Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89201) hokuszpk válasza bugizozi (#89194) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Az AMD mindenkeppen jo virtualizaciora, van HW tamogatas.
Intelnel regebben figyelnikellett, hogy melyik prociban van, VT-D/VT-X , az ujakban ha joltudom ott is megvan hianytalanul.
ha a legfobb csapasirany a virtualizacio, es 2nel tobb virtualisgeped van, vagy maskepp fogalmazva a virtualis processzorok szama meghaladja a hatot, akkor szvsz a 2700X a legjobb ar/ertek proci. Adobe termekekre mar inkabb a 3xxx vagy az emlitett Intelek.
Q9400 -hoz viszonyitva a tervaltas elmenye mindegyikkel meglesz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89202) hokuszpk válasza arcitec (#89198) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez az a teszt, ahol direkt megvaltoztattak az egeszet ugy, hogy az Intelnek kedvezzen ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89203) palfitom válasza hokuszpk (#89202) üzenetére


palfitom
félisten

Igen, az.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#89204) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

userbenchmark nem ér semmit se
végignéztétek már milyen tesztjei vannak mert full gagyik annak semmi köze a mostani játékokhoz shader model 3.0 nem most volt ;]

A cod mwII is megtudja hajtani szépen a magokat 100%-on R5 2600-on is de nem játék közben hanem töltésnél viszont 100%-on

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#89205) Vhiktor


Vhiktor
veterán

i5 9600K 3700X-hez viszonyítva?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#89206) solfilo válasza Vhiktor (#89205) üzenetére


solfilo
veterán

Sok szempontból vizsgálható a két proci viszonya, így találomra választok egyet: olcsóbb az i5-9600K a Ryzen 7 3700X-hez képest. ;)

összefoglaló :K

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#89207) Vhiktor válasza solfilo (#89206) üzenetére


Vhiktor
veterán

munkára való felhasználás, csak az erő érdekel, kb 110.000 ft-ig bezárólag. Azon belül mindegy az ár.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#89208) DudeHUN válasza Vhiktor (#89205) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Egyértelműen Ryzen 7 3700x, ha van rá pénz. X570-es lap választása esetén meg a platform is egy kategóriával modernebb.

Gamer for Life

(#89209) solfilo válasza Vhiktor (#89207) üzenetére


solfilo
veterán

ez esetben szerintem is egyértelműen 3700X :K

solfilo

(#89210) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Egy jó ár/érték arányú gamer szeretnék összerakni (csak max fullhd-ban játszom), ehhez az elsődleges választottam cpu-ban a ryzen 5 2600 lett volna 44.000-ért az IPON-ban.

Láttam, hogy az 1600 szériának is van egy hasonló teljesítményű verziója de most elbizonytalanodtam melyik is lenne. Tudnátok ebben segíteni esetleg konkrét linkel?

Köszi előre is.

(#89211) palfitom válasza q13579 (#89210) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Az Iponban még nincs listázva, de máshol az YD1600BBAFBOX cikkszámot keresd!
Kb. az Alzánál a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#89212) Bossi


Bossi
őstag

R5 3600 gyári hűtés mennyire megfelelő, ha nem tuningolok? Nagyon hangos?

(#89213) MiklosSaS válasza Bossi (#89212) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hasznalhato.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89214) Gyuri27 válasza Bossi (#89212) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
ezért ez az 5k nem vág földhöz egy 3600 mellett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#89215) csucsbicep válasza Bossi (#89212) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Lehuto a procit, de hangja az lesz terheles alatt. Szerintem is vegyel egy olcsobb custom hutot ra.

(#89216) Bossi válasza MiklosSaS (#89213) üzenetére


Bossi
őstag

(#89214) Gyuri27
(#89215) csucsbicep
köszönöm a válaszokat...

(#89217) bugizozi válasza hokuszpk (#89201) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ, akkor Ryzen 3600 lesz :K
Ebből létezik OEM, hűtő nélküli verzió?
AMD-nél az SVM jelenti a virtualizációt, azt kell nézni hogy legyen és majd bekapcsolni a BIOS-ban?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#89218) hokuszpk válasza bugizozi (#89217) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem kell figyelni, minden Ryzen tamogatja a virtualizaciot, engedelyezed a biosban es ennyi.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89219) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

B75M-D2V alaplapon szeretném a G2020-as processzort egy i5 2xxx-re cserélni. Mennyire zsákbamacska ilyen procit venni használtan? Újra kell telepíteni a win10-et csere után?

(#89220) palfitom válasza verti1 (#89219) üzenetére


palfitom
félisten

Szia,

Nem nagyobb kockázat, mint bármilyen más hv-t venni használtan (sőt).
Nem kell újra telepíteni az op.rsz-t, csak a csere előtt ellenőrizd a BIOS-odat, hogy kezeli-e az új procit (ha esetleg nem, akkor azt kell frissíteni a csere előtt)!
Szerk.: megnéztem, minden BIOS jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#89221) hobizoli válasza verti1 (#89219) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miert nem vmi i5-3xxx-t veszel bele?

kisebb csikszelessegu CPU konnyebb huteni is, es gyorsabb is

több drón kell ;P

(#89222) verti1


verti1
tag

Palfitomi, hobizoli:

Köszi a válaszokat. Az egész dolog onnan indult, hogy szeretnék a gépbe egy videokártyát. GTX750 szintű Nvidia-t. Ehhez kellene valami 4 magos proci, mert a G2020 eléggé gyenge mellé. Láma vagyok azért a témához azért kérdezek. Nem akarok átesni a ló túloldalára a fejlesztéssel és nem is érdemes talán. Valami optimális megoldást keresek. Igazából az lenne a jó ha minden féle bios frissítés és hasonló nélkül menne a csere, de végső soron azt is megoldom. A 2xxxx az 32nm a 3xxx 22nm ha jól értem. Az alaplap is kezeli a 22nm-est, ha jól tudom a meglévő G2020 is ilyen. A 3xxx mellé még lehet a GTX 750-nél is egy szinttel jobbat is nézni.

(#89223) bugizozi válasza hokuszpk (#89218) üzenetére


bugizozi
őstag

Szuper, köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#89224) VGNGR válasza verti1 (#89222) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ha gtx 750 a cél akkor bőven jő a sandy i5. Mi a felbontás egyebként?

(#89225) verti1 válasza VGNGR (#89224) üzenetére


verti1
tag

1920x1080

(#89226) hobizoli válasza verti1 (#89225) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es melyik game-nel? :DDD

lehet egy 4GB-s RX470-re meg bealdoznek vmennyit, mert 22-23k korul kapsz azt is, 750Ti meg 17-18k-t er
azzal azert eselyesebb az a 1080p-s tortenet, mint egy 750Ti-vel

monitoron van egyebkent HDMI?

több drón kell ;P

(#89227) fauv


fauv
őstag

ÜDV !

Urak, érdeklődnék, hogy játszik e valaki 4k TV-n? Jelenleg én azon játszom, egy 60 Hz képfrissítési képernyőn. Gondoltam veszek egy erősebb procit és egy újabb TV-t, de ha jól láttam, akkor ezek a tv-k már 100 Hz esek. Itt is érvényesül a 100 Hz - hez a 100 fps megléte, vagy ez a TV-nél máshogy van?

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#89228) palfitom válasza fauv (#89227) üzenetére


palfitom
félisten

Elsődlegesen VGA kell hozzá.
Ha van hozzá egy 2080 / 2080 Su / 2080 Ti szintű kártyád, akkor utána gyúrj rá a procira! Ha nincs, akkor nem sokat nyom a latban, hogy milyen procival küldöd, úgy is VGA-limited lesz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#89229) fauv válasza palfitom (#89228) üzenetére


fauv
őstag

Jelenleg egy 4690k van 4,5 .ön 2060-al, szinte fullon megy a wow amit játszok stabil 75-85 fps-el, a witcher is közepesen 65.70 fps hoz. Mivel nem a legszebb képe van a mostani 55-ös Tv nek, ezért gondolkodtam el rajta, hogy veszek egy újabbat. Ha nem kell több fps az új TV hez, akkor marad a mostani rendszer, ezért kérdeztem. Ha kell, akkor kell kitalálnom, a továbbiakat.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#89230) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Kedves tagok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, mostanában szeretném a gépemet bővíteni.

1. Milyen célra használnád elsődlegesen? Játék, multiplayer.
2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ MSI B360M Bazooka, Gigabyte 2070S Windforce OC 3x, Acer Nitro WQHD 144Hz, Corsair 850W Gold.
3. Mennyi pénzt szánsz rá? Ár-érték arány számomra nagyon fontos, továbbá hosszútávra venném.
4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz? Új processzort szeretnék vásárolni.
5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled? Távol áll tőlem a tuning.

Az alaplapot is hamarosan cserélni fogom, tehát szóba jöhet AMD is. Ha esetleg tudtok hozzá ajánlani alaplapot is akkor nagyon hálás lennék.(Tudom, ez nem alaplapos topik)
Esetleg a fenti kérdésekhez még annyit hozzáfűznék hogy jelenleg egy Be-quiet Shadow Rock 3-as hűtőm van aminek a hivatalos TDP-je 190W.

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, Csaba

(#89231) MiklosSaS válasza Nokedli92 (#89230) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hosszú távra egy 3700X (3600X) + X570/ X570 /B450 (bukszától függõen) lap . Éz most ezt a kombót venném.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89232) Nokedli92 válasza MiklosSaS (#89231) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Köszönöm a gyors tanácsot, :R végül X570, és 3700X lesz számomra a megfelelő, kérdés hogy mikor mert amint látom a 2x16GB 3600Mhz-es Cl16-os memóriák árai nagyon elszabadultak.

Üdv, Csaba

(#89233) KAMELOT válasza MiklosSaS (#89231) üzenetére


KAMELOT
titán

Hosszú távra 10940X :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89234) Tigerdavid


Tigerdavid
csendes tag

Sziasztok,

Szép lassan gépet szeretnék összerakni.
az alaplap már megvan ami egy "ASUS ROG STRIX B360-G".
Videókártya szinte 100%, hogy 1660 Super lesz.

Porcesszorban eredetileg az I5 9400F-et néztem de gondolkodtam ,hogy +12-13 ezerért inkább a 9600KF-et szerzem be.
Főleg játékra lenne és inkább multira, valamint hosszútávra szóval 5-6 évig nem szeretnék hozzányúlni.

A 9600 már a plafon lenne árban ,de inkább kiadnék érte annyival többet ha megérné.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#89235) palfitom válasza Tigerdavid (#89234) üzenetére


palfitom
félisten

Idézek az Összefoglalóból:

HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:


1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)
2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#89236) arcitec válasza palfitom (#89235) üzenetére


arcitec
addikt

Én úgy látom mindent leírt amit TE is .. JA hogy nem AMD-t akar, aha ...

[ Szerkesztve ]

(#89237) hokuszpk válasza Tigerdavid (#89234) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha arravarsz, hogy erositsunk meg "az Intel nagyonjodontes" hitedben, ez nemfog megtortenni.
majd Kolopele.

@arcitec : nem, nem irta le. csak azt, hogy mi lesz az alaplap, meg a vga. de pl. hogy mire fogja hasznalni ? na azt nem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89238) arcitec válasza Tigerdavid (#89234) üzenetére


arcitec
addikt

Vegyed a 9600K-t az a pár ezer forint jól jöhet ha nincs VGA... Amennyivel drágább annyival több is ... ;) De lapból inkább ezt [link] vagy ezt [link] Nekem az M Gaming van tökéletes.
Veszel bele 2x8 GB Kingston HyperX-et 3200Mhz tól felfele és menni is fog ahogy bepattintottad és semmi para..

Leírta , főleg játékra , arra meg Intel ..

[ Szerkesztve ]

(#89239) palfitom válasza arcitec (#89236) üzenetére


palfitom
félisten

:W
Először is gratulálok az erősen hibás logikádhoz!
(mielőtt AMD-fanatizmussal vádolnál, talán megnézhetnéd az adatlapom)

És most pontosan mutasd meg, idézd, azt a részt, ahol leírta, hogy milyen tudású monitort kell kiszolgálni!
:F

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#89240) Tigerdavid


Tigerdavid
csendes tag

Akkor leírom a monitort is bár nem érzem nagy lényegét, mert az változhat bármikor.
Jelenleg a gépem egy LG M227WD-re van kötve.
Ami esetleg lényeg lehet, hogy ha kedvet kapok hozzá akkor rászeretném kötni a az LG UM7400-as 4k tv-re.

[ Szerkesztve ]

(#89241) kolopele válasza Tigerdavid (#89234) üzenetére


kolopele
nagyúr

I7 8700 - at vegyél legalább amennyiben multizol.

(#89242) kolopele válasza hokuszpk (#89237) üzenetére


kolopele
nagyúr

Miért pont én? Egyébként már megtettem. Abba az alaplapba nem fogok biztosan Ryzent javasolni :)

(#89243) hokuszpk válasza kolopele (#89242) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en se javaslok bele Ryzent, csak a lelki tamogatast vontam meg :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89244) Paxker315


Paxker315
addikt

Nocsak. 10100 ellen szánnák? 4c8t, zen2. [link] A 3300x-hez írt boost órajel nem is rossz. Mivel a 10th gen intel nagy előrelépés nem lesz (10100-->7700k viszony?), így nem lennék meglepve, ha nagyon hasonlóan teljesítenének ezek a négymagosok.

Kíváncsi..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#89245) KAMELOT válasza Paxker315 (#89244) üzenetére


KAMELOT
titán

Hehe.. Az jó lesz.. 30k alatt

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89246) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok!

Ryzen 5 3600 és Ryzen 7 2700 x között vacillálok. Én úgy érzem hosszabb távon a 8 mag kifizetődőbb főleg, hogy tesztek alapján majdnem annyi a single thread teljesítménye mulitban meg elveri. Kinek mi a véleménye tapasztalata ?

Köszi a válaszokat előre is

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#89247) SECTORnooB válasza pzske (#89246) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Ha játszol akkor 3600. Egy szálon nem ugyan ott van a 2700X.

(#89248) Paxker315 válasza pzske (#89246) üzenetére


Paxker315
addikt

korulmenyektol fugg. Milyen monitor (Hz, felbontas) es milyen VGA melle menne?

"altalanossagban": 1080p alacsonyabb reszletesseggel: 3600 mindenek felett
1440p ultra-high, 75hz: tokmindegy, ott a Zen2 es Zen+ hasonloan teljesit.

Minél magasabb felbontáson, nagyobb grafikai részletességgel játszol, annál kevésbé hangsúlyos, milyen procid van, mert jó eséllyel a videokártyád lesz a szűk keresztmetszet, az fogja limitálni az FPS-számokat. Tesztekből amit kiemelnék:
2600 vs 3600 GPU scaling benchmark by TechSpot. (bár a harmadik generáció előnyben van mind IPC, mind órajelek tekintetében, de, ennek főleg 1080p-n, vagy 1080p mediumon van igazán jelentősége, illetve csúcs-VGA-k esetén. Belépő szintű kártyáknál v alsó-közép kategóriás kártyákkal alig van lényegi eltérés, magasabb felbontáson ez még kevésbé hangsúlyos. 4k? nem feltétlen kell 3000-es szériában gondolkozni! 1440p középkat vga-val? szintén nem életbevágó a harmadik gent preferálni).

Képen: 1440p ultrán ennyi hátrányt szenved a 2600 a 3600 ellen. nem sok, ha nem 2080ti-vel párosítod..

Egyelore hat mag elég. Ki tudja, mit hoz a jovo. En pont ezert a 3600-at valasztanam, aztan ha keves, menne aprora, es jonne helyette 3700-4700 : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#89249) pzske


pzske
aktív tag

Köszi kb én is így gondolom, de miért mindenek felett a 3600 ? Nem lesz mellette egyenlőre erős videókártya, de jövőre nézve lehet feljebb megyek felbontásban ahhoz erősebb videókarit is akarok. Akkor meg szerintem a 8 mag 16 szál jobb. Szóval ezért is hezitálok.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#89250) palfitom válasza Paxker315 (#89248) üzenetére


palfitom
félisten

"korulmenyektol fugg. Milyen monitor (Hz, felbontas) es milyen VGA melle menne?" - De persze a sok okos nem érti meg, hogy miért lényegesek ezek az infók... :(((

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.