Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) wrongduke válasza wrongduke (#5150) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Megint én...
Bocsánat a drámáért. Annyira sürgős lett, hogy egy újracsomagolt Brother HL-1222WE lett a vége. Megoldódott mára...
Részvét nyilvánítás jöhet privátban...

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#5152) Prego


Prego
senior tag

Sziasztok!
Szeretném kicsit fejleszteni a koros perifériáimat. Jelenlegi Canon Lide 60-hoz már kell egy virtuális gép, a szintén koros Minolta 1300W-m már nehezen veszi fel a lapot, kézzel kell segíteni, és ha nyomtatni szeretnék át kell mennem laptoppal a város másik végébe.
Néha kell jegyet, beszállókártyát, szerződést nyomtatnom, aláírva beszkennelni. Szóval egy hálózatos lézer, vagy multi masina kellene, ami szépen kommunikál Androiddal és Windows 10-11-el. Eddig három típus néztem:
-HP LaserJet M140we: itt a szoftveres támogatás (hiányát) róják fel neki. HP fiókom mondjuk már van, szoktam is nyomtatni Androidról másnál.
-Brother DCP-1622WE: erről sok rosszat nem olvastam, kézirat beszkennelt képével nem volt megelégedve valaki.
-Canon i-SENSYS LBP621Cw: ez már színes, kell mellé scanner, de úgy olvasom nincsenek vele nagy bajok.
Ti melyiket ajánlanátok?

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#5153) Shadowbull


Shadowbull
addikt

Brother HL-L3230CDW vélemény? Ez a legolcsóbb duplex képes színes lézer Brother, amit találtam.

Ritkán nyomtatunk és keveset, viszont színes kell, duplex kell, wlan kell.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#5154) nimfas válasza Shadowbull (#5153) üzenetére


nimfas
addikt

Ritkán és keveset..... kellékanyag mennyire húzós hozzá?
Többnyire azt figyeltem meg, hogy olcsó nyomtató drága festék, dob. Drága nyomtató olcsó hozzávalók. :DDD

1000 oldalas gyári tonerek 67.000 Ft
1400 oldalas utángyártott 25.000 Ft

Hozzávetőlegesen a saját régi szar HP 2015DN-emhez a fekete utángyártott toner
7000 oldalas fekete 5.790 Ft

Kár, hogy nincs belőle színes nyomtató. :)

[ Szerkesztve ]

(#5155) Shadowbull válasza nimfas (#5154) üzenetére


Shadowbull
addikt

Oszinten szolva nem tudom. Jelenleg egy olcsobb tintasugaras Canon van, amiben szerintem valami idoszamlalo van, mert akkor is fogy a tinta ha nem hasznalom :) Januarban vettem bele egy XL nevu fekete patront, es mar lassan megint elfogy, pedig nem nyomtattam vele max. 20-30 oldalt. 15-20 euro egy ilyen patron.

Gondolom a lézerbe dragabb a toner, de talan nem kell kethavonta ujat venni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#5156) nimfas válasza Shadowbull (#5155) üzenetére


nimfas
addikt

Plusz ha nem használod nem szárad bele. :)

(#5157) #54597376


#54597376
törölt tag

Üdv! Tanácsot szeretnék kérni. Iskolába, főleg bizonyítvány és oklevelek nyomtatásához keresek "olcsó és jó" lézernyomtatót.

1. Ragaszkodsz a lézerhez?
Mindképp lézerest kell vennem
2. Fekete vagy színes?
Fekete
3. Mire használnád?
99%-ban csakis szöveg nyomtatására
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
változó, néha havi ~100 oldal, de van amikor a többezer oldal is összejön
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
nyáron max 1 hónap
6. Milyen funkciókat vársz el?
duplex
7. Mennyi a keret?
300€
8. Árérzékeny vagy?
olcsó legyen, toner és dob se kerüljön egy vagyonba,
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat?
jöhet az utángyártott

(#5158) Shadowbull válasza Shadowbull (#5153) üzenetére


Shadowbull
addikt

Na, asszony megvetozta, neki mindenkeppen kell szkenner is...

Van valakinek egy jo tippje? Szines lezer, duplex, wifi, szkenner, es zart papirtarto.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#5159) PociAti válasza Shadowbull (#5158) üzenetére


PociAti
senior tag

A színes lézernyomtatók piaca nagyon gyenge. Drágák és rettenetesen magas az üzemeltetési költségük, ezért alig fogynak. Egy-egy konkrét típusból a teljes, kb. 3 éves életciklus alatt ha 50-et eladnak, és ez már jó adatnak számít.
Releváns tapasztalata, tehát pár másik konkurenciával összehasonlított képe nem sok embernek van (vagy talán senkinek). Miért is venne valaki egy életcikluson belül több különböző típust?

Ha tetszik egy színes lézernyomtató paramétere, akkor vedd meg. A nyomtató árát, és az üzemeltetési költségét te is látod (TN-243-as vagy TN-247-es toner kell bele). Egy készlet, 3000 fekete illetve 2300 oldal kapacitású, festékkazetta ára 137.000 Ft, így ideális esetben a színes oldalak lapköltsége 55 Ft-ra jön ki (gyakorlatban ennél magasabb lesz).

(#5160) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Olcsó mono lézer nyomtatón keresek, az ajánlóban lévő Brother jó is lenne, úgy látom az ajánlottmultifunkciós verziója alig drágább tőle. Van köztük lényeges különbséf vagy valóban +5 ezerér kapok hozzá egy scennert is?

(#5161) CHIPman válasza Pharaoh (#5160) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Melyek lennének ezek? A 1222WE és 1622WE között inkább 18k van alsóhangon, mint 5.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5162) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Sziasztok,

ezek közül szeretnék egyet: HP 107a illetve az itt ajánlott Brother 1222, de nem tudok dűlőre jutni.
Ti melyik mellett döntenétek és miért?
Köszi.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#5163) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót, köszönöm a sok hasznos infót! Leginkább egyetemi, kétoldalas anyagokat nyomtat a párom, én pedig főként 4xA6 GLS/Foxpost etiketteket, illetve scannelek.

1. Ragaszkodsz a lézerhez? Szóba jöhet tintasugaras is? (Ha nem tudod, az se baj. Ha "mert csak" vagy mert már eldöntötted korábbi tapasztalatok alapján, és rendíthetetlen vagy, írd le! Nem fogunk feleslegesen győzködni.)
szerintem a ff lézer az ideális választás számomra, van, hogy 1 hétig nem nyomtatunk, van, hogy egyszerre 200 oldalt.
2. Fekete vagy színes? (Jól gondold át! A "jó lenne néha színes" elég sokba is kerülhet! Biztos nem tudsz meglenni nélküle? Nem tudod máshogy megoldani vagy épp kihagyni félévente 1-2 alkalommal azt a színes nyomtatást?)
nem kell színes
3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)
eginkább egyetemi, kétoldalas anyagokat nyomtat a párom, én pedig főként 4xA6 GLS/Foxpost etiketteket, illetve scannelek.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
ff - havi 20-400 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
2-3 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, direct WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
WiFi - telefonról nyomtatunk sokat, ez nagyon fontos! Szkenner megy még sokat, szeretem, ha automatán be tudja húzni, nem csak az egyesével berakós verzió van. Kétoldalas nyomtatás automata forgatással. Szkennelni kétoldalas anyagokat ritkán szoktam, ha kell, azt megoldom kézi forgatással. Gondolom a másolás alap, ha már szkennelni tud.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Rugalmas a keret, az összefoglalóban ajánlott DCP-L2532DW még belefér, de ha van jobb ár-érték arányú magasabb kategóriában, az is érdekel.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Közepesen vagyok árérzékeny, egyszer akarok venni jót. Ha úgy ítélem meg, hogy nagyon rosszul lőttem be az árkategóriát, amiben keresgélek, van lehetőség módosítani.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat?
A HP-féle 25-30 ezres tonertől távol tartanám magam, de nincs bajom a gyári megoldásokkal sem.

Előre is köszönöm szépen az ajánlásokat!

https://barbieripnk.hu/

(#5164) InterWave válasza jeni (#5135) üzenetére


InterWave
csendes tag

A cartridge-ok tölthetők, de nem ilyen egyszerű, mert chip van rajtuk és a nyomtató firmware kommunikál velük, ha egyszer kiürült akkor hiába töltöd nem engedi használni. Rendesen meg van oldva , hogy minden sarkon ne tudják "megbuherálni".
Két lehetőség van.
Drágább, de nem kell a nyomtató firmware-jét feltörni/crack-elni: Ilyenkor egy új chip is kerül minden töltésnél a toner cartridge-ra, így viszont nem olyan olcsó de mindenképp olcsóbb az eredeti tartozéknál.
A "költséghatékonyabb" megoldás a nyomtató firmware-jének feltörése és akkor mehet a filléres töltés, elég a chipet leragasztani. Profi nyomtatós cégek meg kell tudják csinálni, tele a net vele hogy kell.
DE!
Ha csak néha nyomtatsz és nem ipari mennyiségben akkor én az eredetit ajánlanám, mivel azokat garantálják, hogy nem DOA és tutti por van bennük, valamint kiküszöbölöd, hogy valami sz*r toner tönkrevágja a drum unit-ot....ami szintén filléresen cserélhető (csak a henger) de ahhoz is fel kell törni a firmware-t. Azt sem ajánlom.
Érdemes egy költségszámítást végezni a toner, drum, fuser, roller-ekkel és mindenképp ficcs egy copy shophoz képest, így tehát csak ipari mennyiségnél trükközz...
P.S.: én eredeti új cartridge-ot vettem.

[ Szerkesztve ]

(#5165) CHIPman válasza CHIPman (#5143) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Itteni ajánlásra vettem egy Brother 1222WE-t, a célnak teljesen megfelel, a gyári tonert másfél év alatt sem sikerült kifogyasztani, és gyönyörűen nyomtatott eddig.
Most elkezdett hibákat ejteni, vízszintesen mindig ugyanott, függőlegesen kerek 75mm-enként ismétlődve egy kb 2x2mm-es "v" alakban nincs festék. [kép] Garanciális, de ha itthon javítható/tisztítható, nem küldeném vissza, mert ha visszaadják a pénzt, másfélszer ennyibe kerülne. :D
Találtam egy videót, aminél van egy lista bizonyos nyomtatók különböző dobjainak méreteiről, de ez a nyomtató pont nincs benne, és semmilyen más TN1090 toneres sem, és máshol sem találom, vaktában pedig nem szeretnék hadonászni. Tudja valaki, merre nézelődjek pontosabban?
Köszi előre is a segítséget.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5166) nimfas válasza CHIPman (#5165) üzenetére


nimfas
addikt

Ez nem DOBegység? [link] Ez eredeti, van utángyártott is.

(#5167) CHIPman válasza nimfas (#5166) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ujat nem vennek ha nem muszaj, akkor inkabb visszakuldom gariban. Tisztitassal nem erdemes probalkozni?
Ha tenyleg baja van, akkor jo, hogy a dragabb gepet veszi az ember hogy ne a dobbal egyutt legyen a toner, erre a dob romlik el elobb, minthogy kifogyna a toner. :D

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5168) nimfas válasza CHIPman (#5167) üzenetére


nimfas
addikt

Hát ezt neked kell mérlegelni.... De ha gariban visszaküldöd akkok nem az lenne a normális, hogy egy másik ugyanolyan gépet küldenek és nem az akkori árát küldik vissza?
Nekem egy ősrégi (15 éves minimum) HP 2015DN nyomtatóm van, monó lézer, duplex, lan+usb.... a képe már nem az igazi (inkább sötét szürke mint fekete), de lecserélni nincs szívem olyan olcsó hozzá a toner. :) 4-5000 Ft a 7.000 oldalas. :Y

(#5169) CHIPman válasza nimfas (#5168) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mivel beszeltem a brother supporttal, valszeg a penzvissza nem opcio, de ha kiskeren keresztul gariztatnam, nekik jobban megeri az a verzio valoszinuleg, 99%ban ezt jatsszak, nem egy ilyen sztorim volt tobb kiskerrel is, igy amit olcson vettem es meg garis de otthon javithato, azt nem szoktam mar gariztatni, inkabb elbukom a garit, es megtartom az olcsobban vasarolt termeket.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5170) axioma válasza CHIPman (#5169) üzenetére


axioma
veterán

Garisorrend: javitas, csere, penzvissza - ha van ugyanolyan termek, nem adhat vissza penzt -- persze csak elvben, de neha eleg az hogy tudod hogy ez a szabalyt, es jogi kovetkezmenyeket emlegetsz... majd a masik 99-en nyer, neked meg a macerat elkerulendo "talal" egyet.

(#5171) magicbox


magicbox
senior tag

Nem picit kiestem a nyomtatók világából, most vittünk ki egy új HP lézer szutykot egy ügyfélnek... Konkrétan agyvérzést kaptam, regisztrálni kellett, net nélkül (wifi) nem is működik, USB-ről nem is nyomtat. Ez a HP smart szutyok, meg minden szemét... Gondolom a forced fw frissítések miatt, hogy ne lehessen más tonert használni... Ránéztem a monokróm HP lézerekre, és konkrétan már csak ilyenek vannak. Ez komoly? Komolyabb otthoni, illetve mikró vállalalkozásnak mit ajánlanátok? Nem kell wifi, sőt kifejezetten előny, ha nincs és hálózati nyomtatás se kell. Sima szkennelés, monokróm nyomtatás, utángyártott toner, erős papíradagoló, ami nem törik le egy lehelettől. Léteznek még ilyen modellek?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#5172) Lonsi


Lonsi
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek nyomtató választásban. Abszolút nem vagyok otthon a témában, ezért is kérek segítséget.
A legfontosabb szempont a megbízhatóság.

1. Ragaszkodsz a lézerhez? Szóba jöhet tintasugaras is?
Igen lézert szeretnék.
2. Fekete vagy színes?
Fekete, nem nyomtatok színesen.
3. Mire használnád?
Kizárólag szöveg file-ok nyomtatására.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Cca 2000-3000 oldal/hó.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
2 hét.
6. Milyen funkciókat vársz el?
Csak nyomtatni tudjon, de azt nagy megbízhatósággal. Nincs szükség multifunkciós működésre, sem bárminemű hálózati kapcsolódásra. Egy géphez lenne kötve usb kábelen keresztül.
7. Mennyi a keret?
A keret cca 100.000 Ft, de rugalmas.
8. Árérzékeny vagy?
Nem, az árérzékenység másodlagos.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat?
Nem szempont, de nyilván ha van utángyártott kazetta fele annyiért, akkor azt tenném az eszközbe.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Luk én vagyok az apád. Apa-apa akkor én vagyok a te Lukad.

(#5173) leroyclub


leroyclub
senior tag

Kinéztem egy HP nyomtatót: HP LaserJet MFP M234sdwe
Kicsit jobban utánanéztem és valami korlátozást talátam az e betű nélkülihez képest, illetve az ára is majdnem dupla a sima M234sdw-nek. Mit jelent pontosan az e betű ezeknél a hp nyomtatóknál?

(#5174) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Udv.
Xerox 3010 kezdi azt csinalni, hogy nem ragad meg a por a papiron rendesen, siman el lehet kenni kezzel. Illetve a lap szelen huz vegig egy halvany maszatot. Dobcsere megoldja-e, lehet egyaltalan? Vagy mi a megoldas?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5175) PociAti válasza CHIPman (#5174) üzenetére


PociAti
senior tag

Eredeti tonert használsz?

(#5176) CHIPman válasza PociAti (#5175) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mar nem, mert azt hittem a toner a rossz, es vettem masikat, de a hiba eredeti tonerrel jott elo.

hardverapro.hu/tag/chipman

(#5177) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Sziasztok!
Átfutva a bevezetőt engednék a biztatásnak és kérdezek:
Csak az igénybevétel miatt írom, talán az átlagos háztartási mennyiségnél valamivel több oldalszámra keresnék egy számítástechnikában kevéssé jártas nyelvtanárnő részére kisméretű, gazdaságos (lézer) multifunkciós eszközt. Most induló piackutatás, még alig néztem a kínálatot. Azt látom, hogy a HP nagyon szeretné a usert kontrollálni (az M140 csak állandó netes kapcsolat mellett nyomtat), valami Xerox is szóba került, de még nagyon az elején vagyunk.
Orientálnátok? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#5178) atua válasza Ba.G (#5177) üzenetére


atua
aktív tag

persze,
összefoglaló -> ajánlott nyomtatók

(#5179) Janusz001


Janusz001
őstag

Üdvözlet. Irodában kellene kis rendet vágni nyomtató téren, amire szükség lenne:
multifunkciós (fénymásol/scan/nyomtat) mono lézer, napi néhány oldallal, alkalmanként 20-30, szóval nem lenne agyon hajtva.
Ami fontos lenne, az a wifi, kb. 4-5 ezközről lenne használva, eddig szórakoztunk a laptopok pakolásával, kábel dugdosással, na ezt el akarjuk felejteni. Az ajánlóban említett Brother DCP 1622WE megfelel erre a célra? Ahogy nézem a toner is barátságos áron van hozzá.

(#5180) helgi


helgi
aktív tag

Nekem egy HP LaserJet M1005 MFP van. Arra gondoltam lecserélmém egy duplexesre, akár fekete-fekér vagy akár színesre. Ám abból amiket olvasok lehet inkább maradok ennél. Szerintetek? Érdekelne még, hogy mekkora a legkisebb hőmérséklet gyakorlatilag, ahol még normálisan működik?

(#5181) PociAti válasza helgi (#5180) üzenetére


PociAti
senior tag

Ne cseréld le.

A specifikációban benne van, mely hőmérséklet tartományban működik megfelelően.

Viszont a gépedbe való 2.000 oldal kapacitású gyári toner, a HP Q2612A kb. 30.000 Ft. Az utángyártot pedig kb. 2.000 Ft.

Ez eredeti toner nem véletlenül drága, polimereket, viaszt, gyantát és ki tudja mi mindenből áll. Az utángyártottak pedig olcsó szénpor és egyéb állagjavítók keveréke. Ezáltal teljesen eltérően működhetnek.

Ezért olyan gyakori jelenség az utángyártottaknál normál hőmérsékleti viszonyok között is, hogy a nyomatot le lehet dörzsölni a papírról, mert nem süti bele a papírlapba. Nem tartalmazza azokat a drága összetevőket, amik megolvadnak, vagy amelyek a szép fekete színért felelősek. Hidegben és párás közegben még rosszabb eredményt érnek el tartósság szempontjábóll. És a standard összetétel csak az eredetitől várható el. Gyakorlati tapasztalatot felesleges leírni hamisított toner esetén. Ha az egyik utángyártott jól működik, a másik lehet hogy nem (még ha azonos is a két termék csomagolása, mert a por érkezhetett más üzemből, vagy akár más országból. Jellemzően azt se tudják mit forgalmaznak a magyar eladók. Vagy előre csomagoltan kapják, vagy ők maguk csomagolják át.)

(#5182) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok.

Szeretnék egy nyomtató, ami tud szkennelni, de viszont nem lenne használva mindennap.

Azért gondolnék lézerest venni, mert az a patronossal ellentétben, nem szárad be. Jól gondolom igaz?

Nekem hosszabb távon jobban megérné. Meg nem olyan lassú, mint a patronos, ami szarakodik nyomtatás előtt.

Kb 50.000Ft -om lenne rá. Van valami jól bevált márka?

Köszi előre is.

(#5183) helgi válasza PociAti (#5181) üzenetére


helgi
aktív tag

Ez az után gyártott toner kb 10 éve benne van. Akkor lett beletéve, aztán 2 év használat után lecseréltük egy ugyanilyen csak színes, wifisre, tehát fent volt a padláson télen nyáron.. Majd kb 2 éve kb. el kezdtük használni ugyan azzal a tonerral, nincs semmi baja. Viszont 2 hónapja a garázsban használom, ahol ugye +5 fok van. Két naponta egy oldalt nyomtatok vele, ezért kérdeztem. Ha duplexesben gondolkodnék, (mire) lenne értelme lecserélni?

(#5184) PociAti válasza SoulReaver (#5182) üzenetére


PociAti
senior tag

Mai napig a Brother DCP-1622WE az ajánlott nyomtató.
Sajnos elég gyatra ez a piac, nem nagyon jelennek meg új készülékek. Főleg nem olyan tartós gépek, amit kedvező áron lehet üzemeltetni.

Épp most hirdet valaki ilyen készüléket a jófogáson 50k-ért, extra tonerral.

Amúgy az árukereső alapján 60k lenne a készülék és 8k a gyári toner. 3 év garanciával.

(#5185) PociAti válasza helgi (#5183) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha működik, akkor működik. Ezt nem lehet a toner ismerete nélkül megmondani. Ki kell próbálni. Azok a régi HP készülékek még elég nagy teljesítménnyel fixálták a festékport. Van rá esélyed, hogy működni fog.

Duplexes készüléket ne vegyél, ha nem muszáj. Az irodai célra szánt nyomtatókban van csak duplex, ami egyéb árnövelő szolgáltatással együtt kerül a gépbe.
Belépő szintű gépek között a Brother DCP-L2512D elfogadható. De ez drágán üzemeltethető eredeti kellékkel és ha jól emlékszem ez már LED-es, és nem lézeres. Kisebb teljesítményű, mint a te régi HP-d.

(#5186) SoulReaver válasza PociAti (#5184) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm!

Ehhez adnak indulóba tonert is?

(#5187) bedvóter


bedvóter
tag

Sziasztok !
A Brother HL-1222WE még mindig ajánlott ritkán és kevés oldal nyomtatására ?
Kell-e hozzá rögtön valami tartalék alkatrészt vásárolni ?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#5188) PociAti válasza bedvóter (#5187) üzenetére


PociAti
senior tag

Igen, ajánlott.

Viszont ha ritkán és kevés oldalt kell nyomtatni, akkor pont elveszik a legnagyobb előnye, az alacsony fenntartási költsége.
Logikai bukfenc.

Helyette akkor már lehetne olyan nyomtatót venni, ami több szolgáltatást nyújt, jobb (pl. nagyobb dpi), viszont drágábban üzemeltethető.

(#5189) bedvóter válasza PociAti (#5188) üzenetére


bedvóter
tag

Nincs szükség több szolgáltatásra.
Az ajánlóban pont a ritka és kevés nyomtatásra volt ajánlva.
Amúgy te konkrétan mit ajánlanál ?

[ Szerkesztve ]

(#5190) PociAti válasza bedvóter (#5189) üzenetére


PociAti
senior tag

A ritka nyomtatásra, a lézer (LED) technológia van ajánlva (a tintással szemben), nem ez a konkrét modell.
Ez a nyomtató korábban 35.000 Ft-ba került az eredetei 1500-as toner mellé adtak +1500 oldalas tonert. Azért verte fel a piac ilyen magasra, 60.000 Ft-ra az árát, mert konkurensekhez képest olcsón üzemeltethető.

Az árak elég dinamikusan hullámzanak, ezért azt kellene ajánlani, ami éppen olcsó.
https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/lezer-nyomtato/?orderby=1

Ezek közül kellene megtalálni ami szimpatikus, és a kellékek árának is utána kellene nézni, hogy a következő 8 év során mekkora lenne a teljes összeg.

(#5191) bedvóter válasza PociAti (#5190) üzenetére


bedvóter
tag

Most 45e-ért megkapható.
Köszönöm.

(#5192) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Eddig egy Canon LBP5050-es nyomtatóm volt, de megadta magát. Tudásban ez alá nem mennék így ez menyire jó választás?

A márkánál is maradnék, de ha van sokkal jobb ajánlat ezen áron akkor meghallgatom azt is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#5193) bedvóter


bedvóter
tag

Brother nyomtató regisztrálása jelenleg sem működik a hivatalos weboldalon (naná ez magyarország, ami előre megy, nem hátra).

(#5194) PociAti válasza bedvóter (#5193) üzenetére


PociAti
senior tag

1, Hagyjuk a politizálást! Ez egy szakmai fórum, nem facebook vagy kocsma.

2. A regionális központ Bécsben van, a szerverek pedig az USA-ban. Vásárlástól számított 60 napod van regisztrálni. Ha nem megy, küldj nekik levelet. Ha technikai probléma van, amiatt biztosan nem fogsz lecsúszni az ingyenes kiterjesztett garanciáról.

(#5195) SoulReaver válasza bedvóter (#5193) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én ezt vettem végül: HP LaserJet M140we (7MD72E)

Gyors, multifunkciós és 45.000Ft Emagon. Van mindene és Wifis.

(#5196) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello.rendeltem egy brother 1622 we multinyomtatót Akciós volt ingyen postával.remélem beválik.egy xerox 3117 vált le sajnos elhalálozott

(#5197) bladislavvv


bladislavvv
csendes tag

Sziasztok.otthon használatra keresek multifunkico lézeres nyomdát,nem olyan sokat van használva van hogy hónapokig nincs is,lézeres nem szárad be.Ezt a kettő nézegetem,véleményetek vagy esetleg tipp más nyomdára?:
- Brother DCP-1622WE
-HP LaserJet M140we

(#5198) bladislavvv


bladislavvv
csendes tag

esetleg e két nyomtato ár kategoriaban nem tudok ilyen hasonlot amibe benne van a papir hogy ne látszódjon

(#5199) wwwolfman


wwwolfman
tag

Sziasztok!

Használt gépben gondolkodnék. Otthoni használat lenne a cél, a párom szeretne színeset, én megnéztem a toner árakat, onnantól annyira nem.... Szóval inkább monokróm.

Van olyan márka, amit érdemes kiemelt figyelemmel kezelni, vagy amitől kifejezetten óvakodni kell, mert nem igazán tartós darab, vagy teljesen típusfüggő?

Köszönöm.

(#5200) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Színes lézer multi nyomtatót keresek itthonra. Melyik lehet jobb?
HP Color Laser 178nw
CANON i-SENSYS MF651Cw

Esetleg más alternatíva?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.