Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) bpmcwap válasza ocscsaba (#4600) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Szia, a 1622 helyett eseteleg másik ötlet?
(Németben egyáltalán nem lehet kapni sehol :( )
Köszönöm

Esetleg MFC-L2710DN ?

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#4602) BioNiCMaN válasza bpmcwap (#4601) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az MFC-L2710DN nem wifis és ahogy nézem eléggé húzós hozzá a toner (igaz 3000 lapot ír, ami a duplája a 1622-es tonerének).

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4603) ocscsaba válasza bpmcwap (#4601) üzenetére


ocscsaba
tag

Sajnos a német piacot nem ismerem, ahogy néztem a brother.de oldalon, nem találtam a 1622-höz hasonlót.

(#4604) bpmcwap válasza ocscsaba (#4603) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm nektek, ha esetleg lenne valami ötlet, azt megköszönném

Túrista vagyok

(#4605) ocscsaba válasza bpmcwap (#4604) üzenetére


ocscsaba
tag

Brother DCP-1512E multifunkciós lézernyomtató: 15,-Ft-os toner- és papírköltség A4 lapra számítva, wifi nélküli, 1 oldalas, lassan évtizede van a piacon.

Brother DCP-1610WE multifunkciós lézernyomtató: az előző wifis változata, ez is a TN-1030 tonerrel, a nyomtatás költsége így ugyanaz, mint az előzőé.

Brother DCP-L2510D multifunkciós lézernyomtató: kétoldalas nyomtatás, wifi nélkül, TN-2410 1200 oldalra, TN-2420 3000 oldalra elegendő tonerrel.

Mindegyikhez kell dobegységet is venni 10-12 ezer oldal után.

A 3 nyomtatót a brother.de oldalon is megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#4606) bpmcwap válasza ocscsaba (#4605) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Köszönöm! Rájuk keresek!
Szép napot!

Túrista vagyok

(#4607) BioNiCMaN válasza ocscsaba (#4598) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Őőőőő, esetleg valami ötlet, hogy miért nem tudok wifi-ről nyomtatni a 1622WE-vel?

Valaki egy részletes és hülyebiztos leírást tudna adni? :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4608) PociAti válasza BioNiCMaN (#4607) üzenetére


PociAti
senior tag

A Brother oldalán jó leírások vannak: support.brother.com

(#4609) BioNiCMaN válasza PociAti (#4608) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Na, odáig jutottam, hogy a routeren (Digi által biztosított ZTE F668) benyomtam a WPS-t, utána kapcsolódott hozzá a 1622WE, ezután a telómról tudtam nyomtatni.

Asszony telefonjára is telepítettem az iPrint&Scan appot, de azzal már nem találtam meg a 1622WE-t, illetve most már az enyémről sem tudok nyomtatni. :N

Hol baszcsizom el? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4610) band1103


band1103
őstag

Üdv, Mesterek!

A több mint 10 éves és még mindig jól működő mono lézer Canon LBP3010-es nyomtatómat akarnám lecserélni ugyan ennyire megbízható, műszakilag tartós percíz mechanikával rendelkező szines lézer nyomtatóra.

- Otthonra kell. Tehát nagyon nagyon ritkán használt akár több hónap állva hagyás után is jól nyomtasson. Tehát kevés lapszámban extrém ritkán. (mert otthon akarok nyomtatni és kész, és nem mászkálni ilyen-olyan üzletbe hogy kinyomtassak valamit).

- Nem kell multifunkciós hátmasszírozós reggeli készítős. Nyomtasson vazee elég ha azt tud. :)

- Színes kell de nem fotó vagy művészi nyomtatásra szal' leszarom a dinamikát és egyéb "vájt szemű" szarságot :) .

- Újat szeretnék, Itthoni üzletből itthoni webshopból beszerezhető legyen. Nem foglalkozok Kínából okosba beszerzett dolgokkal. Ugyan ez igaz legyen a kifogyott festék pótlására is.

- Lehet drágább a nyomtató ha olcsó hozzá a festék. A lényeg a megbízhatóságon van.

Mik a tapasztalatok? :F
Minden infót előre is köszönök :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4611) PociAti válasza BioNiCMaN (#4609) üzenetére


PociAti
senior tag

A fix IP cím beállítás sokat segít a hálózati eszközök elérésének stabilitásában.
A ZTE F668 routeren ezt a Network / LAN / DHCP Binding beállításnál lehet elérni.
Minden egyes eszköznél állíts be ilyesmit: 192.168.1.2 / a1:b2:c3:d4:e5:f6 (ez itt a MAC Address).

Így most lehet mindig új IP-t kapnak a routertől az eszközök, és a régi beállítás miatt még rossz IP-n keresik őket. Ne csak a nyomtató kapjon fix IP-t, hanem minden. Utána talán már egyből, de legkésőbb 24 órán belül be kellene állni a stabilitásnak. Persze lehet, hogy még mindig rossz címen keresi, ezért célszerű lehet az alkalmazások, driverek újratelepítése. Néha könnyebb ez a megoldás, mint a hibakeresés.

(#4612) Lecs@


Lecs@
addikt

Sziasztok. Keresem a megildást laikusként.
Itthonra keresem a legjobv, árban is a legrakarékosabb megoldást. Ha lehet, legyen lézernyomtató, és multifuknciós.
Nagy százalékban A4 szövegeket nyomtatnék, de ha kell legyen itt scanbelésre, fénymásolásra , esetleg nyomtatásra is.
A lehető legtakarékosabb megoldást keresném.
Köszönöm 🙏

512 GB

(#4613) BioNiCMaN válasza Lecs@ (#4612) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem ugyanazt a választ kapod amit én. ;)

Brother 1622WE

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4614) radi8tor válasza ocscsaba (#4598) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

32 ezernél nincs olcsóbb belépőszintű mono lézer? (Brother 1222WE) Nekünk napi 2 oldal nyomtatására kellene (etiketteket nyomtatunk). Ha nincs olcsóbb, akkor inkább veszek új tonert az ML1610-be.

⭐ Stella

(#4615) PociAti válasza radi8tor (#4614) üzenetére


PociAti
senior tag

Használt nyomtató em jöhet szóba?
Ilyen szerény igényre talán az is megjárná.

(#4616) radi8tor válasza PociAti (#4615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Használt van most is, újat szeretnék :D

⭐ Stella

(#4617) BioNiCMaN válasza PociAti (#4611) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Köszi! Siker! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4618) faramuci69 válasza bpmcwap (#4606) üzenetére


faramuci69
csendes tag

Az L2510D-nek van wifis változata?
Ezek már régebbi modellek? Van belőlük vagy 100 különböző, miért ezeket javaslod?

Nálam otthonra kellene egy fekete-fehér lézer, de relatíve sokat kell nyomtatni.
A wifi fontos, a scanner kevésbé, a duplex ár függő. Jó lenne, de kérdés mennyiért. A duplex nyomtatók estében mennyivel nagyobb a meghibásodás veszélye? Mennyire megbízható ez a mechanika?

(#4619) PociAti válasza radi8tor (#4616) üzenetére


PociAti
senior tag

Termék keresésére legáltalánosabb megoldás az árukereső.
Bal oldalon ki lehet választani a kategóriát, esetedben: Nyomtató típusa: Lézer nyomtató,
majd ár szerint rendezni őket: Olcsók.

https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/nyomtato-tipusa-lezer/?orderby=1

"32 ezernél nincs olcsóbb belépőszintű mono lézer?"
De, van.

[ Szerkesztve ]

(#4620) PociAti válasza faramuci69 (#4618) üzenetére


PociAti
senior tag

Az egyértelműség miatt a kérdésbe célszerű lenne gyártót is írni, kódszám alapján néha nehéz kitalálni mire vonatkozik a kérdés. Persze az előzményszálból vissza lehet keresni, de ne kelljen már szenvedni ezen.

A Brother L2000 sorozat gépei újak, 2018. februárjában jelentek meg Magyarországon.
9 különböző van belőlük.
Alapmodell: HL, másolós gépek DCP, fax-szal is több funkcióval rendelkező gépek MFC jelölést kaptak.
Ha WiFi fontos, akkor a típusszám végén a W-t kell keresni. Ugyanitt a D a duplexet jelöli, N a network-öt (ezek nem WiFi-sek.)
A Brother HL-L2352DW elvileg jó választás lehetne. A duplex miatt nem kell aggódni, amúgy is 3 év garancia jár a készülékre.
Léteznek kedvezőbb költségen üzemeltethető gépek, ennek mások az előnyei. Pl. 1200 × 1200 dpi felbontás, több memória, nagyobb terhelhetőség, megnövelt tálca kapacitás, felhő szolgáltatások, stb. Már inkább kis irodai gépek, mint egyszerű otthoni.

(#4621) ' Tzs ,


' Tzs ,
senior tag

Sziasztok! Kikérném a tanácsotokat nyomtató vásárlás ügyében. Szeretnék egy színes lézer multifunkciós gépet.
Vállalozásba venném, a meglévő szolgáltatások bővítése céljából. Az árát 100e Ft-ig gondoltam. Melyiket lenne érdemes?

S.T.A.L.K.E.R. mod ajánlók: https://tzsweb.hu/category/mod-mania/s-t-a-l-k-e-r/

(#4622) PociAti válasza ' Tzs , (#4621) üzenetére


PociAti
senior tag

Egyiket se.

(#4623) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok! Brother HL-L2312D-vel szemezek. Nem kell nagyon sokat nyomtatnom, de a tintasugarasokkal tele van a hócipőm már. Havonta kb 200 oldal, illetve fél évente olyan 1000 oldal az igény.
Ez mennyire van ellátva tökéletesen működő olcsó kellékkel? Láttam, hogy a dobkazetta (eredeti) egy másik ilyen nyomtató ára. Kicsit túlzásnak érzem, igaz esetemben ez több évet is kibír.
Illetve mondjuk a következő 5 évre vehetek egy ilyet és olcsón üzemeltethető-e a fenti felhasználás mellett?

(#4624) PociAti válasza v.attis (#4623) üzenetére


PociAti
senior tag

A HL-L2312D egy kisirodai nyomtatószéria legolcsóbb tagja. A Brother HL-1222WE nagyjából ugyan annyiba kerül, bár nem duplexes, viszont WiFi-s. Íme az összehasonlító oldal. Gyári tonerral az üzemeltetése kevesebb, mint a fele az általad kinézett nyomtatónak, ezért ezt szoktuk ajánlani. És erre is 3 év garancia vonatkozik.
Az árukeresőn kiváló osztályzattal rendelkezik, 42 véleményből: 39 db 5-ös és 3 db 4-es.

(#4625) v.attis válasza PociAti (#4624) üzenetére


v.attis
őstag

Akkor már ki is esett a versenyből!
Esetleg multifunkciósban tudsz valamit ajánlani?
Amit én kinéztem ugyan az a gazdaságtalan toneres...
Nem létszükséglet, csak ha nem sokkal drágábban lehet kapni normálisat, akkor elgondolkodom rajta.

(#4626) radi8tor válasza PociAti (#4624) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

eMAG-on most elég kedvező ára van. 4 órán át él még a kedvezmény.
Bár nem vágom miért azt írják "Termékgarancia: Magánszemély 24 hónap"
Mindenhol máshol bárkinek 24 hónap gari jár. Vagy céges használat esetén nincs 24 hó?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4627) PociAti válasza v.attis (#4625) üzenetére


PociAti
senior tag

A multifunkciós változatát Brother DCP-1622WE-nek hívják, ugyan az a toner való bele (TN-1090). Általános otthoni célra már régóta ez a legajánlottabb nyomtató a testvér topicon: "Milyen nyomtatót vegyek?".

(#4628) PociAti válasza radi8tor (#4626) üzenetére


PociAti
senior tag

Most nézem - így utólag -, hogy sok nyomtatónak május 1. tiszteletére (vagy valami más ok miatt) egy napra eléggé bezuhant az ára. És nem csak kamu akció volt, hanem tényleg olyan áron adták őket, amin nem szokás.

Szokatlan esetükben a termékgarancia.
Az 100%, hogy idehaza legálisan forgalomba hozott brother nyomtatókra 2+1 év jótállás vonatkozik. A +1 év is ingyenes, csak regisztrációhoz kötött (a vásárlást követő 60 napon belül regisztrálni kell).

A kereskedők felfelé ettől egyénileg eltérhetnek. Például kiterjesztett garanciát árulnak hozzá.
Lefelé "szürke importos" gépekkel szokás trükközni. Lehet itt is arról van szó, hogy a román anyacég vett nagyobb készletet belőle az ottani kedvezőbb adózási feltételekkel, de arra nem vonatkozna a magyar (kiterjesztett) garancia.
eMAG esetén ez most így néz ki [leírom, hogy ne kelljen másoknak elkattintani az oldalról]
Standard Garancia: Érvényesség 2 év
+1 év garancia: 3.900 Ft, Érvényesség 3 év
+2 év garancia: 5.900 Ft, Érvényesség 4 év

Ez végképp szokatlan: "Magánszemély: 24 hónap". Nem magánszemély esetén mennyi? Az oldalukon se találtam erre vonatkozó hasznos infót.

(#4629) v.attis válasza PociAti (#4627) üzenetére


v.attis
őstag

Megfogadom a tanácsod! Még azt eldöntöm, hogy kell-e szkennelési lehetőség, vagy elég a sima. Szkennelni telefonnal is tudok, úgysem túl gyakran kell. Másolni meg aztán végképp ritkán.

Köszönöm szépen! :R

(#4630) radi8tor válasza PociAti (#4628) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Végül nem ott vettem meg, ezen a 3000 Ft-on ne múljon.

⭐ Stella

(#4631) Viperator válasza radi8tor (#4630) üzenetére


Viperator
őstag

Szép napot!

Vélemények erről a nyomtatóról: Brother HL-L2352DW, Brother HL-L2352D. (wifi / nincs wifi)

Csak a minőségre vagyok kíváncsi és a toner árára is (nem volt még Brother nyomtatóm, most váltom le a Xerox 3250-t /elromlott/. Xerox-ból csak elvétve találok hasonlót, pl 3260-t, egy-két helyen kapható és ha jól tudom 2014-es kiadású). Mono, duplex és adagolótálcás legyen, nem szeretek külön adagolni (mint pl Brother 1222-nél) és hosszútávra. (ár: max 37ezer Ft-t szánok rá) A fenti típusoknál hány oldalt tud adni a toner (átlagos nyomtatással)? Nem kell szkenner, mert van nekem (fotónyomtató, tintasugaras, azzal csak fotókat nyomtatok)

Előre is köszönöm! :R

Csodás napot kívánok!

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#4632) v.attis válasza Viperator (#4631) üzenetére


v.attis
őstag

Pont ebben vagyok én is, a kritériumaim is hasonlók. A kellékek elég drágák az általad választottaknál. Olvass vissza, nekem a simából a 1222we-t, multiból a 1622we-t ajánlották.
Tn-2411 toner kb 15.000 Ft az 1200 oldalra
Tn-1090 toner kb 7.000 Ft az 1500 oldal.
Nekünk kell eldöntenünk mi a fontosabb... Sajnos a legfájdalmasabb hiány a duplex számomra, de nem tudom megéri-e egy drágább üzemeltetés ennek a pótlását. Arra is hajlok, hogy veszek egy 1222we-t és ha nagyon nem boldogulok vele, akkor egy év múlva lecserélem.

(#4633) Viperator válasza v.attis (#4632) üzenetére


Viperator
őstag

Duplex miatt ne sajnáld a 10ezer Ft-t. Igaz, hogy nem nyomtatsz sokat? Akkor a toner jó sokáig elég lesz.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#4634) v.attis válasza Viperator (#4633) üzenetére


v.attis
őstag

Hát azért mihez képest nem sokat? Egész hónapban max 100 oldal, aztán félévente sokszáz max 1000.
Ha a legrosszabb forgatókönyv jön be, akkor másfél év alatt tonerre költök még egy nyomtató árát. Ezért gondolkodom nagyon az olcsóbb tonerrel rendelkező, de duplex nélküli nyomtatón.

(#4635) Viperator válasza v.attis (#4634) üzenetére


Viperator
őstag

Jó lesz az utángyártott, 4-6ezer Ft körül, 3000 oldalas. A régibe is utángyártottat vettem és semmi gond.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#4636) v.attis válasza Viperator (#4635) üzenetére


v.attis
őstag

Garancia idő alatt? Nem tudom helyes döntés-e.
Félre ne érts, nekem is egy duplexes multifunkciós lenne a legjobb, de nem tudom még hol kössek kompromisszumot: olcsóbb üzemeltetés eredeti kellékekkel így vélhetően hosszabb élettartam jobb minőség...
vagy komplex szolgáltatás, drágább üzemelés, esetleg nem eredeti kellékek és ennek veszélyei.

Volt több Brother tintasugarasom, többnyire utángyártott patronokkal használtam. Rengeteg baj volt velük és 2 év alatt el is romlottak. Most nincs időm ilyen problémákra. Rendelkezésre kell állnia az eszköznek bármikor.

(#4637) radi8tor válasza PociAti (#4628) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szuper a Brother HL-1222WE. Már két oldalt nyomtattam vele Wifin. Végre nem kell a kábelt dugdosni folyton a laptopba. :R

⭐ Stella

(#4638) v.attis válasza radi8tor (#4637) üzenetére


v.attis
őstag

Én is azt rendeltem, csütörtökön jön meg elvileg.
Fel is ébred, ha wifin küldesz rá nyomtatni valót?

(#4639) radi8tor válasza v.attis (#4638) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom, én kikapcsoltam. :)
De szerintem nem ébreszti fel ha leidőzít és magától kikapcsol.

Ja a arra készülj, hogy ha egyszerűen akarod Wifi hálózatra kapcsolni a nyomtatót legyen USB kábel is kéznél. Akkor a telepítő fellépteti a hálózatra és nem kell bajlódni a router WPS vagy milyen gombjával.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4640) v.attis válasza radi8tor (#4639) üzenetére


v.attis
őstag

Szuper! Kösz a tippet!

(#4641) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

Egy kisebb irodába a következő nyomtatót néztem ki:
[link]
Nyomtatási költség szempontjából elég kedvező (Toner 19500 Ft körül van, ami névlegesen 3000 oldalra elég), meg elég sok mindent tud a nyomtató.
Érdeklődnék, hogy valakinek van tapasztalata ezzel a nyomtatóval, vagy nyomtatócsaláddal kapcsolatban?

Köszönöm!
Üdv,
GBoy

(#4642) v.attis válasza PociAti (#4628) üzenetére


v.attis
őstag

Nos. Ma megjött a 1222we, vállalkozóként vettem emagon 2 év garival. Regisztráltam és simán beadta a 3 évet.

Más.
Androidos telóról semmilyen Brother app nem működik, még meg sem találják a nyomtatót wifin. Beszéltem a vevőszolgálattal (vagy kicsoda) és mondta, hogy sorban elcseszték az összes alkalmazást, hogy így sarkallják az embereket új nyomtató, új telefon vásárlásra.
NokoPrint tökéletesen működik! Azonnal megtalálja a nyomtatót, beépül a menükbe, úgy nyomtat telóról mint a kis angyal!
Gondoltam megosztom másokkal is a tapasztalatom...

(#4643) radi8tor válasza v.attis (#4642) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy sikerült beregisztrálnod Brother oldalán? Én ha rákattintok a naptárra a vásárlás napjával akkor beírja hogy Tue May 5, 2020 ezt elfogadom és hibát ír mert 05/05/2020 formátumban várja. De nem tudom neki ilyen formátumban beírni...
Milyen böngészőt használtál? :D

⭐ Stella

(#4644) v.attis válasza radi8tor (#4643) üzenetére


v.attis
őstag

Chrome-ot. Ma vettem át, gyakorlatilag az átvétel után 1 órával már regeltem is. Elsőre sikerült.

(#4645) PociAti válasza v.attis (#4642) üzenetére


PociAti
senior tag

Én kb. 1 éve próbáltam a Brother iPrint&scan alkalmazását Andoidon, akkor még tökéletesen működött a nyomtatás és a szkennelés is (bár nem 1222-n próbáltam).

Ez a sikeres regisztráció csak zavarosabbá tette a dolgokat az eMAG-nál, mert ezek szerint a +1 év garanciameghosszabbítás, ami az eMAG-nál 2.900 Ft-ba kerül, az ingyen is működik (vagy legalábbis esetedben működött, bár nem mernél 1 esetből általánosítani). Összességében jó hír!

(#4646) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tudom eddig miért nem ment (3x próbáltam 3 féle böngészőből - még mobilról is). Ma ment elsőre. :R
Egyelőre nem látom a listában a hozzáadott nyomtatót de 2x már nem engedte regisztrálni. Gondolom idő kell nekik ehhez.

⭐ Stella

(#4647) v.attis válasza PociAti (#4645) üzenetére


v.attis
őstag

Az aktuális Iprint&scan egyértelműen nem működik jól, ez az értékeléseken is látszik. Nekem a 3-as verzió működött többé kevésbé, amit a neten kerestem meg. Play áruházban már 6 fölötti verzió van. Viszont ez a másik alkalmazás azonnal ment gond nélkül.

Én is kíváncsi voltam a gari hosszabbításra épp ezért estem neki szinte azonnal. A telepítő cédéről indítottam és elsőre sikerült. Befejeztem a regisztrációt, kétszer frissítettem az oldalt és már 3 évet írt. Még jó, hogy nem fizettem az emagnál érte.

(#4648) v.attis válasza radi8tor (#4646) üzenetére


v.attis
őstag

Nekem első frissítésnél azt írta, hogy 48 óra is eltelhet mire aktiválják a +1évet. Rá frissítettem még egyszer és már aktív is volt.

(#4650) vzozo


vzozo
senior tag

Hello, végül is elengedtem a tintás témát, jó lenne a színes nyomtatás, de a ritka használat miatti beszáradás nagyobb para. Szóval akkor lézer:

- lézer (FF, a színes túl drága lenne)
- szkenner
- wlan

Jó lenne 200 EUR alatt tartani (Németország), és ezeket találtam:

- HP Laser 137fwg Laser-Multifunktionsdrucker (Laserdrucker, Kopierer, Scanner, Fax, WLAN) 149 EUR, 1000 oldalas toner 40-50 eur körül

- Brother MFC-L2710DW Kompaktes 4-in-1 S/W-Multifunktionsgerät (30 Seiten/Min., Drucken, Scannen, Kopieren, Faxen, A4, echte 1.200x1.200 dpi, Duplexdruck, 250 Blatt Papierkassette, USB 2.0, LAN, WLAN) 180 EUR, 1200 oldalas toner 35-40 eur körül

Van saját tapasztalat bármelyikkel kapcsolatban? A HP maga olcsóbb (tonerje drágább), igazából benne vannak már egy ideje az iparban, de elég sok kétséges praktikájuk volt a múltban, nem tudom mennyire érdemes velük kezdeni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.