtévesztőek.
Az igazi tesztek azok ahol...
1. Aida vagy HWinfo bemutatja a gépet és az esetleges OC, ha van.
2. Game--->beállítások
3. Bemutatja a játékot menet közben.
4. Progival kiértékeli a fps értékeket.
(PCX videók ebből viszont jók) legtöbb helyen csak grafikonokat mutatnak és hol a teljes mérés grafikonja? Azt már nem mutatják! :U

Leszűkíteni vga cpu ram szintre a dolgokat felesleges. Dologba belészólhat egy jobban felszerelt lap. Multi esetén milyen a ping? Stb.
Melyik game, hogyan optimalizált, mit szeret jobban, sok mag vagy magas Ghz érték, hogy tarja az oc-t a cpu vagy a boostot a vga? Esetleg gyorsabb ram segít vagy mindegy?
Találni elvétve ilyen teszteket, de a legtöbb a marketingra megy, hogy minél többet eladjanak.
Ez a világ, ezt kell szeretni! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90236) Gyuri27 válasza kolopele (#90234) üzenetére


Gyuri27
félisten

Procihoz milyen driver kell?
Chipset driverrel te milyen gondot, bajt, anomáliát tapasztaltál?
oszd meg velünk pls.

Amd - Radeon - Ryzen

(#90237) kolopele válasza Gyuri27 (#90236) üzenetére


kolopele
nagyúr

"mint pl. a videokártyáknál a rossz driverek"
Értő olvasás?

(#90238) hokuszpk válasza kolopele (#90237) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerintem is nagyon uncsi, hogy az NV allandoan patcheli a gyorsjavitast.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#90239) kolopele válasza hokuszpk (#90238) üzenetére


kolopele
nagyúr

Előfordul néha, de legalább azonnal javítják ha gond van, bár én még eddig nem futottam bele semmiféle problémába.

(#90240) Gyuri27 válasza kolopele (#90237) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olvasd el a topik cimét. Majd értelmezd.
Tehát van mondandód proci, chipset driver ügyben ami a ryzent hibás müködésre készteti?
Egyébként ha már itt tartunk az álltalad javasolgatott intel procik dupla ár mellé még tele vannak biztonsági résekkel. Illetve az azokra kiadott patchek mérhető lassulást okoznak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#90241) kolopele válasza Gyuri27 (#90240) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, amennyiben valaki nem kapcsolja ki azokat a felesleges javításokat. Azt ugye tudod, hogy fizikai hozzáférés sem árt, hogy ezeket ki lehessen használni? Egyébként végeztem mérést a 9900k - val játékok terén, durván 3-5% volt a lassulás, azaz nem volt meg a 150 fps mindenhol hanem csak 145.

(#90242) BerserkGuts válasza kolopele (#90241) üzenetére


BerserkGuts
őstag

az 5% lassulás az pont jó mert akkor kevesebb előnye van nem 10-15%. -5% :C

Intelt meg ezért veszik mert gyorsabb játékban kb 10%-al +99%-os + áron* xD

pl:60.000-es 3600 azért nem jó mert kb 10%-al lassabb a kb dupla áron adott intelel szemben

a 3700x se jó mert kb 10%-al lassabb a dupla áron kínált 180.000ft-os intelhez

A BFV-t meg azért jó készpénznek venni mert a jövőben olyan játékok jönnek amik igényelni fogják a több magot és jól látni ennél a játéknál van csak valami értelmes reálisan mérhető különbség. A régi i7 7700K hanyatlása legalább látszik hogy csak 4 magos de még mindig elég bőven de 2 év múlva már nem fog labdába rúgni és előjön a 6 vs 8 mag között is a különbség és aki a 6/12-es procit választotta megfog lepődni ;] ;)

Ezeknél meg kereshetjük semmi nem látszik mert régi konzolokra írták amik 4/8 mint a 7700k.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#90243) tothjozsi96 válasza BerserkGuts (#90242) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Most vettem egy 8700-at, szerintem nem fogok meglepődni. Mostanában azért még nem lesz alapvető elvárás egy 8/8 vagy 8/16-os processzor.

Amúgy teljesen egyetértek kolopele-vel, anno vettem egy FX-et, de csak irodai felhasználásra.
Tudom, az egy rossz széria volt, de azon a tényen nem változtat hogy használhatatlan volt.

Annyi probléma volt azzal az FX processzorral hogy nekem bárki mondhatja hogy jó a Ryzen, elvből sem vennék soha többet AMD-t.

(#90244) Gyuri27 válasza BerserkGuts (#90242) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért értesz hozzá mert van haverod aki másfél milláért vesz procit? :DDD

Elindult egy korszak. Tudomásul kell venni, hogy casual gaméra is min 4/8 kell és abból se a gyengébbek.
Szakmaiban ezért nem szoktunk +5-10 fps-ért dupla árú procit ajánlani.

tothjozsi96: tévedsz. Kell a 8 szál.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#90245) kolopele válasza BerserkGuts (#90242) üzenetére


kolopele
nagyúr

A BF5 multiban igényli a sok magot/szálat, és éppen ezért nem jó azt példának tekinteni, ráadásul az optimalizálása is egy f...s, kampány módban is szépen fps droppolt. Ezen okok miatt kell a minimum 4/8 már, vagy a 6/12 főleg, esetleg még nagyobb, nem pedig azért, mert attól lesz akadás mentesen futtatható egy játék, hogy 8 magra van eleve optimalizálva (meg még 8 szálra).

[ Szerkesztve ]

(#90246) VirsLee válasza kolopele (#90241) üzenetére


VirsLee
Topikgazda

Kérlek tartózkodj a fórum az ilyen szakmaiatlan kinyilatkoztatásoktól. Számos olyan sebezhetőség is van, amit böngészőn keresztül is ki lehet használni. Hogy döntse el egy átlagos felhasználó, hogy mit kapcsoljon ki és mit nem? Azzal jár jól egy átlagos felhasználó, ha nem kezd el mazsolázni, hanem mindent használ, amit a Microsoft és Intel kiadott a rendszerére.

(#90247) edari


edari
őstag

Nem akartok átmenni AMD vs Intel topicba? Baromi unalmas ezt az állandó offot/nyavalygást/sírást/veszekedést olvasni....

(#90248) kolopele válasza VirsLee (#90246) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem meg senki ne vegyen PC - t akkor, mert amikor még sehol sem voltak ezek a sebezhetőségek, már akkor is betörtek nem egy szerverre a hozzáértők. Gondolom, ez is nagyon szakmaiatlanság, és nem is igaz. Maga az Intel mondta, nem javasolja a HT kikapcsolását, azért ez talán jelent valamit. Na de mindegy, csak a Ryzen, befejeztem a francba az egészet.

(#90249) tranceplanet válasza kolopele (#90241) üzenetére


tranceplanet
addikt

Valóban nehéz kihasználni, az a bajság, hogy Pistike nem biztos, hogy ért hozzá és javításról-javításra csak fogy a rendszere erőforrása és csak pillázik, hogy mi a fene folyik itt? :DDD Nem azzal van a baj, hogy ajánlasz Intel procikat, hanem, hogy mindenkit próbálsz róla meggyőzni, hogy jobban jár Intel procival. Semmi baj azzal, ha valaki elfogult egy termék irányába, saját maga döntése, hogy mit vásárol. Ennek a topiknak az a lényege, hogy tanácsot adjon arra, hogy a pénzéért a legjobb ár/érték arányú processzort vegye magának a vásárló. Javaslom nézz be a milyen gépet vegyek topikba, olvass vissza pár oldalt, nézd meg palfitom és SyMbioTe gép ajánlásait. Nézd meg mennyi Intel alapú gép van ajánlva, nem a véletlen műve. Nézd meg a DIY piacot, aki magának épít gépet és tudatosan vásárol: [link] Régóta követem ezt a topikot is, itt nincs helye a fanatizmusnak, ha így folytatod előbb-utóbb pihire fognak küldeni.

---------------------------------------------------
#90243) tothjozsi96
Ez a topik nem az elvekről szól, hanem a száraz tényekről.
Valaki idejön és kijelenti, hogy csak Intel jöhet szóba, akkor nem kell rábeszélni AMD cuccra, intel ajánlást fog kapni. Laikus pedig a legjobb ajánlást fogja kapni, gyártótól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#90250) kolopele válasza tranceplanet (#90249) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem folytatom tovább, tényleg én vagyok a hülye, hogy egyáltalán érdekel az, ki mit vesz. Végszóként: Az gond, ha valaki Inteles, az viszont nem, ha Ryzenes. Intelt ajánlani bűn, Ryzent viszont nem. Sajnos ez a valóság. Az meg nem igaz, hogy amennyiben valakinél csak Intel jöhet szóba, nem próbálja meg valaki áttéríteni a sötét (piros) oldalra. Ezzel távozom a proci ajánló topikból mindenki (?) legnagyobb örömére, és tovább használom megelégedéssel a 9900k - t, ahogyan majd a 10900k - t is fogom. Mindenkinek további jó proci ajánlást, a magam részéről törlöm is a topikot a mentettek közül. Nem reagálok a továbbiakban semmire, írni is felesleges. Jobb lesz ez így, senki nem fog idegeskedni :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.