Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66351) Synthwave válasza FollowTheORI (#66350) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A GTA 5 pont profitál a +4 szálból.

A 2600K azért opció a 3770 mellett, mert a szándékolt vásárlás idején lehet, hogy éppen csak az van aprón 50 pénzért - nyilván nem azért, mert egy H61-es lapban húzni lehet.

Az i5-K-hoz meg ugyanúgy kellene egy komolyabb lap és ugyanott van - akkor meg már előrébb van a HT-vel.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66352) mihione válasza FollowTheORI (#66350) üzenetére


mihione
őstag

Igen en is i5-t neztem feleslegesnek erzem az i7-et.i5-bol melyik tipus ajanlott?
Gta-t csak ugy mondtam h igazabol ott lattam h keves a proci mar,de az acben meg inkabb kijon.nem vagyok maximalista a vgam ugyis elobb szabja meg a hatart grafikaban mint hogy elerjem a proci hatarat sztem i5el is.
Sokat befolyasol az alaplap tuningban?a mostani lapom semmi extra szerintem de jol feltudtam.tornazni ezt az oreg phenomot benne,bar asszem talan 7 fazisu a tapja nyilvan az szamit.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#66353) Synthwave válasza mihione (#66352) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor meg új H61-es lap (12-15k között), bele meg egy i5-2500k / i5-3470 apróról, uszkve 35-ért. Mivel a lap nem tuningos, ezért ha van mindkettő, akkor inkább i5-3470. Turbo Boost, oszt csókolom.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66354) FollowTheORI válasza mihione (#66352) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kell egy Z-s lap és egy K-s proci... ami belefér a keretedbe az a típus ajánlott is egyben. :)
Nagyon mellé nem lehet fogni lapban intel oldalon, proci meg minél nagyobb a szám (nyilván a foglalat azonos kell legyen, arra figyelni kell).

Játékoknál inkább az órajel számít, ezért jó ha tuningolsz (és tuningolható amit veszel).

Olyan sok választás nincs mondjuk, használtan S1155 (és 2xxx vagy 3xxx K proci) vagy S1150 (4xxx K proci)... újonnan meg S1150 (4xxx K proci) vagy S1151 (6xxx K proci), persze újonnan, főleg utóbbi ma még drága.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#66355) gtamate2 válasza Synthwave (#66351) üzenetére


gtamate2
veterán

A GTA V pont nem használja ki a 8 szálat, igazából szinte alig van játék ami annyira profitál belőle.

/az összefoglaló alján van pár teszt, ott láthatod is/

Szerintem felesleges még mindig i7-et játékra venni, inkább i5k mert szinte minden játék SOKKAL jobban profitál a magasabb órajelből mint a +4 logikai szálból.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#66356) Synthwave válasza FollowTheORI (#66354) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Z + K, pláne nem fog kijönni annyiból..

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66357) Synthwave válasza gtamate2 (#66355) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy wyznicprflxsneckov tesóéknál hogy megy, én azt láttam (élőben), hogy i7-et azért jobb szeresse. Mondjuk jelen esetben igazából effektív mindegy, mert delikvensünk max. i5-öt akar venni.

"Szerintem felesleges még mindig i7-et játékra venni, inkább i5k mert szinte minden játék SOKKAL jobban profitál a magasabb órajelből mint a +4 logikai szálból."

Ez igaz. Egyelőre.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66358) gtamate2 válasza Synthwave (#66357) üzenetére


gtamate2
veterán

Ugyan olyan generációjú i7 volt azonos órajelen? Csak mert a teszten látszik hogy még 100 mhz-nek is hatása van az fps-re.
Amúgy ha tudsz jobb tesztoldalt jöhet, én a pclab-nál jobb gta teszttel még nem találkoztam.

*Sn0w

(#66359) Synthwave válasza gtamate2 (#66358) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

i5-2400 ---> i7-2600k, mindkettő stock.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66360) gtamate2 válasza Synthwave (#66359) üzenetére


gtamate2
veterán

3,1 ghz vs 3,4 ghz
Meg is van a válasz akkor hogy miért futott simábban az i7-en.

*Sn0w

(#66361) Synthwave válasza gtamate2 (#66360) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért az a 300 MHz gondolom nem +15 fps és a mikrolagok megszűnése.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66362) gtamate2 válasza Synthwave (#66361) üzenetére


gtamate2
veterán

Akkor ott nem ugyan azzal a rendszerrel volt tesztelve. A HT szokott inkább mikrolaggot okozni ha nincs megfelelően implementálva a motorba a kezelése. Ezért is szokták tiltani játékra biosban a HT-t.

*Sn0w

(#66363) Synthwave válasza gtamate2 (#66362) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Minden ugyanaz volt, kivéve a proci ugye.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66364) GTA5


GTA5
csendes tag

Üdv. Kérdés: Jelenleg van egy i5 2500k cpu a gépemben egy 270x vga mellett és 8 gb rammal. Nah most lehetőségem van/lenne minimális plusz költséggel a cpu-t lecserélni egy 3570kra. A kérdés, hogy megéri e vagy sem? Várható lenne e bármiféle teljesítménynövekedés játékoknál? :R

(#66365) Synthwave válasza GTA5 (#66364) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Attól függ, mennyi az a "minimális". Különben nem nagyon éri meg vesződni vele.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66366) gtamate2 válasza Synthwave (#66363) üzenetére


gtamate2
veterán

Ott más játszhatott akkor közre, ilyen nincs ha csak nem 980ti volt mellette.

(#66364) GTA5: Max 5k, de különbség nem nagyon lesz.

*Sn0w

(#66367) Synthwave válasza gtamate2 (#66366) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Radeon R7 270X.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66368) miresz válasza gtamate2 (#66355) üzenetére


miresz
veterán

Próbálj csak ki pl. egy SW Battlefrontot online i5,és i7-en ugyan azon az órajelen akár. A jövő a több szál felé mutat,főként itt a DX12 hajnalán. Lásd pl DX12 draw teszt alatt simán lenyomja az i5 2500-t egy FX 8350.

(#66369) gtamate2 válasza miresz (#66368) üzenetére


gtamate2
veterán

Egyedül itt közelíti meg az fx az i5 eredményét. Azt pedig hogy mennyire hagyja le a 2500-at ha oda van neki +4 szorzó tolva..
Ezt a dx12 hajnalát meg hagyjuk szerintem, mert mire jönnek azok a játékok amiknek annyira kell a 8 szál már rég nem ezek a procik lesznek.

[link]

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#66370) miresz válasza gtamate2 (#66369) üzenetére


miresz
veterán

Draw teszt alatt húzhatsz te oda szorzót... Lassan el kell felejteni azt az időszakot,hogy magas órajel megold mindent. Dx12 alatt már nem 1 szálon komunikál a processzor és a vga,hanem szépen leskálázódik minnél több szálra. Ezt nem tudja kompenzálni a kevesebb szál nagyobb órajelen sem. Linkelhetsz nekem teszteket,én használok i7-et i5-öt és i3-at is SW alatt. Míg az i5 fullon teker addig az i7 ~ 40%-on.
A DX 12 már nem annyira távoli jövő.

[ Szerkesztve ]

(#66371) gtamate2 válasza miresz (#66370) üzenetére


gtamate2
veterán

Linkeltem a techspotos tesztet, ott sem erősebb az fx. Ha ennyire jó volt az fx nem kellett volna eladnod.
A dx12 pedig persze hogy nem annyira távoli jövő, de ettől fent tartom az állításom hogy nem is épp a jelen, mire odaérünk nem ezekkel a procikkal/vga-kkal fogunk szórakozni amikkel most. Az AMD pedig akár hogy is kapta fel a dx12-t/mantle-t még mindig nem jött játék rá (pedig a gcn ugye tudjuk hogy full dx 12 ready stb..)

Én egyszerűen úgy vagyok vele hogy hiszem ha látom majd.

Azt pedig hogy az i5 fullon teker az i7-et pedig meg se nagyon mozgatja nem tudom hova tenni, ha fps-ben ugyan annyit tud leadni nagyjából akkor nem nagyon izgat őszintén hogy mennyire teker.

*Sn0w

(#66372) miresz válasza gtamate2 (#66371) üzenetére


miresz
veterán

Nem kellett eladnom,nálam nem sokáig marad egy hardver sem. Az SW meg még sajnos nem DX12-es.

(#66373) access_denied


access_denied
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Egy Gigabyte Z97M-D3S alaplaphoz milyen processzort ajánlotok maximum 50-55e Ft körül (használt ár) vagy 65-70e Ft körül?

Tudtommal az alaplap K-s processzorokhoz is jó.

Intel Core i5 4690 vagy Intel Core i5 4690K az, amit kinéztem, de vannak különbségek melyek a sima változat mellett szólnak.

4690 vs 4690K

1. HDMI 1.4-en: 4096x2304@24Hz vs 3840x2160@24Hz (4K tv-t is használnék az alaplapi HDMI-n keresztül.
2. DirectX 11.1 vs 11.2
3. OpenGL 4.0 vs 4.3
4. Intel vPro Technology Yes vs No
5. Hyper Threading Yes vs No (ez gondolom lényeges)
6. Intel® Small Business Advantage Yes vs No
7. Trusted Execution Technology Yes vs No

Ezek közül igazából nem is tudom, hogy mely opciók érintenek, érinthetnek. Videó renderelés lenne elsősorban az, ami a processzorral kapcsolatos, játék nem jellemző.

Ha a fenti prociknál van jobb (bármilyen irányban) javaslatotok, akkor nyitott vagyok, viszont árban nem szeretnék feljebb menni.

(#66374) Synthwave válasza access_denied (#66373) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

i5-4690K.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66375) ky0 válasza Synthwave (#66374) üzenetére


ky0
csendes tag

Sziasztok!

Először vásárolnék i5-ös processzort. Kettő között vacilálok, mind kettőt használtan venném.

Intel i5 3470 -35.000
Intel i5 4440 -40.000

Az árak a leirtak, nagyjából ugyan olyan erősek, de az egyik ugye újabb.
Szerintetek? Persze azt tudom, hogy a foglalat sem egyezik meg ezért magától értetődő, hogy azt még veszek mellé.

köszönöm a válaszokat előre is.

(#66376) access_denied válasza Synthwave (#66374) üzenetére


access_denied
senior tag

Esetleg egy kis magyarázatot is kérhetnék? HT és az alacsonyabb felbontás a sima változat mellett szól.

(#66377) Synthwave válasza access_denied (#66376) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Milyen HT? i3 és i7 HT-s Haswell-ben.

Z-s alaplapba nem K-s (szorzólock-mentes) procit rakni vétek. Akkor gyakorlatilag fölösleges a Z chipset, lehet venni hozzá sokkal olcsóbb lapot.

Renderhez i7-et vegyél akkor már, valami nem Z-s lappal. Vagy K-s i7-et Z-s lappal, de az már jóval drágább.
Ha meg a lap megvan és ennyi a max. procira, akkor meg K-s i5.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66378) Synthwave válasza ky0 (#66375) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor nyilván a Haswell-t, ha nem akarsz "olcsó" (50k) i7-et.

Vagy i5-2500K-t egy értelmes hűtővel + Z75/Z77-es lappal (Z75 már van újonan 30-ért amazonról, alternatíva erre marad az apró) és akkor meg lehet célozni a 4.5 GHz-et.

Persze ha nem játszol vagy nem szándékozol számításigényes dolgokat csinálni vele, maradhat a mezei non-K Haswell i5, a gyári hűtőjével.

Ha meg netezés, filmezés, zenehallgatás, office, akkor egy Pentium G / i3 (de akár még egy Celeron G) is bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66379) ky0 válasza Synthwave (#66378) üzenetére


ky0
csendes tag

természetesen játékokra használnám, i7-ben egyáltalán nem gondolkozok a jövőre nézve sem. Az órajel emeléssel annyira nem vagyok otthon eddig csak FX-en próbáltam kisebb nagyobb sikerrel.

(#66380) Daw93


Daw93
senior tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan processzorokhoz köthető kérdésem lenne, hogy az inteleknél mennyire számít az erős alaplap?

Kérdésem onnan adódik, hogy remélhetőleg nemsokára egy Gigabyte h97m hd3 alaplap és egy i5 4440 (használtak) tulaja leszek, és örülnék neki, hogy ha belerakhatnék az előbb említett lapba majd akár egy i7-est, ha indokolt lesz idővel. Tuningra nem fogom rászánni magam, ami látszik is az alaplap típusából.

Mivel eddig AMD-s voltam (illetve vagyok még pár napig) azt tudom, hogy az AMD-nél jellemzően egy erősebb procihoz, pl. fx 8320-8350-8370-9xxx-es széria, jobban meg kell nézni (és fizetni) az alaplapot főleg ha tuningolva lesz a proci, de hallottam olyat, hogy az inteleknél - gondolok itt most a haswell generációra - nem ennyire komoly a helyzet, és egy olcsóbb lapban is simán elketyeg egy erősebb i5-i7 is. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

GTA Online: Daweee93

(#66381) access_denied válasza Synthwave (#66377) üzenetére


access_denied
senior tag

Itt az áll, hogy Hyper Threading: No. Az Intel oldala rossz lenne?

Gondolom K-s i7 jóval drágább, azoknak a specifikációit nem néztem. Az alaplap már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#66382) MaidenFan


MaidenFan
tag

Sziasztok!
Olvasgattam a kommenteket és most kicsit meginogtam az Intel I5 4460-be mert azt írták hogy ha nem akar az illető játszani vagy komolyabb számításokat végezni akkor elég neki a sima I5, de ha játszani akar akkor meg a K sorozatosat lenne érdemes megvenni de gondolom csak azért mert az húzható! Én egy Phanom II X4 945ről, 2x2 DDR2 800Mhz-ről, és Sata2-ről fogok váltani Asus H97M-E-re és egy I5 4460 8Gb DDR3-ra :)
nagyon remélem hogy azért tényleg komoly sebességnövekedés lesz és nem kell más lapot venni és más processort ami K sorozatos. :F
Előre is köszönöm a tanácsokat válaszokat!

(#66383) dewil666 válasza MaidenFan (#66382) üzenetére


dewil666
őstag

Én is pont olyan procit váltottam olyan procira (azután 4690 re)
A 945-höz képest közel dupázódik az i5 ereje! Nagyon észre fogod venni a változást!
Simán vállalható a non k proci szerintem, főleg ha számít a + költsége a k miatt.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#66384) MaidenFan válasza dewil666 (#66383) üzenetére


MaidenFan
tag

Én is hasonló visszajelzéseket kaptam innen amit te is írtál, pont annyi a keret amiből kijön a lap+proci+memória, nekem nem kell a tuning meg egy kicsit félek is tőle de azt is hallottam hogy nem kell 1 év múlva procit cserélnem mert elég jó lesz a 4460 remélem úgy is lesz, amúgy egy GTX960 lesz mellette.
Köszi a választ! :R

(#66385) dewil666 válasza MaidenFan (#66384) üzenetére


dewil666
őstag

Szívesen! :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#66386) gtamate2 válasza access_denied (#66381) üzenetére


gtamate2
veterán

Intel® Hyper-Threading Technology ‡ No
:D

Mindkét esetben, félreolvasta gondolom..

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#66387) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Procit kell bővíteni ismerős gépében lassan. (én vagyok a rendszergazda :P )

Itt van, hogy mit tud megenni az alaplapja, ami egy ASRock 960GC-GS FX. Jelenleg egy brisbane magos AMD Athlon 64 X2 4400+ van benne. Ez is benne van a listában persze, és nem mai jószág már.

AMD-ben nemigen vagyok otthon, ezért javasoljatok légyszives olyan procikat, vagy olyan proci családot, aminek a tagjai

- belemennek ebbe a lapba, tehát a fenti listában benne vannak
- lényegesen / érezhetően nagyobb teljesítményűek vagy újabb architektúra a jelenleginél
- kapható még használtan (vagy tőlem akár boltban is)
- hacsak nem muszáj, akkor még DDR2 vezérlősek, mert olyan ram van jelenleg a gépben

Mi lenne a javasolt célcsoport? (Ár még nincs, gondolkodás van egyelőre a dologról)
Mi amúgy a max, azaz a legerősebb cpu, ami ebbe még bele tud menni?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#66388) schawo válasza Wyll (#66387) üzenetére


schawo
titán

Phenom II X4/X6 a listából a legnagyobb típusszámú, ami kapható, és belefér a keretbe.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#66389) solfilo válasza Wyll (#66387) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Processzortámogatási lista alapján belemegy minden 95W TDP AM3-as CPU-k, szóval a legerősebbek az Phenom II X4 és Phenom II X6 procik bele. (Sőt, belemennek az AM3+ 95W TDP-s FX procik is :Y , de azokat ne vegyétek, kevés alájuk a lap.)

DDR2 memóriákat elvileg kezelik a Phenom II széria tagjai, szóval szerintem ezzel nem lesz gond.

Hogy melyiket vegyétek? Amire keret van és megtalálható hardverapró AM3 szekciójában. Phenom II X4 és X6-ok között nézelődnék, a 95W TDP-s procikat keressétek. Ha nagyon szorít a keret, egy Athlon II X4 is érdekes lehet, a jelenlegi procit az is a földbe döngöli. Érdemes lehet benézni a Phenom II X4 topikba, hogy van e valami tapasztalat a lappal.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#66390) Wyll


Wyll
őstag

Köszi mindkettőtöknek! :R Átbeszéljük a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#66391) Synthwave válasza access_denied (#66381) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát igen. És a "no" nemet jelent. : D

Teljesen jól van fent az Intel oldalán, csak félreolvastad.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66392) Synthwave válasza Daw93 (#66380) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Miért ne lenne?

-----------------------------------------------------------------------

#66379 smokei2k12: Kb. 4 gombnyomás BIOS-ban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66393) access_denied válasza gtamate2 (#66386) üzenetére


access_denied
senior tag

#66386 gtamate2

és

#66391 [oWn]f4te

A nagy kattintgatásban tényleg benéztem.

Ha nem i5, hanem i7, akkor melyik típus az (K-s), ami használtan 70-75e Ft-ig bezárólag számításba jöhet?

Köszönettel.

(#66394) Synthwave válasza access_denied (#66393) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

i7-2600k ~ 50k
i7-3770k ~60-65k

S1155.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66395) access_denied válasza Synthwave (#66394) üzenetére


access_denied
senior tag

Negatív. Az alaplap már megvan 1150-es Z-s.

i7 4770K recommended? Vagy maradjak az i5 4690K-nál?

[ Szerkesztve ]

(#66396) Synthwave válasza access_denied (#66395) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jó az a 4770k.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66397) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Intel i5-4590 procit használok, de néhol érezhetőek a teljesítményének a határai, főleg játékos felhasználás alá (talán a Guild Wars 2 a legCPUigényesebb) érdemes lehet egy előző generációs i7-4790-re cserélni, vagy inkább egy új generációs i5-re, vagy nem kapnék olyan teljesítmény-javulást ami megér most 30 ezer forint kiadást? (ha feltételezzük, hogy 40-45e körül el tudom passzolni a mostanit)

(#66398) Synthwave válasza TeebyKay (#66397) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem inkább komolyabb VGA kéne mellé.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#66399) TeebyKay válasza Synthwave (#66398) üzenetére


TeebyKay
őstag

Asus gtx770 van most, az azért elég jó teljesítményű, meg jóval nagyobb összeg kéne a beújításához.

(#66400) Synthwave válasza TeebyKay (#66399) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És egy i5-4590 + GTX 770 nem elég??

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.