Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) Alastair' válasza Steelmanus (#36900) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Átlagos felhasználásra egy I3 szartig elég. 4 giga rammal és egy közepes vga-val eljátszol bármivel. Ez tény.
Ha vinyót használsz vehetsz be 300 ezres procit is, maga a rendszer sebesség érzete úgysem fog változni.
Ha dolgoztatja az ember a gépet, egy 4 magos AMD, 8 giga rammal és egy Sata3-as SSD-vel, olcsó és jó megoldás.
Aki meg nem tudja a pénzét hova rakni, az vegyen Intelt, tény, hogy erősebb, de duplájába is kerül.
A 17 ezres FM1-es 631-es 4magos Athlonnal, az Intel úgysem tud mit szembeállítani.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#36902) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Most van egy Intel Core 2 Quad Q6600. Annyira hülye vagyok a procikhoz, hogy egyáltalán vegyek én újat vagy jó ez?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#36903) _csocso_ válasza PumpkinSeed (#36902) üzenetére


_csocso_
senior tag

Attól függ mire használod, ha eddig megvoltál vele és nincs igényed erősebb teljesítményre akkor fölösleges cserélni. Ha már kevésnek érzed néhol, akkor új rendszerben kellene gondolkodni, mivel ezt leváltani egy 775-ös procival ésszerűen már nem lehet. ( Túl drága egy Q9xxx )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#36904) skydragon


skydragon
tag

Azért még a quadokal el lehet lenni+sajna ha cserélni kell egyszerűbb platformot váltanod az meg nem 2ft-t valóban irreálisan drágák a quad intelek.

(#36905) Steelmanus válasza Alastair' (#36901) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

A 17 ezres FM1-es 631-es 4magos Athlonnal, az Intel úgysem tud mit szembeállítani.
Meggyoztel, foleg mert a lapot is az ajanlasodra jeloltem meg papiron megvetelre, es ebbe lesz egy AMD Athlon II X4 641
Mivel a VGA-n sporolni kell igy boven eleg lesz, igaz hogy a 2800 MHz mag orajelet kicsit keveseltem elso ranezesre a sajat Athlon II X3 450 3200 MHz-hez kepest, de valamit valamiert.

Mas kicsit off.

GA-970A-D3 (AMD-AM3+) helyett megeri az a parszaz forint tobbletet a GA-970A-UD3 (AMD-AM3+) csak a proci tapellatasa szempontjabol, a tuning nem erdekel mert azt a sajat felelossegere teszi a tulaj, en a stabil mukodesert felelek. Az utobbi 8+2 fazisu es nagyobbak a hutobordak a lapon a tobbi nem eredekel, mert nagyon jo lapnak nez ki.
Nem tudod hogy emerico2004 boltban dolgozik vagy nagykerben, mert ha boltban akkor onnan vasaroltatnak a leendo tulajdonossal ugyanis majd Ő veszi meg a cuccokat Pesten.

[ Szerkesztve ]

(#36906) csucsbicep válasza Steelmanus (#36905) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Viszont az FM1-es Athlon X4 nem ugyanaz, mint a Phenom II-höz képest L3-al megcsonkított "szokásos" Ahtlon II, hanem Husky magos, ami már 4MB L2-vel rendelkezik és c2c nincs sok lemaradása a PH-hoz képest.

(#36907) gyenesmartin válasza csucsbicep (#36906) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Erősebb, mint egy I3-as? Ennyi kérdésem lenne még csak.

(#36908) Viktor77 válasza gyenesmartin (#36907) üzenetére


Viktor77
titán

Nehéz ilyen tesztet találni, de alapon egál, húzva erősebb. [link] Ekkor már számolhatsz egy plusz hűtővel is, mivel alapból is 100W-os a proci.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36909) csucsbicep válasza gyenesmartin (#36907) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ebben a tesztben egy A8-3850 van, de ez annyiban tér el a 641-től, hogy van benne IGP és 100MHz-el magasabb órajelen jár:[link]

(#36910) skydragon válasza gyenesmartin (#36907) üzenetére


skydragon
tag

szerintem egy I3 erősebb persze ahol HT közbeszól és optimálisan kihasználja amúgy szerintem jobb vétel az athlon jobb 4 nyers mag mint 2 és bizakodni a virtuális hatásban :D

(#36911) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Elég nehéz döntés. Játékokban kb egyforma, fogyasztásban meg kevesebb az I3. Plusz jobban fejleszthető.
Ti melyiket vennétek, ha az amd-t 17-ért az I3-at meg 23-ért tudnátok beszerezni? Úgy, hogy az AMD-hez még kéne hűtő is.

[ Szerkesztve ]

(#36912) Jim-Y válasza gyenesmartin (#36911) üzenetére


Jim-Y
veterán

Áá, ez így nagyon szubijektív kérdés.. én pl szubijektíven az i3-at venném, mert 955BE-ről váltottam és nem bántam meg, ha fejleszteni kell akkor van mire még bőven, illetve kissebb a fogyasztás, de én nem is használok semmi olyat ahol számítana a +2 natív mag :N üdv

(#36913) gyenesmartin válasza Jim-Y (#36912) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Én meg olyan játékokra venném ahol jól jönne a 4 mag (BC2, BF3, MP3 stb.)

(#36914) Viktor77 válasza gyenesmartin (#36911) üzenetére


Viktor77
titán

AMD: Valós 4 mag, tuningolható. FM1 már kifutott foglalat, plusz hűtő fog kelleni.
Intel: Nem kell hűtő, a mai napig jönnek 1155-be procik. Csak 2 mag (+HT), nincs tuning. 35W-tal kisebb fogyasztás.

MOD: De valóban, ha van 23K-d az i3-ra, és kéne a 4 mag, akkor ennyiért már van 955.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36915) Jim-Y válasza gyenesmartin (#36913) üzenetére


Jim-Y
veterán

akkor szerintem eldőlt, kell neked a 4 mag, ámbár ha az i3 23.000 lenne, akkor ennyiért már van Phenom II is..miért nem azt veszel?

[ Szerkesztve ]

(#36916) csucsbicep válasza gyenesmartin (#36913) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Single jó az i3, viszont multihoz kevés már a 2 mag.

(#36917) gyenesmartin válasza Jim-Y (#36915) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az örök körforgás miatt. Mert ahhoz is kéne egy hűtő aminél már csak +2-3 k-t kéne költenem egy vadi új I5 2300-ra.

(#36918) solfilo válasza gyenesmartin (#36911) üzenetére


solfilo
veterán

Jim-Y-nek igaza van, ez nagyon szubjektív. Én valószínűleg megvenném a 17k-s Athlont, az i3-nak 35%-os a felára hozzá képest. Terhelve ugyan többet fogyaszt, de idle megveri az i3-at (az A8-as eredményekből kiindulva). Tuning is az Athlon mellett szól, főleg, ha kis szerencsével gyárinál alacsonyabb fesszel lehet magasabb órajelen járatni. (de ezt a Llano topicban jobban tudják)

mod: de bepörögtetek! :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#36919) Jim-Y válasza gyenesmartin (#36917) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, egyszerű, vedd meg 23K-ért és ne vegyél rá hűtőt (még) de ne is tuningold kezdetben, majd pár hónap múlva veszel rá hűtőt, és meghúzod picit.. problem solved.

(#36920) gyenesmartin válasza Jim-Y (#36919) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Hol 23? Újonnan csak 965-öt látok 26-ért vagy 945-öt 25-ért.Csakhogy ha már vennék hozzájuk hűtőt többe kerül, mint egy I5, ami alapon erősebb, mint egy húzott phenom, jóval kisebb fogyasztással (kérdés, hogy elbírná-e a tápom). De ez így már eleve túl sokba kerülne nekem. Inkább az a 20 körül.
Egy 5770-eshez elég lenne 1360x768-as felbontásban egy I3 a minimum 30fps-hez? Multiban játszanék.

[ Szerkesztve ]

(#36921) Viktor77 válasza gyenesmartin (#36920) üzenetére


Viktor77
titán

Ugyanott, ahol az i3-at látod 23-ért. Aprón.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36922) gyenesmartin válasza Viktor77 (#36921) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen, de ez új akkoris :DDD .
Bár nagyon a 631-hez húz a szívem. Elég lenne 2-3 évig?

[ Szerkesztve ]

(#36923) Jim-Y válasza gyenesmartin (#36920) üzenetére


Jim-Y
veterán

Teli van az apró Phenom II-kel 22K körül... nem igazán értem a gondolatmeneted, ugyanis az i5 amiről beszélsz csak aprón kerül "harmincpárezerbe", boltban negyven fölött van, tehát amd vonalon újban, boltiban gondolkozol, intel vonalon meg aprósban?

Magyarán
Phenom II X4 apró-20-22K bolt-26-30K
Intel i5 apró-33K bolt 45K

a phenomra pedig elég egy 8K-es Gaia, vagy F13 PRO

(#36924) gyenesmartin válasza Jim-Y (#36923) üzenetére


gyenesmartin
őstag

AMD-nél sokkal kisebb az árkülönbség. Aminél még szerintem megéri az új. Plusz hűtővel meg majdnem ott van ahol az I5, amire már nincs pénzem.
Remélem érthető a gondolkodás menetem.
Na de akkor elég lenne a 631 pár évig? Utána meg úgyis új alaplap plusz proci lenne.

[ Szerkesztve ]

(#36925) csucsbicep válasza gyenesmartin (#36924) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Szerintem itt már minden ki lett tárgyalva, ezek alapján neked kell dönteni hogy hogyan szeretnéd..

Így nehéz megmondani, hogy meddig lesz elég, de valószínűleg a 4 mag még nem most fog elfogyni.

[ Szerkesztve ]

(#36926) miresz válasza gyenesmartin (#36924) üzenetére


miresz
veterán

Én AM3+-ba fektetnék pénzt inkább,mert hosszú távon fejleszthetőbb marad,az FM1 meg már halott. Nézz itt az aprón Phenom x2-eseket,amik fixen 4 magosíthatóak,dr az utóbbi 1 hétben amit rendeltem Athlon x3-asok (kb 10 db) abban mind oldható volt a 4. mag+az L3 chace is.

(#36927) gyenesmartin válasza csucsbicep (#36925) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Egy kicsit gondolkozva. Ha most vennék I3-at akkor még 1-2 év múlva is el lehetne adni 20 körül. Akkor meg már nem kéne sokat költenem egy i5-re. Elég lenne 10-12K is. Ezzel meg gondolom el lennék egy darabig. Ha meg 631-est akkor lehet, hogy most jobban mennének, de a fejlesztés is többe kerülne.

(#36928) atti_2010 válasza gyenesmartin (#36924) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A tendenciát nézve 4 mag még 2-3 évig kiszolgálhat ha közben kijönnek a szoftverek, játékok amik kihasználják az APU-ban rejlő erőt akkor lehet hogy elég ha veszel majd egy A8-3870k-t az FM1 lapodba és újjászületik a konfigod.

2 év múlva te nem kapsz 20K egy I3 -ért az 100%. nézd meg menyiért mennek az 1156-os I3-ak 15-16k.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36929) Steelmanus válasza csucsbicep (#36906) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a megerositest, igen nezem a magokat es a cache-t az AMD hivatalos oldalan.
Eldolt a kerdes, mar nem valtoztatok, eltettem alternativakent 1-2 linket egyeb eshetosegre.
Ezzel a lap a proci + procihuto eldolt, mar lefixaltam. Amugy ha Intel vonal lett volna akkor is le lett volna cserelve a procihuto, alapelvem hogy nem kell e gyari semmibol, mert nem az en gepem es nem hiszem hogy egy koleszban ne vennek ra a tulajt hogy nezze meg mit bir a proci tuningal, akar Intel akar AMD. Akar tuningolhat is nem az en dolgom, viszont a procihuto mersekelt tuningra van meretezve, ha Intel lett volna, akkor egy Arctic I30 lett volna rajta.

Koszonom a sok segitseget Mindenkinek, azert meg vissza-vissza nezek a topikba, es Lord Vader valaszat is megvarom amit a lappal kapcsolatban kerdeztem Tőle.

(#36930) Viktor77 válasza Steelmanus (#36929) üzenetére


Viktor77
titán

"mert nem az en gepem es nem hiszem hogy egy koleszban ne vennek ra a tulajt hogy nezze meg mit bir a proci tuningal"

i3 esetén bajosan vették volna rá, tekintve, hogy 1 MHz-et sem lehet húzni. :) Ezért is tökéletesn hozzá a gyári hűtő, mert bőven elbír vele, így halk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36931) gyenesmartin válasza atti_2010 (#36928) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Na mindegy I3 mellett döntöttem. Húzni úgysem nagyon szeretek processzort.
Azért 20-ért el lehetne 1 év múlva nem?

[ Szerkesztve ]

(#36932) Viktor77 válasza gyenesmartin (#36931) üzenetére


Viktor77
titán

Már most is annyiért megy. Szerintem nem, ráadásul közben jönnek az új i3-ak is. De persze én is csak találgatok.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36933) gyenesmartin válasza Viktor77 (#36932) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha ahhoz veszem magam, hogy a másfél éve vett 5770-em 21 volt (igen újonnan. Az xtremekkel együtt le volt árazva). Most meg használtam olyan 20K körül van.

(#36934) csucsbicep válasza gyenesmartin (#36931) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valószínűleg nem, de attól is függ, hogy garis, dobozos, jár hozzá hűtő vagy sem stb. 20-ból már olyan rengeteget nem fogsz rajta bukni.

(#36935) gyenesmartin válasza csucsbicep (#36934) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Na meg gondolom az I5 is olcsóbb lesz.

(#36936) skydragon


skydragon
tag

ha nem kell tuning+alap dolgokra játék,netezés stb..I3 is jó vétel fizikai mag előnye pl.tömörítésekben és egyéb feladatokban jön ki+pl. a BF3 is már elég jól használja a több magot.

[ Szerkesztve ]

(#36937) Whysperer válasza gyenesmartin (#36935) üzenetére


Whysperer
addikt

nem tudom mindehol i3aznak holott ha jonnek azok a programok amik tobbszalasak es fxeket vagy az oktoberi uj amdket kihasznaljak. raadasul huzhatoak is( es nem atom verseny tunningra gondolok hanem arra hogy megveszel egy procit hasznalod es mindhuk egy ev mulva nem lesz epeg alapon,viszont ha huzol rajta akkor kihajtja az akkor uj vgadat. ilyen szempontbol nem erdemes i3-at venni. foleg,hogy talalomra alapozol hogy eltudod-e vagy sem adni. ) Sz.tem ez nem logikus gondolkodoas hosszu tavra. folge, ha jatszol is rendesen.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#36938) Whysperer válasza skydragon (#36936) üzenetére


Whysperer
addikt

En sok mindent gennek de i3-at nem. akkor inkabb A8

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#36939) Jim-Y válasza Whysperer (#36937) üzenetére


Jim-Y
veterán

de ez a "ha jönnek a többszálú programok" no comment... már évek óta jönnek, csak jönnek, csak jönnek.. :U

(#36940) Alastair' válasza Steelmanus (#36905) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én egy kicsit ingoványba kerültem a hsz-edben, mert FM1-es Athlont emlegetsz, és AM3+os lapot. most akkor, hogy is van ez? Kicsit nem látom át. :D
A 641-es Athlonra nem kell másik hűtőt venni, arra elég a gyári is. 3.2GHz-en azzal ei elmegy. Főleg ha bírja alapfeszen.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#36941) miresz


miresz
veterán

Azt valaki esetleg tudja,hogy a Trinity után mi fog érkezni az FM2-es foglalatba?

(#36942) Steelmanus válasza Viktor77 (#36930) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, tudom hogy az Intel egyes szeriait nem lehet tuningolni. De nem is akartam I3-at, mint irtak - talan Te is - az I3 egy irodai proci. Es azert egy fiatalembernek mem rakunk ossze egy olyan gepet - amiben a logikabol kiindulva irodai VGA van - tehat a proci sem lehet ugymond irodai, meg akkor sem ha az a jelen helyzetben meg jo jatekra is.

(#36940) Lord Vader Ahhh.. de jo hogy itt vagy, neztem a CPU listat a lapnak neztem a lap CPU listajat de ezt akkor beneztem. Az Fx maradt a fejemben. Keresek egy F1-es lapot, Nagyon koszonom hogy szoltal. Megyek a lapos topikba nem offolok itt tovabb, bar elobb nezek egy F1-es lapot 20 K korul.

[ Szerkesztve ]

(#36943) bluyoo válasza Steelmanus (#36942) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"az I3 egy irodai proci" megnézném azt az irodát :DDD Talán még a G620 annak nevezhető.
Ezek szerint az én I5-ösöm is irodai mert nem lehet húzni?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#36944) Steelmanus válasza Alastair' (#36940) üzenetére


Steelmanus
addikt

Meg is van, GA-A75-D3H igy viszont az eredeti kerdesem mar targytalan, mert ez is 4+1 fazisu.

Koszonom hogy szoltal.

(#36943) bluyoo Azt en is :) mindenki nyomatna a gamet, de nem is en adtam ezt a "nevet" neki, es nem is akarom leszolni az I3 tulajokat. Ezt regebben is irtam, en mer eleve egy nativ 4 magos rendszerben gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#36945) Alastair' válasza Steelmanus (#36944) üzenetére


Alastair'
nagyúr

FM1-es Athlonnak pont elég. Szerintem :K

2012-ben már nem szabad 2 magos procit venni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#36946) Viktor77 válasza Alastair' (#36945) üzenetére


Viktor77
titán

Ez a legnagyobb hülyeség amit hallottam. Amíg egy 955 teljesítményét hozza egy i3, addig miről beszélünk?
Minden játékra elég ultrára is akár. Eddig nagyjából egyetlen! olyan játék van, ahol gyengébben teljesít, ez a BF3 (az is csak online, és 64 fős szerveren). Ahogy Jim-Y is írta, mindenki mondja, hogy jönnek-jönnek a 4 szálas programok, de azok valahogy csak nem akarnak megérkezni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36947) Storms


Storms
őstag

Köszi mindenkinek akkor valószínű marad a Phenom II X4 955...Más gondom nincs vele a melegedésen kívül, TX3-al most netezés közbe 39 fokos, igaz vissza van véve a fordulat BIOS-ban, de ha elkezdek játszani igy nyáron akkor nagyon hangos tud lenni. Télen nincs gond. Mire érdemes lecserélni Intel-ből? I3 2100, I5 750 ? AMD Fx4100-ra?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#36948) miresz válasza Storms (#36947) üzenetére


miresz
veterán

A felsoroltak közül egyikre sem. Fx6 vagy Fx8-as széria,vagy i5 2xxx vagy i5 3xxx szériára.

[ Szerkesztve ]

(#36949) Alastair' válasza Viktor77 (#36946) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez nézőpont kérdése.
Nem csak játékra használják az emberek a gépet Ez az egyik szempont. Az rendben van, hogy játékokban tud annyit mint egy 4 magos Athlon. De mi van akkor ha egy 4 magos Athlont újonnan megveszel 18 ezerért, míg a 2 magos I3, 30 ezer. Játékban kb egyformán teljesítenek, pláne magas felbontáson, de mi van akkor ha esetleg olyanra is használja mellette az illető, ahol hasznát veszi a 4 natív magnak? Akor is jobb vétel lesz az I3?

"mindenki mondja, hogy jönnek-jönnek a 4 szálas programok, de azok valahogy csak nem akarnak megérkezni." - ezt te se gondolod komolyan.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#36950) Viktor77 válasza Alastair' (#36949) üzenetére


Viktor77
titán

Amit apróról veszel 1 év garis i3 2/3-adannyiért az miért nem jó? Mert olyan valaki adja, akinek nincs üzlethelysége? Az üzlet nem zárhat be a vásárlásod után 2 nappal? (Ráadásul a használt is tökéletes, hiszen tuning egyáltalán nincs, minden proci gyári állapotú.)

A népprocesszoros tesztben vannak munkaprogramok, ahol testvérek közt is minimum egálra jön ki az i3 és a 955, ami ugye erősebb mint a tárgyalt Athlon.

Sorold kérlek azt a millió programot, amit már teljesen 4 szálra írtak (bench ne legyen benne).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.